>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biegi narciarskie sezon 2011/2012

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

Kolejny sezon z Justyną Kowalczyk. Trener Polki Aleksander Wierietielny jest pełen optymizmu przed zbliżającym się sezonem. Śmiało zapowiada że Justyna będzie doskonale przygotowana na początku tegorocznego sezonu. W ostatnim cyklu przygotowań Polka wybiera się do Norwegii a dokładnie do Lillehammer gdzie tylko doszlifuje formę. Puchar Świata zainauguruje bieg na 10 km stylem dowolnym w Beitostoelen.
▶ Kalendarz Pucharu Świata w biegach narciarskich sezonu 2011/2012:
19-20 listopada - Beitostoelen (Norwegia)
25-27 listopada - Kuusamo (Finlandia)
3-4 grudnia - Duesseldorf (Niemcy)
10-12 grudnia - Davos (Szwajcaria)
17-18 grudnia - Rogla (Słowenia)
29-30 grudnia - Oberhof (Niemcy, Tour de Ski)
31 grudnia - 1 stycznia - Oberstdorf (Niemcy, Tour de Ski)
3-4 stycznia - Toblach (Włochy, Tour de Ski)
5 stycznia - Cortina d&#39;Ampezzo (Włochy, Tour de Ski)
7-8 stycznia - Val di Fiemme (Włochy, Tour de Ski)
14-15 stycznia - Mediolan
21-22 stycznia - Otepaa (Estonia)
2 lutego - Moskwa
4-5 lutego - Rybińsk (Rosja)
11-12 lutego - Nove Mesto (Czechy)
17-18 lutego - Szklarska Poręba
3-4 marca - Lahti (Finlandia)
7 marca - Drammen (Norwegia)
10-11 marca - Oslo
14 marca - Sztokholm
16-18 marca - Falun (Szwecja)

▶ Bukmacherzy wystawili ofertę na zakłady długoterminowe. U pań wielką faworytką jest Marit Bjorgen gdzie bukmacherzy płacą @1,55 za jej triumf w Pucharze Świata. U panów faworytem nie kto inny jak Petter Northung. Biegi to bardzo nieprzewidywalny sport więc po zakończeniu sezonu przekonamy się czy rokowania bukmacherów były właściwe.
Kursy z Sportingbet:



Wszystkie biegi transmitowane będą na kanale Eurosport.

▶ Przydatne linki:

http://www.fis-ski.com/
http://www.skipol.pl/

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI I PISANIA ANALIZ :!:
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Nie ma MŚ, przez co sezon mniej skomplikowany.
Sprinty: Bjoergen 2.6 :grin:
Po takim kursie na Marit grzech nie zagrać. W tym roku ma startować w TdS i chce wygrać PŚ. Traciła w ostatnich sezonach sporo punktów, przez odpuszczanie zawodów. Teraz to się zmieni. Nie ma Follis i Majdic, a konkurencja wygląda blado...
I taki szemrany typ: Northug wygra Bieg Wazów 5.0 unibet. Petter nosi się z zamiarem startu, ale jeszcze tyle czasu...
bet365 - mój arcyrywal w dziedzinie łączenie zakładów. Nie połączysz zakładów na kobiety i mężczyzn :| Podobnie w biathlonie.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
To cos napisze chociaż zaznaczam że w biegach akurat to ja nie jestem specem ale liczę że mój post skomentuja osoby które sie na tym znaja i razem dojdziemy to fajnych wniosków i ciekawych typów ????

Anna Haag - Riitta Liisa Roponen 1 1,62 Tobet [15-21]✅

Tak sobie patrzę na klasyfikacje z poprzedniego sezonu(bo w tym sezonie to pierwsze starty) i w klasyfikacji dystansowej Haag zajęła 8msc z 430pkt natomiast Ritta 9msc z 353pkt. Wiem że marnie ale jakoś chciałem zacząć:razz:

Marit Bjørgen - Charlotte Kalla 1 1,30 Tobet [1-2]✅

Norweżka w bardzo wysokiej formie przez cały poprzedni sezon i w tej klasyfikacji dystansowej na 2 msc natomiast Szwedka na 6 msc.Ogólnie w klasyfikacji generalnej również lepiej wyglądała Marit i w tym sezonie tez myślę że będzie podobnie. Kurs bez szału ale myślę że warto zagrać.

2/2✅
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Poczatek sezonu to wielka niewiadoma. Podobnie bylo z zuzlem gdzie pierwsze mecze kompletne rozczarowanie a potem skutecznosc w granicach 90%. Jutro jeszcze 10km dowolnym gdzie nie ma zdecydowanej faworytki ( poza Marit oczywiscie ) na podium. Patriotycznie licze na Justyne ze pokona Kalle czy Johaug. Tutaj mam zagwostke z ktora w parze zagrac Polke.. Dziwi mnie kurs na Lahtenmaeki z Rupil ktora nie blyszczala rok temu a Finka zrobila pozytywne wrazenie. Do jutra na pewno cos wymysle i zachecam do udzialu w tym watku bo mile widziane sa wypowiedzi innych.
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Generalnie tez jestem podobnego zdania co poprzednicy że te pierwsze zawody najlepiej byłoby typersko odpuścić no ale skoro tobet daje ten freebet to można coś spróbować.
Charlotte Kalla - Therese Johaug @2,35 tobet
Chyba mocno przesadzony kurs na Tereskę. Wiadomo że Szarlotka kojarzy się z tym stylem ale ale... Gdzieś tam wyczytałem że Johaug tak rewelacyjnie wygląda na testach, o wiele lepiej nawet od samej Marit. W dodatku pamiętamy poprzedni sezon i wyczyny filigranowej Norweżki. No i astmatyczki na legalu teraz więc to też argument :razz:. Poza tym norweski związek przeznaczy na ten sezon rekordowy budżet w historii. Generalnie duże value to widzę, nie wiem poprawcie mnie jeśli się mylę ale za te dwie dyszki można spróbować zagrać powyższe zdarzenie w jakiejś przyjemnej sobotniej tasiemce.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Po wystawionych parach widać, że buki sugerują się wynikami inauguracji sprzed roku i po części zawodami przedsezonowymi w Bruksvallarnie i Mounio. Z powodu problemów ze śniegiem w większości Europy, typujemy trochę w ciemno. Dużo zawodów przedsezonowych odwołano.
Kowalczyk - Johaug 2 1.85 betsafe ✅
bo tak. Tereska w zeszłym sezonie zrobiła olbrzymie postępy. Justyna jak wiadomo zwykle na inaugurację wypada tak sobie.
Anna Haag - Maria Rydqvist 1 1.55 ⛔ tydzień temu grałem również Anię, tyle, że po kursie 1.65. Haag wygrała o kilka sekund. Jak coś działa, to po co zmieniać ;] Liczę, że się jeszcze poprawi. A Rydqvist to raczej zawodniczka z 2 szeregu.
Norweżki zwykle dobrze wypadają w inauguracji, jednak brakuje mi jakiejś pary do Skofterud póki co. Dla Steiry fajny kurs jest w parze z Khazovą 1.85 ✅. Tak bardzo bym się tym wynikiem Rosjanki sprzed tygodnia nie podniecał.
Męskie biegi są z 4 razy bardziej loteryjne niż biathlon, nie mam zbyt pomysłu: Czernousow, Siedow, Rickardsson, Freeman, pary z nimi wyglądają fajnie, ale nie mam zbyt pomysłu. Inaugurację chyba odpuszczę u panów. Wezmę Svendsen - Boe 1 , a od reszty się trzymam z daleka :p
i jeszcze z betsafe: różnica wygranej u pań: według buków Marit ma znowu zdemolować rywalki i wygrać o ponad 20 sekund. Jednak ile można wygrywać ;] Wydaje mi się, że tym razem któraś nawiąże z nią walkę i różnica nie musi być wcale tak wielka.
 
P 0

pabloz0

Użytkownik
Jakiś czas temu slyszalem o zawodach, bodajże byly to Mistrzostwa Swiata na nartorolkach, które wygrała Marit z dużą przewagą...wiecie o czym mówie? Prosiłbym o wyniki tych zawodów.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Jakiś czas temu slyszalem o zawodach, bodajże byly to Mistrzostwa Swiata na nartorolkach, które wygrała Marit z dużą przewagą...wiecie o czym mówie? Prosiłbym o wyniki tych zawodów.
http://www.biegowki24.pl/ms-w-nartorolkach-faworyci-nie-zawiedli/
Od razu mówię, ze to żadna wykładnia, raczej element treningu i ciekawostka...
Tu wyniki szwedzkiego testu :
W niedzielę w szwedzkiej Bruksvallarnie ścigały się panie. Dystans 10 km techniką dowolną najszybciej pokonała reprezentantka gospodarzy Charlotte Kalla, która wyraźnie, o 18 sekund pokonała powracającą po urlopie macierzyńskim Rosjankę Irinę Chazową. Trzecia była Szwedka Hanna Brodin, a czwarta mało znana Norweżka Elise Ringen. Jej najlepsze rodaczki nie startowały.

1 KALLA Charlotte 1987 SWE 00:24:22.1
2 KHAZOVA Irina 1984 RUS 00:24:40.4
3 BRODIN Hanna 1990 SWE 00:24:43.3
4 RINGEN Elise 1989 NOR 00:24:49.4
5 HAAG Anna 1986 SWE 00:24:49.8
6 RYDQVIST Maria 1983 SWE 00:24:53.8

I wyniki inauguracji 10 km dowolnym sprzed roku z Galivare :

1 Bjorgen, Marit NOR 23:48.4 100 2 Kalla, Charlotte SWE 24:29.5 80 3 Follis, Arianna ITA 24:39.8 60 4 Steira, Kristin Stormer NOR 24:46.5 50 5 Kristoffersen, Marthe NOR 24:47.2 45 6 Skofterud, Vibeke NOR 24:48.7 40 7 Kowalczyk, Justyna POL 25:04.3 36 8 Haag, Anna SWE 25:04.8 32 9 Fessel, Nicole DEU 25:10.7 29 9 Johaug, Therese NOR 25:10.7 29
Ja pograłem Kowalczyk - Tereska @ 2.00⛔ Tobet
- kurs kuszący
- forma chyba odpowiednia (3 wygrane w teście fińskim, w tym 5 km dowolnym)
- a poza tym niewiadoma, więc Patriotyzm być musi;)
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
W sobotę rozpocznie się nowy sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich. Pierwsze zawody odbędą się w norweskim Sjusjøe.

Dotychczas w tym miejscu nie odbywały się bowiem żadne zawody, w których brałaby udział.
- Nie znamy tych trasach, nigdy nie byliśmy w tym miejscu – podkreśla trener Wierietielny.
Organizatorzy już kilka dni temu zapowiedzieli, że przygotują trasę bardzo trudną. Co to może oznaczać?
- Trudno mi się wypowiadać, ale wydaje mi się, że jej trudność może polegać przede wszystkim na tym, że będą mieli mało śniegu i dlatego usypią pętlę na małej przestrzeni czyli z wieloma trudnymi zakrętami. A czy trasa naprawdę będzie taka trudna, to zobaczymy na zawodach – podkreśla szkoleniowiec.
W ubiegły weekend Kowalczyk wygrała trzy biegi zaliczane do Pucharu FIS w fińskim Muonio. Choć sztab szkoleniowy trzykrotnej zwyciężczyni Pucharu Świata podkreśla, że nie jest to jeszcze szczyt formy.
Najbardziej emocjonująco zapowiadają się pojedynki Kowalczyk z jej największą rywalką Norweżką Marit Bjoergen.

Top 5 moim zdaniem w Sjusjøen: 1. Marit Bjørgen 2. Justyna Kowalczyk 3. Therese Johaug 4. Aino-Kaisa Saarinen 5. Vibeke Skofterud

Plan Zawodów:
Piątek
Kl. 10:00 - 14:00 oficjalny trening

Sobota
Kl. 11:30 10 km dowolny pań. ( 3 x 3,30 km )
Kl. 13:15 15 km dowolny panów. ( 4 x 3,75 km )

Niedziela
Kl. 11:30 4 x 5 km sztafeta pań. ( 2 x 2,5 km )
Kl. 13:15 4 x 10 km sztafeta panów.( 4 x 2,5 km )

WIDOCZKI W Sjusjøen




Tu jesteśmy


Kilka propozycji na &quot;sucho&quot;

Charlotte Kalla - Therese Johaug typ 2 ( kurs 2,30) ⛔

Vibeke Skofterud - Marthe Kristoffersen typ 1 ( kurs 1,95) ✅

Charlotte Kalla-Justyna Kowalczyk typ 2 ( kurs 2,40) ⛔

z takich ciekawszych &quot;dalszych&quot; pozycji rywalizacja

Ida Ingemarsdotter - Laure Barthelemy typ 1 ( kurs 1,72) ⛔
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
Ja bym sobie coś w tym stylu zagrał jakby było: Kowalczyk nie stanie na podium
Justyna zawsze sezon zaczyna bardzo spokojnie, nie wydaje mi się aby w tym sezonie była inna strategia.
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Ja bym sobie coś w tym stylu zagrał jakby było: Kowalczyk nie stanie na podium
Justyna zawsze sezon zaczyna bardzo spokojnie, nie wydaje mi się aby w tym sezonie była inna strategia.
W przedsezonowych zawodach FIS w fińskim Muonio polska biegaczka, podobnie jak miało to miejsce przed rokiem, zdeklasowała wszystkie rywalki, w tym słynną Aino-Kaisę Saarinen. Wtedy aktualna dyspozycja Kowalczyk wystarczyła do 7. miejsca na inaugurację pucharowego sezonu w szwedzkim Gällivare. Teraz może być podobnie. W końcu ze światowej czołówki w Muonio startowały jedynie Finki.
- Ani Justysia, ani Saarinen nie są w tym momencie w najwyższej dyspozycji i wraz z kolejnymi startami będą się jeszcze rozkręcać - powiedział po zawodach na dalekiej fińskiej północy Wierietielny.

Coś w tym jest..ale zobaczymy
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
W koncu poczatek jednej z najbardziej przewidywalnych dyscyplin ! ( pod koniec zeszlego sezonu patrzac jedynie na wyniki poszczegolnych zawodow mozna bylo zrobic ogromna kase ). Teraz poczatek sezonu i niestety nic nie wiemy dlatego ze stawkami nie ma co szalec ale juz zaczyna sie escytacja jakie pary wystawi byk. I o to kilka typokow ktore zagralem na jutro :
Ahervo-Brodin 1,75 ✅
betsafe
Brodin znakomita sprinterka, z dystansami juz sobie nie radzi. Ale zdziwil mnie wynik z Bruksvallarnie gdzie zajela znakomite 3 miejsce. Czasowo nie odstawala az tak od samej Szarloty ( 20 sekund ). Ahervo to dla mnie anonimowa zawodniczka mimo 4 miejsca w finskim sprawdzianie..
Lahtenmaeki-Rupil 1,85 betsafe ✅
Haag-Rydqvist 1,55 betsafe ⛔⛔⛔⛔ 0,1 sekundy....
W powyzszych parach mozna zauwazyc zdecydowana przewage zawodniczek na ktore gram pod wzgledem wynikow w poprzednim sezonie. Haag lepsza od rodaczki w zawodach poprzedzajacych PŚ. A Rupil to dla mnie typowy sredniak z ktorym ambitna Finka powinna sobie z latwoscia poradzic.

Johaug
-Steira 1,54 bet365 ⛔
Johaug czołówka swiatowa natomiast Steira tragiczny sezon. Niewyobrazam sobie zeby byl tu inny rezultat niz wygrana Tereski ktora ma w koncu walczyc o wygrana w zawodach.
Mysle jeszcze o typie z Justyna dla emocji ale wymyslec narazie nie moge.. moze z Kalla moze z Johaug wlasnie...
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Top 5 moim zdaniem w Sjusjøen: 1. Marit Bjørgen 2. Justyna Kowalczyk 3. Therese Johaug 4. Aino-Kaisa Saarinen 5. Vibeke Skofterud
Jakim cudem Saarinen na sie znalezc w top 5 jak niecierpi dowolnego... ? Biegi sa latwe do grania ale troche poczytac jednak wypada...
 
S 2,5K

skazany10

Użytkownik
Ktos moze wygrac z Bjorgen? bo tak sie zastanawiam, zeby postawic sporo, bo np na zwyciestwo na bet365 jest tylko 1.25 a w totomixie 1.75
Jakby ktos ogarniety mogl dac opinie, bylbym wdzieczny.
dobra do skasowania. Zobaczylem na klasyfikacje koncowa ;/
 
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
Ktos moze wygrac z Bjorgen? bo tak sie zastanawiam, zeby postawic sporo, bo np na zwyciestwo na bet365 jest tylko 1.25 a w totomixie 1.75
Jakby ktos ogarniety mogl dac opinie, bylbym wdzieczny.
dobra do skasowania. Zobaczylem na klasyfikacje koncowa ;/
@1.75 to kurs na koncowe win w PŚ,ale zw [email protected]+Kowalczyk 1-3 @2.00,bardzo mi się podoba
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Profil Trasy pań

w Sjusjøen zapowiada się ogromne przyjęcie ,kibiców zachęcać ma darmowe wejście oraz ich główne gwiazdy.

Warunki trudne, ciężki śnieg z armatek trasa techniczna


Główna faworytka oczywiście Marit Bjørgen moim zdaniem jest duża szansa że wygra z przewagą 10-20 sekund a taki specjalne zakłady oferuje bukmacher betsafe tak więc oto mój pierwszy typ
Przewaga zwyciężczyni 10.0-19.9 seconds kurs 4,85
Stawka-15 zł
Ewentualna wygrana-72,75 zł
Kolejny kupon jaki zagrałem jest rywalizacja
Anna Haag-Maria Rydqvist typ 1 ( kurs 1,55) ⛔ 0,1 setna..
Justyna Kowalczyk-Therese Johuag typ 2 ( kurs 1,75) ✅
AKO-2,71
Stawka-50 zł
Ewentualna wygrana-135.50 zł
Tereska cały okres przygotowawczy poświęciła górnym partią mięśni aby wykorzystać maksymalną siłę z ramion oraz stała się drobną dziewczynką te atuty mogą pozwolić na walkę myśle nawet o podium ,Justyna spokojnie zaczyna sezony i myślę żę tym razem będzie podobnie o podium będzie ciężko.Co do drugiej pary inna półka Haag jest lepsza pokazała to tydzień temu i mam nadzieje że pokaże to również dziś ????
Moje dwie główne faworytki!
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
zapomniałeś 1 dodać przed zerem;)
&quot;Justyna spokojnie zaczyna sezony...&quot; Slogan. Przygotowywała się do poszczególnych imprez, poza tym ona z roku na rok staje się lepsza. 2009/2010 a poprzedni a propos zjazdów to niebo a ziemia, teraz też to doskonaliła bodajże na austriackim lodowcu, jest w dobrej formie, co pokazały starty w Finlandii, gdzie wygrywała z dużą przewagą, a Tereska ? Ktoś wie w jakiej jest formie ? Piszesz, że pracowała nad &quot;górą&quot; a dziś techniczna trasa, jak sam wspomniałeś, więc wg mnie to żaden argument:razz:
Sam pograłem na Justynę i stąd próbuję się przekonać do słuszności typu:]
Haag też zagrałem wcześniej, widzę, że wszyscy ją grają w H2H, więc... oby nie;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom