>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Dyskusje na temat spotkań i drużyn Ekstraklasy

Status
Zamknięty.
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
To jest chore, co się dzieje w tej polskiej piłce ???? Skoro ŁKS nie spełnia wymogów potrzebnych do gry w ekstraklasie, to w niej nie powinien grać, a nie teraz wszystko na siłę robić... Jeszcze nie zdziwię się, jak się okaże, że Górnik Zabrze utrzyma się w Ekstraklasie i może jeszcze Kasperczaka przyjmą ponownie na miejsce trenera ????
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Fakt, że ŁKS nie powinien grać w Ekstraklasie, tu sie zgadzam, niestety klub zawalił i tyle, co tu dużo mówić. Jednak jestem podobnego zdania co Cygeiro, że powinni zostać na tym 7 miejscu, a wejść powinna drużyna z 1 ligi. Chłopaki z ŁKS-u całą wiosnę mieli naprawdę kozacką, zasłużyli sobie na miejsce, grali na maxa bo byli święcie przekonani, że w następnym sezonie będą w Ekstraklasie i powinni dostać tą kasę za 7 miejsce, a nie żeby przesuwać następne drużyny i one miały zgarnąć hajs. To raz, a 2, że to, że Cracovia ma jeszcze szansę na pozostanie w lidze, a Arka zostaje to jakiś żart chyba. No z Arką niby fajnie bo derby będą :pP
Ale mimo wszystko skoro piłkarze nie są w stanie utrzymać się w ekstraklasie to niech w niej nie grają i tyle, chyba że ich ktoś stamtąd wykupi.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
No to ja także się włącze do dyskusji o tym &quot;g....&quot; w Polskiej &quot;skopanej&quot; Lidze(bagnie?)

Dla mnie jeśli dzisiaj nie dostali to już nie dostaną. Decyzja musiała być szybko podjęta poneiważ chodzi również o to kto zagra w barażach czy Arka czy Cracovia na dzień dzisiejszy Cracovia i według mnie tak już ta sprawa się zakończy. ŁKS skończył sezon na miejscu 7 najlepszy od momentu zdobycia mistrza Polski a żegna się z Ekstraklasą przy stoliku szkoda bo piłkarsko walczyli, gryźli trawę, do klubu wszedl nowy właściciel już było lepiej a teraz taki cios dla klubu...
Dzisiaj oglądałem magazyn CAFE FUTBOL na Polsat Sport i naprawde dużo &quot;ciekawego&quot; mówili o tej całej sprawie. Tak na dobrą sprawe wiemy, że nic nie wiemy jeszcze, kto zagra w barżach. Wspomnieli tam coś o sprawie Widzewa, że 10 czerwca czeka ich jakis wyrok Sądu Najwyższego i okazac się może że Widzew pozostanie w I lidze czego wykluczyc nie można. Nie wiem jak dokladnie jest z tą sprawą, ale może Sutek Ty coś wiesz na ten temat to się podizel jak będizesz mial chwile. Jestem ciekaw jak to wygląda i czy okaże sie że dalej nie będziemy wiedzieli kto spada , a kto gra w barażach .... ???? &lt;- nawet śmiac się z tego nie chce bo to wypada zapasc się pod siebie z tego względu że jesteśmy Polakami i mamy takie posrane PZPN !!!

A ja odstawiam stronę kibicowską na bok i patrzę w przyszłość. Jeśli chcemy oczyścić rodzimą piłkę z tych wszystkich brudów to nie możemy moim zdaniem patrzeć, że aaa rok temu Bytom dostal licencje to teraz ŁKS też za którymś razem może dostać.

Moim zdaniem słuszna decyzja. Nie przedstawili dokumentów na czas - degradujemy.

W Anglii tak samo robiono chociazby z Leeds swego czasu a w poprzednim sezonie z Luton.
Ta tylko spójrz w inną strone także. Ruch ogromne dlugi, Odra to samo i co ? Oni dostają licencje a ŁKS nie , czy to oznacza że sa równi i rowniejsi ? Paradoksem jest to że Jaga z całym szacunkiem ale miała postawione zarzuty korupcyjne i dostała &quot;tylko&quot; -10pkt i jakąś tam kare finansową! Kpina, ŁKS utrzymał się sportowo, zajał 7 msc wyprzedził tych co kaleczyli naszą Ekstraklase, chociaż sam ją kaleczył nie raz, bo tak naprawde w tej lidze grała dobrze Wisla, dośc często Lech, chociaż nieskutecznie ale naprawde dobrze i Śląsk. Reszta ? No comment. Poziom w naszej lidze beznadzieja:cry:

Dla mnie ŁKS powinien zostac i zapewne jeszcze niedługo uslyszymy że dostanie licencje mimo że komisja odwoławcza już to oznajmila to jako prawomocny wyrok. Ale to samo było z Bytomem, tam odwoływano się kilka razy, a przecież w statucie PZPN ( jeżeli takowy istnieje ????) jest napisane że od tej decyzji nie można się odwolac to jakimś cudem ta sama komisja przyznała Polonii licencje, Absurd? skądże znowu to cala polska &quot;piłka&quot; ..


To jest chore, co się dzieje w tej polskiej piłce ???? Skoro ŁKS nie spełnia wymogów potrzebnych do gry w ekstraklasie, to w niej nie powinien grać, a nie teraz wszystko na siłę robić... Jeszcze nie zdziwię się, jak się okaże, że Górnik Zabrze utrzyma się w Ekstraklasie i może jeszcze Kasperczaka przyjmą ponownie na miejsce trenera ????
Jak to powiedział Tomaszewski to nawet nie jest chore, bo to jest już coś więcej. Dodal także że PZPN nie ma co porównywac do mafii i burdelu bo to obraza tych dwóch &quot;instytucji&quot; ???? pzpn to poprostu pzpn i trzeba ich tak nazywac hahahahahhahahahaha. Ja go popieram to to są jaja co oni wyprawiają. Prawdziwym kibicom odechciewa się wsyzstkiego!
Jest wiele spraw którymi się kompromitują i czuje( nos typerski :p) że jeszcze za pare tygodni o nich usłyszymy w kolejnej glośnej historii bo nie będize wiadomo kto ma grac w Ekstraklasie. Tak będize napewno, jestem o tym przekonany. Bo tak jest co roku ...

Fakt, że ŁKS nie powinien grać w Ekstraklasie, tu sie zgadzam, niestety klub zawalił i tyle, co tu dużo mówić. Jednak jestem podobnego zdania co Cygeiro, że powinni zostać na tym 7 miejscu, a wejść powinna drużyna z 1 ligi. Chłopaki z ŁKS-u całą wiosnę mieli naprawdę kozacką, zasłużyli sobie na miejsce, grali na maxa bo byli święcie przekonani, że w następnym sezonie będą w Ekstraklasie i powinni dostać tą kasę za 7 miejsce, a nie żeby przesuwać następne drużyny i one miały zgarnąć hajs. To raz, a 2, że to, że Cracovia ma jeszcze szansę na pozostanie w lidze, a Arka zostaje to jakiś żart chyba. No z Arką niby fajnie bo derby będą :pP
Ale mimo wszystko skoro piłkarze nie są w stanie utrzymać się w ekstraklasie to niech w niej nie grają i tyle, chyba że ich ktoś stamtąd wykupi.
Derby będą fajne ? Na wiosne tych derbów nie dało się oglądac ! Owszem kibice kibicami, mowie tutaj o tych prawdziwych a nie o idiotach co ida na mecz tylko by stłuc komus morde i coś zniszczyc. Kiedy pzpn się zajmie tymi chamami ? Od tylu lat coś z tym mają zrobic i co ? G.... ! dalej jest to samo. W takiej sytuacji na Euro 2012 będzie KOMPROMITACJA przez idiotów co śmią się jeszcze nazywac kibicami !

A wracając do ŁKS to będzie jeszcze kabaret ( z całym szacunkiem nie obrażając kabaretów bo są kozackie ;))i się może okazac że wojewódzki sąd arbitrażowy uzna ich za zdolnych do gry w ekstraklasie i co wtedy ?? Kto za to beknie ? Odp jest prosta NIKT ! Tak było jest i będize w tym kraju. Wiemy że nic nie wiemy.
W innych ligach wakacje , kibice czytają o spekulacjach transferowych , planach przygotowawczych swoich klubów a u nas nikt nic nie wie !

Na koniec jeszcze kolejne absurdy z tego sezonu. Jak jest możliwe żeby w naszych klubach grali pilkarze którzy mają bezpośrednio dzień przed meczem stawiane zarzuty korupcyjne a dzien później grają ??????!!!!!!
Trochę powagi by się niektorym przydało.
Ruch w sprawie Adamskiego się tłumaczył że nie dostał oficjalnego pisma hahahahah
To samo Moskal z Odry.
Dla mnie to wygląda tak że oni akceptują to i są sami zamieszani ????

W następnym sezonie nie mam zamiaru przyglądac się temu cyrkowi całemu. Będe śledzil tylko mecze z udzialem klubów które coś soba reprezentują i mają normalne wladze i chcą coś osiągnąc. Mam tutaj na myśli Lecha, WIsłe i Śląsk. Reszte mam gdzieś. Bo tam dzieją się rzeczy nie pojęte! Już podejrzewam że lepiej zorganizowane są ligi w Afryce ????

a cała watacha pzpn wygrzewa sie w RPA ????
Kiedy oni wkońcu zmądrzeją a nie tylko licza kase frajerzy w garniakach. Oni niszczą polska piłke i to oni pierwsi w kolejnosci powinni do Wroclawia do prokuratury spowiadac się ze swoich grzechów!


P.S wybaczcie ale musiałem to z siebie wyrzucic, co myśle o tym wszystkim;)
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
to chyba dobrze ze taki zawodnik Jak Brozek nie pali sie by za wszelką cene uciec za granice.....co daje cien szansy ze nasza pilka wkoncu pojdzie chociaz krok do przodu i bedziemy cos osiagac.
może i tak...
ale odnoszę wrażenie, że aktualnei w naszej lidze żaden gracz się nie rozwinie... pokuszę się nawet o stwierdzenie, że wielu się &quot;cofa&quot; w rozwoju piłkarskim.
Błaszczykowski, Jeleń... to najlepsze przykłady jak zawodnik może się rozwinąć za granicą. A Brożek? Pewnie zostanie do emerytury w Krakowie i w reprezentacji już zawsze będzie ostatnim zmiennikiem albo będzie grywał w meczach towarzyskich.


Tu bym się kłócił. Akurat Górnik pod względem frekwencji był w czołówce i to nieważne jaki rywal grał. Szkoda mi właśnie kibiców i fajnego wyjazdu pod względem kibicowskim, ale piłkarsko to grali fatalnie, a ten element decyduje jednak o pozostaniu w lidze. Myśle, że podobnie jak Widzew Górnik dalej będzie w ścisłej czołówce nieważne jaka to liga.
.
Na Górniku była świetna frekwencja
Na Górniku była świetna atmosfera...

ale była też właśnie ta beznadziejna gra.
Nie pamiętam jaka dokładnie byla na Roosvelta frekwencja kilka lat temu ale na pewno zanim zaczęto wpuszczać kibiców za półdarmo, stadion nigdy nie był pełen. Ba! Były kłopoty z zapełnieniem połowy miejsc.
obawiam się, że Górnik straci kibiców... a na tym stracą oprawy spotkań.


A ja odstawiam stronę kibicowską na bok i patrzę w przyszłość. Jeśli chcemy oczyścić rodzimą piłkę z tych wszystkich brudów to nie możemy moim zdaniem patrzeć, że aaa rok temu Bytom dostal licencje to teraz ŁKS też za którymś razem może dostać.

Moim zdaniem słuszna decyzja. Nie przedstawili dokumentów na czas - degradujemy.

W Anglii tak samo robiono chociazby z Leeds swego czasu a w poprzednim sezonie z Luton.
Już tutaj niektórzy pisali - co z innym klubami?
Jeśli ŁKS zaczął wychodzić z bagna, jeśli zaczął zmniejszać długi/spłacać zależnośći, to dlaczego teraz jest za to karany?
Inne kluby też mają problemy ale to jednak piłkarze ŁKSu najdzielniej walczyli na wiosnę... a kto jest karany tą degradacją? Tylko prezesi? Nie... piłakrze i kibice również.
Jeśli klub, który walczy o jak najwyższe miejsce w lidze... a co za tym idzie niezbędne do przetrwania pieniądze a następnei zostaje od nich odcięty - to coś tu nie gra.
Dobrze, że nikt w PZPN nie wpadł na pomysł, że za karę ŁKS zamienia się miejscem z Cracovią ;) ????




No i coś z dzisiejszego poranka:

Sąd Najwyższy: Skargi Korony i Zagłębia oddalone, skarga PZPN dotycząca Widzewa uznana




Sąd Najwyższy w Warszawie oddalił w środę skargi kasacyjne Kolportera Korony Kielce i Zagłębia Lubin od orzeczeń wydanych przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy PKOl, dotyczących ich udziału w piłkarskiej aferze korupcyjnej. Z kolei skarga PZPN dotycząca Widzewa Łódź została uznana. Sąd Najwyższy uchylił orzeczenie Trybunału Arbitrażowego i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia
Był to jedyny przypadek, gdy organ ten uznał, że czyny korupcyjne przedawniły się. Rozpatrując wcześniejsze sprawy m.in. Arki Gdynia i Górnika Łęczna oraz późniejsze Zagłębia Lubin i Kolportera Korony Kielce Trybunał stwierdził, że korupcja nie ulega przedawnieniu.
Sąd Najwyższy w orzeczeniu dość jasno zasugerował Trybunałowi, jaką decyzję w tej sprawie należy podjąć. Wszystko wskazuje więc na to, że nic nie uratuje już Widzewa i mimo wywalczenia awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej, klub z Łodzi kolejny sezon spędzi karnie w I lidze, odrabiając tym samym &quot;zaległą&quot; degradację.
i kto teraz zagra w ekstraklasie ???? ?
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
Wielu miało robić kariery i co sie stało min z Matusiakiem, Frankowskim, grubasem Janczykiem, Kokoszką, Kazmierczakiem i można by wymieniac tego ho ho chwilowe zwloty i gleba...marnuja to sie ludzie ale za granica gdyby ci zawodnicy grali dalej na krajowym podwórku nasza liga byla by zdecydowanie lepsza...teraz wracają i co z nich mamy?
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
W tym sezonie będzie zapewne tak, jak w ostatnim. Początek ligi przesunie się o parę tygodni, bądź nawet miesiąc lub więcej :] Wiadomo : polska piłka - jeden wielki syf.
robson United xD zgadzam się z Tobą w 100% - PZPN nie możemy porównywać do burdelu i mafii, bo to ich obraża????
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Wielu miało robić kariery i co sie stało min z Matusiakiem, Frankowskim, grubasem Janczykiem, Kokoszką, Kazmierczakiem i można by wymieniac tego ho ho chwilowe zwloty i gleba...marnuja to sie ludzie ale za granica gdyby ci zawodnicy grali dalej na krajowym podwórku nasza liga byla by zdecydowanie lepsza...teraz wracają i co z nich mamy?
Jest Frankowski i Matusiak.. ale jest też Jeleń i Błaszczykowski.
Jaki to argument, że komuś nie wyszło? Jeśli zawodnik chce się rozwijać to w Polsce po pewnym etapie już tego nei będzie robił...
Póki nie będzie u nas trenerów, potrafiących uczyć zarówno seniorów ale też tych najmłodszych adeptów piłki .. póty najbardziej utalentowani piłkarze powinni stąd wyjeżdżać. I to jak najszybciej.

Kuba dziś... po kolejnym sezonie w Krakowie byłby dokładnie tym samym zawodnikiem. W Niemaczech mimo kontuzji - nauczyłsię bardzo wiele.


i dwie informacje z 90minut.pl
PZPN odwołał baraże o Ekstraklasę
Komisja do Spraw Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej odwołała mecze barażowe o awans do Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Cracovią.
Głównym powodem odwołania meczów barażowych jest postanowienie Sądu Najwyższego, który w środę uchylił decyzję w sprawie cofnięcia degradacji Widzewa Łódź i przekazał ją do ponownego rozpatrzenia przez Trybunał Arbitrażowy przy Polskim Komitecie Olimpijskim.

Także niejasna jest sytuacja Łódzkiego Klubu Sportowego, któremu nie przyznano licencji na kolejny sezon i automatycznie przesunięto na ostatnie miejsce w tabeli. Jednak władze ŁKS-u zaskarżyły tą decyzję do Sądu Administracyjnego, który nakazał PZPN-owi dostarczyć kompletną dokumentację w tej sprawie.
Widzew wnioskuje w PKOl o zawieszenie wykonania kary
Widzew Łódź przygotował już wniosek do Trybunału Arbitrażowego przy PKOl o wstrzymanie wykonania kary. Trafi do Trybunału w pierwszych godzinach pracy PKOl. Widzew wnioskuje równolegle o wyznaczenie terminu rozprawy przed 25 lipca.
- Regulamin Trybunału Arbitrażowego przewiduje zawieszenie wykonania kary w sytuacji, gdy może ona spowodować nieodwracalną szkodę. Bez wątpienia jest tak w naszym przypadku. Wywalczyliśmy awans sportowy, mamy argumenty merytoryczne umożliwiające skuteczne odwołanie, a obecne podejście do karania klubów nie uzasadnia zastosowania wobec nas kary degradacji. Wniosek mamy już przygotowany i tylko czeka na złożenie w PKOl - mówi Bogusław Sosnowski, przewodniczący rady nadzorczej Widzewa.

- Zarzuty korupcyjne dotyczyły jednej osoby, której nawet nie postawiono aktu oskarżenia i której działania sprzed pół dekady nie doprowadziły do awansu sportowego. Tym bardziej nie ma więc uzasadnienia, by po raz kolejny orzekać wobec nas degradację. Widzew tworzą nowi ludzie, którzy nie mają nic wspólnego z korupcją i chcą działać na rzecz rozwoju piłki w Polsce. Nie rozważamy innego scenariusza, jak rozpoczęcie rozgrywek w ekstraklasie, bo tam sportowo jest nasze miejsce - dodaje Bogusław Sosnowski.
O ile ta pierwsza jeszcze jakoś bardzo nie dziwi to w drugiej rzuciło mi się w oczy jedno - termin rozprawy.
jacy za przeproszeniem idioci w tym Widzewie wymyślają taki termin?
Czy liga znów ma zacząć rozgrywki z kilkutygodniowym opóźnieniem przez kolejne procesy/odwołania itp.?

:kwasny4565:
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Mimo że nie jestem kibicem Widzewa ani jego sympatykiem, myślę że zostanie w I lidze byłby dla nich niesprawiedliwym wyrokiem. Zarząd zupełnie się zmienił , większość drużyny też. Te osoby nic nie mają związane z tamtymi machlojkami. Widzew zdominował cały sezon w I lidze, a awans się im jak najbardziej należy.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Mimo że nie jestem kibicem Widzewa ani jego sympatykiem, myślę że zostanie w I lidze byłby dla nich niesprawiedliwym wyrokiem. Zarząd zupełnie się zmienił , większość drużyny też. Te osoby nic nie mają związane z tamtymi machlojkami. Widzew zdominował cały sezon w I lidze, a awans się im jak najbardziej należy.
Czyli przywracamy Koronę, Lubin, Łęczną, Polkowice i kto tam jeszcze został zdegradowany?
Podbeskidziu też by trzeba oddać punkty minusowe jakie kiedyś dostali...

Prawo jest jedno dla wszystkich i póki nie ma abolicji będą degradować. Chociaż już dawno mogli to zrobić tak jak to miało miejsce we Włoszech...
Tyle, że u nas jest takie bagno, że jeszcze przez długie lata będziemy słyszeli o kolejny przekrętach &quot;sprzed lat&quot;
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
Z jednej strony narzekanie ze liga jest do dupy z drugiej martwicie sie o kariery zawodników z których wiekszy procent i tak sie zmarnuje, przyda sie okreslic co lepsze wymieniajac tylko Jelenia i Błaszczykowskiego choc sadze ze ten pierwszy za długo wysokiego poziomu nie utrzyma :]
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Z jednej strony narzekanie ze liga jest do dupy z drugiej martwicie sie o kariery zawodników z których wiekszy procent i tak sie zmarnuje, przyda sie okreslic co lepsze wymieniajac tylko Jelenia i Błaszczykowskiego choc sadze ze ten pierwszy za długo wysokiego poziomu nie utrzyma :]
Gdzie Ty widzisz sprzeczność?
Mówię, że liga to bagno i utalentowani powinni uciekać za granicę. To Ty twierdzisz, że nic by im to nei dało bo tylko się zmarnują...
A w bagnie się nie zmarnują?

Jelenia mogą zatrzymać jedynie kolejne kontuzje... i to widać gdy się go ogląda. Chłopak ma niesamowity talent i gdyby wyjechał za granicę parę lat wcześniej biegałby teraz w podstawowym skłądzie gdzieś w Premier League
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
Podam ci prosty przykład Matusiaka który w Bełchatowie prezentował sie zajebiscie po chwilowej emigracji nie radził sobie w ekstraklasie i masz odpowiedz na swoje pytanie jak to zachód wpływa na rozwój ,,wiekszosci&#39;&#39; naszych pilkarzy......tylu ich bylo ze zapomnialem nawet o Niedzielanie ;)
Widac efekty po ,,grojkach,, ala Janczyki a jak grali zanim zdecydowali sie na wyjazd (wymieniac mozna bez konca a jak wiesz co by bylo z Jeleniem gdyby wyjechal wczesniej no to powinienes byc menagerem ;)Tylko rozchodzi sie o kase ????
na 10 obiecujacych graczy 2-3 dobrze pogra potem nadchodzi spadek formy, kontuzja i dalszy rozwój opiera sie na rozkmninie ,,ile zgarnie kasy z kontraktu po ktorego zakonczeniu zawinie sie do egzotycznego kraju za dobre pieniadze. Błaszczykowski i Jelen hudy przyklad na to wszystko co wyjechalo ;)
Nasz Liga ma kilka zespolów które maja wyzsze aspiracje niz Piast a sprzedawanie dobrych zawodników moze dojsc do skutku jedynie w wypadku interesujacej oferty kamasz?To nie jest takie hop siup jeden dobry odejdzie trzeba go zastapic równie obiecujacym graczem
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Podam ci prosty przykład Matusiaka który w Bełchatowie prezentował sie zajebiscie a po chwilowej emigracji nie radził sobie w ekstraklasie i masz odpowiedz na swoje pytanie jak to zachód wpływa na rozwój ,,wiekszosci&#39;&#39; naszych pilkarzy......
I myślisz, że w GKSie nie miałby problemów? Że tu by mu sodówa nie uderzyła do głowy?
Sugerujesz, że marnują się tylko gracze, którzy wyjechali?
Myślę, że tyle samo wielkich talentów odchodzi w niepamięć jeszcze przed jakimkolwiek wyjazdem...
No a jak już talent zostanie, to przychodzi moment wypalenia... brak motywacji, monotonia...
Ty pisałeś o Franku. Wiem, że to była dla Was legenda. Jednak to była legenda, która nic w Polskiej lidze by już nei zdziałała.

.
A jak wiesz co by bylo z Jeleniem gdyby wyjechal wczesniej proponuje zostac menagerem ;)
????
a może to nie jest prawa?
To może jak napiszę, że gdyby &quot;Kapel&quot; nie siedział w pierdlu w najlepszym okresie do rozwoju dla bramkarza to nie musiałby teraz od nowa rozpoczynać gry w Ekstraklasie tylko grałby w Bundeslidze - też nazwiesz to przesadą?
Jeśli praca menagera piłkarskiego polega na ocenianiu czy dany zawodnik miał 10 lat temu talent/potencjał to byłby to najlepszy zawód świata ???? ????


na 10 obiecujacych graczy 2-3 chwile pogra potem nadchodzi spadek formy lub kontuzja i dalszy rozwój opiera sie na rozkmninie ,,ile zgarne kasy z kontraktu po którego zakonczeniu szybko zawine sie do egzotycznego kraju nie przemeczajac sie zbytnio za dobre pieniadze pijaz drinki pod palmą :wink:
niech i odpadną Ci, którzy olewają... myślisz, że w Polsce by nie odpadli? Tutaj by harowali całe życie jak woły (no bo w końcu trzeba się rozwijać i podnosić poziom polskiej ekstraklasy, nie? ) a za granicą szybko sobie odpuszczą? chyba nie.

Gadasz o tym Błaszczykowskim i Jeleniu jakby tylko oni wyjechali z kraju.
Ok. Bramkarze.
Przecież gdyby Boruc, Fabiański, Załuska, Dudek, Szamotulski zostali w ekstraklasie to sami naprawili by polski futbol :spokodfhgfh:
Po co im gra w Lidze Mistrzów... przecież Dudek wcale nei zachęcił dziesiątków dzieciaków do stawania na bramce &quot;na podworku&quot;, przecież Boruc grając całe życie w Legii bronił by na mistrzostwach Europy równei dobrze...



Nie wiem jak jednostki miały by odmienić oblicze ekstrklasy. Wiem za to, że jednostki potrafią odmienić oblicze reprezentacji a to ona jest motorem napędowym dla nowego pokolenia.

Ale pewnei się mylę. Małecki jak posiedzi jeszcze 15 lat w Wiśle będzie potrafił wszystko... a i doświadczenie z pojedynków z największymi tuzami futbolu będzie miał przeolbrzymie



Odpowiadałem przed Twoją edycją...
Nasz Liga ma kilka zespolów które maja wyzsze aspiracje niz Piast a sprzedawanie dobrych zawodników moze dojsc do skutku jedynie w wypadku interesujacej oferty kamasz?To nie jest takie hop siup jeden dobry odejdzie trzeba go zastapic równie obiecujacym graczem
Ty zdecyduj się o czym piszesz.
Teraz nagle przeskakujesz do sprzedaży zawodników. Jaki to ma związek ???? ? Jednak skoro już zacząłeś to...
..rzeczywiście nierealnym jest aby w Polsce znaleźć zastępców dla Ekstraklasy w niższych ligach a Lewandowski, Błaszczykowski czy nawet Piechna to &quot;wyjątki potwierdzające regułę&quot; ????

Nigdzie nie piszę, że Polskie klubu nei powinny się wzmacniać i powinny się pozbywać najlepszych graczy.
Chciałem zasugerować, że dla samych zawodników... tych utalentowanych zawodników szybka przeporwadzka jest najlepszym rozwiązaniem.
Niech klubu na ich miejsce szukają młodych zmienników a może okaże się, że nawet jak 1/10 za granicą nie zacznie myśleć o ciepłych krajach to i tak tylu ich tam uzbieramy, że stworzą silną reprezentację... a i dla naszej rodzimej ligi jeszcze wiele talentów zostanie
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
Pewnie wymien jeszcze Bońka z Juventusu czy Deyne z Manchesteru C
Co do Małeckiego to najlepiej niech juz jedzie do Włoch, Angli czy Hiszpani posiedzi pol roku i pogra w Zniczu Pruszków ;)
Bo chyba nie mowisz czolowych druzynach Szkocji, Grecji czy Holandii tam sporo rywali w postaci futbolowych gigantów, wiekszosc lepszych niz Wisła Kraków czy chociazby ostatnio Lech ????


rzeczywiście nierealnym jest aby w Polsce znaleźć zastępców dla Ekstraklasy w niższych ligach a Lewandowski, Błaszczykowski czy nawet Piechna to &quot;wyjątki potwierdzające regułę&quot; ????
a gdzie ja napisalem ze sie nie znajdzie?..co do tego cytatu to faktycznie niech Wisła sprzeda Brozka, Małeckiego, Boguskiego *(bo sie marnują) sprowadzimy kilka talentów z 4 ligi wyrosna z nich gwiazdy jak grzyby po deszczu w sam raz na kwalifikacje do LM ????
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Pewnie wymien jeszcze Bońka z Juventusu czy Deyne z Manchesteru C
a o złe przykłady?
Jasne... Ci zawodnicy w ogóle się nie rozwinęli za granicą

Co do Małeckiego to najlepiej niech juz jedzie do Włoch, Angli czy Hiszpani posiedzi pol roku i pogra w Zniczu Pruszków ;)
Bo chyba nie mowisz czolowych druzynach Szkocji, Grecji czy Holandii tam sporo rywali w postaci futbolowych gigantów, wiekszosc lepszych niz Wisła Kraków czy chociazby ostatnio Lech ????
Czyli tak. Małecki nie poradziłby sobie za granicą ale poziom naszej Ekstraklasy będzie podnosił jeszcze przez długie lata?
A co do Szkocji Grecji i Holandii...
Z każdym z tych państw dostalibyśmy oklep. Każde dużo lepiej szkoli młodzież... KAŻDE jest co najmniej o połowę mniejsze.
Jakoś potrafią WYSZKOLIĆ telenty... MY nie...
więc jak do cholery biedny Patryk ma tu zostać wirtuozem piłki?

Edit: Zrozum człowieku, że aktualnie poziom naszej Ekstraklasy podniósłby nawet obrońca grający na Ukrainie...
jeśli chociaż tam ich potrafią wyszkolić to niech wszyscy utalentowani idą do Charkowa.




Dobrze, że Twój przodek nie miał styczności z wynalazcami koła... bo skutecznie by ich zraził do szukania możliwości osiągnięcia postępu :jezora:
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Prawda jest taka, że u nas kluby wolą wydac trochę grosza na wygranie meczu (czyt. handlowanie). Za granicą te pieniądze przeznaczają na szkolenie młodzieży i ważniejszy jest dla nich porządek i zasada fair play. Dlatego jak nie zrobimy porządku to dłuuugo nie będziemy mieli mocnej ligi.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
a gdzie ja napisalem ze sie nie znajdzie?..co do tego cytatu to faktycznie niech Wisła sprzeda Brozka, Małeckiego, Boguskiego *(bo sie marnują) sprowadzimy kilka talentów z 4 ligi wyrosna z nich gwiazdy jak grzyby po deszczu w sam raz na kwalifikacje do LM ????
Rzeczywiście... grać w kwalifikacjach to potraficie jak mało kto... ???? tzn. prócz wszystkich innych polskich klubów. :jezora:
Jakoś Kosowski, Frankowski, Żurawski na raz nei dali rady... A przecież mogli jeszcze w Wiśle tyle osiągnąć. Zmarnowali się odchodząc...
i wcale nie odeszli za późno... przecież wcale nei mieliby większych szans idać za granicę jako utalentowani 20 latkowie.




A tu zacytują sam siebie bo chyba nei do końca dotarło :spokodfhgfh:
Nigdzie nie piszę, że Polskie klubu nei powinny się wzmacniać i powinny się pozbywać najlepszych graczy.
Chciałem zasugerować, że dla samych zawodników... tych utalentowanych zawodników szybka przeporwadzka jest najlepszym rozwiązaniem.
Niech klubu na ich miejsce szukają młodych zmienników a może okaże się, że nawet jak 1/10 za granicą nie zacznie myśleć o ciepłych krajach to i tak tylu ich tam uzbieramy, że stworzą silną reprezentację... a i dla naszej rodzimej ligi jeszcze wiele talentów zostanie
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
Dobrze, że Twój przodek nie miał styczności z wynalazcami koła... bo skutecznie by ich zraził do szukania możliwości osiągnięcia postępu :jezora:

Pytasz czemu w Holandi czy na takiej Ukrainie potafia utrzymac dobry poziom?? A no bo maja dobre zaplecze dobre szkolki i sprowadzaja dobrych pilkarzy, u nas byl z tym burdel jednak u nas tez sie powoli rusza, powstaja stadiony szkolki pilkarskie kilka klubów stara sie cos osiagnac w europie a ty chcesz uleczyc nasz futbol czyniac cos zupelnie odwrotnego wysylajac tam kazdego kto jest obiecujacy ????
pozatym to tylko rozmowa i nie wiem po co ten frajerski tekst tymbardziej ze tyczy sie bardzij ciebie, mozesz sobie fantazjowac dalej jak to bys chcial zeby bylo tylko sie nie zmocz w nocy ;)

Chłop co mówi o postepie a na kazdym kroku widzi same minusy by PL liga poszla do przodu (chodzi o aspekt sportowy)
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Pytasz czemu w Holandi czy na takiej Ukrainie potafia utrzymac dobry poziom?? A no bo maja dobre zaplecze dobre szkolki i sprowadzaja dobrych pilkarzy, u nas byl z tym burdel jednak u nas tez sie powoli rusza, powstaja stadiony szkolki pilkarskie kilka klubów stara sie cos osiagnac w europie a ty chcesz uleczyc nasz futbol czyniac cos zupelnie odwrotnego wysylajac tam kazdego kto jest obiecujacy ????
Trochę ta dyskusja nie ma sensu... tym bardziej, że zarzucasz mi, że rzeczy których nie powiedziałem...

Póki nie będzie u nas trenerów, potrafiących uczyć zarówno seniorów ale też tych najmłodszych adeptów piłki .. póty najbardziej utalentowani piłkarze powinni stąd wyjeżdżać. I to jak najszybciej.
:spokodfhgfh:

Jesteś raczej młody... a myślisz tak jak się na świecie myślało o piłkarzach parę ładnych lat temu. Paręnaście?
Obiecujących piłkarzy? Mila też o sobie mówił obiecujący piłkarz...
Ronaldo w jego (Małeckiego - bo to o nim mówiliśmy) wieku strzelił więcej bramek w sezonie PL niż Patryk w Ekstraklasie do tej pory, Messi był podporą drużyny. Krkić jest bodajże 2 lata młodszy...
Ty go nazywasz obiecującym zawodnikiem? On powinien być dorosłym uksztaltowanym graczem.
Obiecujący to może być 14-16 latek... Takich nie tylko Wisła ale i żaden polski klub nie powinien sprzedawać.


pozatym to tylko rozmowa i nie wiem po co ten frajerski tekst tymbardziej ze tyczy sie bardzij ciebie, mozesz sobie fantazjowac dalej jak to bys chcial zeby bylo tylko sie nie zmocz w nocy ;)
Chłop co mówi o postepie a na kazdym kroku widzi same minusy by PL liga poszla do przodu (chodzi o aspekt sportowy)
wiesz... żeby coś ruszyło do przodu to trzeba poznać i widzieć minusy. tak jest w zarządzaniu firmą, klubem... to i będzie tak w &quot;zarządzaniu&quot; futbolem.
kiedyś o kole też fantazjowali - czy moczyli się w nocy? nie wiem... nic o tym nie słyszałem :|


a gdyby wynalazcy nie wynalezli kola twoja stara nie miala by sie jak wypinac i nie mial bys tak duzo rodzenstwa ????
chyba długo myślałeś nad tą celną i inteligentną ripostą skoro musiałeś edytować psota.
zapiszę sobie bo mi jeszcze umknie a dawno nikt w tak wysublimowany sposób nie sprowadził mnie do parteru
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Wisla jest blisko podpisania kontraktu z Miroslavem Bożokiem i Carlinhosem. Cholernie sie ciesze - Bożoka widzialem w akcji bo dosc sporo sie naogladalem slowackiej ligi nie tylko hoka i moim zdaniem chlopak jest kapitalny, jak przyjdzie do naszej ligi to bedzie czolowym pomocnikiem jesli nei najlepszym bo Pawlowski sie chyba zatrzymal a nie widze u nas nikogo ciekawszego. Carlinhos - o nim slyszalem co nie co, podstawowy grajek przez jakis czas Fluminense, mlodszy od Baszcza moze bedzie z niego drugi Marcelo, jesli te 2 transfery dojda do skutku to juz bedzie dobrze, jeszcze tylko bramkarz, jeden obornca, pomocnik i napastnik i kadra bedzie kompletna... choc ja bym sie pozbyl Niedzielana, to by bylo miejsce dla jeszcze jednego nowego napastnika, bo Beto zasluguje na to by dostac jeszcze troche czasu, technike ma swietna tylko musi sie wstzrelic w nasza lige a jak zacznie strzelac... :spokodfhgfh:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom