>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Temat z analizami Biegi narciarskie 2021/2022 - temat zbiorczy

Status
Zamknięty.
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
Toenseth D. - Musgrave A. - 1 @1.65 Fortuna

Według mnie Toesent na ten moment jest w lepszej dyspozycji niż Brytyjczyk, zazwyczaj to Norweg wychodził zwycięsko w tej parze jeśli chodzi o zawody indywidualne stylem dowolnym i mam nadzieję że dziś będzie tak samo. Jendak ostatni taki bieg Toenseth biegł w grudniu i zajął tam dobre 6 miejsce natomiast jego rywal z dzisiejszej pary uplasował się na 20 miejscu. I według mnie dziś również zajmą podobne miejsca a typ powinien zaświecić na zielono.
 
maniek81 324,4K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Od rana w pracy urwanie głowy, więc dziś na szybko...

Brennan - Karlsson 1 1.70 sts
Musgrave - Manificat 2 1.85 sts


Typy analizowałem w nocy, ale nie mam niestety czasu na napisanie analizy.

Po wtopie na biegu mężczyzn, szybka poprawka na przerwie w pracy i na biegu kobiet straty z nawiązką odrobione 🤪
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Sundling 1-3 @ 2.20 fortuna
Wczoraj deklasacja w sprincie 8 sekund nad drugą , jest w mega formie, tydzien temu 3 miejsce na 30 km , dzisiaj bedzie bardzo wysoko .
 
Otrzymane punkty reputacji: +361
kubasoton 1,8K

kubasoton

Użytkownik

Szczęka ma spadnie na ziemię, jeśli załapie się na podium w biegu indywidualnym
znalazłeś szczękę?🤣

apropos Sundling..to co ona robi w sprintach z rywalkami w ostatnim czasie to jest kosmos. kompletna deklasacja po kilka sekund przewagi osiąga na finiszu.ale, że na dystansach takie rezultaty osiąga to też niespodzianka.Chyba już od Igrzysk i od tego co zrobiła na swojej zmianie w sztafecie jest w kosmicznej formie.
 
Ostatnia edycja:
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik


znalazłeś szczękę?🤣

apropos Sundling..to co ona robi w sprintach z rywalkami w ostatnim czasie to jest kosmos. kompletna deklasacja po kilka sekund przewagi osiąga na finiszu.ale, że na dystansach takie rezultaty osiąga to też niespodzianka.Chyba już od Igrzysk i od tego co zrobiła na swojej zmianie w sztafecie jest w kosmicznej formie.
No powiem ci juz myslalem ze mocno poszła od startu i zaczęla tracić już, i dostała drugie życie jak dystansowiec a nie sprinter, szacuneczek
 
Z 618,7K
Jessica Diggins - Ebba Andersson 1//1,55 Forbet
W tej rywalizacji spotkają się zawodniczki które w tym sezonie biegają na podobnym [poziomie i teraz zajmują miejsca obok siebie w klasyfikacji ogólnej.Jessica Diggins teraz zajmuje wysokie 2 miejsce z 732 punktami.Jej rywalka Ebba Andersson plasuje się bezpośrednio za nią i ma 11 punktów straty tylko do niej.Jessica bardzo dobrze czuje się w stylu dowolnym i w tym biegu rozgrywanym tym stylem moim zdanie przybiegnie zdecydowanie przed swoją rywalką
.Na pewno będzie chciała powetować sobie nie zbyt udany start na Olimpiadzie gdzie nie zdobyła żadnego medalu.
[/ICONPLUS]
 
maniek81 324,4K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Sundling pierwszą część sezonu miała z głowy ze względu na uraz stopy. Inne zawodniczki cisną cały sezon i nie sposób utrzymać topową formę cały sezon zwłaszcza, że imprezą docelową były IO. Sundling ma teraz tę przewagę, że formę zaczęła budować później, co teraz daje jej przewagę na pozostałymi. O Johaug nie wspominam, bo to inna liga.
 
B 45,5K

bartek2701

Mistrz Tour de Ski
Norwegia 2 - Usa 1. 1 @1,60 forbet

Wybieram ten typ z sztafety 4 x5 km ponieważ widze gigantyczną przewagę u drugiej kadry Norweskiej u panów. Ale od początku Haga pobiegnie w klasyku na trasie 5 km powinna sie utrzymac za Brenann, następnie Roethe i Krueger, szczególnie Roethe pokazał w biegu na 15 km że jest w formie, w ogóle na 6 miejsc , piecioro zawodników było z Norwegii. Roethe mimo ze pobiegnie w klasyku powinien nad Kettersonem zrobić już solidną przewagę, może i nawet te 40 sekund. Następnie Krueger będzie chciał się zrewanżować dziś na 15tke był bitym faworytem a zajął dopiero 12 miejsce ale dystans krótki więc napewno od początku będzie szedł bardzo ostro aby powiększyć przewagę dla Skaanes która będzie się mierzyć z Diggins, i jeśli Norwegia ma to wygrać to musi mieć chociaz 30 sekund przewagi. Diggins bardzo lubi te wydłużone sprinty w tym stylu. Myślę jednak że panowie tu zrobią robotę i jutro Norwegia może powalczyć o podium.
 
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
Chyba warto postawić na Szwedów, Sundling mega forma i pewnie pozamiata inne rywalki, a Calle stać na to żeby utrzymał przewagę wypracowaną przez koleżankę z drużyny
Kolega wkleił składy sztafet singlowych i mnie zmylił. Patrzę właśnie na składy do biegu 4x5km i Norwegia z Johaug na ostatniej zmianie to wygrywają, kurs marny bo 1,35,ale zagrany w dublu z Nor2-Niemcy 1 kurs 1,32 sts to już jakoś wygląda. Pierwsza jak i druga drużyna Norwegii do ostatniej zmiany będą spokojnie w trójce, ale Tereska w ostatecznym rozrachunku pozamiata rywalki, u Szwedek jako ostatnia biegnie Frida i nie ma podjazdu do Johaug. Szwedzi to co mają najlepsze dają w singlowej sztafecie i pewnie ją wygrają, ale spodziewam się kursu max. 1,5-1,7
 
M 1K

Mattitycz

Użytkownik
Norwegia 2 - Usa 1. 1 @1,60 forbet

Wybieram ten typ z sztafety 4 x5 km ponieważ widze gigantyczną przewagę u drugiej kadry Norweskiej u panów. Ale od początku Haga pobiegnie w klasyku na trasie 5 km powinna sie utrzymac za Brenann, następnie Roethe i Krueger, szczególnie Roethe pokazał w biegu na 15 km że jest w formie, w ogóle na 6 miejsc , piecioro zawodników było z Norwegii. Roethe mimo ze pobiegnie w klasyku powinien nad Kettersonem zrobić już solidną przewagę, może i nawet te 40 sekund. Następnie Krueger będzie chciał się zrewanżować dziś na 15tke był bitym faworytem a zajął dopiero 12 miejsce ale dystans krótki więc napewno od początku będzie szedł bardzo ostro aby powiększyć przewagę dla Skaanes która będzie się mierzyć z Diggins, i jeśli Norwegia ma to wygrać to musi mieć chociaz 30 sekund przewagi. Diggins bardzo lubi te wydłużone sprinty w tym stylu. Myślę jednak że panowie tu zrobią robotę i jutro Norwegia może powalczyć o podium.

Oni biegną dwie pierwsze zmiany klasykiem a dwie ostatnie dowolnym ?
Juz widze wszystkie zmiany dowolnym wg stronki zawodów - ale nie jestem przekonany czy można im ufać - FiS ski nigdzie nie podaja stylu w tym biegu ale podają dowolny w szybkich sprintach , więc widze opcje 4 zmian dowolnym tutaj jednak
https://skidspelen.se/sv/fis-cross-country-world-cup-2/world-cup-program/program/#sondag

Mixed Relay F 4x5 km startar kl. 10.30

Roethe po 5km był o 11 sek szybszy od Kettersona i wszyscy wiedzą (a przynajmniej tak mówią wyniki Rothego od lat ze on zaczyna turbo wolno 32 wynik po 1,8 miał i tak jest zawsze i poźniej się dopiero rozpędza)

Kruger vs Patterson
rok temu byłbym się z Tobą zgodził , ale dzisiaj ....Kruger podobnie jak Roethe lubia długie dystanse (5km to dla nich obu zdecydowanie zbyt mały dystans) - tutaj po 5km dzieliło ich 2 sek
Paterson tu 7-my, w Chinach w długim podobnie 8 miejsce. W skiatlonie 4-ty w dowolnej czesci . Zapewne straci , ale czy razem uzbiera sie tego ponad 30 sek....nie wiem

Brenan plus 14 a Diggins plus 15 miały po 4,3km we wczorajszym biegu . Jednak Haga lubi sztafety i tu masz zapewne rację co do tego, ze będa prawdopodobnie razem

Słabe punkty to Ketterson i Skanes i ich zmiany zadecydują zapewne o wyniku - ale po 1,6 to zdecydowanie nieopłacalne do gry . Ponad 2,1 warto by było - albo czekac na live i grać jak Roethe będzie odjeżdzał zgodnie z planem Kettersonowi (jechali w Obersdorfie jeszcze razem i tam było -20sek po 4,3 straty amerykanina)
 
Ostatnia edycja:
kacper091097 198,2K

kacper091097

Użytkownik
Szwecja 1 - Finlandia 1 - 2 @1.71 forbet
Ja stawiam na zakończenie sezonu na sztafetę fińską. Poromaa i Burman to zawodnicy na dłuższe dystanse i w takim mierzyli się w sobotnie popołudnie. Mimo to osiągnęli słabe wyniki i byli gorsi od Finów. Na krótszym dystansie spodziewam się jeszcze gorszego ich występu. Liczę więc, że panowie zrobią tutaj różnice. Jeśli chodzi o Panie to nie wydaje mi się, żeby Andersson i Karlsson na tyle wyprzedziły Finki, żeby w ogólnym rozrachunku Finowie byli gorsi. Krista i Kerttu powinny pobiec solidnie do czego przyzwyczajały już w tej części sezonu.

edit: kurs to 1.75
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +228
M 1K

Mattitycz

Użytkownik
Panowie uważać przy analizach , bo wg Szwedów jutro jest nietradycyjnie czyli wszystkie 4 zmiany dowolny !!! (ale nie jestem pewny czy można im ufać)

Arenan öppnar kl. 9.00
Mixed Relay F 4x5 km startar kl. 10.30
Mixed Team F Sprint startar kl. 13.30

Na fisie nie widzę do tej pory wyróznienia stylów - to pierwszy taki bieg niby w FIS więc chyba sami nie wiedzą co i jak

Brenan jest faworytką z Niskanen na 1 zmiane , wiec albo dowolny na 99% albo buki tez nie wiedza co jest grane - ale gdyby to było klasykiem faworytem byłaby Kertu a nie Rosie
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +85
Z 618,7K
Mixt 4x5 km
Norwegia 2- USA 1//1//1,60 Forbet
Jwest to koniec sezonu i zapowiada się ciekawa walka pomiędzy tymi zespołami.Jednak moim zdaniem w tym pojedynku zdecydowanymi faworytami do odniesienia zwycięstwa są biegacze i zawodniczki Norwegi2.Kraj ten ma w swoich szeregach wielu wspaniałych zawodników i teoretyczni drugi ich skład powinien poradzić sobie z reprezentacją USA.
Obojętnie w jakim składzie oni przybiegną dzisiaj to moim zdaniem przybiegną przed swoimi konkurentami.Dodatkowym atutem reprezentacji Norwegio jest to że mają bardzo dobrych serwisantów i ich narty na pewno będą bardzo dobrze posmarowane i będzie im się biegło szczególnie dobrze na podbiegach.
 
Ostatnia edycja:
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
Mixt 4x5 km
Norwegia 2 - USA 1 - 2 @2.1 Forbet

Ja gigantycznej przewagi nie widzę po stronie drugiej drużyny Norwegi myślę że dzis z tego pojedynku zwycięsko może wyjść ekipa z USA. Składy są bardzo wyrowane dlatego wedłu mnie bardziej opłaca się granie po kursie 2.1 niż 1.60. Więcej myślę że pisać nie trzeba bo ładnie podsumował to kolega wyżej Mattitycz.
 
Ostatnio zmieniony przez nieznany:
krol-julian 5K

krol-julian

Użytkownik
Ja również próbuję USA - Norwegia II na 1.

Wydaje mi się, że Diggins na ostatniej zmianie nawet że stratą będzie miała to w zasięgu. Jest kilka kwestii bo już na 1 zmianie Haga może stracić, pytanie jak mocne tempo będzie czy nie. U facetów podobnie. Zobaczymy jak będzie ale ryzykujemy na USA.

Co do Szwedek mała uwaga, Frida jest już bez paliwa w baku. Wczoraj ruszyła mocno jak w formie a później zjazd odcięło. Zakwasiła się troszkę na pewno. Pytanie na ile dziś starczy pójść na ostro a kiedy znowu odetnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +361
M 1K

Mattitycz

Użytkownik
Brenan-Kern 1 1,40 UB (Kern sprinterka wczoraj traciła 20 sek do Rosie po 4,3km)
Norge I V 1,45 UB - przeszacowany kurs (1,3 realny) Heidi poziom reszty , z Holundem i Totsethem już nikt nie powinien wytrzymać tempa , i na koniec Tereska wczoraj po 4,3 lepsza o 20 sek od kolejnej zawodniczki
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom