>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Bieżące wydarzenia, newsy, komentarze

magician 2,9K

magician

Użytkownik
No, ale chyba nie oczekujesz, że ludzie w nagrodę za takie szambo ponownie wybiorą PO? To normalne, że partia, której politycy dali sią tak skompromitować przegrywa wybory. Mnie najbardziej ciekawi, kto jest mocodawcą tego Stonogi?
A które to pokolenie nie było podatne na manipulację? Może te, które w czasie rewolucji francuskiej dokonywało zbrodni ludobójstwa w Wandei? A może te, które w Niemczech wybrało Hitlera? Albo wyborcy Stana Tymińskiego? Technologia i techniki manipulacji poszły do przodu, ale ludzie są tacy sami. Tak jak od wieków starzy narzekają na upadek młodzieży, a jakoś świat się jeszcze nie zawalił.
On wcale nie musi mieć kogoś wielkiego nad sobą, skrzywdzili go okrutnie, posyłając niesłusznie za kraty na 3,5 roku (jeszcze prze jakieś 4 miesiące &quot;zapominali&quot; wyslac pisma o zwolnienie go z pierdla), sluzba wiezienna, w jego mniemaniu, doporowadzila przeszukaniem jego 72--letnej matki do smierci, wiec tak na preawde ma o co walczyc i za co sie mscic. Na pewno ma wiele kontaktow i wiele kkierunkow moglby obrac, czy wybierajac ten swoj, czy kogos, kto moglby go urzadzic jeszcze lepiej, niz on sam, ale stawiajac sie w jego sytuacji ja mu poki co wierze, ze po porsotu chce zabrac swiniom koryto i je oczyscic.
Moze to sie okazac kolejny przebieraniec, n oale chyba nie mysli ktos, ze lepiej dac POwcowm zrobic to po swojemu? ???? prokuratorzy tez juz sie wystarczajaco osmieszyli, mam wielka nadzieje, ze to jest koniec PO.
Kukiz (nie ma mojego poparcia za bardzo) sie z nim polaczy prawdopodobnie i ciekawe, czy beda 1. sila w Polsce. jesli tak, to bylaby to ciekawa sytuacja, jakiej juz danwo u nas nie bylo. ryzyko na prawde duze, ale i nadzieje nei mniejsze
ps
jutro pooprawie bledy
PS2
gdzie mam napisac o odblokowanie HP? ???? dostalem bana za nic
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
No i nie ma już Prezydenta Komora, PO upada a Stonogi wszczynają rozruby. Podobało mi się to co powiedział wczoraj Marszałek Sejmu - Radosław Sikorski choć od czasu &quot;laski Amerykanom&quot; go znielubiłem; że to wszystko co dotąd osiągnęliśmy w kraju i na arenie międzynarodowej możemy zaprzepaścić przez takie rozruby jak Kukiz i Stonoga bo PiS jak na razie wydaje się, że nie będzie szedł tą drogą co dawniej. Życzę Polsce jak najlepiej, ale tak jak pisałem w wątku prezydenckim, gdzie mnie bezrozumni hejterzy z pokolenia dzieci netu, zaatakowały całą chmarą; powtórzę jeszcze raz: Przez ostatnie 8 lat i obecnie nie jest za dobrze z pracą, płacą i warunkami, a do tego arogancja i buta władzy irytuje nas wszystkich, ale mogą przyjść takie czasy, że te obecne problemy wydadzą się zabawne. Innymi słowy mówiąc drogie dzieci 18-30 lat jest źle, ale może być jeszcze gorzej, a PO gwarantuje spokój i stabilizację. Jak za rok będzie płacz, że bezrobocie 20%, a złotówka słabiutka będziecie mogli mieć pretensję wyłącznie do siebie kogo wybraliście do sejmu i senatu.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
No i nie ma już Prezydenta Komora, PO upada a Stonogi wszczynają rozruby. Podobało mi się to co powiedział wczoraj Marszałek Sejmu - Radosław Sikorski choć od czasu &quot;laski Amerykanom&quot; go znielubiłem; że to wszystko co dotąd osiągnęliśmy w kraju i na arenie międzynarodowej możemy zaprzepaścić przez takie rozruby jak Kukiz i Stonoga bo PiS jak na razie wydaje się, że nie będzie szedł tą drogą co dawniej. Życzę Polsce jak najlepiej, ale tak jak pisałem w wątku prezydenckim, gdzie mnie bezrozumni hejterzy z pokolenia dzieci netu, zaatakowały całą chmarą; powtórzę jeszcze raz: Przez ostatnie 8 lat i obecnie nie jest za dobrze z pracą, płacą i warunkami, a do tego arogancja i buta władzy irytuje nas wszystkich, ale mogą przyjść takie czasy, że te obecne problemy wydadzą się zabawne. Innymi słowy mówiąc drogie dzieci 18-30 lat jest źle, ale może być jeszcze gorzej, a PO gwarantuje spokój i stabilizację. Jak za rok będzie płacz, że bezrobocie 20%, a złotówka słabiutka będziecie mogli mieć pretensję wyłącznie do siebie kogo wybraliście do sejmu i senatu.
Skoro jest zle, to nie lepiej dac szanse na zmiane ? To wlasnie twoje myslenie jest jak najbardziej nie na miejscu, zamiast atakowac ,, tych dzieci z neta &#39;&#39; pomysl sobei co ja gadam. Piszesz , ze jest chujowo ale stabilnie. Ale to nie ty bedziesz musial zyc kolejne 50 lat na tym swiecie i chodzic do pracy za 1200 zl.(skoro taki stary jestes) Ludzie chca zmiany, bo maja dosc tej arogancji i tego co sie dzieje, do tego te wszystkie afery i klamstwa. Ale ja uwazam, ze to co teraz widzimy to pikus, ze sa tasmy w ktorych jest mowa o grubych milionach (Amber Gold) i pewnie o katastrofie, dlatego wszysc teraz tak uciekaja. Zreszta 1, ktory uciekl do szanowny D.Tusk, ktory tez zostal nagrany z Kulczykiem;) Na koniec jeszcze ode mnie fakty i ich pokrycie z ust politykow .

 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
A i jeszcze , piekne slowa pani Ewy Kopacz wczoraj ! Zamiast przeprosic wszystkich Polakow ( tak jak to probowaly wcisnac nam media rezimowe) Przeprosila tylko swoich wyborcow !!! BRAWO !
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
A i jeszcze , piekne slowa pani Ewy Kopacz wczoraj ! Zamiast przeprosic wszystkich Polakow ( tak jak to probowaly wcisnac nam media rezimowe) Przeprosila tylko swoich wyborcow !!! BRAWO !
Radek przebił mówiąc że podaje się do dymisji dla dobra PO.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Za: Interia.pl Chciałbym przekazać, że rozmawiałem z panią premier i wiceprzewodniczącą PO Ewą Kopacz i w wyniku tej rozmowy podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji Marszałka Sejmu&quot; - powiedział Radosław Sikorski.
&quot;Podjąłem tę decyzję z troski o dobro Platformy - jedynej partii, która jest w stanie utrzymać tę pozycję, którą Polska wypracowała sobie zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w kraju, w ostatnich latach&quot; - dodał.
&quot;Jako wiceprzewodniczącemu Platformy Obywatelskiej jej interes, jej szanse wyborcze, są dla mnie ważniejsze niż osobiste ambicje&quot;- podkreślał Sikorski.
Zaznaczył, że zamierza nadal pracować na sukces PO i zdecydował się na podjęcie się zadania, które premier przed nim postawiła postawiła. &quot;Będę liderem listy w Bydgoszczy&quot; - tłumaczył.
Maja tupet
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Przez ostatnie 8 lat i obecnie nie jest za dobrze z pracą, płacą i warunkami, a do tego arogancja i buta władzy irytuje nas wszystkich, ale mogą przyjść takie czasy, że te obecne problemy wydadzą się zabawne. Innymi słowy mówiąc drogie dzieci 18-30 lat jest źle, ale może być jeszcze gorzej, a PO gwarantuje spokój i stabilizację. Jak za rok będzie płacz, że bezrobocie 20%, a złotówka słabiutka będziecie mogli mieć pretensję wyłącznie do siebie kogo wybraliście do sejmu i senatu.
Mam 33 lata. Pracuję i dobrze zarabiam - na rękę dostaję 1125 złotych miesięcznie (ci, co zarabiają 6 tys. to złodzieje, ja jestem uczciwy). Jest mi dobrze. Umowę mam na 3 miesiące, ale szef powiedział, że mi ją przedłuży jak będę pracował po 12 godzin dziennie. Nawet trochę pieniędzy odłożę, bo odżywiam się mirabelkami i szczawiem jak doradzał pan profesor Niesiołowski. Odkładam kasę, bo chcę sobie kupić taki zegarek, jaki ma pana kolega partyjny - Nowak. Myślę też nad otwarciem własnej działalności gospodarczej - może jakiś salonik w galerii handlowej? Niski czynsz, preferencyjny ZUS oraz niskie podatki zachęcają mnie do podjęcia tego kroku. Trochę choruję, ale nie wiem co mi jest, bo zarejestrowano mnie do specjalisty na 2025 rok. Wtedy się dowiem. Nie przejmuję się swoją chorobą, bo przecież pana przyjaciel Tusk powiedział, że będę pracował do 67 roku życia. Także śpię spokojnie. Czytam codziennie &quot;Gazetę Wyborczą&quot; i oglądam TVN i stąd wiem, że żyję na zielonej wyspie i jest mi tu najlepiej, nie muszę wyjeżdżać za granicę. Popieram PO, bo przeczytałem w GW, że jak przyjdzie PiS to sytuacja moja będzie o wiele gorsza. Boję się wizyt smutnych, uzbrojonych panów o 6 rano w moim mieszkaniu. Drżę na samą myśl, że obcy ludzie mieliby szperać w moich meblach, które mogą mi zniszczyć. Komplet mebli był cholernie drogi (kosztował mnie 999 złotych w ekskluzywnym salonie meblowym). Kupiłem je za nisko oprocentowany kredyt w 2007 roku i jeszcze zostały mi 4 raty do spłaty.

Typowy Adamo80 :]
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
że to wszystko co dotąd osiągnęliśmy w kraju i na arenie międzynarodowej możemy zaprzepaścić
Wymien te osiagniecia? Powiedz, co takiego wielkiego osiagnelismy co teraz mozemy zaprzepascic? Z Unii nas wyrzuca? z NATO nas wyrzuca? hehehe kompromitujesz sie Adamo. Podziel sie z nami swoimi wizjami burd i zamieszek juz doczekac sie nie moge kolejnego rozdzialu z serii si-fi &quot;Polska w ruinie&quot; wszystkowiedzacego wizjonera Adamo80... ????
Przez ostatnie 8 lat i obecnie nie jest za dobrze z pracą, płacą i warunkami, a do tego arogancja i buta władzy irytuje nas wszystkich, ale mogą przyjść takie czasy, że te obecne problemy wydadzą się zabawne. Innymi słowy mówiąc drogie dzieci 18-30 lat jest źle, ale może być jeszcze gorzej, a PO gwarantuje spokój i stabilizację.
Czemu ty sie chlopie tak bardzo boisz tej zmiany... to mnie nadal gryzie ???? ... Nie ma szans bys nie byl w jakis sposob powiazany z obecnym ukladem. Za bardzo niego walczysz, nawet przyjmujac taktyke argumentacji debila, czyli wymieniasz wszystkie argumenty za tym by wladze zmienic bo jest &quot;beee&quot; po czym na koncu mowisz, ze wladza jest dobra i trzeba ja zostawic... No nie ma takiej szansy bys nie byl w jakis sposob ustawiony obecnie. Za bardzo sie boisz, a twoje argumenty o slabej zlotowce, czarne scenariusze o 20% bezrobociu itd sa z palca wyssane.
będziecie mogli mieć pretensję wyłącznie do siebie kogo wybraliście do sejmu i senatu.
???? ???? ????
No tak, ale wybor dokladnie tych samych osob (skompromitowanych wielokrotnie w ciagu ostatnich kilku lat) ktore teraz tam siedza to bedzie najlepsze wyjscie. Najlepiej dalej glosowac za PO bo oni tak fantastycznie rzadza, ze glowa mala. Zlotowka jest silna jak wol, bezrobocie caly czas spada, peryspektywy co raz to lepsze, sam Prezydent Komorowski powiedzial, ze w Polsce mozna znalezc lepsza prace i nawet wziasc kredyt, to oznaka, ze w kraju jest swietnie. Pani Bienkowska mowi, ze za 6k to tylko zlodzieje i debile pracuja, a ja nie mam ani zlodzieja ani debila wsrod znajomych wiec, ma sie rozumiec, wszyscy musza zarabiac powyzej 6k... o jak dobrze w tym naszym kraju jest, chyba mnie Adamo przekonales i pojde zaglosuje na tych samych zlodziei i klamczuszkow, co mi tam, ze w prywatnych rozmowach mowia o mnie, ze jestem motlochem, co tam, ze jeden minister z drugim dbaja o interesy biznesmenow a nie o wizerunek Polski i interes spoleczny Polakow. Co mi tam, ze ci ktorzy sa odpowiedzialni za struktury tego panstwa mowia, ze panstwo nie istnieje, i swietnie sie z tym czuja. Co tam, ze obsadzaja swoimi, pija, pala i sie ruchaja. Co tam, ze kradna i sady ich uniewinniaja. Co tam, ze maja immunitety i stoja ponad prawem, ktore sami tworza by inni musieli je przestrzegac. Co tam, ze wiecznie wydaja wiecej niz Polska jest w stanie zarobic, co tam, ze trzymaja media za morde i bawia sie w bezczelna propagande...
...masz racje Adamo, oni sa lepsi, niz kazdy inny... po prostu wzor profesjonalizmu. Idz i na nich zaglosuj jak masz taka ochote.
 
radegast 141

radegast

Użytkownik
Przez ostatnie 8 lat i obecnie nie jest za dobrze z pracą, płacą i warunkami, a do tego arogancja i buta władzy irytuje nas wszystkich, ale mogą przyjść takie czasy, że te obecne problemy wydadzą się zabawne. Innymi słowy mówiąc drogie dzieci 18-30 lat jest źle, ale może być jeszcze gorzej, a PO gwarantuje spokój i stabilizację. Jak za rok będzie płacz, że bezrobocie 20%, a złotówka słabiutka będziecie mogli mieć pretensję wyłącznie do siebie kogo wybraliście do sejmu i senatu.
Często piszesz ciekawie i z sensem, ale niekiedy pierniczysz jak potłuczony. Czy aby jest tylko jeden @Adamo80? :grin:
Do rzeczy. Platforma sama się w to bagno wpakowała! Gdzie były służby? Jak można było dopuścić, by gang kelnerów nagrywał najważniejsze osoby w państwie? Dlaczego takie sprawy w ogóle omawiano i to jeszcze w jakieś restauracji? Jeśli już do tego doszło JEDYNYM rozwiązaniem sprawy była szybka dymisja bohaterów nagrań, ponieważ były one podatne na szantaż. Tak by zrobiono w państwach rozwiniętej demokracji, do których poziomu dążymy - tam działa prosty schemat: skompromitowałeś się, wypad (vide dymisje Horsta Koehlera, Christiana Wulffa, Karla-Theodora zu Guttenberga). Niestety, PDT już myślami był w Brukseli i chciał tą sprawę zamieść pod dywan, by mu nie przeszkodziła w załatwieniu sobie synekury. O pani Kopacz mogę powiedzieć tylko tyle, że funkcja premiera i przewodniczącego partii rządzącej przerasta ją intelektualnie. Niestety, miast Żelaznej Damy jest Matka Polka zamykająca się z dziećmi w domu...
Dywagacje co to się stanie jak PO straci władzę jak żywo przypominają wypowiedzi towarzyszy z PZPR w końcu lat 80-tych. O ile zgadzam się z Tobą w ocenie pana Stonogi czy częsciowo Ruchu Kukiza to nie sądzę, by ewentualne rządy PiS miały doprowadzić do jakiegoś załamania gospodarczego.
Pisałem już, ze wiek nie jest żadnym argumentem. Oczywiście, jak jesteś &quot;ustawiony&quot; to popierasz PO, ale nie oczekuj, że prekariat będzie bronił tej władzy. Dla tegoż PO nie zrobiła nic, tolerując wszystkie patologie naszego ułomnego rynku pracy i czyniąc z nich lek na kryzys.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Spotkanie Prezydenta Dudy z Prezydentem Kanady.
Spotkanie Komorowski Obama
I teraz zadanie dla forumka, znajdz roznice ;)
Nie ma co porównywać człowieka który biegle włada 3 językami z człowiekiem który nie potrafi pisać i mówić po polsku. To jest przepaść, inna liga. Bronek w okręgówce, Duda w ekstraklasie mówiąc żargonem piłkarskim.
Najlepsze jest to że:
Komorowski - Prezydent elit, wykształconych ludzi,
Duda - to Prezydent w większości ludzi ze wsi, mniej wykształconych
To jest dopiero ironia losu :grin:
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Nie ma co porównywać człowieka który biegle włada 3 językami z człowiekiem który nie potrafi pisać i mówić po polsku. To jest przepaść, inna liga. Bronek w okręgówce, Duda w ekstraklasie mówiąc żargonem piłkarskim.
Najlepsze jest to że:
Komorowski - Prezydent elit, wykształconych ludzi,
Duda - to Prezydent w większości ludzi ze wsi, mniej wykształconych
To jest dopiero ironia losu :grin:
Dokladnie o to mi chodzilo, ze wyksztalceni ludzie wybierali sobie debila, ktory potrzebowal (oprocz w Rosji) na kazdym spotkaniu tlumacza i do tego probowal jeszcze przekazywac tresc, ktore tlumacz czesto nie potrafil dobrze zrozumiec , typu : Barack twoja zona Cie zdradza. Dlatego Polacy nie powinni juz wieszac psow na Prezydencie Dudzie, ktory dopiero zaczal, a jak dotad pare razy pokazal juz, ze kultura mu nie obca i bedzie godnie wypelnial swoje obowiazki ;)
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Mam 33 lata. Pracuję i dobrze zarabiam - na rękę dostaję 1125 złotych miesięcznie (ci, co zarabiają 6 tys. to złodzieje, ja jestem uczciwy). Jest mi dobrze. Umowę mam na 3 miesiące, ale szef powiedział, że mi ją przedłuży jak będę pracował po 12 godzin dziennie. Nawet trochę pieniędzy odłożę, bo odżywiam się mirabelkami i szczawiem jak doradzał pan profesor Niesiołowski. Odkładam kasę, bo chcę sobie kupić taki zegarek, jaki ma pana kolega partyjny - Nowak. Myślę też nad otwarciem własnej działalności gospodarczej - może jakiś salonik w galerii handlowej? Niski czynsz, preferencyjny ZUS oraz niskie podatki zachęcają mnie do podjęcia tego kroku. Trochę choruję, ale nie wiem co mi jest, bo zarejestrowano mnie do specjalisty na 2025 rok. Wtedy się dowiem. Nie przejmuję się swoją chorobą, bo przecież pana przyjaciel Tusk powiedział, że będę pracował do 67 roku życia. Także śpię spokojnie. Czytam codziennie &quot;Gazetę Wyborczą&quot; i oglądam TVN i stąd wiem, że żyję na zielonej wyspie i jest mi tu najlepiej, nie muszę wyjeżdżać za granicę. Popieram PO, bo przeczytałem w GW, że jak przyjdzie PiS to sytuacja moja będzie o wiele gorsza. Boję się wizyt smutnych, uzbrojonych panów o 6 rano w moim mieszkaniu. Drżę na samą myśl, że obcy ludzie mieliby szperać w moich meblach, które mogą mi zniszczyć. Komplet mebli był cholernie drogi (kosztował mnie 999 złotych w ekskluzywnym salonie meblowym). Kupiłem je za nisko oprocentowany kredyt w 2007 roku i jeszcze zostały mi 4 raty do spłaty.
Typowy Adamo80 :]
Odniosę się tylko do tego postu, ale spróbuje odpowiedzieć także innym. Na wstępie dziękuję za w miarę konstruktywną dyskusję bez hejterstwa. Spodziewałem się, że mnie po tej wypowiedzi zlinczujecie ????
Więc tak: Po pierwsze bardo chciałbym mieć znowu 33 lata ???? Po drugie: oglądam TVN ale i TV Republikę. Po trzecie: nikt mi nie musiał mówić o wizytach smutnych panów, bo byłem świadkiem takich wydarzeń, także osobiście. Po czwarte: już mam własną działalność i preferencyjny ZUS więc boję się, że po spełnieniu obietnic socjalistycznych ZUS tak wzrośnie, że nie dam rady. Generalnie rządy PO-PSL niczego nie popsuły w gospodarce i z tego się cieszę, a po programach socjalistycznych Kukiza czy PiSu mogę się obawiać właśnie takiego popsucia. Jak dla mnie miało by się coś poprawić to powinien wygrać KORWIN, ale to mało realne - bo tylko on rzeczywiście jest w stanie rozgonić w 3 diabły to biurokratyczne państwo kolesi.
Calanau zapewniam, że nie jestem w żaden sposób powiązany z Po lub jakąś inną partią polityczną. Jak już wielokrotnie tu pisałem, kiedyś za młodego byłem w UPR i to wszystko. Wszyscy moi znajomi to PiSowcy, a rodzina to poglądy Marka Jurka. Jestem zwykłym obywatelem, który boi się spadku złotówki, podwyższenia ZUSu i podwyższenia podatków oraz destabilizacji państwa bo te wszystkie rzeczy uderzyły by we mnie bezpośrednio. Obecnie to ja płacę podatki, ciężko zarobione pieniądze dla urzędników, polityków i kolesiostwa. Pewno miałbym mandat moralny do totalnej krytyki bo nie żyję z podatków innych tylko sam płacę podatki, ZUS itd.
Co do oceny PiSu i Kukiza czy Stonogi to nie ma tu porównania. Tysiąc razy bardziej wolałbym żeby w Polsce jeśli miała by przegrać PO, rządził PiS a nie Panowie Kukiz i Stonoga, bo widać, że jednak PiS się zmienił czego symbolem jest choćby Prezydent. Być może teraz rzeczywiście z głową by rozgonili te układy kolesiowskie, a nie tak beznadziejnie jak w latach kiedy rządzili. Tak naprawdę nie przeraża mnie już wizja państwa rządzonego przez PiS tylko właśnie przez Kukiza czy Stonogę.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Odniosę się tylko do tego postu, ale spróbuje odpowiedzieć także innym. Na wstępie dziękuję za w miarę konstruktywną dyskusję bez hejterstwa. Spodziewałem się, że mnie po tej wypowiedzi zlinczujecie ????

Więc tak: Po pierwsze bardo chciałbym mieć znowu 33 lata ???? Po drugie: oglądam TVN ale i TV Republikę. Po trzecie: nikt mi nie musiał mówić o wizytach smutnych panów, bo byłem świadkiem takich wydarzeń, także osobiście. Po czwarte: już mam własną działalność i preferencyjny ZUS więc boję się, że po spełnieniu obietnic socjalistycznych ZUS tak wzrośnie, że nie dam rady. Generalnie rządy PO-PSL niczego nie popsuły w gospodarce i z tego się cieszę, a po programach socjalistycznych Kukiza czy PiSu mogę się obawiać właśnie takiego popsucia. Jak dla mnie miało by się coś poprawić to powinien wygrać KORWIN, ale to mało realne - bo tylko on rzeczywiście jest w stanie rozgonić w 3 diabły to biurokratyczne państwo kolesi.

Calanau zapewniam, że nie jestem w żaden sposób powiązany z Po lub jakąś inną partią polityczną. Jak już wielokrotnie tu pisałem, kiedyś za młodego byłem w UPR i to wszystko. Wszyscy moi znajomi to PiSowcy, a rodzina to poglądy Marka Jurka. Jestem zwykłym obywatelem, który boi się spadku złotówki, podwyższenia ZUSu i podwyższenia podatków oraz destabilizacji państwa bo te wszystkie rzeczy uderzyły by we mnie bezpośrednio. Obecnie to ja płacę podatki, ciężko zarobione pieniądze dla urzędników, polityków i kolesiostwa. Pewno miałbym mandat moralny do totalnej krytyki bo nie żyję z podatków innych tylko sam płacę podatki, ZUS itd.

Co do oceny PiSu i Kukiza czy Stonogi to nie ma tu porównania. Tysiąc razy bardziej wolałbym żeby w Polsce jeśli miała by przegrać PO, rządził PiS a nie Panowie Kukiz i Stonoga, bo widać, że jednak PiS się zmienił czego symbolem jest choćby Prezydent. Być może teraz rzeczywiście z głową by rozgonili te układy kolesiowskie, a nie tak beznadziejnie jak w latach kiedy rządzili. Tak naprawdę nie przeraża mnie już wizja państwa rządzonego przez PiS tylko właśnie przez Kukiza czy Stonogę.

Ja zawsze powtarzalem, ze chce normalnie dyskutowac bez docinek, nie atakowalem Cie tym komentarzem co w necie znalazlem, tylko po prostu wedlug mnie taki jest typowy wyborca PO, a co do towjej wypowiedzi zmiany rzadow zawsze za soba niosa lekkie zawachanie waluty , ktora potem i tak sie stabilizuje, weic bym sie nie obawial. Co do Stonogi i Kukiz. Hmmmm Kukiz ma na razie za soba ludzi, jezeli zostanie autentyczny i nie bedzie z nim afer to uzyska 20% , a Stonoga hmm , fajnie ze udostepnil akta, ale progu nie przekroczy. ;)
 
radegast 141

radegast

Użytkownik
Po czwarte: już mam własną działalność i preferencyjny ZUS więc boję się, że po spełnieniu obietnic socjalistycznych ZUS tak wzrośnie, że nie dam rady. Generalnie rządy PO-PSL niczego nie popsuły w gospodarce i z tego się cieszę, a po programach socjalistycznych Kukiza czy PiSu mogę się obawiać właśnie takiego popsucia.
Jako przedsiębiorca jesteś po drugiej stronie barykady. Dla Ciebie umowa o dzieło to optymalizacja kosztów, a dla pracownika jest to zazwyczaj problem. Być może PO w gospodarce nic nie popsuła, ale jednocześnie nic nie naprawiła. Kodeks Pracy duża część pracodawców ma w głębokim poważaniu, nieewidencjonowane nadgodziny to norma podobnie jak wypłata pod stołem. PIP i inne organy mające kontrolować przestrzeganie prawa pracy to śmiech na sali. Senator Jan Rulewski przyznał jakiś czas temu w wywiadzie dla tygodnika &quot;Do Rzeczy&quot;, że rząd PO umyślnie toleruje patologie na polskim rynku pracy. Dodatkowo kryzys dał pretekst do dalszego przykręcania śruby pracownikom. A teraz jeszcze dochodzi tania siła robocza z Ukrainy. Rośnie więc pokolenie prekariuszy, podatnych na demagogię i szukających łatwych rozwiązań. Jeśli rząd, obojętnie jakiej partii, nie znajdzie rozwiązania to mogą nas czekać rządy partii pokroju SYRIZY czy Podemosu.
Jak dla mnie miało by się coś poprawić to powinien wygrać KORWIN, ale to mało realne - bo tylko on rzeczywiście jest w stanie rozgonić w 3 diabły to biurokratyczne państwo kolesi.
Zdajesz sobie sprawę, że to co proponuje KORWIN to jakieś fantasmagorie. Jasne, można uprościć system podatkowy, zderegulować wiele dziedzin gospodarki, zmniejszyć biurokrację czy ułatwić zakładanie firm. Państwo musi jednak regulować swoje zobowiązania, choćby emerytalne a JKM nigdy nie przedstawił żadnych wyliczeń skąd chce wziąc pieniądze na świadczenia po likwidacji składki na ZUS. Gdy Mariusz Gierej przycisnął Artura Dziambora to otrzymaliśmy wykład parówkowej teorii ekonomii.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Jako przedsiębiorca jesteś po drugiej stronie barykady. Dla Ciebie umowa o dzieło to optymalizacja kosztów, a dla pracownika jest to zazwyczaj problem. Być może PO w gospodarce nic nie popsuła, ale jednocześnie nic nie naprawiła. Kodeks Pracy duża część pracodawców ma w głębokim poważaniu, nieewidencjonowane nadgodziny to norma podobnie jak wypłata pod stołem. PIP i inne organy mające kontrolować przestrzeganie prawa pracy to śmiech na sali. Senator Jan Rulewski przyznał jakiś czas temu w wywiadzie dla tygodnika &quot;Do Rzeczy&quot;, że rząd PO umyślnie toleruje patologie na polskim rynku pracy. Dodatkowo kryzys dał pretekst do dalszego przykręcania śruby pracownikom. A teraz jeszcze dochodzi tania siła robocza z Ukrainy. Rośnie więc pokolenie prekariuszy, podatnych na demagogię i szukających łatwych rozwiązań. Jeśli rząd, obojętnie jakiej partii, nie znajdzie rozwiązania to mogą nas czekać rządy partii pokroju SYRIZY czy Podemosu.
Wcale nie jestem po 2 stronie. Ja też bym wolał zawierać normalne umowy o pracę, ale ZUS od takich umów jest olbrzymi. Przedsiębiorcy nie dlatego nie zawierają takich umów bo tego nie chcą tylko nie mogą bo po prostu ich nie stać, a często dają do wyboru pracownikowi: chcesz zarobić 1200zł z umową o pracę, 1500 z umową o dzieło czy 2000 na czarno. Mówię o tych polskich małych pracodawcach bo sieciówki i korporacje dają albo umowy o pracę albo cywilno-prawne już z góry. Tak czy inaczej regulacje państwowe rynku pracy mogą wyłącznie spowodować bezrobocie bo ja nie będzie tolerancji dla tych patologii albo zostaną zlikwidowane umowy o dzieło to przedsiębiorcy po prostu zredukują zatrudnienie i ci pozostaną będą mieli umowy o prace, ale będą harowali dwa razy tyle, dlatego cały czas was ostrzegam, że obecnie nie jest za dobrze, ale może być jeszcze gorzej. Ja pamiętam czasy jak w Polsce bezrobocie wynosiło 25%, a wśród młodych 40%. A jeśli miała by dojść do władzy polska Syriza w wykonaniu Kukiza to rozpierd....ą wszystko co budowaliśmy nie ostatnie 8 lat tylko 25 lat, dlatego nie wolno dopuścić aby oni osiągnęli dobry wynik. A jak by było - niech każdy jedzie do Grecji lub na Białoruś.

Zdajesz sobie sprawę, że to co proponuje KORWIN to jakieś fantasmagorie. Jasne, można uprościć system podatkowy, zderegulować wiele dziedzin gospodarki, zmniejszyć biurokrację czy ułatwić zakładanie firm. Państwo musi jednak regulować swoje zobowiązania, choćby emerytalne a JKM nigdy nie przedstawił żadnych wyliczeń skąd chce wziąc pieniądze na świadczenia po likwidacji składki na ZUS. Gdy Mariusz Gierej przycisnął Artura Dziambora to otrzymaliśmy wykład parówkowej teorii ekonomii.
Ja tylko pisałem co by było dla mnie najlepsze z opcji: Kukiz, PO, PiS i KORWIN, a nie to co będzie dobre dla całego kraju.
 
Do góry Bottom