>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Temat z analizami Biegi narciarskie 2021/2022 - temat zbiorczy

Status
Zamknięty.
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
PS_ski.jpg

W tym temacie podajemy rzeczowe analizy i prowadzimy konstruktywną dyskusję. Zapraszam do typowania :)
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
kacper091097 192,7K

kacper091097

Użytkownik
Retivykh - Pellegrino
1
@1.85
forbet
Postawiłem na Gleba Retivykha, gdyż jest to typowy sprinter w biegach narciarskich. W poprzednim sezonie zajął on 2 miejsce w klasyfikacji o tytuł najlepszego sprintera. I choć Federico Pellegrino w poprzednim sezonie wygrał tę właśnie klasyfikację, to Rosjanin radził sobie lepiej od Włocha w stylu klasycznym, a właśnie tym będa rozgrywane jutrzejsze zawody. Pellegrino natomiast specjalizuje się w sprintach stylem dowolnym, w których ciężko było go w poprzednim sezonie pokonać. Poza tym trasa w Ruce jest wymagającą, szczególnie trudny jest ostatni podjazd pod wyczerpującą górkę, która rozstrzyga losy biegu. Federico jest filigranowym zawodnikiem, przez co jest mu trudniej w takich momentach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +437
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Bolshunov - Taugboel [2] 1.98 fortuna
Szybko, bo po ćwierćfinałach odfajkowane 😁

Początek sezonu, więc trochę wróżenie z fusów. Ale, szukałem czegoś przeciwko Rosjaninowi i znalazłem w fortunie. Dlaczego? A no dlatego, że Bolshunov miał zaburzone przygotowania do sezonu. Nie startował w zawodach FIS w Muonio. Trener zapowiadał, że niepewny jest też start w Ruce. Ale skoro Rosjanin jest na liście startowej, to nie jest tak źle najwidoczniej. Jednak w parze mamy specjalistę od sprintu klasykiem. Norweg w ubiegłym sezonie był tu w finale zajmując miejsce zaraz za Bolshunovem. W Falun stanął już na podium. Norwegowie są tradycyjnie po zgrupowaniu wysokogórskim i mam nadzieję, że efekty tego będą widoczne już dzisiaj.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +514
kacper091097 192,7K

kacper091097

Użytkownik
N. Nepryaeva - T. Sorina Typ: 1 Kurs: 1.60 ForBet
Dziś zdecydowałem się postawić na Natalię Neprayevą, która jest jedną z najlepszych zawodniczek na świecie zarówno na dłuższych dystansach jak i sprinterskich. Przed dwoma laty stanęła właśnie w Kuusamo w biegu na 10km stylem klasycznym na podium, przegrywając odpowiednio jedynie z niepokonaną od kilku lat Therese Johaug i Kristą Parmakoski. Rok temu także w Kuusamo zajęła w tej samej konkurencji piąte miejsce. Reprezentantka Rosji wczoraj pokazała, że jest w dobrej formie plasując się na wysokim 7 miejscu i po raz kolejny udowodniła, że jest zawodniczką światowej czołówki. U Tatiany Soriny można zaobserwować lekki spadek formy, wczorajsze 25 miejsce, może być trochę rozczarowującym, dlatego też postanowiłem, że jutro wyższe miejsce zajmie Natalia Nepryaeva.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1
T 27,1K

trynek85

Użytkownik
N. Nepryaeva - T. Sorina Typ: 1 Kurs: 1.60 ForBet
Dziś zdecydowałem się postawić na Natalię Neprayevą, która jest jedną z najlepszych zawodniczek na świecie zarówno na dłuższych dystansach jak i sprinterskich. Przed dwoma laty stanęła właśnie w Kuusamo w biegu na 10km stylem klasycznym na podium, przegrywając odpowiednio jedynie z niepokonaną od kilku lat Therese Johaug i Kristą Parmakoski. Rok temu także w Kuusamo zajęła w tej samej konkurencji piąte miejsce. Reprezentantka Rosji wczoraj pokazała, że jest w dobrej formie plasując się na wysokim 7 miejscu i po raz kolejny udowodniła, że jest zawodniczką światowej czołówki. U Tatiany Soriny można zaobserwować lekki spadek formy, wczorajsze 25 miejsce, może być trochę rozczarowującym, dlatego też postanowiłem, że jutro wyższe miejsce zajmie Natalia Nepryaeva.
2 tyg temu Natalia wyprzedziła Sorinę w biegu na 10 km klasykiem, ale patrząc na zeszłoroczne wyniki w Ruce to Sorina była lepsza o 4 sek w ich rywalizacji, to są pierwsze poważne zawody i może warto wyszukać małych niespodzianek
 
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Gra gitara, co miało wejść, to weszło 😝

Chervotkin - Bolshunov [1] 1.65 fortuna
2 miejsce - 3 miejsce

W dalszym ciągu idę przeciwko Bolshunov'owi. Tak jak wczoraj wspomniałem miał on zaburzone przygotowania do sezonu i niepewny był start w Ruce. Wczorajszy sprint pokazał, że braki w przygotowaniu są. Z kolei Chervotkin bardzo dobrze zaprezentował się w zawodach FIS kilkanaście dni temu. Natomiast w ubiegłym sezonie był drugi w biegu klasykiem tuż przed kolegą z reprezentacji.



Karlsson [top3] 1.35 fortuna
1 miejsce 💪
Frida wygląda na bardzo dobrze przygotowaną do sezonu, co pokazują starty testowe przed sezonem. Jeśli wierzyć doniesieniom, to odeszło sporo problemów z przeszłości związanych z przeciążeniem organizmu i na pewno jest to mądra taktyka. Widzieliśmy w poprzednich sezonach jak Frida potrafiła walczyć, a nagle przychodził kryzys. Teraz ma to wyglądać inaczej, a skoro tak, to dzisiaj podium powinno być bez problemu. Mam nadzieję, że może nawet powalczy z Tereską.




I jeszcze tak trochę for fun, ale wobec tego kursu nie mogę przejść obojętnie...

Niskanen - Chervotkin [2] 3.20 betclic
1 miejsce - 2 miejsce

Ja wiem, że Ivo to specjalista od klasyku, ale bez przesady. To początek sezonu, różnie może być. Kilkanaście dni temu biegli w tym samym biegi w Muonio i tam była różnica raptem kilku sekund. Za drobne trzeba spróbować.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +828
kacper091097 192,7K

kacper091097

Użytkownik
Golberg - Semikov - 1 @1.65 forbet
Dziś zdecydowałem się postawić na Paala Golberga, który we wczorajszym biegu zajął 10 miejsce. Norweg potrafi odnaleźć się w obydwu stylach, klasycznym i dowolnym. W poprzednim sezonie zajął w Kuusamo w biegu indywidualnym na 15km 25 lokatę, a w biegu pościgowym był 31, Natomiast Ilia Semikov odpowiednio zajął 7 i odległe 46 miejsce. Mimo, iż obydwaj zawodnicy lepiej radzili sobie tutaj w Finlandii przed rokiem w klasyku, to uważam, że Golberg ma jutro większe na zdobycie wyższego miejsca niż Rosjanin. Paal wczoraj był 10, a Ilia 6, lecz uważam, że to jednak Norweg ma lepszą technikę dowolną, a właśnie tym stylem będzie rozgrywany dzisiejszy bieg pościgowym na dystansie 15km.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +250
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Golberg - Semikov - 1 @1.65 forbet
Dziś zdecydowałem się postawić na Paala Golberga, który we wczorajszym biegu zajął 10 miejsce. Norweg potrafi odnaleźć się w obydwu stylach, k
W poprzednim sezonie w Ruce w biegu pościgowym Semikow był 21 a Golberg 23., ale Semikow startował z przewagą około 50 s. Teraz Semikow ma około 20 s przewagi teoretycznie Golberg powinien wygrać, ale nie jestem specjalistą od tej dyscypliny. Według mnie Golberg pokona Siemikowa, fajnie będzie jeśli ktoś potwierdzi nasze przypuszczenia, albo wskaże aby odpuścić w tej parze granie.
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
RUKA
bieg pościgowy st. dow. 10 km
Karlsson - pozostałe 2 2,16 STS


Karlsson miała dwa starty dzień po dniu, w czasie kiedy Johaug tylko jeden. Wydaje mi się, iż intensywność startów będzie tu miała decydujące znaczenie. Dyscyplina jest wytrzymałościowa. Karlsson w sprincie miała 4 biegi. Johaug jest ponadto nieco lepsza w stylu dowolnym. Myślę, iż 14 sekund odrobi i później przed finiszem odjedzie Szwedce.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +306
kubasoton 1,8K

kubasoton

Użytkownik
To w końcu kto kogo ogra na finiszu? Zmęczona Szwedka FRida czy wypoczęta Norweżka Teresa???
Też uważam, że Frida nie będzie za wszelką cenę chciała sama uciekać przed Johaug pewnie da się dogonić i jeśli jej nie zgubi później Tereska to na finiszu ją zje Frida. ale kurs 1.50-1.60 nie przekonuje na granie tego.
 
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Henning - Brennan [2] 2.20 betclic
7 miejsce - 5 miejsce

Nie wiem jaki plan na bieg ma Niemka, ale albo nie wytrzyma tempa Johaug i za to zapłaci, albo zacznie spokojnie i poczeka na goniącą ją trójkę zawodniczek. W obu przypadkach uważam, że na mecie wyżej będzie Amerykanka. Styl dowolny, to styl w którym Amerykanka czuje się lepiej, a strata na starcie nie jest duża.

Biegu mężczyzn dziś nie ruszam. Kto wie co tam za taktyki obrali Rosjanie i Norwegowie.
Miałem czutkę, by tego dziś nie ruszać, ale Norwegowie zaskoczyli chyba wszystkich 🙈
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +271
kacper091097 192,7K

kacper091097

Użytkownik
W poprzednim sezonie w Ruce w biegu pościgowym Semikow był 21 a Golberg 23., ale Semikow startował z przewagą około 50 s. Teraz Semikow ma około 20 s przewagi teoretycznie Golberg powinien wygrać, ale nie jestem specjalistą od tej dyscypliny. Według mnie Golberg pokona Siemikowa, fajnie będzie jeśli ktoś potwierdzi nasze przypuszczenia, albo wskaże aby odpuścić w tej parze granie.
W poprzednim sezonie Semikov był 21 i Golberg 23, ale w klasyfikacji cyklu "Ruka Triple" do którego pod uwagę bierze się sprint, bieg indywidualny na 15km i bieg pościgowy na 15km. Przed tym ostatnim, zawodnicy startują ze stratami sekundowymi za liderem jakie doznali i ten kto dojedzie pierwszy do mety wygrywał cały cykl. Ale istnieje takie coś jak "czas netto", który liczy czas od staru danego zawodnika do mety tzn. Jeżeli dany zawodnik ma stratę do lidera 10s, to wystaruje po nim te 10 sekund, ale czas jego biegu będzie się liczyć od momentu kiedy ruszy na trasę do momentu kiedy pojawi się na mecie. W zawodach w biegu pościgowym (jeśli jest to jakiś cykl), decyduje o zwycięstwie "czas netto" zawodników, natomiast o zwycięstwie w całym cyklu miejsce na mecie w biegu pościgowym. W tym roku nie ma czegoś takiego niestety, więc dziś wygra ten kto jako pierwszy dobiegnie do mety.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Fin Niskanen i 6 Norwegów nie wystartowało w biegu pościgowym.

Siarczysty mróz ?
Myślisz, że Norwegowie wystraszyli się mrozu? Nie sądzę. Zaczęli swoje gierki. W piątek w sprincie wynik jeszcze jakoś wyglądał, ale wczoraj w klasyku słabo wypadli. To jest sezon olimpijski i dla każdego liczącego się zawodnika ta impreza jest priorytetem. Należy się spodziewać różnych ruchów poszczególnych zawodników w tym sezonie.
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Może Covid ? Ponoć Ryoyu miał wynik pozytywny, nie wiem czy zawodnicy mają ze sobą kontakt ? Zarażenie na kilka miesięcy przed Igrzyskami może wywrócić do góry nogami całe przygotowania do Pekinu.
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Johaug dogoni Fridę, ta będzie się za nią wiozła cały
Miałem jednak rację, już w zeszłym sezonie zauważyłem, iż zawodniczki które miały dobre wyniki dzień wcześniej w kolejnych zawodach wypadały nieco słabiej. Dlatego często miały miejsce "niespodzianki" m.in. w sztafetach bieganych w niedzielę. Ta uwaga dotyczy zwłaszcza biegów kobiecych i nie chodzi tu o zmęczenie sezonem tylko liczbę startów w ciągu 2-3 dni. Podobnie jest w wieloetapowych wyścigach kolarskich na etapach górskich. Zazwyczaj po spektakularnym wyniku na etapie górskim w kolejnym etapie jest zniżka formy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom