>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Dyskusje na temat spotkań i drużyn Ekstraklasy

Status
Zamknięty.
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
- Franciszek Smuda ma propozycję z Zagłębia Lubin, Borussi M&#39;Gladbach i Energie Cottbus (onet.pl)
Tak jak można było się domyślać. Smuda skończy w Lubinie albo Cottbus, a miał być Celtic, albo reprezentacja. Szkoda mi go, bo mam wrażenie, że on już nigdy nie przeskoczy pewnego pułapu, a na pewno mu się to należy.
 
celahim 4

celahim

Użytkownik
Więc i ja napiszę coś od siebie. Sezon był naprawdę bardzo fajny z punktu kibicowskiego, emocje do samego końca, dawno czegoś takiego nie przeżywaliśmy w polskiej lidze, zawsze kilka kolejek przed końcem wszystko było rozstrzygnięte, teraz do ostatnich minut 30 kolejki nie było wiadomo kto spada.

Jeśli chodzi o poziom rozgrywek, to pozostawiał sporo do życzenia. Lech fajnie zaprezentował się w Europie, mieli dużo szczęścia, ale podobało mi się, że chcieli grać piłką, a nie wykopywać ją jak najdalej od bramki. Potem przyszła lekka zadyszka, Wisła to wykorzystała i zdobyła kolejnego mistrza, jednak bez jakiś poważniejszych wzmocnień trudno będzie zagrać w końcu w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów. Tak czy siak, moim zdaniem Wisła zasłużyła na to mistrzostwo, i &quot;wolę&quot; ją jako mistrza, niż Lecha czy Legię.

Na dole tabeli jeszcze ciekawiej, jednak całą sytuację psują dziadki z pzpn, którzy znowu chcą sobie pograć przy zielonym stoliku i manipulować tabelą, odbierając( a raczej nie przyznając) licencji ŁKSowi. Mają pecha w Łodzi, że to akurat na nich padło, bo klub wcale nie odstaje od reszty. Stadion mają na podobnym poziomie, co większość ligi, widok z sektora gości też fajny, akurat powoli wychodzą z długów, dobrze grają całą wiosnę, chociaż byli skazywani na pożarcie (nawet przeze mnie !), a licencji i tak nie ma. Poczekamy, jak się sprawa rozwiąże.
Pewnym spadkowiczem jest więc Górnik, co mnie wcale nie dziwi ( a nawet cieszy). W okolicach 10 kolejki pisałem już na tym forum co myślę o tym &quot;wybitnym&quot; szkoleniowcu, a moje słowa znalazły potwierdzenie po sezonie. Wyśmiewałem wtedy Kasperczaka, który mówił, że zrobi wynik, jak będzie miał piłkarzy jakich chce, gwaizdki i gwiazdeczki, a z przeciętniakami nie potrafi nic osiągnąć, bo kozioł ofiarny Wieczorek wszystko zawalił. Nikt mnie wtedy nie chciał słuchać, a co się okazało? On nie tylko nie potrafił nic zrobić z tymi przeciętniakami, ale też wyrzucił w błoto 5 milionów na transfery tych swoich gwiazdek, z którymi nie dość, że spadł z ekstraklasy, to jeszcze grał słabą( o ile nie najsłabszą) piłkę. Dziw mnie tylko bierze, dlaczego ci piłkarze poprzechodzili w zimie do Górnika, wszyscy z klapkami na oczach i portfelem w kieszeni. Ale to już ich sprawa. Okazuje się po raz kolejny, że pieniądze to nie wszystko. A jeśli się je już ma, to trzeba mieć kogoś z odrobiną rozumu, żeby je mądrze wydać.

Inne plusy sezonu? Piast Gliwice. Po przejsciu Fornalaka, który jest naprawdę świetnym trenerem, mam do niego bardzo dużo szacunku za pracę, jaką wykonuje. Stawiali na młodych, pół sezonu grali na wyjeździe, a mimo to utrzymali się, grali ciekawą piłkę i zakoczyli niejednego &quot;eksperta&quot;.
Polonia Bytom, najbiedniejsi na Śląsku pokazali po raz kolejny bytomski charakter i zajęli najlepsze miejsce ze Śląskich klubów, również wbrew wszystkim &quot;znawcom piłki w Polsce&quot;.

Narazie to tyle z mojej strony. Cieszy mnie przede wszystkim, że to nie pieniądze robią wynik, a odpowiedni piłkarze, ich ambicja i atmosfera w drużynie.

Do zobaczenia, już w lipcu !! ;-)
 
salas 0

salas

Użytkownik
Jak informuje 90minut.pl kandydatem do gry w Ruchu Chorzów jest Andre Filipe Saraiva Martins, bardziej znany jako Andre Martins.
Według oficjalnej strony &quot;Niebieskich&quot;, która jednak obejmuje tajemnicą nazwisko piłkarza, 22-letnim Portugalczykiem swego czasu interesował się Bayern Monchium.

Oprócz Andre Martinsa chęć gry w Ruchu wyraziło także dwóch Brazylijczyków. Według oficjalnej strony klubu maja to być zawodnicy o uznanej marce. Ich nazwiska objęte zostały tajemnicą.

Wszyscy zadeklarowali swoją chęć gry w Ruchu Chorzów, gdyż uważają ten klub za popularny, z wielkimi tradycjami.
Robi się ciekawie :-D
 
salas 0

salas

Użytkownik
Po co wklejasz plotki ?

Wiesz kim Wisła się niby interesowała ostatnio, Kluivertem ! ????
Nie Wisła interesowała się Kluivertem, tylko &quot;Fakt&quot; napisał, że Wisła interesuje się Kluivertem, a to jest różnica. Przy Reymonta wogóle nie było rozważane sprowadzenie Patricka. W tej chwili Wisła jest blisko ściągnięcia naturalizowanego Węgra, a z polskiej ligi na szczycie listy życzeń są: Gikiewicz, Glik, Pawłowski i Małkowski. Po kontuzji jakiej doznał Dawid Nowak nie jest już brane pod uwagę jego sprowadzenie, przynajmniej nie w tym okienku transferowym...
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Co do Ruchu Chorzów to wyczytałem gdzieś, że u nich nie jest za wesoło z pieniędzmi. Czołowi piłkarze myślą nad zmianą klubu ponieważ Ruch zalega im z pieniędzmi. Nie wiem na ile jest to wiarygodna informacja ale jeśli Chorzowianie interesują się piłkarzami, którzy mogliby wzmocnic ich zespół to raczej nie mogą miec dużych problemów budżetowych.
Jeśli chodzi o Wisłę to ich plany nie powalają na kolana. Jednak na pewno trener Skorża wie jakich piłkarzy potrzebuje więc ci zawodnicy faktycznie mogą okazac się wzmocnieniami. A co do plotek i faktu ... teraz dopiero zaczynają się zakupy i sprzedaże więc spokojnie - założę się, że jeszcze nie raz usłyszymy o gwiazdach, które negocjują z Wisłą, Lechem czy Legią.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Ti i ja napiszę parę swoich spostrzeżeń.
Wisła - zdecydowanie zasłużone mistrzostwo... Chociaż na końcu za szybko uwierzyli w siebie a przede wszystkim w swoją &quot;siłę ognia&quot; to i tak potrafili dobrze finiszować i obronić mistrzostwo.
Jestem pod wrażeniem gry Sobolewskiego. On jest jak wino... im straszy tym jego gra bardziej mi odpowiada.
Brożek - to wiadomo... kolejny dobry sezon. Boję się jednak, że chłopak w tej naszej polskiej lidze zaprzepaści swoją szansę. Chyba już czas na zmianę... żeby nie odchodzi z Wisły jak Baszczyński czy Zieńczuk - na emeryturę.

Lech -niewiele było osób, które przewidziały takie załamanie formy.
Co to było? Czy tylko aspekt fizyczny? Sądzę, że wobec Lecha były bardoz rozbuchane nadzieje. Przed piłkarzami postawiono wiele celów na raz...chyba za dużo. PP, Liga i Europejskie puchary gdzie patrzył na nich cały kraj.
Zawodnicy chyba nie byli na to przygotowani i gdy odpadli z Udine coś w nich pękło. Smuda nie potrafił tego naprawić i to powinien być główny zarzut wobec niego...
Jednak zgadzam się z opinią, że na zwalnianie Smudy jest za wcześnie... Można było dać mu jeszcze 2-3 lata. Wolną rękę przy transferach to i efekty powinny przyjść.
A tak iklub straci i Franz będzie musiał od początku w kolejnym klubie udowadniać, że jest jednym z najlepszych polskich trenerów.

Legia
- 3 miejsce? Dużo szczęścia i tyle... Król strzelców? Skoro strzela się z każdego miejsca na boisku to i bramki muszą kiedyś wpaść...
i jeden i drugi &quot;tytuł&quot; niezasłużenie - co dziwi bo Urban w tym seoznie nie wiedział co zrobić z zespołem.

Polonia
(ta bogatsza) - nienormalny prezes. Józef Wojciechowski najpierw zbudował ale teraz niszczy tą drużynę...
Zwolnienie Bobo, to była farsa i kpina. W polskim futbolu już byli ludzie, którzy myśleli, że rzucą przez rok parę srebrników i od razu same sukcesy będą. Szkoda, że taki klub.. .a właściwie klub z takimi władzami ląduje w elimicnacjach do Ligi Europejskiej (LE-kurde kolejny skrót do nauki :jezora ???? bo nic tam nie osiągnie. Tak samo jak w przyszłym sezonie. Jeśli dojdzie do zapowiadanej rewolucji i odejdzie Jodłowiec to Warszawiacy nie skończą wyżej niż na 6-7 miejscu.

Bełchatów - pozytywne zaskoczenie. Szczególnie w 2 połowie seoznu. W klubie wiedzą co robią, kogo sprzedają i zatrudniają. Młody trener, ciekawy skład... W Europie by nie powalczyli ale zasługiwali na 4 miejsce bardziej niż zespół, który rzeczywiście znalazł się oczko wyżej

Śląsk - najwyżej sklasyfikowany z beniaminków. Mimo nie zrealizowania wszystkich celów sezon chyba mogą uznać za udany. Jedno jest pewne - kolejny będzie lepszy.

dochodzimy do 7 miejsce i tu... pierwszy klub, który przy złym obrocie sprawy w ostatniej kolejce mógł dziś gracz w barażach.
To pokazuje jak bardzo wyrównała się liga...
Spośród zespołów z miejsce 7-13 najlepsze wrażenie na mnie zrobiły Piast i Polonia (ta biedna ;) )
Pierwsi musieli grać prawie same wyjazdy, drudzy znów borykali się z brakiem pieniędzy. Mam nadzieję, że na Śląsku pojawią się jeszcze jacyś inwestorzy pokroju Alianza i to właśnie te 2 kluby doczekają się pomocy.
Za postawę w końcówce sezonu należy też pochwalić ŁKS i Jagę (mam nadzieję, że żaden z tych klubów nie spadnie przy zielonym stoliku bo absolutnie na to nie zasługują).


Arka - już raz się cudowanie utrzymali w barażach... teraz nie mają najmniejszych szans ani z Koroną ani z Podbeskidziem.

Cracovia - spadek zasłużony i chyba obecność tego klubu na przedostatnim miejscu nie jest niespodzianką. No chyba, że ktoś typował, że będą na samym końcu ????

Górnik - właśnie... 16 miejsce 14 krotnego mistrza Polski. Czy tu można jeszcze coś dodawać?
Ostatni mecz - konieczność dodrukowania biletów dla dodatkowej grupy kibiców. Wielkie pieniądze i wielkie oczekiwania (&quot;Minimum V miejsce&quot;)
Co z tego wyszło? Trener, który nie wiedział co robić, piłkarze którym nie chciało się grać... i wielki zawód w Zabrzu.
Z taką grą Górnika nie zobaczymy za rok w Ekstraklasie... z taką grą to Alianz nie będzie długo cierpliwy... i wreszcie z taką grą nowy stadion Górnika nie będzie zawsze &quot;wypełniony po brzegi&quot;



Warto tu zaznaczyć, że:
- Spadek Górnika i obecna sytuacja zmusiły mnie do analizy. Zadecydowałem o odejściu, bo nie sprostałem zadaniu. Postawiono przede mną cel - utrzymanie klubu w ekstraklasie, którego nie zrealizowałem. Myślę, że z tego względu nie ma już tu dla mnie miejsca - oznajmił w środę Henryk Kasperczak.


- Zostałem sprowadzony do Górnika, żeby uratować klub od spadku. To było ważne zadanie. Drugą misją było przywrócenie temu klubowi należytego miejsca w piłkarskiej elicie. Jak jednak wiecie, życie jest życiem. W sporcie nie można wszystkiego zaplanować i przewidzieć. Nikt z nas, szczególnie ja, nie przypuszczał, że ten zespół może spaść do pierwszej ligi. Niestety prawda okazała się brutalna i bardzo tego żałujemy. Sezon skończył się dla nas porażką i ja myślę, że możemy sobie dziś zadać pytanie, kto zawinił. Ja mówię, nie szukajmy winnych, bo ja nie mam nic na swoje usprawiedliwienie - rozpoczął 63-letni szkoleniowiec, który Górnika prowadził od 16 września ubiegłego roku.
Po chwili, przechodząc do sedna sprawy, oznajmił, że nie widzi dla siebie przyszłości w Zabrzu. - Spadek Górnika i obecna sytuacja zmusiły mnie do analizy. Zadecydowałem o odejściu, bo nie sprostałem zadaniu. Postawiono przede mną cel - utrzymanie klubu w ekstraklasie, którego nie zrealizowałem. Myślę, że z tego względu nie ma już tu dla mnie miejsca.
Za okres 9-miesięcznej współpracy sztabowi szkoleniowemu podziękował prezes Górnika, Jędrzej Jędrych. - Dziś wszyscy jesteśmy smutni, bardzo mocno przeżywamy porażkę. Mamy jednak świadomość, że przy większej ilości szczęścia, mogliśmy się tu spotkać w zupełnie innych nastrojach. Niestety nie udało nam się osiągnąć ostatniego, najważniejszego celu. Mimo wielu sukcesów, ten sezon jest dla nas wszystkich porażką - powiedział sternik Górnika, wyjaśniając przy tym, że razem z Kasperczakiem z Zabrzem żegnają się jego asystenci: Antoni Szymanowski i Jerzy Kowalik.
Henryk Kasperczak na koniec zwrócił się także do kibiców Górnika. - Żal mi jest szczególnie kibiców. Wszyscy wiedzą, że takich kibiców, jak ma Górnik, to trzeba tylko chwalić. Chcę im dodać otuchy i życzę odzyskania wiary w zespół. Proszę, aby dalej pomagali dopingiem, żeby byli obecni, bo przekonałem się osobiście, że fani Górnika żyją klubem. Życzę wszystkiego najlepszego i jak najszybszego powrotu w szeregi ekstraklasy - dodał.
źródło: gornikzabrze.pl
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
ŁKS bez licencji
- Komisja Odwoławcza ds. Licencji PZPN po raz drugi odmówiła przyznania Łódzkiemu Klubowi Sportowemu licencji na grę w piłkarskiej ekstraklasie w sezonie 2009/10 - poinformował jej przewodniczący Zbigniew Lewicki. Klubowi przysługuje odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie za pośrednictwem Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 30 dni od otrzymania decyzji wraz z uzasadnieniem.
Po rozpatrzeniu treści odwołania i analizie przekazanych dokumentów, w tym dostarczonych po decyzji I instancji, obradująca 28 maja 2009 r. Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych postanowiła:

- oddalić zarzut Komisji ds. Licencji dla Klubów Ekstraklasy i uznać dostarczoną umowę pomiędzy ŁKS Łódź SSA a GKS Bełchatów SSA za ważną, a tym samym znoszącą zastrzeżenia organu I instancji w obszarze infrastruktury stadionowej w Łodzi przy Al. Unii 2.

- utrzymać w mocy decyzję Komisji ds. Licencji dla Klubów Ekstraklasy z dnia 18 maja 2009 o niespełnieniu wymogu złożenia obowiązujących informacji finansowych. Pomimo otrzymania decyzji organu I instancji, ŁKS Łódź SSA nie przedłożył wiarygodnych dokumentów, stanowiących uzupełnienie istotnych informacji, co do prognozowania finansowego, niezbędnych do spełnienia warunków licencyjnych, zapisanych w Rozdziale 10 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy. Informacje o potencjalnych skutkach finansowych zdarzeń najbliższego sezonu, na który ma być wydana licencja, nie są wystarczające i nie ukazują skonkretyzowanych możliwości działania Klubu ŁKS Łódź SSA, dających przekonanie o zabezpieczeniu finansowym, uczestnictwa w rozgrywkach sezonu 2009/2010 w tej klasie rozgrywkowej, a więc wymogu, jaki stawia Ekstraklasa.

Nieuzupełnienie obowiązujących informacji finansowych o prognozach Klubu na przyszłość stworzyło uzasadnione obawy, że późniejsze zdarzenia, po wydaniu decyzji licencyjnej mogą w znaczącym stopniu wpłynąć na naruszenie warunków licencyjnych przez ŁKS Łódź SSA.

Wątpliwości w tym zakresie nie rozwiało wystąpienie w trakcie obrad Komisji Prezesa Klubu ŁKS Łódź SSA, Pana Romana Gałuszki, gdyż nie było ono poparte żadnymi dokumentami pisanymi.

Działając zgodnie z zapisem 10.11.6 Podręcznika Licencyjnego PZPN, Komisja stwierdziła, że wnioskujący - Klub ŁKS Łódź SSA - nie złożył przyszłych informacji finansowych w taki sposób, aby spełniały minimalne wymagania licencyjne dla Klubów Ekstraklasy.

Naruszono wyraźnie wskaźnik IND.03 (punkt 10.11.5.2) - spółka ma w każdym okresie, w tym w prognozach na lata 2009 i 2010 ujemną wartość aktywów obrotowych netto (kapitał obrotowy netto - KON) i nie przedłożono żadnych wiarygodnych informacji, co do poprawy tego stanu rzeczy w 2009 i 2010 roku.

Uzupełnieniem tej części uzasadnienia decyzji jest opinia biegłego rewidenta - Pana Edwarda Tomczyka, członka Komisji Odwoławczej.

W świetle powyższego Komisja uznaje, że ŁKS Łódź SSA nie spełnia warunków uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2009/2010.


Taka decyzja oznacza, że ŁKS w przyszłym sezonie zagra w I lidze, a w ekstraklasie utrzymała się Arka Gdynia. Cracovia zagra w barażu.
90minut.pl


????
czyli jednak... szybko i stanowczo podjęli decyzję.
Idiotyczną decyzję ????????:kwasny4565:
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
to chyba dobrze ze taki zawodnik Jak Brozek nie pali sie by za wszelką cene uciec za granice.....co daje cien szansy ze nasza pilka wkoncu pojdzie chociaz krok do przodu i bedziemy cos osiagac.
W takich Ligach Ukrainskich, Belgijskich, Greckich czy Holenderskich nie ma samych potentatów a kto wygral p.UEFA?? powinnismy z tego brac przyklad bo wiadomo ile druzyn liczy sie na krajowym podworku, juz sam fakt ze w Polsce powstaja nowe stadiony to i w sferze pilkarskiej powinnismy robic postepy
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
... i wreszcie z taką grą nowy stadion Górnika nie będzie zawsze &quot;wypełniony po brzegi&quot;
Tu bym się kłócił. Akurat Górnik pod względem frekwencji był w czołówce i to nieważne jaki rywal grał. Szkoda mi właśnie kibiców i fajnego wyjazdu pod względem kibicowskim, ale piłkarsko to grali fatalnie, a ten element decyduje jednak o pozostaniu w lidze. Myśle, że podobnie jak Widzew Górnik dalej będzie w ścisłej czołówce nieważne jaka to liga.
Co do transferów to przyjmujcie to chłodno i z dystansem, bo przerwy pomiędzy rundami są najgorsze dla gazet i muszą jakieś bzdety pisać, żeby utrzymać nakład. Szczególnie na to uczulam, bo teraz pismaki za Wisłe się wezmą, gdyż mają mistrza i żeby nie było jakiś wyskoków... Licze na spokojne ruchy panów Skorża-Bednarz-Cupiał i dopiero potwierdzone informacje należy wierzyć. Wcześniej jarali się Lechem z czego się cieszyłem, bo Wisła miała spokój, teraz znowu się zacznie...:|
Decyzja o licencji - oczywiście muszą wsadzić swoje 3 grosze... Co roku niestety zawsze jakaś drużyna musi spaść za coś, a nie normalnie, po tym jak była po prostu nasłabsza.
To że Lech spuchnie to wiedziałem już po tym jak awansował do PUEFA na wiosne.(Pisałem o tym w innym temacie). To było jasne, gdyż inne przygotowania, brak ławki były widoczne. Gdyby nie bramki strzelane w końcówkach oraz ostatnie bramki, których nie powinno być Lech raczej byłby nawet za Polonią czy Bełchatowem.
Legia wicemajstra zdobyła dzięki grze u siebie, gdzie nawet dobrze się prezentowała. Wisła gdyby nie przeniosione kolejki z wiosny oraz 2 porażki z rzędu (Ruch 0:1 i Śląsk 1:2) to wcześniej już by sobie majstra zapewniła. Ponadto stwarzała sobie najwięcej sytuacji. Po meczu z Piastem i Górnikiem miała ich aż 49, strzelając tylko 4 gole.
Podsumowując poziom słabszy, ale emocje były niesamowite, szczególnie w 29 kolejce! Niestety PZPN zepsuł je troche, ale... dobrze że chociaż teraz, a nie w trakcie...
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Ale wałek z licencją dla ŁKS. Wiadomo że jestem kibicem Widzewa ale to co zrobili z ŁKS-em to kpina, rok temu na podobnych zasadach licencje dostała Polonia Bytom i Ruch Chorzów a teraz przewodniczący komisji ds. licencji nie dał zezwolenia na grę ŁKS-u w Ekstraklasie, dodajmy że przewodniczący to były piłkarz... Cracovii która na tym wszystki zyskała bardzo wiele. Dla mnie jedna wielka kpina, a listy Arki i Cracovii oraz prezydenta Krakowa żeby trzymać się prawa to już totalne dno...

DLA MNIE CYRK NA KÓŁKACH
 
celahim 4

celahim

Użytkownik
W 100% się z Tobą Sutek zgadzam. Pisałem już wcześniej co myślę o nie przyznaniu licencji. Naprawdę bardzo szkoda mi ŁKSu, fajnie grali całą rundę, sprawili niejedną niespodziankę, ale komuś się to musiało nie podobać. Szkoda kibiców, szkoda piłkarzy, zupelnie nie rozumiem decyzji pzpnu.
Te listy Arki i Cracovii to moim zdaniem również totalne nieporozumienie. Gra się na boisku, trzeba było myslec i grać przez 30 kolejek, to by teraz nie było płaczu i chwytania sie ostatnich desek ratunku, zupełnie niehonorowe zagrania.
No ale to pewnie jeszcze nie koniec. To była dopiero druga, &quot;nieodwołalna i ostateczna&quot; decyzja komisji odwolawczej. Przed nami jeszcze sporo takich posiedzen, sporo takich &quot;nieodwolalnych decyzji&quot; i jestem jakoś dziwnie przekonany, że ostatecznie dostaną tą licencje. W każdym razie niech walczą o swoje, należy im się Ekstraklasa, bo wywalczyli ją na boisku, niech się dziadki w garniturach nie mieszają.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Dla mnie jeśli dzisiaj nie dostali to już nie dostaną. Decyzja musiała być szybko podjęta poneiważ chodzi również o to kto zagra w barażach czy Arka czy Cracovia na dzień dzisiejszy Cracovia i według mnie tak już ta sprawa się zakończy. ŁKS skończył sezon na miejscu 7 najlepszy od momentu zdobycia mistrza Polski a żegna się z Ekstraklasą przy stoliku szkoda bo piłkarsko walczyli, gryźli trawę, do klubu wszedl nowy właściciel już było lepiej a teraz taki cios dla klubu...
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
A ja odstawiam stronę kibicowską na bok i patrzę w przyszłość. Jeśli chcemy oczyścić rodzimą piłkę z tych wszystkich brudów to nie możemy moim zdaniem patrzeć, że aaa rok temu Bytom dostal licencje to teraz ŁKS też za którymś razem może dostać.

Moim zdaniem słuszna decyzja. Nie przedstawili dokumentów na czas - degradujemy.

W Anglii tak samo robiono chociazby z Leeds swego czasu a w poprzednim sezonie z Luton.
 
1234tm 4

1234tm

Użytkownik
A ja odstawiam stronę kibicowską na bok i patrzę w przyszłość. Jeśli chcemy oczyścić rodzimą piłkę z tych wszystkich brudów to nie możemy moim zdaniem patrzeć, że aaa rok temu Bytom dostal licencje to teraz ŁKS też za którymś razem może dostać.

Moim zdaniem słuszna decyzja. Nie przedstawili dokumentów na czas - degradujemy.

W Anglii tak samo robiono chociazby z Leeds swego czasu a w poprzednim sezonie z Luton.
Taka mała sprawa, jeśli nie znacie sprawy do końca to nie komentujcie...
Tu nie chodzi o nie przedstawienie dokumentów tylko o &quot;niezapewnienie płynniści finansowej&quot; choć wcześnie \j mówili o stadionie...
Ktoś bardzo chce nam zaszkodzić czy to Lato za postawienie mu zarzutów o machlojki przy transferze Dudy parę lat temu, czy to inne układy nie wiem.
Jest wiele głosów &quot;krok w stronę oczyszczenie polskiej piłkki&quot; to hipokryzja jak stąd do...
Jeśli tak to 1/3 ligi wylatuje! Od dawna było w Ełkaesie ciężko ale piłkarze grali ambitnie finanse zaczęły wychodzić na prostą a tu surprise k...a!
Nie boimy się 1 ligi gdybyśmy spadli piłkarsko ale tak ja czuję się oszukany, a co do listów arki i cracovii szkoda słów dobrze napisał o tym Adamski w swym blogu, wiem że to decyzje działaczy a nie kibiców ale niechęć do tych klubów jest teraz u ŁKSiaków dość spora...delikatnie mówiąc.
Ogólnie wszyscy w Łodzi wkurw,,, niesamowicie więc jak jakieś dalsze rozmowy to może jutro...

Bo i tak w ŁKS ie najlepsi są kibice!
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Tutaj 1234tm, mimo że stronniczy ale ma rację. Sytuacja w ŁKSie była bardzo trudna. Pamiętamy jak piłkarze wręcz grozili strajkiem ponieważ klub nie wypłacał im należnych pensji. Jednak teraz (przynajmniej z tego co oficjalnie wiadomo) sytuacja w kluibe się poprawiła i nadal się poprawia. Więc nie rozumiem za co to karanie ŁKSu? Za poprawę? Jakby tak przyjrzec sie pozostałym klubom to nagle okaże się, ze w podobnej sytuacji są również inne drużyny tzn. podobny stan stadionów czy budżetów. Dlatego to powoduje, ze ciężko zrozumiec tę decyzję. W tamtym sezonie kluby, które również miały się w ten sam sposob pożegnac jednak pozostały. Nie chodzi mi w tym momencie o to by patrzec na tamtą sytuację ale o to by się zastanowic czy wyrzucanie z Ekstraklasy gwarantuje, że na miejsce zdegradowanego klubu wejdzie klub, który ma bardzo dobrą sytuację finansową i noweczesny, bezpieczny stadion? Na to gwarancji nie ma. Dlatego próbowałbym szukac innego rozwiązania takich problemów. ŁKS prezentował się na wiosnę bardzo dobrze. Arka Gdynia, która zapewniła sobie własnie awans prezentowała się ... (tutaj sami wiecie co dodac), Cracovia zresztą podobnie. Więc czy przypadkiem przy okazji działacze z PZPN nie osłabią ligi? Na koniec jeszcze dodam, że włodarze ŁKSu mogą sie odwoływac do sądów. Możemy byc pewni, że to zrobią. A to oznacza jedno: to nie koniec serialu, który funduje nam PZPN.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
TBM rzadko się zdarza że się z Tobą nie zgadzam i teraz tak jest. Jeśli idziemy tokiem nie przedstawił dokumentów degradacja to rok temu Bytom i Ruch degradacje jednak takiego czegoś nie było. Jeden działacz nie dostarczył na czas dokumentów i już cały klub cierpi, później dostarczyli dokumenty i niby było wszystko okey. Dla mnie wałek, tutaj nie tylko w grę wchodził ŁKS ale także...Arka i Cracovia które na degradacji zyskały bardzo dużo...

Może ktoś jeszcze licencji nie dostanie to może Górnik się jeszcze utrzyma ????
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
A ja odstawiam stronę kibicowską na bok i patrzę w przyszłość. Jeśli chcemy oczyścić rodzimą piłkę z tych wszystkich brudów to nie możemy moim zdaniem patrzeć, że aaa rok temu Bytom dostal licencje to teraz ŁKS też za którymś razem może dostać.

Moim zdaniem słuszna decyzja. Nie przedstawili dokumentów na czas - degradujemy.

W Anglii tak samo robiono chociazby z Leeds swego czasu a w poprzednim sezonie z Luton.
Zgadzam sie, prawo jakie by nie bylo powinno byc przestrzegane.
Uwazam natomiast ze skandaliczny jest przepis o przesunieciu w takiej sytuacji druzyny na ostatnie miejsce (7. miejsce = 2milony zl, ostatnie = 400tys zl) skoro grali sezon na licencji przyznanej przed poprzednim sezonem.
W takiej sytuacji powinna wejsc kolejna druzyna z 1. Ligi moim zdaniem a nie Pasy ktore sportowo spadly.
Taka mała sprawa, jeśli nie znacie sprawy do końca to nie komentujcie...
Tu nie chodzi o nie przedstawienie dokumentów tylko o &quot;niezapewnienie płynniści finansowej&quot; choć wcześnie \j mówili o stadionie...
Ktoś bardzo chce nam zaszkodzić czy to Lato za postawienie mu zarzutów o machlojki przy transferze Dudy parę lat temu, czy to inne układy nie wiem.
Jest wiele głosów &quot;krok w stronę oczyszczenie polskiej piłkki&quot; to hipokryzja jak stąd do...
Jeśli tak to 1/3 ligi wylatuje! Od dawna było w Ełkaesie ciężko ale piłkarze grali ambitnie finanse zaczęły wychodzić na prostą a tu surprise k...a!
Nie boimy się 1 ligi gdybyśmy spadli piłkarsko ale tak ja czuję się oszukany, a co do listów arki i cracovii szkoda słów dobrze napisał o tym Adamski w swym blogu, wiem że to decyzje działaczy a nie kibiców ale niechęć do tych klubów jest teraz u ŁKSiaków dość spora...delikatnie mówiąc.
Ogólnie wszyscy w Łodzi wkurw,,, niesamowicie więc jak jakieś dalsze rozmowy to może jutro...

Bo i tak w ŁKS ie najlepsi są kibice!
Cytat z bloga Adamskiego na ktory sam sie powolujesz:
W Łodzi przez lata było zdecydowanie gorzej niż obecnie, a mimo wszystko klub licencję otrzymywał. Teraz – po przejęciu klubu przez Grzegorza Klejmana – sytuacja jest zdecydowanie lepsza. Jednak niekompetentny działacz nie złożył kompletu dokumentów. Czy z tego powodu powinno się skazywać klub być może nawet na śmierć?
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Zgadzam sie, prawo jakie by nie bylo powinno byc przestrzegane.
Uwazam natomiast ze skandaliczny jest przepis o przesunieciu w takiej sytuacji druzyny na ostatnie miejsce (7. miejsce = 2milony zl, ostatnie = 400tys zl) skoro grali sezon na licencji przyznanej przed poprzednim sezonem.
W takiej sytuacji powinna wejsc kolejna druzyna z 1. Ligi moim zdaniem a nie Pasy ktore sportowo spadly.
Dobrze powiedziane i się z tym zgadzam.

Rozumiem, że są opinie podzielone na ten temat, ale moim zdaniem jak nie było czegoś na czas to nie było i zgodnie z przepisami degradujemy, bo tak można naginać i naginać te przepisy.

Moim zdaniem to co było jest za nami i nie możemy patrzeć na to jak było, tylko na to jak jest i jak będzie. A z racji iż wszyscy chcemy aby było lepiej to szanujmy te przepisy jakie są ustalone. Czas na przygotowanie odpowiednich był, 3 razy rozpatrywano sprawę i z tego co przedstawiono w mediach ani razu ŁKS nie przedstawił wymogów licencyjnych.

Rozumiem kibiców ŁKS-u. Żal klubu, który zajął dobre miejsce w lidze, żal kibiców, którzy zawsze wiernie wspierali swój zespół, ale naprawdę moim zdaniem jak chcemy aby nasza piłka nożna była profesjonalna to nie możemy przepisów naginać w nieskończoność.

Sutek czasem bywa, że się w czymś nie zgodzimy ;)
 
1234tm 4

1234tm

Użytkownik
Dla zainteresowanych sprawą ŁKSu i licencji:
http://www.lksfans.pl/index.php/news/read/news_id/3295

jak widać wiele rzeczy nie jest tak jak przedstawił PZPN, i będziemy walczyć na wszelkie możliwe sposoby czy sie to komuś podoba czy nie!

Ja też bym chciał mieć normalną ligę polską gdzie wszystko wyjaśnia się na boisku... ale nie mamy takiej tylko jeden z największych burdeli na świecie!
Jeżeli trzymamy się uczciwych zasad to z ekstraklasy wylatuje pół ligi ( my też ) ale wtedy byłoby to chociaż sprawiedliwe a nie tak jak teraz że upatrzono jeden klub i wszystko co złe to my, inni z problemami siedzą cicho a szczekają ci co grali najgorzej...
Żeby nie było ,że w ŁKS walczy się tyko o najwyższą klasę rozgrywkową:
w sekcji koszykówki męskiej jesteśmy w 1 lidze ( druga klasa rozgrywek ) jest szansa wykupienia &quot;dzikiej karty&quot; na grę w ekstraklasie, ale nikt z kibiców kosza tego nie chce!!! Chcemy sportowo wallczyć o awans i ewentualnie sportowo spadać z ligi piłkarskiej!!! Spadek nie byłby tragedią wszyscy dalej chodzilibyśmy na 1 ligę ale gdybyśmy spadli sportowo!
Walczą działacze, walczą też kibice wysyłając maile ze swoim stanowiskiem sprzeciwiającym się takim oszustwom!
Jeśli i Ty chcesz dać wyraz swojemu sprzeciwowi, napisz maila do tych instytucji/firm:
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

liczymy na pomoc kibiców piłki, tych którzy wolą uczciwość od &quot;zielonego stolika&quot;!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom