>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biegi narciarskie sezon 2012/2013

Status
Zamknięty.
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
MARIT W SZPITALU - NIE WYSTARTUJE W TDS !!!

Marit Bjoergen nie jedzie na Tour de Ski! - podaje serwis internetowy norweskiej telewizji NRK. Wielka rywalka Justyny Kowalczyk w sobotę znalazła się w szpitalu Świętego Olafa w Trondheim z powodu zaburzeń pracy serca. Z medycznego punktu widzenia sprawa nie jest poważna, ale zdaniem trenera kadry Norwegii występ Bjoergen w tak obciążającej organizm imprezie, jak TdS, jest niemożliwy.

www.wp.pl
 
X 283

xpiccolox

Użytkownik
Witam, chciałbym się podpytać ekspertów co sądzą o jednym typie. Otóż chodzi mi po głowie aby dać że Johaugh wygra TDS, po bardzo fajnym kursie 3,5. Jest o 2 etapy mniej niż przed rokiem, Johaugh w sprincie jest lepsza, no i pod Alpe Czernis ogarnia niemiłosiernie. Jest w stanie pokonać Justyne czy nie ma takiej opcji ? Szukam może troszkę niespodziankii wysokiego kursu, bo grac na win Kowalczyk po kursie 1,3 to niezbyt opłacalne. Pozdrawiam.
 
C 11

cysiek7

Użytkownik
Na Therese opłacało się grać na początku sezonu po kursie 7. Teraz też to nie jest zła opcja, bo w sumie jak nie teraz to kiedy przyjdzie czas dla Johaug. Ale mimo wszystko wydaje mi się, że Justyna jest mocna i gdzieś nadrobi czas nad Theresą przed podbiegiem, a potem może się bronić na górze.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Witam, chciałbym się podpytać ekspertów co sądzą o jednym typie. Otóż chodzi mi po głowie aby dać że Johaugh wygra TDS, po bardzo fajnym kursie 3,5. Jest o 2 etapy mniej niż przed rokiem, Johaugh w sprincie jest lepsza, no i pod Alpe Czernis ogarnia niemiłosiernie. Jest w stanie pokonać Justyne czy nie ma takiej opcji ? Szukam może troszkę niespodziankii wysokiego kursu, bo grac na win Kowalczyk po kursie 1,3 to niezbyt opłacalne. Pozdrawiam.
2 Norweżki ( Bjoergen - Johaug ) myślę, że współpracując między sobą lekko &quot;zniszczyłyby&quot; Kowalczyk i jakoś nie widziałem jej zwycięstw w TDS, jednak po wycofaniu się cyborga, Johaug nie będzie miała tak łatwo, a wręcz dla mnie to przekreśliło o wygranej jednej z Norweżek. Ja też odpuszczę sobie stawianie Kowalczyk bo 1.30 to nie jest rewelacyjny kurs, ale na Johaug tym bardziej nie postawię bo jakoś nie widzę jej jako zwyciężczyni.
Lepsza zabawa ze stawianiem będzie na poszczególnych etapach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Klasyfikacja końcowa Tour de Ski
Johaug-Weng: Johaug@1,32 Unibet


Kurs nie powala,ale w porównaniu z naziemnymi już wygląda smakowicie. Tereska będzie się bić o wygraną z Kowalczyk.To jest pewne.Na co stać Weng? Ciężko powiedzieć,bo to jednak nie jest tak doświadczona zawodniczka jak Johaug.W tegorocznym TDS mamy tylko 1 sprint,wiadomo że dla Teresy to był zawsze najtrudniejszy etap.Ale Weng też się raczej męczy w rywalizacji sprinterskiej,więc nie ten odcinek będzie tu decydować.Myślę,że przed ostatnim etapem Teresa będzie już mieć jakąś przewagę nad Weng,którą jeszcze mocno powiększy na tym wstrętnym podbiegu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
mitch90 5

mitch90

Użytkownik
Możecie zobaczyc bo albo to jest promocja albo jakis błąd. Na tobecie na ogólna klasyfilacje ze dario cologna albo northug ze beda w TOP3 sa kursy ponad 1,4!!!! Nie ogarniam albo ja cos zle zobaczyłem albo faktycznie promocja!
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Kowalczyk i Johaug żadna nie zagrozi. A Heidi to praktycznie wszyscy wpisują na pudło, ale ja byłbym ostrożny z tym.
Nie wiem jak wy, ale ja wierzę w Kristę. Obserwator wynalazł TOP6 w jakimś ziemniaku, co jest super opcją, szkoda że nic takiego nie ma w netowych ????
Zawodniczka wszechstronna, ale też doświadczona, dobrze jej pasują wieloetapówki. W ostatnich 2 latach kończyła TdS w 8, w ostatnim roku 4 miejsce, choć lata świetlne za Justyną/Marit/Therese.
Do wyboru do koloru:
z Randall 1.65 unibet
z Kallą 2.30 tobet Kalla to spora niewiadoma, chorowała, na początku sezonu mówiła, że nie startuje w TdS, dopiero po chorobie zmieniła zdanie. Może skończyć na podium, ale równie dobrze może być 10.
Warto zacząć od tego, że ostatni podbieg nie pasuje tym obu zawodniczkom. Za dużo mięcha. A Finka uzyskuje tam niezłe czasy i minutkę na koniec im wklepie.
Na niekorzyść Randall przemawia fakt, że obcięto sprint i został jej tylko klasyk, w którym wiele nie nadrobi nad Finką(teoretycznie). Amerykanka poprawiła się bardzo na dystansach, ale w Kanadzie już była słabsza niż na początku sezonu.
Zyski z prologu będą symboliczne, a następnego dnia i tak się to zjedzie. Dla Kikkan takie Toury są zbyt męczące i choć z roku na rok się poprawia, to nie widzę jej w TOP5, raczej bliżej końca 10.
Z prologu, czekam na jakąś ciekawą parę z Denise Herrmann. W Kanadzie pokazała moc w sprincie, a od 2 lat zajmuje wysokie miejsca w Oberhofie.
U mężczyzn, to trzeba poczekać do tego biegu pościgowego na 35 km, bo tam się zabawa pewnie rozpocznie od nowa, przed tym etapem można zagrać na jakiegoś doga.
http://www.fiscrosscountry.com/data/document/pro_cortina-toblach_rz_22.121.jpgśmiszny profil.

Z mężczyzn: tobet na prolog
Gailliard - DiCenta 1 1.60 ⛔ każda seria kończy się...
Wygląda ok. Gdyby to było 40 km, to inna bajka, ale taki smarkaty dystans zupełnie nie pod Włocha, wiek robi swoje i ciężko by nagle Giorgio był dynamiczny jak 20 latek.
We wszystkich startach w TdS przegrywał prologi z Francuzem, oby ta seria została poddtrzymana.
Do wygranej w prologu, to kusi zagranie Northuga, Cologna w słabszej formie w tym sezonie, a Petter moc ma i w Oberhofie z podium nie schodzi( 2-0-2 bilans) w 4 startach.
PS. Widzę Saarinen na starcie, będzie zarobek o ile ją jeszcze z kimś wystawią w parze ;p Zakończyłaby karierę, bo żal patrzeć.

Prolog K:
Ropponen - Kristoffersen 1 2.20 unibet ✅
Norweżka z tego co czytałem, to choruje na mono i w tym sezonie jest słaba i jej wyniki z wcześniejszych zawodów były znacznie poniżej oczekiwań. Więc kurs powyżej 2 warto pobrać, bo ciężko przewidzieć na co stać Kristoffersen. Finka to solidna firma w dowolnym i prologi też są jej konikiem, w ostatnich latach w Oberhofie - 15-8-4-6. Startują obok siebie, więc szybko poznamy wynik.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
@Davey

Popieram typ na Finkę w parze z Randall.Amerykanka to nie jest zawodniczka dystansowa,może wyjdzie jej 1 bieg ale kolejne 3 zawali i straci kupę czasu. Krista kilka sezonów temu wyskoczyła z formą,teraz może nie ma fajerwerków z jej strony,ale jest stabilizacja.I skłaniałbym się ku temu,że w żadnym z biegów nie dopadnie jej jakiś większy kryzys.Z Randall już tej pewności nie mam i nie mówię tu o poprzednich sezonach,ale o tym bieżącym.
 
sober219 338

sober219

Użytkownik
Na expekcie h2h w dzisiejszym biegu jest zaklad: Therese Johaug - Julia Tchekaleva
Kto lepszy in 3 Km Free Prologue - Oberhof (GER)
To chyba niezle promo na Terse?
 
S 20

sav1ola

Użytkownik
3 Km Free Prologue - Oberhof (GER)
Zwycięzca: Justyna Kowalczyk 2,65 Tobet ⛔

Co by tu powiedzieć? Wystarczy spojrzeć na 2 ostatnie lata. Justyna za każdym razem wygrywała prolog, na drugim miejscu rok temu była Marit, która dziś nie startuje, a dwa lata temu Kalla, która jest po chorobie. Kowalczyk jak co roku miała gorszy start sezonu, by na Tour de Ski być w optymalnej formie. Mam nadzieję, że ją ma, co pokazała w Kanadzie, że już jest dużo lepiej. Główne rywalki Randall, Kalla. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby na tak prestiżowej imprezie Justyna przegrała z Randall, która rok temu na w prologu była 10. Kalla natomiast była 9. Justyna musi mieć świadomość, że kalendarz startów jest w tym roku bardziej przyjazny Johaug i musi zdobywać przewagę już na początku.

GOGO Justyś!!


edit:
Przespana pierwsza część trasy i dziękuję dobranoc.
 
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Kowalczyk - Kalla 1 za 1,72 w efortuna ⛔ 0,3 sek. i tak bywa...

Na wariata bo kurs niesamowity, ale racjonalne argumenty są. Justyna zaczyna tu zawsze dobrze, Szwedka wie, że brak Bjoergen otwiera jej szanse na numer 3 pod Alpe Cermis. Sądzę, że zacznie ostrożnie bo jest po chorobie i sama nie wie na co ją stać. Justyna musi walczyć od początku, bo mało sprintów w tym TDS i trzeba Johaugh dokładać po kilka sekund w tych krótszych biegach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Petter Northug v Dario Cologna 1 @ 1,666 Sportingbet ✅✅✅ 1-4
Gram na Pettera w prologu. Zawsze Norweg nastawia się na 1 konkurencję, rok temu też wygrał. Do tego jest w lepszej formie niż Kolonia. Trasa mocno rozjechana, może decydować smarowanie a serwismeni Norwegii też są lepsi od tych ludzi Szwajcara.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Brawo dawid, juz myslalem ze czerwono bedzie po dzisiejszym prologu...
Jako ze rok sie konczy to podam mocnego dubelka na jutro.
Stephen-Brooks 1,57
Zeller-Haag 1,65
ako 2,59 tobet
Stephen o klase lepsza od Brooks i dziwie sie takiemu zestawieniu.. rok temu jak i w tym roku na 10 C potezne roznice na korzysc mlodszej Amerykanki a 3 sek przewagi Brooks na starcie to nic..
Buki ciagle zestawiaja Niemke i Szwedke i ciagle grajac na Zeller mozna zarobic bo nieznacznie ale zawsze jest lepsza od ociazalej Haag ktora wyraznie jest pod forma a trasy w Oberhofie nie lubi.
tobet wyskoczyl z oferta wiec narazie to.. zobaczymy co dadza inni.
Randall TOP 3
4,00

bet365
Wow, wow, wow i jeszcze raz wow... ci co grali ze mna wiedza ile mozna bylo zarobic dwukrotnie na podium Kyllonen w Canmore gdzie kursy byly po 7,00 i widac buki chcialy znazac plame ale troche za pozno. Teraz jestem zszokowany ze dali 1,80 na podium zawodniczki ktora ma 35 straty po dzisiejszym dniu hehehe. O wygrana powalcza Kowal z Tereska, potem bedzie Kikkan a kto dalej to nie wiem ale na pewno nie faworyzowana Kyllonen...

Saarinen-Weng 1,85 tobet
Kyllonen-Lahtenmaeki 2,00 betsafe
AKS to wrak ktory juz nic z siebie nie wyciagnie i mimo ze Weng nie cierpi trasy w Oberhofie to musi byc lepsza od Saarinen...
Nie rozumiem faworyzowania Kyllonen o czym pisalem wczesniej a Lahtenmaeki lubi ta trase. Ruszaja razem wiec lepsza bedzie Krista.
Johaug win 4,75 bwin
Tereska moze i bez formy ale 18sek odrobic odrobi w chwile a potem to juz loteria wiec lekkie value jest.
======================================
JOHAUG TOP 3 1,50 unibet
LOKATA !!!!
===============================
Randall
-Kalla 1,90 unibet
Bezpieczna wersja typu ze Kikkan bedzie na podium
Steira
-Jacobsen 2,20 unibet
Prawdziwa bomba. Steira na dystansie o wiele szybsza na tej trasie od Astrid ktorej forma to wielka niewiadoma. Kurs ogromne value.
 
Otrzymane punkty reputacji: +34
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Niemka to ogólnie fajna zawodniczka jeśli chodzi o TdS, buki sobie ją zwykle olewają, a ona biegnie sobie solidnie i Tour kończy potem w 10.
W parze ze Szwedką popieram w 100%.
Ja jeszcze ponawiam singlem typ na Roponen z Kristoffersen 1.85 w tobet. Przed rokiem minimalnie lepsza była Norweżka, ale wtedy była w dobrej formie, zaufam tu doświadczonej Fince. ✅
Dopiero teraz zauważyłem, że nie ma Ishidy na starcie ????
Miałem grać na wygraną Justyny, ale po 1.3 to kiepska zabawa.

No i pójdę też za ciosem i zagram wygraną Northuga, to się sprintem musi skończyć, a Pietrek pokazał dziś niesamowitą moc. W klasyku jest do pokonania, w ostatnich latach nieznacznie przegrywał ten bieg, czas rewanżu jutro ???? A kurs przyjemny bo 2.25 w tobet, a na live im bliżej finiszu tym tradycyjnie będzie spadał
 
karmol2 6,8K

karmol2

Użytkownik
A co Panowie sądzicie na temat typu na Lahteenmaki z parze z Kylloenen? Kurs 1.75 chyba godny rozważenia? Nie siedzę w biegach aż tak bardzo by uznawac się za znawcę, ale wiem, że Kylloenen to sprinterka, która lepiej radzi sobie na krótszych dystansach natomiast Lahteenmaki od jakiegoś czasu (2 sezony?) jest najlepszą finką na dłuższych dystansach i zajmuje wysokie lokaty... Może ktoś odnieśc się do powyższej propozycji?
Dzięki!
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
10 km C na dochodzenie
Johaug TOP 3@1,50 Unibet
✅✅2msc
Norweżka zaczęła podobnie jak przed rokiem.Wtedy miała 27 sekund straty do liderki po prologu,dziś straciła 32 sekundy.Z tym,że wtedy to była różnica do Justyny a dziś do Randall(do Kowalczyk ma 18 sekund straty,więc jest progres).Jutro wystartuje z 13 pozycji,ale już po chwili będzie w grupce ze Steirą i Jacobsen.Na starcie traci do 4 dziś Herrmann 8 sekund i to będzie odrobione na 1-1,5 km.Zostanie wtedy do wyprzedzenia ktoś z dwójki Kalla-Randall i tu już tak super szybko nie będzie,jednak ostatecznie powinna być druga za Kowalczyk.Nie wiem jaki jest profil trasy(czy taki sam jak rok temu?). Nawet jeśli jakoś się różni,to można się jednak sugerować lekko tym co Johaug zrobiła przed rokiem.A miała wtedy zdecydowanie najlepszy czas biegu,o blisko 30 sekund lepszy niż Kowalczyk i Bjoergen.Reszta stawki straciła do Teresy już około minuty.Jutro liczę na deja vu ????
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Teresa Johaug TOP 3 @1,50 Unibet ✅✅✅ 2 miejsce LOKATA!
Toż to chyba lokata, rok temu też po słabym prologu w biegu na dochodzenie uplasowała się na drugim miejscu wyprzedzając nawet Steryda, czy Teresa jest w dobrej formie? na na pewno nie do końca ale bez przesady ma stosunkowo małą stratę i spokojnie ogarnie jutro podium.
Poza tym zagrałem dubla z Tobetu (Stephen ✅, Zeller ✅) od Soltysiao oraz Randall Top 3⛔
Zagrałbym też coś na Saarinen ale nie ma żadnej godnej pary z tą zawodniczką.
U facetów to chyba Northung jest gościu w niesamowitym gazie i dzisiaj to potwierdził. To jest dzik i tyle w temacie.
Dubel z Facetów. Lokaty na moje oko.
Petter Northug - Maxim Vylegzhanin 1 @ 1,33 Unibet ⛔ 3-1
26 sekundy przewagi Pattera na starcie, dzik jest w gazie na moje oko wygra. Rok temu też pięknie cisnął na tym dystansie a w formie był gorszej. Maxim dzisiaj bez szału bo 7 miejsce to nie jest to czego oczekiwał.
Ilia Chernousov - Tobias Angerer 1 @ 1,45 Unibet ✅ 6-40
Nie ogarniam z jakiej paki wystawieni razem w parze. Na starcie różnica 13 sekund dla Ilii. Dla Chernousov to chyba jeden z lepszych dystansów jutro w czołówce ewidentnie 5 miejsce powinien utrzymać. Angerer słabo w prologu na moje oko też 15 to nie jest jego dystans więc Rusek lekko powinien być przed Szwabem.
 
bsk 184

bsk

Użytkownik
Takie pytanie. Czy strona mobilna Unibetu działa kiedykolwiek? Od tygodnia staram się wykorzystać bonus mobilny i ni wuja. Cały czas aktualizują.
 
jedrula 25,6K

jedrula

Użytkownik
tripla betsafe

hellner-czarmousow [email protected] +northug-dario [email protected]+kowalczyk win @1.30
razem @2.82✅✅✅

u men wiadomo, szybko sie połączą i zadecydują ost km,no ale licze ze zanim dojdzie do finiszu to Hellner odstanie, jak to ma w tym stylu
a na tym finiszu northug pokona colognie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
toolmajster 1,2K

toolmajster

Użytkownik
Hej,
co sądzicie o tych parach, kursy są prawie równe jest więc sens coś spróbować, bo to 10 km , a nie krótki sprint, więc ryzyko sensacji jest mniejsze i wyjdą umiejętności oraz wytrzymałość i forma.

Wszystko z unibet:

Roponen vs Kristofersen 1.85-1.85

Jacobsen vs Tchekalova 1.8-1.9 ✅

Lahteenmaki vs Kylloenen 2.00 - 1.72

Nie sugeruję swoich kandydatek, bo jestem ciekaw co myślicie...

e: na czarno zaznaczyłem te, które wygrały. Ja ostatecznie zagrałem tylko Jacobsen na chwilę przed spadkiem kursu na 1.72. Sporo Finek w czołówce - ciekawy bieg.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom