>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biegi narciarskie sezon 2011/2012

Status
Zamknięty.
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Crawford-Kowalczyk ⛔
1,85
betsafe
stawka 6,5/10
Kowalczyk miala nie jechac w ogole do Moskwy na te zawody. Jak wiemy na takich sprinterskich trasach Kowalczyk traci cala swoja moc ktora posiada. Profilu trasy nigdzie nie ma a wiec domyslam sie ze jest ona podobna do tej w Dusseldorfie czy Mediolanie a wiec płaska i dla sprinterek. Wieretelny mowil ze jada tam w formie treningu jako przygotowanie do zawodow w Rybinsku. Nie pamietam kiedy ostatni raz Justyna biegala na takiej trasie a wiec z taktyka na biegi moze byc problem bo jak wiemy starty ma slabe a to bardzo wazne w tym przypadku. Crawford to swietna sprinterka, na trasach plaskich i szybkich radzi sobie swietnie. W Dusseldorfie 4 miejsce, w Mediolanie 7. Co ciekawe nawet na trasach gdzie sa podbiegi co jest zdecydowanie przewaga Kowaylczyk Chandra wypadala lepiej od Polki. W Rogla Crawford 2 a Justyna dopiero 24, w Davos co prawda Kowalczyk 8, Crawford 9 ale gdzie ta znaczaca przewaga Polki na podbiegach ?
Sarasoja-Korosteleva ⛔
1,85
3/10
tobet
Sarasoja i w Mediolanie i w Dusseldorfie znaczaco lepsza od Rosjanki. Przewaga Korostelevej jest umiejetne nadrabianie na podbiegach ktorych jutro nie bedzie. Sarasoja w Dusseldorfie wygrala kwale i byla 6 w finale bo sie wywrocila. W Mediolanie 14. Korosteleva Mediolan 26, Duss 24.. Statystycznie wyglada to fajnie.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Skoro nie ma profili, to też przyjmuję, że trasa podobna do innych sprintów w miastach. Ale jako, że to novum, a do tego sprint, to bez szaleństwa.
Też gram na Kikkan w parze z Ingemarsdotter, a poza tym rzuciło mi się w oczy:

Fabjan - Kowalczyk 1 2.10 tobet

Ciekawy typ. Słowenka to wiadomo dobra sprinterka w stylu dowolnym. Ale patrząc na historię startów, co roku na początku lutego osiąga swoje najlepsze wyniki, głównie chodzi tu o Rybińsk, gdzie wygrała dwa ostatnie sprinty. Przypadek? Liczę, że i w Moskwie powalczy o dobre miejsce. A Kowalczyk w tym roku demoluje w klasyku, ale teraz przed nią dużo biegania łyżwą. A startów w sprintach w miastach do tej pory unikała.
 
jedrula 25,6K

jedrula

Użytkownik
Crawford-Kowalczyk
1,85
betsafe
stawka 6,5/10

Kowalczyk miala nie jechac w ogole do Moskwy na te zawody. Jak wiemy na takich sprinterskich trasach Kowalczyk traci cala swoja moc ktora posiada. Profilu trasy nigdzie nie ma a wiec domyslam sie ze jest ona podobna do tej w Dusseldorfie czy Mediolanie a wiec płaska i dla sprinterek. Wieretelny mowil ze jada tam w formie treningu jako przygotowanie do zawodow w Rybinsku. Nie pamietam kiedy ostatni raz Justyna biegala na takiej trasie a wiec z taktyka na biegi moze byc problem bo jak wiemy starty ma slabe a to bardzo wazne w tym przypadku. Crawford to swietna sprinterka, na trasach plaskich i szybkich radzi sobie swietnie. W Dusseldorfie 4 miejsce, w Mediolanie 7. Co ciekawe nawet na trasach gdzie sa podbiegi co jest zdecydowanie przewaga Kowaylczyk Chandra wypadala lepiej od Polki. W Rogla Crawford 2 a Justyna dopiero 24, w Davos co prawda Kowalczyk 8, Crawford 9 ale gdzie ta znaczaca przewaga Polki na podbiegach ?

Sarasoja-Korosteleva
1,85
3/10
tobet

Sarasoja i w Mediolanie i w Dusseldorfie znaczaco lepsza od Rosjanki. Przewaga Korostelevej jest umiejetne nadrabianie na podbiegach ktorych jutro nie bedzie. Sarasoja w Dusseldorfie wygrala kwale i byla 6 w finale bo sie wywrocila. W Mediolanie 14. Korosteleva Mediolan 26, Duss 24.. Statystycznie wyglada to fajnie.
Gwoli sprostowania-Kowalczyk cały czas miała w planie start w Moskwie,nie biega tu ot tak ???? tu mozna o tym przeczytać (http://beta.sportowefakty.pl/zimowe/248221/start-w-polsce-bedzie-najwazniejszy-rozmowa-z-justyna-kowalc)
 
jedrula 25,6K

jedrula

Użytkownik
Skoro nie ma profili, to też przyjmuję, że trasa podobna do innych sprintów w miastach. Ale jako, że to novum, a do tego sprint, to bez szaleństwa.
Też gram na Kikkan w parze z Ingemarsdotter, a poza tym rzuciło mi się w oczy:

Fabjan - Kowalczyk 1 2.10 tobet

Ciekawy typ. Słowenka to wiadomo dobra sprinterka w stylu dowolnym. Ale patrząc na historię startów, co roku na początku lutego osiąga swoje najlepsze wyniki, głównie chodzi tu o Rybińsk, gdzie wygrała dwa ostatnie sprinty. Przypadek? Liczę, że i w Moskwie powalczy o dobre miejsce. A Kowalczyk w tym roku demoluje w klasyku, ale teraz przed nią dużo biegania łyżwą. A startów w sprintach w miastach do tej pory unikała.
biegną w parku w kompleksie stadionu Łużniki

 
C 11

cysiek7

Użytkownik
Widział ktoś profil sprintu? Bo na stronie zawodów nie mogę znaleźć. Jest jakiś podbieg? Przy obecnej formie Kowalczyk nawet mały hopek może ją zanieść do finału. Jeśli w ogóle biegi się odbędą, bo w Rosji ostry mróz.
Oficjalne dane mówią tak:
Różnica wysokości: 8m
Maksymalny podbieg: 6m
Suma podbiegów: 15m

Także żadnej hopki na tej trasie nie ma płasko jak stół.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Johaug-Khazova ✅ lokata
1,40
unibet
stawka 10/10
Jestem zszokowany zestawieniem takie pary. Johaug znana kazdemu, rewelacyjna zawodniczka, przedstawiac jej nie trzeba. Starty wspolne sprawiaja jej troche klopotu ale bez przesady. Khazova dla osob ktore zaczely niedawno interesowac sie biegami jest zapewne anonimowa zawodniczka i kompletnie nieznana. Trzeba wyprowadzic troche z bledu bo ta zawodniczka osiagala bardzo dobre wyniki jeszcze pare lat temu. Natomiast w tym sezonie cieniuje strasznie i zawodniczki dzieli przepasc. W Moskwie w sprincie 43 miejsce a wiec forma na rosyjskie zawody raczej nie przyszla wiec o to martwic sie nie ma co. W Rogla 26 na 10km C MS, W Kuusamo 63 na 5 km F, w Sjusjoen 44 na 10km F a wiec z czym do ludzi... ? Doszukiwalem sie jakiejs choroby Tereski ale sa tylko informacje o znacznej utracie wagi ale to info z 14 stycznia a wiec potem Johaug zajmowala 1 i 2 miejsca w mistrzostwach Norwegii wiec nie ma o czym mowic.

Kowalczyk-Kalla ???? czerwona dla mnie za takie cos.. kompletnie nieprzemyslany typ bo nie uwzglednilem wysilku po sprincie... i dla Kowalczyk rowniez...
1,25
Bwin
stawka 10/10

Kowalczyk rewelacyjna forma, Bjoergen niewiadma a wiec odpsuzczam granie jej w parze z Norwezka ale z Kalla juz mozna bo mimo wygranej w mistrzostwach Szwecji i stabilnej formy to do Justyny jej brakuje i to sporo. Kowalczyk zna trasy w Rybinsku dobrze, Kalla rok temu tam nie biegala wiec pod kazdym wzgledem Polka jest lepsza od Szarlotki.

Saarinen-Korosteleva 1,57 ✅
Zeller-Rydqvist 1,85 ✅
ako 2,90 ✅
stawka 3,5/10
Tobet

Korosteleva dobra sprinterka, na dystansach juz sporo traci do takich zawodniczek jak Finka. Mysle ze nie pomoze jej tutaj mrozny klimat w Rybinsku i znajomosc tras..
Zeller ustabilizowana forma, na miejsca 10-15 ma szanse. Rydqvist zaginela w tym sezonie, troche cieniuje i od Zeller powinna byc slabsza.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Justyna Kowalczyk - Marit Bjørgen 1 @ 1,60 Betsafe ⛔ 7-1
Pobieram typ na Justynę. Arktyczne warunki jakie panują w Rosji to woda na młyn dla Kowalczyk. Biegi w Moskwie pokazały że w obecnej formie mało która z zawodniczek jest w stanie nawiązać z nią walkę. Dzisiaj w Rybinsku będzie ok -25 stopni. Marit moim zdaniem w tym roku jest już skończona. Nastawiła się na TdS jednak leki nie pomogły. Ostatnio wycofała się z mistrzostw Norwegii gdzie po pierwszych zawodach 10 km stylem dowolnym (czyli taki jaki dziś mamy) zajęła dopiero 6 miejsce. Teraz niby specjalnie się przygotowywała do zawodów jednak w jej reaktywację nie wierzę i oczywiście życzę jej jak najgorzej. Justyna dobrze zna dzisiejszą trasę, przecież już tu wygrywała. Trener Wierietielny zwraca uwagę na to że trasa nie do końca odpowiada Justynie bo jest za prosta i mało wymagająca ;) Obecna forma oraz nadchodzące wielkimi krokami zawody w Szklarskiej Porębie spowodują że Justyna nie odpuści tych zawodów, zresztą ona nigdy nie odpuszcza. Jutro zmiażdży rywalki ;)
 
kwinto 353

kwinto

Użytkownik
Ja bym na parę Kowalczyk - Bjoergen uważał. Starczyło wstrzyknąć sobie znowu cośik i pójdzie Norweżka jak czołg. Tak jak zawsze , odpuszczanie zawodów , niby przygotowania , a kto ma trochę oleju w głowie wie na czym to wszystko polegało . I to zawsze było , jest i będzie w sporcie .
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
dzisiaj mimo wtopy sezonu dzien na lekki plus wiec nie ma tragedii.. jeszcze raz przepraszam za babola z Kowalczyk..
Johaug top 3 ✅ pewniaczek
2,40
bet365
2,5/10
Dziewczyny zaczely biegac nierowno i wyniki sa bardzo dziwne. Patrzac na dzisiejsze rezultaty Tereska byla 4 przegrywajac z Kristoffersen o paznokiec i z Kalla o 15 sekund. Jutro bieg laczony 7,5C+7,5F. Johaug na dluzszych dystansach ma przewage, do tego dochodzi 7,5 C a wiec kolejna przewaga nad Kalla i Kristoffersen. Kowalczyk niewiadoma ale jak dzis tak spuchla to jutro moze nie byc kolorowo rowniez. Bjoergen dzisiaj dala 100% a po ostatnich problemach z regularnoscia zawodow dzien po dniu tez spora niewiadoma ale wygrac powinna. Tak wiec podium dla Johaug bardzo mozliwe i kurs na bet365 to zdecydowanie value. Dla porownania w tobecie mamy 1,65 i to poprawny kurs.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Jak zobaczyłem te kursy na Bjoergen-Kowalczyk, pomyślałem, że to słabo. Myślałem nawet nad odwróceniu frontu i zagraniu na Justynę. Ale po dłuższym zastanowieniu jednak dorzucę Marit do kuponu. Kowalczyk odbijają się czkawką te zawody w Moskwie, reszta dziewczyn które przyjechały z Moskwy też nie zachwyca. Sporo osłabła w końcówce. Jutro powinno być lepiej, bo połowa dystansu klasykiem, ale czy Kowalczyk będzie w stanie urwać wszystkie i potem samotnie przez następne 7,5 km dowolnym gnać do mety? Szczerze wątpię. Jak dobiegną razem, to faworytką w sprincie będzie Norweżka.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Skofterud-Lahtenmaeki ✅
1,75
unibet
stawka 4/10
Skofterud po powrocie forma kiepska, odpuscila sprint w Moskwie i dzisiaj zadowalajace 10 miejsce.Wczesniej tragiczne wystepy w mistrzostwach Norwegii ale tam Bjoergen rowniez zle wypadla wiec bym sie nie sugerowal az tak. Finka rowniez troche przygasła po swietnym tds. Biegla sprint w Moskwie i dzisiaj widac bylo ze spuchla i dopiero 20 miejsce. Biegy na ta chwile to duza loteria ale ta para mi sie spodobala. Skofterud powinna byc zdecydowanie bardziej wypoczeta i to argument przewazajacy za tym typem. Dzis Norwezka lepsza az o 43 sekund.
Mam drobne w betsafe wiec ulozylem sobie jeszcze tasiemca :
Bjoergen-Kowalczyk 1,40 ???? ta Kowalczyk jak ma wygrywac to zajmuje 7 miejsce a jak zawalic to o dziwo dobrze... idzie sie zdenerwowac juz....
Johaug-Kristoffersen 1,30 ✅
Roponen-Saarinen 1,95 ✅
ako 3,55
betsafe
stawka 2/10
Kowalczyk spuchal dzisiaj, Wieretelny narzeka ze nie maja masazysty i jedyna regeneracja to sen a wiec jest problem. Bjoergen pokazala ze wypoczela i jutro jesli znowu jakies cuda sie nie zdarza to powinna byc lepsza. Johaug widze na podium co gralem wczesniej po wybornym kursie ( spadlo z 2,40 na 1,60). Kristoffersen dzis lepsza o paznokiec a jutro dochodzi klasyk w ktorym jest duzo slabsza a wiec Tereska musi byc lepsza. Roponen wydaje sie byc w lepszej formie od AKS. Wygrana w mistrzostwach Finlandii o prawie 20sek nad Saarinen, dzisiaj rowniez lepsza. Klasykiem powinny byc blisko siebie a jak wiemy AKS slabo wypada jodełką wiec Roponen powinna jej uciec po zmianie nart.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Biorąc pod uwagę dzisiejszy słabszy występ Kowalczyk,na jutro wydaje mi się całkiem przyjemny zakład:

Kowalczyk TOP 3@1,45 Betsafe✅✅

Jak wspomnieli poprzednicy jutro połowa dystansu klasykiem,więc Justyna powinna pobiec go mocno urywając większość stawki. Wiadomo,że nie zgubi Astmy,Johaug być może tempo są w stanie wytrzymać jeszcze Kalla,Saarinen i Zeller. Później w dowolnym pewnie przegra z Marit i Kallą(o ile Szwedka dotrzyma kroku na klasyku) ale trzecie miejsce wydaje mi się pewne,bo Tereska pokazała dziś że brakło sił na finiszu.Saoltysio widzi ją na pudle,ja tuż poza nim(aczkolwiek Bwin przesadził z kursem).Kowalczyk jutro zaciśnie zęby i nie przegra tak jak dziś,to nie w jej stylu;)
 
galgan 1,3K

galgan

Użytkownik
Bjoergen-Kowalczyk 1,40 TOBET ⛔


&quot;Trener Aleksander Wierietielny obawia się, że Justyna Kowalczyk nie zdoła się zregenerować na niedzielny bieg łączony na 15 km (2x7,5) w Rybińsku.

- Zmęczenie było ogromne, co było widać na mecie. Nie mogę do końca być zadowolony z takiego wyniku, ale i tak widzę postęp. Trzy lata temu na tym samym dystansie Justyna była 12. Teraz jest lepiej, więc z optymizmem można patrzeć w przyszłość - powiedział PAP szkoleniowiec mistrzyni olimpijskiej z Vancouver na 30 km.

- Nie mamy masażysty, więc praktycznie jedyną metodą regeneracji jest sen. To niewiele, ale mam nadzieję, że pomoże. Jestem jednak pewny, że bez względu na pokłady energii Justyna będzie walczyć&quot;


za wp.pl

Wierietielny nie zwykł bawić sięw medialno-psychologiczne zagrywki.
Wydaje się, że ten weekend będzie należał do Marit
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Bjoergen-Kalla ✅
1,28
stawka 5,5/10
pinnacle
Dochodzi dzisiaj klasyk a wiec utrapienie dla Szarlotki. Bjoergen wczoraj o 5 sekund lepsza, o kryzysie juz chyba zapomniala wiec dzisiaj powinna byc jeszcze szybsza od Szwedki bo nie dosc ze dystans dluzszy a wiec Kalla spuchnie to do tego klasyk. Po wczorajszej wtopie z Kowalczyk obiecalem sobie ze nie gram juz takich kursow ale to na prawde wyglada pewnie. Mimo to ze stawka nie szaleje.
 
galgan 1,3K

galgan

Użytkownik
Bjoergen - Kowalczyk 1,57 Bet365 NOVE MESTO 15km classic ⛔

Gram już teraz, bo myślę że spadnie nawet do 1,4

Nie doceniłem ostatnio Justyny i biję się teraz w pierś.

W sobotę wiele czynników za nią przemawia:
- dystans
- styl
- trasa
- przewaga psychologiczna
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Biegi na ta chwile staly sie straszna loteria. Dziewczyny maja forme ktora wacha sie strasznie, trudno cokolwiek oszacowac. Par z zawodniczkami takimi jak Saarinen ( niby jej dystans ale forma tragiczna), Skofterud( niemrawa po powrocie), Kalla ( forma swietna ale za to dystans nie pod nia), Jacobsen ( ta to juz w ogole niewiadoma), Lahtenmaeki (dlugi klasyk to tez nie bardzo) nie ma co grac. To samo w top 3. Niby dystans pod Kowalczyk i powinna wygrac ale kurs w granicach 1,50 nie zacheca. Bjoergen niewiadoma a Johaug w gazie ale dystans nie jej. Naprawde ciezka sprawa cokolwiek obstawiac na jutro. Ja jednak znalazlem jedna pare :
Niskanen-Fessel ZWROT
1,75
tobet
3,5/10
Finka do Rosji nie pojechal wiec bedzie wypoczeta to malo udanych mistrzostwach Finlandii. Fessel biegla i sprint w Moskwie i dystanse w Rybinsku wiec stawiam ze do dzisiaj odczuwa zmeczonie. Zajela tam w miare dobre miejsca - 9 w sprincie, 16 10km F ms i 13 w laczonym na 15km.
Porownanie mamy natomiast w Otepaee gdzie biegly obie na 10km C :
Niskanen 26 sekund przewagi nad Niemka.
W Val di Fiemme na 10km C Mst :
Niskanen rowniez 26 sekund przewagi.
W Oberhofie 10km C :
Niskanen przewaga minuty i 10 sekund.
Argumenty na tyle wystarczajace zeby zagrac Finke.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
W parę Kowalczyk - Bjoergen od TdS ciężko mi się wstrzelić. Ale biorąc pod uwagę formę Polki w klasyku w tym sezonie, to nie powinno być tu niespodzianki.
trasy w NMNM, z tego co pisali biathloniści są wymagające, więc powinny pasować Kowalczyk. 1.5 w h2h to nie wygląda najgorzej, po takim kursie spróbuję dorzucić do kuponu, jak nie wejdzie, to tej parki nie ruszam do końca sezonu ;p

Haag - Zeller 2 1.72 unibet

Ania to cień zawodniczki z zeszłego sezonu, czy 2 lat. Sporo startów odpuszczała, w zasadzie 1 przyzwoity występ, na początek sezonu, bodaj 5 miejsce klasykiem, reszta to dno jak na nią. Na MSWE przegrała w biegu dystansowym z Rydqvist czy Ingemarsdotter, co nie napawa optymizmem. Niemki po słabym początku sezonu, od pewnego okresu są jakby żwawsze ;) Więcej ich widać w czołówce, jakby nie było doświadczona Zeller jest liderką, może nie walczy o wygrane, ale na granicy 1 i 2 dziesiątki zwykle się plasuje. Od TdS to całkiem solidna zawodniczka, a według mnie po Haag nie ma się co spodziewać dobrego wyniku.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Zeller-Haag 1,72 ✅ 0,2 sekundy heh
Johaug-Saarinen 1,25 ✅
ako 2,15
unibet
stawka 3,5/10
Popieram tym na Zeller. Haag to cien zawodniczki z zeszlego sezonu. Poczatek sezonu moze jeszcze byl znosny bo 5 miejsce w Kuusamo to rezultat godny uwagi to potem bylo juz tylko gorzej. Ostatnio Szwedja wystartowala w zawodach fis race co jest jak Puchar Kontynentalny w skokach wiec widac jaki poziom prezentuje. Gdyby tam jeszcze wygrala to ok ale ona zajela 2 miejsce za Falla na 5 km C i 3 na 10km F bedac za takimi anonimowymi zawodniczkami jak Hagen(ta moze anonimowa nie jest ale z nog nie powala), Wangensteen i wyprzedzajac o 5 sekund Slind... W mistrzostwach Szwecji dopiero 4 miejsce na 10km F za sprinterka Ingemarsdotter... Wynikow ze stylu dowolnego teoretycznie nie ma co brac ale pokazuja one jaki poziom na ta chwile prezentuje Szwedka. W Oberhofie na 10km C byla 37 w TdS. Do Niemki stracila wtedy minute i 20 sekund...
Zeller specjalistka od klasyka i takich dlugisch dystansow tez nie jest ale z zawodniczka jaka jest Haag na ta chwile musi sobie dawac rade. W Rybinsku 11 i 15 co jest zadowalajacym wynikiem, w Otepae na 10km C 17.
Saarinen po TdS jest zajechana jak kon po westernie i nawet w klasyku traci sporo do rywalek ktore powinny byc w jej zasiegu. Tereska pokazala tydzien temu jak szybka potrafi byc. Czy klasyk czy jodełka to raczej mala roznica dla niej mimo ze przyjelo sie ze lepsza jest w dowolnym. Trasa dluga a wiec cos dla niej, w przeciwienstwie do Saarinen.
Dubelek w sam raz na sobotni poranek.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Jacobsen-Ishida 2@2,15 SB✅✅7-5

Nie będę po raz kolejny powtarzał opinii o Japonce i jej sile w klasyku,bo o tym w temacie było sporo. Ostatnio nie biegała w zawodach w Rosji,więc o zmęczeniu nie ma mowy. Jutro bieg masowy,więc trochę inna specyfika niż bieg indywidualny.Ale w takiej rywalizacji w Val di Fiemme na 10 km Ishida była 7,a Jacobsen 20 tracą do Japonki 38 sekund.W Oberhofie na 10 km Ishida uzyskała 5 czas,a Jacobsen 36 tracąc 75 sekund do Ishidy. Jutro dystans dłuższy o 5 km jeszcze. Jacobsen nie ma takiej wytrzymałości jak doświadczona Japonka. mam tylko nadzieję,że po przerwie w startach od zakończenia TDS Ishida wróci w podobnej dyspozycji jaką prezentowała wtedy.A jeśli tak się stanie to mój typ uważam za dobrą lokatę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom