>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Temat z analizami Biegi narciarskie 2021/2022 - temat zbiorczy

Status
Zamknięty.
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
M. C. Falla - A. Dyvik - 1 @1.50 Betclic

W tej parze idę w stronę Norweżki która według mnie jest lepszą sprinterką niż Anna Dyvik, myślę ze Norweżka ma przewagę jeśli chodzi o bieg w stylu klasycznym, kolejnym atutem Falli jest to że biega u siebie w Norwegi co zapewne może jej trochę pomóc. Na igrzyskach Norweżka wypadła znacznie lepiej niż Dyvik, ostatni swój pojedynek w stylu klasycznym obie te panie stoczyły w Ruce i lepsza tam była Falla która zajęła 3 miejsce, Szwedka natomiast była 14. Dlatego też myślę ze kurs jest dość dobry na Norweżkę i można go do dubla dorzucić.
 
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Lampic - Faehndrich [1] 1.55 forbet
Słowenka dużo lepiej pokazuje się na przestrzeni całego sezonu. Co prawda nie wyszły jej IO w Pekinie, ale najwyraźniej nie pasowały jej tamtejsze trasy. Pokazała w ubiegły weekend, że nadal jest groźna i dzisiaj też powinna powalczyć o miejsce w finale. Szwajcarka też notuje dobre występy w sprintach, ale zawsze jest ciut za Słowenką i uważam że podobnie będzie dzisiaj.

Maeki - Hakola [1] 1.50 sts / 1.65 efortuna
Zestawienie dwóch Finów, trzeba przyznać, że trochę dziwne. Maeki zaprawiony w bojach sprinterskich. Znakomity występ na IO w Pekinie, gdzie w sprincie drużynowym zdobył srebro nie dając się ograć Rosjaninowi. W sprincie indywidualnym otarł się o podium. W ostatni weekend w Lahti odpadł co prawda w mocno obsadzonym ćwierćfinale, przegrał tam z mocnymi Pellegrino i Taugboelem, ale na przykład był przez Valnesem i Terenteviem. Hakola kolei w tym sezonie notuje mało startów, i nie sądzę, by był w stanie zagrozić zaprawionemu w bojach koledze z reprezentacji.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +386
B 49,4K

bartek2701

Mistrz Tour de Ski
Niskanen - Henning 1 @1,60 forbet

Według mnie w tej parze faworytką jest reprezentantka Finlandi. W tym roku nie było jeszcze biegu na 30 km w stylu klasycznym, były na 10. Start co 30 s i jedna masówka. Niskanen zawsze była w czubie w klasyku ale wyniki tegoroczne pokazują że jej forma jest bardzo wysoka co pokazała Olimpiada gdzie zdobyła kilka medali, między innymi właśnie na 10 km klasykiem, zdobyła srebro. Henning była 5 ze stratą ponad 40 sekund. Ten bieg bardzo dużo mówi jak wygląda forma obu zawodniczek. Wcześniej w Lezerheide wygrywała ten bieg gdzie Henning ze stratą 1,17. W starcie masowym co prawda wyżej była Henning ale to było podczas TDS . Teraz Niskanen będzie biegać u siebie to dodatkowy atut i jestem przekonany że ucieknie z grupą na początku. Henning może też być w tej grupie, jednak 30 km to bieg blisko półtorej godzinny, i nie sądze aby Niemka potrafiła utrzymywać tak wysokie tempo cały czas.. Niskanen pokazała że nawet w stylu dowolnym bardzo dobrze rozkłada siły na tym dystansie. Duże szanśe daję temu typowi. Dla mnie Niskanen jest jutro na podium.
 
Otrzymane punkty reputacji: +535
kacper091097 198,2K

kacper091097

Użytkownik
Niskanen - Andersson - 1 @1.65 forbet
Dziś w bezpośrednim pojedynku decyduję się postawić na Keertu Niskanen, która moim zdaniem powinna zająć wyższą lokatę od Ebby Andersson. Finka w biegu na 30km na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie sensacyjnie zdobyła brązowy medal, mimo że zawodniczki biegły stylem dowolnym, co jest jednak trochę slabszą stroną Niskanen. Dla porównania Ebba zajęła dopiero 8 lokatę, co było negatywnym zaskoczeniem, a przecież Szwedka specjalizuje się właśnie w stylu dowolnym. Jutro bieg będzie rozegrany stylem klasycznym, co myślę jest kolejnym atutem Finki, która nadal utrzymuje świetną formę. W biegu na 10 km w Lahti w zeszłym tygodniu Niskanen również okazała się lepsza od Szwedki zwyciężając z nią o niecałe 20 sekund, dlatego myślę że jutro także powtórzy sukces i zwyciezy z Andersson.
 
Otrzymane punkty reputacji: +361
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Hennig - Stadlober [2] 2.60 sts / 2.55 forbet
5 miejsce - 6 miejsce

Ech... Te zjazdy Stadlober 🙈 Traciła na tym przez większość biegu.


Dzisiaj trochę pod prąd. Hennig to specjalistka od stylu klasycznego, ale w tym sezonie mnie nie przekonuje. Udany początek sezonu w Ruce i bieg masowy klasykiem podczas TdS. Pozostałe starty takie bez ikry. W ubiegłym tygodniu strata minuty do Johaug i Naoraeyevej. Stadlober z kolei dużo lepiej spisuje się w biegach masowych, gdzie walczy ramię w ramię i niejednokrotnie walczyła o podium na długich dystansach. Oczywiście różnie się to dzisiaj może potoczyć, ale po takim kursie ja w to wchodzę.
 
Ostatnia edycja:
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
Katharina Hennig - Ebba Andersson 2 @1.98 Fortuna

Dzisiaj idę w kierunku Andersson która ma świetny sezon co owocuje 3 miejscem w pucharze świata, dziś ujrzymy bieg na 30km stylem klasycznym gdzie według fortuny lekką faworytką jest Hennig jednak chyba tylko Fortuna tak uważa. Forbet na Anderson ma kurs 1.75 natomiast STS nie ma dokładnie tej pary ale jeśli chodzi o klasyfikacje końcową to Anderson jest stawiana wyżej, a więc już przy samym kursie na Fortunie mamy dość sporą okazję. W ostatnim takim biegu na 30km który był na igrzyskach Szwedka zajęła 8 miejsce tracąc do podium zaledwie 18 sekund, Hennig natomiast nie wystartowała. Mam nadzieję że Andersson jest bardziej wypoczęta niż Katharina która 2 dni temu biegła sprint który był dość cięzki.
 
Ostatnio zmieniony przez nieznany:
kubasoton 1,8K

kubasoton

Użytkownik
Oglądałem na norweskim kanale (bo na Eurosport 2 nie było od początku relacji)
i przegapiłem moment w którym nagle Ebba została z tyłu..co się stało, wiecie może?
 
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Trochę biedna ta oferta na dzisiaj, ale z drugiej strony nie ma się co dziwić. Brak Rosjan i części ekipy norweskiej, która padła ofiarą covida. Możecie coś wybrać z poniższych propozycji, ale kursy nie powalają.

Krueger [top6] 1.40 sts / betclic
Norweg miał sporo wolnego czasu z racji pozytywnego testu na covid przed wylotem na igrzyska. Zdąrzył na ostatni bieg i zdołał zdobyć medal. Na pewno jest na większej świeżości w porównaniu z rywalami. Wobec nieobecności całej rosyjskiej koalicji nie wyobrażam sobie, by dzisiaj nie zmieścił się w najlepszej szóstce.

Krueger - Burman [1] 1.55 efortuna / betclic
Argumenty za Norwegiem wyżej, natomiast Szwed chyba już odczuwa trudy sezonu. Widać dobitnie, że wyniki idą w dół. W biegach dystansowych gdzie przeważnie dobrze się spisywał, teraz nie wytrzymuje końcowych kilometrów. Na igrzyskach nie wytrzymał na dystansie 30km, gdzie czołówka mu po prostu odjechała na około 20 kilometrze. Tydzień temu w Lahti co prawda go nie było, ale nieobecny był też Krueger. Oboje postanowili zbierać siły na start w Oslo. Wyżej cenię Norwega i uważam, że dzisiaj na swojej ziemi będzie on wyżej od Szweda.

Nyenget - Stenshagen [1] 1.35 efortuna
Zestawienie dwóch Norwegów w parze. Nyenget bardziej doświadczony, ma za sobą przyzwoity start w Lahti. Oboje niedawno biegli w maratonie na dystansie 55km. Tam lepszy był Nyenget o jakieś 40 sekund. Stenshagen wygrał co prawda bieg na 30km w estońskim Otepaa, ale trzeba jasno przyznać, że stawka zawodników tam nie była wymagająca.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +690
Z 619,9K
Maja Dahlqvist - Anamarija Lampic 1//1,65 Forbet
W tym pojedynku stawiam zdecydowanie na wygraną zawodniczki Szwecji Maji Dahlqvist.Spisuje się ona w tym sezonie bardzo dobrze i teraz prowadzi w klasyfikacji sprintów z 576 punktami zdobytymi.W pierwszym sprincie rozegranym w tym sezonie stylem klasycznym pewnie wygrała na początku sezonu w Ruce.Na Igrzyskach Olimpijskich też zaprezentowała się bardzo dobrze zdobywając w biegu sprinterskim rozgrywanym stylem dowolnym brązowy medal.Jak widać prezentuje się ona w obu stylach bardzo dobrze i teraz moim zdaniem nie będzie miała kłopotów z pokonaniem Anamarji Lampic
 
Ostatnia edycja:
B 49,4K

bartek2701

Mistrz Tour de Ski
Lampić - Hagstroem - 2 @1,85 Betclic

Ja również stawiam przeciwko Lampić. Obie panie to urodzone sprinterki. Hagstroem to młoda 23 letnia zawodniczka, jest w cieniu największych gwiazd reprezentacji Dalqvist i Sundling, jednak o podium może powalczyć jak najbardziej. W tym roku odbyły się trzy sprinty W Ruce i Obersdorfie zajeła 2 miejsca a tydzień temu w Drammen wygrywając kwalifikacje sprintu, w ćwierćfinale zdarzył się wypadek na trasie i 35 sekund straty odpadła z rywalizacji. Lampić natomiast w Ruce 8 i Obersdorfie 4. W Drammen 3 lokata. Obie zawodniczki bardzo często meldują się w finałąch sprintu. Lampić to 6/7 sprintów była w finałach., natomiast Szwedce wybitnie leży styl klasyczny i jestem przekonany że w Drammen też byłaby w finale. Hagstroem będzie chciała się zrehabilitować za wsytęp z zeszłego tygodnia a nie ma lepszego miejsca na to niż Falun i ponownie zawody w stylu klasycznym. Kurs świetny.
 
kacper091097 198,2K

kacper091097

Użytkownik
T.U.Weng - L.U. Weng - 1 @1.6 Betclic
W pojedynku sióstr stawiam na Tiril, która wg mnie jest lepszą sprinterką i pokazała to choćby na ostatnich zawodach w Drammen. Tiril bez większych problemów przeszła kwalifikacje, a jej siostra zajęła odległe 27 miejsce, które już jest niedaleko od odpadnięcia w samych kwalifikacjach. Obie zawodniczki dzieliła różnica 3 sekund jeśli chodzi o same kwalifikacje. W końcowej klasyfikacji siostry były bliżej siebie i było to spowodowane tym, że obie skończyły swój ćwierćfinał na piątej pozycji. Sądzę jednak, że nawet jeśli dojdzie do podobnej sytuacji, że Tiril mimo dobrego wyniku w kwali nie zakwalifikuje się do półfinału to będzie do samego końca mocno o ten awans rywalizować i zajmie 3-4 miejsce w swoim biegu, co w przypadku Lotty takie pewne już być nie musi.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +366
S 14,7K

sebek1997

Użytkownik
Maja Dahlqvist - Anamarija Lampic 1//1,65 Forbet
W tym pojedynku stawiam zdecydowanie na wygraną zawodniczki Szwecji Maji Dahlqvist.Spisuje się ona w tym sezonie bardzo dobrze i teraz prowadzi w klasyfikacji sprintów z 576 punktami zdobytymi.W pierwszym sprincie rozegranym w tym sezonie stylem klasycznym pewnie wygrała na początku sezonu w Ruce.Na Igrzyskach Olimpijskich też zaprezentowała się bardzo dobrze zdobywając w biegu sprinterskim rozgrywanym stylem dowolnym brązowy medal.Jak widać prezentuje się ona w obu stylach bardzo dobrze i teraz moim zdaniem nie będzie miała kłopotów z pokonaniem Anamarji Lampic
Kurs @2.05 na fortunie na to samo zdarzenie, jak coś
 
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
Julia Kern - Jasmi Joensuu 1 @1.65 Forbet

Według mnie Kern na ten moment jest bardzo dobrą sprinterką co potwierdziła w ostatnich zawodach sprinterskich w Drammen zajmując 7 miejsce oraz zajmując 8 miejsce w Lahti. Joensuu natomiast wypada w sprintach dużo gorzej, 28 miejsce w Drammen i 26 miejsce w Lahti. Jeśli nie wydarzy się tu coś nadzwyczajnego to myślę że Kern powinna spokojnie wygrać ten pojedynek.
 
Ostatnio zmieniony przez nieznany:
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Na szybko, bo człowiek w pracy...

Jouve - Wang [1] 1.32 sts
Chińczyk spisuje się coraz lepiej, ale Francuz to klasa sama w sobie. Doświadczenie i umiejętności po stronie Jouve, więc dzisiaj bez problemu powinien być wyżej.

Dahlqvist - Hagstroem [2] 2.00 sts
Ponownie idę pod prąd. Mam wrażenie, że Maja odczuwa już trudy sezonu. Ostatnie starty, to co prawda finały, ale już nie zwycięstwa. Johanna im dalej w sezon, to wygląda lepiej i jest w stanie dzisiaj być lepsza od koleżanki z reprezentacji. W Drammen miała pecha i przepadła w ćwierćfinale, ale dzisiaj jest szansa na finał, a tam wszystko jest możliwe.

Kolejny raz decyzja podjęta przy zielonym stoliku pozbawia mnie wygranej. Dahlqvist odpada w ćwierćfinale, to trzeba było zdyskwalifikować Weng, by puścić Dahlqvist do półfinału.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +61
B 49,4K

bartek2701

Mistrz Tour de Ski
Weng - Stadlober 1 @1,55 Forbet

W jutrzejszym dniu stawiam na Norweżkę Heidi Weng w parze z Teresą Stadlober. Norweżka w stylu dowolnym na 10 km nie wypada w tym roku z Top 10. W Ruce na początku sezonu w biegu pościgowym z 10 miejsca awansowała na 3 lokatę. W Lillehammer była 9, w Davos 5. W Biegach masowych na 10 km podczas TDS w Obersdorfie 5 lokata. w Val Di fieme na dochodzenie z 10 miejsca zdołała wygrać. Dla mnie Weng jutro walczy o podium. To jest jej ulubiony dystans. Natomiast Stadlober od zawsze lepiej się czuła w klasyku, chociaż brązowy medal zdobyła na Igrzyskach w Skialtonie gdzie ona style się liczą. Stadlober w każdym z biegów na 10 km w stylu dowolnym była słabsza od Weng w tym roku obojętnie czy w biegu inwidualnym czy masowym. Najwyżej była w masówce podczas TDS na 7 miejscu. w biegach inwidualnych miejsca poza Top 10. Oczywiście bieg biegowi nierówny jednak widząc jej ostatnie zjazdy o miejsce w Top 10 może nie być łatwo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +228
Z 619,9K
Jessica Diggins - Ebba Andersson 1//1,55 Forbet
W tej rywalizacji spotkają się zawodniczki które w tym sezonie biegają na podobnym [poziomie i teraz zajmują miejsca obok siebie w klasyfikacji ogólnej.Jessica Diggins teraz zajmuje wysokie 2 miejsce z 732 punktami.Jej rywalka Ebba Andersson plasuje się bezpośrednio za nią i ma 11 punktów straty tylko do niej.Jessica bardzo dobrze czuje się w stylu dowolnym i w tym biegu rozgrywanym tym stylem moim zdanie przybiegnie zdecydowanie przed swoją rywalką
.Na pewno będzie chciała powetować sobie nie zbyt udany start na Olimpiadzie gdzie nie zdobyła żadnego medalu.[/ICONPLUS]
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +228
N 308

nchdpzs

Użytkownik
Jessica Diggins - Ebba Andersson 1//1,55 Forbet
W tej rywalizacji spotkają się zawodniczki które w tym sezonie biegają na podobnym [poziomie i teraz zajmują miejsca obok siebie w klasyfikacji ogólnej.Jessica Diggins teraz zajmuje wysokie 2 miejsce z 732 punktami.Jej rywalka Ebba Andersson plasuje się bezpośrednio za nią i ma 11 punktów straty tylko do niej.Jessica bardzo dobrze czuje się w stylu dowolnym i w tym biegu rozgrywanym tym stylem moim zdanie przybiegnie zdecydowanie przed swoją rywalką
.Na pewno będzie chciała powetować sobie nie zbyt udany start na Olimpiadzie gdzie nie zdobyła żadnego medalu.
Diggins zdobyła dwa medale na IO. Czytam tutaj czasami ekspertów, to nóż sie w kieszeni otwiera.
 
kacper091097 198,2K

kacper091097

Użytkownik
H.O. Amundsen - W. Poromaa - 1 @1.65 forbet
Poromaa to reprezentant gospodarzy, ale ten fakt startowania u siebie nie powinien tutaj za wiele znaczyć i powodować dużej różnicy. William w tamtym sezonie wcale tu nie brylował, a w biegu na 15 km łyżwą był w środku trzeciej dziesiątki. Norweg w tym sezonie potrafił bez problemu lądować w TOP 10, a raz zakręcił się koło podium. Trasa w Falun nie należy też do jego znienawidzonych skoro rok temu również zajął tu miejsce ósme. Poromaa natomiast to dla mnie kandydat do miejsca na pograniczu drugiej i trzeciej dziesiątki, a osiągnięcie wyższej lokaty dla Norwega nie powinno być problemem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +535
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom