>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biegi narciarskie sezon 2011/2012

Status
Zamknięty.
G 33

green-black

Użytkownik
Kalla C. - Kowalczyk 1.45
Johaug T. - Steira K. 1.45
Bjoergen M. (win) 1.40 (grane w totolotku)
Czasu nie ma za dużo więc napiszę krótko. Justyna w tych warunkach jakie panują w Sjusjoen może mieć problemy z szybkim bieganiem, solidnie zbudowana zawodniczka może mieć problemy na tym kiepskiej jakości śniegu w Norwegii, tymbardziej że ona jakoś szczególnie się nie spina na pierwsze biegi sezonu. W Finlandii wygrywała, jednak tam jakiejś mocnej stawki nie było. Kalla z kolei też wygrywała w Bruksvallarnie, do tego bieg jest rozgrywany w stylu dowolnym a to mimo wszystko plus dla Kalli. Drugi typ, Johaug opieram na tym, że Therese powinna chcieć powalczyć o podium, stać ją na to i moim zdaniem w Sjusjoen pokaże się z dobrej strony. Steira z kolei powinna wchodzić w sezon nieco wolniej, sama zapowiada, że formę przygotowuje na TdS i to tam liczy na dobry wynik. I do kompletu wygrana Marit, to raczej z przekonania o klasie tej zawodniczki, jeśli dodać do tego opinie zawodniczek które z nią trenowały przed sezonem to myślę, że Bjoergen będzie znów dominować.
 
kain. 2,2K

kain.

Użytkownik
Bjoergen- Kalla 1 1.25 Fortuna
Na początek pojedynek dwóch faworytek do dzisiejszego zwycięstwa. W moich oczach głównym faworytem do wygrania dzisiejszych zawodów jest niesamowita Bjoergen, która zdominowała ubiegłoroczne MŚ w Oslo. Uważam, że Bjoergen pokaże pełnie swojej klasy i pokona dzisiaj Szwedkę Kalle. Jest to inauguracja zawodów, dlatego ciężko rozpatrywać formę zawodniczek, ponieważ nie miały wielu okazji do startów, lecz Marit jest zawsze dobrze dysponowana i gotowa do odnoszenia zwycięstw.
Johaug - Steira 1 1.47 Fortuna
Johaug w poprzednim roku zrobiła ogromny postęp. Trzeba przyznać, że świetnie się ją ogląda, bo biega jak taki mały zaprogramowany na wielkie obroty robocik. Uważam, że w tym sezonie powinna być strasznie mocna, a na pewno mocniejsza od swojej koleżanki z narodowej drużyny Steiry, którą powinna dzisiaj pokonać. Johaug według mnie powinna w tym sezonie znaleźć się na czele stawki, myślę, że TOP3 stoi jak najbardziej otworem dla tej zawodniczki.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Jutrzejsze zawody wydaja sie banalne do grania i nie sadze ze buki walna jakiegos babola...
1.Norwegia win 10/10
2 i 3 miejsce rozdziela miedzy soba Norwegia 2 i Szwecja - ze wskazaniem na Norwezki.
4. Finki - nie dadza rady nawiazac walki o podium jak i raczej nie ma kto im zagrozic w walce o 4 miejsce.
5 i 6 miejsce to pojedynek Wloszek z Amerykankami. Wloszki bez Longi i Follis to juz nie ta sama ekipa co rok temu i zostaje im walka z takimi ekipami jak USA...
7 - Niemki ? tutaj niewiadoma po fatalnym wystepie Niemek w dniu dzisiejszym. Jak sie ogarna to powalcza z Wloszkami i Amerykankami jak nie to zostanie im walka z Polkami, Rosjankami i Francuzkami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Szwecja-Finlandia 1,55 betsafe
Kalla, Haag, Rydqvist i Ingemarsdotter - wyrowanany i mocny skład na zajecie miejsca na podium. Nie ma co tutaj analizowac, Szwedki sa o niebo lepsze.. W tamtym sezonie nigdy nie byly slabsze od Finek w tej sztafecie 4 x 5 km a po zliczeniu czasow dzisiejszych biegow ( nie sugerowac sie tym glownie bo to tylko jeden z aspektow analizy )Szwedki uzyskaly czas : 102,06 min a Finki 103,06 co jest ogromna roznica jak na 4 zawodniczki..
Szwecja-Norwegia II 2,10 bwin
Tak zachwalalem Szwedki powyzej ale Norwezki sa jeszcze mocniejsze. Nie wspominam tutaj o Bjorgen, Johaug, Steirze czy Skofterud bo te sa poza zasiegiem wszystkich ekip. Nor II to Jacobsen, Kristofersen, Berger i Ostberg. Cala 8 Nowezek pobiegla dzisiaj znakomicie. Najslabsza to zmiescila sie w drugiej dziesiatce !! Jesli nic sie nie przydazy mysle ze pokusza sie o &quot;dublet&quot; w ojczyznie na poczatek
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Norwegia1 V 1,1 Norwegia2 1-3 1,30 Szwecja 1-3 1,30 ako 1,85
gdzie mozna takie cos laczyc ?
EDIT : dodatkowe typy
Niemcy-Polska 1,53 betsafe - Justyna odpusci wiec przepasc dzieli obie ekipy
Wlochy-USA 1,55 betsson
Kazachstan-Slowenia 1,60 betsson
Wloszki mimo ze bez Follis i Longi to takie ekipy jak Amerykanki powinny ogrywac z palcem w... nosie. Slowenki bez Majdic, Visnar i Fabjan to sprinterki wiec gdzie im do pobiegniecia 5 km w szybkim czasie.. Kazaszki rowna przecietna ekipa ktora powinna dac sobie z nimi rade.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
bettrzystasześćdziesiątypiąty wystawił już część kursów na weekendowe otwarcie sezonu w narciarstwie klasycznym w Kuusamo. Miła niespodzianka.
Na 5 km dowolnym Marit - Kalla 1 1.33 tzw. 10/10? chyba tak. Marit w marszu po puchar świata szybko nie zwolni.
btw. na wygraną Marit jest 1.30, a w tym h2h 1.33 :grin::grin::grin: podczas biegów na live, też zdarzają im się podobnie byki.
Planuję też coś pograć na Jacobsen - sprinterki na 5km czują się dobrze, a Astrid pokazała, że dowolnym potrafi dobrze biegać. Również zagram na niedocenianą przez buków Vibeke, bo tak jak pisałem wcześniej w sezon wchodzi w dobrej formie.
W sprincie za to liczę na Kikkan Randall. Klasyk teoretycznie nie jej styl, ale w inauguracji pobiegła świetnie + świetny czas właśnie klasykiem podczas sztafety.
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
W ten weekend będziemy obchodzić drugie wydanie Kuusamo mini-tour, lub Ruka Triple, jak został nazwany. W ubiegłym roku wygrała tour Bjørgen

Ja natomiast skupiam się na piątkowych sprintach oto wyniki z 2010 roku



i w tym roku również jest główną faworytką.


Trzy starty w Kuusamo składają się na minicykl Ruka Triple. Łącznie będzie można w nim zdobyć aż 350 punktów do klasyfikacji generalnej PŚ, po 50 za zwycięstwo w każdej z konkurencji i 200 za triumf w całej imprezie

Z powodu wyjątkowo ciepłej jesieni również Finowie zmagają się z deficytem śniegu. Zawody jednak nie są zagrożone,jedyna rzecz,która może przeszkadzać to chłodny wiatr


Program zawodów PŚ w biegach narciarskich w Kuusamo:
kobiety:
piątek - sprint techniką klasyczną
sobota - 5 km techniką dowolną
niedziela - 10 km na dochodzenie techniką klasyczną


Może teraz więcej słów o faworytkach:smile: ( piątkowe sprinty)

Czarnym koniem będzie Randall,która ma mocny początek sezonu,więc nie zdziwiłbym się, zobaczyć ją w finale w piątek po południu.Powalczyć powinny też Kowalczyk, Kalla, Saarinen i Jacobsen ,zaskoczyć w czołówce mogą również Prochazkova oraz Falla

kilka moich typów

Kikkan Randall - Celine Brun-Lie typ 1 ( kurs 1,55)
Aino Kaisa Saarinen - Charlotte Kalla typ 2 ( 1,95)

Ingvild Flugstad Østberg - Kerttu Niskanen typ 1 ( kurs 1,75)

AKO-6,31
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
@ up

Saarinen-Kalla 2

Kalla to specjalistka od stylu dowolnego,klasyk zazwyczaj strasznie kaleczy.Finka z kolei w pierwszych zawodach świetnie pobiegła w sztafecie 5 km klasykiem.Więc zdecydowanie odradzam ten typ ????
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Ale ten typ to na sprinty :razz: Jednak bieg klasykiem, więc Saarinen będzie groźna. Jak dla mnie 1.
Typ Randall fajny, niby klasyk, ale Kikkan ostro weszła w sezon, powinna sobie poradzić.
Konsekwentnie przeciw Kowalczyk:
Astrid - Justyna 1 2.10 ⛔
Liczę na dalszą gorszą dyspozycję Kowalczyk. Astrid nieźle na inaugurację. Zeszły sezon miała lepszy od ostatnich, parę fajnych, naprawdę fajnych wyników. Rok temu była 3, Kowalczyk 11.
Kowalczyk dopiero od grudnia powinna osiągać znacznie lepsze rezultaty. Kurs kusi.
Newell - Panżyński 1 1.57 + Northug - Kriukow 1 1.60⛔
Newell solidny sprinter, zawsze koło półfinału się zakręci. Panżyński poprzedni sezon fatalny, podobnie jak Kriukow, o którym za chwilę. Obaj Rosjanie razem odnieśli wielki sukces, po czym dla obu przyszedł tragiczny sezon. Olimpiada zaszumiała im w głowie? W PŚ odpadali w eliminacjach, mało startów. Sukcesy jedynie w biegach niższej kategorii.
@ down ????
tak, też rzuciło mi się w oczy, obie nie są szybkie, ale Vibeke dużo lepsza klasykiem
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik


Sprinty techniką klasyczną

Mam problemy z kontem bankowym i musiałem zagrać w &quot;ziemniaku&quot; mamy tam troszkę ubogą ofertę na godzinę dzisiejszą ale coś musiałem wybrać więc zagrałem

Skofterud-Kristoffersen typ 1 ( kurs 1,50)
Saarinen-Prochazkova typ 1 ( kurs 1,90)

AKO-2,85
Stawka-20 zł
Ewentualna wygrana-50,20 zł

Typami wzoruje się ostatnimi występami zawodniczek gram w totolotku.
Saarinen dobry występ w sztafecie,natomiast Słowaczka zawsze czuje się dobrze w sprintach jest to jej koronna dyscyplina lecz ostatnie zawody w Muonio pokazały iż Prochazkova jest w kiepskiej formie..wiem wiem to był tylko przygotowania do sezon lecz cieżko jej będzie pokonać Saarinen,która będzie chciała się pokazać i być może zrobić małą niespodzianke kibicom ,co do rywalizacji Norweżek Skofterud w dobrej formie lubi startować w Kuusamo rok temu 10 miejsce natomiast Kristoffersen zawsze daleko w okolicach 30 miejsca ???? myślę że będzie dobrze ze stawką jeszcze nie szaleje


SUOMI!
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Marit - Justyna @ 1.40✅ (Q) Betsafe
Myślę, że dość fajna propozycja na jutrzejsze kwalifikacje do sprintu... Jaka jest forma Bjoergen mogliśmy zobaczyć przed tygodniem. Ona nie zwykła się oszczędzać w kwalifikacjach, z resztą jej dyspozycja jest taka, że nawet przy dość spokojnym biegu w swoim tempie zapewne je wygra...
Justyna póki co &quot;przymulona&quot; bo w mocnym treningu... Jutro w Q nie powinna stanowić zagrożenia dla Marit...
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Falla-Prochozkova 1,60 pinnacle ✅
Z rana kurs byl 1,74 ale niestety nie mialem dostepu do tego buka.. teraz jest 1,60 ale nadal polecam typ. Prochazkova slabiutkie testy w Finlandii - 9 miejsce w stawce amatorek gdzie znana byla tylko Kowalczyk i Kyllonen a przed znalazly sie takie zawodniczki jak Ahervo, 3 estonki anonimowe i blisko byla Sargent ktora jest beznadziejna. W zawodach tydzien tmeu nie brala udzialu co tez zapewne sie odbije na formie. Falla dobry wystep w sztafecie na 5 km, wyniki na 10km nic nie mowia bo sprint a 10km to 2 inne sprawy. Falla pod koniec zeszlego sezonu 3 w Sztoholmie, 3 w Otepae i 12 w wlasnie w Kuusamo ale to bylo na poczatku sezonul. Slowaczka 5 w Sztokholmie, 22 w Lahti i 7 w Kuusamo. Poza h2h w Kuusamo wszystko wskazuje na Norwezke i tego sie trzymam.
edit : dodaje typy
Randall-Brun Lie 1,55 betsafe ✅
Amerykanka genialna sprinterka w dowolnym, w klasycznym juz tak dobrze nie idzie. Ale patrzac na forme i mozliwosci zdecydowanie przewyzsza Norwezke ktora musi wystepowac w druzynie nr 4 z tego kraju co o czyms swiadczy.
Kalla-Brodin 1,80 ✅
Dziwny kurs.. zdecydowanie value na Szarlotke. Wiadome ze woli dowolny i kaleczy klasyka ale z Brodin powinna dac sobie rade ktora tragiczne wyniki miala pod koniec zeszlego sezonu. Tydzien temu rowniez przepasc dzielila jest na dystansie.
Dubel : ako 1,80 bet365
Bjorgen-Kowalczyk 1,25 - komentarz zbedny✅
Ingemarsdotter-Smutna - Szwedka swietne wynik pod koniec sezonu w sprintach, poczatek sezonu marny.. jednak z takim zawodniczkami jak Smutna powinna dawac sobie rade z latwoscia. ⛔ jednak forma tragiczna
 
jedrula 25,6K

jedrula

Użytkownik
Marthe Kristoffersen - Vibeke Skofterud 2#1.60 betsafe,forma Vibeke do mnie przemawia✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Saarinen cieżkie rywalki miała w 1/4 f i nie mogła powalczyć natomiast bardzo pozytywnie Kalla skreślana przez niektórych ????
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Saarinen cieżkie rywalki miała w 1/4 f i nie mogła powalczyć natomiast bardzo pozytywnie Kalla skreślana przez niektórych ????
No nie miałaby szans nawet jakby była w pełni formy,bo były Marit,Justyna i Randall;)
ale kto to mógł przewidzieć że taki bieg w 1/4 będzie.

Vibeke świetne 3 miejsce,jest moc u niej widać.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
czekam i czekam na Pinnacle a ze nie racza wystawic kursow to olać ich.. zaczynamy !


Skofterud-Johaug 1,85 Betsafe✅

Po 1 : Biorac pod uwage wyniki z zawodow tydzien temu gdzie dziewczyny biegly na 10km dowolnym i czasy po 6,5 km wychodzi ogromna przepasc miedzy zawodniczakmi :
Vibeke : 16:49
Teresa :17:09

20 sek to juz strata znaczaca trudna do zniwelowania w tydzien a nie sadze zeby Johaug miala slabszy dzien bo ( Po 2 ) widac golym okiem ze forma sredniawa. Skofterud forma wybitna.
Po 3 : W sztafecie biegly ze soba w druzynie 5km ale stylem klasycznym gdzie rowniez przewaga bardzo duza na korzysc Vibeke :
Skofterud : 13:11
Johaug : 13:25

Po 4. Rok temu w Kuusamo byl bieg na 5 km ale stylem klasycznym w ktorym Skofterud zajela 7 miejsce a Johaug 14.
Po 5. Vibeke znakomity wystep dzisiaj, widac ze bedzie starala sie walczyc o podium w calym cyklu zawodow rozgrywanych w Kuusamo. Johaug bez tragedii ale motywacja po stronie Vibeke wieksza.
Mysle ze wystarczaja ilosc arguemntow sklaniajaca do zagrania powyzszego typu.


Bjoergen-Kalla 1,20✅ - na zwyciestwo Bjoergen buki placa po 1,16 wiec w tym kursie widze value. Mozna powiedziec ze to lokata ktorej zagrozic moze tylko jakis kataklizm. Po 20 sekund lepsza w wyzej opisywanych porownaniach od Kalli. Rozpisywac mi sie nie chce bo chyba to zbedne. Jeszcze nie nadszedl ten czas zeby Szarlotka zdetronizowala Marit.

Roponen-Rupil 1,75✅ - zdecydowanie value. Roponen biegnie &quot;u siebie&quot;, forma raczej nie blyszczy i nie mozna powiedziec zeby dobrze weszla w sezon. Betsafe wystawil ja w parze chyba patrzac na ostatni wystep na 10km gdzie byly obok siebie. Jest to kompletna bzdura bo poziom i potencjal jaki prezentuja jest kompletnie rozny. Porownujac wystep w sztafcie gdzie obie biegly w stylu dowolnym na 5km co daje bardzo miarodajne porownanie :
Roponen 12:39
Rupil 13:13

Tak wiec Betsafe walnal tutaj babola ktorego warto wykorzystac.

Brodin - Ahervo 1,60???? - nie wiem czy Ahervo ma kogos z rodziny w betsafie czy co ale po raz kolejny ten buk daje ja h2h z zawodniczka o klase lepsza. Brodin to sprinterka a mimo to byla lepsza o 10sek w Sjusjoen na 10km. Na krotszym dystansie roznica jest jeszcze wieksza bo po 6km roznica miedzy nimi wynosila 20 sekund. Brodin w sprincie 10 a wiec forma jest. Jak dla mnie zawodniczki dzieli przepasc i kolejna dziwna para od Betsafe.
Co zrobil ten spaslak Brodin to nieporozumienie.. miala 20 sekund przewagi nad Ahervo a potem 40 straty... spuchł kartofel...
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom