>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Celtic Glasgow - Legia Warszawa 06.08.2014 (rewanż)

Status
Zamknięty.
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Jeden z byłych kierowników drużyny,
Wisły Kraków, zapytany o sprawy proceduralne na linii UEFA - polska strona, odpowiedział, że zawsze UEFA wcześniej wysyła pismo, z listą zawodników uprawnionych i nieuprawnionych do gry.
Nie dysponuję w tej chwili cytatem do źródła.
Nie wiem czy adresatem bezpośrednim jest klub czy PZPN.


-------------------------------------------
[...]

Potem jest zdziwienie, że gdzie indziej przepisy są proste jak drut, a &quot;interpretacji&quot; dawno się pozbyto w obawie przed Zdziśkami Kręcinami, Januszami Wójcikami i innymi &quot;załatwiaczami&quot;.
To jest (kilka postów wcześniej wrzuciłem) jeden z przykładów na kompetencję po polskiej stronie, w zakresie &quot;interpretacji&quot; :wink::
To przecież ważny gość. Polski delegat UEFA:
[...]

Edit: to dwie opinie jednej, &quot;kompetentnej&quot; osoby na ten sam temat. Niewykluczone, że tego samego dnia.
 
M 3

mlody_typ-116231

Użytkownik
Witam.Potrzebuje tlumacza jezyka angielskiego gdzy chce wyslac list do UEFA z propzycja zmian w pilce noznej. Skoro boisko, 22 chlopow i 90 minut zeszly na drugi plan i druzyna zdecydowanie lepsza wygrywajaca w dwumeczu 6-1 odpada z rywalizacji i podoba sie to tak wielu osobom ( glowie z Glasgow, tego chrzescijanskiego , Krakowa i Poznania ) to osobiscie proponuje wprowadzic nowe zasady i ZREZYGNOWAC z grania w pilke a zastapic jak SPRAWDZANIEM PROTOKOLOW przed meczowych. Jak by to mialo wygladac ? Mianowcie na przykladzie mamy godzine meczu, pojawiaja sie pilkarze zgloszeni do gry , 18 meczowa zasiada na lawkach + reszta zgloszonych pracownikow natomiast pozostala liczba graczy z 25 meczowej zasiadaja na trybunach. Przychodzi delegat i sprawdza czy wszystko sie zgadza w papierach. W dodatku sprawdza czy kierowca autobusu obu druzyn podpil swoja karte, czy w autobusach zostal wymieniony olej i czy gospodarz meczu zaplacic rachunek za gaz. Jezeli obie druzyny wypelnily papiery dobrze lub zle mamy remis. Jezeli tylko jedna wypelnila dobrze, to ona wygrywa a to co zrobila jakis blad przegrywa. Mysle ze pomysl moj spodoba sie dzialaczom UEFA i na pewno wielu osob z tego forum, ktore uwazaja ze fakt iz Bereszynski pauzowal przez 3 mecze ale nie zostal gdzies tam wpisany ( bo jak nie ktorzy mowia to ma byc kara dla zespolu zeby zamiast 25 zglosznych zawodnikow mial do dyspozycji 24 RZECZYWISCIE STRASZNA KARA BIORAC POD UWAGE ZE NA BOISKU MOZE BYC TYLKO 11 A NA LAWCE DODATKOWYCH 7 - NO DOSLOWNIE ZMIENIA TO POSTAC RZECZY ! )jest karygodnym i nie wybaczalnym bledem, ktory sprawia ze wynik 6-1 na boisku jest w ogole nie wazny i bez znaczenia.
 
nikefootball 779

nikefootball

Użytkownik
Jego wejście na boisko było do sra.nia potrzebne. Równie dobrze Bereszyński mógł nie wejść z ławki a wtedy wszystkie te zakłady byłyby przegrane. Nie doszukiwałbym się tu podwójnego dna. Nic dziwnego że ludzie zaczęli stawiać na ostatni moment awans Celtiku jeśli cały czas kursy na nich rosły. Nawet Interpol nie może uwierzyć w taki błąd Polaków :cool: No chyba że... :grin:
 
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Zawsze kiedy wydarzy się coś w co nie można uwierzyć ludzie gdzieś doszukują się machlojek czy oszustwa.
Nie jestem z tych co są wierzą w takie teorie, ale nie jest na 100% powiedziane czy coś na rzeczy nie było.Nie można nic wykluczyć.
Przyjmijmy, Celtic po 1 meczu już praktycznie bez szans na dalszą gre w LM, więc czemu nie zakombinować inaczej?
Przecież to wredne babsko za takie coś mogło dostać kupę kasy mając wszystko w dupie ustawionym do końca życia.
Dodając, że dla Celtic odpadnięcie z LM na tym etapie to średnio mówiąc tragedia nawet mogłoby dość do upadku klubu, mają problemy i to poważne.
Czy ja wierze w takie coś? Nie nie na pewno nie, ale w dzisiejszych czasach nic wykluczyć nie można.
Mi na prawdę się nie mieści w głowie, jak można nawet przez niedopatrzenie zrobić taki błąd gdzie dostali listę kto jest zawieszony dodatkowo jeśli to prawda że Kuciak kazał sprawdzić czy może grać Bartek a ta baba powiedziała &quot; Nie przejmuj się tylko graj&quot;
Ciężko mi uwierzyć że to było zwykłe niedopatrzenie.
 
fanatyk1916 442

fanatyk1916

Użytkownik
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-mistrzow/wojciech-kowalczyk-rozprawia-sie-z-prezesem-legii-warszawa-i-jej-kibicami/hp17d?utm_source=fb&amp;amp;utm_medium=fb_share&amp;amp;utm_campaign=m_fb

Kowalczyk to niezły burak. Wóda mu do końca wyssała mózg i jak się broni że go to niby nie rusza co kibice śpiewają hehe dobre sobie.
A z tym że zawiesił swojego twittera po pierwszym meczu Legii z Celtickiem to rozwalił mi system - normalnie jak dzieci w gimnazjum - jak się kogoś nie lubi to się go usuwa z naszej klasy haha
 
pompon67 122

pompon67

Użytkownik
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-mistrzow/wojciech-kowalczyk-rozprawia-sie-z-prezesem-legii-warszawa-i-jej-kibicami/hp17d?utm_source=fb&amp;amp;utm_medium=fb_share&amp;amp;utm_campaign=m_fb


Kowalczyk to niezły burak. Wóda mu do końca wyssała mózg i jak się broni że go to niby nie rusza co kibice śpiewają hehe dobre sobie.

A z tym że zawiesił swojego twittera po pierwszym meczu Legii z Celtickiem to rozwalił mi system - normalnie jak dzieci w gimnazjum - jak się kogoś nie lubi to się go usuwa z naszej klasy haha
A Ciebie nie rusza, że idealnie podsumował całą sprawę?
 
synop2 28

synop2

Użytkownik
&quot;Nóż mi się w kieszeni otwiera, gdy słyszę, że gdzieś pięć tysięcy kilometrów dalej ukamieniowano kobietę, bo „zhańbiła rodzinę”, ale zgodnie z aktualną logiką internetu: głupia dupa mogła zapoznać się z prawem. Twarde prawo, ale prawo!&quot;
&quot;Czy to na pewno Polska? Czytam i oczom nie wierzę: prawa trzeba przestrzegać. Twarde prawo, ale prawo. Może i przepisy mogłyby być mądrzejsze, ale każdy przecież je znał. Drodzy rodacy, nie poznaję was! To na pewno to samo miejsce, w którym dzień w dzień przez ostatnie lata dyskutowało się o głupich przepisach? (...) Czy to nie tutaj w głowach się ludziom nie mieściło, że Urząd Skarbowy wykończył piekarza, który rozdawał chleb biednym i nie odprowadzał od tego VAT-u? Sto wiadomości dziennie i mnie się zawsze wydawało, że większość o tym, iż prawo nie jest doskonale i że nie jest doskonale stosowane. Internet jako front walki o rozsądek, jako miejsce wojny wytoczonej urzędniczej głupocie. Ale nie, to się skończyło. Dzisiaj polski internet mówi: prawo to prawo! A wyroki trzeba respektować, zamiast się mazgaić. Miej honor i przyjmij orzeczenie, płaczku!&quot;
Możecie się obrażać o Stanowskiego, że nieobiektywny, że kijowo pisze, ale dzisiaj wysmażył swój najlepszy tekst w swojej karierze i k**wa w końcu ktoś to powiedział, że mamy tu wszędzie pełno HIPOKRYTÓW, którzy kur*ią na biurokrację gdy ta udupi firmę i cieszą się gdy ta udupi polski klub piłkarski. Nie będę wymieniał z konkretnych nicków, dobrze wiecie o kim piszę po tych kilkudziesięciu postach o UEFA w tym temacie.
 
D 30

dadycool

Użytkownik
Jako że w tym temacie zrobiła sie dyskusja która ma mało wspólnego z bukmacherką to i ja napiszę parę zdań do dyskusji chociaż patrząc na posty co nie których uważam że hejterów nie brakuje nigdzie więc czy tu czy gdzieś indziej w sumie bez znaczenia.
Uważam że dla Legii wynik uchylenia walkowera nie koniecznie musi być najlepszym wyjściem dlatego że pomyślcie co będzie po tym całym szumie jak zagrają np z Mariborem i odpadną prasa w Polsce i na świecie (ci co temat podchwycili) zjadą Legię za to że po co się pchali robili afery itd a i tak odpadli... Teraz Legia jest widziana jako męczennik za mały błąd ukarany gilotyną przez UEFA i przez to mają wsparcie prasy wielu ludzi biznesu i sportu i swoich kibiców których przyszło chociażby na mecz z Łęczną na pewno więcej niż normalnie było ich około 22 tysięcy a nie pamiętam wcześniej żeby na takiego super przeciwnika przychodziło więcej niż 15tys. Dodatkowo jak im podwinie się noga z Kazachami mają wytłumaczenie które każdy prawie zaakceptuje i mają kolejny rok spokoju i super poparcia... Myślę że właściciele wiedzą że szanse są małe ale robią wszystko żeby im nikt nie zarzucił potem że się poddali to przy nie pozytywnej decyzji UEFA i później trybunału da im jeszcze większe poparcie. Kosztuje ich to nie za dużo bo pewnie tyle co zaoszczędzili na rozwiązaniu polubownym umowy z Gruzinem czyli pewnie z około 200tyś euro. Oczywiście to są moje domysły ale tak czy inaczej Legia wyjdzie na tym dobrze. Czyli swój karygodny błąd przekuli już na jakąś tam korzyść... Także oni po żadnej decyzji płakać nie będą a jak grajki się zepną i pojadą ostro Kazachów to nawet finansowo nie stracą za dużo bo na LE w ramach solidarności przychodzić będzie komplet widzów nie zależne z kim grać będą a przejście Celtiku nie gwarantowało im LM a wręcz jak przez wiele ostatnich lat widać nie byli by faworytem do awansu np trafiając na Salzburg.
A jeszcze jedno pytanie jak z tej sytuacji wyszli bukmacherzy? To znaczy ktoś miał awans Legi lub jej wygraną w drugim meczu kasa pojawiła się na koncie wypłacił ją i co zmiana wyniki po dwóch dniach co wtedy się dzieje? Nie miałem takiej sytuacji jeszcze dlatego pytam. I w drugą stronę to samo ktoś awans celtiku przegrana i co potem korekta i wygrana kuponu?
POzdro ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
mazek 35

mazek

Użytkownik
Uważam że dla Legii wynik uchylenia walkowera nie koniecznie musi być najlepszym wyjściem dlatego że pomyślcie co będzie po tym całym szumie jak zagrają np z Mariborem i odpadną prasa w Polsce i na świecie (ci co temat podchwycili) zjadą Legię za to że po co się pchali robili afery itd a i tak odpadli... Teraz Legia jest widziana jako męczennik za mały błąd ukarany gilotyną przez UEFA i przez to mają wsparcie prasy wielu ludzi biznesu i sportu i swoich kibiców których przyszło chociażby na mecz z Łęczną na pewno więcej niż normalnie było ich około 22 tysięcy a nie pamiętam wcześniej żeby na takiego super przeciwnika przychodziło więcej niż 15tys.

W tym miejscu przestałem czytać.. Na Łęcznej nie było nawet 10 tysięcy.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Czy to nie tutaj w głowach się ludziom nie mieściło, że Urząd Skarbowy wykończył piekarza, który rozdawał chleb biednym i nie odprowadzał od tego VAT-u?
Co Ty porównujesz...Porównujesz dobry uczynek piekarza do skrajnej dziecięcej głupoty i pomyłki największego klubu w Polsce, który nie znał podstawowych przepisów i zasad piłki nożnej. Takie porównania to dupa i kamieni kupa.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
Teraz Legia jest widziana jako męczennik za mały błąd ukarany gilotyną przez UEFA i przez to mają wsparcie prasy wielu ludzi biznesu i sportu i swoich kibiców których przyszło chociażby na mecz z Łęczną na pewno więcej niż normalnie było ich około 22 tysięcy a nie pamiętam wcześniej żeby na takiego super przeciwnika przychodziło więcej niż 15tys
Na Łęcznej było około 10 tys. ludzi, więc ty chyba w jakiejś innej rzeczywistości żyjesz.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] Czy to nie tutaj w głowach się ludziom nie mieściło, że Urząd Skarbowy wykończył piekarza, który rozdawał chleb biednym i nie odprowadzał od tego VAT-u? [...] i k**wa w końcu ktoś to powiedział, że mamy tu wszędzie pełno HIPOKRYTÓW, którzy kur*ią na biurokrację gdy ta udupi firmę i cieszą się gdy ta udupi polski klub piłkarski. Nie będę wymieniał z konkretnych nicków, dobrze wiecie o kim piszę po tych kilkudziesięciu postach o UEFA w tym temacie.
Jeśli Chaotin zwróci mi w tym miejscu uwagę, że się powtarzam to będzie miał rację, bo już napisałem podobnie wcześniej.
Czy Legia przystąpiła do rozgrywek UEFA z konferencją prasową i hasłem na niej zaprezentowanym:
&quot;gramy ale jak wystąpi przypadek Bereszyńskiego to oznacza, że jesteście bezduszną mafią, w której liczy się tylko kasa a my jesteśmy waszymi ofiarami?&quot;.
I np. ja, będę k ...... wał, bo k ... ję na biurokrację polską, że nie odpuści biednemu, pogubionemu w meandrach polskich przepisów piekarzowi, który chce się podzielić z jeszcze biedniejszymi.
Mam jednak daleko w tyle i zero zrozumienia, płaczów do kamery, uciśnionych miliarderów, którzy posiadając tak olbrzymią machinę finansowo prawną i tak olbrzymi dostęp do zasobów ludzkich (dobieranie sobie odpowiednich kadr) nie tylko popełnili błąd (gdzie przepis stawia kwestię jasno i prosto i nie jest ustawą o VAT ) nieznany chyba z autopsji UEFIE, w historii jej rozgrywek
ale nie potrafią się nawet przyznać do swojej 100% odpowiedzialności za swoje błędy.
Skompromitowali siebie, swój system organizacyjny, klub który reprezentują oraz jednocześnie, jeśli dla świata zewnętrznego są odbierani jako w tym momencie piłkarski przedstawiciel Polski, skompromitowali Polskę. Na szczeblu organizacyjnym.
I w takiej sytuacji, wysyłanie listów otwartych w Świat?
List otwarty mógłby być innej treści. &quot;Apelujemy o przeprowadzenie testów na inteligencję i rozumienie słowa pisanego, wobec przedstawicieli kandydatów przystępujących do rozgrywek UEFA&quot;.
I wtedy to, po oblaniu testów, decydenci polskiej drużyny dowiedzieliby się jakiego strzała do własnej bramki popełniliby, gdyby dopuszczono ich do rozgrywek.
 
M 3

mlody_typ-116231

Użytkownik
Co Ty porównujesz...Porównujesz dobry uczynek piekarza do skrajnej dziecięcej głupoty i pomyłki największego klubu w Polsce, który nie znał podstawowych przepisów i zasad piłki nożnej. Takie porównania to dupa i kamieni kupa.
Odleciales i to grubo. Podstawowe zasady i przepisy pilki noznej. Grubo na prawde grubo. Przez Twoj komentarz przemawia pelny obiektywizm i realne spojrzenie na sprawe. Podstawowe zasady pilki.. haha nie trzymajcie bo zaraz spadne z krzesla. Kon by sie usmial. Szkoda ze istnieja tacy ludzie jak ty w tym kraju, to na prawde smutne. Piekarz mial prawo nie wiedziec ze nie wolno odprowadzac VATU od chleba a klub nie mial prawa nie wiedziec ze zeby pilkarz odcierpial kare nie wystarczy ze po prostu nie gra mimo ze jest zawodnikiem klubu i jest zdolny do gry, trzeba go jeszcze gdzies wpisac. Skoncz juz bo twoj obiektywizm konczy sie na pierwszej literze twojego postu, potem lecisz juz z grubej rury i piszesz brednie.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] Piekarz mial prawo nie wiedziec ze nie wolno odprowadzac VATU od chleba [...]
Dawczan nie napisał, że &quot;piekarz miał prawo nie wiedzieć&quot;.
Napisałem zresztą podobnie. Rozumiem pomyłkę piekarza ale to nie znaczy, że uważam, iż miał prawo nie wiedzieć. Nieznajomość prawa zwłaszcza w kraju gdzie prawo jest tak interpretacyjne jak możliwości rozciągliwości gumy, szkodzi i mu zaszkodziła.
Mam dla niego zrozumienie a na polską biurokrację, (która zresztą wykonuje to co w przepisach tyle, że ma bardzo często możliwości interpretacyjne) i przepisy k ... ję.
Poniósł pewnie też konsekwencje prawne.
Nie mam zrozumienia dla władców Legii, która posiada taką machinę, o której napisałem wcześniej.
I w kontekście bardzo prostego, przejrzystego i &quot;nieinterpretacyjnego&quot; w tym przypadku, prawa UEF-y.
Piekarz, którego żałuję, poniósł konsekwencje, karą przewidzianą przez to polskie beznadziejne prawo.
Legia, której decydentów nie żałuję (napisałem wcześniej dlaczego) również poniosła konsekwencje karą (zbyt surową ale innej nie ma) przewidzianą przez UEFę.
Nie słyszałem, o walce polskich klubów przed przystąpieniem do rozgrywek europejskich o zmianę przepisów tych rozgrywek. Kluby walczą jak szalone aby się tam dostać ale nie pisną słowem o zmianie tych bezdusznych przepisów.
Dopiero po fakcie, bo stała się &quot;krzywda&quot;.
Budzimy się z palcem w nocniku.
---
Edit: chcę jeszcze dodać, że w ogóle możliwość &quot;interpretowania przepisów&quot; jest wg mnie patologią prawną. (Np. Polska jest w tym zakresie państwem patologicznym).
Przepis powinien być jasny i nie pozostawiać urzędnikowi ale i interesantowi, możliwości interpretacyjnych.
Powinien także być skonstruowany tak, aby wyczerpywać wszystkie możliwe sytuacje i przypisywać tym sytuacjom konsekwencje prawne.
 
nikefootball 779

nikefootball

Użytkownik
Ignorantia legis non excusat - nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem
Niestety, tak jest i nic z tym nie zrobimy. Obojętnie czy mówimy tu o przepisach prawnych w naszym kraju, czy mówimy o przepisach gry w piłkę nożną, czy też mówimy o regulaminie UEFY.
Dopiero po fakcie, bo stała się &quot;krzywda&quot;. Budzimy się z palcem w nocniku.
Ot cała nasza mentalność ????
chcę jeszcze dodać, że w ogóle możliwość &quot;interpretowania przepisów&quot; jest wg mnie patologią prawną. (Np. Polska jest w tym zakresie państwem patologicznym).
Zgodzę się w 100 %, ale tego nie zwalczymy.
Przepis powinien być jasny i nie pozostawiać urzędnikowi ale i interesantowi, możliwości interpretacyjnych. Powinien także być skonstruowany tak, aby wyczerpywać wszystkie możliwe sytuacje i przypisywać tym sytuacjom konsekwencje prawne
Utopia ????
Zabłysnąłem łaciną raz to zabłysnę jeszcze raz:
Ignorantia iuris nocet - nieznajomość prawa szkodzi.
Chyba nie ma lepszego określenia (zasady), które opisywałoby sytuację Legii. To zdanie powinno wisieć w każdym gabinecie osób odpowiedzialnych za różne sprawy i być przestrogą na przyszłość.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom