>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Australian Open 2015 - turniej główny (19.01-01.02.2015)

Status
Zamknięty.
namemartin 550

namemartin

Użytkownik
???? Stan Wawrinka v Kei Nishikori
Typ:Stan Wawrinka ✅
Kurs:2.1
Typ:1 set Stan Wawrinka ✅
Kurs:2
Buk:bet365
Ed:
Wynik: 6-3 ; 6-4 ; 7-6(8-6) ✅✅✅

Wiem, że nie powinienem tykać tego meczu, ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana ;)
Jeden z tych meczy, które ciężko przewidzieć. To będzie głównie mecz na &quot;przestoje&quot;? Kto będzie miał mniej chwilowych niedyspozycji wygra to spotkanie. W ostatnim meczu Szwajcara z GGL widzieliśmy taką niedyspozycję, która się zaczęła w 3 secie przy prowadzeniu z przełamaniem przegrał seta i Lopez nie miał tutaj wcale przebłysku rewelacyjnej gry.
Najwyższą klasę pokazał Stan w tie-breaku 4 seta gdzie obronił 5 piłek setowych dla Hiszpana i zakończył mecz. Przy kłopotach nie było widać na twarzy Stana zdenerwowania, podirytowania, stukania się w głowę ani wypieków ze złości co mogliśmy obserwować w zeszłym roku bardzo często. Kontrolowanie głowy to jedna z tych rzeczy, której brakowało Stanowi.
Japończyk to niesamowity fajter w dosłownym słowa tego znaczeniu. Nigdy się nie poddaje, walczy o każdą piłkę jest szybki i ma dobrą kondycje fizyczną. Istny Samuraj. Tak samo jak rywal miewa przestoje, ale moim zdaniem są znacznie krótsze niż u Szwajcara. Pod tym względem Kei wygląda lepiej. I z pewnością może wygrać to starcie. Dynamiczna gra Japończyka bardzo mi się podoba tak samo jak jednoręczne backhendowe ciasne krosy Stana.
W rozrachunku ogólnym uważam, że Szwajcar jest w formie i będzie drapać kort by pokonać Japończyka, który jest faworytem meczu według bukmacherów.
Come On Stan !!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +42
el-bet 109

el-bet

Użytkownik
Novak Djokovic v Milos Raonic
Typ: Raonic +2.5 seta @1.83
⛔⛔⛔
Każdy wie jak gra Novak i do czego jest zdolny. Bez wątpienia najlepszy tenisista na świecie. Ale musimy pamietac, że to QF wielkiego szlema. Jak dotej pory było sporo niespodzianek. Milos świetnie serwuje a jego forehand to bardzo potężna broń. Kanadyjczyk prezentuje sie w tym roku bardzo dobrze. Kursy lecą w dół, rano jeszcze bylo 2.02. Dla mnie przy takim kursie to safe bet.
 
vasyl86 2,1K

vasyl86

Użytkownik
Wawrinka S. - Nishikori K. over 40 gemów @ 1,82

Mecz już był tutaj szeroko omawiany, to nie będę się rozpisywał, bo przeciwnicy są na w miarę wyrównanym poziomie. Nishikori ostatnio lubi oddawać pierwszego seta rywalom. Tak było z Dodigiem i Johnsonem, więc jest szansa, że zrobi to i w meczu ze Stanem. Stan z kolei w swoim ostatnim meczu miał poważny przestój w końcówce 3 seta, a grał wtedy z Garcia-Lopezem. Tamtego seta przegrał, a kolejnego wygrał w tiebreaku, ale głównie dzięki rywalowi, który się &quot;zagotował&quot;, a nie dzięki swojej dobrej grze. Po tym epizodzie Stana jego szanse na zwycięstwo z Japończykiem zdaniem wielu spadły. Liczę, jednak, że Wawrinka podejmie walkę w obronie swoich punktów i tych przestojów w jego grze nie będzie zbyt dużo, a jeśli tak będzie to zapowiada się bardzo wyrównany mecz, może nawet 5 setów.
Wynik: 6-3 6-4 7-6
 
magician 2,9K

magician

Użytkownik
Raonic +6 vs Djokovic 1 @1,97 Pinnacle ⛔ (6:7 4:6 2:6) ostatni set zadecydował...

Za wysoka według mnie linia. Nole nie przepada za grą z serwismenami, bo on też jest człowiekiem i dobrze w rytm nieraz nie potrafi wejść, kiedy dostaje na returnie podania lecące z prękością &gt;210 km/h, w dodatku celowane, a nie uderzane na pałę niczym u Jurka Janowicza. Raonic, jeśli chodzi o sam serwis, to z pewnością nie jest (jeszcze?) półka Isnera czy Karlovica, którzy to właściwie wiele więcej nie mają do zaoferowania na najwyższym zawodniczym poziomie. Raonic na serwisie to oczywiście też bestia, ale głównie u niego cieszy bufor bezpieczeństwa, w postaci coraz pewniejszych uderzeń z głębi kortu, ocierających się momentami (dłuższymi!) o perfekcję. Jeśli Ivo czy John dostają return na końcową linię, to już wiadomo, że będzie bardzo trudno coś z tego zrobić. Raonic za to automatycznie ustawia się na nogach i ładuje inside-out forehandy- trzeba mu przyznać, że w tym momencie jest to absolutne TOP 3 na świecie jeśli chodzi o taki wariant. Z wielką siłą i regularnością bije tam i raczej ciężko jest komuś coś z tym zrobić. Oczywiście Nole będzie sporo piłek wyczuwał, dobrze się ustawiał, ale Rao to już nie ten Rao sprzed roku, który odkręcając do prostej przygrzmoci w siatkę bez żadnej rotacji. Technicznie facet się rozwija równie szybko co w mobilności, motoryce i taktyce. Bardzo mi się podoba (oczywiście jak na jego możliwości) bardzo dobry volley forehandowy, spora swoboda ruchu i miękki nadgarstek. Niestety volley backhandowy już z pewnością taki nie jest, sporo niedokładności, często usztywnia nadgarstek i nad tym musi jeszcze sporo popracować. Ważne jednak, że grając swoje, czyli atakując, ma na siatce zwykle wybór jakim volleyem zagrać. Gorzej oczywiście to wygląda, kiedy przeciwnik jest w natarciu. Wtedy volley BH już za wielu punktów nie daje. Tak samo zwykle jego możliwości są często ograniczane przez wrzucanie mu piłek na backhand z odegraniem późniejszym po prostej na daleki FH- Rao bardzo często mocno obiega BH i zostawia sporo miejsca z prawej strony i przez dłuższy czas kosztowało go to sporo punktów. Teraz jest już w tym elemencie na pewno lepiej, bo jego crossowy BH śmiga nieraz tak, że przeciwnik widzi tylko jak mija go metr od niego i niemożliwy do zgarnięcia trafia pod linię. Jednak mimo poprawy tego elementu Raonic wie, że chcąc zawalczyć z Serbem musi grać bardzo agresywnie, skracać akcje, nie pozwolić rozwinąć skrzydeł Djokovicowi, a wtedy, kiedy już dobrze wejdzie mecz, może się zacząć widowisko.
O co konkretnie chodzi? Otóż Raonic bardzo często bardzo powoli wchodzi w mecz- o ile serwis praktycznie chodzi normalnie, o tyle akcje na początku wyglądają raczej zwyczajnie, bez błysku i z wieloma błędami na returnie. Im dłużej jednak trwa mecz, tym Kanadyjczyk zaczyna mocniej czuć piłkę- ze świetnych zawodników przekonał się o tym choćby Nishikori
Dzisiaj Raonic zagrał fenomenalnie, po prostu miód malina. Kei mu wcale nie pomagał, grał praktycznie tak jak w poprzednim spotkaniu, świetnie w korcie, dobrze serwował, ale co z tego, jeśli Raonic odpowiadał w takim stylu, że po prostu nie było siły na niego. Odpalał takie torpedy z głębi kortu, że Kei wielokrotnie piłki nawet nie dosięgał. Kolejny mecz, gdzie odkręca forehandy z crossa do prostej niczym profesor.
czy Federer, który... wygrał całkiem łatwo 1. seta, w drugim już prowadził i wtedy Rao zaczął dominować- wtedy nawet tak ofensywnie usposobiony Fedex nie był w stanie zagonić go do kątów, po prostu często patrzył z niedowierzaniem co młody Kanadyjczyk robił. Spotkanie wygrał Fedex (6:4 6:7 6:4), ale gdyby Rao wykorzystał swoje szanse na początku 3. seta, to prawdopodobnie on by schodził z kortu jako zwycięzca.
Zlekceważony przez większość Lopez 2 dni temu napsuł sporo krwi Raonicowi- wygrał 2 sety, zagrał DUŻO lepiej niż w poprzednich spotkaniach, ale po 2 pierwszych setach, kiedy Rao dał mu łącznie 3 BP, później zaczął grać znowu lepiej i nie dał już ani jednego, wygrywając ostatecznie 3:2, ale według mnie pokazując wyraźnie, kto był lepszy w tym starciu.
Dodatkowo nie należy zapominać o tym, że mimo iż, jak na wysokiego zawodnika przystało, Raonic nie jest demonem returnu, tak i tu się poprawił i jest w stanie umiejętnie returnować, oczywiście z dużą mocą, przechodząc od razu do ofensywy- już nie popełnia tylu błędów co wcześniej w tym elemencie, chociaż uczciwie trzeba przyznać, że BP w meczu z Nolem może za wiele nie mieć.
Z Nolem na pewno nie będzie już tak łatwo wejść w rytm bombardowania przeciwnika, bo ten jest profesorem defensywy, odgrywa piłki bardzo mądrze. Można by rzec nawet, że ma sposób na Raonica, bo do tej pory wygrywał z nim całkiem pewnie, ale jednak ja się powtórzę jeszcze raz: Milos z tego roku to nie jest ten sam zawodnik, co w poprzednich sezonach- postępy w poruszaniu się, giętkości stawów, dopracowanie uderzeń do bardzo solidnego poziomu jak na ten rodzaj charakterystyki gracza, solidniejsze kończenie przy siatce (bardzo ważne, bo Nole to najlepszy na świecie zawodnik jeśli chodzi o passing shoty), a także oczywiście mimo wszystko największa broń, czyli serve &amp; inside-out FH. Dodatkowo ten tryb turbo, który sprawia, że nie mam prawa do napisania, że ktoś ma w 100% patent na Raonica, gdyż grając na swoim najwyższym poziomie, zdominował Keia i Federera, nie dając im praktycznie żadnej szansy na kontrę, gdyż przy takiej dokładności, jaką potrafi nam zaprezentować Kanadyjczyk, jego przeogromna siła uderzeń musi wyjść zwycięsko w konfrontacji z innymi zawodnikami. Nie wiadomo, czy Raonic i tym razem wskoczy na wyższy poziom, ale pisząc tę analizę ciągle myślałem o argumentach na zwycięstwo i wcale nie jest to jakiś niesamowicie zaskakujący scenariusz, a przynajmniej do tego, żeby napsuć krwi Serbowi długimi setami, może nawet któreś z nich kończąc na swoja korzyść. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że o wygranie całego meczu będzie piekielnie trudno, w końcu to jest nawierzchnia Nole&#39;a i wszyscy o tym wiedzą- on tu panuje niepodzielnie i ciągle jest dużym faworytem. Mimo to handi +6 wygląda całkiem przyjemnie, szczególnie że mogą tu być jakieś TB.
Dodatkowo za drobne próbuję takie coś (ze względów opisanych powyżej):
Rao przegra 1. seta i wygra mecz @15,00 bet365
Nishikori vs Wawrinka over 159,5 minut betcity @1,85/ over 158,5 minut Exbinog @1,75 ⛔ //Kei zagrał świetnie z Ferrerem, by z Wawrinką ośmieszyć się wręcz, od pewnego momentu przestając zupełnie grać swoje... jeszcze to oddanie przełamania w 3. secie
Nie ma za bardzo co się rozpisywać, bo niedługo mecz (a ja dodatkowo pomyliłem kolejność spotkań i myślałem, że w nocy gra Rao).
Mimo to wydaje mi się, że znalazłem na tyle sensowne poparcie do typu, żeby go spróbować pograć. W meczu Nishikoriego z Wawrinką powinniśmy obejrzeć kapitalne spotkanie, wyrównane i raczej bez 3:0 w którąś ze stron. Obydwaj panowie grają bardzo dobrze, ale mają też swoje zastoje. Podczas formatu 5-setowego raczej trudno w takim wypadku o takie złożenie dyspozycji tenisistów we wszystkich setach, że któryś z nich zgarnie je wszystkie. Przy takiej linii wystarczą 4 sety po 40 minut i linia siądzie.
Wawrinka gra zbyt mocno i zbyt głęboko, żeby pozwolić Samurajowi na regularne pełne rozwinięcie skrzydeł w ofensywie, z kolei Kei za dobrze broni, żeby ataki przeciwnika spowodowały jego wyraźną klęskę. Obydwaj są wielkimi wojownikami i potrafią wracać z piekła do nieba mimo słabszej do tej pory dyspozycji. Ostatnie ich spotkanie podczas USO (4 miesiące temu) trwało 260 minut. Sety trwały kolejno: 0:35 0:54 1:06 1:01 0:44. Oczywiście nie znaczy to, że teraz też będzie równie overowo, jednak Nishikori i Wawrinka to gwarancje dobrego poziomu, a jeśli obaj zagrają na swoim poziomie, to muszą podzielić się pulą setów, bo różnice teoretycznie są bardzo niewielkie. Mimo wszystko m się wydaje, że Kei wygra, głównie ze względu na ostatnie 2 demolki, ale z takim zakładem wstrzymuję się do live&#39;a.

PS
Jeśli chodzi o statystykę, to znalazłem taki zakład (nie gram go, ale jestem ciekaw, czy ktoś się zajmuje czymś takim):
Wawrinka- średnia prędkość 2. serwisu under 155,5 km/h @1,85 Exbinog
Ktoś siedzi mocniej w takich zakładach statystycznych? Niby wiem jak dany zawodnik serwuje zwykle przeciwko danych graczom, ale tak dokładnie jeśli chodzi o same cyferki, to nigdy się w to nie zagłębiałem. Jakby ktoś miał jakieś lepsze dane niż te poniżej, to proszę o posta/PW.
W dotychczasowych 4 spotkaniach w AO zaliczał kolejno:
151, 145, 155, 152- czyli ani razu nie przekroczył linii.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
J 0

jacekl

Użytkownik
T. Berdych - A. Murray

Co myślicie o tym meczu? Zastanawiam się, czy nie &quot;uderzyć&quot; w stronę Murray&#39;a. Z drugiej strony jednak z tego, co czytałem, Czech także prezentuje się całkiem dobrze, ale nie miałem okazji zobaczyć go &quot;w akcji&quot; podczas tegorocznego AO, dlatego ciężko mi ocenić sytuację. Szykuje się ciekawy pojedynek.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Berdych T. - Murray A.
Murray A. ::: 1,76 ::: Pinnacle ::: 3/10

Berdych poprawił swoją grę, jest zakochany, podobno oświadczył się przed turniejem, nie wiem i nie wnikam w to. Dobrze gra, ale jeszcze nie miał na swojej drodze żadnego poważnego przeciwnika. Pokonał Nadal, ok fajnie, ale co z tego skoro Rafa zagrał tragicznie? Nie biorę tego meczu aż tak bardzo pod uwagę. Hiszpan przez 2 dwa sety był zagubiony, masa piłek w siatkę, a drugi serwis przez cały mecz zupełnie nie istniał. Podczas transmisji pokazywano tylko co chwilę statystykę 0% wygranych piłek po drugim podaniu. Murray to jednak klasa sama w sobie, ja już przed turniejem pisałem o tym, że może wygrać ten turniej. Dobry serwis, cierpliwy, mądrze gra, ogólnie on potrafi dostosować poziom gry do przeciwnika. H2H 6:4 na korzyść Berdycha, ale Czech pokonał go 3 razy na mączce gdzie wiemy jak bardzo beznadziejnie gra tam Andy. Spotkali się już raz podczas US Open 2012 i tam górą po 4 setach był Andy. Berdych już w finale Doha pokazał, że psychika momentami go mocno zawodzi, co też dało się zauważyć w 3 secie przeciwko Nadalowi. Andy wie o co tu gra.
Wynik: 7:6(6) 0:6 3:6 5:7 ✅
Mayer L. ::: 1,75 ::: Pinnacle ::: 3/10 ✅
Cuevas P. ::: 1,78 ::: Pinnacle ::: 3/10 ⛔
Troicki V. ::: 1,74 ::: Pinnacle ::: 3/10 ✅
Lopez F. ::: 1,99 ::: Pinnacle ::: 3/10 ✅
Gasquet R. ::: 1,51 ::: Pinnacle ::: 3/10 ⛔
Simon G. ::: 3,41 ::: Pinnacle ::: 1/10 ⛔
Simon G. +2,5 seta ::: 1,42 ::: Pinnacle ::: 4/10 ✅
Seppi A. ::: 2,47 ::: Pinnacle ::: 3/10 ⛔
Muller G. +8,5 gemów ::: 1,69 ::: Pinnacle ::: 3/10 ✅
Powyżej 31 gemów ::: 1,92 ::: Pinnacle ::: 3/10 ✅
Nadal R. ::: 1,65 ::: Pinnacle ::: 3/10 ⛔ Wawrinka S. 1 set ::: 2,05 ::: Pinnacle ::: 3/10 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
dx2 210,2K

dx2

Użytkownik
Djokovic (-5,5 gema)-Raonic 1 @1.66
Bedzie w polfinale trzecie starcie Djokovic-Wawrinka na Australian Open. Tak przynajmniej wszystko wskazuje. Serb to najlepiej returnujacy gracz swiata i o to chodzi w tym meczu. Raonic w szlemie ogra wielu zawodnikow, ale gdy naprzeciwko sanie ktos tak dobry, to w Australii, gdzie zawsze wielu graczy czuje sie niesowoj troche w tych upalach to tym bardziej stawiam w strone Djokovica. Tutaj przypomina mi sie taki mecz jakies 3 sezony wstecz Raonica z Hewittem, gdzie Kanadyjczyk tez byl faworytem, a ze Hewitt returnowal wybornie to skonczylo sie wygrana Hewitta. Raonic moze byc lepszym graczem teraz bez watpienia, ale spotyka sie z glownym kandydatem do wygranai kolejnego szlema, najlepszym graczem swiata. Serb bedzie chciec chcial nie meczyc tego meczu, wiec nie zdziwiloby mnie 3-0.
 
atp_open 4K

atp_open

Użytkownik
Berdych vs Murray , 1 2.30 5Dimes
Widze ze dalej bukmacherzy przeceniaja mozliwosci Szkota a niedoceniaja Czecha. Jeszcze niedawno Federer dal mu ugrac gema zeby oszczedzic kompletnego wstydu ( Federer 6:0, 6:1) a teraz faworyt... Murray 3:1 z Dimitrowem, jeden ciekawy mecz ktory zweryfikowal umiejetnosci i forme Murray w Australii, i dla mnie oblal ten egzamin. Dimitrow w pierwszym i 4tym secie jako pierwszy przelamywal na 2:0 i mogl spokojnie te sety wygrac, nawet jesli po tie-breakach ale zabraklo zimnej glowy. Ma duze szanse na TOP 8, ale jeszcze troche potrzeba. Co do Berdycha to nie zmienia sie zwycieskiego skladu tak i teraz na niego postawie. Sila jest, taktyka jest, i jak ktos pisal w dziale brakuje &quot; motywacji&quot;. Ta wlasnie motywacja i kropka nad i byla wygrana z Nadalem, i wnioskuje ze majac 0:18 z Nadalem, i sie przelamal, to dlaczego nie mialby wygrac z Murrayem przy stanie 3:4?
W skrocie widze tutaj 3:0 lub 3:1 dla Berdycha.
 
gamesetmatch 538

gamesetmatch

Użytkownik
Rojer J./Tecau H. - Bolelli S./Fognini F. @ 1,69 ⛔
Rojer i Tecau pokazali na tym turnieju mega charakter w meczu z Butoraciem i Grothem. Po pierwszym niemrawym secie, gdy byli w opałach obudzili się i pokazali dużo lepszy tenis. Dzisiejszej nocy odeslałi do domu pogromców braci Bryanów - Inglota i Mergeę. Dobry mecz, mało niewymuszonych błędów i zameldowali się w półfinale. Bolelli i Fognini grając z Cuevasem i Marrero przy piłce setowej i meczowej mieli nieco szczęścia. Najpiew zagranie pod samą linię, gdzie Cuevas nie wiedział zbytnio czy dostawiać rakietę, czy nie, a później w drugim secie zła ocena sytuacji i przepuszczenie piłki, która spadła pół metra od linii. Tak czy inaczej, Włosi byli lepsi o włos od swoich rywali i dwa razy wygrali do 5 w decydującej rozgrywce. Rojer i Tecau poza jednym złym setem, z Butoraciem i Grothem, prezentują dobrą formę. Sztuką jest nie grać najlepiej i wygrywać spotkania. Mimo, iż Bolelli i Fognini ładnie spinają się na turnieje wielkoszlemowe, to raczej będzie ciężko im pokonać Holendra i Rumuna. Jeżeli Rojer i Tecau zagrają na swoim dobrym poziomie, to wydaje mi się, że powinni bez większym problemów zameldować się w finale.
Dodig I./Melo M. - Mahut N./Herbert P. @ 2,42 ✅
Po raz kolejny niespodzianki szukam w meczu Francuzów - Mahuta i Herberta. Dodig i Melo już dawno powinni odpoczywać i szykować formę na nadchodzące turnieje. Na ich szczęście Golubev i Istomin narobili w gacie i wypuścili zwycięstwo z rąk. Później było co prawda lepiej, ale też bez szału. Tracone sety się zdarzają to fakt, ale jakoś nie przekonują mnie Chorwat z Brazylijczykiem. Przekonują mnie natomiast Mahut i Herbert. Jadą ostro ze swoimi rywalami, a po pokonaniu numeru dwa i odpadnięciu Bryanów wszystko wskazuje na to, że tytuł należy się im (taki optymistyczny scenariusz :cool: ) o który powalczą z Rojerem i Tecau. Powtórzę kolejny raz, że Francuzi serwują bardzo dobrze i trzymają grę przy swoim podaniu i szukają szans przy serwisie przeciwnika. Takich pewnie sporo nie dostaną od Dodiga i Melo, chociaż z drugiej strony niejednokrotnie widziałem kłopoty tej pary przy serwisie. Mecz z serii tych 50/50, no bo nie ma co zamydlać ludziom oczu i mówić, że Francuzi zmiażdzą swoich rywali, ale jednak z delikatnym wskazaniem na Francuzów, bo wyglądają na prawdę solidnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
greeey 1,5K

greeey

Użytkownik
Berdych vs Murray , 1 2.30 5Dimes
Widze ze dalej bukmacherzy przeceniaja mozliwosci Szkota a niedoceniaja Czecha. Jeszcze niedawno Federer dal mu ugrac gema zeby oszczedzic kompletnego wstydu ( Federer 6:0, 6:1) a teraz faworyt... Murray 3:1 z Dimitrowem, jeden ciekawy mecz ktory zweryfikowal umiejetnosci i forme Murray w Australii, i dla mnie oblal ten egzamin. Dimitrow w pierwszym i 4tym secie jako pierwszy przelamywal na 2:0 i mogl spokojnie te sety wygrac, nawet jesli po tie-breakach ale zabraklo zimnej glowy. Ma duze szanse na TOP 8, ale jeszcze troche potrzeba. Co do Berdycha to nie zmienia sie zwycieskiego skladu tak i teraz na niego postawie. Sila jest, taktyka jest, i jak ktos pisal w dziale brakuje &quot; motywacji&quot;. Ta wlasnie motywacja i kropka nad i byla wygrana z Nadalem, i wnioskuje ze majac 0:18 z Nadalem, i sie przelamal, to dlaczego nie mialby wygrac z Murrayem przy stanie 3:4?
W skrocie widze tutaj 3:0 lub 3:1 dla Berdycha.
Świetnie że umiesz wnioskować ale niestety błędnie. Co z tego że Berdych miał 0:18 z Nadalem i się przełamał? Ale w jaki sposób się przełamał? Śmiem twierdzić że to nie Berdych się przełamał a Nadal się załamał. Więc ze strony Berdycha nie było żadnego przełamania, grał po prostu swoje. To Nadal był bez formy i teraz podstawową różnicą między Nadalem a Murrayem jest to że Szkot jest właśnie w FORMIE której Nadalowi brakuje, a Szkot w formie może pokonać każdego kogo chce i kiedy chce.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Szkot w formie może pokonać każdego kogo chce i kiedy chce.
Zgadzam się z tymi słowami. Murray to taki zawodnik który przegrał Wimbledon z Federerem po czym wygrał za miesiąc złoto olimpijskie na tym samym korcie z tym samym przeciwnikiem. Wygrał Wimbledon pokonując na oczach premiera Wielkiej Brytanii Camerona samego Novaka Djokovica 3:0 bez żadnego tie-breaku, choć ostatni gem meczu zaczął od 0:40. Wygrał go, a to cechuje mistrzów.
Gdzie Ty widziałeś 0-40 w ostatnim gemie? Murray wygrał na przewagi prowadząc 40-0. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. //macias00
@Edit: Rzeczywiście masz rację, jednak kłopoty z pamięcią mam. Rzeczywiście na Wimbledonie było 40:0, a nie 0:40, to jednak dobrze mówiłem, że Andy miał miały problem aby zakończyć ten mecz ???? . Oto mi chodziło.
Zobaczcie co się stało dzisiaj. Nishikori pokonał wcześniej 3:0 Ferrera, ale kto oglądał ten mecz zapewne wie, że Hiszpan zagrał bardzo słabo, żeby nie powiedzieć żałośnie. Japończyk tracił wcześniej sety z dużo niżej notowanymi rywalami. Dzisiaj Wawrinka wciągnął go nosem 3:0, choć w tie-breaku 3-ego seta trochę &quot;spusiaczył&quot; (patrz wyżej Wimbledon Murraya), pomimo to wygrał.
Berdych wciągnął Nadala, ale kto oglądał ten mecz? Dwa sety Nadal grał na poziomie Sijslinga czy innego Jerzego Janowicza. W trzecim secie jak Nadal trochę się obudził (w wymianach, bo drugi serwis cały mecz był beznadziejny) to Berdych już musiał już się sporo napocić.
Tutaj również widzę przynajmniej 4 sety, choć z tym Murrayem to nigdy nie wiadomo. Z Dimitrovem wiele osób wspomina o tym, że przegrałby 4 set, szkoda, że o tym nie wspomni, że Murray mógł zaczął od stanu 2:0 w setach i prawdopodobnie mecz zakończyłby się na 3 setach. Jest w super formie, na Twitterze odgryzł się krytykantom z poprzedniego sezonu. To samo zrobił Cilic po banicji na tenis. Wrócił do ATP, wygrał US OPEN - Finał, półfinał i ćwierćfinał po 3:0 - Nishikori, Federer, Berdych. Murray coś chce tu udowodnić, a Berdych pokazał się w finale Doha co się zmieniło w jego grze.
 
pawel105 2,2K

pawel105

Użytkownik
Djokovic N. - Wawrinka S. ✅
over 37,5 @1,93

Unibet
Pomyliłem się co do spotkania Szwajcara z Japończykiem, Staś zagral świetnie z tego co widziałem na powtórka no i sam wynik o tym świadczy. Kolejny raz Serb i Szwajcar spotykają się w półfinale AO, rok temu po pięciosetóce górą był Wawrinka w tym roku myślę że wygra Novak ale na pewno nie będzie tak łatwo jak np z Roanicem. Nie wierze w to że będzie 3-0 dla, którego kol-wiek z zawodników. Na pewno można się spodziewać zaciętego wyrównanego spotkania nie tak jak świadczą o tym kursy, liczę tu na jeden albo nawet dwa Tie breaki ponieważ obaj prezentowali bardzo dobrą grę przy własnym serwisie, wtedy linia gemowa zostanie pokryta bez problemu. Kursy myślę że spadną albo linia zostanie przesunięta więc polecam pobierać szybko ????
Powodzenia.
 
D 706

don1

Użytkownik
Na tym forum bardzo ciekawą rzecz zauważyłem. Gdy Seppi ograł Federera większość pisze: Seppi ogra Kyrgiosa. Ograł Federera to na pewno da radę &quot;młokosowi&quot; z Australii. Jak to się skończyło doskonale wiemy.&quot;Sepiak&quot; mając 2-0 i będąc doświadczonym graczem przegrywa 2-3. Dziś mecz Nishikoriego i Wawrinki. Większość gra na Japońca. Przecież ograł wielkiego Ferrera w stosunku 3-0. A Stachu przecież męczył się z GGL i wygrał 3-1. Dziś Wawrinka pokazał,gdzie miejsce Kicaja. Ograł go gładko 3-0. Znowu jutro się szykuje kolejny fajny mecz. Oczywiście wszyscy ciśną na &quot;Berdacza&quot; bo ograł kompletnie bez formy Nadala 3-0 i ludzie się podniecają. Przecież Murray męczył się z Dimitrovem to pewnie argumentacja większości tyle,że nie na miejscu. Bo Dimitrov nie zagrał wtedy fatalnego spotkania a potrafi grać to wiadomo. Ja stawiam zdecydowanie na zwycięstwo Andiego. Od początku sezonu jak go oglądam mimo,że jakoś nie przepadam za jego grą to prezentuje się najrówniej. Gra swój chyba można śmiało powiedzieć najlepszy tenis na nawierzchni twardej. A Berdych,że zlał Nadala to się pytam co to za wyznacznik. Nie wiem jak wy ale ja oglądam mecze a nie na sucho typuje po wyniku. Dla mnie Murray 3-1 powinien wygrać. Berdych mimo,że tutaj nie stracił seta nawet,ale nie miał trudnych przeszkód do pokonania. A już w tym sezonie pokazał,że potrafi zagrać wielkie ***** jak w finale w Doha gdzie słaby Ferrer który już wiele nie osiągnie niemiłosiernie go obdarzył. Jutro zrobić to powinien Murray. Moim zdaniem Murray jest właśnie głównym kandydatem do zwycięstwa w Australii. Gra najrówniej od początku sezonu. W finale jak będzie Djoko to powinien go pokonać bo Djoko nie przepada za stylem gra Szkota. Ale najpierw Andy jutro musi walnąć Czecha i myślę,że to zrobi. ????
 
gooster 343

gooster

Użytkownik
Murray vs Berdych 1 @ 1.61 Bet365 ✅ Całkiem fajny mecz. Poczatek pierwszego setu należał do Berdycha zdecydowanie, potem to już głowa słabo funkcjonowała a Murray się rozkręcał.

Kurs przyjemny mimo wszystko biorąc pod uwagę to jak gra Murray. Genialna forma rozkłada swoich przeciwników jak chce. Problemy z Dimitrovem? Tak bym tego nienazwał. Dimitrov włączył wyższy bieg i niby wszystko szło dobrze dla niego, ale zaraz potem Murray odpalił jeszcze wyższy i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szkota. Andy potwierdza, że jest mistrzem krycia kortu, ciężko go minąć do tego w wymianach nokautuje przeciwników jak na razie. Berdych niczym mi nie zaimponował w tym turnieju. Pokonał beznadziejnego Nadala, który walił w siatkę raz po raz. Zresztą wiadomo jak Nadal jest przygotowany do sezonu on sam powiedział, że nie ma szans wygrać AO. Berdych mocno bije, ale jak ktoś stawia mu opór piłki lecą w out no i tak niestety będzie z Murrayem. Nie zdziwie się jak padnie wynik 3;0 dla Murraya.

Djokovic vs Wawrinka 2 @4.5 Bet365 ⛔ Piękny mecz i piękna walka. Szkoda tych 2 podwójnych błędów serwisowych na początku 5 seta to chyba od tego gra sie posypała :-:)-(

Konsekwetnie idę w stronę Wawrinki. H2h na korzyść Djokovica to nie ulega wątpliwości, ale może spójrzmy na h2h akurat w Australian Open bo tu grają i tak naprawdę tu Stasek gra na wysokim poziomie. W ostatnich pięciu latach 2x spotkali się na AO i jak na razie jest 1:1. Oba mecze kończyły się 3:2 w jedną albo drugą stronę. Tym razem Wawrinka jest trochę mniej niedoceniany niż w latach ubiegłych patrząc na kursy, ale dla mnie osobiście jest to mecz na tym samym poziomie a nawet może bardziej upatruje tu Stasia. Wawrinka ośmieszał Nishikoriego to co wyprawiał z backhandu było niesamowite. Ogromna siła i perfekcyjna dokładność uderzeń jedyne co mnie zmartwiło to ten tiebreak w 3 secie gdzie znowu pojawił się dziwny przestój takie rzeczy nie mają mieć prawa w walce z Djokovicem. Tu trzeba zagrać od początku do końca na 100%. Djokovic jak na razie mnie nie przekonuje w tym turnieju. Oglądałem jego mecz z Raonicem wiało nudą co wymiana to zaraz piłka była w out wyrzucona przez drewniaka. Raonic po prostu nie wytrzymywał wymian. Wawrinka to inny kaliber on będzie je wytrzymywał mało tego będzie je kończył moim zdaniem. Backhand Szwajcara będzie kluczowy w tym meczu. Do tego myślę, że Stasek jest lepiej przygotowany do sezonu. Jak wiadomo Djokovicowi urodziło się dziecko w październiku także jako świeży ojciec można powiedzieć na pewno nie przygotował się w takim stopniu do tego sezonu jak w poprzednich latach. Ja tu daję 40/60 w stronę Wawrinki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
vasyl86 2,1K

vasyl86

Użytkownik
Berdych T. - Murray A. over 40 gemów @ 1,83 - zwrot
Ostatnio coś nie mam szczęścia do typowania overów, ale będę konsekwentny i myślę, że jeśli obaj panowie jutro zagrają swój obecny tenis to 40 gemów lub więcej będzie rozegrane. H2H lekko po stronie Tomka, ale bym sie tym nie sugerował mocno, bo część spotkań rozegrano na clayu, a na hardzie przeważnie górą był Szkot. Czech dobrze serwuje, dysponuje silnym forehandem, zawsze gra na przyzwoitym poziomie, choć miewa problemy z głową. Szkot natomiast potrafi świetnie returnować, jest szybki, bardzo dobry w obronie, a zaatakować też potrafi. W tym turnieju tak naprawdę, nie mieli oni jeszcze poważnego testu umiejętności. Berdych wygrał gładko ze słabym tego dnia Nadalem, a wcześniej dał radę mocno już chyba zmęczonemu Troickiemu. Murray najpierw stracił seta z niebądącym w optymalnej formie Dimitrovem, później bez większych problemów odprawił w 3 setach Kyrgiosa. Zobaczymy jak będzie, jednak wszystko wskazuje na to, że obejrzymy przynajmniej 4 sety z wieloma gemami.
Wynik: 7-6 0-6 3-6 5-7
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Berdych - Murray typ 1 kurs 2.36 Marathonbet⛔7-6 0-6 3-6 5-7
Drugi dzień myślę o tym meczu i zdecydowałem się zagrać na Czecha. Zaimponował mi grą z Nadalem sama wygrana przy tej formie Hiszpana nie była dla mnie niespodzianką jednak 3-0 w tym drugi set 6-0 robi wrażenie. Berdych dotąd nie stracił seta chociaż przeciwnicy przeciętni Troicki, Tomic , Melzer, Falla. Murray już miał problemy z Dymitrowem gdzie powinien być piąty set. Bilans bezpośrednich meczów korzystny dla Tomasza 6-4 na kortach twardych otwartych 2-2. Jednym z argumentów za Andym może być to że grał już w sesji wieczornej również statystyki pierwszego podania lepsze. Jednak Berdych mniej trafia , ale więcej wygrywa pierwszym podaniem Nie jest to walenie na siłę nowy trener zmienił jego sposób serwowania. Właśnie nikt tu nie podjął moim zdaniem kluczowego argumentu który przemawia za Czechem. Nowy szkoleniowiec Tomasza od lat był w sztabie szkoleniowym Murraya. Vallverdu zna Murraya jak własną kieszeń w tym wszystkie jego słabości. Nie rozstali się zbyt przyjaźnie ponieważ przyjście Mauresmo zmieniło otoczenie Szkota. Vallverdu będący bardzo blisko Murraya został odsunięty na dalszy plan dlatego odszedł. teraz będzie cytat ktory dużo mówi o szansach Berdycha: &quot; Vellverdu spotkaliśmy na lidze czeskiej w Prostejovie, gdzie razem z Berdychem zastanawiał się, jak ma wyglądać ich praca. Siedział przy stoliku obok nas. Dużo mówił o przebudowie serwisu &quot;Bermana&quot;. Obaj panowie po pół godzinie rozmowy wzięli koszyk i poszli trenować na kort. W ich zachowaniu dało się dostrzec świeżość i entuzjazm. Zobaczymy, co z tej współpracy wyniknie...&quot; Właśnie tą świeżość widać w grze Berdych fizycznie też się zmienił trochę mniej kilogramów więcej widać pracy na siłowni. Moim zdaniem Berdych jeszcze raz uwierzył pod wpływem nowego trenera w sukces w Wielkim Szlemie a wiadomo wiara czyni cuda. Moim zdaniem jutro szanse 50/50 chociaż moim zdaniem nowy trener to tajna broń która pozwoli przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Czecha.
Głowa Tomasz głowa!
 
greeey 1,5K

greeey

Użytkownik
Berdych - Murray typ 1 kurs 2.36 Marathonbet
Drugi dzień myślę o tym meczu i zdecydowałem się zagrać na Czecha. Zaimponował mi grą z Nadalem sama wygrana przy tej formie Hiszpana nie była dla mnie niespodzianką jednak 3-0 w tym drugi set 6-0 robi wrażenie. Berdych dotąd nie stracił seta chociaż przeciwnicy przeciętni Troicki, Tomic , Melzer, Falla. Murray już miał problemy z Dymitrowem gdzie powinien być piąty set. Bilans bezpośrednich meczów korzystny dla Tomasza 6-4 na kortach twardych otwartych 2-2. Jednym z argumentów za Andym może być to że grał już w sesji wieczornej również statystyki pierwszego podania lepsze. Jednak Berdych mniej trafia , ale więcej wygrywa pierwszym podaniem Nie jest to walenie na siłę nowy trener zmienił jego sposób serwowania. Właśnie nikt tu nie podjął moim zdaniem kluczowego argumentu który przemawia za Czechem. Nowy szkoleniowiec Tomasza od lat był w sztabie szkoleniowym Murraya. Vallverdu zna Murraya jak własną kieszeń w tym wszystkie jego słabości. Nie rozstali się zbyt przyjaźnie ponieważ przyjście Mauresmo zmieniło otoczenie Szkota. Vallverdu będący bardzo blisko Murraya został odsunięty na dalszy plan dlatego odszedł. teraz będzie cytat ktory dużo mówi o szansach Berdycha: &quot; Vellverdu spotkaliśmy na lidze czeskiej w Prostejovie, gdzie razem z Berdychem zastanawiał się, jak ma wyglądać ich praca. Siedział przy stoliku obok nas. Dużo mówił o przebudowie serwisu &quot;Bermana&quot;. Obaj panowie po pół godzinie rozmowy wzięli koszyk i poszli trenować na kort. W ich zachowaniu dało się dostrzec świeżość i entuzjazm. Zobaczymy, co z tej współpracy wyniknie...&quot; Właśnie tą świeżość widać w grze Berdych fizycznie też się zmienił trochę mniej kilogramów więcej widać pracy na siłowni. Moim zdaniem Berdych jeszcze raz uwierzył pod wpływem nowego trenera w sukces w Wielkim Szlemie a wiadomo wiara czyni cuda. Moim zdaniem jutro szanse 50/50 chociaż moim zdaniem nowy trener to tajna broń która pozwoli przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Czecha.
Pisanie że ktoś zna kogoś jak własną kieszeń uważam za bardzo mocno naciągane. Tak mi się to skojarzyło jak to kiedyś Pique mówił jak to on zna Ronaldo ponieważ tyle czasu z nim trenował. A jak to wyglądało w praktyce zapraszam tutaj:
Owszem to że trener Berdycha pracował z Murrayem ma wiele zalet ale nie ma co się oszukiwać. To że trener jest w stanie przekazać słabe punkty Murraya nie znaczy że te niby gorsze aspekty Szkota będą najgorzej funkcjonować podczas meczu. Ba może być odwrotnie że to niby najsłabszy element w repertuarze Szkota może być dla niego kopalnią punktów pytanie jakie tylko trzeba sobie postawić - jakie słabe punkty posiada Szkot?
Odnośnie Berdycha dla mnie zawsze to był solidny zawodnik kogo jest w stanie pokonać to pokona, komu nie da rady to nie da rady. Bardzo wiele razy tak było że do którejś rundy Czech dochodził bez najmniejszych problemów a kiedy wreszcie trafił na kogoś z TOPu to wiadomo jak było, walczył, coś urwał ale ostatecznie przegrał. Teraz jest podobnie. Kogo on miał po drodze? Poza Nadalem nikt nie był w stanie mu zagrozić. Ale Nadalem nie ma co się sugerować bo jak grał w tym turnieju to każdy wie. Gdyby Czech miał taką drabinkę jak Szkot to śmiem twierdzić że już miałby spore problemy z samym Dimitrovem gdyby grał z nim tego dnia zamiast Murraya.
 
ludozerca 606

ludozerca

Użytkownik
Ludzie, wyluzujcie. Chcecie tu na siłę przekonać innych do swojego typu, ale ten mecz ma naprawdę wiele niewiadomych. Na pierwszy rzut oka też bym się kierował ku Murrayowi, ale po głębszym namyśle argumentów za Berdychem też jest sporo. Bardzo prawdopodobne, że to jedna z ostatnich szans dla Czecha na zdobycie tytułu wielkoszlemowego, bo trafił chociażby na niedyspozycję Nadala i doszedł do półfinału, a w przyszłych turniejach tej rangi może nie być już takiej okazji. Mimo całego swojego luzactwa i showmaństwa, poza kortem, Tomek najwyraźniej zdał sobie sprawę, że czas przekuć wielkie (może sobie ktoś twierdzić inaczej, ale taki jest fakt) umiejętności tenisowe i niejako ukoronować swoją karierę. Dostaje Szkota, który jest faworytem, bo w stosunku do poprzedniego sezonu gra o niebo lepiej, ale gloryfikowanie Murraya jest trochę nie na miejscu, bo on też wcale nie miał nadzwyczajnych rywali - o pierwszych 3 zawodnikach lepiej w ogóle nie wspominać, bo byli z wiadomych przyczyn tylko tłem dla niego. Z kolei Dimitrov będący w gorszej formie od Berdycha, bo o wiele mniej regularny w tym turnieju, postraszył Murraya i jakieś tam słabości Szkota obnażył. Tak naprawdę dopiero teraz, na tym etapie, nadchodzi wielki test dla Andy&#39;ego czy jest gotów ponownie sięgać po najwyższe trofea.
Ja sobie na luzie wejdę w powyżej 43,5 gema 2,37 Pinnacle. Taki handicap został pokryty w meczu Murray - Dimitrov, a podobnej dramaturgii spodziewam się jutro nad ranem.
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Berdych miał niedysponowanego Nadala na widelcu. Pierwsze dwa sety - wszystko pięknie, jak i całe AO w jego wykonaniu. W trzeciej partii, kiedy wizja zwycięstwa była już mały kroczek od niego, główka dała o sobie znać i wygrał ją dopiero po tie-breaku, nie bez problemów, w ważnych momentach popełniając proste błędy po krótkich wymianach.
Pamiętamy jak było podczas US Open 2014. Udana droga do ćwierćfinału, niby Czech w formie i nagle wtopa z Cilicem, tragiczne spotkanie z jego strony.
Szkot w tej sferze mentalnej jest znacznie mocniejszy, gra zbyt solidnie i moim zdaniem wygra to spotkanie, ale trudno powiedzieć w ilu setach.
Murray @ 1,70 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Szkot w tej sferze mentalnej jest znacznie mocniejszy, gra zbyt solidnie i moim zdaniem wygra to spotkanie, ale trudno powiedzieć w ilu setach.
W 100% sie zgadzam a wlasnie w sferze psychicznie to takie mecze sie rozgrywaja. W ciagu nocy nagle dany gracz nie zacznie grac super w elemencie w ktorym do tej pory gral kiepsko. Tu wszystko jest jasne na poziomie sportowym, wszyscy typerzy znaja doskonale tego i tego zawodnika, wiedza jak graja, w jakiej sa formie i co prezentuje. Wiedza o tym rowniez sami zawodnicy i ich sztaby oraz trenerzy. Takie spotkania to jest walka psychologiczna. Czech w waznych meczach sam siebie blokuje. Jest malo odporny psychicznie i bardzo niedojrzaly. Ze scislej czolowki to chyba najmniej dojrzaly zawodnik. Murray gra w Australii dosc dobrze, nie bedzie sie spieszyc spokojnie poczeka na bledy Czechy. Berdych sie zapewne szybko wystrzela i zaczna sie klopoty. Murray duzo lepiej gra z linii koncowej a akurat rywal nie jest super taktykiem i graczem, ktory imponuje technika, rotacjami itd. Nie widze u niego zadnej broni na Szkota. Bedzie walic jak zawsze pilki byle mocno, starczylo na slabego tego dnia Nadala, teraz raczej nie wystarczy.
Murray 1.74 4/10 pinn ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom