>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Dyskusje o Ekstraklasie - kontuzje, ciekawostki, transfery.

Status
Zamknięty.
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
taka jest tendencja w niemczech ilu jest prawadziwych niemców tez mieli murzyna Asamoah taki jest trend maniek jest juz 5 lat u nas i ma prawo do obywatelstwa co za tym idzie do gry w kadrze a Damien Perquis jego dziadkowie to polacy napewno jedno babcia chyba
Zaprzyjaznij sie ze znakami interpunkcyjnymi, to bardzo ulatwi nam rozmowe.
Stawianie Niemcow za przyklad jest bezsensowne, owszem maja wielu pilkarzy obcego pochodzenia ale wszyscy Ci gracze sa wytworem niemieckiego systemu szkolenia. To Niemcy wychowali ich pilkarsko (zreszta nie tylko pilkarsko). Dwie odmienne sytuacje. &quot;My&quot; szukamy doraznego srodka a tamci gracze sa po prostu Niemcami. Wiekszosc z nich urodzila sie na terenie Niemiec, ich pierwsze kluby pilkarskie to niemieckie kluby, oni tam zyja bo tak wybrali ich rodzice, od malego sa wychowani w tej kulturze i maja pelne prawo (formalne i moralne) grac w tamtej reprezentacji. Nie musza posylach dzieci do niemieckich szkol by opinia publiczna uznala ze moga reprezentowac ten kraj.
@up
Ted od kad do Arboledy dotarlo ze w reprezentacji Kolumbii nie zagra (jest na to za slaby) to rowniez on sam bardzo zapragnal grac z Orzelkiem na piersi. Tym bardziej ze kadre prowadzi &#39;tata Smuda&#39;.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Nie zapominajcie że to nie jego wina, jak Smuda chce go powołać
Dzis jakis wywiad czytałem może zaraz znajde , że Smuda niby w swoim stylu mówi , że tacy jak Sobiech nie powinni narzucac kto w kadrze ma byc a kto nie jednak Arboleda go w takiej formie interesuje. Bo fakt faktem jakies 2 lata temu moze mniej jak jeszcze nie swirowal byl the best stoper ligii ,a teraz conajwyzej the best płaczek.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
jak dla mnie Arboleda to najlepszy obrońca ligi ostatnio troche pod forma ale to nic.Dodam że kibicuje Legii wiec nie można mi zarzucic stronniczości.
Jak maniek dojdzie do formy z jesieni zeszłego roku bedzie wzmocnieniem kadry.
drugim środkowym obrońca musi byc Damien Perquis nie żaden Głowacki Glik czy inne badziewia. Ewentualnie Głowa Jodłowiec Augustyn ławka
Proponuje zgarnac do kadry Meliksona z twojej Wisły ma on polski paszport a jaka energia emanuje na boisku to widac(najlepszy ofensywny pomocnik ligi)
A po co najlepszy obrońca ligi w kadrze, skoro nie potrafi od roku zagrać dwóch dobrych meczów pod rząd? Dobry to był Marcelo. Nie dość, że młody - to lepszy od Arboledy, więc szybko wzięli go Holendrzy. Sprawa obywatelstwa jest prosta: Polska dla Polaków. Ja wolę obejrzeć Glika w nieporadnej akcji, niż farbowanego lisa. Na ch... mi Arboleda w kadrze? Żeby nie wystawić się na pośmiewisko? I tak na każdej imprezie to robimy.
I już przestańcie pisać o Meliksonie, Perquisie, czy innym Kolodziejczyku. Taki Melikson nie załapał się do reprezentacji Izraela, ale przecież u nas wystarczy zagrać 2-3 dobre mecze w lidze i zaraz można robić przymiarki do reprezentacji (nic nie mam do Meliksona, fajny, niezły zawodnik, ale ciekawe czy poprowadzi Wisłę do LM).
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Ta Polska dla Polakow ale akurat tutaj pytanie jakie masz zdanie, bo Perquisie ma Polskie korzenie, wiec Polska kadra dla Polaków ale NIE dla Perquisa?
A często odwiedza &quot;ojczyznę&quot;? Mówi w języku polskim? Jakoś dziwnym trafem zrobiło się o nim głośno przed Euro. A facet wczoraj skończył 27. lat i gra już kilka ładnych sezonów w mocnej lidze...
I jeszcze jedno: ten Perquis rozegrał TRZY mecze w młodzieżówce Francji. Nawet nie zamierzał się starać o grę dla młodzieżówki Polski. Dostał powołanie z Francji i pojechał. A teraz tonący się brzytwy chwyta. Tak jak Obraniak - wiedział, że o Trójkolorowych może zapomnieć, to ratuje się występami w Polsce... Żenada.
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
Na tą chwile dla mnie problemem w kadrze jest Smuda ,który przez swoją głupotę i upartość(?) robi w reprezentacji jakieś wojenki.Tacy piłkarze jak Boruc , Małecki,Janczyk(tak właśnie),Borysiuk,Majewski są potrzebni i na pewno przydaliby się,a nie szukanie na siłę gości przed Euro którzy tylko po to chcą grać bo innej szansy nie mają zaistnieć w reprezentacjach.
Potrzeba zmian i piłkarz musi się czuć w reprezentacji jak w domu ,a nie jakieś chore sytuacje które przeważnie też kreują media .
Jak nigdy nie byłem za zwalnianiem trenerów po słabej grze piłkarzy tak tutaj jestem ,czasu coraz mniej.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Jak nigdy nie byłem za zwalnianiem trenerów po słabej grze piłkarzy tak tutaj jestem ,czasu coraz mniej.
Hmm czy słabsza gra ? Ja bym to nazwał nijaka.Odkąd prowadzi kadrę Smuda [ nie twierdzę, że wcześniej była dobra ] to po prostu te mecze kadry są tak przewidywalne, tak słabe, tak nudne, śmiało można ładować klocka w under2.5 bo wiadomo, że nic polska kadra nie zagra spektakularnego.Mnie to najbardziej denerwuje, że przyjeżdżają jacyś kopacze, pokopią trochę w Grodzisku, później wyjdą na mecz gdzie nie ma ładu, składu, pomysłu, zagrają na 0:0, albo 0:1 i się rozjadą.
Kolejna kwestia to etapy przygotowań.Kiedyś czytałem jak to robili Austriacy.Abstra***ąc od ich poziomu sportowego to mieli świetny plan.Początek przygotowań to były mecze z kadrami pokroju Wysp Owczych a żeby sprawdzić jak najwięcej piłkarzy, następnie etap wyselekcjonowania i gra z rywalami o zbliżonym potencjale, a żeby wypracować swój system grania itd.Końcowy etap to już gra z zespołami z topu światowego, żeby poćwiczyć warianty ze stałymi fragmentami gry.Czytałem o tym artykuł i sama idea, pomysł kapitalne.Wiadomo, Austria to potęgą piłki nie jest, ale sam system przygotowań był bardzo dobry.U Nas odwrotnie - burdel, raz zagramy z Hiszpanią, trzy dni później z Kanadą, później Mołdawia, a może później eskapada do Tajlandii z szóstym składem kadrowiczów z ligi polskiej.Wszystko mija się z celem, strasznie to wygląda.
Jeśli chodzi o zawodników to też mówię zdecydowanie NIE dla obcokrajowców - w tym wypadku cel nie uświęca środków, nie chciałbym, żeby potencjalny sukces przyzwolił na to, żeby w kadrze grało pięciu afrykańczyków czy kolega ze zdjęcia - http://mikolaj82.republikafutbolu.pl/files/2011/03/arboleda_zdobyciu_pucharu_3334136-239x176.jpg [ tak, zdjęcie wybrałem specjalnie ].Czy wyjdziemy z grupy czy nie to będę dumny jak chłopcy zagrają na maksa z pełnym zaangażowaniem i będą walczyć.Więcej mi nie trzeba.
Co do Boruca to ja go szanuję i bardzo lubię bo mówi co myśli, jest charyzmatyczny i nawet jak byłbym trenerem to chciałbym, żeby był kapitanem.Nie wiem dlaczego, może mi ktoś zarzucić, że będzie rozpierdzielał szatnie, imprezował itd.

Kwestia EURO jest w Polsce tylko omawiana.Mnie to trochę martwi, że patrzy się tylko do roku 2012, a potem co ? Obudzimy się, że po imprezie w polskiej lidze gra więcej obcokrajowców aniżeli Polaków [ btw. co sądzicie o pomyśle Piechniczka na wprowadzenie ograniczeń ? ja jestem za, ale trzeba by pomyśleć w jaki najlepszy sposób to zrobić ] i nie będzie z czego wybierać,a we wrześniu wystartują eliminacje do brazylijskiego turnieju.

Nie chcę być malkontentem, ale każdy widzi jak wygląda Nasza kadra i nie jest to dobry obraz.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Kolejna kwestia to etapy przygotowań.Kiedyś czytałem jak to robili Austriacy.Abstra***ąc od ich poziomu sportowego to mieli świetny plan.Początek przygotowań to były mecze z kadrami pokroju Wysp Owczych a żeby sprawdzić jak najwięcej piłkarzy, następnie etap wyselekcjonowania i gra z rywalami o zbliżonym potencjale, a żeby wypracować swój system grania itd.Końcowy etap to już gra z zespołami z topu światowego, żeby poćwiczyć warianty ze stałymi fragmentami gry.Czytałem o tym artykuł i sama idea, pomysł kapitalne.Wiadomo, Austria to potęgą piłki nie jest, ale sam system przygotowań był bardzo dobry.U Nas odwrotnie - burdel, raz zagramy z Hiszpanią, trzy dni później z Kanadą, później Mołdawia, a może później eskapada do Tajlandii z szóstym składem kadrowiczów z ligi polskiej.
Też czytałem o tym. Poza tym sam pomysł nie jest zbyt nowatorski i nawet nasz trener z czegoś podobnego korzystał. Konkretnie... Janusz Wójcik ???? Cytat: Pamiętam gdy ja byłem trenerem reprezentacji, to jeździliśmy na różne zagraniczne turnieje. Przy Związku działał Wydział Szkolenia, a tworzyli go nieżyjący już zacni trenerzy. I pytali mnie: Janusz k**** mać, po co jeździsz z tą drużyną, wybierasz słabych rywali i wygrywasz!? Odpowiedziałem im prosto, żeby spróbowali sami tak ogrywać innych. A moi chłopacy jak nauczyli się zwyciężać, to potem nie było problemów z „goleniem” Anglików, czy Turków, bo każdego kroili tak jak chcieli.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Kwestia EURO jest w Polsce tylko omawiana.Mnie to trochę martwi, że patrzy się tylko do roku 2012, a potem co ? Obudzimy się, że po imprezie w polskiej lidze gra więcej obcokrajowców aniżeli Polaków [ btw. co sądzicie o pomyśle Piechniczka na wprowadzenie ograniczeń ? ja jestem za, ale trzeba by pomyśleć w jaki najlepszy sposób to zrobić ] i nie będzie z czego wybierać,a we wrześniu wystartują eliminacje do brazylijskiego turnieju.
Abstra***ąc od tego jakie ja mam zdanie na ten temat to ...
Jesteśmy w UNII, jesteśmy EUROPEJCZYKAMI, nie możemy zamykac naszego rynku pracy dla obcokrajowców to takie nie europejskie ( tak bym napisał gdybym był MŁODYM, WYKSZTAŁCONYM, Z WIELKIEGO MIASTA, wyborca PO ????).
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Ta kroili jak chcieli wystawiajac 7 obronców na Wembley ;]

Niegdyś w rozmowach forumkowych bodaj Cygeiro silnie optował za kandydatura Piotrka Nowaka . Czasu do Euro nie jest mało ,czasu na zmiany juz praktycznie nie ma , może wspomniany Nowak coś by wyskrobał jeszcze do tego czasu, ale teraz to już nic sie nie da zrobić więc czy to sie podoba czy nie na EURO prowadzic nas bedzie SMuda.

Co do Franza kiedyś był inny albo poprostu to zadanie go przerasta/przerosło , może rzeczywiście tak jest , że do pewnego momentu nasz rodzimy trener &#39; coś&#39; osiąga staje sie ulubieńcem przy czym nie rozwija sie a wiadomo , że ten kto tego nei robi ten sie cofa- Kasperczak z ostatnich lat i Smuda to chyba dobre przykłady. Pare lat temu trudno znaleźć było kibica , który nie chciał by wyżej wspomianych na trenera kadry, jak jest dziś?

W Smudzie najbardizej irytuje mnie fakt selekcji zawodników. Jeśli chce zawodników z charakterem to dlaczego nie ma Boruca czy Małeckiego , którzy są jacy są ale gwarantuje , że dla nich gra z Orzełkiem na piersi znaczy coś więcej i oddawaliby serce reprezentacji. Ale to temat na inną dyskusje musiałem swoje 3 grosze wtrącić.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
A to proste dlaczego nie chce Boruca, Małeckiego. Boi się ich. Obawia się, że oni go &quot;zjedzą&quot;. wyjdą przed szereg. A te brednie wypowiedziane przez Smudę typu &quot;chcę piłkarzy z charakterem&quot; można wsadzić sobie między bajki. Zobaczcie jak skrzętnie pozbył się charakternych facetów: Żewłakow skończył karierę (choć mógłby jeszcze dograć do Euro, szanujmy się tak?), Boruca przyłapano na... piciu wina (Franz tylko szukał elementu zaczepki, pretekstu. Nagłośnił sprawę i osiągnął to co chciał), Małeckiemu wmawia, że gra jeszcze zbyt słabo w defensywie, nie wraca się, więc jest dopiero kandydatem. Tak, Smuda pozbył się piłkarzy z charyzmą, bo byli dla niego zagrożeniem. I teraz mamy w kadrze &quot;spokojnych&quot; chłopaków, a kapitanem jest Kuba, który co by tu wiele nie mówić - charyzmy jako takiej nie posiada...
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
btw. co sądzicie o pomyśle Piechniczka na wprowadzenie ograniczeń ?
Bzdura wymyslona przez czlowieka ktory zatrzymal sie w latach 80. Mimo ciaglych opinii o slabosci ligi od pewnego czasu mamy do czynienia z hossa czy sie to komus podoba czy nie. Wymusza to na nas Euro i idacy za nim progres infrastruktury jak i rosnace zainteresowanie pilka. W obecnej chwili to by zatrzymalo rozwoj ligi poniewaz nie mamy centralnego systemu szkolenia. Trzeba takowy wprowadzic i 10 lat pozniej mozemy o czyms takim pomyslec. A Piechniczek to kawal ch... i hipokryty bo to przez dlugi czas on odpowiadal wlasnie za te aspekty
Jest długoletnim działaczem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Do 15 lipca 2006 pełnił funkcję wiceprezesa do spraw szkoleniowych.
Pare lat temu trudno znaleźć było kibica , który nie chciał by wyżej wspomianych na trenera kadry, jak jest dziś?
Pare lat temu mialo by to sens. U nas trenerzy zostaja selekcjonerami pare lat za pozno. Nie wtedy kiedy sa w swoim prime time tylko potem za zaslugi bo kiedys cos im sie udalo. Smuda to powinien po Widzewie zostac selekcjonerem a ze PZPN za nim nie przepadal to zamiast kilku kazali mu poczekac lat kilkanascie. Futbol poszedl do przodu a Smuda wciaz musi dotknac pilkarza a na dyrektora bierze goscia ktory wie jak w szatni pachna skarpetki.
@Jacekk
Mozesz dorzucic jeszcze do tej grupy Wasyla, nie od dzis wiadomo ze to nie jest ulubieniec Smudy a tez charakteru mu odmowic nie mozna.
 
pawelstrzala 313

pawelstrzala

Użytkownik
czy podoba sie wam czy nie para środkowych obronców na euro jeśli tylko beda zdrowi i w miare formie to MANUEL ARBOLEDA I DAMIEN PERQUIS i jeśli Smuda tylko by powołał do kadry Artura Boruca obrone mamy kompletna
prawa strona to wiadomo Piszczek zmiennik Rzezniczak lewa to wiekszy problem jeśli Boenich nie bedzie zdrowy proponuje kogos kto gra nominalnie na tej pozycji czyli Piotr Brożek lub Jakub Wawrzyniak innych lewych nie widze można na siłe dac Sadloka , wołakiewicza i innych ale po co na siłe coś robic wiekszy problem to srodek pomocy
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Ludzie spokojnie trzy mecze w plecy na Euro i Dyzma WON !!! Dawno nie było tak słabego i tępego selekcjonera .
Przecież on sam sobie przeczy zmienia zdanie chyba zależnie od punktu siedzenia .
BŁĘDY KOLOSALNE :
1. Nie będę powoływać zawodników którzy piją - PESZKO GRA , KILKU NIE UKARANYCH
2.OBCOKRAJOWCY NIE !!! - Będę powoływać bo wszyscy tak robią
3.Zawodnicy którzy nie grają w klubach nie będą powoływani - Obraniak czy z początku Lewandowski .
4.Chcę piłkarzy z charakterem - brak powołań dla m.in Boruca czy Małeckiego
5.Daje opaskę kapitańską Kubie - Tę &quot;funkcję&quot; musi mieć facet z charyzmą tutaj takowej brak
6.Dewaluacja słowa reprezentant - powołania zawodnikom typu Kaniecki ( rezerwowy w Widzewie )
7.Brak rozgrywającego
8.Brak Stylu
9.Zła Taktyka
10.Równi i równiejsi
11.Brak gry zmienników ( 5-minutowe epizody niech zostawi dla siebie )
Jak powoła Piszcza to znów się zbłaźni ... Kupił mecz o karach nie wspomnę bo są śmieszne , ale jednak kupił mecz a taki piłkarz NIE MA PRAWA GRAĆ W REPREZENTACJI , ale iż Dyzma wtedy prowadził Zagłębie to zapewne nic się nie stanie .
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Kilka refleksji na temat meczu Slask- Wisla.

Wislakom zwyczajnie zabraklo dzis szczescia , jednak tak grajacych momentami w ataku pozycyjnym chce sie ogladac Polska drużyne. Calkowicie abstra***ac od statów posiadania pilki , które oscylowały w granicach 70% ! ; , Wiślacy konsekwentnie &#39; grali swoje&#39; . Niestety korzyści w postaci bramek to nie przyniosło ale chyba o gre, zaangazowanie i styl nie można być złym na Wiślaków.

Na krytyke &#39; znawców&#39; co do Genkova odpowiedzią niech będzie dzisiejszy mecz. Nie wiem czy jest inne spotkanie w naszej lidze w , której Genkov nie przydałby sie bardziej ???? Od poczatku wiadome było , że Sląsk wyjdzie skomasowaną obroną i wlasnie w takich spotkaniach potrzebna jest 9-tka dobrze grajaca tyłem do bramki i głowa- Mały to inny zawodnik.

Jednak z taką grą jestem spokojny o dalsze losy Wisły, mimo iż kalendarz gier ma trudniejszy niż chyba teraz juz jedyny realny konkurent Jaga.
Żeby nie było poza jednym powaznym bledem i innymi mniejszymi dobre prowadzenie spotkania przez sędziego.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Wisła zabawiła się w Barcelonę z wczorajszego meczu. Nie wiem na cholerę wymieniają tyle bezsensownych podań, z których nic nie wynikało, zamiast zagrać kilka prostych piłek. Sami skomplikowali sobie spotkanie. Sporo tych dośrodkowań, ale żadne praktycznie nie znalazło adresata, no chyba, że ta wrzutka do Kirma, ale Słoweniec strasznie nieprzygotowany do uderzenia głową. Brawo dla Śląska, Lenczyk znowu tryumfuje. Super taktyka, bo wrocławianie chyba najlepiej bronią się w lidze i potrafi wychodzić z kontratakami. Świetny mecz Kaźmierczaka. Najbardziej żal mi Gikiewicza. Bardzo brzydko wyglądał jego upadek, kontuzja potworna... Mam nadzieję, że przewidywania o złamaniu się nie potwierdzą.
PS Śląsk jest już trzeci. A przecież jeszcze niedawno był głównym kandydatem do... spadku.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
W końcu można się zgodzić, co do sędziowania tego meczu. Mecz bez większych rażących błędów, chociaż w akcji Śląska, został odgwizdany spalony (bodajże Gikiewicza, chociaż nie jestem pewien), którego ewidentnie nie było, co pokazały telewizyjne powtórki. Genkov z meczu na mecz prezentował się już coraz lepiej, więc można było spodziewać się tego, że w końcu pokaże na co go stać.
W dzisiejszym meczu w szczególności na pochwałę zasługuje obrona WKS. Pierwsza bramka była bardziej dziełem przypadku, bo Kaźmierczak uderzył tą piłkę tak, że za nic nie wpadłaby do bramki golkipera Wisły. Jak pokazało całe spotkanie, Śląsk konstruował akcje, jednak przede wszystkim grał z kontrataku, co przyniosło efekt w postaci drugiej bramki. Próbowali podobnym sposobem przedostać się pod pole karne &quot;Białej Gwiazdy&quot; kilkakrotnie, co im się udawało, jednak brak było wykończenia, więc mecz zakończył się zwycięstwem jedynie 2:0. Ponadto na wyróżnienie (nie pierwsze zresztą) zasługuje postawa Chaveza, spokojnie potrafił odebrać piłkę rywalom i jeszcze dokładnie rozegrać ją do partnerów z drużyny.
Szkoda jedynie Gikiewicza, którego kontuzja wyglądała dosyć poważnie. Oby nie było to nic groźnego i zawodnik szybko powrócił do pełni zdrowia.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Wisła zabawiła się w Barcelonę z wczorajszego meczu. Nie wiem na cholerę wymieniają tyle bezsensownych podań, z których nic nie wynikało, zamiast zagrać kilka prostych piłek
Bede bronił konsekwencji gry Wisły. Jakie to są te proste piłki? Prostopadlych prób mogloby byc wiecej ale to tez trudne gdy Slask broni sie w 8 na swoim 20 metrze. Bramka z dupy na poczatku ustawila spotkanie ????
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Bede bronił konsekwencji gry Wisły. Jakie to są te proste piłki? Prostopadlych prób mogloby byc wiecej ale to tez trudne gdy Slask broni sie w 8 na swoim 20 metrze. Bramka z dupy na poczatku ustawila spotkanie ????
A jaka to konsekwencja wymienić kilka podań na własnej połowie, kilka na połowie przeciwnika, ale nie robiąc przy tym żadnego zagrożenia pod bramką rywala? Bo Wisła tak naprawdę nie miała &quot;setki&quot; w tym spotkaniu. Nie było do kogo grać tych piłek. Źle się wysłowiłem z tymi prostymi podaniami - miało być: grać prosty futbol ???? Ciekawie robi się w tabeli. Jaga tak wyszydzana na początku rundy wiosennej ma już tylko trzy oczka straty do Wisły, a przecież krakowianie będą grać jeszcze z Legią i Lechem. Maciej Skorża pewnie stwierdziłby, że &quot;liga będzie ciekawsza&quot; hehe
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
A jaka to konsekwencja
Taka WEDŁUG MNIe , że nie grali jak typowo w naszej lidze wedle schematu &quot; przegrywamy niespodziewanie 0-1 ,20 min do konca a wiec obroncy do przodu i wrzuta na walke, afere a może cos sie zdarzy&quot; .
Takie spotkania sie zdarzają i abstolutnie nie umniejszam nic grze Slaska. Przypomina mi sie mecz Szwajcarów z Hiszpania, ktory wygladal podobnie oczywiscie zachowujac proporcje.

Nie miała setki? Daj spokoj Kirm na 5 metrze zle wyskoczyl , to byla styuacja , ktora trzeba wykorzystac ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom