>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biegi Narciarskie 2013/2014

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
W ten weekend zaczynamy również zawody w biegach narciarskich.
Później uzupełnię ten temat.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Co z Wami, ludzie... Trzeba napocząć w końcu sezon.
5km stylem klasycznym - Kuusamo
Nicole Fessel - Aino-Kaisa Saarinen @ Fessel --- 1.90 @ Unibet ✅ 24-45
Typ w stronę Niemki. Parę dni temu w Munio na takim samym dystansie Fessel zrobiła 19 sekund przewagi nad Aino. Saarinen uwielbia klasyk, ale czasu się nie cofnie, lat już sporo i coraz ciężej jej będzie uzyskiwać dobre wyniki. Szczególnie chyba na czasówkach, bo nie ma się kogo podczepić. A Niemka dobrze radzi sobie na czasówkach przy takim dystansie i myślę, że powinna spokojnie dać pieniążki.
Stawiałem już wcześniej przeciwko Saarinen w parze z Lahteenmaki, ale ta para wygląda chyba jeszcze lepiej.

I może jakieś małe value jest na Shevchenko w parze z Zeller (2.54 Marathon). W Munio różnica 0.2 sekundy, w kwalach sprinterskich też bliziutko, słaba forma po obydwu stronach.
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Po biegu Kobiet czas na zmagania Mężczyzn na 10 km stylem klasycznym. Wyszukałem bardzo pewny typ w Milenium, kurs może nie najwyższy 1,40, ale do jakiegoś dubla w sam raz.

Roenning E. - Northug P. 1 @ 1,40 Milenium- dwóch reprezentantów Norwegii, biegi ponad tydzień temu w zawodach w Beitostolen na 15 km &quot; klasykiem &quot; Roenning był drugi , Northug zaś dopiero 61 ze stratą ponad dwóch minut, Petter dochodzi do siebie po infekcji wirusowej, nie jest jeszcze w najwyższej formie, przez tydzień nie da się tego nadrobić. Pewna 1

✅✅✅ 2 - 18 - 40 sek. różnicy ????
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
10km stylem dowolnym - na dochodzenie
Denise Herrmann - Kikkan Randall @ Randall --- 1.62 @ Bet365 ✅ 8-5
Kikkan wygląda nieźle na początku sezonu, bardzo dobrze zaczęła w sprincie i w końcu jej ulubiony styl, choć dystans długi. Od tamtego roku Amerykanka jednak sporo poprawiła bieganie na dłuższych dystansach i myślę, że jest w stanie zrobić przewagę nad Niemkom, a jak nie uda się na trasie to zrobi to na finiszu. Startują razem.

Therese Johaug - Charlotte Kalla @ Johaug --- 1.71 @ Bet365 ⛔ 3-2
Tutaj jestem zaskoczony, bo kurs świetny. Obydwie uwielbiają taki styl. Dystans także całkiem dobry. Kalla może sporo skorzystać na Norweżce, bo startują razem, ale jak długo się utrzyma - trudno powiedzieć.
Tydzień temu Johaug zrobiła 20 sekund przewagi na Marit. Kalla jest w dobrej dyspozycji, ale to raczej nie ta półka. Teresa od początku ruszy mocno, w pogoni za Marit, a potem myślę, że duet Norweżek dojedzie do naszej Justyny.

Czekam na oferty z innych buków.
 
B 91

blacky777

Użytkownik
Kalla - Justyna 1 2,6 unibet
ja uwazam ze szwedka spokojnie utrzyma sie przy Therese z tego co czytalem to w super formie jest zreszta juz po klasyku widac jak biega , jak dla mnie ten kurs to promo a jak bedzie zobaczymy jutro
Izunia ???? szkoda ze sts przegapiony
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Jedźmy dalej...
10km stylem dowolnym - na dochodzenie
Kerttu Niskanen - Anne Kyllonen @ Niskanen --- 1.83 @ Bet365 ⛔ 23-16
Fiński pojedynek. Tak jak w poprzednich parach, obydwie startują praktycznie w tym samym czasie. Dwa tygodnie temu w Munio ze startu masowego Niskanen zrobiła ~minutę przewagi nad Anne. Kyllonen woli krótsze dystanse i jak już to raczej w klasyku. Niskanen radzi sobie w dowolnym sporo lepiej. Myślę, że będzie łatwo z tym betem. Widzę, że na Unibecie kurs 1.55 tylko. Warto się posępić ;)
I czekam na kolejne kursy ;)
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Herrmann-Tchekaleva: Tchekaleva @1,25 Bwin✅40 sekund nadrobiła;)

Pewnie mało kto tam jeszcze gra,ale może komuś się przyda.A jest to dla mnie typ naprawdę pewny.Na starcie Herrmann ma 5 sekund przewagi nad Rosjanką,ale to jest przecież nic.Nie rozumiem tego zestawienia kompletnie,bo Niemka to jest sprinterka a Tchekaleva TOP 5-7 łyżwą na dystansie.10 km to jest kawał biegu dla Niemki,która też oczywiście woli łyżwę no ale nie na takim dystansie.W jednym z wywiadów Kowalczyk mówiła że Rosjanka jest świetnie przygotowana i w każdym biegu stylem dowolnym powinna walczyć o podium.Polecam absolutnie!
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
10km stylem dowolnym - na dochodzenie
Katerina Smutna - Julia Ivanova @ Ivanova --- 1.91 @ MarathonBet ✅19-10
To ciekawa parka. Smutna to sprinterka, zdecydowanie preferuje styl klasyczny. Na dystansach w dowolnym startowała w Pucharze Świata ledwie kilka razy. Rosjanka wydaje się być troszkę podobną postacią, jednak w każdym z elementów wg mnie jest krok dalej od Austriaczki. Na dowolnym parę razy udało się coś osiągnąć. W moim mniemaniu Ivanova jest tutaj sporą faworytką. Nie chce przesadzić, ale nie zdziwię się, jeśli Smutna nie ukończy biegu. Startują naturalnie razem ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
W STS na Szarlotkę/TJ z Kowalczyk odpowiednio 3.1 i 2.9. Myślę, że warto spróbować, bo postawa Justyny w łyżwie to spora niewiadoma. ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
10 km C,Lillehammer:

Heidi Weng-Masako Ishida: Weng @1,60 Bwin✅6-34msc


Pojedynek dwóch pokoleń biegaczek: 33-letniej Ishidy z 22-letnią Weng.Obie w pierwszy weekend bez żadnych rewelacji,w stylu klasycznym na 5 km minimalnie lepsza Norweżka(niecałe 3 sekundy).O Ishidzie można zdecydowanie powiedzieć że specjalizuje się w tym stylu,Weng natomiast biega dobrze w obu stylach.W tym pojedynku jakiejś przepaści nie będzie raczej,jednak ja skłaniam się ku Weng.W poprzednim sezonie pokazała że rozwija się i to w bardzo szybkim tempie,w wielu biegach była blisko trójcy Bjoergen/Kowalczyk/Johaug a nawet rozdzielała je w niektórych startach.W biegach narciarskich staram się nie patrzeć na miniony sezon,więc napiszę wam tylko że na 10 km klasykiem obie panie pobiegły w 4 zawodach i w 3 z nich lepsza była Weng(3 razy była na podium).Dla mnie ważniejsza jest jednak teraźniejszość i tutaj chociaż bezpośredniego starcia na 10 km jeszcze nie mieliśmy,to ja widzę przewagę i lepszą formę Weng.W listopadowych startach w Beistosteolen i Muonio na tym dystansie Weng przegrała tylko z Johaug i Jacobsen,Ishida natomiast pobiegła na 5 km słabiej zajęła 12 miejsce.Oczywiście istnieje opcja wzrostu formy u Japonki,ja jednak czekam na wystrzał Weng,bo przed sezonem zapowiadała ostry atak na liderki a pierwszy weekend jednak tego nie przyniósł.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
pawel8258 50

pawel8258

Użytkownik
Marit Bjorgen - Justyna 1 kurs 2.00 Unibet. Tak jak w Polsce trudno przypuszczać, żeby Kowalczyk ktoś wyprzedził na jej koronnym dystansie, tak i w Norwegii z Marit będzie (90%) niemożkiwe. Stawiam na Norweżkę. Ale nie oszukujmy się walka rozstrzygnie się tylko pomiędzy nimi.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
10km stylem klasycznym - Lillehammer
Krista Lahteenmaki - Masako Ishida @ Lahteenmaki --- 1.60 @ Betsafe ✅ 10-34
Tak jak pisał levy, Ishida to specjalistka od klasyka. Tutaj jednak roztkliwiał się nie będę. Na ten moment Krista wydaje się być w troszkę lepszej dyspozycji, dodając do tego większe możliwości - myślę, że można pograć. Tydzień temu na 5km Finka była o 15 sekund szybsza.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Bjoergen vs Johaug |1| kurs:1,40✅

Norweżki będą dzisiaj w gazie przed własną publiką ale jeśli miałbym stawiać na lepszą z tej pary to wskaże Marit.Tereska biega klasykiem na poziomie czołówki ale myślę,że Bjoergen w tym stylu to dla niej jeszcze za wysokie progi.W Finlandii lepsza Marit,dziś liczę na powtórkę z rozrywki.

Tchekaleva vs Weng |1| kurs:1,75✅????

Tutaj stawiam na Rosjankę.Julia pokazała w Finlandii,że będzie w tym sezonie mocna,a w Soczi też powinna powalczyć o wysokie lokaty.Weng ostatnio dobrze ale bez błysku.Dziś będzie biegła u siebie ale uważam,że aktualnie Tchekaleva jest w lepszej dyspozycji i to ona dziś będzie górą w tym pojedynku.

Bukmacher:STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
na dystansie 10km zastanawiam się na co stać tą Bjornsen, wydaje mi się że z Laehtenmaki nie ma szans, a kurs przyzwoity 1.50
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Sztafeta pań: USA I w TOP 4@1,45 Bwin✅ 3 msc z fatalnym smarowaniem:cool:

No i jest znów perełka od tego bukmachera.Tylko z góry ostrzegam,że sztafeta to sztafeta i tam o niespodzianki łatwo tak samo jak w sprintach praktycznie.
Amerykanki awizują skład: Randall,Bjornsen(klasyk) oraz Stephen,Diggins(łyżwa).Bardzo wyrównana ekipa,bez słabszych punktów.Kluczowe są zmiany klasykiem,bo jak tu się nie straci to później już w łyżwie jak się jedzie w grupce to decyduje finisz zazwyczaj.Oczywiście Norwegia I wygra,więc szukamy jeszcze trzech ekip które mogą wyprzedzić USA.Najgroźniejsze będą Finki.I myślę że to będzie podium.Są jeszcze Szwedki(słabszy klasyk),Niemki(słabsza łyżwa),Norwegia II i Rosjanki.Będzie ciasno raczej.Decydujące może okazać się zmęczenie i szybkość w końcówce stylu dowolnego.A obie Amerykanki dziś nie biegały,w Kuusamo na 10 km dowolnym pobiegły dobrze uzyskując 9 i 10 czas biegu w całej stawce(lepsze były tylko Bjoergen,Kalla,Kowalczyk,Johaug,Jacobsen,Randall,Tchekalyeva i Steira).

Ostrożnie ze stawką,ale na tą chwilę nic ciekawszego nie widzę.Może coś się pojawi u innych.
------------
Rosja I-Szwecja I(tylko 1.zmiana):Rosja @1,65 Bwin✅ 4-7 msc

Ivanova kontra Ingemarsdotter.Dla Szwedki ta trasa jest za ciężka,za duży podbieg.Rosjanka to stara wyjadaczka w klasyku i ona na swoim poziomie pobiegnie.Dziś na 10 km Ivanova lepsza o 21 sekund(po 5,8 km 23 sekundy),tydzień temu w Kuusamo na 5 km lepsza o 26 sekund.W sztafecie aż takich różnic nie będzie,bo biegną razem ale myślę że prędzej Szwedka popłynie niż Rosjanka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
X 357

xxxl

Użytkownik
levy przy amerykankach zapomniałes o jednej ważnej sprawie - zakłądając , że maja być w top 3 poza norge jeden. Kalla raczej zmiażdzy w dowolnym a britta to utrzyma , rosja i finki prawdopodobnie tez lepsze , ale zakładając nawet, że amerykanki będa się liczyc w walce do końca o 4 miejsce - na ostatniej zmianie maja Diggins , która jest o wiele słabsza sprinterka niz nystad, lechtamaki, zwłaszcza falla, oraz chyba ma o wiele słabsza moc niż tchekalewa , która dzisiaj pokazała , ze jest w mega gazie -- więc to na bank perełka nie jest jesli dojdzie do walki na ostatnim podbiegu lub ostatniej prostej
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Sztafeta kobiet:
Rosja vs Niemcy |1| kurs:1,35✅

Ruskie mają lepszy skład według mnie.Przede wszystkim mają Tchekalevą w gazie,która powinna dziś znów poprowadzić swoje rodaczki do niezłego miejsca.Niemki na wyrównanym poziomie ale Ruskim raczej rady nie dadzą.
Finlandia vs USA |1| kurs:1,75✅????
USA ma ciekawą personalnie kadrę,ale myślę,że Finkom rady nie dadzą.O ile Saarinen i Kylloenen mogą coś stracić do Kikan i Sadie to Lahteenmaki i Niskanen zrobią swoje w stylu dowolnym,bo myślę,że obie powinny być w dużo lepszej dyspozycji od Stephen i Diggins.Podsumowując zawodniczki Fińskie cenie wyżej i dziś w parze z USA stawiam na ich zwycięstwo.
Bukmacher:STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
15km stylem dowolnym - Davos
Elisabeth Stephen - Riitta-Liisa Roponen @ Stephen --- 1.57 @ Bet365 ⛔ 20-7
Bet się wychyla ostrożnie z ofertą, więc można spróbować. Czekam, aż Amerykanka zacznie biegać to, co potrafi. Pokazała, że ma możliwości w poprzednim sezonie, właśnie w łyżwie. Na razie forma jeszcze średnia, ale powolutku chyba idzie do góry. Roponen jak na Finkę w dowolnym zwykle radzi sobie całkiem przyzwoicie. Początek sezonu jednak bardzo słaby, w Kuusamo na 10km Amerykanka &quot;na czysto&quot; zrobiła ~40 sekund przewagi. W Lillehammer w kadrze nie znalazło się miejsce dla Riitty, a trudno spodziewać się, żeby nagle &quot;odpaliła&quot;. Roponen ma swoje lata i możliwe, ze ten sezon będzie dużo słabszy aniżeli poprzednie...
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
3.5 na Marit to sporo. Z rzadka bywa na nią taki kurs.
Czy aż tak trzeba faworyzować Johaug? Ją można ugryźć jako niespodziankę, a nie faworytkę. Z resztą z tego co pamiętam, to miewa lekkie spadki formy przed TdS. Im dłużej, tym lepiej, ale w Lillehammer na kolejnych punktach pomiaru gasła względem czołowej 3. Ale oczywiście w Davos to inna bajka...
Zagrałem ostatecznie w h2h przeciw Tereni. Bo mamy jeszcze Kallę, która na trasie będzie gonić za Kowalczyk, a to może być pomocne na dłuższym dystansie.
Jak Szarlotka w klasyku tak wymiata, to co zrobi w łyżwie?
Powyższy typ na Stephen popieram w 100%. Blondie póki co kiepściutka.
Z innych par: Steira z Czekaliewą. Dwie dość nierówne zawodniczki, ale Krystyna bardzo lubi bieganie na wysokości, a w biegach łyżwą raczej nie zawodzi. Do tego ona jest typem wytrzymałej zawodniczki, więc wydłużony dystans powinien być dla niej małym plusem. W zeszłym sezonie parę sekund wygrała na 10 F, w Kuusamo w pościgu też troszkę lepsza od Rosjanki.
U chłopów będzie ciekawie, bo aż 30 km ???? Podium Manificat? Może Hellner. Jakoś się nie mogę zdecydować. Northug póki co nie w najwyższej dypozycji i do 10 bym go nie wstawiał.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom