>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Champions League / FIBA Europe Cup 2018/2019

Status
Zamknięty.
movieplk 335K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
12/12/2018 18:30 CET
Anwil Wloclawek - Ventspils over 164.5
1.85 (Totolotek)/1.82 (Fortuna)
5/10
Obie drużyny lubią grać szybszym tempem i sobie pobiegać. Linia powinna być wyższa o kilka oczek i dla mnie oscylować wokół 167-170.
Anwil w ostatnich meczach pokazał, że chce grać szybko i dobrze im to wychodzi. 72:103 w Warszawie oraz 88:93 w Kutnie. Ventspils w lidze też ciągle idzie na wysokich wynikach i dopiero ostatnio mieli niskie 72:62.
Patrząc co prezentują obie ekipy będzie szybkie granie i myślę, że Anwil przełamie passę underów w LM i będzie powtórka pierwszego spotkania, gdzie był wynik 99:78 dla Anwilu i 177 punktów.
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Koszykówka - Liga Mistrzów
Godzina: 18:30
Spotkanie: Anwil Włocławek - BK Ventspils (włącznie z dogrywką)
Typ: 2
Kurs: 2,47
Bukmacher: 1xbet
Analiza:
Tabela tej grupy na początek:

Bardzo ważny mecz dla obu ekip. W pierwszym spotkaniu na Łotwie wygrał Anwil i to bardzo pewnie 99-78, jednak teraz Ventspils to inna ekipa, dużo mocniejsza. Oprócz dwóch bardzo dobrych amerykańskich koszykarzy Johnsona i Arledge&#39;a na lidera zespołu wyrasta Łotysz Lomazs, który zaczyna zdobywać coraz więcej punktu i fajnie się rozwija ten młody 22 letni chłopak. Ten mecz we Włocławku będzie dla Anwilu dużo trudniejszym meczem niż ta wyjazdowa potyczka. Ventspil poczynił duże postępy od tamtego czasu co pokazują ostatnie wyniki zespołu. W ostatniej kolejce Ligi Mistrzów wygrał z mocnym Avellino na wyjeździe 88-74 co było duża niespodzianką i to pokazuje, że w tym zespole drzemie duży potencjał. Ja w tym spotkaniu spróbuję w stronę gości, bo wydaje się, że są teraz w swoim najlepszym okresie gry, na fali. Anwil oczywiście jest faworytem i na własnym parkiecie te kursy jak najbardziej słuszne ale ja tutaj zaryzykuję na zespół gości.
⛔ 84-71
 
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Antwerp - Fuenlabrada godz. 20.00
2 / 2.30
2(+4,5) / 1.77
Grupa C Ligi Mistrzów - Belgowie czwarta pozycja i bilans 4-4, hiszpańska drużyna szóste miejsce w tabeli z bilansem 3-5. Wybrałem sobie ten mecz, bo uważam, że Fuenlabrada w niczym nie ustępuję ekipie gospodarzy i wydaje się być odpowiednim rywalem na przełamanie tych ostatnich słabszych gier (pięć porażek z rzędu w tych rozgrywkach). Tak jak wspomniałem wcześniej, biorąc pod uwagę potencjał kadrowy, nie mogą obawiać się Belgów - porównywalne potencjały kadrowe, ale dla mnie z lekką przewagą Hiszpanów, w postaci trochę większej liczby zawodników mogących wziąć większą odpowiedzialność za wynik całej drużyny. Antwerpia krótko po bardzo ciężkim meczu w lidze belgijskiej (79-86 po dogr. z Brussels), trochę sił tam zostawili, co też może być tutaj odczuwalne. Pierwszy mecz wygrany przez Fuenlabrade 96-84. (LVBet)
102-78⛔beznadziejnie typ:facepalm:
 
N 297,9K

niewierny-janek

Użytkownik
Dijon JDA - Brose Bamberg godz. 18:30
typ: 2 @ 1.57 Unibet ✅

Gości to zupełnie inna półka niż gospodarze z Dijon. Bamberg to drużyna z Euroligowym doświadczeniem, w tej edycji Ligi Mistrzów mają bilans 5-3 i wciąż walczą o awans do następnej rundy - na ten moment 3-4 miejsce w tabeli i nie są bez szans na wygranie grupy nawet. Dijon natomiast jest na dnie tabeli - 7 miejsce - z ledwie 2 wygranymi w 8 meczach, wygrane tylko w obu meczach z najsłabszym Nymburkiem. Dijon szanse na awans dalej ma raczej niewielki, lepiej skupić się na lidze gdzie też nie idzie im jakoś kolorowo - bilans 8-5 nie powala. Liga Francuska jest dość równa, ale na tle BBL zdecydowanie słabsza, a w silniejszej lidze niemieckiej Bamberg radzi sobie zdecydowanie lepiej - bilans 8-2 - oba te przykłady jak radze sobie oba zespoły w lidze i pucharach, pokazuje jaka dzieli je różnica i ja taki kurs pobieram z pocałowaniem ręki. Gram to w dublu z AEK @1,22. Można też śmiało zagrać singla lub podbić kurs przez handicap.
AKO: 1,92 ✅
AEK B.C. - Cez Basket Nymburk godz. 18:30
typ: 1/ -8,5 @ 1.87 Unibet ⛔

O tym na którym miejscu w tabeli jest Nymburk pisałem wyżej, więcej nie ma się co rozpisywać. Na przeciwnym biegunie jest zespół gospodarzy, Grecy jak na razie zanotowali jedną porażkę i są zdecydowanym faworytem tego spotkania. Walczą o pierwsze miejsce w grupie, więc będzie im zależało. Zwycięstwo AEK jest niemal pewne, pytanie tylko w jakich rozmiarach. Dlatego idę w stronę HC w kierunku gospodarzy. Myślę, że wygrają w granicach +10-15.
BC Ostende - Virtus Bologna
typ: 2 @ 1.58 Unibet ⛔

Belgowie wygrali w prawdzie 2 ostatnie mecze w Lidze Mistrzów, zaś goście z Bolonii przegrali swoje spotkanie, Jednak porażka Włochów była ich pierwszą w tegorocznej edycji. Będą mocno zmobilizowani by powrócić na zwycięską ścieżkę oraz umocnić się na czele tabeli. Goście są zdecydowanie lepsi kadrowo i nie daję tutaj większych szans na zwycięstwo gospodarzom. Ten typ również można śmiało zagrać w dublu z AEK.
AKO: 1,93 ⛔
 
K 8

kenti

Użytkownik
Hejka moi drodzy, mam pytanko odnosnie meczu Limoges-Gdynia. Jak widzimy zespol z Francji ma jeszcze szanse na awans w przypadku wygranego dzis meczu, gdyz zrownaja sie punktami z Tofasem. I moje pytanie to czy w przypadku takiej samej ilosci punktow jak Tofas najpierw beda brane pod uwage bezposrednie pojedynki owych druzyn, gdzie wystarczy nam poprostu wygrana Limoges dzisiaj ? Czy lepszy bilans punktowy, gdzie Limoges bedzie musialo dzis wygrac co najmniej 27punktami?
 
hardkorowytyp 587

hardkorowytyp

Użytkownik
Hejka moi drodzy, mam pytanko odnosnie meczu Limoges-Gdynia. Jak widzimy zespol z Francji ma jeszcze szanse na awans w przypadku wygranego dzis meczu, gdyz zrownaja sie punktami z Tofasem. I moje pytanie to czy w przypadku takiej samej ilosci punktow jak Tofas najpierw beda brane pod uwage bezposrednie pojedynki owych druzyn, gdzie wystarczy nam poprostu wygrana Limoges dzisiaj ? Czy lepszy bilans punktowy, gdzie Limoges bedzie musialo dzis wygrac co najmniej 27punktami?
Bezpośrednie pojedynki. Wygrana dzisiaj z Asseco = awans.
 
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Anwil - Avellino godz. 18.30
1 / 2.70
1(+5,5) / 1.82
Grupa A Ligi Mistrzów - drużyna gospodarzy piąte miejsce z bilansem 4-5, ekipa gościa pozycja wicelidera i bilans 6-3. O ekipie Avellino pisałem ostatnio trochę więcej w temacie ligi włoskiej - problemy kadrowe i nie do końca jasna sytuacja finansowa, jednak to nie przeszkadza w kolejnych zwycięstwach, ale mam wrażenie, że to w końcu musi się odbić na ich dyspozycji, zresztą już ostatni mecz pokazał, jak sporo sił kosztuje ich granie przy tak wąskiej obecnie kadrze - wygrali, za co na pewno duże brawa, ale kolejny mecz, gdzie ta wygrana kosztowała ich naprawdę sporo sił (pierwsza piątka, która teraz w pełni decyduje o wyniku, każdy po raz kolejny, grubo ponad 30 minut na parkiecie). Odszedł Cole, kontuzjowani NDiaye, Costello i Sabatino, to te problemy kadrowe, nie uregulowane ostatnie zobowiązania, co nie pozwala na wzmocnienia przy tych brakach, szukanie oszczędności (m.in. przy wynajmie mieszkań dla zawodników), to problemy finansowe - jest nawet zagrożenie ujemnymi punktami w lidze włoskiej. To wszystko na pewno nie jest komfortową sytuacją dla klubu, co prawda na przekór temu, potrafią wygrywać, ale pewnie przyjdzie w końcu też ta słabsza dyspozycja, chociażby z racji tego większego zmęczenia tych kluczowych graczy, którzy muszą grać naprawdę dużo ostatnio. Z drugiej strony Anwil, jeżeli chcą, jeszcze liczyć się w walce o awans z tej grupy, muszą tutaj powalczyć o pełna pulę. Już w pierwszym meczu we Włoszech byli bardzo blisko, 102-105 po dogrywce, z tym że w drużynie Avellino główne role odgrywali wtedy, nieobecni jutro - Cole (33pkt / 9as / 8zb) czy Costello (18pkt / 11zb), a z kolei w Anwilu nie było jeszcze Broussarda, nie grał Mihailovic czy Markovic. Nie wiem, czy tutaj nie za bardzo uparłem się na szukanie tej porażki Avellino, ale z drugiej strony, Anwil na pewno ma odpowiednie argumenty czysto sportowe, żeby tutaj mocno powalczyć o korzystny wynik. (LVBet)
62-72⛔
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Pukon orientujesz sie jak jest z.finansami.za wygrany mecz w.CL? Jesli.jest to.jakas tam.kasa.zeby chociaz.kogos.spłacic to jednak jest to wazna sprawa. Sam mam chec zagrac na Anwil ale wobec provlemow Avvelino z finansami to fajnie było by wiedziec, wiem, ze pewnie sa to ochłapy ale nie zaszkodzi zapytac.
 
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Pukon orientujesz sie jak jest z.finansami.za wygrany mecz w.CL? Jesli.jest to.jakas tam.kasa.zeby chociaz.kogos.spłacic to jednak jest to wazna sprawa. Sam mam chec zagrac na Anwil ale wobec provlemow Avvelino z finansami to fajnie było by wiedziec, wiem, ze pewnie sa to ochłapy ale nie zaszkodzi zapytac.
Nie jestem do końca przekonany, bo może coś się zmieniło ostatnio i przegapiłem, ale jak pamiętam, to w Lidze Mistrzów nie mają płacone za zwycięstwa. Jest wypłacana premia za udział w rundzie głównej, następne pieniądze można zyskać, awansując do kolejnych rund. Pamiętam też, że FIBA w przypadku Ligi Mistrzów pokrywa część kosztów, m.in. opłacając sędziów.
 
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Wygrali, bo byli zwyczajnie lepsi, nawet na większym zmęczeniu, przy obecnej rotacji, w pełni zasłużone zwycięstwo. Można tylko żałować, że Anwil na tyle im pozwolił, byli kompletnie bezradni w tym spotkaniu. Możesz próbować analizować z każdej strony, ale co z tego, jak przychodzi mecz, w którym gra tylko jedna drużyna.
 
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Liga Mistrzów
Hapoel Jerusalem - Fuenlabrada godz. 20.00
1(-14,5) / 1.82
Grupa C - gospodarze drugie miejsce z bilansem 8-2, ekipa z Hiszpanii ostatnia pozycja i bilans 3-7. Po ostatniej kolejce w tej grupie, gdzie Fuenlabrada przegrała na własnym parkiecie z Dijon 59-73, odnoszę wrażenie, że teraz priorytetem będzie dla nich liga, gdzie zajmują niską pozycję w tabeli i tam pewnie skupią większe siły. W tym ostatnim meczu Ligi Mistrzów trener dał odpocząć kluczowym zawodnikom, tutaj może być podobnie. Do tego ostatnio uraz złapał Eyenga i jego występ jest zagrożony. Z drugiej strony Hapoel, ostatnio świetna forma, trener Kattache ma do dyspozycji tak szeroką i mocną kadrę, że te wyniki nie mogą być inne i tutaj powinni po raz kolejny być uważani za dużo mocniejszego kandydata do zwycięstwa. Pierwszy mecz pomiędzy tymi ekipami zakończył się wygraną Hapoelu 105-75, gdzie najlepszymi graczami Hiszpanów byli wtedy Eyenga (14pkt), którego może tutaj zabraknąć i Zanna (10pkt), który odszedł już z klubu. Nie wiem, może się mylę i Fuenlabrada jednak postawi się mocniej, ale biorąc pod uwagę ostatnie gry i dyspozycję tych zespołów, nie widzę jakoś większych szans dla ekipy z Hiszpanii. (LVBet)
91-77⛔tylko punkt, szkoda...
 
T 8,9K

trema11

Użytkownik
Liga Mistrzów
Hapoel Jerusalem - Fuenlabrada godz. 20.00
1(-14,5) / 1.82
Grupa C - gospodarze drugie miejsce z bilansem 8-2, ekipa z Hiszpanii ostatnia pozycja i bilans 3-7. Po ostatniej kolejce w tej grupie, gdzie Fuenlabrada przegrała na własnym parkiecie z Dijon 59-73, odnoszę wrażenie, że teraz priorytetem będzie dla nich liga, gdzie zajmują niską pozycję w tabeli i tam pewnie skupią większe siły. W tym ostatnim meczu Ligi Mistrzów trener dał odpocząć kluczowym zawodnikom, tutaj może być podobnie. Do tego ostatnio uraz złapał Eyenga i jego występ jest zagrożony. Z drugiej strony Hapoel, ostatnio świetna forma, trener Kattache ma do dyspozycji tak szeroką i mocną kadrę, że te wyniki nie mogą być inne i tutaj powinni po raz kolejny być uważani za dużo mocniejszego kandydata do zwycięstwa. Pierwszy mecz pomiędzy tymi ekipami zakończył się wygraną Hapoelu 105-75, gdzie najlepszymi graczami Hiszpanów byli wtedy Eyenga (14pkt), którego może tutaj zabraknąć i Zanna (10pkt), który odszedł już z klubu. Nie wiem, może się mylę i Fuenlabrada jednak postawi się mocniej, ale biorąc pod uwagę ostatnie gry i dyspozycję tych zespołów, nie widzę jakoś większych szans dla ekipy z Hiszpanii. (LVBet)
To trzeba mieć zezowate szczęście,1 pkt brakło.Takie coś to zawsze mnie wku............
 
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Champions League
Petrol Olimpija - Oostende
2 / 1.50
Dla Słoweńców to już piąte spotkanie w tydzień, w tym trzy dzień po dniu, nie ma siły, żeby nie było to odczuwalne. Dla nich na pewno priorytetem jest liga adriatycka, co zresztą podkreślał trener Martic, a już za chwilę kolejny ważny mecz w tych rozgrywkach z sąsiadem w tabeli Ciboną. W dodatku dzisiaj prawdopodobnie zagrają bez kapitana Begica (11,1pkt/6,1zb), który najbardziej odczuł trudy tego intensywnego grania. Belgowie cztery wygrane z rzędu w Lidze Mistrzów, pokazuję, że nie odpuszczają szansy awansu do kolejnej rundy - wobec wczorajszej porażki Strasbourga, przy ewentualnej wygranej tutaj, awansują na miejsce premiowane i na trzy ostatnie kolejki, wszystko w sprawie awansu zostaje w ich rękach. Dodatkowo dzisiaj możliwy jest powrót do kadry Djurisica (14,2pkt/5,6zb), który ostatnio pauzował. Na pewno ekipa gospodarzy nie odda tego meczu bez walki, ale czy potrzebna im jest kolejna większa strata sił, może więc szansę dostana zmiennicy czy młodsi gracze, a z kolei drużyna Oostende potrzebuję tutaj wygranej, chcąc jeszcze realnie włączyć się do walki o awans.
69-71✅
Avellino - Murcia
2 / 2.11
Avellino poniżej 79,5pkt / 1.78
Po raz kolejny przeciwko włoskiej ekipie, no ale ile jeszcze mogą grać przy tak wąskiej kadrze na tak dużej intensywności, w końcu pewnie przyjdzie też słabsza skuteczność od rywali. Sytuacja kadrowa nie uległa zmianie i cały czas trener Vucinic, ma do dyspozycji tych samych graczy. W jednym z wywiadów podkreślił, że od tego spotkania zamierza też więcej rotować składem, więc szanse powinni dostać tutaj też inny gracze, którzy do tej pory nie wnosili wiele do zespołu, może to w jakimś stopniu odbije się na wyniku. Już za trzy dni mają kolejny mecz ligowy z Cantu. W hiszpańskiej drużynie z kolei dzisiaj mogą zadebiutować w tych rozgrywkach pozyskani niedawno Mitrovic i Radoncic, co jeszcze zwiększa możliwości trenera Juareza przy tej szerokiej już kadrze. Co prawda mają ciężką sytuację w lidze hiszpańskiej, ale wcześniej było podobnie i w żadnym ze spotkań Ligi Mistrzów nie odpuszczali.
57-63✅
Oba spotkania o godz. 20.30, kursy z LVBet.
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Kolega Pukon mnie uprzedzil z dwoma tymi.typami, sam mocno popieram. Swietnie opisane problemy Olimpii. Powinni.sie skupic na lidze aba natomiast Ostende widac, ze walczy i im.zalezy a kadrowo mocniejsi. Murcia rowniez tak czy siak.wygra te grupe jednak Avellino ewidentnie jedzie juz na oparach i.ta porazka musi przyjsc zwlaszcza z rywalem dysponujacym.szeroka kadrą.
Ako 3,18 fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Champions League
Promitheas - Strasbourg godz. 18.30
2 / 2.17
2(+3,5) / 1.79
Grupa D - Grecy pozycja wicelidera (bilans 7-4), Strasbourg czwarte miejsce (bilans 6-5). W drużynie francuskiej po krótkiej pauzie wrócił już Collins - jak ważny to zawodnik, pokazało to przełamanie i wygrana w lidze, gdzie potrafił wprowadzić dużo spokoju w grę drużyny i przyniosło zamierzony skutek. A przecież to jest tylko jeden z wielu, tak dobrych w tej drużynie zawodników. Może to zwycięstwo da taki impuls i będą potrafili podtrzymać lepszą dyspozycję też w kolejnych spotkaniach. To zdecydowanie silniejsze zestawienie personalne i dużo większe doświadczenie w kadrze po stronie Strasbourga, musi dawać lepsze wyniki, nie tylko wygraną co kilka spotkań. Grecy co prawda zbudowali bardzo ciekawą ekipą, ale to wszystko budowane typowo pod puchary, daje dobry efekt na teraz, ale na dłuższą metę, to z reguły się nie sprawdza - z czasem będą coraz mniejszym zaskoczeniem dla rywali, a pewnie w kolejnym sezonie z tej ekipy, większość nie zostanie tutaj. Oczywiście to wszystko nie musi mieć tutaj znaczenia, ale idę w stronę drużyny, którą uważam za zdecydowanie silniejsza i bardziej poukładaną i której brak w kolejnej rundzie byłby sporym zaskoczeniem, a te ostatnie porażki w tych rozgrywkach i ewentualna kolejna, może skomplikować jedynie tę sytuację.
77-64⛔
Oostende - Bayreuth godz. 20.30
2 / 2.40
2(+4,5) / 1.81
Kolejny mecz z grupy D i dwa zespoły z odmiennymi seriami - Belgowie pięć wygranych z rzędu, Niemcy trzy kolejne porażki w tych rozgrywkach. Oglądałem ostatni mecz Oostende w Lidze Mistrzów (71-69 z Petrol Olimpija), oprócz tego, że mieli sporo szczęścia wygrywając z bardzo odmłodzoną kadrą Słoweńców, to pokazali przy tym naprawdę słabą dyspozycję - co zresztą później potwierdzili w lidze, przegrywając z Mechelen 80-82. We wcześniejszych grach potrafili pokonywać Strasbourg czy Bolonię, co robi wrażenie, ale z tej dyspozycji, chyba już nic nie zostało. Słabsze wyniki Bayreuth zbiegły się trochę z urazem ważnego tam zawodnika Martina (13,8pkt w lidze / 10,3pkt w Lidze Mistrzów), na szczęście dla nich znaleźli już zastępstwo, przyszedł Erik Mika (ostatnio Brescia). Który już zdążył zadebiutować, grał krótko, ale pokazał, że może być sporym uzupełnieniem tej kadry (13pkt/4zb z Bolonią). Nie widzę tutaj jakiejś większej przewagi w potencjale kadrowym obu zespołów, więc może wzmocniona już drużyna Bayreuth, powalczy o przełamanie tych porażek, zresztą to już ostatni dzwonek do włączenia się jeszcze do walki o awans (kolejna runda Ligi Mistrzów może być ciężka, ale już miejsca 5-6 i FIBA Europe Cup, jak najbardziej realne).
82-62⛔
Murcia - Anwil godz. 20.30
2(+9,5) / 1.82
Grupa A - ekipa gospodarzy pozycja lidera i bilans 10-1, tym samym pewny już awans do kolejnej rundy, Anwil piąte miejsce z bilansem 4-7, bardzo trudna sytuacja, ale jeszcze realne szanse są, jeżeli nie na kolejna rundę Ligi Mistrzów, to chociaż utrzymanie miejsca dającego play offy FIBA Europe Cup. Patrząc na ostatnie wyniki Włocławian, do tego jeszcze wypadł Likhodey, ciężko szukać pozytywów, ale spróbuję, bo wydaje mi się, że powinni powalczyć z mocno faworyzowanym rywalem. Ekipa z Hiszpanii, ma już komfort gry w tych rozgrywkach i zdecydowanie bardziej musza teraz skupić swoje siły na rozgrywkach krajowych, gdzie bardzo ciężka sytuacja - zresztą po ostatniej wygranej z Avellino trener Juarez wspominał, że teraz, po potwierdzeniu awansu - &quot;kolejne spotkania dadzą spokój i możliwość skupienia się na ACB&quot;. Pewnie, że nie &quot;położą&quot; się na parkiecie i oddadzą mecz bez walki, ale nie musza zostawić już tutaj sporo sił, też może młodsi gracze czy zmiennicy dostaną więcej szans gry, czym mogą złapać większa odpowiedzialność w drużynie. Z kolei Anwil, chyba nie ma znowu tak słabej drużyny, jak te ostatnie wyniki, może będą potrafili na tle mocnej drużyny, pokazać lepszą dyspozycję, co też zawsze procentuje w kolejnych spotkaniach - dobre wyniki zawsze budują atmosferę na przyszłość. Trener Milicic to bardzo ambitny szkoleniowiec, więc pewnie nie pozwoli odpuścić sobie spotkania, gdzie jeszcze są realne szansę. Może obudzi się w końcu Broussarda czy Markovic, w Lidze Mistrzów, tak jak w PLK, nie ma przepisu o dwóch Polakach w składzie, więc też Simon może więcej grać na swojej optymalnej pozycji, co tutaj daje lepszy efekt, a może też wniesie więcej, będący ostatnio w dobrej formie Mihailovic, sporo tych &quot;może&quot;, ale szukam tym samym większych szans dla Anwilu - może przeceniam trochę możliwości Anwilu, ale według mnie, jest tam trochę więcej potencjału i te wyniki na pewno mogą być lepsze, niż to co ostatnio pokazywali. (LVBet)
78-70✅
 
T 8,9K

trema11

Użytkownik
Champions League
Promitheas - Strasbourg godz. 18.30
2 / 2.17
2(+3,5) / 1.79
Grupa D - Grecy pozycja wicelidera (bilans 7-4), Strasbourg czwarte miejsce (bilans 6-5). W drużynie francuskiej po krótkiej pauzie wrócił już Collins - jak ważny to zawodnik, pokazało to przełamanie i wygrana w lidze, gdzie potrafił wprowadzić dużo spokoju w grę drużyny i przyniosło zamierzony skutek. A przecież to jest tylko jeden z wielu, tak dobrych w tej drużynie zawodników. Może to zwycięstwo da taki impuls i będą potrafili podtrzymać lepszą dyspozycję też w kolejnych spotkaniach. To zdecydowanie silniejsze zestawienie personalne i dużo większe doświadczenie w kadrze po stronie Strasbourga, musi dawać lepsze wyniki, nie tylko wygraną co kilka spotkań. Grecy co prawda zbudowali bardzo ciekawą ekipą, ale to wszystko budowane typowo pod puchary, daje dobry efekt na teraz, ale na dłuższą metę, to z reguły się nie sprawdza - z czasem będą coraz mniejszym zaskoczeniem dla rywali, a pewnie w kolejnym sezonie z tej ekipy, większość nie zostanie tutaj. Oczywiście to wszystko nie musi mieć tutaj znaczenia, ale idę w stronę drużyny, którą uważam za zdecydowanie silniejsza i bardziej poukładaną i której brak w kolejnej rundzie byłby sporym zaskoczeniem, a te ostatnie porażki w tych rozgrywkach i ewentualna kolejna, może skomplikować jedynie tę sytuację.
Oostende - Bayreuth godz. 20.30
2 / 2.40
2(+4,5) / 1.81
Kolejny mecz z grupy D i dwa zespoły z odmiennymi seriami - Belgowie pięć wygranych z rzędu, Niemcy trzy kolejne porażki w tych rozgrywkach. Oglądałem ostatni mecz Oostende w Lidze Mistrzów (71-69 z Petrol Olimpija), oprócz tego, że mieli sporo szczęścia wygrywając z bardzo odmłodzoną kadrą Słoweńców, to pokazali przy tym naprawdę słabą dyspozycję - co zresztą później potwierdzili w lidze, przegrywając z Mechelen 80-82. We wcześniejszych grach potrafili pokonywać Strasbourg czy Bolonię, co robi wrażenie, ale z tej dyspozycji, chyba już nic nie zostało. Słabsze wyniki Bayreuth zbiegły się trochę z urazem ważnego tam zawodnika Martina (13,8pkt w lidze / 10,3pkt w Lidze Mistrzów), na szczęście dla nich znaleźli już zastępstwo, przyszedł Erik Mika (ostatnio Brescia). Który już zdążył zadebiutować, grał krótko, ale pokazał, że może być sporym uzupełnieniem tej kadry (13pkt/4zb z Bolonią). Nie widzę tutaj jakiejś większej przewagi w potencjale kadrowym obu zespołów, więc może wzmocniona już drużyna Bayreuth, powalczy o przełamanie tych porażek, zresztą to już ostatni dzwonek do włączenia się jeszcze do walki o awans (kolejna runda Ligi Mistrzów może być ciężka, ale już miejsca 5-6 i FIBA Europe Cup, jak najbardziej realne).
Murcia - Anwil godz. 20.30
2(+9,5) / 1.82
Grupa A - ekipa gospodarzy pozycja lidera i bilans 10-1, tym samym pewny już awans do kolejnej rundy, Anwil piąte miejsce z bilansem 4-7, bardzo trudna sytuacja, ale jeszcze realne szanse są, jeżeli nie na kolejna rundę Ligi Mistrzów, to chociaż utrzymanie miejsca dającego play offy FIBA Europe Cup. Patrząc na ostatnie wyniki Włocławian, do tego jeszcze wypadł Likhodey, ciężko szukać pozytywów, ale spróbuję, bo wydaje mi się, że powinni powalczyć z mocno faworyzowanym rywalem. Ekipa z Hiszpanii, ma już komfort gry w tych rozgrywkach i zdecydowanie bardziej musza teraz skupić swoje siły na rozgrywkach krajowych, gdzie bardzo ciężka sytuacja - zresztą po ostatniej wygranej z Avellino trener Juarez wspominał, że teraz, po potwierdzeniu awansu - &quot;kolejne spotkania dadzą spokój i możliwość skupienia się na ACB&quot;. Pewnie, że nie &quot;położą&quot; się na parkiecie i oddadzą mecz bez walki, ale nie musza zostawić już tutaj sporo sił, też może młodsi gracze czy zmiennicy dostaną więcej szans gry, czym mogą złapać większa odpowiedzialność w drużynie. Z kolei Anwil, chyba nie ma znowu tak słabej drużyny, jak te ostatnie wyniki, może będą potrafili na tle mocnej drużyny, pokazać lepszą dyspozycję, co też zawsze procentuje w kolejnych spotkaniach - dobre wyniki zawsze budują atmosferę na przyszłość. Trener Milicic to bardzo ambitny szkoleniowiec, więc pewnie nie pozwoli odpuścić sobie spotkania, gdzie jeszcze są realne szansę. Może obudzi się w końcu Broussarda czy Markovic, w Lidze Mistrzów, tak jak w PLK, nie ma przepisu o dwóch Polakach w składzie, więc też Simon może więcej grać na swojej optymalnej pozycji, co tutaj daje lepszy efekt, a może też wniesie więcej, będący ostatnio w dobrej formie Mihailovic, sporo tych &quot;może&quot;, ale szukam tym samym większych szans dla Anwilu - może przeceniam trochę możliwości Anwilu, ale według mnie, jest tam trochę więcej potencjału i te wyniki na pewno mogą być lepsze, niż to co ostatnio pokazywali. (LVBet)
Witam,co do 2 pierwszych typów to zgadzam się w zupełności,tam goście powinni wygrać,jeśli chodzi o Anwil to tu trochę nie mam przekonania,może być różnie,niby Murcia 1 miejsce i wysilać się nie muszą i pewnie nie będą tego robić ale nie wierzę w Naszych,za dużo razy polski zespoły zrobiły mi kuku i jak mieli wygrać to przegrali i odwrotnie.
Reasumując,od siebie polecam dwa pierwsze typy,potem coś może jeszcze znajdę ciekawego.
Powodzenia.
 
K 329

krzysztoflosin

Użytkownik
A jak myślicie o małej ilości pkt w meczu Murcii z Anwilem ? wiem,że to niezbyt dobry kurs ale do taśmy jakiś under w stylu 160,5 - i do tego Jerozolima z Nymburkiem?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom