>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biegi Narciarskie 2013/2014

Status
Zamknięty.
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Vuerich vs Diggins |1| kurs:1,60⛔
Fajny kurs i myślę,że Włoszka będzie lepsza.Jeśli chodzi o sprinty Vuerich ostatnio błyszczy,biega bdb zarówno taktycznie jak i ma niezły finisz.Diggins miała jeden wyskok w Szklarskiej ale to dlatego,że trasa wyjątkowo dla niej+kapitalnie smarowanie.Dziś Vuerich u siebie,a sprinterką jest od Amerykanki lepszą.Gram na Włoszkę.
Herrmann vs van der Graaf |1| kurs:1,45✅
Szwajcarka biega ładnie ale Niemka to inny poziom.Denise jest liderką sprintów i nie przypadkowo.Każdy bieg w czołówce i dziś będzie podobnie.Stawiam na Niemkę.
Bukmacher:STS
E:Byłby izzi dubel ale Vuerich niestety przewróciła się o leżącą na ziemi sekundę wcześniej van der Graaf:zy3ou:
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Wracamy do PŚ. Na razie Pinnek z Bet365 wystawili podobną ofertę i wstępnie można już coś puścić, choć dla mnie na sprint pewnie będą to jedyne zakłady.
Sprint stylem dowolnym - Lahti
Kikkan Randall - Marit Bjoergen @ Bjoergen --- 2.17 @ PinnacleSports ⛔
Marit Bjoergen wygra --- 4.30 @ PinnacleSports
⛔
Pierwszy zestaw trochę mało zrozumiały po tym co widzieliśmy w ostatnich tygodniach. Kikkan straciła formę, którą dysponowała przez większość sezonu. Nieudany start w Toblach potwierdzony klapą na Igrzyskach w Sochi. Może znów zacznie biegać swoje, ale kto by to przewidział.
Na razie faworytką w takiej parze powinna być Marit, która wyszła z dołka w trakcie IO.
Bjoergen ma duże szanse na zwycięstwo w PŚ. Traci 206 punktów do Tereski, ale panie czekają jeszcze aż 3 starty w sprintach, w których Johaug odstaje. Stratę więc można spokojnie skasować. Marit miała problemy na IO po nieudanych biegach właśnie w sprincie, na 10km i w końcu w sztafecie, ale później się podniosła i zdobyła dwa złote medale. Sama przyznaje, że wróciła na nowo motywacja i myślę, że znów może odjechać rywalkom.
Oczywiście wygrać może być trudno, bo przecież jest złota olimpijka Falla czy też Oestberg, ale kurs całkiem spory i chyba warto spróbować. W tamtym roku w Lahti pierwsza była Randall przed Marit (też po starcie w wielkiej imprezie - MŚ).
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Sprint stylem dowolnym Kobiet-Lahti
Kikkan Randall vs Marit Bjoergen 1/10
Marit Bjoergen 2,10
Bet365


Amerykanka jest tutaj faworytką chyba tylko dlatego,że od dawna uchodzi za najlepszą sprinterkę w stylu dowolnym. W ostatnim czasie się jednak sporo zmieniło.Kikkan mocno spuściła z tonu. Słaby jak na nią występ tuż przed igrzyskami w Toblach i tylko 5 miejsce. Jeszcze gorszy start w Sochi i dopiero 18 pozycja. Te wyniki świadczą o słabszej formie. Może przemęczenie sezonem,może coś innego,ale obecna dyspozycja jest daleka od optymalnej.
Z kolei Bjoergen po udanych MŚ zamierza walczyć o kryształową kulę.Strata do Johaug nie jest wcale tak dużo biorąc pod uwagę,że przed nami jeszcze 3 biegi sprinterskie. Na pewno będzie ogromnie zmotywowana,aby zdobyć 100pkt i mocno się przybliżyć do wygrania klasyfikacji generalnej po raz 4 w swojej karierze. Biegać sprinty potrafi. Udowadniała to już nie raz w tym sezonie i udowodni także jutro.
Aurore Jean vs Ida Sargent 37/44
Aurore Jean 1,44
Bet365

Aurore złapała ostatnio bardzo dobrą formę. 6 miejsce w biegu na 30km podczas igrzysk jest tego najlepszym przykładem. Sprint w Sochi wypadł przyzwoicie,bo 12 lokata nie jest zła. Wcześniej takie samo miejsce w Toblach. Wybitną sprinterką nigdy nie była,ale przy dobrym biegu i odrobinie szczęścia spokojnie w TOP10 może się zameldować.
Amerykanka Sargent to przeciętna zawodniczka. Żadnych wielkich wyników i nic wielkiego w tym sezonie nie pokazała. 19 w Sochi,33 w Toblach,50 w Nowym Mesto,a swój najlepszy wynik osiągnęła w Szklarskiej Porębie gdzie zajęła 13 lokatę. Nawet awans do finałowej &quot;30&quot; może okazać się zadaniem nie do wykonania,a ćwierćfinał to maksimum co może osiągnąć. Zdecydowanie lepszą sprinterką jest Francuzka Jean i jutro z pewnością to potwierdzi.
Sprint stylem dowolnym Mężczyzn-Lahti
Sergei Ustiugow wygra zawody 18 MIEJSCE
3,75 Bet365

Rosjanin to wielki talent.Ogromna siła ramion i moc w biegu.Specjalista od sprintu techniką dowolną.Wygrał zawody w Novym Mesto,a w Davos zajął 3 miejsce. Nie tak dawno został MŚ juniorów. Na igrzyskach był dopiero 5,ale zaliczył upadek podczas finału. Bardzo mi się podobał we wcześniejszych biegach.Na ostatnich metrach potrafi się niebywale rozpędzić. Spokojnie go stać na zwycięstwo.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
A jednak coś jeszcze ostrożnie puszczę na szprinta ;)
Sprint stylem dowolnym - Lahti
Laurien Van Der Graff - Vesna Fabjan @ Fabjan --- 2.02 @ MarathonBet ✅ 33-6
Dla mnie szalone kursy. Forma Szwajcarki wyraźnie spadła, a może zwyczajnie czołówka zaczęła biegać swoje. Laurien jest dobrą sprinterką, ale w Sochi i Toblach nie łapała się nawet do półfinału.
Vesna za to odpaliła na Igrzyskach, zdobyła brąz będąc o włos od srebra. Miała wcześniej kłopoty z wytrzymałością, ale być może to minęło. Myślę, że znów może wbić się do finału. Nie bardzo rozumiem czemu akurat to Graff jest faworytką.
Trasa nie jest zbyt trudna, finisz jest dość długi, a to powinno dać szansę rozwinąć się Słowence.

Ingvild Flugstad Oestberg - Astrid Jacobsen @ Oestberg --- 1.70 @ MarathonBet ✅
Tutaj nie ma co się wysilać. Strzelam, może się mylę, ale w tym sezonie Oestberg w sprincie na dowolnym nie była jeszcze niżej od Astrid. Ingvild jest na pewno lepszą sprinterką, no bo to jest jej głównym celem. Lepiej przystosowuje się do tras. Astrid biega dobrze, czasem bardzo dobrze, a czasem średnio, dlatego chyba warto spróbować. Na samym finiszu Ingvild zwykle bywa wyraźnie lepsza.

Kikkan Randall - Maiken Caspersen Falla @ Falla --- 2.92 @ MarathonBet ⛔ upadek standardowo ????
Nie mogę temu kursowi się oprzeć. Jak można tak Mistrzynie Olimpijską sprzed tygodnia 2,5 tygodnia oceniać tak nisko... Jeszcze niedawno forma obu pań była na dwóch innych biegunach, a tą lepszą miała zdecydowanie Norweżka. Zobaczymy, co mogło się zmienić w tydzień (ostatni start Kikkan), bo mi wydaje się, że niewiele. Poza tym Amerykanka miała dużo bardziej intensywne Igrzyska i ma po czym odpoczywać.

Jest jeszcze kilka par, które straszliwie kuszą, bo dość dziwnych faworytów obrały sobie buki, no ale nie będę przesadzał. Sprinty rządzą się swoimi prawami, a ponadto ten okres &quot;powielkoimprezowy&quot; czasem bywa leniwy w przypadku zawodniczek, które miały formę, dlatego polecam ostrożność. No ale coś tam jeszcze lekko pogram, bo niektóre kursy to naprawdę wywołujące szok ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Maiken Caspersen Falla TOP 6 @1,50 Bwin✅

Uderzam w ten typ moim całym monstrualnym bankrollem,hehe.Nie no żartuję.Sprint to zawsze sprint,wszystko się dzieje szybko i szybko można zaliczyć glebę.A w Lahti mamy na koniec ten fajny zjazd z zakrętem bliskim 180 stopni.Więc ostrożnie ze stawką.No ale tak jak pisze wyżej mariok forma Falli po prostu przyszła w idealnym momencie i nie powinna tak od razu wyparować.Wcześnie Norweżka prezentowała się słabo.Ale już w połowie stycznia wygrała krajowe mistrzostwa,później w ostatnim sprawdzianie przed Soczi było miejsce czwarte w Toblach,no i później wspaniałe biegi na Igrzyskach,wygrane kwalifikacje,ćwierćfinał,półfinał i finał.Jak to mówią żużlowcy-zakończyła zawody z czystym plastronem;) Myślę,że jutro do finału wjedzie spokojnie.​
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Fabjan vs Visnar |1| kurs:1,40⛔
Styl dowolny,więc to zdecydowanie faworyzuje w tej parze Vesne.Fabjan w każdym takim starcie plasuje się wysoko.Visnar raz może pobiec w okolicach finału raz może skończyć na ćwierćfinale.Ona jest niezłą sprinterką ale lepiej wiedzie jej się w sprintach klasykiem.Obie panie biegają bardzo podobnie,są mocne fizycznie jednak ja wyżej cenie Fabjan i na nią też stawiam w tej parze.Tym stylem gorsza od swojej koleżanki z kadry nie będzie.Finiszowe metry z reguły też lepsze ma także Fabjan.
Diggins vs Sarasoja |1| kurs:1,98 Zwrot
Ok,mamy zawody w Finlandii ale nie wiem co prócz tego powoduje,że Riikka jest tutaj faworytką.Finka często nie łapie się nawet do ćwierćfinałów,przepada w kwalifikacjach.Diggins nigdy sprinterką wybitną nie będzie ale przeważnie robi swoje i jest minimum w ćwierćfinale,a zdarzają się jej też lepsze wyniki.Myślę,że Amerykanka na tą chwilę jest po prostu lepsza od Finki i na nią stawiam.
Niskanen vs Saarinen |1| kurs:1,73⛔
Tutaj idę zdecydowanie w stronę Kertu.Obie to zawodniczki dobre na dystansach ale w tym sezonie lepszą i ogólnie dużo bardziej uniwersalną zawodniczką jest właśnie Niskanen.Kertu potrafi pobiec dobrze zarówno klasykiem jak i łyżwą.Saarinen potrafi pobiec zabójczo klasyk ale łyżwą się ewidentnie męczy.Kertu według mnie ma także lepszy finisz i uważam,że słusznie jest faworytką w tej parze.Szału jeśli chodzi o miejsce się nie spodziewam jednak od Aino Kaisy powinna być wyżej.
Bukmacher:Betsson
Falla vs Randall |1| kurs:2,56⛔
Trochę za wysoki ten kurs na to co widzieliśmy w wykonaniu Kikkan w dwóch ostatnich sprintach.Amerykanka była pod formą i to ewidentnie.Jak będzie teraz?Na 100% ciężko powiedzieć,jednak wobec tego co pokazała Falla w sprincie w Soczi można lekko pograć w jej kierunku.Na pewno umiejętnościami sprinterskimi nie odstaje.W końcu to świeżo upieczona mistrzyni olimpijska.
Fabjan vs Herrmann |1| kurs:2,70✅
Jak dla mnie para 50/50.Słowenka biega równie dobrze sprinty tą techniką jak Denise.Obie bardzo mocne,obie będą się liczyć.Myślę,że buk trochę nie docenia Vesny w tej parze.Fabjan ma mega mocną końcówkę i z taką zawodniczką jak Niemka może sobie poradzić.Jest w bdb dyspozycji.Wiedziałem,że w Soczi stać ją na medal i nie zawiodłem się.Teraz znów wierzę,że da radę i również lekko przychylam się ku lepszemu miejscu Słowenki.
Bukmacher:Expekt
Herrmann vs Eriksson |1| kurs:1,35 Zwrot
W sprincie może zdarzyć się wiele ale w tej parze czysto sportowo Niemka powinna zająć wyższe miejsce.Denise jest bardzo regularna.Stale notuje bdb rezultaty.Hanka ostatnimi czasy mocno spuściła z tonu.Nie łapała się nawet do 30.Wydaje się,że nie jest w najlepszej formie.Myślę,że nawet jeśli tu wypadnie lepiej,Herrmann i tak rady nie da.
Bukmacher:Unibet
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Oestberg z Astrid i Falla z Diggins w dublu -&gt; 2.3 maraton ✅ zwrot
Obie po kwalach wyższe numerki powinny sobie zapewnić, ale i tak widzę je co najmniej rundę dalej od rywalek.
Astrid po tragedii, a z resztą sprinterką to ona od dawna nie jest. Oestberg pewnie wygra kwale i zawalczy w finale.
Falla to MŚ i za wysokie schody dla Jessie, która w sprintach jakoś nie może się przebić.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Weng vs Jacobsen |1| kurs:1,76⛔
Cóż Heidi zawiodła oczekiwania jeśli chodzi o 30 dowolnym w Soczi jednak na pętli 7,5 km wyglądała bdb.Dystans 10 km powinna pobiec spokojnie na maxa,a cenię ją w tym momencie wyżej od Astrid.Dodatkowo Jacobsen jeszcze pewnie nie do końca otrząsnęła się po ostatniej tragedii rodzinnej i może nie być w 100% gotowa przede wszystkim psychicznie.Weng widzę w TOP 5 i myślę,że da radę.Obecnie jest moim zdaniem w lepszej formie od Astrid i na nią też stawiam.
Stephen vs Tchekaleva |1| kurs:1,86⛔
Gram na Amerykankę.Eliza dobrze biega stylem dowolnym i powinna powalczyć o dobrą pozycję.Julka jest kompletnie bez formy.W Soczi miała się liczyć a te Igrzyska okazały się jedną wielką klapą dla niej.W tym sezonie dużo lepiej wyglądała klasykiem.W ostatnich startach stylem dowolnym Amerykanka wykręcała lepsze czasy od Rosjanki i uważam,że jutro może być podobnie.
Vrabcova vs Makarainen |1| kurs:1,63⛔
Czeszka to objawienie tego sezonu.Biega bdb zarówno klasykiem jak i stylem dowolnym.Zawodniczka wytrzymała,ostatnią 30 dowolnym w Soczi pobiegła na luzie i ukończyła bardzo wysoko.10 km dystans myślę w sam raz dla niej.Kaisa jest w czołówce w stawce biathlonistek ale na tak dysponowaną Czeszkę to za mało.Eva już ociera się o czołówkę najlepszych biegaczek i jutro przypuszczam,że zajmie kolejne dobre miejsce.
Ishida vs Saarinen |1| kurs:2,00 ZWROT
Saarinen tak jak wspominałem stylem dowolnym się męczy i biega dość słabo.Japonka dużo bardziej uniwersalna,ostatnimi czasy stylem dowolnym wyglądała całkiem dobrze i nie gorzej niż klasykiem.Ishida powinna być tu wyżej i stawiam w tej parze na nią.
Bukmacher:Betsson
Saarinen vs Stephen |2| kurs:1,71⛔
Na koniec myślę,że mały pewniaczek.Stpehen łyżwę ma bdb,Saarinen wręcz przeciwnie i powinna łyknąć ją na spokojnie.Przypuszczam,że gdyby zawody nie odbywały się w Finlandii to nie byłoby takiej pary wystawionej.
Bukmacher:Expekt
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
10km stylem dowolnym - Lahti
Masako Ishida - Aino-Kaisa Saarinen @ Saarinen --- 1.74 @ Betsafe ZWROT DNS-12 :?
Totalnie nie zgadzam się z tym co napisał ROBINHO. Obydwie zawodniczki zdecydowanie znane są z występów w klasyku. Obydwie zawodniczki biegały nieźle w tym sezonie w dowolnym. Tylko to Finka odpaliła na Igrzyskach. Była w genialnej formie jak na swoje możliwości. Była lepsza w każdym starcie na IO od Azjatki, a na łączonym na kawałku dowolnym zjadła ją o po ponad minutę. Ja nie mam wątpliwości, kto w tej parze jest bardziej uniwersalny. Ponadto Aino potrafi biegać czasówki, narzuca sobie sama równe tempo i je wytrzymuje. Trasa raczej do łatwych nie należy, widać było jaki śnieg był dzisiaj, to może generować kolejne zmęczenie, a dla Saarinen im trudniej - tym lepiej. Nie widzę powodów by postawić na Japonkę.
Problem w tym ze bieg odbywa sie w stylu dowolnym :kwasny4565:
Przecież napisane mam nawet nad typem i jestem i byłem tego świadom podczas pisania analizy ;)
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
10km stylem dowolnym - Lahti
Masako Ishida - Aino-Kaisa Saarinen @ Saarinen --- 1.74 @ Betsafe
Totalnie nie zgadzam się z tym co napisał ROBINHO. Obydwie zawodniczki zdecydowanie znane są z występów w klasyku. Obydwie zawodniczki biegały nieźle w tym sezonie w dowolnym. Tylko to Finka odpaliła na Igrzyskach. Była w genialnej formie jak na swoje możliwości. Była lepsza w każdym starcie na IO od Azjatki, a na łączonym na kawałku dowolnym zjadła ją o po ponad minutę. Ja nie mam wątpliwości, kto w tej parze jest bardziej uniwersalny. Ponadto Aino potrafi biegać czasówki, narzuca sobie sama równe tempo i je wytrzymuje. Trasa raczej do łatwych nie należy, widać było jaki śnieg był dzisiaj, to może generować kolejne zmęczenie, a dla Saarinen im trudniej - tym lepiej. Nie widzę powodów by postawić na Japonkę.

Problem w tym ze bieg odbywa sie w stylu dowolnym :;/:
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Mężczyźni - 15km - Styl dowolny-Lahti
Alexander Legkov vs Martin Johnsrud Sundby 3/1
Alexander Legkov 1,33
Bet365

Rosjanin złapał wysmienitą formę. Na igrzyskach pokazał się z bardzo dobrej strony. Najpierw znakomity bieg w sztafecie,a potem złoto w biegu na 50km. Końcówka sezonu może należeć do niego. Na końcowy sukces w klasyfikacji generalnej nie ma szans,gdyż jego strata do lidera to 401pkt. Na pewno za to powalczy o drugie miejsce oraz o mała kryształową kule za dystanse. Tam jego strata to tylko 36pkt do Jespersena. Forma jest,do ugrania jeszcze sporo,więc trzeba walczyć. Norweg Sundby to lider w PŚ i na 90% zwycięzca tej klasyfikacji. Forma jednak nieco słabsza. W Sochi był najlepszym z Norwegów,ale i tak jeden medal to nie to na co liczył. Na ten moment zdecydowanie mocniejszym zawodnikiem jest Alexander. Mam nadzieję,że pokusi się o kolejny triumf.
Roland Clara vs Matti Heikkinen 19/10
Roland Clara 1,66
Bet365

Roland to specjalista od biegów technika dowolną. To zawsze tym stylem osiągał najlepsze wyniki. W Sochi zajął 11 miejsce na 50km czyli bardzo solidny występ. Warto zauważyć,że Włoch to lepszy biegacz od Fina jeżeli chodzi o łyżwę. Potwierdził to w Sochi. Na 50km lepszy o 6sek,podczas skiathlonu na odcinku st.dow był lepszy o 1min,35sek, w sztafecie obaj biegli lyzwa i ponad minuta na korzyść Włocha. Wiadomo,że te dane nie są do końca miarodajne,ale wiele nam mówią. Ponadto Heikkinen lepiej radzi sobie jak niemal każdy zawodnik z Finlandii w stylu klasycznym. To przecież podczas MŚ w Oslo zdobył zloty medal na 15km właśnie klasykiem. Wyżej cennię Włocha jeżeli chodzi o ten styl i dystans i dlatego stawiam na niego.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Zgadzam się ponownie z mariok1992 i to że dziś łyżwa a nie klasyk ma znaczenie,ale nie takie jak forma obu zawodniczek a tą Saarinen zjada Japonkę.Żeby się nie powtarzać podam inny bet który zagrałem wczoraj w Pinnacle,tam już kurs spadł,ale w Marathonbet nadal jest przyjemny:

Aino Kaisa Saarinen-Elisabeth Stephen: Saarinen @2,02✅ 12-32 msc

Zaraz ktoś krzyknie: hola hola,przecież Stephen świetnie biega łyżwą! A no biega.Ale kiedy ostatnio pobiegła dobrze łyżwą?A no 5 stycznia na ostatnim etapie TdS.Dziś mamy marzec i zupełnie inny bieg.Można zauważyć pewną tendencję u Amerykanki-dobrze biegnie ze startu wspólnego,gdy walczy się ramię w ramię z rywalkami.A dziś mamy start indywidualny.I tu zgodzę się z mariokiem,że Saarinen potrafi sobie narzucić odpowiednie tempo w takim starcie.Łyżwą wielokrotnie w przesżłości się męczyła,ale ostatnie biegi temu przeczą.W Soczi na 7,5 km odcinku łyżwą lepsza Saarinen o 20 sekund.W sztafecie na swojej zmianie Stephen straciła 30 sekund do Niskanen.O 30 km nie wspominam,bo to zupełnie inny bieg.Dziś jedynie martwi mnie delikatnie stan trasy-jest ciepło i śnieg jest miękki,grząski.I to może lekko faworyzować lżejsze zawodniczki,a w tej parze na pewno jest nią Stephen.Jednak biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw,skłaniam się ku Fince.Biegnie u siebie,a Amerykanki które już na Igrzyskach pokazały słabość,nie są w najlepszej formie i podejrzewam że już wyczekują końca sezonu i powrotu do domów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Problem w tym ze bieg odbywa sie w stylu dowolnym :;/:
o tym właśnie napisał, że w dowolnym na IO minutę lepsza, lubi indywidualne występy, potrafi w ten sposób biegać, potrafi nadać wysokie tempo itd.

popieram typ marioka, a Robinho to chyba nie wie o czym pisze.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Saarinen vs Stephen |2| kurs:1,71

Na koniec myślę,że mały pewniaczek.Stpehen łyżwę ma bdb,Saarinen wręcz przeciwnie i powinna łyknąć ją na spokojnie.Przypuszczam,że gdyby zawody nie odbywały się w Finlandii to nie byłoby takiej pary wystawionej.

Bukmacher:Expekt
Finka naprawdę jest teraz w wysokiej formie, pokazała co potrafi dowolnym w Sochi. Podobnie jak levy uważam, że akurat w tym momencie wyżej stawiam Saarinen pomimo stylu dowolnego.
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Finka naprawdę jest teraz w wysokiej formie, pokazała co potrafi dowolnym w Sochi. Podobnie jak levy uważam, że akurat w tym momencie wyżej stawiam Saarinen pomimo stylu dowolnego.
Ok.Szanuje waszą opinię,o to chodzi aby dyskutować.Ja uważam inaczej i Finka tym stylem mnie nie przekonuje dlatego mam inne zdanie na ten temat;)
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Moim zdaniem granie pary Saarinen vs Stephen nie ma najmniejszego sensu bo szanse oceniam 50/50 i mozna pokusic sie o poszukanie ciekawszych zestawien niz wybieranie jednego z najtrudniejszych pojedynkow ;)

Wolalbym juz zaryzykowac na Stephen z Tchekaleva ktora na IO biegla tragicznie jak na swoje mozliwosci i fakt ze miala igrzyska na wlasnych smieciach a amerykanka w dowolnym fajnie sobie radzi. Jesli rosjanka w klasyku 10km nie zdolala wejsc nawet do 10 to w dowolnym nie ma czego szukac
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Moim zdaniem granie pary Saarinen vs Stephen nie ma najmniejszego sensu bo szanse oceniam 50/50 i mozna pokusic sie o poszukanie ciekawszych zestawien niz wybieranie jednego z najtrudniejszych pojedynkow ;)
żeby była jasność...

ja nie gram tej pary Saarinen - Stephen ale uważam, że a ten moment Finka lepsza, ale oczywiście tak jak napisałeś Inzaghi nie jest to prosta para, o wiele lepiej wygląda ten typ Saarinen - Ishida
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Wolalbym juz zaryzykowac na Stephen z Tchekaleva ktora na IO biegla tragicznie jak na swoje mozliwosci i fakt ze miala igrzyska na wlasnych smieciach a amerykanka w dowolnym fajnie sobie radzi. Jesli rosjanka w klasyku 10km nie zdolala wejsc nawet do 10 to w dowolnym nie ma czego szukac
Przecież Rosjanka zdecydowanie lepiej podróżuje łyżwą niż klasykiem i tam zdobywała swoje najlepsze wyniki, z medalami włącznie. Typ może wejść nie dlatego, że to jej słabszy styl (bo jest akurat odwrotnie), ale dlatego, że jest w słabej formie, która nie poprawi się z dnia na dzień.
10 km F - H2H
Eva Vrabcova - Kaisa Makarainen
Typ: Kaisa Makarainen @ 2.16 betsafe ✅ 11-9
Makarainen to oczywiście gwiazda biatlonu, która zdecydowanie wyróżnia się biegowo w swojej konkurencji, gorzej ze strzelaniem, ale dzisiaj bez karabinka na plecach więc może odetchnąć. Kaisa jest na tyle dobrą biegaczką, że była w kadrze biegaczek na ubiegłorocznych MŚ w Val di Fiemme i zajęła 14. miejsce na 10 km łyżwą, czyli dokładnie na takim samym dystansie jak dzisiaj. Dzisiaj biegnie u siebie, trasa znana, a dla jej rywalki to chyba nie jest najlepszy dystans, bo Vrabcova to raczej długodystansowiec. Myślę, że szanse są co najmniej wyrównane, a w takiej sytuacji kurs na Finkę to value.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Drammenn,Sprint C pań:
Katja Visnar-Katerina Smutna: Visnar @1,62 Bet365✅


Bieg w Drammenn to jest sprint &quot;miejski&quot; z charakterytyczną trasą: pod górkę na początku,później długi zjazd,płasko z 2-3 hopkami no i ostatnia prosta do mety z górką na ostatnich metrach.Obie panie to sprinterki,Visnar dobrze radzi sobie w obu stylach,Smutna zdecydowanie lepiej w klasyku.Ale mimo tego Austriaczkę stawiam dużo niżej w chwili obecnej.Visnar jest w bardzo dobrej dyspozycji co pokazują ostatnie wyniki w sprincie dowolnym: 2.w Lahti,9. w Soczi czy 6. w Toblach.Piszę o wynikach łyżwy,bo klasykiem sprint w tym sezonie rozegrano tylko dwa razy: Asiago i Kuusamo na samym początku.W Asiago Visnar w swoim stylu wygrała kwalifikacje,by ostatecznie zająć 11 miejsce.Smutna była 29.W Kuusamo Słowenka siódma,Austriaczka 10 co jest jej najlepszym wynikiem w całym sezonie.Rok temu w Drammenn wyżej była Smutna-8 miejsce przy 13 Visnar i stąd chyba takie H2H wystawiono.Moim zdaniem faworytka tu jest zdecydowana i ten kurs powinien być sporo poniżej 1,5.Zobaczymy jutro kto miał rację.A tu bieg sprzed roku,dla zapoznania z trasą:

http://www.youtube.com/watch?v=IivDMyGboRg
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Sprint Mężczyzn st.klasycznym - Drammen
Nikita Kriukov vs Alexey Poltaranin ZWROT
Nikita Kriukov 1,54
Bet365

Kriukov to wybitny specjalista od sprintów. Jednak zdecydowanie lepiej radzi sobie właśnie w sprintach rozgrywanych klasykiem. W tym sezonie większość biegów sprinterskich ze względu na IO odbywała się łyżwą. W jedynym biegu tech.klasyczną w Asiago Rosjanin okazał się bezkonkurencyjny. Wyprzedził wtedy właśnie Poltaranina i Gianluce Cologne. Nikita to także MŚ z Val di Fiemme oraz Mistrz Olimpijski z Vancouver. Oba te tytuły zdobył właśnie w sprintach klasykiem. Większość miejsc na podium czy to w PŚ czy etapach PŚ podczas Nordic Opening,TdS i WC Final zdobywał właśnie w biegach sprinterskich st.klas.
Dla Poltaranina będzie to pierwszy start od nieudanych igrzysk.Kazach to oczywiście też znakomity biegacz i wielki specjalista od stylu klasycznego. Potrafi biegać dystanse,ale i w sprintach spisuję się dobrze. We wspomnianym biegu w Asiago był tuż za Kriukovem. Na pewno stać go na podium czy wysokie miejsce. Jednak w tym roku kalendarzowym coś złego stało się z jego dyspozycją. Marnie wyglądał na zawodach w Toblach. Również słabo podczas samych IO gdzie bardzo przeciętnie wypadł w swoim koronnym biegu na 15km i dużo poniżej oczekiwań w team sprincie. Jeżeli nagle się nie odbudował to nie wróżę mu wielkich wyników w końcówce tego sezonu. Kriukov dobrze wie,że zawody w Drammen,a potem sprint klasykiem we Falun mogą należeć do niego. Na pewno się mocno zmobilizuje na dwa ostatnie występy w tym sezonie.
Eirik Brandsdal vs Teodor Peterson 9/20
Eirik Brandsdal 1,62
Bet365

Tutaj stawiam zdecydowanie na Norwega. Eirik to lider klasyfikacji sprinterskiej. Jego przewaga nie jest jednak zbyt duża. Musi do końca walczyć o mała kryształową kulę. Zatem podium,a najlepiej wygrana będzie na wagę złota. Brandsdal znakomicie spisuje się w obecnym sezonie. Cały czas miejsca w TOP3 albo tuż za. Nie ma co ukrywać,że woli sprinty stylem dowolnym,ale klasykiem też jest bardzo mocny. Potwierdził to podczas pierwszych zawodów w Kussamo. To właśnie podczas rozpoczęcia sezonu 2013/2014 wygrał sprint klasykiem. Jutro da z siebie 200%,bo wie,że walka o triumf w klasyfikacji sprintu będzie trwała do samego końca sezonu.
Szwed Peterson to również czołówka sprinterska świata. Też nieco lepsze wyniki osiąga łyżwą. Klasykiem w Kussamo był 3,a w Asiago 12. Jest jednak gorszym sprinterem niż Norweg. W tym sezonie niemal we wszystkich startach to Brandsdal osiągał lepsze miejsca niż jego rywal. To on jest badziej regularnym zawodnikiem i mocniejszym na końcówkach. Myślę,że jutro to potwierdzi. Przed rokiem w Drammen Brandsdal 7,Peterson 13.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom