>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Bieżące wydarzenia, newsy, komentarze

yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] takie mamy ułomne społeczeństwo, ale nie jest to wina demokracji.
Autorytatywnie stwierdzasz, że to społeczeństwo jest ułomne.
Ok. Sam często się wściekam na to społeczeństwo, mówię, że jest &quot;ciemne&quot; więc właściwie przyjmuję wtedy podobną postawę do Twojej
ale ... może spróbuję się trochę usprawiedliwić i oddać co cesarskie, Cesarzowi. Tę &quot;ułomność&quot;, aby ujednolicić moje własne zdanie.
Czym jest demokracja? Jest systemem, który zgadza się z góry na to, aby ludzie &quot;ułomni&quot;, decydowali o życiu tych, którzy są, nazwijmy ich na użytek dyskusji, &quot;normalni&quot;.
Mało tego. Demokracja szczyci się tym, że każdy ma prawo decydować o losach wszystkich (całego spoleczeństwa, państwa).
Nie zgadzam się na zwalanie wszystkiego na społeczeństwo. Ludzie są mądrzy i są ludzie głupi. Ludzie są uczciwi i istnieją złodzieje.
W każdym społeczeństwie.
W danym momencie, może &quot;ułomnych&quot; być mniej a w innym momencie więcej. Tak to już jest a zależy od wielorakich czynników i w konkretnym czasie historycznym. Przyjmuję hipotetycznie, że w obecnym czasie &quot;ułomnych&quot; (zresztą, nie zdefiniowaliśmy tego terminu) jest wybitnie więcej niż &quot;normalnych&quot;.
Zresztą .., po cóż przyjmować hipotetycznie. Ja Ci nawet przyznam rację, jeżeli pod pojęciem ułomności zawiera się najzwyklejsza ... głupota.
Głupich jest bowiem, zasadnie można tak przypuszczać, więcej niż mądrych. W innym razie, Polska a nawet Świat wyglądałby inaczej.
Inne byłyby proporcje i jakość działań wykonywanych wokół nas, inni ludzie siedzieliby w innych miejscach, niż w tych, w których siedzą dzisiaj.

Jak beznadziejnie ułomny to musi być system (DEMOKRACJA), w którym dopuszcza się do zaistnienia podobnych sytuacji? Mianowicie takich, że ten wywołany przeze mnie &quot;głupi&quot;, ma prawo decydować o losach całego społeczeństwa, o losach państwa. Mało. System, o którym rozmawiamy &quot;chwali&quot; się właśnie takim uniwersalizmem czy egalitaryzmem.
System, w którym waga głosu głupca jest równa wadze głosu mędrca albo choćby i tylko mądrego, jest systemem patologicznym.
System, gdzie (zdając sobie z tego sprawę, bo przecież o tym rozmawiamy), większość głupców może narzucić swoja wolę pozostałej reszcie społeczeństwa, musi prowadzić do upadku tego społeczeństwa (państwa). Tak już się działo.
W systemie demokratycznym, tłumaczenie wyborów społeczeństwa, głupotą tegoż społeczeństwa, ukazuje demokrację jako wielką utopię, nieprzystosowaną do prawdziwych realiów ergo; procesów rządzących w społeczeństwach, nieprzystosowaną do uwarunkowań społecznych a wreszcie: nie biorącą pod uwagę, Kim jest człowiek. Jako istota. Z jego cechami pozytywnymi i negatywnymi. Ze skłonnością do czynienia zła a nie tylko dobra.
To jest utopia dla wybranych, &quot;mądrych&quot;: społeczeństw i to, znajdujących się w danym momencie historycznym (w innym momencie historii, to samo społeczeństwo zachować się może zupełnie inaczej wobec określonej wartości).
Tak wiec utopia sensu stricto.
Musi pojawić się pytanie, czy rzeczywiście nie wymyślono niczego lepszego niż demokracja albo: jak przemodelować ten system, żeby nie generował sytuacji niekorzystnych dla tych osób, które w nim przecież mają, kolokwialnie pisząc, żyć. Rodzić się, wzrastać, funkcjonować, umierać.
--------------------------------------
Edit: kiedyś &quot;walczyłem&quot; (może za duże słowo) a to z butelką z benzyną w ręku a to innymi, bardziej &quot;politycznymi&quot; sposobami, przede wszystkim o Polskę Niepodległą a i przy okazji o to co nazywamy demokracją.
Od pewnego czasu, najwyraźniej zmieniła mi się optyka. Może takie przewartościowanie nadchodzi z wiekiem a może z doświadczeniem a może z jednym i z drugim.
... A może zwyczajnie doszedłem do wniosku, że &quot;rozgryzłem&quot; tę &quot;demokrację&quot;. I nie jest ona tym, co wydawało się takie piękne, w ponurych czasach Komuny. W tamtych bowiem czasach, wszystko co niekomunistyczne było piękne, lśniące i pachnące ;)
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Zastanawiam się czym tak naraziła się PO służbom, że od roku rozwalają cały układ rządzący. Na pewno to nie jest robota kręgów z PiSu. Może GRU. Najsmutniejsze, że większość społeczeństwa to wszystko kupi, a już szczególnie pokolenie dzieci netu, podatne maksymalnie na manipulację. W tej sytuacji chyba naprawdę będzie najlepsze przejęcie przez PiS na jesień całej władzy bo zresetują to wszystko. To będzie taka chemioterapia - państwo i społeczeństwo ucierpi, ale się oczyści. Nie chcę żyć w takim kraju gdzie służby hulają jak wiatr po domu bez okien.
 
carlic 101

carlic

Użytkownik
nie róbcie z tego Stonogi męczennika przecież to jest Lepper bis ;)swoje za uszami ma i jest ładnie prowadzony przez kogoś na smyczy, tyle spraw i prawie żadnego wyroku skazującego. Z Lepperem była tak samo około 140 spraw a w 6 miał tylko prawomocny wyrok.Stonoga współpracował z ludźmi z Samoobrony tu ciekawe spojrzenia na Stonogę dziennikarza śledczego Przemysława Wojciechowskiego http://przemekwojciechowski.blogspot.co.uk/2015/06/zbigniew-stonoga-kim-jest-i-co-wasnie.html &quot;Kariera Stonogi&quot; ale nie mogę znaleźć tego nigdzie jest tylko pocisk Stonogi na tego dziennikarza
 
rm6330 3,5K

rm6330

Użytkownik
Stonoga rano wypuszczony z Prokuratury. Ale mnie zastanawia co napisal Kuźniar (taki ziomek z TVN). Czy mi się tylko wydaje, dziennikarz powinien być neutralny?
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Ale news!
Miliarderzy też się bzykają!

Poluzujta szelki, bo tak na prawdę nic tam treściwego nie ma. Same ploty, kelnerzy cykają się więzienia, poszli na pełną współpracę i prują się ze wszystkiego co im może dać łagodniejszy wymiar kary. I tyle.

Jedyne co to tabloidy i pudelki będą mieć używanie przez parę tygodni przez te obyczajowe drobiazgi.
A Stonoga to śliska menda, za uszami więcej niż te wszystkie ministry, do tego bez ogłady, a to u mnie go dyskwalifikuje kompletnie.
Z naszego hyde-park, autorem Psotnick chyba. ???? Zapytam wprost tego Pana, jesteś ślepy, czy po prostu chcesz być kontrowersyjny jak Krzysiu Stanowski w każdej sprawie na Twitterze? Bo ja tego nie rozumiem.
Sorry, ale w takim momencie to trawia mnie ku*wica, nic innego. Tomów aktów wiele, stron jeszcze więcej. Nie przeczytałeś na pewno nawet 20 stron i piszesz: &quot;bo tak na prawdę nic tam treściwego nie ma&quot;. Poświęciłem trochę więcej czasu niż ty, chociaż to kropla w morzu. I jest wiele strasznych wątków, pokazujących że coraz bardziej prawdopodobne że ktoś pomógł Andrzejowi Lepperowi. Kolejno, że Sikorski chciał pomagać jako MSZ w interesach Kulczykowi. Nowak mówi o stoczniowcach że trzeba ich kopnąć w dupe. Miller mówi że nie raz nagiał prawo dla swoich lewych interesów. Kulczykowa rucha się z innym biznesmenem pewnie tez bezinteresownie. A Ty piszesz człowieku że tam nic nie ma. Brak słów.
Kim jest Stonoga mam w dupie, nie jestem jego fanem, głosować też nie będę na niego. Ale chociaż wiem co się dzieje w tym kraju, co te łobuzy za plecami z nami robia. Andrzej Duda mówił dobrze, że to państwo jest w ruinie.
...a ten powie że tam nic konkretnego nie ma, żenada.
+ Zapomniałem o kolejnym złodzieju Grasiu.

https://pbs.twimg.com/media/CHF3j-4WcAALzth.jpg:large
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Z naszego hyde-park, autorem Psotnick chyba. ???? Zapytam wprost tego Pana, jesteś ślepy, czy po prostu chcesz być kontrowersyjny jak Krzysiu Stanowski w każdej sprawie na Twitterze? Bo ja tego nie rozumiem.
Sorry, ale w takim momencie to trawia mnie ku*wica, nic innego. Tomów aktów wiele, stron jeszcze więcej. Nie przeczytałeś na pewno nawet 20 stron i piszesz: &quot;bo tak na prawdę nic tam treściwego nie ma&quot;. Poświęciłem trochę więcej czasu niż ty, chociaż to kropla w morzu. I jest wiele strasznych wątków, pokazujących że coraz bardziej prawdopodobne że ktoś pomógł Andrzejowi Lepperowi. Kolejno, że Sikorski chciał pomagać jako MSZ w interesach Kulczykowi. Nowak mówi o stoczniowcach że trzeba ich kopnąć w dupe. Miller mówi że nie raz nagiał prawo dla swoich lewych interesów. Kulczykowa rucha się z innym biznesmenem pewnie tez bezinteresownie. A Ty piszesz człowieku że tam nic nie ma. Brak słów.
Ja rozumiem to rozgoryczenie, ale czy przez chwilę nie przyszło ci do głowy, że tak może być w KAŻDEJ partii, w każdym kraju ? Nie usprawiedliwiam tego co tam mówili na tych taśmach bo uważam, że człowiek jest jeden i to co robi publicznie powinno być zgodne z tym co robi i mówi prywatnie, ale i za rządów PiSu były afery np. z ministrem sportu, a potem afera z podsłuchami i Lepperem i Giertychem. Bismarck mówił, że codziennie jemy kiełbasę, ale nie zjedlibyśmy nawet kawałka gdybyśmy wiedzieli z czego jest zrobiona. Tak samo jest z polityką.
 
radegast 141

radegast

Użytkownik
Wszyscy, którzy zostali nagrani powinni już w zeszłym roku odejść z zajmowanych stanowisk dla dobra swojego i Polski. Nie można pozwalać, by osoby na które ktoś ma &quot;haki&quot; zajmowały jakiekolwiek stanowiska rządowe. Tusk, swoim zwyczajem, rozegrał sprawę medialnie powstrzymując się od zdecydowanych decyzji a potem uciekł do Brukseli. Teraz szambo wybiło, tylko szkoda, że cierpi na tym autorytet państwa...
Najsmutniejsze, że większość społeczeństwa to wszystko kupi, a już szczególnie pokolenie dzieci netu, podatne maksymalnie na manipulację.
No, ale chyba nie oczekujesz, że ludzie w nagrodę za takie szambo ponownie wybiorą PO? To normalne, że partia, której politycy dali sią tak skompromitować przegrywa wybory. Mnie najbardziej ciekawi, kto jest mocodawcą tego Stonogi?
A które to pokolenie nie było podatne na manipulację? Może te, które w czasie rewolucji francuskiej dokonywało zbrodni ludobójstwa w Wandei? A może te, które w Niemczech wybrało Hitlera? Albo wyborcy Stana Tymińskiego? Technologia i techniki manipulacji poszły do przodu, ale ludzie są tacy sami. Tak jak od wieków starzy narzekają na upadek młodzieży, a jakoś świat się jeszcze nie zawalił.
 
Do góry Bottom