>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Temat z analizami Biegi narciarskie 2021/2022 - temat zbiorczy

Status
Zamknięty.
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Nepraeyva - Hennig [1] 1.60 efortuna
1 miejsce - 5 miejsce

Rosjanka dostała noworoczny prezent od Fridy Karlsson. To za sprawą Szwedki Natalia znajduje się na czele cyklu TdS. Trzeba powiedzieć to wprost, bo gdyby nie upadek Diggins w ćwierćfinale sprintu, to zapewne właśnie Amerykanka byłaby liderką i główną faworytką do kolejnego triumfu w TdS. Ale do rzeczy. Dzisiaj klasyk, czyli styl który preferuje Rosjanka. Będąc liderką cyklu ona dzisiaj będzie tak naładowana, że zrobi wszystko, by powiększyć przewagę nad rywalkami w klasyfikacji cyklu. W zeszłym roku była w nieco gorszej formie, a właśnie ten etap w Val di Fiemme wygrała. Ma ona świadomość, że dzisiaj musi dołożyć do tej przewagi, którą ma nad Diggins i Andersson, bo jutro to one będą odrabiały. W parze z Rosjanką wybrałem Hennig. Niemka po znakomitym początku sezonu, jakby spuściła z tonu. Niemniej uważam, że dzisiaj będzie jej najlepszy etap w tegorocznym cyklu TdS, ale jakoś nie widzę możliwości, by miała zgubić Rosjankę na trasie, a na finiszu, to właśnie Rosjanka będzie faworytką.


De Fabiani - Golberg [2] 2.20 iforbet
37 miejsce - 22 miejsce

Włoch prezentuje się bardzo dobrze w ostatnich dniach, w ubiegłym sezonie był tutaj na podium. Ale Golberg także wystrzelił z formą na TdS i także notuje bardzo dobre wyniki. Oboje bardziej preferują styl klasyczny i uważam, że wszystko rozegra się między nimi na końcówce dzisiejszego etapu. A, że lepszym finiszem dysponuje Norweg, to idę w jego stronę, tym bardziej widząc taki kurs.


I na koniec jeszcze jedna pozycja, lekko, bo to nic pewnego, ale spróbować trzeba...

H. Weng - Diggins [2] 2.60 sts
2 miejsce - 13 miejsce

Typ przeciwko Norweżce, która nie zachwyca. Do tego klasyk, czyli styl w którym ostatnio notuje gorsze wyniki. Diggins co prawda też klasykiem biega słabiej, ale ona dzisiaj pobiegnie na takiej sportowej złości, że ta ją powinna ponieść. Amerykanka ma świadomość, że jeśli dzisiaj nie starci za dużo, to jutro jest jeszcze w stanie odrobić. W zeszłym roku jeśli dobrze pamiętam pobiegła grubo ponad minutę szybciej od Nepraeyvej i niewiele wolniej od Andersson na ostatnim etapie, więc jeszcze nie wszystko stracone. Dzisiaj trzeba po prostu dać z siebie wszystko.

Zgodnie z planem u Pań. U mężczyzn też pięknie, chociaż liczyłem na nieco więcej emocji, a tu De Fabiani dzisiaj szybko skapitulował 😎
Typ z Diggins był trochę życzeniowy, ale lekko pograny, więc nie żal.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +984
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
Niskanen K - Stadlober T - 1 win
Kurs: @1.50 Fortuna

Według mnie w tej parze zdecydowanym faworytem jest reprezentantka Finlandi czyli Niskanen, myślę że na ten moment to ona jest jest w lepszej formie co pokazała między innymi w Lenzerheide gdzie udało jej się zwyciężyć bieg indywidualny stylem klasycznym. Udało jej się tam wygrać dośc łatwo bo aż 18 sekund nad Ebbą Anderson i 30 nad Nepryaevą, powtórka tak dobrego biegu w wykonaniu Niskanen mogła by ją bardzo przybliżyć do triumfu w cały cyklu Tour de Ski. Więc liczę na bardzo dobry bieg z jej strony w dniu dzisiejszym.
 
kacper091097 196,2K

kacper091097

Użytkownik
Hennig - Weng 1 @1.5 Fortuna
Tak jak napisał Maniek Weng ostatnio nie zachwyca. Ja próbuję jej porażkę z Hennig. Zakład nie jest dostępny na każdym z buków, ale na Fortunie można go znaleźć. Hennig w klasyku zajęła w tym roku jedyne miejsce na podium. Dodatkowo warto zerknąć na jej wyniki w Val Di Fiemme. Tam Niemka również ma się czym pochwalić, bo zajęła drugie miejsce rok temu, a 2 lata temu była trzecia. Jest to jedna z jej ulubionych tras, dlatego spodziewam się dziś ognia z jej strony. Niemka dziś powinna również być w czołówce tak jak wskazują na to kursy. Weng ostatnio lepiej idzie łyżwą, więc dzisiaj nie zdziwi mnie jej miejsce poza TOP 6.
 
Ostatnia edycja:
marasspec 21,9K

marasspec

Użytkownik
Niskanen K - Stadlober T - 1 win
Kurs: @1.50 Fortuna

Według mnie w tej parze zdecydowanym faworytem jest reprezentantka Finlandi czyli Niskanen, myślę że na ten moment to ona jest jest w lepszej formie co pokazała między innymi w Lenzerheide gdzie udało jej się zwyciężyć bieg indywidualny stylem klasycznym. Udało jej się tam wygrać dośc łatwo bo aż 18 sekund nad Ebbą Anderson i 30 nad Nepryaevą, powtórka tak dobrego biegu w wykonaniu Niskanen mogła by ją bardzo przybliżyć do triumfu w cały cyklu Tour de Ski. Więc liczę na bardzo dobry bieg z jej strony w dniu dzisiejszym.
Niskanen wygrała wcześniej bieg zdecydowanie dlatego ,że jak biegła zaczął padać deszcz a ,wcześnie padał śnieg więc to sporo różnica i tylko dlatego wygrała z taką przewagą.Przy identycznych warunkach odejmij jej minimum 30-40 sekund
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
F. Karlsson - pozostałe [2] 2.25 sts
Pod nieobecność Johaug, to właśnie młoda Szwedka jest główną faworytką do wygrania cyklu. Idę jednak trochę pod prąd. Poprzednie sezony pokazały, że Frida ma problem z utrzymaniem wysokiej formy na przestrzeni sezonu. Co prawda przed tym sezonem jej sztab szkoleniowy zmienił sposób przygotowań, co jest widać po pierwszych startach, ale im dalej w las, to widać, że inne zawodniczki potrafią nawiązać walkę ze Szwedką. Nie jestem pewien, czy wytrzyma ona cały cykl na dużej intensywności. Ubiegły sezon pokazał to dobitnie. Zaczęło się świetnie od startów w Val Mustair, a w Toblach zaczęły się problemy, w wyniku czego ostatnie dwa etapy w Val di Fiemme już odpuściła. Niedawny start w Davos też pokazał, że rywalki depczą po piętach. Jest kilka rywalek, które mogą pokrzyżować Fridzie plany, a kurs całkiem przyjemny, więc warto spróbować.
STS rozliczył ten typ jako zwrot. Maniek warto protestowć ? Może jest ktoś komu inaczej ten typ rozliczono ?
 
B 44,1K

bartek2701

Mistrz Tour de Ski
Ebba Anderson - H . Weng 1 @1,50

Wczoraj ten typ nie wszedł o 3 sekundy, jednak dziś próbuję znowu zaufać Ebbie, która wydaję się być główna faworytka dzisiejszego biegu. Bardzo trudno było mi wybrać zakłady na dziś u pań i panów ale zaufałem Szwedce, głównie kierując się tym w jakiej jest formie cały czas w czołówce i pod tą góre wbiega najlepiej ze stawki. Rok temu również wygrała 9 s przewagi nad Diggins. Od kiedy biegi na ostatnim etapie odbywają się jako start masowy wydają się ciekawsze.Ebba Anderson trochę ponad minutę do Rosjanki Neprayevej. Sama Justyna Kowaczyk wczoraj powiedziała że minuta to jest do odrobienia pod górę, myślę że jeśli poczuje krew w żylach to zrobi wszystko aby ta minutę odrobić. Oczywiście Weng też już wygrywała ten bieg ale dziś wyżej widzę Szwedkę która ma o co walczyć. Mam nadzieję że nie będzie zmeczona po wczorajszym starcie gdzie prowadziła bieg w dużej jego części.
 
kubasoton 1,8K

kubasoton

Użytkownik
Pany STS ma E.Anderson na win w całym TdS po kursie 2.70.Przyznam, że kusi mnie zagrać na to. Pytanie tylko ile w stanie jest odrobić nad Natalią.Rok temu dołożyła jej 1m45s gdzie też zaczynały razem ze startu wspólnego. Rosjanka wydaje się być w lepszej formie niż rok temu ale można zaryzykować😀
 
Ostatnia edycja:
marasspec 21,9K

marasspec

Użytkownik
Pany STS ma E.Anderson na win w całym TdS po kursie 2.70.Przyznam, że kusi mnie zagrać na to. Pytanie tylko ile w stanie jest odrobić nad Natalią.Rok temu dołożyła jej 1m45s gdzie też zaczynały razem ze startu wspólnego. Rosjanka wydaje się być w lepszej formie niż rok temu ale można zaryzykować😀
przy obecnej formie nieprajewej ,nie ma absolutnie żadnych szans na odbobienie nawet powyżej minuty.zapomnij o tym zakładzie.
Post automatycznie złączony:

claudel-nieprayewa 2 -BET DNIA !!!!!! kurs 2,68 fortuna
Buki sugerują się ,że claudel była rok temu wysoko ,a natalia rok temu bez formy specjalnej.Wobecnej formie to Nieprajewa połknie bez mydła Sofię .Brać panowie ,piękny kurs i łatwy .Takiej promocji potem długo nie będzie
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +35
krol-julian 5K

krol-julian

Użytkownik
Nieprajewa jest oczywiście w lepszej formie ale nie zdziała tu cudu. Mówiąc wprost, ostatnie 1-2 km będzie na kompletnej odcince. Pozostaje jeszcze kwestia taktyki. Domyślam się, że Diggins i Ebba będą szły ostro ile fabryka dała. Rosjanka musi biec swoim tempem bo inaczej będzie dramat.
Ten podbieg weryfikuje wszystko, ma niedużo wspólnego z normalnym biegiem narciarskim.
Typu nie neguję ale w przypadku tej wspinaczki nigdy nie można być czegoś pewnym.
Ja uważam, że wygra Ebba lub Diggins i te dwie mogą tu minute urwać a ile to się okaże.
 
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Parmakoski - Nepraeyva [2] 1.70 sts
6 miejsce - 4 miejsce

Rosjanka dzisiaj przed szansą na zwycięstwo w całym cyklu TdS. Morderczy podbieg, styl dowolny, to na pewno nie jest na jej korzyść. Ale w parze mamy Finkę, która dzisiaj jest w zasięgu Natalii. W ubiegłym roku Natalia była w przeciętnej formie, a na mecie zameldowała się tuż przed Finką. Teraz raz, że forma lepsza, a dwa ogromna szansa na zwycięstwo w cyklu. Te czynniki dzisiaj powinny zrobić różnicę i Rosjanka na mecie zamelduje się według mnie przed Finką.


Spitsov - Bolshunov [1] 1.32 sts
2 miejsce - 7 miejsce

Kurs nie powala, ale Spitsov na tej trasie spisuje się wybornie. W ubiegłym sezonie gdy Bolshunov był w formie, to Denis zwyciężył z nim o 13 sekund. Teraz Bolshunov formę ma przeciętną, więc dzisiaj Denis nie powinien mieć problemów by być przed kolegą z reprezentacji.

Aż szkoda, że to już koniec tegorocznego TdS, bo skuteczność niesamowita, a portfel też grubszy po tych kilku dniach 😎

Po krótce: 11 typów trafionych, 2 typy nietrafione (z czego 1 był życzeniowy po wysokim kursie pograny lekko "for fun").
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +541
M 12,8K

michael1910

Użytkownik
przy obecnej formie nieprajewej ,nie ma absolutnie żadnych szans na odbobienie nawet powyżej minuty.zapomnij o tym zakładzie.
Post automatycznie złączony:

claudel-nieprayewa 2 -BET DNIA !!!!!! kurs 2,68 fortuna
Buki sugerują się ,że claudel była rok temu wysoko ,a natalia rok temu bez formy specjalnej.Wobecnej formie to Nieprajewa połknie bez mydła Sofię .Brać panowie ,piękny kurs i łatwy .Takiej promocji potem długo nie będzie
Co do zeszłorocznego Tour De Ski to początek dla Rosjanki był przeciętny,ale w drugiej części prezentowała się przecież znakomicie:
6 stycznia- 2 czas netto w biegu pościgowym klasykiem na 10 km
8 stycznia-1 miejsce w biegu masowym na 10 km
9 stycznia-4 miejsce w sprincie dowolnym
Co do Francuzki to trochę niewiadoma,bo 2 lata temu spisała się tutaj słabo,ale już rok temu znakomicie.Swoje najlepsze wyniki uzyskiwała na 10 km dowolnym,więc czy tak łatwo ogra ją Rosjanka?Francuzka chyba nie ma na imię Sofia.Dostałem wczoraj zakład bez ryzyka,więc stawiam dziś na Ebbe Anderson.Nepryaeva pod Alpe Cermis miała jeden udany start gdzie straciła 57 sekund do Johaug.A w pozostałych trzech od 1:40 do 2:18 do 1 zawodniczki,a najwięcej do Heidi Weng.Dla mnie jest to takie 50/50,więc przy tym kursie gram na Szwedkę.
 
Ostatnia edycja:
kacper091097 196,2K

kacper091097

Użytkownik
Sorina - Parmakoski 1 @1.55 forbet
Krista wg mnie lepiej radzi sobie w stylu klasycznym, a dzisiaj mamy łyżwę. Rok temu była ona na podbiegu pod Alpe Cermis zdecydowanie niżej od Soriny, bo różniły się ich lokaty o 7. Wczorajszego biegu raczej nie należy brać jako wyznacznik, bo co prawda Krista wygrała o kilkadziesiąt sekund z Tatianą, ale była to zdecydowanie trasa bardziej pod nią. Tatiana widać, że złapała lepszą formę, bo co zawody melduje się w TOP 10 i to nie może być przypadek. Sorina tak jak rok temu powinna pokazać, że Alpe Cermis jej niestraszne i jest w stanie zająć miejsce w okolicach TOP6 co powinno wystarczyć na pokonanie starszej rywalki.
 
Ostatnia edycja:
kacper091097 196,2K

kacper091097

Użytkownik
Dahlqvist - Faendrich - 1
@1.5 Fortuna
Pojedynek dwóch zawodniczek, które bardzo czesto są wymieniane jako faworytki w sprincie dowolnym stylem. Ja bardziej cenię Dahlqvist ze względu na jej dokonania w tym sezonie. Maja wygrała już 3 sprinty w PŚ w tym sezonie właśnie w stylu dowolnym. Nadine takich wyników nie ma i na razie jedynie raz załapała się na podium w sprincie, a w pozostałych startach sprinterskich nie łapała się do finału. Przewaga Dahlqvist jest jak dla mnie widoczna gołym okiem i jutro Szwedka powinna w tej parze wygrać być może już przed finałem.
 
Ostatnia edycja:
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Za nami wyczerpujące ZIO w Pekinie, które były wyczerpujące dla wielu zawodników i zawodniczek. Do tego podróż powrotna do Europy, zmiana czasu, a na to wszystko był raptem niecały tydzień. Dzisiaj może być różnie, dlatego postanowiłem nie szaleć i poszukać czegoś z nieco wyższymi kursami.


Lampic - Brennan [2] 1.95 sts
Amerykanka chyba zlekceważyła ostatnie metry mając dość bezpieczną przewagę 🤦

Słowenia w Pekinie nie błyszczała. Z ćwierćfinału awansowała jako LL, a w półfinale już się kompletnie nie liczyła. Patrząc na poprzednie starty w Lahti, to też tutaj jakoś nie błyszczała. Brennan z kolei pokazuje się ostatnio z bardzo dobrej strony. W Pekinie zajęła 4 miejsce, ale pamiętać należy, że w ćwierćfinale musiała włożyć więcej sił niż wszystkie inne rywalki. Na starcie potknęła się, straciła kilka metrów i musiała gonić. Dogoniła i na finiszu była lepsza między innymi od Lampic. Trasa w Lahti pasuje Amerykankom, bo czy to Diggins, Randall, Caldwell w przeszłości zajmowały wysokie miejsca.


Pellegrino [top3] 2.10 betclic
Wygrany półfinał, a za chwilę dyskwalifikacja 🤦

Włoch początek sezonu niemrawy, ale im dalej tym lepiej. W Pekinie 2 miejsce, przegrał tylko z Klaebo. Lahto, to jego ulubione miejsce. Tutaj zdobył tytuł MŚ, tutaj wygrywał zawody PŚ. Kurs przyjemny, więc próbuję.
 
Ostatnia edycja:
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
Anna Dyvik - Jasmi Joensuu
Typ: 1 @1.50 Forbet

Mój typ głownie jest oparty na tym że Szwedka poprostu w każdym z ostatnich występów w sprincie stylem dowolnym spisywała się lepiej niż jej przeciwiniczka Joensuu. 3 ostatnie biegi w sprincie Anny Dyvik to 17, 5, 8, a więc miejsca można powiedzieć że dość dobre natomiast 3 ostatnie biegi jej przeciwniczki to 27,15,27 więc jak widać Anna spisywała się ostatnio dużo lepiej i mam nadzieję że dzisiaj będzie w stanie podtrzymać tą passę.
 
Ostatnio zmieniony przez nieznany:
B 44,1K

bartek2701

Mistrz Tour de Ski
Niskanen - Neprayeva 1 @1,50 forbet

W tym pojedynku wyżej widze Finkę która od zawsze była dobra w stylu klasycznym na dystansach ale w tym roku przechodzi samą siebie, przegrana na Igrzyskach o 0,4 z Johaug mówi samo za siebie jak wybitną biegaczką jest w tym stylu, jak go lubi, naśladuję swojego brata który też pewnie dziś zwycięży. Jest w znakomitej formie mimo że już nie jest najmlodsza, dwa medale na Igrzyskach szczególnie ten na 30 w stylu dowolnym był niespodzianką. Na dodatek w ten weekend biegi odbywają się w Lahti na swojej ziemi, trasę zna jak własną kieszeń i wcale mnie to nie dziwi że jest tak wysoko stawiana w roli jednej z faworytek. Uważam że podium jest bardzo prawdopodobne ponownie. W tym roku w Leizerheide wygrywała ten bieg . Neprayeva oczywiście też już z niejednego pieca chleb jadła. Na Olimpiadzie na 10 straciła 30 sekund do Niskanen, jest to dla mnie dobry powód aby postawić na Finkę gdyż napewno nie straciła formy przez te 2 tygodnie a kurs jest fajny myślę że warto próbować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +483
kacper091097 196,2K

kacper091097

Użytkownik
Holund - Semikov - 1 @1.5 betclic
Tym razem gram parę męską i dla mnie faworytem tej pary jest Holund. Mimo, że ten zawodnik wydaje się być lepszy na 15 km łyżwą to i w klasyku dramatu nie ma. Co prawda kiedy obaj panowie zmierzyli się ze sobą na początku sezonu wyżej był Semikov (6, a 12 Holund) to jednak na IO o 50 sekund wygrał Holund będąc o krok od medalu, a Semikov zajął 9 miejsce. W międzyczasie w PŚ pomiędzy zawodami w Ruce, a IO kiedy Semikov w startował w biegach na 15 km klasykiem to zajmował miejsca w drugiej dziesiątce i wielkiego błysku nie było. Holund mimo tego, że sporo w PŚ nie startował to jednak udowodnił to, że jest w bardzo dobrej formie i bliżej mu do walki o podium niż balansowania na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki. Jutro liczę więc na Holunda.

Parmakoski - Hennig - 1 @1.65 Forbet (konkurs typer biegi narciarskie)
Tutaj liczę na Kristę, bo w Lahti biega ona naprawdę dobrze. W zawodach PŚ w tej miejscowości potrafiła już wygrywać lub stawać na najniższym stopniu podium. Również na podium załapała się na IO, gdzie swoją walecznością pokonała Andersson, Neprayevę czy właśnie Hennig. Z tego co widziałem w statystykach Niemka w tym roku w biegach na 10 km klasykiem lądowała zawsze za Kristą i sądzę, że dziś również nie zdoła jej pokonać i skończy gdzieś w środku pierwszej dziesiątki, a Krista zakręci się ponownie koło podium.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +483
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
William Poromma - Perttu Hyvarinen - 1 @1.60 Forbet

Szwed zaliczył bardzo udane igrzyska i myślę że dziś pociągnie to dalej i zajmie miejsce w okolicy pierwszej piętnastki, na igrzyskach zajął bardzo dobre 10 miejsce w biegu na 15km, młody szwed myślę ze ma dość duże ambicje oraz możliwości do osiągniecia dobrego rezultatu, jego przeciwnik natomiast to Hyvarinen który równiez zaliczył dobre starty na igrzyskach, jednak przednimi spisywał się mocno średnio i mam nadzieję że dzisiaj będzie podobno i to szwed wyjdzie z tego pojedynku górą.
 
Ostatnio zmieniony przez nieznany:
kacper091097 196,2K

kacper091097

Użytkownik
Maja Dahlqvist - Johanna Hagstroem - 1 @1.7 Betclic
Obie zawodniczki to urodzone sprinterki, ale w większości startów, kiedy nawet Hagstroem łapała się na podium to Maja była o to jedno miejsce wyżej. Uważam, że ma ona więcej umiejętności do tego, żeby końcówki biegów w bezpośredniej rywalizacji wygrywać. Zapewne jutro tuż za plecami fantastycznej Sundling przybiegnie właśnie Maja Dahlqvist tak jak to miało miejsce na IO również w sprincie, ale stylem dowolnym. Hagstroem wg mnie pozostanie walczyć o 3 miejsce. Kursy na innych bukmacherach dużo niższe na tę parę, więc granie na Betclicu wskazane.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +402
B 44,1K

bartek2701

Mistrz Tour de Ski
Lampić - Faehndrich 1 @1,55 Forbet

W Norweskim Drammen nietypowo w czwartek odbędą się sprinty. Z tej okazji jeden typ z biegu kobiet. Stawiam na Slowenke Lampić w pojedynku ze Szwajcarką . W tym roku odbyło się 7 biegów sprinterskich tylko w Davos na swojej ziemi lepsza była Faehndrich. Co więcej lampić 6/7 biegów była w finale a to pokazuję jaką jest sprinterką. Jeśli chodzo o biegi klasyczne to były dwa w Ruce i Obersdorfie. Wyniki pań prezentują się następująco w tej specjalności. Lampić (8,4 miejsce) Faehndrich ( 12, połfinał). Oczywiście to tylko sprinty i statystyki są często loterią, jednak w całym sezonie zdecydowanie lepsza jest Lampić i myślę że znowu zamelduję się w finale i wygra w tej parze. Dla porównania w Betclic mamy 1.38 na Slowenkę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +402
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom