>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
Fortuna bonus

Bieżące wydarzenia, newsy, komentarze

J 127

jester72

Użytkownik
Tak wolność i tolerancja, ja się pytam co się musi stać, aby ktoś się zabrał za te śmiecie?
Zobaczcie co się dzieje w Norwegii, każdy potępiał Breivika a teraz co?
A to ilu islamistów wykończył ten cały Breivik, bo jakoś nie mogę znaleźć tej informacji?
 
P 276

pwlib

Użytkownik
A to ilu islamistów wykończył ten cały Breivik, bo jakoś nie mogę znaleźć tej informacji?
Wykończył socjalistów na tej wyspie, którzy są jeszcze gorsi od wahhabitów bo tolerują to bydło i optują za ich przyjmowaniem.
 
macio106 181,3K

macio106

Znawca - MMA
18-letni Muhamed , obywatel Somalii , zgwałcił i pobił 12-letnia dziewczynkę. Podczas gwałtu , gdzie na przemian wymierzał jej ciosy w głowę krzyczał do dziewczynki cyt: &quot;czarny ku*as jest drogi&quot;.
Sad wziął pod uwagę młody wiek oskarżonego i wymierzył mu kare... 180 godzin prac społecznych za gwałt , pobicie oraz pedofilie.
Europa zdechnie przez tą swoją tolerancje.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Wykończył socjalistów na tej wyspie, którzy są jeszcze gorsi od wahhabitów bo tolerują to bydło i optują za ich przyjmowaniem.
Z tymi twoimi poglądami to tobie powinni się przyjrzeć ludzie z ABW. Żydów nienawidzisz, pochwalasz Brevika za to, że zabił dziewczyny i chłopaków w wieku 18-25 lat ! Przed nimi było całe życie, pojechali głównie sobie na obóz jak na wakacje, często się nawet nie interesowali polityką, a ty jakieś piszesz farmazony o socjalistach ! Mógł sobie na blogu pisać o polityce, a nie zabijać niewinne ofiary ! Powinieneś się naprawdę leczyć, a jak ty tak na poważnie z tą nienawiścią do Żydów, socjalistów, zakładam również - czarnych i gejów to niech jakieś służby cię prześwietlą póki nie będzie za późno.
A i adminów forum bardzo proszę o przyjrzenie się postom tego człowieka, bo potraficie (niektórzy) przypierd....ić się o brak analizy, a puszczacie antysemityzm, a teraz obronę terroryzmu !
 
P 276

pwlib

Użytkownik
Z tymi twoimi poglądami to tobie powinni się przyjrzeć ludzie z ABW. Żydów nienawidzisz, pochwalasz Brevika za to, że zabił dziewczyny i chłopaków w wieku 18-25 lat ! Przed nimi było całe życie, pojechali głównie sobie na obóz jak na wakacje, często się nawet nie interesowali polityką, a ty jakieś piszesz farmazony o socjalistach ! Mógł sobie na blogu pisać o polityce, a nie zabijać niewinne ofiary ! Powinieneś się naprawdę leczyć, a jak ty tak na poważnie z tą nienawiścią do Żydów, socjalistów, zakładam również - czarnych i gejów to niech jakieś służby cię prześwietlą póki nie będzie za późno.
A i adminów forum bardzo proszę o przyjrzenie się postom tego człowieka, bo potraficie (niektórzy) przypierd....ić się o brak analizy, a puszczacie antysemityzm, a teraz obronę terroryzmu !
Tylko z abw?! Ja liczyłem przynajmniej na jakiś המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, cia lub mi6. Tak- mogę nienawidzić narodu wybranego. Za nienawiść się na szczęście nie odpowiada. Mam pełne prawo kogoś nienawidzić.

Nigdzie nie pochwalam Breivika, stwierdzam jedynie, że socjaliści, którzy masowo optują za sprowadzaniem wahhabitów do Europy są ich wspólnikami a więc z całą pewnością należy im się kara śmierci. Domaganie się kary śmierci to nie jest żadne przestępstwo. Wiele partii politycznych ma to w swoich programach.
Te &quot;dzieci&quot; na wyspach to przedstawiciele norweskiej partii pracy a więc socjaliści, którzy w swoim programie optują za niczym nie ograniczoną emigracją również terrorystów wahhabitów. Nie może być z mojej strony przyzwolenia na ich działania. Dla współpracujących z terrorystami także należy się kara śmierci.
Proszę wskazać gdzie jestem antysemitą bądź propagującym terroryzm. Inaczej cichutko i nie pyszczyć.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Nie usprawiedliwiam w najmniejszym stopniu tamtych wydarzeń, ale przedstawianie jako największej ofiary, kościoła katolickiego, który sam w tamtym czasie miał wiele na sumieniu, też jest trochę nie na miejscu.
Po pierwsze, zawsze są &quot;jakieś czasy&quot;, w których można coś znaleźć. Na człowieka albo grupę ludzi.
Po drugie i w nawiązaniu do pierwszego,
gdyby np. zamieścić obszerny opis, w jaki sposób Tak zwani Republikanie zachowywali się podczas wojny domowej w Hiszpanii wobec katolickiego kleru, to zawsze może się znaleźć ktoś, kto stwierdzi, że nie na miejscu jest przedstawienie Kościoła Katolickiego w roli największej ofiary.
Piszę zarwówno o &quot;specyfice&quot; i wyrafinowaniu tortur i mordów wobec katolickiego kleru i szerzej, wobec członków tego kościoła, jak również o skali.

(Będą i tacy, którzy powiedzą, że kościół ten w ogóle nie był ofiarą). I wtedy też można dopowiedzieć, że w tamtych czasach miał ten kościół &quot;wiele na sumieniu&quot;.
Wystarczy znaleźć jakieś przypadki zdemoralizowania wśród kleru, i będzie, że miał.


I po trzecie, najważniejsze. Sumienie Koscioła Katolickiego, z konkretnego okresu, nie ma żadnego przełożenia na zbydlęcone (nie obrażając bydlątek) zachowanie rewolucyjnej, zwyrodniałej dziczy zdegenerowanych morderców.
 
suvi 107

suvi

Użytkownik
Po pierwsze, zawsze są &quot;jakieś czasy&quot;, w których można coś znaleźć. Na człowieka albo grupę ludzi
W przypadku KRK &quot;można znaleźć&quot; bardzo dużo od samego początku jego istnienia, przez długie stulecia, właściwie aż do teraz, ale nie chodzi mi o to, żeby wytykać tu wszystkie błędy kościoła katolickiego. Jednak jeśli mowa o samej Francji to przychodzi mi na myśl wstrętne postępowanie kościoła katolickiego w okresie poprzedzającym rewolucję, z chyba największym &quot;osiągnięciem&quot; jakim była noc św. Bartłomieja.
I po trzecie, najważniejsze. Sumienie Koscioła Katolickiego, z konkretnego okresu, nie ma żadnego przełożenia na zbydlęcone (nie obrażając bydlątek) zachowanie rewolucyjnej, zwyrodniałej dziczy zdegenerowanych morderców.
Takiemu poziomowi zepsucia moralnego mogłyby pewnie dorównać Sodoma i Gomora, ale można powiedzieć, że kościół katolicki w samej Francji również dawał przykład jak nie powinno się postępować (przykład podałem wyżej), stąd moje zastrzeżenia.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Suvi,
[...] noc św. Bartłomieja.
tak jak napisałem, zawsze coś można wyciągnąć i dowolnie &quot;żonglować&quot; wydarzeniami. Ten okres &quot;poprzedzający&quot; rewolucję, a o którym wspomniałeś, to XVI w. Rewolucja to wiek XVIII.
[...] ale można powiedzieć, że kościół katolicki w samej Francji również dawał przykład [...]
Rozumiem, o czym napisałeś, ale konsekwentnie podtrzymuję, że zawsze można powiedzieć wiele.
Tylko, nie można usprawiedliwiać jednego postępowania, innym. Każdy odpowiada za siebie i za swoje czyny. Za morderstwa dokonywane podczas rewolucji, a omawiany i przytoczony materiał dotyczy konkretnie, rocznicy Wielkiej Rewolucji Francuskiej, wydarzenia stawianego często i za wzór i graniczną datę w historii, odpowiadają mordercy tworzący własnymi krwawymi łapami właśnie to konkretne wydarzenie historyczne.

Edit: wiem, że nie usprawiedliwiasz tych rewolucyjnych wydarzeń.
 
suvi 107

suvi

Użytkownik
tak jak napisałem, zawsze coś można wyciągnąć i dowolnie &quot;żonglować&quot; wydarzeniami. Ten okres &quot;poprzedzający&quot; rewolucję, a o którym wspomniałeś, to XVI w. Rewolucja to wiek XVIII.
Ok, XVI wiek, ale jak wobec tego i całej nieomówionej tutaj historii kościoła wygląda zamieszczony w artykule cytat jakoby 18 wieków chrześcijaństwa przyniosło ludzkości wolność i równość? Nie uważasz, że jest to najdelikatniej mówiąc nie fair, zwłaszcza wobec czytelników nieznających się zbytnio na historii?
Tylko, nie można usprawiedliwiać jednego postępowania, innym. Każdy odpowiada za siebie i za swoje czyny. Za morderstwa dokonywane podczas rewolucji, a omawiany i przytoczony materiał dotyczy konkretnie, rocznicy Wielkiej Rewolucji Francuskiej, wydarzenia stawianego często i za wzór i graniczną datę w historii, odpowiadają mordercy tworzący własnymi krwawymi łapami właśnie to konkretne wydarzenie historyczne.
I dlatego pisałem, że tego nie usprawiedliwiam.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] cytat jakoby 18 wieków chrześcijaństwa przyniosło ludzkości wolność i równość? Nie uważasz, że jest to najdelikatniej mówiąc nie fair, zwłaszcza wobec czytelników nieznających się zbytnio na historii?
[...]
Nie uważam, że jest to nie w porządku.
Omawiany artykuł, jest zbiorem cytatów. Jest jakby omówieniem lektury. Bloger przybliża Czytelnikowi pozycję pn. &quot;Rewolucja francuska wobec religii katolickiej i jej duchowieństwa&quot;.
Błąd (nieścisłość) natomiast widzę w tytule tej książki. Nie ma takiej religii. Religia katolicka, nie istnieje.
Nie uważam, że nie fair, ponieważ J. S. Pelczar pisał o wolności, braterstwie i równości lecz dalej natychmiast dookreślił: &quot;w duchu Bożym&quot;.
Przyrównuję to do sytuacji, gdy odpowiednie dokumenty państwowe albo ponad (między) państwowe też określają, iż wszyscy ludzie są w obliczu prawa równi i jest to sytuacja modelowa. I państwo, które przyjmie, zinternalizuje taki zapis, nazwane będzie światłym i cywilizowanym. Na co dzień z tą równością wobec prawa, bywa różnie.
 
suvi 107

suvi

Użytkownik
Błąd (nieścisłość) natomiast widzę w tytule tej książki. Nie ma takiej religii. Religia katolicka, nie istnieje.
Tak z ciekawości- to jaka to religia?
Nie uważam, że nie fair, ponieważ J. S. Pelczar pisał o wolności, braterstwie i równości lecz dalej natychmiast dookreślił: &quot;w duchu Bożym&quot;.
Dla mnie to &quot;w duchu Bożym&quot; niewiele zmienia. Co to w ogóle znaczy? Rozumiem poczucie jedności gorliwych wyznawców, ale jedynie katolicyzmu, a istniało więcej odłamów chrześcijaństwa, które nie miały żadnej wolności, mimo iż wierzyły w teoretycznie tego samego Boga. Przynależność do kościoła katolickiego była jednoznaczna z popieraniem jego działalności, chyba, że ktoś należał do niego tylko ze strachu, więc nie widzę też za bardzo powodu, żeby wyraźnie oddzielać wyznawców od samych katów, jakby nie mieli ze sobą nic wspólnego.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Tak z ciekawości- to jaka to religia? [...]
Chrześcijańska.

[...] Dla mnie to &quot;w duchu Bożym&quot; niewiele zmienia. Co to w ogóle znaczy?
Właśnie. Zdefiniowanie pojęć przez autora, być może znajdziemy we właściwej książce. Niekoniecznie na blogu osoby, która przytacza wyrywkowo cytaty.
W tym momencie, rozumiem, iż oznacza to, że przed Bogiem wszyscy są równi. Również to, że wszyscy ludzie są braćmi. I pozostałe uniwersalne wartości chrześcijańskie. Bezsprzecznie, religia chrześcijańska niosła i niesie ze sobą wartości tj. wolność, równość, braterstwo. Inną zaś sprawą, jest nieudolne wprowadzanie tych zasad w życie przez ludzi. Pisałem o tym wcześniej. To wzorzec.
[...] a istniało więcej odłamów chrześcijaństwa, które nie miały żadnej wolności, mimo iż wierzyły w teoretycznie tego samego Boga.
Kościół Katolicki w osobie Papieża, przepraszał za grzechy i winy tego właśnie kościoła. Dla mnie, wystarczy raz. Nie usłyszałem natomiast przeprosin za rzezie popełnione podczas Wielkie Rewolucji Francuskiej. Od któregokolwiek z sukcesorów (od Francji w jakimkolwiek jej porewolucyjnym okresie).
[...] więc nie widzę też za bardzo powodu, żeby wyraźnie oddzielać wyznawców od samych katów, jakby nie mieli ze sobą nic wspólnego.
A ja widzę. Do Kościoła (Jezusa Chrystusa) należy się przede wszystkim dla Boga a nie dla ludzi, którzy są współwyznawcami.
Nienawiść podczas rewolucji kierowała się przede wszystkim (albo, wyraźnie) na kler a nie tzw. wiernych. Raczej może z &quot;naciskiem&quot; na kler. Zostało to ujęte w cyt. materiale. Czy znasz przypadek, gdzie tabuny rozszalałych z nienawiści księży katolickich biega po ulicach szukając ofiar? Nawet podczas Inkwizycji, wyrok ferowała i wykonywała władza świecka.
I powtórzę raz jeszcze, że artykuł dotyczy rzezi, dokonywanych podczas Rewolucji Francuskiej. Będę to powtarzał w nieskończoność.
Możesz oczywiście poczekać albo i nie czekać na rocznicę innej rzezi i przytoczyć tekst o nocy Św. Bartłomieja. Wtedy będzie bardziej a propos.
Dodać należy, rzeź w noc św. Bartłomieja poprzedzały protestanckie rzezie na Katolikach.
Można też napisać o pozostałych rzeziach protestanckich na Katolikach. W Szwajcarii, Niderlandach, Szwecji, państwach niemieckich, w Orleanie ... itd. Tylko w jakim celu?
Odpryski: jeszcze kilka lat temu, katolicki obywatel bodajże Szwecji, nie miał prawa pełnić funkcji publicznej (sławna tolerancja skandynawska).

Wracając do meritum, &quot;w duchu Bożym&quot; zmienia bardzo wiele. Gdyby tylko ludzie wcielali te zasady w życie.
(Osobiście, nie jestem jakimś specjalnym chwalcą demokracji a satysfakcjonuje mnie równość wobec prawa. Pozostałe nierówności są czymś oczywistym i naturalnym - ale to na inną dyskusję).
 
suvi 107

suvi

Użytkownik
Chrześcijańska.
Dla mnie określenie religia katolicka jest jak najbardziej wskazane. Nie będę tego rozwijał, bo nie chcę robić jeszcze większego offtopu, w końcu to nie dział &quot;religia&quot;. Ewentualnie mogę wyjaśnić na pw.
Kościół Katolicki w osobie Papieża, przepraszał za grzechy i winy tego właśnie kościoła. Dla mnie, wystarczy raz.
Dla mnie też. ????
Nienawiść podczas rewolucji kierowała się przede wszystkim (albo, wyraźnie) na kler a nie tzw. wiernych. Raczej może z &quot;naciskiem&quot; na kler. Zostało to ujęte w cyt. materiale. Czy znasz przypadek, gdzie tabuny rozszalałych z nienawiści księży katolickich biega po ulicach szukając ofiar? Nawet podczas Inkwizycji, wyrok ferowała i wykonywała władza świecka.
Czy ja gdzieś bronię rewolucjonistów? Bo wygląda jakbym miał tłumaczyć ich nienawiść skierowaną do osób duchownych. Jeśli już pytasz to nie przytoczę Ci w tej chwili konkretnego przykładu, jednak nie ośmieliłbym się powiedzieć, że takie sytuacje nie miały miejsca. Jeśli poczytasz sobie książki poruszające tę tematykę to niewykluczone, że znajdziesz opisy podobnych sytuacji.
Dodać należy, rzeź w noc św. Bartłomieja poprzedzały protestanckie rzezie na Katolikach.

Można też napisać o pozostałych rzeziach protestanckich na Katolikach. W Szwajcarii, Niderlandach, Szwecji, państwach niemieckich, w Orleanie .
Dostrzegam jednak dość sporą różnicę. Reformatorzy nie nawoływali do zwalczania agresji agresją, a wręcz apelowali, żeby tego nie robić, bo odwdzięczając się złem za zło, niczym nie różniliby się od swoich oprawców. Oczywiście nie powstrzymało to wszystkich ludzi, którzy nie rozumieli idei reformacji, a traktowali ją raczej jako ruch oporu przeciwko dyktaturze Rzymu. Z drugiej strony sama głowa kościoła katolickiego, czyli papież nie tylko pozwalał zwalczać innowierców, ale sam to inicjował.
I powtórzę raz jeszcze, że artykuł dotyczy rzezi, dokonywanych podczas Rewolucji Francuskiej. Będę to powtarzał w nieskończoność.
A ja zwracam uwagę, że moim zdaniem był nieobiektywny, przez zamieszczony kłamliwy cytat. Autor mógł nie poruszać tematu historii chrześcijaństwa, lub zrobić to w obiektywny sposób, wtedy ja też bym tego nie komentował. Wyjaśniłeś, że to pisał autor artykułu, przedstawiłeś swój punkt widzenia, ok. A ja napisałem w razie gdyby ktoś nie znał historii kościoła, bo z tego artykułu mógłby wtedy wywnioskować, że kościół katolicki to twórca samego dobra. Może źle to odebrałeś, ale nie miałem na celu dyskutować o błędach kościołów. Nie mam nic do katolików, fajnie czasem kulturalnie podyskutować o wierze, ale ogólnie to nie mój interes w co kto wierzy. Cieszę się, że teraz mamy inne czasy i nikt nikogo nie zmusza do żadnego wyznania (przynajmniej w cywilizowanym świecie).
Wracając do meritum, &quot;w duchu Bożym&quot; zmienia bardzo wiele. Gdyby tylko ludzie wcielali te zasady w życie.
Nie wątpię w to jak dużo zmienia Duch Boży w prawdziwym znaczeniu, ale w tym cytacie widzę tylko puste słowa.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Tak możemy rozmawiać w nieskończoność i się cytować w nieskończoność a komentujemy zdanie wyrwane przez blogera z szerszego kontekstu. Nawet nie wiemy jakiego. Chyba, że przeczytałeś omawianą książkę. Ja, nie przeczytałem.
Tematyka relacji protestancko katolickich nie jest mi obca z uwagi, już nie tylko na pewien jej związek z moim zawodem wyuczonym (nie jestem księdzem ani katechetą) oraz w zw. z tym, że jestem w małżeństwie mieszanym wyznaniowo, a dlatego nie będę kontynuował, bo setki podobnych rozmów już za mną ???? Zwyczajnie różnimy się a w pewnych punktach nawet się zgadzamy. Zgadzam się. Fajnie podyskutować.
 
suvi 107

suvi

Użytkownik
Większość kościołów protestanckich z upływem lat zatraciła gdzieś wiele kluczowych idei, o które walczyli reformatorzy i ciężko byłoby mi powiedzieć o którymś- to jest kościół, z którym się w pełni identyfikuję, dlatego nie należę do żadnego z nich. Apostazji w kościele katolickim też się nie poddałem, choć jak się może domyślasz, nie zgadzam się z większością jego doktryn (kiedyś byłem takim prawdziwym gorliwym katolikiem, zmiany przyszły z czasem).

Masz rację, dyskusja mogłaby się nie skończyć, więc trzeba sobie powiedzieć stop. Mi też często brakuje siły na rozmowy o podobnej problematyce, bo też mam ich trochę za sobą, ale jak jest kultura i nie ma agresji to jest ok.
Pozdrawiam. ????
 
Do góry Bottom