>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Bieżące wydarzenia, newsy, komentarze

P 276

pwlib

Użytkownik
Dokładnie. Mi ten dewiant groził procesem za sformułowanie &quot; złodziejskie, żydowskie banki&quot; Śmiech na sali. TyPOwy POlszewik jak jego kopaczówna z zsl-u. Na pytanie moje odnośnie kim w prl-u był prezes Drutexu, firmy którą podał przykład jako wielkiego sukcesu gospodarczego, który mógł zrobić każdy też nie odpowiedział.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ludzie proszę nie karmcie trolla. A jeśli to nie trolll, to wierzący pomódlcie się za niego dzisiaj wieczorem.
P.S. Za takie wypowiedzi jak twoja, że dobrze, że nam Niemcy coś siłą chcą narzucać, to być w czasie okupacji dostał kulkę od państwa podziemnego. Pozdrawiam.
Kolego od czasu wojny minęło już 70 lat. Teraz Niemcy są naszym przyjacielem, mamy największą wymianę gospodarczą z Niemcami, najlepszy nasz piłkarz gra w najlepszym klubie Bundesligi, a Niemcy się od nazizmu odcinają. I nie chodzi o narzucanie przez Niemcy tylko całą UE, do której i my należymy. Bez Niemiec momentalnie grozi nam ogromne załamanie gospodarcze choćby zobacz jaka część exportu idzie do Niemiec. Te wszystkie polskie firmy by momentalnie upadły. Jak można być takim kretynem i lemingiem, że zacytuję moderatora bułeczkę, żeby tego nie dostrzegać ?
I mało wiesz o państwie podziemnym. Za to, że tylko ktoś coś powiedział nawet państwo podziemne nie zabijało. Trzeba było jawnie kolaborować czyli nie słowami a czynami np dziewczyny się puszczać, a chłopaki donosić więc radzę się douczyć.
Dokładnie. Mi ten dewiant groził procesem za sformułowanie &quot; złodziejskie, żydowskie banki&quot; Śmiech na sali. TyPOwy POlszewik jak jego kopaczówna z zsl-u. Na pytanie moje odnośnie kim w prl-u był prezes Drutexu, firmy którą podał przykład jako wielkiego sukcesu gospodarczego, który mógł zrobić każdy też nie odpowiedział.
Będzie jakaś reakcja moderatorów za uporczywe obrażanie mnie przez tego człowieka ? Słowo &quot;dewiant&quot; to już naruszenie dóbr osobistych więc bardzo proszę o danie mu ostrzeżenia.
 
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
I mało wiesz o państwie podziemnym. Za to, że tylko ktoś coś powiedział nawet państwo podziemne nie zabijało. Trzeba było jawnie kolaborować czyli nie słowami a czynami np dziewczyny się puszczać, a chłopaki donosić więc radzę się douczyć.
W książkach to przeczytałeś? W mojej mieścinie istniała partyzantka, co w końcu skończyło się wywiezieniem i zabiciem wszystkich jej mieszkańców płci męskiej od 16 roku życia.
Tak czy siak, właściciel karczmy dostał wyrok i kulkę za 2 publiczne rozmowy z Niemcami przy stole w swojej knajpie. Chociaż sami potem ocenili to za błąd, to jednak to się stało, więc nie pieprz, że mam się douczyć bo u mnie tymi czasami ludzie żyją do dziś.
Poza tym jak tak chcesz chętnie ich przyjmować i wzywasz do solidarności z Niemcami, którzy sypią nam ojro na lewo i prawo to słuchaj co ci proponuję.
Sam tam ukłułeś z Unii x tysięcy euro, ciągle się tym chwalisz. W ramach solidarności z tymi, którzy ci to dali przyjmij na swoje salony 1 rodzinkę z Syrii. Bądź konsekwentny, nie czekaj na to co zrobi państwo - ty tez możesz pomóc.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
W książkach to przeczytałeś? W mojej mieścinie istniała partyzantka, co w końcu skończyło się wywiezieniem i zabiciem wszystkich jej mieszkańców płci męskiej od 16 roku życia.
Tak czy siak, właściciel karczmy dostał wyrok i kulkę za 2 publiczne rozmowy z Niemcami przy stole w swojej knajpie. Chociaż sami potem ocenili to za błąd, to jednak to się stało, więc nie pieprz, że mam się douczyć bo u mnie tymi czasami ludzie żyją do dziś.
Poza tym jak tak chcesz chętnie ich przyjmować i wzywasz do solidarności z Niemcami, którzy sypią nam ojro na lewo i prawo to słuchaj co ci proponuję.
Sam tam ukłułeś z Unii x tysięcy euro, ciągle się tym chwalisz. W ramach solidarności z tymi, którzy ci to dali przyjmij na swoje salony 1 rodzinkę z Syrii. Bądź konsekwentny, nie czekaj na to co zrobi państwo - ty tez możesz pomóc.
Ale to była ta partyzantka ludowa czy AK ? Nie będę się jednak kłócił, skoro za same rozmowy można było dostać kulkę, ok. To była jednak wojna i okupant.
A co do Syryjczyków jeśli będzie taki program dla Polaków żeby przyjmowali uchodźców poważnie się nad tym zastanowię. Nie widzę żadnych przeszkód.
 
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
Widzę, że kolejny raz zaczyna się neverending story, czyli dyskusja bez końca...

Tak samo jak ty. Pytałem jak to się dzieje, że ja dostałem bana/ostrzeżenie za obrażanie, a kiedy mnie obrażacie jest ok ? Brak odpowiedzi. Daj paru, łącznie z sobą samym ostrzeżenia to będzie można rozmawiać. Na razie to nie dyskusja tylko wyzywanie mnie przez niektórych forumowiczów
Ja ci odpowiedziałem na pytanie, a ty nie. Moja odpowiedź brzmi tak: ja cię nie obrażam i nigdy nie obrażałem na forum. Inne osoby również cię nie obrażają. A ty odpowiadaj na te dwa pytania, które zadałem, czyli co sądzisz o solidarności Niemców i dlaczego nie wywiązujesz się ze swoich słów, że nie będziesz udzielał się w tematach politycznych.


Samozaoranie:

Jaką nienawiść ? Przecież kiedy w kilku kwestiach się zgadzałem z PiSem, a nawet nie wykluczałem głosować na nich wytknąłeś mi to jako niespójność ? Nienawiść to jest po waszej stronie bo ja nie wykluczam całkowicie głosowania na PiS i dania im szansy, ale wy PO nienawidzicie.
Ja np. lubię PO i będę na nich głosować i codziennie się modlę, aby PiS nie wrócił do władzy
Módl ty się lepiej, żeby Bóg dał ci mózg.


Na razie wysłałem w sprawie o której pisałem także tutaj, a więc przedłużenia zwolnienia podmiotowego VATU na 2016-2018, maila do czołowego posła PiS. To było jakieś 3 tyg. temu. Nadal czekam na odpowiedź.
Ojoj, tylko 3 tygodnie czekasz? Ja czekałem 8 lat na spełnienie obietnic PO. 6 mln Polaków zostało olane przez PO, mimo że podpisało się pod referendum. PO przez 8 lat olewało Polaków, a ty mi tu płaczesz, że ci jakiś poseł z PiSu nie odpisał? Wcale się nie dziwię, pewnie koleś nic nie zrozumiał z twojego bełkotu i steku kretynizmów.

Teraz Niemcy są naszym przyjacielem
Przyjaciel robi nas drugi raz w uja i dogaduje się z Ruskimi w sprawie gazociągu, który będzie budowany wbrew interesom państw takich jak Polska, Słowacja czy Ukraina. Niemcy gdyby mogli to by nasz kraj podzielili na pół między siebie a Rosję.

A co do Syryjczyków jeśli będzie taki program dla Polaków żeby przyjmowali uchodźców poważnie się nad tym zastanowię. Nie widzę żadnych przeszkód.
To sobie przyjmuj uchodźców, może wtedy się przekonasz, że to zwykłe bydło. Powiem nawet więcej, jako przykładny obywatel troszczący się o los biednych Syryjczyków powinieneś wyjechać do Syrii i walczyć w obronie tych silnych, młodych, dobrze odżywionych i dobrze ubranych mężczyzn, którzy przecież nie będą walczyć - słit focia z iPhona sama na fejsa przecież się nie wrzuci.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ja ci odpowiedziałem na pytanie, a ty nie. Moja odpowiedź brzmi tak: ja cię nie obrażam i nigdy nie obrażałem na forum. Inne osoby również cię nie obrażają. A ty odpowiadaj na te dwa pytania, które zadałem, czyli co sądzisz o solidarności Niemców i dlaczego nie wywiązujesz się ze swoich słów, że nie będziesz udzielał się w tematach politycznych.
.
Nazwałeś mnie &quot;kretynem&quot;. Inne osoby &quot;dewiantami&#39;, &quot;debilami&quot; &quot;polszewikami&quot; itd skoro więc na białe mówisz czarne ja ci udzielę w ten sam sposób odpowiedzi: nie udzielam się w tematach politycznych tylko społecznych (kwestia uchodźców to kwestia społeczna) i NIC nie sądzę o solidarności Niemców.
W tym temacie i tylko tym dalszą polemikę pozostawię bez odpowiedzi, a co do innych tematów &quot;społecznych&quot; zastanowię się czy w środowisku skrajnie prawicowo-nacjonalistycznym jest jakikolwiek sens. Równie dobrze mógłbym coś pisać w ONRrze. Mam tylko nadzieję, że po rządach PiSu jeden z drugim przejdzie taką przemianę jak mec. Giertych, który jakieś 10-15 lat temu myślał jak wy. I pamiętajcie, że jeśli PO zdobędzie nawet tylko 20% razem ze Zjednoczoną Lewicą z 12% i innymi mniejszymi partiami to będzie jakieś 35% wobec powiedzmy 40% PiSu co będzie oznaczać, że ponad 11 mln ludzi nie ma ksenofobicznych, homofobicznych i socjalnych poglądów na Polskę.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
am tylko nadzieję, że po rządach PiSu jeden z drugim przejdzie taką przemianę jak mec. Giertych, który jakieś 10-15 lat temu myślał jak wy. I pamiętajcie, że jeśli PO zdobędzie nawet tylko 20% razem ze Zjednoczoną Lewicą z 12% i innymi mniejszymi partiami to będzie jakieś 35% wobec powiedzmy 40% PiSu co będzie oznaczać, że ponad 11 mln ludzi nie ma ksenofobicznych, homofobicznych i socjalnych poglądów na Polskę.
Moge , moge , moge ?! Moge pokazac wszystkie klamstwa, ktore zostaly zawarte w tych 2 zdaniach i ktore tylko swiadcza o tym jak typowy leming mysli i to nawet wedlug tutejszych wpisow jeden z wiekszych przedsiebiorcow w Warszawie, ktory wie jak z Unii brac kase . No wiec zaczynamy !!

Co do Geirtycha , hmmmm mysle sobie po co wypowiadac sie o gosciu , ktory jest politycznym trupem ? No ale cos tam napisze, nie dziwie sie, ze przeszedl taka przemiane skoro nagle byl glownym adwokatem PO i mial z tego duzo pieniedzy, a to ze kiedys probowal na strachu do UE wejsc do sejmu ? Oj tam, oj tam. Teraz liczy sie tylko znowu wladza, wladza i wladza.

Wyborcy PO i Lewicy maja wedlug Pana Adamo80 poglady nieksenofobiczne, niehomofobiczne i socjalne.

Buhahahahahhaahha moze ktos zawolac lekarza, bo kolega pomylil niebo i ziemie. O to moj drogi Adamo80 PO wraz z SLD czy tez TR moglo , powtarzam moglo przeglosowac ustawe o zwiazkach partnerskich, o tym ze takie pary moga adoptowac dzieci itd. Mieli nawet przez 5 lat Prezydenta , ktory nawet i to by podpisal . WIec ja sie pytam gdzie te PO jest nie homofobiczne ? Szkoda , ze nie zauwazasz ze nawet wyborcy PO sa konserwatystami i nie chca takich zmian, dlatego tez PO sie na to nie decyduje. AJAJAJ 2 klamstwo sprostowane.

3 Klamstwo
Skoro nie sa ksenofobami to czemu juz dawno nie zglosili sie do KE i powiedza. Hej Junker bierzemy ile nam dasz , bo nasi wyborcy wszystko zrozumieja.

Ano nie jest tak, nawet wieksza czesc wyborcow PO nie chce uchodzcow. I Kopacz wie , ze jak teraz na cos sie zgodzi to jej slupki spadna na poziom 8-10 % ????
Czyli ta twoja PO nie jest taka kolorowa.

Co do socjalnosci tych partii, czy to jest socjalne ze matkom sa zabierane dzieci ? Ze w Polsce istnieje czarny rynek, na ktorym handlowane jest wlasnie takimi dzieci, ze dzieci sa zabierane bo wtedy Domy dziecka dostaja na jedno okolo 4tys mies. ? Zostawie to bez komentarza.

A teraz crem de la crem wypowiedzi Adamo80 i jego wielka matematyka !
Zapraszam na mala lekcje matematyki na poziomie 2 klasy gimnazjum . Zaczynamy !

Zaczne od % jakie podal Adamo80.

PO 20% niby ok , choc jak sondaze daja 22 to trzeba zawsze odjac 4-5 bo najczesciej sondazownie dzwonia do duzych miast, a nie np na wchodnia sciane gdzie rzadzi i dzieli PiS. Dajmy na to wezmiemy do naszych obliczen 18 %, ano zeby bylo sprawiedliwie.

ZLEW 12 % , hmmmm tutaj juz musze powiedziec stop ! sondaze daja od 5-10 % i nawet jak lewica sie ogarnie i wezmie poparcie PO to bedzie to 10% i taki wynik tez wezmiemy do tych obliczen.

Reszta partii 3% . Nie wiem do konca jakie autor mial na mysli partie polityczne , ale chyba jakies Petru nie Petru i inne tam , tutaj niestety pompowanie przez sondaze nie pomaga i te partie osiagnal max 2 %

Podsumowujac mamy razem 31 %

Wyznaczylismy X i teraz zaczynamy liczyc.

Adamo wzial liczbe mieszkancow w Polsce i pomnozyl ja przez 35 % i wyszlo mu 11 mln. Spradzamy

38mln ( wedlug wiki ) *35% = 13,3 mln

Wszystko dobrze fajnie , ale czy wszystkie osoby zyjace w Polsce maja prawo wyborcze i maja juz poglady ?

O ile wiem to dzieci w wieku 2 lat nie moga powiedziec slowa Warszawa, a juz maja glosowac ?

A wiec musimy wziac inna liczbe do naszych dzialan

30 565 826 (liczba osob uprawniona do glosowania) * 31% ( moje prognozy) =9 475 406

Juz mamy tyko prawie 9,5 mln. osob z takim pogladem. Mozna powiedziec duzo, ale czy wszystkie osoby uprawnione ida tez glosowac ?

A no nie sprawdzmy jaka byla frekwencja w 2011 roku. Wynosila ona 48,92%

Wiec musimy od naszych 9,5 mln osob znow zabrac pare osob , bo nie wszyscy glosuja wiec wychodzi nam :

9 475 406*48,92% = 4 635 368

Wiec tylko 4,6 mln Polakow w Polsce wedlug Adamo80 nie jest ksenofobami, homofobami i sa socjalni. Ja sie pytam gdzie te 6,5 mln, o ktorych Adamo80 jeszcze mowil ?!?!

I o to jak w 10 minut, mozna wszystkie klamstwa sprostowac i pokazac , ze ten czlowiek nawet jak wstaje to najpierw sie modli do D.Tuska, a potem jeszcze po drodze caluje obraz z E.Kopacz.

Na to co napisalem, kolega Adamo80 nie podpisze , bo z faktami nie mozna dyskutowac one po prostu sa ;)
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Adamo80:
Postawmy sprawę jasno. Pierd**isz takie bzdury, że jakby na poważnie to czytać to można byłoby na oddziale onkologii wylądować. Ale każdy ma prawo do gadania głupot. Problem polega na tym, że dyskutujesz kompletnie nie odpowiadając na argumenty, zamiast tego wyciągasz jakieś jakieś argumenty z dupy w stylu patrzcie, UEFA popiera imigrantów to jak wy nie możecie? Dla mnie nawet zarząd kółka rybackiego w Pcimiu Dolnym może popierać imigrantów, ale po to ja mam swój własny mózg żeby samemu decydować co uznaję za słuszne a co nie.
A co do podsumowania - mam takie, a nie inne poglądy i cieszę się, że mam odwagę coś napisać na tym forum. I wiecie co różni nas od was
Wiem co nas różni. W tej dyskusji na każdy Twój argument dostałeś odpowiedź, Ty nie dałeś odpowiedzi na żaden.
Kolego od czasu wojny minęło już 70 lat. Teraz Niemcy są naszym przyjacielem,
Niemcy są naszym przyjacielem pod jednym warunkiem - jeśli robimy dokładnie to co Niemcy chcą. Jeśli to nazywasz przyjaźnią to dziękuję i pozdrawiam. III Rzesza chciała być dokładnie takim samym naszym przyjacielem. Jak to powiedział Goring co za różnica do jakiego Morza będziecie mieli dostęp - Bałtyku czy Morza Czarnego.
ajlepszy nasz piłkarz gra w najlepszym klubie Bundesligi,
Zobacz jak to historia zatoczyła koło. Wygugluj sobie Ernesta Wilimowskiego.
I mało wiesz o państwie podziemnym. Za to, że tylko ktoś coś powiedział nawet państwo podziemne nie zabijało. Trzeba było jawnie kolaborować czyli nie słowami a czynami np dziewczyny się puszczać, a chłopaki donosić więc radzę się douczyć.
Kolego, może lepiej nie pisz o czym o czym nie masz zielonego pojęcia. Kolaboracja to KAŻDY akt czy zachowanie przyjazne okupantowi. A takie stwierdzenie zostałoby niewątpliwie tak odebrane.
że ponad 11 mln ludzi nie ma ksenofobicznych, homofobicznych i socjalnych poglądów na Polskę.
Chcesz mi powiedzieć, że głosujący na ZLEW nie mają socjalnych poglądów? ???? Zaczynamy zanurzać się w takich oparach absurdu, że interwencja psychiatry może być nieodzowna.
 
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
http://niezalezna.pl/70819-dwie-trzecie-polakow-nie-chce-arabskich-uchodzcow-wyborcy-platformy-obywatelskiej-takze

I co teraz lewaku Adamo? Jak skomentujesz te badania. 2/3 Polaków nie chce uchodźców z Syrii. 68% wyborców PiS nie chce imigrantów, a co najciekawsze podobny odsetek wyborców PO, dokładnie 66% również nie chce bydła z Syrii. I co teraz, gdzie jest ta twoja wielce postępowa, nieksenofobiczna partia PO? Jak widać ludzie mimo różnych poglądów politycznych, zarówno ci będący za PiSem jak i za PO potrafią myśleć i wiedzą, że imigranci to nic dobrego. Jedynie lewak Adamo nie myśli...
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Dobrze, że UEFA walczy z ksenofobią, rasizmem i homofobią, tylko, żeby to jeszcze się przełożyło na kibiców.
ponad 11 mln ludzi nie ma ksenofobicznych, homofobicznych i socjalnych poglądów na Polskę. [/b]
Ja się pytam czemu nie napisałeś nic o seksiźmie i patriarchacie?!
Śmiesznie się to czyta, szczególnie, że pisze to gość, którego znakiem firmowym przed pisofobią był ageizm

Stygmatyzujesz niegorzej niż Michnik.

Kolego od czasu wojny minęło już 70 lat. Teraz Niemcy są naszym przyjacielem, mamy największą wymianę gospodarczą z Niemcami, najlepszy nasz piłkarz gra w najlepszym klubie Bundesligi, a Niemcy się od nazizmu odcinają.
To trochę tak jak z Rosją. Od Katynia minęło +70 lat, zresztą liczni prezydenci Rosji za Katyń już przepraszali.
Premier Tusk ma tak duże zaufanie do prezydenta Federacji Rosyjskiej, że powierza mu najważniejsze śledztwo w historii powojennej Polski i pozwala mu pilnować wraku tupolewa. Nasz najlepszy aktor Daniel Olbrychski gra w rosyjskich filmach i jest za nie nagradzany.

I tylko polscy rolnicy nie dojrzeli do całej sytuacji i wysyłają trefne owoce, które Władimir Władimirowicz musi rozkazywać niszczyć. Ehhh
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Śmiesznie się to czyta, szczególnie, że pisze to gość, którego znakiem firmowym przed pisofobią był ageizm
Ponieważ to nie będzie dotyczyło ani tematu społecznego uchodźców ani politycznego to się odniosę ????
Absolutnie nie mam nic do młodszych ode mnie. Byłem w długim związku z dziewczyną o połowę młodszą ode mnie ???? Mam wielu znajomych w waszym wieku jak i rodzeństwo. Więc wyjaśniam: homofobia czy ksenofobia polega na tym, że się nienawidzi gejów za to, że są gejami, arabów za to, że są arabami itd. Więc ageizm ???? (nie wiem czy to wymyśliłeś czy naprawdę coś takiego istnieje ???? ), polegał by na nienawiści do wszystkich młodych. Ja tak nie mam, wręcz przeciwnie - patrz pierwsze zdanie o dziewczynie ???? Ja tylko po prostu miałem na myśli tylko to, że młodzi wyborcy nie mają szeregu doświadczeń i mogą się stać łatwym celem manipulacji. Mówiąc w skrócie - wytrawni politycy mogą ich wykorzystać do swoich celów co w historii zdarzało się wielokrotnie np. Czerwoni Khmerzy w Kambodży - średnia wieku 16 lat czy rewolucja kulturalna w Chinach. I tylko to miałem na myśli pisząc o tym wieku, że po prostu wiele jeszcze przed nimi, wiele muszą się nauczyć. Nie mam również czegoś takiego jak pisofobia. Jeśli moja sytuacja jako małego przedsiębiorcy się nie tylko nie poprawi, ale wystarczy, że nie pogorszy pod rządami PiSu, zgodnie z obietnicą po roku zrobię przegląd i ich pochwalę. Nie będę mieć z tym problemu. Ja panowie jestem tylko wyborcą, a nie politykiem i mogę zmieniać poglądy w zależności od tego co robią, albo nie robią politycy więc wszystko możliwe.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Absolutnie nie mam nic do młodszych ode mnie. Byłem w długim związku z dziewczyną o połowę młodszą ode mnie:smile: Mam wielu znajomych w waszym wieku jak i rodzeństwo.
A powiedz mi skąd wiesz kto jest w jakim wieku? Przez avatar to widać? To jakaś kuriozalna dyskusja abstrahując od tego, że sam argument jest kuriozalny.
Piszesz tutaj o życiowym doświadczeniu a jak przychodzi co do czego nie jesteś w stanie podjąć merytorycznej dyskusji, nie odpowiadasz na żaden post. Przykro mi, ale mamy chyba inne standardy.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Adamo80 , pytam bez spiny , tak po prostu jak oceniasz obietnice wyborczy PEK, ktore dzisiaj padly na konwencjie ? Brak skladek do ZUSu, NFZu i kolejne obiecane obnizanie podatkow ?
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Adamo80 , pytam bez spiny , tak po prostu jak oceniasz obietnice wyborczy PEK, ktore dzisiaj padly na konwencjie ? Brak skladek do ZUSu, NFZu i kolejne obiecane obnizanie podatkow ?
Brak składki na ZUS to oczywiście dobry pomysł w tym zakresie, że należy zerwać z paradygmatem, że wysokość emerytury musi zależeć od wielkości płaconej składki. Mam nadzieję, że weźmie ktoś to na poważnie i w końcu będzie to krok w kierunku emerytury obywatelskiej.
Natomiast pomysł 10% PIT-u w warunkach w których już teraz jest on z ekonomicznego punktu widzenia mało wydajny jest kompletnie chybiony. Skoro już poszli w tym kierunku to nie rozumiem dlaczego nie zamienić dochodowego na prosty podatek od funduszu płac.
Ale to takie rozważania offtopowe, bo wiadomo, że to kiełbasa wyborcza. PO może obiecać co tylko chce skoro wie, że i tak rządzić nie będzie ????
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Brak składki na ZUS to oczywiście dobry pomysł w tym zakresie, że należy zerwać z paradygmatem, że wysokość emerytury musi zależeć od wielkości płaconej składki. Mam nadzieję, że weźmie ktoś to na poważnie i w końcu będzie to krok w kierunku emerytury obywatelskiej.
Natomiast pomysł 10% PIT-u w warunkach w których już teraz jest on z ekonomicznego punktu widzenia mało wydajny jest kompletnie chybiony. Skoro już poszli w tym kierunku to nie rozumiem dlaczego nie zamienić dochodowego na prosty podatek od funduszu płac.
Ale to takie rozważania offtopowe, bo wiadomo, że to kiełbasa wyborcza. PO może obiecać co tylko chce skoro wie, że i tak rządzić nie będzie ????
Moze i masz racje, z ekonomicznego punkut nie bede dyskutowal bo nie posiadam wiedzy, dla mnie jako obserwatora nasuwa sie zawsze jedno pytanie, czemu tego nie zrobiliscie w tych ostatnich 5 latach ?!

Zreszta ciekawe tez jak potraktuja te skladki, ktore juz sa w Zusie , pewnie podobnie jak te z OFE. No ale mamy jeszcze 2 miesiace kadencji tego sejmu jak im zalezy to niech to przeglosuja ;;)
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Adamo80 , pytam bez spiny , tak po prostu jak oceniasz obietnice wyborczy PEK, ktore dzisiaj padly na konwencjie ? Brak skladek do ZUSu, NFZu i kolejne obiecane obnizanie podatkow ?
W drodze absolutnego wyjątku odpowiem. Co do wieku to oczywiście nie wiem, ale z kontekstu wielu wypowiedzi od czerwca wynika, że macie od 18 do gdzieś 28 lat. To oczywiście tylko moje domysły, ale skoro bułeczka mnie zbanował od &quot;wyzywania&quot; od dzieciaków to znaczy, że chyba trafiłem ???? Pewności oczywiście nie mam.
Co do poważniejszej sprawy czyli konwencji obu partii to w przypadku PO Rostowski powiedział, że to tylko wizja na kadencję 4 letnią i powiedział inną ważną rzecz, że najpierw zdobędą te 10 mld a potem będą wprowadzali te zmiany co mi bardzo odpowiada, a czego nie ma w PiS. Jako przedsiębiorca, a nawet powinni się ze mną zgodzić wszyscy prowadzący budżety domowe, zanim się zacznie wydawać powinno się mieć kasę na te wydatki, a nie wydawać w oparciu o prognozowane przychody co chce zrobić PiS. Mówią damy po 500zł na każde dziecko już teraz, a pieniądze zdobędziemy z uszczelnienia VATu i podatków bankowych i marketowych. A co jak się okaże, że te środki będą niewystarczające ? Oczywiście wiele działań można i trzeba podejmować w oparciu o prognozowanie, ale powiem ci szczerze, że przez to upadła mi wcześniejsza firma (którą niestety nie zarządzałem sam, tylko wspólnie i właśnie wszystko było oparte na prognozach).
Niestety wyborcy z reguły nie mają kompletnie wiedzy i wyobraźni aby przewidzieć negatywne skutki swoich wyborów i dlatego to politycy powinni brać odpowiedzialność nie tylko za obietnice wyborcze, ale i za nie rujnowanie kraju. Wiele osób na tym forum mówi o długu publicznym, o zobowiązaniach wobec UE. Tu też podzielam te obawy, ale w takim razie co z programem PiSu, którego realizacja może być dla kraju jak kolejka górska. Może wyjść, ale może też spowodować wypadek.
Co do pomysłów PO to wprowadzenie jednolitej stawki na wszystko, łącznie z ZUSem to jak wyjaśnił Rostowski ma się zaczynać od 10% dla najbiedniejszych i mają być kolejne więc to będzie to samo co było, tylko pomoc dla najbiedniejszych rzeczywiście była by uruchomiona. Nie jest to jednak żadna rewolucja. Niestety szkoda, że żadna z partii ani PO ani PiS nic nie mówią o redukcji VATu, a dlatego nie mówią bo to rzeczywiście by dotyczyło wszystkich, a nie tylko poszczególnych grup jak np matek z dziećmi. I to jest cała hipokryzja polityków, bo VAT sobie mogą odpisać przedsiębiorcy, ale płacą go zwykli ludzie i jak już gdzieś wspominałem to najbardziej &quot;cwaniacki&quot; z możliwych podatków rodzący olbrzymie przekręty jawnie łamiące prawo jak i je omijające. Są całe fora gdzie sprzedaje się koszty vatowskie i jadą na tym najwięksi cwaniacy.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
W drodze absolutnego wyjątku odpowiem. Co do wieku to oczywiście nie wiem, ale z kontekstu wielu wypowiedzi od czerwca wynika, że macie od 18 do gdzieś 28 lat. To oczywiście tylko moje domysły, ale skoro bułeczka mnie zbanował od &quot;wyzywania&quot; od dzieciaków to znaczy, że chyba trafiłem ???? Pewności oczywiście nie mam.
Rozumiem, że jest jakaś magiczna granica między 28 a 29 rokiem życia a 35(?) letni Adamo to już życiowy dinozaur.
Co do poważniejszej sprawy czyli konwencji obu partii to w przypadku PO Rostowski powiedział, że to tylko wizja na kadencję 4 letnią i powiedział inną ważną rzecz, że najpierw zdobędą te 10 mld a potem będą wprowadzali te zmiany co mi bardzo odpowiada, a czego nie ma w PiS. Jako przedsiębiorca, a nawet powinni się ze mną zgodzić wszyscy prowadzący budżety domowe, zanim się zacznie wydawać powinno się mieć kasę na te wydatki, a nie wydawać w oparciu o prognozowane przychody co chce zrobić PiS.
KAŻDA ustawa budżetowa opiera się na prognozowanych wpływach. Jedynie wydatki są sztywne, jeśli już zostały tam wpisane. Stąd potrzeba korekt niekiedy.
Mówią damy po 500zł na każde dziecko już teraz, a pieniądze zdobędziemy z uszczelnienia VATu i podatków bankowych i marketowych. A co jak się okaże, że te środki będą niewystarczające ? Oczywiście wiele działań można i trzeba podejmować w oparciu o prognozowanie, ale powiem ci szczerze, że przez to upadła mi wcześniejsza firma (którą niestety nie zarządzałem sam, tylko wspólnie i właśnie wszystko było oparte na prognozach).
Problem leży zupełnie gdzie indziej. Prowadząc firmę kierujesz się jedynie interesem finansowym. Ustalając budżet państwa kierujesz się (niestety) głównie interesem politycznym.
Niestety wyborcy z reguły nie mają kompletnie wiedzy i wyobraźni aby przewidzieć negatywne skutki swoich wyborów i dlatego to politycy powinni brać odpowiedzialność nie tylko za obietnice wyborcze, ale i za nie rujnowanie kraju.
Zgoda, tylko pytanie dlaczego PO-owski projekt budżetu na 2016 rok zakłada rekordowy deficyt?
I od razu żeby była jasność nie jestem zwolennikiem PiS-u.
Niestety szkoda, że żadna z partii ani PO ani PiS nic nie mówią o redukcji VATu, a dlatego nie mówią bo to rzeczywiście by dotyczyło wszystkich, a nie tylko poszczególnych grup jak np matek z dziećmi. I to jest cała hipokryzja polityków, bo VAT sobie mogą odpisać przedsiębiorcy, ale płacą go zwykli ludzie i jak już gdzieś wspominałem to najbardziej &quot;cwaniacki&quot; z możliwych podatków rodzący olbrzymie przekręty jawnie łamiące prawo jak i je omijające. Są całe fora gdzie sprzedaje się koszty vatowskie i jadą na tym najwięksi cwaniacy.
Jedynym sposobem na realne uszczelnienie VAT-u jest wprowadzenie jednolitej stawki podatkowej.
 
Do góry Bottom