>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Bayern Monachium vs. Inter Mediolan - FINAŁ 22.05.2010

Status
Zamknięty.
akarin 0

akarin

Forum VIP
MadAngel ja nie neguję każdej, tylko chcę od ludzi uzyskać konkretny argument. Moze czasami się zapędzam, ale nie uważam, że mam zawsze rację, więc konkretny argument mnie przekona.
Nie lubię jak ktoś pisze, że drużyna awansowała tylko przez farta, są ciotami itp, Niemcami, wiec trzeba ich nienawidzić a reszta jest super, bo jak dla mnie to skrajne zaślepienie.
Czekam na uargumentowanie swojego zdania przez takich ludzi. Moze troche agresywnie, ale z niektórymi tak trzeba.
No a poza tym nerwy przed meczem :p
Z niecierpliwością bede czekał (mam nadzieje że pokażą) na widok twarzy Pereza w momencie kiedy na boisko wbiegną Sneijder i Robben.
Nie Ty jeden. :wink:
Wie ktos kiedy będzie wiadomo kto będzie sędziował mecz?
Włoch i Niemiec odpadają, oby to był Anglik jakiś :wink:
Poza tym jutro zapadnie decyzja CAS w sprawie Riberyego i jego zawieszenia. Coś tam Karl Heinz Rummennige mówił, że prawnicy ostro pracują i pytał o zdanie innych prawników z całej Europy i tendencja jest pro Ribery.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Jestem pewien ,że Ribery za taki faul jaki dokonał nie zagra.
Już nie raz apelowano ,do tych wszystkich komisji ,żeby jakiś zawodnik nie zagrał. Nawet Puziol z Barcy przecież też się odwoływał do tej komisji ,ale regulamin jest nie ugięty.
Uważam ,że nie ma szans ,aby Ribery zagrał w finale. Bo to byłby już skandal.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
komisja jest po to żeby odwiesić piłkarza jeśli arbiter popełnił błąd i tylko w takim przypadku kara może zostać zdjęta, Ribery w pełni zasłużenie dostał ???? i z pewnością nic mu odwołanie nie da (Bayern odwołał się dla formalności tak żeby nie było że nie próbowali) i w Madrycie nie zagra, ale myślę że luka po Francku jest do załatania :grin:
 
B 0

bebcio

Użytkownik
ale myślę że luka po Francku jest do załatania :grin:
dokładnie w tym sezonie Franck nie gra np to co Robben, spodziewano sie że oba skrzydła w bayernie bedą gromić ale na francuzie sie lekko zawiedli.....spokojnie goscia można zastąpić i nie uważam że bedzie wielka strata na lewej france;)
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Jedna zagadka rozwiana. CAS podtrzymało karę Riberyego, więc Francuza zabraknie w finale.
Generalnie troche chamsko to wyszło, bo taką karę walneli mu zaraz po drugim półfinale, czyli tydzień (ponad) po pierwszym meczu. Kiedy już było wiadomo, że Bayern w finale to taki ban.
 
homel 918

homel

Użytkownik
To będzie cudowny finał :] Tak czuje.
Miałem grać na Inter, ale ostatnio Bawarczycy tak mnie zaskakują, że bez nerwów o przegraną kase będe się delektował się tym spotkaniem. W tym sezonie nie było drużyny która przeszłaby taką metamorfozę jak Bayern. Zupełna zmiana mentalności, drużyna która przypominała zbieraninę zawodników dobrych stała sie kolektywem. TO co ostatnio zrobili z Werderem , Lyonem miazga. Już zacieram ręce na myśl o finale. Lepiej sobie odpuścić ten mecz . Sam Mourinho nie wygra, Van Gaal zna go bardzo dobrze Inter bedzie mial b. ciezko :
 
R 0

rafalrdnk

Użytkownik
Ludzie, analizujac gre i postawe Bayernu caly czas zachwycacie sie Robbenem... Robben to Robben to... Inter ma trenera, Bayern Robbena... Ogladaliscie jakies mecze Bayernu ostatnio?? Wiecie cokolwiek o piłkarzach tego klubu? Robben co prawda strzela kluczowe bramki, ale to nie on jest najlepszym zawodnikiem na boisku w druzynie BM. Bayern ma tez nadzwyczaj ambitnego chlopaka, ktory podczas gry naprawde daje z siebie wszystko i zawsze walczy do samego konca, jest uparty i zaciety w swojej grze. O kim mowa ? Ivica Olic! Wedlug mnie najlepszy i najbardziej zauwazany ostatnio pilkarz druzyny Bayernu. Chlopak naprawde nie traktuje gry jako zarabianie pieniedzy, lecz jako czysta rywalizacje z przeciwnikiem i silna checia wygranej! Olic zawsze przychodzi na trenningi przed wszystkimi i konczy dlugo po. W przerwie swiatecznej gdzie pilkarze zamiast robic trening, siedzieli w domu, Olic trenowal na stadionie SAM. Nawet trener jest pod wrazeniem jesgo determinacji. I to on wlasnie strzelil kluczowa bramke MU na 3 1 gdy zdawalo sie to niemozliwe z takiego kąta, to on strzelil Lyonowi na wyjezdzie 3 bramki ( lewa noga, prawa noga, glowa ). Dlatego mysle ze mecz wcale nie musi sie rozstrzygnac na korzysc Interu. Tu nie ma rewanzu, Murihno musi postawic druzyne na nogi do gry, nie jak w meczu rewanzowym z barca. Inter bedzie atakowal, ale Bayern również, bo ma potencjał, forme i piłkarzy którzy mogą złożyć wszystkie sily w walce o zwyciestwo.

Wedlug mnie najpewniejszy typ - obie strzela
 
kudlaty089 250

kudlaty089

Forum VIP
Bliżej soboty postaram się napisać coś konkretniejszego. Pod opinią poprzednika o Oliciu podpisuje się obydwiema rękami.
 
wielkizordon 18

wielkizordon

Użytkownik
Gdzie miał Bayern takiego farta?
jak sie jest fanem Bayernu to sie tego farta nie widzi bo sie tej druzynie kibicuje.

Piszesz , ze tendencja jest ,,pro Riberry,, z tego samego powodu, z ktorego nie widziales ,,farta,, w meczach Monachijczykow.

No i jak zapewne sie dzisiaj dowiedzialas tendencji zadnej nie bylo a w sobote przekonasz sie ze fart sie skonczy.
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Jesteś niepoważny.
Wyjaśnij mi gdzie tak konkretnie przejawił się ten fart poza meczem z Fiorą (pierwszym)?
Z tą tendencją to jeszcze raz przeczytaj, bo to nie ja ją sobie wymyśliłem, tylko członek zarządu Bayernu, były Interista, Karl Heinz Rummennige.
&quot;Wir werden alles in die Waagschale legen, damit Franck Ribery im Finale spielen kann&quot;, zeigt sich Bayern-Boss Karl-Heinz Rummenigge in der &quot;Bild&quot; kämpferisch.
Die Chancen stehen gut, denn offenbar genießt der FCB im &quot;Fall Ribery&quot; große Unterstützung. &quot;Wir haben mit vielen Anwälten in Europa Kontakt, die selber schon mal ähnliche Fälle hatten. Alle unterstützen uns&quot;, erklärt Rummenigge: &quot;Es ist eine breite Bewegung pro Ribery - nicht nur in Deutschland, sondern in ganz Europa.&quot; Man sei bereit, &quot;alles zu tun, damit er spielen kann&quot;.
http://www.spox.com/de/sport/fussball/championsleague/1005/Artikel/fc-bayern-rummenigge-kaempf-fuer-franck-ribery-inter-mailand-finale-madrid-arjen-robben-cas-lausanne.html
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
A teraz odpowiedz, argumentując odpowiednio, gdzie Bayern miał takiego wielkiego farta.
Gdzie miał Bayern takiego farta?
Z Fiorentiną, która w pierwszym meczu straciła bramkę ze spalonego, w rewanżu u siebie też strzeliła bramkę ze spalonego?
Z United, gdzie Manchester grał jedynie przez 30 minut pierwszego meczu i 40 drugiego?
Kartka? Jest, doświadczony zawodnik nie robi takich błędów. Dostali czerwoną i ich pech, że młody się zagotował.
Poza tym: szczęście sprzyja lepszym.
Czy chodzi o wyliczanki? Śmieszne w takim razie.
Czekam na odpowiedź, ale inną niż w stylu: kibicujesz im to jesteś ślepy. Akurat ja na krytykę Bayernu jestem otwarty, ale jeśli ktoś potrafi ją uargumentować odpowiednio. Bo pisać, że na przykład: &quot;Barca okradziona, Inter z antyfutbolem i bramką ze spalonego w pierwszym meczu w finale LM! I jeszcze w rewanżu Barca okradnięta z drugiej bramki!&quot; to potrafi każdy. A na rzeczową dyskusję toczyć nie każdy umie, a ja tego od Ciebie oczekuję.
 
wielkizordon 18

wielkizordon

Użytkownik
No to zobacz ja Ci pisze , ze wg Ciebie, fana Bayernu sprawa wyglada tak a nie inaczej a Ty mi jako argument wyciagasz fragment artykulu z niemieckiej( jakby nie bylo na pewno stojacej za Baernem) gazety. Wszystko byloby ok gdyby nie byl to najwiekszy niemiecki szmatlawiec -Bild(polski odpowiednik to ,,fakt,,) oraz gdyby nie byla to wypowiedz jak sam napisales czlonka zarzadu Bayernu, ktory tez chyba nie ma obiektywnej opinii.
Pozatym cytat ,ktory przytoczyles nie mowi nic innego niz to, ze Bayern zrobi wszystko co moze zeby Ribbery gral.
A co mial napisac czklonek zarzadu? ze ich zawodnik zasluzenie nie bedzie gral i nie beda nic robic zeby w finale sie znalazl? Jeszcze moze zaraz mi napiszesz, ze nie powinno byc wcale tej czerwonej kartki??
Piszesz,ze MANUTD gral w pierwszym meczu 30 min a w 2 spotkaniu 40??Sami zawodnicy Bayernu mowili po meczu ze w dwumeczu nie byli druzyna lepsza ale przeszli szczesliwie dalej i to sie liczy w futbolu.
Rozmowa z toba przypomina mi coraz bardziej rozmowe ze swiadkami Jehowy(bez obrazy), do ktorych nie dociera zaden argument i na wszystko maja odpowiedz,cytat, fragment wypowiedzi tylko ,ze nijak sie to ma do rzeczywistosci.
W sumie sam sobie odpowiedziales na ta tendencje, to nie ty ja wymysliles tylko KHR zeby kibice go nie zjedli, ze nic nie zrobil. Teraz beda mieli pretensje do UEFA bo przeciez faul nie byl ,,az tak ostry,,!
Moze zaloz inne okulary bo tu chyba za duze klapki sa i pewnych rzeczy po prostu nie dostrzegasz.
 
los.blancos 61

los.blancos

Użytkownik
Nie rozumiem was, kłócicie się i kłócicie a nikt nie napisze jakiejś sensownej analizy.
Wchodzę tu już od kilku dni i nie mogę się doczekać aż ktoś da jakiś dobry uargumentowany typ. Moim zdaniem kłótnia na temat meczu nie ma sensu gdyż każda ze strona będzie miała swoje racje, zwłaszcza jeśli kłócą się kibice przeciwnych drużyn.
Trudno jest mi się zdecydować na jakiś typ na ten mecz gdyż uważam że wszystko się tu może zdarzyć, jak to bywa w finałach i myślałem że znajdę tu pomoc ???? Tak więc zachęcam do pisania propozycji co by tu zagrać :] I mam nadzieję że znajdę tu w końcu to czego szukam ????
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Ja pretensji nie mam.
Nie dziwię się, że nie cofneli i wg mnie dziwne by było jakby cofneli. To tak w kwestii tego czy sądzę, że ban powinien być.
Nie ma go to nie ma. Altintop go dobrze zastąpił już dwa razy (no, raz Robbena).
Jeśli chodzi Ci o rodzaj gazety, to jak chcesz to mogę to samo z Tageszeitung Ci zacytować. Albo z oficjalnej strony Bayernu. Źródło tutaj nie ma znaczenia, bo nawet na sport1 (teraz zamiast DSFu) słyszałem jak Kalle to mówił.
Ten cytat to tylko pokazanie, że to nie ja sobie wymyśliłem ową tendencję. I dobrze o tym wiesz i hiperbolizujesz mocno tutaj.
Piszesz,ze MANUTD gral w pierwszym meczu 30 min a w 2 spotkaniu 40??Sami zawodnicy Bayernu mowili po meczu ze w dwumeczu nie byli druzyna lepsza ale przeszli szczesliwie dalej i to sie liczy w futbolu.
A możesz jakiś cytat, bo jedyna wypowiedź jaką pamiętam to ta, że ciężko się grało z United, mecze były wyrównane i odrobina potrzebnego szczęścia była po ich stronie. W końcu ono sprzyja lepszym :p
United może samo żałować, że zachowali się jak frajerzy. I tutaj raczej mowy o &quot;wielkim farcie&quot; być nie powinno. Bo &quot;wielki fart&quot; to jak dla mnie nie granie niczego przez cały mecz a potem awans, albo takie wałki jakie działy się podczas meczy Korei w 2002 roku.
Pretensji do Karla nikt nie ma i mieć nie będzie. Ja sądziłem, że odpuszczą po odwołaniu, ale myliłem się.
Ze świadkami Jechowy powiadasz? Śmieszne, bo akurat oni najbardziej mnie wkurzają. Ale to inna rzecz.
Ps. Podejrzewam, że kibicujesz United, nie?
 
wielkizordon 18

wielkizordon

Użytkownik
Tak kibicuje United, ogolnie kibicuje szybkiej i ostrej grze. Gralem pare ladnych lat w pilke i mam swoje zdanie. Wole pilke angielska gdzie jest duzo walki niz np. tysiac piecset podan Barcelony po obwodzie albo przez Puyola. Ale otwarcie przyznam, ze im sie LM mistrzow nalezala( w zeszlym sezonie), w tym zostali juz rozpracowani pozatym sam sobie Pep strzelil w kolano oddajac Etoo.
Apropo cytatu, to w sumie nie wazne gdzie ale wazne czyje slowa. KHR musial cos takiego powiedziec, zrobic i tyle. Nie powiedzialem ze Ty ja(tendencje) wymysliles tylko, ze piszesz , ze jest ,, pro Robbery,, co jest naturalne w udczuciu fana Bayernu czytajacego takie jak to oswiadczenie czlonka zarzadu.
Ogladalem mecz i po meczu powiedzial to Van Bommel(nie znalazlem a szukalem) , ze w dwumeczu Bayern nie byl lepszy ale dzisiaj nie zawsze lepsza druzyna wygrywa.
A co do swiadkow J. to chodzi mi o to , ze to co dla mnie jest podlaga dla Ciebie moze byc sufitem i na odwrot, co nie znaczy, ze czasem jak mnie zaczepia nie zamienie z nimi dwoch zdan, czasem wiecej.
 
B 0

bjedek

Użytkownik
Bayern jest jedną z &quot;moich&quot; drużyn i jako wierny i długoletni fan powiem tak - o riberym w tym sezonie więcej się mówi niż na to zasługuje. Piłkarz wielki, technik, lider, ale ten sezon jakoś cieniuje. Jeżeli Inter odpuści tą lewą stronę na rzecz krycia Robbena to się może mocno zdziwić jak wartościowym zmiennikiem jest chociażby Altintop czy Pjanić (w zasadzie nominalnie byłby to Pjanić) a przecież zawsze można wycofać na skrzydło Mullera który też nie jest kołkiem. Ogólnie finał będzie godny i warty obejrzenia ale co do obstawiania ... tu jedyny typ jaki mi przychodzi na myśl to overek. Może będzie dogrywka i karne ? Jedno wiem na pewno. Emocji nie zabraknie ;)
Ja uważam zupełnie inaczej, moim zdaniem padnie w tym finale nie padnie więcej niż 2 bramki. Prognozuję szybko strzeloną bramkę dla Interu i autobus w bramce. Chociaż jestem za Bayernem, to taka możliwość wydaje mi się najbardziej prawdopodobna. No ale nie ma co gdybać, trzeba poczekać do soboty.
 
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
Bayern - Inter
Typ: Remis

Finał Ligi Mistrzów.
Jedno z największych wydarzeń w świecie sportu.
W sobotni wieczór na przeciw siebie stanie mistrz Niemiec i mistrz Włoch. Obydwie drużyny przeszły długą i trudną drogę do tegorocznego finału. Bayernowi uległa Fiorentina, Manchester Utd i Ol. Lyon. Inter odprawił z kwitkiem Chelsea, CSKA Moskwa i Barcelonę.
Bayern.
Sezon 2009/2010 zaczęli kiepsko. Dwa remisy i porażka na inaugurację sezonu nie wyglądały najlepiej. Kto by się spodziewał wtedy, że drużyna z Bawarii zdobędzie tytuł, puchar kraju i znajdzie się w finale Champions League? Zapewne jedynie zagorzali kibice niemieckiej drużyny. Rozgrywki ligi niemieckiej skończyli z dorobkiem 70 punktów. Bilans meczy to: 20 zwycięstw, 10 remisów i 4 porażki. Bilans bramkowy: 72 gole zdobyte, 31 goli straconych. Stosunek bramek zdobytych do straconych: + 41. W finale pucharu Niemiec bawarczycy gładko ograli drużynę z Bremen 4:0.
Inter.
Sezon zaczęli również od remisu. Później gromili przeciwnika za przeciwnikiem. W następnych 10 meczach od niechlubnego remisu z Bari, odnieśli 9 zwycięstw i tylko raz przegrali. Końcówka sezonu równie efektowna co początek. 5 zwycięstw w ostatnich 5 meczach. Rozgrywki zakończyli z dorobkiem 82 punktów. Bilans meczy 24 zwycięstwa, 10 remisów i 4 porażki. Bilans bramkowy: 75 goli zdobytych, 34 goli straconych. Stosunek bramek zdobytych do straconych: + 41. Co bardziej spostrzegawczy zauważyli już zapewne, że statystki Bayernu i Interu są niemal identyczne. Do tego wszystkiego drużyna Interu również zdobyła puchar kraju. W finale wygrali 1:0 z Romą.
Uważam, że sobotni finał będzię jednym z najbardziej wyrównanych od lat. Spotkają się ze sobą drużyny o bardzo zbliżonym potencjale. Każda ze stron dysponuje atutami jak i słabszymi stronami. Jednym i drugim będzie zależało na potrójnej koronie w tym sezonie. Remis w tym meczu wydaje mi się najbardziej prawdopodobny.​
 
czeslavv 56

czeslavv

Użytkownik
Ja uważam zupełnie inaczej, moim zdaniem padnie w tym finale nie padnie więcej niż 2 bramki. Prognozuję szybko strzeloną bramkę dla Interu i autobus w bramce. Chociaż jestem za Bayernem, to taka możliwość wydaje mi się najbardziej prawdopodobna. No ale nie ma co gdybać, trzeba poczekać do soboty.
Też myśle, że może być taki scenariusz. Szczególnie, że Bayern lubi pierwszy tracić bramki. Także jestem kibicem Bayernu i obiawiam sie że Mourinho może ułożyć taką taktykę na ten mecz, bo co tam że to finał Ligi Mistrzów i powinno być widowisko, jednak liczy sie wygrana. Wiadomo, że Bayern ma słabsze pierwsze połowe, a często pierwsze 30minut grają strasznie i mimo przewidywanych szachów w wykonaniu drużyn dwóch Wielkich taktyków LvG i HM można sprobować wytypować strzelenie bramki już do 30 min. Jak bedzie to sie okaże. Ja ten mecz odpuszczam.. od kąd się dowiedziałem kto zagra w finale - NOBET.
Osobiście mam nadzieje, że Bayern złapie los za duży palec i nawet po karnych, ale wygra!!!
 
hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
Ludzie uważający, że Bayern wygra, albo są jego wiernymi kibicami, albo strasznie nie lubią Interu. Jednak Bukmacherka to raczej obiektywność i trzeba wyjaśnić sobie kto i dla czego ma szansę zdobyć puchar w tak prestiżowych rozgrywkach jak LM.
Wczoraj oglądałem na jakimś zagranicznym programie, przygotowania Bayernu do finału. Za wiele nie rozumiałem z komentarzy, bowiem był to chyba Hiszpański czy Portugalski język, ale uwagę moją przykuł jakiś swojego rodzaju wykres. Przedstawiał on procentowe nastawienie do meczu, ekipy Bawarczyków. Przedstawiało to się w ten sposób:
Atak 30%
Obrona 60%
Gra skrzydłami/Pressing 10%
Ciekawa teoria, ale bardzo prawdopodobna. Inter jest niezwykle ofensywny, Bayern również ale to Włosi mają o wiele więcej atutów na zdobywanie goli. Nie mam zamiaru obstawiać wygranego tego meczu. Uważam, że to Inter, niemal na 100% ale Niemcy pokazali pazur w meczu z Man Utd. i raczej się nie poddadzą tak łatwo. Podejrzewam, że zobaczymy wiele bramek. Inter już dziś wylądował w Madrycie. Raczej nie możemy mówić o aklimatyzacji, ale zawsze lepsze to, jak przyjazd na ostatnią chwile.
 
O 0

ostrylg

Użytkownik
Szczerze to oglądajac grę obu zespołów na przestrzeni całego sezonu lepiej wypada Bayern, Inter natomiast jest znakomicie ułożony taktycznie, potrafi świetnie się bronić no i w razie potrzeby wyciągnąć do ataku armaty strzelając 2-3 bramki.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Szczerze to oglądajac grę obu zespołów na przestrzeni całego sezonu lepiej wypada Bayern, Inter natomiast jest znakomicie ułożony taktycznie, potrafi świetnie się bronić no i w razie potrzeby wyciągnąć do ataku armaty strzelając 2-3 bramki.
ale Inter grał cały sezon pod wynik, nie zachwycali ale cel jakim było mistrzostwo osiągnęli

Bayern wręcz przeciwnie, na początku kryzys a potem grali pod widza: ładnie, skutecznie

jak widać obie taktyki zakończyły się sukcesem, ale teraz jest jeden mecz, dużo czasu na przygotowania i tak na prawdę nie wiadomo jak się mecz potoczy, czy inter zagra defensywnie czy Bayern zagra ofensywnie, czy w ogóle jakaś drożyna coś zmieni w swoim stylu gry, na pewno na dobry występ Robben i Sneijdera można liczyć, Oliċ też zagra na dobrym poziomie ale z drugiej strony jest Milito, w defensywie bardziej po układania są włosi, jednak są bardziej defensywni od rywala, jednak z uwagi na to że jeśli któraś z drużyn strzeli pierwszego gola, to można liczyć na odpowiedź ze strony przeciwnej tak wiec można próbować: obie druzyny strz.gola po 1,7
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom