>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
Fortuna bonus

Bieżące wydarzenia, newsy, komentarze

kecaj14 14

kecaj14

Użytkownik
PO daje projekty i obiecuje a niech mi Adamo powie co konkretnie zrobili...
Jedno jest pewne że obiecują tak bo mają świadomość że wybory przegrają więc gadać sobie mogę... Może dlatego zwiększyli sobie kwotę odpraw?
Adamo teraz co do uchodźców zarobkowych lub potopu muzułmańskiego jak wolisz ???? Uważasz że wpuszczanie ich to dobry pomysł a bierzesz pod uwagę to co dzieje się w UK,Szwecji,Niemczech czy Francji?? Tylko nie pokazuj mi marszu &quot;anglików&quot; chcących więcej przybyszów bo jak oglądałem nagranie z tego marszu to niemal połowa to cudzoziemcy... Szwecja ilość przestępstw? Niemcy zwykli mają dosyć uchodźców... Ale nie wiem czy to pojmujesz i nie wiem cczy byłes w jakimś z tych krajów...
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Chłopaki chyba mnie bierzecie za kogoś innego. To, że głosowałem na PO nie oznacza jeszcze, że będę tłumaczyć ich wszystkie działania czy zaniechania i to w dodatku jedyny wśród osób mówiąc oględnie nie sprzyjających specjalnie tej partii. Więc jak macie jakieś pytania proponuję kierować maile do Rady Ministrów, organów statutowych Platformy Obywatelskiej lub wejść sobie na Forum Młodych Demokratów i tam zapytać. Ostatecznie można się udać do najbliższego posła PO i o wszystko go wypytać. Ja się nie czuję ani na siłach ani w obowiązku bronić w jakikolwiek sposób rządu i PO. Czasami tylko zabieram głos jak każdy z was, natomiast zgodnie z obietnicą zrobię podsumowanie za rok co zrobił PiS dla kraju i dla mnie osobiście, a przez rok na tematy polityczne nie będę się wypowiadać, a na inne tematy powiedzmy społeczne również będę unikać dyskusji bo to nie miejsce na takie dyskusje. Pozdrawiam wszystkich peowców na forum (jak tacy istnieją ???? ) i wszystkich innych, którzy umieją rozmawiać bez obrażania mnie.
 
sc@ner 164

sc@ner

Użytkownik
Nie wiem jak można w ogóle w tej chwili analizować obietnice polityczne, programy, dyskusje posłów postkomuny z okrągłego stołu. Jedyną odpowiedzią jest to, by się dowiedzieć co za myślenie jest w partiach rządzących i innych, czytając między wierszami. Dla każdego średnio rozgarnietego człowieka nie ogladajacego rezimowych telewizji i reszty mediów jest to oczywiste, że ich to można nie wybrać, a powiesić zbiorowo, jeden po drugim. Od płotki do grubej ryby, tak zdrajców ojczyzny trzeba traktować.
Adamo, jesteś osobą, która uosabia typowego leminga i lewaka sądząc po wypowiedziach. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby nie to, że 70% ludzi lekko jest oglupionych przez media niemieckie, źydowskie i amerykańskie dla nas, POLAKÓW i rzeczy, o których my tu rozmawiamy jest czymś obcym. Kwestia czasu, gdy dojdzie do wyłączenia tego matrixa. Nie takie katusze nasz naród musiał przeżywać. Zawsze wygrywalismy i tym razem będzie tak samo.
Dziś było 10 tyś ludzi w Warszawie na marszu przeciwko islamizacji naszego narodu, Gdańsk - 3 tyś, inne miasta też nie proznowaly, a to dopiero początek.
Czołem Wielkiej Polsce!
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Nie wiem jak można w ogóle w tej chwili analizować obietnice polityczne, programy, dyskusje posłów postkomuny z okrągłego stołu. Jedyną odpowiedzią jest to, by się dowiedzieć co za myślenie jest w partiach rządzących i innych, czytając między wierszami. Dla każdego średnio rozgarnietego człowieka nie ogladajacego rezimowych telewizji i reszty mediów jest to oczywiste, że ich to można nie wybrać, a powiesić zbiorowo, jeden po drugim. Od płotki do grubej ryby, tak zdrajców ojczyzny trzeba traktować.
Adamo, jesteś osobą, która uosabia typowego leminga i lewaka sądząc po wypowiedziach. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby nie to, że 70% ludzi lekko jest oglupionych przez media niemieckie, źydowskie i amerykańskie dla nas, POLAKÓW i rzeczy, o których my tu rozmawiamy jest czymś obcym. Kwestia czasu, gdy dojdzie do wyłączenia tego matrixa. Nie takie katusze nasz naród musiał przeżywać. Zawsze wygrywalismy i tym razem będzie tak samo.
Dziś było 10 tyś ludzi w Warszawie na marszu przeciwko islamizacji naszego narodu, Gdańsk - 3 tyś, inne miasta też nie proznowaly, a to dopiero początek.
Czołem Wielkiej Polsce!
We wszystkich wypowiedziach antysytemowców czy narodowców przejawia się ciągle, że jest jakaś ogłupiająca telewizja czy media reżimowe. Ale pragnę zaznaczyć, że obecnie w dobie internetu i TV TRWAM czy Republika prawie każdy ma prawo głosu. Każdy też może startować na Prezydenta czy do sejmu. Nikt nikogo nie zmusza do oglądania TVNu czy TVP. Może sobie oglądać TV Republika lub czytać forum ONRu. Jest pełna wolność mediów, wypowiedzi i zgromadzeń. Hanka zabroniła, ale wojewoda uchylił bo jest wolność słowa. W związku z powyższym każdy może przekonywać wyborców do swoich racji. I jak to mówi przysłowie - prawda sama się obroni. Jeśli narodowcy uważają, że jest jakiś spisek, że rządzą zdrajcy niech pokażą dowody i przekonają ludzi, a to oni będą rządzić. W czasach stanu wojennego gdy rzeczywiście nie byliśmy suwerenni za głupi okrzyk &quot;precz z komuną&quot; można było być spałowanym lub nawdychać się gazu łzawiącego o innych sprawach jak np. śmierć Przemyka nie wspominając. Wtedy była rzeczywiście tv reżimowa, władza reżimowa z ruskimi czołgami w Legnicy. Teraz jest tylko kwestia dotarcia do ludzi. Więc na notowania komitetu &quot;Szczęść Boże&quot; na poziomie 0,4% nie można tłumaczyć reżimową telewizją tylko tym, że nie są przekonujący. Czy mają rację nie wypowiadam się bo prawdę zna tylko Bóg, mnie to jednak nie przekonało. O Panu Braunie nie wiedziałem absolutnie nic, nie można powiedzieć, że byłem nieprzychylnie nastawiony przez &quot;tv reżimową&quot;, ale po debacie prezydenckiej kiedy go pierwszy raz w życiu zobaczyłem na przemian płakałem i się śmiałem...
Ja osobiście absolutnie nie jestem zamknięty wyłącznie na przekaz PO. Dla wyrobienia sobie zdania oglądam także TV Republikę, słucham polityków PiSu czy ONR. Lubię niektóre wypowiedzi Korwina (te dotyczące gospodarki). Tym nie mniej analizując wszystkie za i przeciw mam określone poglądy nie narzucone mi przez media. Kiedyś jak miałem więcej czasu słuchałem nawet całych posiedzeń sejmu, gdzie przecież był suchy przekaz bez komentarzy dziennikarzy. W ogóle komentarzy staram się mało scłuchać, a głównie to co mówią sami politycy. Oczywiście często nie podaje się w mainstreamie pewnych informacji jak np. o tej kobiecie od krzyża którą powiązano ze służbami i doradczynią Komora, ale takie brudne chwyty są po obu stronach i politycy się nawzajem szachują. Wierzycie naprawdę, że gdyby to była grubsza afera PiS by tego nie rozdmuchał ? Nie zrobili tego bo mają swoje powody.
 
J 127

jester72

Użytkownik
Jedynym sposobem na realne uszczelnienie VAT-u jest wprowadzenie jednolitej stawki podatkowej.
Uszczelnienie systemu ściągania VAT-u nie ma nic wspólnego z jednolitą stawką podatkową - karuzele podatkowe i rynek &quot;lewych&quot; faktur funkcjonują niezależnie od tego.
Wprowadzenie jednolitej stawki VAT spowodowałoby podniesienie cen przede wszystkim żywności i leków.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Uszczelnienie systemu ściągania VAT-u nie ma nic wspólnego z jednolitą stawką podatkową - karuzele podatkowe i rynek &quot;lewych&quot; faktur funkcjonują niezależnie od tego.
Wprowadzenie jednolitej stawki VAT spowodowałoby podniesienie cen przede wszystkim żywności i leków.
Ma w sposób zasadniczy. Karuzele podatkowe i rynek lewych faktur funkcjonują tylko i wyłącznie dlatego, że masz trzy stawki podatkowe VAT-u. Jeśli byłaby jedynie jedna stawka podatkowa to jak miałyby funkcjonować karuzele podatkowe skoro na wszystko byłaby jedna stawka. To zamyka problem a co najistotniejsze VAT jest najbardziej efektywnym podatkiem. Przy pomocy tego prostego zabiegu można znacząco zmaksymalizować wpływy przy jednoczesnym obniżeniu podstawowej stawki.
Natomiast prawdą jest, że wzrosłyby ceny żywności i leków. Dlatego należy to zrekompensować przez zmiany w podatku dochodowym. To jest to co zawsze należy podkreślać przy zmianach podatkowych - muszą być one kompleksowe a nie oderwane od innych elementów systemu podatkowego.
 
J 127

jester72

Użytkownik
Ma w sposób zasadniczy. Karuzele podatkowe i rynek lewych faktur funkcjonują tylko i wyłącznie dlatego, że masz trzy stawki podatkowe VAT-u.
No nie mistrzu ;) to nie tak. Lewe faktury to raz podatek VAT do odliczenia, a dwa wyższe tzw. &quot;kup-y&quot; czyli koszty uzyskania przychodu, co powoduje mniejszy podatek dochodowy do zapłacenia i stawka VAT w ogóle nie ma tutaj znaczenia.
A co do schematu karuzeli podatkowej to poniżej, napisane w miarę przystępnie:
http://www.edukacjaprawnicza.pl/artykuly/artykul/a/pokaz/c/artykul/art/przestepstwa-karuzelowe-czyli-wyludzenia-podatku-vat.html
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/841395,tak-dziala-karuzela-z-vat-co-roku-budzet-traci-kilkadziesiat-miliardow.html
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
No nie mistrzu ;) to nie tak. Lewe faktury to raz podatek VAT do odliczenia, a dwa wyższe tzw. &quot;kup-y&quot; czyli koszty uzyskania przychodu, co powoduje mniejszy podatek dochodowy do zapłacenia i stawka VAT w ogóle nie ma tutaj znaczenia.
A co do schematu karuzeli podatkowej to poniżej, napisane w miarę przystępnie:
http://www.edukacjaprawnicza.pl/artykuly/artykul/a/pokaz/c/artykul/art/przestepstwa-karuzelowe-czyli-wyludzenia-podatku-vat.html
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/841395,tak-dziala-karuzela-z-vat-co-roku-budzet-traci-kilkadziesiat-miliardow.html
Zgadzam się z jester całkowicie nawet jak by była jedna stawka 2% VATu na wszystko to nadal te 2% mafie mogły by wyciągać z budżetu.
Akurat w tym aspekcie uszczelniania całkowicie popieram PiS. Nie chcę sobie przypisywać żadnych zasług bo to chyba niemożliwe, ale kiedy pierwszy raz padła propozycja uszczelniania systemu podatkowego, na tym forum napisałem, że PiS ostro powinien się wziąć za ściganie VATu bo tu są olbrzymie sumy. Wcześniej nie słyszałem aby mówili o VACie, a na 2 dzień po moim poście Mastalerek w Faktach po faktach powiedział słowo w słowo co napisałem ???? Tak czy inaczej to z całą swoją &quot;mocą ścigania układu&quot; i walki o lepszą sprawę PiS powinien ruszyć ten temat. Jak już wcześniej pisałem myślę, że dobrym rozwiązaniem było by dać &quot;prowizję&quot; UKS i policji czy ABW za każde złapanie takiej grupy np. 10%. To są sumy tak wielkie, że mogło by i wystarczyć 1%. Oczywiście zapewnić im dodatkowe bezpieczeństwo itd. Bo powiem tak: policjant z komendy wojewódzkiej w wydziale PG niech zarabia z 8 tyś, a łapie przekręty na setki milionów zł. Dajmy mu nawet ten 1% od złapania. Oczywiście problem też dotyczy obrotu międzynarodowego więc tutaj powinny zadziałać służby dyplomatyczne. To są po prostu niewyobrażalne straty dla państwa, a z naszych pieniędzy bandziory żyją w luksusie na Hawajach. Bo wiadomo co ukradną to tą lukę zapełniają uczciwy podatnicy.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
No nie mistrzu ;) to nie tak. Lewe faktury to raz podatek VAT do odliczenia, a dwa wyższe tzw. &quot;kup-y&quot; czyli koszty uzyskania przychodu, co powoduje mniejszy podatek dochodowy do zapłacenia i stawka VAT w ogóle nie ma tutaj znaczenia.
A co do schematu karuzeli podatkowej to poniżej, napisane w miarę przystępnie:
http://www.edukacjaprawnicza.pl/artykuly/artykul/a/pokaz/c/artykul/art/przestepstwa-karuzelowe-czyli-wyludzenia-podatku-vat.html
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/841395,tak-dziala-karuzela-z-vat-co-roku-budzet-traci-kilkadziesiat-miliardow.html
Jasne, w przypadku zorganizowanych grup przestępczych, które manipulują VAT-em na tak olbrzymią skalę jak tutaj opisano trzeba użyć całego dostępnego aparatu urzędniczego, który obecnie zamiast kontrolować VAT skupia się na absurdalnym w swojej konstrukcji podatku PIT. Dlatego gdyby PIT przekształcić w prosty podatek od funduszu płac to cały aparat urzędniczy, który dotychczas skupiał się na dochodowym mógłby zostać przeniesiony na VAT.
 
macio106 181,3K

macio106

Znawca - MMA
Na razie sytuacja wygląda tak. Tyle zdążyło się zmienić od piątku:


1. Austria zamyka granice z Węgrami
2. Niemcy zamykają granicę z Austrią.
3. Czechy zamykają granicę z Austrią.
No to szybki rzut oka na mapę.
Czesi skoro zamknęli już jedną granicę i zapowiedzieli, że nikogo nie przyjmą, na pewno za chwilę szybko zamkną granicę ze Słowacją.
I mamy szlak uchodźców przez Polskę.
Niemcy już mówią na głos, że &quot;osiągnęli punkt krytyczny i więcej uchodźców nie zmieszczą&quot;. Jak myślicie, co zrobią Niemcy, gdy uchodźcy zaczną szturmować trasę przez Polskę?
Dokładnie tak. Zamkną granicę z Polską.
Jeśli teraz szybko nie zareagujemy, to mamy za chwilę armię uchodźców u siebie.​
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
A ja o kwestii o której już kilka razy pisałem. Jak się okazało Rada UE już się zgodziła na podwyższony limit zwolnienia podmiotowego VAT (150 tyś) do końca 2018 r. Myślę, że to tylko dzięki naszym dobrym układom w UE, Tuskowi i temu jaką funkcję zajmuje. Ciekawe czy jak wygra PiS i będzie wnioskował o to na kolejne lata, o ile nie &quot;zapomni&quot; UE też nam przedłuży. To dla mnie będzie bardzo wymierny test sprawności, profesjonalizmu i dyplomacji PiSu. W każdym razie w czasie rządów PiSu w latach 2005-2007 limit wynosił 10 tyś euro (wtedy to było 39 tyś) i nawet nie wiem czy wnioskowali o zwiększenie czy były odmowy. No zobaczymy jak będą profesjonalnie i mądrze kierowali Polską tak żeby mieć dobre układy w UE.
 
J 127

jester72

Użytkownik
Dlatego gdyby PIT przekształcić w prosty podatek od funduszu płac to cały aparat urzędniczy, który dotychczas skupiał się na dochodowym mógłby zostać przeniesiony na VAT.
PIT i tak traci na znaczeniu, jakieś 30% Polaków realnie nie płaci go w ogóle, korzystając z ulg i odpisów, więc byłoby to właściwe rozwiązanie. Z tym że diabeł tkwi jak zwykle w szczegółach, bo mogłoby się okazać że rodzina która teraz ma te ulgi, np na dzieci mogłaby, teoretycznie, na tym stracić.
A co do VAT-u to tak, to właściwy kierunek. Jak i parę jeszcze innych rzeczy.
Ale na pewno ujednolicenie stawek VAT tego procederu nie zatrzyma.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Co do uchodzców :
Byłem niedawno na wyspie KOS i widziałem na własne spracowane oczy jak to wygląda.
Oczywiście 80% imigrantów ( nie mylić z uchodzcami) to mężczyźni około 30-stki .
W większości ludność agresywna zostawiająca po sobie niesamowity syf.
Pojechaliśmy z grupą przyjaciół na parę godzin pozwiedzać wyspę i niemal każde ważne historycznie miejsce jest niemal niszczone poprzez całkowity brak kultury tych osobników i niesamowitą arogancję w stylu - my tu dziś najważniejsi dajcie nam to , to i to bo zrobimy tu bajzel. W niektóre nie biletowane miejsca nie dało się bez zatykania nosa dojść z powodu nie bywałego smrodu jaki po sobie pozostawiają.
Mają podstawiony ogromny statek z którego w większości oczywiście nie korzystają gdyż chcą być niezależni. Turyści jak i miejscowi nie mogą spokojnie i swobodnie przemieszczać się po wyspie w określone miejsca jak i wieczorową porą gdyż jak to nam wytłumaczyła grecka fryzjerka &quot; ci ludzie sa zniecierpliwieni i wrogo nastawieni&quot;.
Dajmy się europejskim szantażom a takie widoki i zapachy już niedługo w Polsce.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Co do uchodźców nie będę się osobiście wypowiadał, ale zgadzam się w tej kwestii z każdym jednym słowem Żakowskiego:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Jacek-Zakowski-Polska-ma-twarz-Korwina,wid,17837633,wiadomosc.html
A to najważniejsza część:
Dramat polega na tym, że Polska (pewnie już rękami prezesa Kaczyńskiego, premier Szydło i prezydenta Dudy) zrobi to, co do niej w ramach Unii należy, dopiero wówczas gdy nasz reputacja zostanie zrujnowana i sympatia większości europejskich liderów do Polski zostanie nadwerężona. Zapłacimy za to zapewne już podczas nadchodzącego przeglądu unijnego budżetu. Kiedy komisja będzie dramatycznie szukała pieniędzy na uchodźców, &quot;nasze&quot; pieniądze w budżecie staną się łatwym łupem, bo nie będziemy mieli tradycyjnych obrońców naszych interesów, a sami nie zwojujemy wiele.
Radzę poczytać bo facet mądrze pisze.
 
luckyandgrind 22

luckyandgrind

Użytkownik
Co do uchodźców nie będę się osobiście wypowiadał, ale zgadzam się w tej kwestii z każdym jednym słowem Żakowskiego:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Jacek-Zakowski-Polska-ma-twarz-Korwina,wid,17837633,wiadomosc.html

Radzę poczytać bo facet mądrze pisze.
Czlowieku, nie mam do Ciebie sily, nie rozumie jak mozesz w tym wieku nadal miec taki dziwny poglad na niemalze kazda sprawe, wydaje mi sie ze jest to zwiazane z &#39;&#39;autorytetami&#39;&#39;...
Proponuje zaczac od zmiany autorow, jesli to sie zmieni i bedziesz chcial wiecej ... wroc to poprozmawiamy o okreslonych ksiazkach, filmach. Zakowski jest tak obiektywny jak Grodzka kobieta (stara sie ale nawet slepego nie oszuka)
Zapoznaj sie z testami takich ludzi jak Panowie: Ziemkiewicz, Michalkiewicz, Cenckiewicz... Kiedys moze poczytaj Sumlinskiego, ale jescze nie teraz bo na poczatek bedzie to za duza sciana patrzac na Twoja palete wartosci (Zwroc uwage, ze staralem sie Ciebie nie obrazic, ale przykro sie patrzy jak rodak tak mocno bladzi ;) ...)
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Wchodze patrze Zakowski wychodze. Czy to nie ten pseudo dziennikarz co przegral malucha z jakims mlodym w TVP Info, bo sie zalozyli ze Duda bedzie Prezydentem RP ?
CO do uchodzcow. Pamietacie jak Niemcy jechali po Polsce , Wegrach , ze zamykamy granice itd. i jak Polskie media to podlapaly i wspieraly Niemcy i co ?
Dzisiaj Niemcy zamykaja granice, bo wreszcie zrozumieli, ze nie dadza rady, te Merkel przez to , ze zaprasza tych ludzi do siebie doprowadza do ruiny kraj . I co czy jakis pseudo dziennikarz przeprosi Orbana ?!? SKrytykuje Niemcy ? NIE ! Beda tlumaczyc : to jest znak dla reszty, ze musza pomagac blabla i robic propagande o to jak dzialaja POLSKIE media w niezaleznym kraju ....
 
Do góry Bottom