>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Bieżące wydarzenia, newsy, komentarze

P 276

pwlib

Użytkownik
Co do uchodźców nie będę się osobiście wypowiadał, ale zgadzam się w tej kwestii z każdym jednym słowem Żakowskiego:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Jacek-Zakowski-Polska-ma-twarz-Korwina,wid,17837633,wiadomosc.html

A to najważniejsza część:

Dramat polega na tym, że Polska (pewnie już rękami prezesa Kaczyńskiego, premier Szydło i prezydenta Dudy) zrobi to, co do niej w ramach Unii należy, dopiero wówczas gdy nasz reputacja zostanie zrujnowana i sympatia większości europejskich liderów do Polski zostanie nadwerężona. Zapłacimy za to zapewne już podczas nadchodzącego przeglądu unijnego budżetu. Kiedy komisja będzie dramatycznie szukała pieniędzy na uchodźców, &quot;nasze&quot; pieniądze w budżecie staną się łatwym łupem, bo nie będziemy mieli tradycyjnych obrońców naszych interesów, a sami nie zwojujemy wiele.

Radzę poczytać bo facet mądrze pisze.
Żydofilu, właśnie wypowiedział się twój większy autorytecik, domorosły historyk, tworzący paszkwile niejaki gross, z jego słowami naturalnie też się zgadzasz?


Jan Gross twierdzi że &quot;ohydne oblicze Polaków pochodzi jeszcze z czasów nazistowskich. &quot;W tym przypadku historia nie jest żadną metaforą. Wręcz przeciwnie: korzenie postawy wschodniej Europy, która teraz pokazuje swoje ohydne oblicze, biorą się bezpośrednio z drugiej wojny światowej i z czasów tuż po jej zakończeniu. Polacy byli nie bez racji dumni z oporu, jaki stawiali nazistowskim okupantom, ale faktycznie podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców.

Za takie kłamstwa należy się zwyczajnie, po ludzku dać w ryja. Ja bym nie wytrzymał.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Zapoznaj sie z testami takich ludzi jak Panowie: Ziemkiewicz, Michalkiewicz, Cenckiewicz... Kiedys moze poczytaj Sumlinskiego, ale jescze nie teraz bo na poczatek bedzie to za duza sciana patrzac na Twoja palete wartosci (Zwroc uwage, ze staralem sie Ciebie nie obrazic, ale przykro sie patrzy jak rodak tak mocno bladzi ;) ...)
I dlatego, że mnie nie obrażasz jak większość hejterów stąd, ci odpowiem. Uważasz, że nie znam tych Panów, o których piszesz, że nie znam ich poglądów. Otóż oświecę was prawicowi hejterzy. Ja się wychowałem na poglądach tych Panów. Mój śp. ojciec był tam na samej górze. Pana Michalkiewicza znam osobiście i tak jak Korwin w wielu sprawach mówi mądrze. To wszystko jednak w przeciwieństwie do was to nie są dla mnie &quot;prawdy objawione&quot;, bo znam to od początku UPRu i w kwestiach UE po prostu się z nimi nie zgadzam bo nie mają racji. Dyskutowałem z tymi środowiskami z ludźmi stamtąd tysiące godzin i wasz poziom hejterstwa szczególnie pana pwlib to jest poziom dresa z zasłoniętą buzią i podpalającym tęczę, a nie jakakolwiek dyskusja. Nie dorastacie do pięt Panu Ziemkiewiczowi czy Michalkiewiczowi.

Żakowski ma rację i żaden z was się nie odniósł do tego co napisał tylko kolejny hejt, że Adamo ma jakiś autorytet. Jaki k.... autorytet ? Po prostu przeczytałem ten tekst i się z nim zgadzam. Nie wiem co mówi w Tok FM o Żydach czy na inne tematy. Przytoczyłem tylko co napisał, że nawet jak tak myślimy o uchodźcach po co było się wychylać. A ktoś mi zarzucał, że to ja nie umiem rzeczowo rozmawiać na argumenty. Śmieszne...
Ja w przeciwieństwie do takiego np. pwlib słucham Michalkiewicza, Ziemkiewicza czy Korwina i nie mówię, że jest ksenofobicznym, homofobicznym i seksitowskim prawicowcem, jak pwlib, który skreślił Żakowskiego całościowo, za poglądy. To odróżnia rzeczową dyskusję od fanatyzmu, dlatego naprawdę daję sobie już spokój z wami. Z wyjątkiem ciebie, jestera, blady9mks i może jeszcze kogoś nie ma tu z nikim rozmawiać. Jedyne co umiecie robić to hejtować, nawet PiS już się nauczył, że tak nie można. A co do Korwina to zawsze miałem tezę od jakiś 25 lat, że poglądy spoko, ale kadry czyli ludzie i środowiska go wspierając to dno i dlatego nie będzie miał już nawet tych 3,5% i warto na to zagrać.
 
P 276

pwlib

Użytkownik
Ja skreślam żakowskiego, michników, grossów i inne rzekome autorytety za to , że zwyczajnie bredzą, zresztą jak ty. Nie raz ci udowodniłem, że bredzisz a ty do tego się nie odniosłeś.
TO była ta kopaczówna w końcu w tym zsl-u czy nie była?
Polska w sprawie uchodźców ma obowiązek zachować kategoryczną stanowczość, przeczytaj sobie umysłowy i historyczny impotencie dlaczego:
1. POLSKA NIE JEST BOGATYM EUROPEJSKIM KRAJEM, NIGDY NIE BYLIŚMY MOCARSTWEM KOLONIALNYM A WIĘC I NIE CZERPALIŚMY NIEBOTYCZNYCH ZYSKÓW Z KOLONII JAK TO MIAŁO MIEJSCE W PRZYPADKU HISZPANII, FRANCJI, NIEMIEC, PORTUGALII, WŁOCH CZY WIELKIEJ BRYTANII.
2. TO NIE POLSKA A USRAEL I INNE EUROPEJSKIE &quot;POTĘGI&quot; DOPROWADZIŁY DO KONFLIKTÓW W IRAKU, SYRII, LIBII CZY AFGANISTANIE GDZIE PO OBALANIU ŚWIECKICH, AUTORYTARNYCH RZĄDÓW NASTĘPOWAŁ BURDEL I POGROMY NAPĘDZAJĄCE FALE UCHODŹCÓW, KTÓRE PRZY GAZOWANIU HUSAJNA CZY LEKKIEGO ZAMORDYZMU KADAFIEGO CZY ASSADA SĄ BURDELEM O NIESPOTYKANYM ZJAWISKU.
3. TO W KOŃCU BOGATE EUROPEJSKIE KRAJE ODPOWIADAJĄ ZA BIEDĘ W KRAJACH AFRYKAŃSKICH SKĄD TERAZ DO EUROPY ZMIERZAJĄ SETKI TYSIĘCY ZWYKŁYCH ZAROBKOWYCH EMIGRANTÓW.
4. POLSKA NIE JEST I NIE BĘDZIE KRAJEM PRZYJAZNYM DLA UCHODŹCÓW. Z WIELU POWODÓW.

GÓWNO MNIE OCHODZI CO BREDZI ŻAKOWSKI , ŻE POLSKA REPUTACJA ZOSTANIE ZRUJNOWANA, GÓWNO MNIE OBCHODZI JAKIEŚ BIADOLENIE MERKELÓWNY, JUNCKERA, CZY SCHULZA. POLSKA MA DBAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE O WŁASNYCH OBYWATELI, KTÓRYCH PRAWIE 3mln ŻYJE W SKRAJNYM UBÓSTWIE A NIE O JAKIŚ UCHODŹCACH, NIE MUSIMY ZBAWIAĆ ŚWIATA SZCZEGÓLNIE, ŻE TO NIE MY TAKI PASZTET NAROBILIŚMY.
POLSKA DLA POLAKÓW! POLSKA MA DZIAŁAĆ DLA POLAKÓW!
Zamiast cytować i spuszczać się jak w twoim przypadku nad jakąś miernotą pokroju żakowskiego lepiej zacytować słowa wielkiego Polaka
Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie – aby nie ulec pokusie „zbawiania świata” kosztem własnej ojczyzny. Przypomina mi się tak wspaniale przedstawiony w powieści Gołubiewa „Bolesław Chrobry” i Parnickiego „Srebrne orły” fragment. Oto cesarz Otto III kusi Bolesława Chrobrego, czyni go patrycjuszem rzymskim i chce go ściągnąć do Rzymu. Ale król nie dał się wyciągnąć z Polski, z ubogiego Gniezna, na forum rzymskie. Został w swoim kraju, bo był przekonany, że jego zadanie jest tutaj. Naprzód umocnić musi swoją ojczyznę, a gdy to zrobi, pomyśli o innych, o sąsiadach. Niestety, u nas dzieje się trochę inaczej – „zbawia” się cały świat, kosztem Polski. To jest zakłócenie ładu społecznego, które musi być co tchu naprawione, jeżeli nasza Ojczyzna ma przetrwać w pokoju, w zgodnym współżyciu i współpracy, jeżeli ma osiągać upragniony ład gospodarczy. Nieszczęściem jest zajmowanie się całym światem kosztem własnej Ojczyzny.
WBIJ SOBIE TE SŁOWA RAZ NA ZAWSZE DO SWOJEGO ŁBA, RACJI MIAŁ NIE BĘDZIESZ!
 
luckyandgrind 22

luckyandgrind

Użytkownik
Co do uchodzow w moim odczuciu punkt kulminacyjny bedzie jak Nigeria, ktora ma 182 mln mieszancow (w ciagu ostatnich 7 lat przyrost o prawie 54 mln mieszkancow !!) zacznie emigrowac.... Od lat 70-tych wydaja polowe kasy z wydobycia ropy na zywnosc/pomoc socjalna/walke z glodem w kraju... W ciagu 3-5 lat beda mieli spadki wydobycia a liczba ludzi rosnie jak grzyby po deszczu
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Żakowski ma rację i żaden z was się nie odniósł do tego co napisał tylko kolejny hejt, że Adamo ma jakiś autorytet.
Ja się krótko odniosę do tego fragmentu który zacytowałeś. Mam nadzieję że odpowiesz, bo kilka razy pisałem na temat Twoich postów ale nigdy nie zaszczyciłeś mnie odpowiedzią.
Dramat polega na tym, że Polska (pewnie już rękami prezesa Kaczyńskiego, premier Szydło i prezydenta Dudy)
Obecnie rządzi z tego co pamiętam Ewa Kopacz i co by nie mówić to ona jest odpowiedzialna za stanowisko Polski, które brzmi: ... no właśnie, jak? Stawiamy warunki czy jednak przyjmujemy tyle co Unia narzuciła? Bo z tego co słyszę to dla niej jedno i to samo.
zrobi to, co do niej w ramach Unii należy,
Co do nas w ramach Unii należy? Solidarność z innymi krajami? O Nordstreamie II już w tym temacie chyba pisano. To jest przejaw solidarności?

dopiero wówczas gdy nasz reputacja zostanie zrujnowana i sympatia większości europejskich liderów do Polski zostanie nadwerężona.
Tu warto się zastanowić nad priorytetami polityki zagranicznej. Czy dbamy tylko o reputację czy o interesy narodowe. Moim zdaniem zazwyczaj to nie idzie w parze. Poglądy Żakowskiego i spółki na tę kwestię chyba wszyscy znamy. Ja mam trochę inne zdanie. Mamy szansę wreszcie zbliżyć się do krajów środkowej Europy, które mają identyczne interesy jak my w tej sprawie. Albo będziemy szli razem z nimi albo poddamy się dyktatom panów z Unii i wtedy absolutnie nikt nie będzie nas szanował.
Zapłacimy za to zapewne już podczas nadchodzącego przeglądu unijnego budżetu.
Nowy budżet będzie od 2020 roku, gdzie nam sporo kasy tak czy tak odetną. Do tego czasu problem uchodźców powinien być rozwiązany i nikt już o tym nie powinien pamiętać. Warto przypomnieć, że pewne rzeczy też nam się należą w UE i nikt nam łaski nie robi że to dostajemy. O tym się nie pamięta.
Kiedy komisja będzie dramatycznie szukała pieniędzy na uchodźców, &quot;nasze&quot; pieniądze w budżecie staną się łatwym łupem, bo nie będziemy mieli tradycyjnych obrońców naszych interesów, a sami nie zwojujemy wiele.
Jeśli ktoś wierzy, że w Unii mamy tradycyjnych obrońców naszych interesów to akurat z tym nie będę dyskutował. Szkoda czasu.
e/ Warto też by moderator zajrzał i kilku osobom dał czas do namysłu zanim będą mogły dalej tu pisać. Może będzie mniej epitetów.
 
P 276

pwlib

Użytkownik
Nie ma sensu odpowiadać już temu upośledzonemu dewiantowi. Rzyga, że jakieś żakowskie ma rację a żaden z nas nie potrafi się odnieść do jego bredni. Gdy się odniosłem siedzi cicho. Typowy POlszewik.
 
yam 93

yam

Użytkownik
Muzułmanie powiesili w Niemczech baner: &quot;Wasze dzieci będą modlić się do Allaha, albo zginą&quot;
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
PIT i tak traci na znaczeniu, jakieś 30% Polaków realnie nie płaci go w ogóle, korzystając z ulg i odpisów, więc byłoby to właściwe rozwiązanie. Z tym że diabeł tkwi jak zwykle w szczegółach, bo mogłoby się okazać że rodzina która teraz ma te ulgi, np na dzieci mogłaby, teoretycznie, na tym stracić.
A co do VAT-u to tak, to właściwy kierunek. Jak i parę jeszcze innych rzeczy.
Ale na pewno ujednolicenie stawek VAT tego procederu nie zatrzyma.
Pełna zgoda. PIt jest absurdalny w swojej konstrukcji. Oprócz tego o czym napisałeś, czyli o sposobach uciekania od niego mamy jeszcze tzw. pętlę podatkową. Czyli w ramach przychodów z tytułu PIT wlicza się także podatek odprowadzony od emerytów, rencistów i pracowników budżetówki. Dlatego moim zdaniem podatek od funduszu płac by to rozwiązywał, oczywiście wraz z reformą emerytalną i VAT-u.
Adamo80:
Co do uchodźców nie będę się osobiście wypowiadał, ale zgadzam się w tej kwestii z każdym jednym słowem Żakowskiego:
Kolejny raz widzę to samo. Dalej nie odpowiedziałeś na ŻADEN argument tutaj przedstawiony za to powołujesz się na jakieś nic nie wnoszące prognozy człowieka, który z obiektywizmem nic wspólnego nie ma. Twierdzisz, że Cię tutaj obrażają - ja nic obraźliwego nie napisałem, merytorycznie się kilka razy odniosłem do Twoich wypowiedzi i nie dostałem żadnej odpowiedzi. Przyzwyczajam się.
Żakowski odkąd pamiętam miał żenujące wypowiedzi, ale od czasu jak wypalił, że policjantów należy uczyć empatii np przebierając ich w sukienki miałem pewność, że facetem powinien zająć się odpowiedni specjalista od chorób psychicznych. Od tego czasu jak widać stan się cały czas pogarsza.
Żakowski ma rację i żaden z was się nie odniósł do tego co napisał tylko kolejny hejt, że Adamo ma jakiś autorytet.
Problem polega na tym, że trudno odnieść się do wypowiedzi pozbawionej merytorycznych argumentów a zawierających tylko i wyłącznie prognozy Żakowskiego.
I jeśli na prawdę uważasz, że Polska powinna zgodzić się na kwotowe przyjęcie emigrantów (bo uchodźców mamy w Turcji czy Jordanii a jako żywo Węgry czy Serbia nie są krajem w którym panuje konflikt zbrojny) to wypada mi jedynie współczuć.
 
J 127

jester72

Użytkownik
Komentarz i objaśnienia do pewnej wizyty:
W dyplomacji obowiązuje zasada, że na terytorium drugiego kraju nie atakuje się kraju trzeciego. Na takie ataki pozwalają sobie czasem (Primakow w Indiach przeciw Polsce) politycy rosyjscy. Nie ma natomiast niepisanego prawa (a prezydent jest wykształconym i praktykującym prawnikiem), że na terytorium drugiego kraju nie atakuje się własnego kraju. Nie ma, bo nikt sobie nie umiał czegoś takiego wyobrazić.
http://studioopinii.pl/krzysztof-mroziewicz-dyplomacja-prezydenta-dudy/
 
P 276

pwlib

Użytkownik
Raczysz żartować. Prezydent A. Duda nie mówił, źle o Polsce. Mówił źle w zgodzie z prawdą o efektach rządów i tym co zrobiła z Polską POlszewicka junta.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Komentarz i objaśnienia do pewnej wizyty:

W dyplomacji obowiązuje zasada, że na terytorium drugiego kraju nie atakuje się kraju trzeciego. Na takie ataki pozwalają sobie czasem (Primakow w Indiach przeciw Polsce) politycy rosyjscy. Nie ma natomiast niepisanego prawa (a prezydent jest wykształconym i praktykującym prawnikiem), że na terytorium drugiego kraju nie atakuje się własnego kraju. Nie ma, bo nikt sobie nie umiał czegoś takiego wyobrazić.

http://studioopinii.pl/krzysztof-mroziewicz-dyplomacja-prezydenta-dudy/
Ahh nie pamieeta chloptas jak wielki krol Europy Donaldo Tusku tez mowil do Polakow , ze nie bedzie ich namawiac na powort bo nie ma do czego ;)
 
N 31

nocoty

Użytkownik
Ahh nie pamieeta chloptas jak wielki krol Europy Donaldo Tusku tez mowil do Polakow , ze nie bedzie ich namawiac na powort bo nie ma do czego ;)
Nawet nie próbuj oczekiwać od niego (Jester) jakiegokolwiek obiektywizmu ???? widać że to jakiś pełowiec, wszystko co wkleja to jakieś gówniane memy i z tyłka wzięte gorzkie żale anonimowych blogerów. Na siłe szuka czegokolwiek, żeby tylko było antyDuda, a jedyne co znajduje to prawdy głoszone przez tvn czy kopaczke o tym jaki to Duda jest beee bo powiedzał prawde o tej zielonej wyspie, albo o tym że nie poczekał aż szanowna kopara raczy przywitać się ze swoimi psiapsiółami i urzędnikami pod Westerplatte. Widać, że boli go ten Duda i Pis. No i ma boleć.
 
Do góry Bottom