>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Fortuna bonus

Bayern Monachium vs. Inter Mediolan - FINAŁ 22.05.2010

Status
Zamknięty.
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Jagr a w czym zdecydowanie lepszy jest Mourinho od Luisa van Gaala?
Skoro Mou to podopieczny Luisa i jego nauczyciel z czasów Barcelony?
&quot;Uczeń przerósł mistrza&quot; słyszałeś o czymś takim ?
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Ale oczywiście, że słyszałem, tylko powiedz mi w czym. Bo mnie to interesuje :] Wymień mi coś takiego co ma Mou a nie ma Van Gaal.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Jest taktycznym mistrzem.
Bierze presje mediów na siebie, dzieki czemu zawodnikom jest łatwiej.
Pierwsze z brzegu.
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Taktycznym mistrzem, tak? A Hiddink rok temu co zrobił z Barcą w pierwszym meczu? Zaparkował ten sam idealnie stojący autobus. Dam sobie rękę uciąć, że i Louis by tak zrobił z taką defensywą jaką ma Inter. Mou uczył się taktyki od van Gaala zresztą sam to potwierdzał i mówił, ze Louis to jego nauczyciel i mentor z początku kariery.
A van Gaal to presji na siebie nie bierze? Może nie ma takich problemów z niektórymi zawodnikami, ale zwykle wszystko rozchodzi się w okół niego.
Poza tym to akurat żadna mocna siła, która deprecjonuje van Gaala.
Ale lećmy dalej, co jeszcze?
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Taktycznym mistrzem, tak? A Hiddink rok temu co zrobił z Barcą w pierwszym meczu? Zaparkował ten sam idealnie stojący autobus. Dam sobie rękę uciąć, że i Louis by tak zrobił z taką defensywą jaką ma Inter. Mou uczył się taktyki od van Gaala zresztą sam to potwierdzał i mówił, ze Louis to jego nauczyciel i mentor z początku kariery.
A van Gaal to presji na siebie nie bierze? Może nie ma takich problemów z niektórymi zawodnikami, ale zwykle wszystko rozchodzi się w okół niego.
Poza tym to akurat żadna mocna siła, która deprecjonuje van Gaala.
Ale lećmy dalej, co jeszcze?
A w drugim ?
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
A w drugim też ich objeżdżał do trochę przypadkowego gola (aczkolwiek bardzo ładnego) Iniesty. Tam też Barca nie istniała w ataku a i jeszcze Chelsea, moim i nie tylko moim zdaniem, została skrzywdzona przez sędziego.
Poza tym staraj się pisać dłuższe posty niż jednozdaniowe :]
 
porky 104

porky

Użytkownik
Jak dla mnie Bayern bez większych szans..
Oglądając dzisiaj Inter nie mogłem wyjść z podziwu jak oni świetnie formują szyki w grze defensywnej.. Może i w ataku nie grali nic nadzwyczajnego (szkoda że Snejider tak szybko wypadł) ale to z jaką dyscypliną oni bronią to jest coś pięknego. Przede wszystkim szybki presing i świetne przemieszczanie się całych linii w obronie; tak jak nie lubię Mourniho tak muszę przyznać, że jest świetnym fachowcem i potafi dowodzić swoją drużyną. A tak na marginesie pragnę wspomnieć że Etoo ostatnio świetnie się prezentuje. Może i nie strzela bramek ale samo to jak dzisiaj dryblował i walczył jest godne uwagi.
 
H 0

hyundai

Użytkownik
Jak dla mnie bayern jest zespolem swojego boiska i na wyjazdach spisuje sie gorzej (przegrana z ManU i Fiorentina) z lyonem to im sie poszczescilo . Ale nie bede porownywal lyonu do interu bo to smieszne. Podsumowując mysle ze gdyby final odbyl sie w monachium to bayern by wygral natomiast w madrycie moze odpasc.
Ps. Inter na wyjazdach wygrywal (z barcelona nie musial)
Dlatego to ze final bedzie w innym miejscu niz monachium utwierdza mnie w przekonaniu ze mistrzem bedzie inter.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Co mnie zdziwiło to data finalu. Zawsze final odbywał się w środy z tego co pamiętam a teraz w sobote ?? Jak dla mnie luzik bo w tyg pracuje na nocki więc wiele meczy mnie omija. Co do samego spotkania to raczej Inter zdobędzie w tym sezonie wszystko co możliwe. Pierwszy krok już wykonali, zdobyli Puchar Włoch. Mistrza raczej też już nie dadzą sobie wyrwać i do tego LM. Szacun dla Mourinho, jest wielkim trenerem.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
piłkarzy mają na porównywalnym poziomie oczywiście można tu długo na ten temat mówić ale w skrócie defensywę mają lepszą Włosi a ofensywę Bawarczycy
trenerzy są również na podobnym poziomie: o ile Mourinho to skandalista, który wyrobił sobie nazwisko nie tylko dzięki sukcesom, o tyle van Gaal swoją rozpoznawalność zawdzięcza dzięki długoletniej pracy z klubami na poziomie

finał według mnie niema faworyta, nawet nie jest podobny do ostatnich finałów ponieważ w nich można było coś próbować typować, a teraz jest finał w którym wszystko się może zdarzyć, obie drużyny nie zwalniają tępa i obie można stawiać w roli faworyta, jakbym ustalał kursy to to dałbym taką samą szanse na karzy wynik :razz:
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Bayern również ma wielu zwolenników, którzy sądzą, że to właśnie oni zdobędą Puchar Ligi Mistrzów. Pewne jest, że będzie to niesamowicie trudne i większość twierdzi, że to jednak Włosi sięgną po to trofeum. Jednak patrząc na składy obydwu ekip, Bayern w swoich szeregach również ma znakomitych zawodników, którzy mogą mieć największy wkład w końcowy sukces. Wiadomo już, że nie zagra Francuz - Franck Ribery - który z pewnością jest motorem napędowym niemieckiej ekipy. Jednak jak wiadomo, jeden zawodnik nie jest w stanie rozstrzygnąć losów meczu. Tak więc, poza nim, Bawarczycy, mają jeszcze tak znakomitych zawodników, jak chociażby Arjen Robben, który znajduje się obecnie w wyśmienitej formie, Ivica Olic, który prezentuje się coraz lepiej, oraz można tutaj również wymienić Butta.
Dla mnie osobiście będzie to zdecydowanie piękne widowisko, które (miejmy nadzieję) będzie obfitowało w wiele wspaniałych bramek. Sam nie skuszę się z pewnością na obstawienie meczu i chociaż nie jestem zwolennikiem Bawarczyków, to nie zdziwiłbym się, gdyby nieźle namieszali w tymże meczu i osiągnęli końcowy sukces.
 
hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
Moim zdaniem obydwie drużyny prezentują zupełnie inny styl gry. Inter gra pseudo włoską piłkę. Bayern ma ambicję na poziom gry wyższy jak Bundesliga więc odstaję zupełnie od stereotypów i preferuję moim zdaniem ofensywny angielski styl. Z resztą obydwa teamy grają ofensywnie, w końcu mają do tego zawodników z papierami na taką grę. Czuję, że wszystko wyjaśni się w dogrywce - na korzyść Interu !
 
A 0

adam_de

Użytkownik
Mourinho jest wyglodnialy sukcesu i zrobi wszystko, by zdobyc puchar. Tym bardziej, ze Inter prezentuje sie doskonale. Za Bayernem przemawia (ktory wciaz mam jeszcze w pamieci) mecz z MU ale to byl jeden wieczor. Stawiam wiec na zwyciestwo Mediolanczykow
 
mordor1410 0

mordor1410

Użytkownik
IMO Inter wygra ten finał ???? Co do wypowiedzi nt wyższości Mourinho do Van Gaala to tak jakby porównywać Lamborgini z Ferrari i mówić co lepsze. Obie świetne a co lepsze zależy od preferencji konkretnego człowieka ???? Obaj są świetnymi trenerami ale to nie oni wygrają ten finał tylko równiejsi, nie mający załamań formy piłkarze Interu ???? Mocniejsza ławka+ mocniejszy (a na pewno równiejszy [czyt. brak luk]) da im zwycięstwo, Niestety jeżeli nie wpadnie gol w pierwszych 30 min to mecz będzie nudny, jak to finał:roll: Podsumowując mecz będzie poniżej 2,5 bramek, prawdopodobnie jeżeli któryś z zespołów wygra to do zera, a i dogrywka bardzo możliwa ????
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
w wygrywaniu Finałów ??
A jakie to finały wygrał Mou, których van Gaal nie wygrał?
Poza tym to Luis był częściej w finale LM, bo dwa razy pod rząd z Ajaxem. A Mou tylko raz z Porto.
Więc pytam się, jakie większe doświadczenie ma w wygrywaniu finałów?
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Dlatego się pytam tegoż osobnika, o co mu chodziło.
Ktoś tam pisał, ze Bayern bez Riberyego to 50% Bayernu. W takim razie przez niemal 2/3 tego sezonu oglądaliśmy dobrze radzące sobie 50% Bayernu. Mnie to cieszy, bo Francuz został zastąpiony przez innych wyśmienicie. Spodziewam się w finale Altintopa, który zastępował Francka w LM bardzo dobrze. Pokazał, że zmiennikiem jest super.
No chyba, że CAS zadecyduje inaczej i odwiesi karę Riberyego. Wtedy będzie i Franck, co daje nam wiecej luzu dla Robbena, bo nie bedzie już 3 zawodników przy nim.
 
piotrek21 0

piotrek21

Użytkownik
Ribbery nie ma na drużynę już takiego wpływujak choćby rok temu. Jak oglądałem spotkania Bayernu w LM to miałem wrażenie że Altintop nie dużo mu ustępuje, a w rewanżu z Lyonem pare razy pokazał takie &quot;kiwki&quot; że głowa mała.

Co do porównania trenerów... Obaj są o tyle podobni że weszli w wielki futbol z hukiem i takim triumfem na starcie, że potem już nie dużo im zostało do &quot;ulepszania&quot;. Van Gaal Zaprowadził na sam szczyt Ajax, Mourinho dokonał to z outsiderem z Porto. Kariera Holendra jest dłuższa bo zaczęłą się juz na początku lat 90-tych dlatego ma też na swoim koncie więcej faktów wartych odnotowania. Trzeba zauważyć że Mourinho gdzie się nie pojawił to wszytko zamieniał w złoto. Najpierw puchary z Porto, potem mistrzostwo x2 z Chelsea oraz puchary krajowe, teraz sukcesy z Interem o których już można śmiało mówić. Van Gaal sukcesy ma nie mniej spektakularne, ale ma też i kilka ostrych dołów. Druga przygoda z Barceloną, konflikty z kibicami w Katalonii i reprezentantami Hiszpanii, a przede wszystkim przegrane zkretesem eliminacje MŚ 2002. Póki co Mourinho takich wpadek nie zaliczył, co sprawia że jego dorobek wygląda nieco ciekawiej, ale jak wspominałem, jego staż też jest krótszy. Akarin pisze że z takimi obrońcami jak ma Inter/Chelsea van Gaal też by się w półfinałach z Bracą bronił. Ja się zapytam czemu Louis nie zrobił nic by takich obrońców mieć? Lucio oddał bez żalu, kupił Tymoszczuka i Gomeza za grube pieniądze by Ci odgrywali w klubie marginalną rolę. Nie podoba mi się jego polityka transferowa i traktowanie niektórych zawodników. Nie rozumiem czemu Klose przegrywał miejsce w składzie z Mullerem, nawet gdy ten statystował tylko na boisku. Nie kumam w czym Gomez jest lepszy od Toniego... No i sadzanie na ławie Olicia na początku sezonu bo ten gra &quot;sercem a nie głową&quot;. To ja się pytam czym gra Gomez takim razie?
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Piotrek, najpierw sprawdź, jakich to transferów dokonał van Gaal a jakie były już uzgodnione przed jego przyjściem.
Jedynym poważnym błędem transferowym było sprowadzenie Braafheida. Lucio odszedł, bo chciał dwu czy tam trzyletni kontrakt, a Bayern dawał mu tylko o rok krótszy. Poza tym nie ma co rozpaczać po nim, jest teraz Badstuber.
A to zdanie:
Akarin pisze że z takimi obrońcami jak ma Inter/Chelsea van Gaal też by się w półfinałach z Bracą bronił. Ja się zapytam czemu Louis nie zrobił nic by takich obrońców mieć?
A po co miał kupować, skoro cięzko było wyjąć kogokolwiek takiej klasy z innych klubów? Znalazł Badstubera i chwała mu za to. Jedyne co nie zostało dociągniete to przyjście Bosingwy, bo gdyby z Portsmouth przyszedł Johnson, to by Jose grał w Monachium (wszystko niemal było już dogadane, o czym mówił Uli).
Podejście do zawodników ma jakie ma, ale oni mu ufają, wspierają i załapali jego wizję gry i każdy musi się do niej dostosować. van Gaala teraz wszyscy w Monachium kochają i podejrzewam, że tak zostanie.
Dlaczego Muller grał a nie Klose? Bo może Klose się na pozycji cofniętego, rozgrywajacego, napastnika nie sprawdził? Był testowany tam na początku sezonu i on i Sosa i żaden nie wypełniał swojej roli odpowiednio dobrze. Teraz wraca Kroos i to on będzie rywalizował o tą pozycję i jak dla mnie idealnie do tego układu pasuje w 4-3-3.
Toni podpadł van Gaalowi, nie pasował mu jakoś świetnie do taktyki, więc odszedł. Kilka meczy zagrał, nie zachwycił, więc nie pograł sobie więcej u Luisa.
 
piotrek21 0

piotrek21

Użytkownik
Lucio odszedł, bo chciał dwu czy tam trzyletni kontrakt, a Bayern dawał mu tylko o rok krótszy. Poza tym nie ma co rozpaczać po nim, jest teraz Badstuber.
Z całym szacunkiem, ale między Badstuberem a Lucio widzę sporą różnicę. I to więcej niż jednej klasy. Badstuber jest młody i bardzo mozliwe, że wkrótce sprawi iż moje zdanie się o nim poprawi, ale póki co na pewniaka do defensywy to on mi &quot;nie pasi&quot;.

A po co miał kupować, skoro cięzko było wyjąć kogokolwiek takiej klasy z innych klubów?
Innym się jakoś udało (Glen Johnson, Zirkov, Vermaleen, Bridge..). Przede wszystkim trzeba było zatrzymać Lucio.

Dlaczego Muller grał a nie Klose? Bo może Klose się na pozycji cofniętego, rozgrywajacego, napastnika nie sprawdził? Był testowany tam na początku sezonu i on i Sosa i żaden nie wypełniał swojej roli odpowiednio dobrze.
Van Gaal ma taką nieciekawą manierę, że do piłkarzy się strasznie szybko uprzedza. Właściwie to nim przyjdzie do klubu to już ma swoich faworytów i piłkarzy którym w jego prywatnym rankingu z awansem będą mieli niesłychanie ciężko. Klose od początku nie był jego chłopcem i mam wrażenie że choćby był najlepszy na każdym treningu to z wywalczeniem miejsca w skłądzie miałby problem.
Miro nie musiałby grać wcale na cofniętego napadziora. To miejsce mógłby zajać Olic, a na szpicę przesunięty mógłby być właśnie Klose. Z resztą pamiętam duet Klose-Toni z sezonu 2007/08 i funkcjonował on całkiem poprawnie, więc to odstawienie od składu wydaje mi się znowu pochopne.

Toni podpadł van Gaalowi, nie pasował mu jakoś świetnie do taktyki, więc odszedł. Kilka meczy zagrał, nie zachwycił, więc nie pograł sobie więcej u Luisa.
I to jest właśnie to o czym wspominałem. Traktowanie profesjonalnych piłkarzy jak gówniarzy z podwórka. Toni to król strzelców Bundesligi sprzed 2 lat, należy mu się odrobina szacunku. Miał spory wkład w poczynania Bayernu, wylał sporo potu by klub osiągnął choćby i to mistrzostwo na swoim podwórku. A tu przychodzi taki Louis i z dnia na dzień Włoch staje się piłkrarzem drugiej kategorii.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom