>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

  • Pierwszy taki konkurs na Forum, zapraszamy na
    Grand Prix Węgier 2024 [21.07.2024 - 15:00] w puli nagród 150 zł od forBET + punkty reputacji!
    Nie masz konta w forBET? Nic straconego założysz je w kilka minut TUTAJ!

Fortuna bonus

Analizy meczów - "Pecunia non olet" - Darmowe typy

aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Cilic M. - Ferrer D.
Ferrer D. -2 gemy ::: 1,90 ::: 1/3 Pinek ⛔

H2H 2:4 z lat 2009-2015, na mączce 1:2 dla Hiszpana. Fakty są takie, że obaj w tym roku są mocno pod formą, do tego Cilic wydaje mi się, że to zawodnik typu &quot;gwiazdka jednego sezonu&quot; i ten pamiętny wygrany US Open po banicji na tenis od federacji. Od tego czasu tak szczerze to nie mogę sobie przypomnieć jakiegoś spektakularnego wyniku z jego strony. Do tego wszystkiego należy dodać jeszcze, że jest to jego pierwszy turniej od Mastersa w Miami.
Ferrer za to w mojej opinii to zawodnik ze ścisłego topu jeżeli chodzi o grę na mączce. Może i ostatnio gra słabo itd. ale zawsze kojarzył mi się z niezwykłą walecznością, a przed turniejem French Open gdzie raz udało mu się dojść do finału widać, że tutaj buduje swoją formę licząc na najlepszy wynik w szwajcarskiej Genewie. W świetnym stylu ograł kolejny raz swojego rodaka z Hiszpanii GGL. Gdyby to była 1-2 runda turnieju to miałbym wątpliwości co do typu.

Wynik: 7:5 7:5
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Karlovic I. - Montanes A.
Montanes A. ::: 1,86 ::: 1/3 Pinek ⛔
H2H 1:2 z lat 2007-2011, czyli baaardzo dawno. Obaj są grubo po 30, Karlovic ma 37 lat na karku, jeszcze rok temu coś tam potrafił zaskoczyć dobrą grą, ale w tym roku moim zdaniem wypada bardzo słabo, do tego mnóstwo razy już skreczował. Tylko 2 zwycięstwa z Stambułu na 9 porażek to bardzo kiepski wynik. Facet ma ponad 2 metry i jego największą bronią jest serwis, jednak na mączce traci dużo na znaczeniu. Do tego Ivo lubił zawsze szybko kończyć akcje, a na kortach ziemnych trzeba rzeźbić te swoje punkty.
Z drugiej strony mamy Montanesa który wyjątkowo gra od paru ładnych sezonów w 95% na mączce. Ostatni okres gdy grał coś więcej na hardzie to były lata 2010-2011. Może nie jest on jakimś zawodnikiem na topie w tym momencie bo kręci się w okolicach 100 rankingowej to jednak w tym sezonie zrobił już ładny wynik np. w Casablance gdzie doszedł do półfinału turnieju. French Open to przecież turniej #1 jeżeli chodzi o korty ziemne więc uważam, że będzie mocno się starał w tym meczu żeby wygrać.
Wynik: 6:2 7:6(7) 7:6(5)
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Klizan M. - Daniel T.
Klizan M. ::: 2,83 ::: 1/3 Pinek ⛔
Taki kurs na Klizana to aż grzech nie spróbować zagrać. Martin to niezwykle dobry zawodnik, ale też nierówny, w tym roku jakoś w lutym wygrał 500 w Rotterdamie broniąc przez drogę bodajże 7 piłek meczowych. Później zagrał jeszcze na 2 Mastersach w Stanach Zjednoczonych i w Miami skreczował, od tego czasu nie grał. Jednak on na mączce jest mocnym zawodnikiem, rok temu bilans 11-10, dwa lata temu 13-4 w ATP. Myślę, że już z jego zdrowiem jest wszystko dobrze na najważniejszym turnieju w roku z nawierzchnią ziemną.
Taro Daniel to hmm nie oszukujmy się zawodnik z okolic 100 rankingowej, raczej poziom Challenger niż ATP. Jeżeli Słowak wyjdzie na korty bez problemów to tu nawet może paść wynik 3:0 czy 3:1.
Wynik: 6:3 6:4 5:7 4:6 0:3 @Edit: Szkoda bo w 4 secie Klizan 4:0 prowadził.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Carreno-Busta P. - Delbonis F.
Delbonis F. ::: 1,66 ::: 2/3 Pinek ⛔

H2H 0:4 z lat 2008-2016, grali już w tym roku ze sobą w ćwierćfinale turnieju w Casablance i kolejny raz było 2:0 dla Delbonisa. Dziś co prawda gramy do trzech wygranych setów, ale wydaje mi się, że maksymalny wynik jaki tu może paść przynajmniej w mojej opinii to 3:1 dla &quot;Fryderyka&quot;.
Obaj zawodnicy uwielbiają grać na mączce, dzieli ich zaledwie jakieś niecałe 10 miejsc w rankingu i tylko jeden rok różnicy. Jednak bardziej cenię sobie umiejętności Delbonisa który na mączce jest naprawdę bardzo niezłym graczem, top 10? Rok temu zagrał tutaj 5 setówkę ze swoim rodakiem z Argentyny Juanem Monaco, za to Hiszpan z Jackiem &quot;Skarpetą&quot;.
Zarówno Carreno-Busta jak i Delbonis w ostatnich 2 sezonach nie zwojowali nic więcej na tym szlemie. Tutaj mają szansę na 3 rundę gdzie spotkają się zapewne z Djokovicem i mam nadzieję, że to będzie właśnie mańkut Delbonis.

Wynik: 7:6(3) (4)6:7 6:4 6:4
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Garcia-Lopez G. - Thiem D.
Garcia-Lopez G. +2,5 seta ::: 1,71 ::: 1/3 Pinek ⛔
Jak wyglądał Thiem od tournee na mączce? Strata seta ze Struffem, Taro Danielem, 2 z Nadalem, później w Monachium wygrał 2:0 z Giraldo i w kolejnych 3 spotkaniach stracił po secie, w finale 2 z &quot;Kolbą&quot; w meczu na styku. Potem Madryt Masters i porażka 0:2 z JMDP, w Rzymie 2 sety urwał mu Nishikori i jeden Dolgopolov, Austriak wygrał 2:0 z Federerem i nieobliczalnym Sousą. W Nicei to już lepiej wszystko wyglądało, ale w finale 19-letni fenomenalny Zverev urwał mu set, tak samo jak w 1 rundzie French Open w niezwykle zaciętym meczu z Cervantesem i kto wie czy nie doszłoby do stanu 2:1 w setach dla Hiszpana.
GGL wiadomo w tym roku wygląda kiepsko w porównaniu, jednak lubi grać na mączce, lepsze spotkania przeplata tymi gorszymi i jakoś to wygląda. Moim zdaniem jak najbardziej stać go na seta bo Thiem ma często przestoje w swoich meczach, przynajmniej w mojej opinii tak to widzę.
Wynik: 5:7 4:6 (3)6:7
Ferrer D. - Monaco J.
Monaco J. +2,5 seta ::: 1,53 ::: 2/3 Pinek ✅
H2H 4:4 z lat 2004-2015, dwóch facetów grubo po 30, obaj świetnie czują się na nawierzchni ziemnej i zapewne żaden z nich w tym meczu nie odpuści. Ferrer jednak w porównaniu z poprzednim rokiem w 2016 gra niezwykle przeciętnie, mnóstwo porażek i to jeszcze jakich. Często też zaczął tracić sety, a tutaj gramy przecież do 3 wygranych więc mocno wątpię w pełną koncentrację przez tak długi okres.
Monaco wrócił po kontuzji i to z całkiem niezłym rezultatem bo wygrał turniej w Houston po niezwykle dobrej grze z jego strony. W Rzymie ograł nawet Wawrinkę, więc to również budzi szacunek. Obaj Panowie nie mieli tak naprawdę większych kłopotów z wygraniem swoich meczów w 1 rundzie.
Wynik: (4)6:7 6:3 6:4 6:2
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Po 1. dzięki za wskazówki, porady, oraz krytykę, niezwykle cenię sobie zdanie każdego człowieka który mi może coś doradzić czy ulepszyć ;).
Po 2. na forum podaję tylko 1 typ dziennie, wczoraj zrobiłem wyjątek i podałem dwa.
Po 3. z np. Klizanem pechowo wyszło bo &quot;prawie&quot; weszło, wczoraj GGL również miał setowe itd.
Po 4. moje typy grasz na własną odpowiedzialność - to zdaniem miałem kiedyś bardzo długo w swoim podpisie.
Po 5. tak to wygląda w roku 2016.
Po 6. to, że mam gorszą serię z tym się zgodzę, ale taką ma każdy, ja, Ty, rogerfederer, obserwator(M) itd., na rynkach finansowych typu giełda czy forex inwestorzy również mają swoje bessy, niekiedy przez lata.
Po 7. radzę w bukmacherce nerwy odłożyć na bok, bo szkoda na starość siwych włosów, ewentualnie łysinki jak Rostowski - ŻYD.
Po 8. zawsze możecie grać typy na odwrót, wbrew złudnym pozorom to też jest sposób na grę i wiele osób też wyszukuje na różnych stronach typerów którzy generują bardzo wysokie minusy. Wystarczy odwrócić swój schemat myślenia.
Kyrgios N. - Gasquet R.
Kyrgios N. ::: 1,83 ::: 2/3 Pinek ⛔
H2H 2:4 z lat 2014-2016, powoli ich mecze stały się tenisowych &quot;klasykiem&quot; pomimo, że Kyrgios ma dopiero 21 lat, ale w tym roku wygrał już swój pierwszy tytuł w ATP, a dokładnie to w Marsylii pokonując po drodze właśnie Gasqueta (który wygrał wcześniej turniej w Montpellier) i to w jakim stylu! 6:0 6:4, Richard był zupełnie bezradny na serwis Australijczyka z mixem korzeni z całego świata.
Pamiętam doskonale ich drugie spotkanie, to było coś genialnego! Uważam, że od tego momentu tak naprawdę na dobre zaczęła się kariera Kyrgiosa - Wimbledon rok 2014, druga runda. Mordercza 5-setówka gdzie Kyrgios obronił 9 piłek meczowych, później bodajże pokonał jeszcze Rafaela Nadala i doszedł do ćwierćfinału wielkiego szlema.
Wbrew pozorom wydawało mi się, że Kyrgios na mączce się nie sprawdzi, a on mnie totalnie zaskoczył. W ostatnim czasie urwał set Nishikoriemu który przegrywa tylko ze ścisłym topem, urwał set Nadalowi, pokonał Wawrinkę, Cuevasa, Raonica dwa razy.
Wiadomo Richard gra u siebie, jeden z najpiękniejszych jednoręcznych backhandów w tourze, jednak w tym roku wydaje mi się on zupełnie na innym biegunie niż rok temu gdzie zagrał chyba jeden z lepszych sezonów w swojej długiej już karierze. Z ręką na sercu trzeba przyznać, że on w tym roku nie pokonał jeszcze nikogo znaczącego, a taki wynik 6:1 6:4 z Nishikorim mówi nam wiele o jego domniemanej formie. Pewnie powalczy u siebie na maxa, ale czy wygra? Szczerze mocno w to wątpię.
Wynik: 2:6 (7)6:7 2:6
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Podsumowanie maj 2016:

Trafione:
11

Przegrane:
14

Zwroty:
3


Bilans: ⛔ -5,34
Yield: (-5,34/28,5)*100%= ⛔ -18,73%


Styczeń: Yield: (+0,57/113,1)*100%=
+0,50%
Luty: Yield: (+12,82/44)*100%=
+29,13%
Marzec: Yield: (+2,19/41)*100%=
+5,34%
Kwiecień: Yield: (+0,82/27,5)*100%=
+2,98%
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Jutro jakiś totalny tenisowy kosmos, mecz obowiązkowy dla każdego fana tenisa, Wawrinka vs. Murray, już zacieram ręce!
Thiem D. - Goffin D.
Goffin D. ::: 2,55 ::: 1/3 Pinek ⛔
H2H 2:5 z lat 2014-2016. Grali już ze sobą w tym roku podczas turnieju Australian Open i co się okazało? Thiem był tak naprawdę bezradny w tym meczu, poniósł sromotną 4-setowa porażkę. Pamiętam dobrze jak pod koniec meczu grał zrezygnowany i strzelał po autach na pełnym ryzyku, jednak to ostatecznie doświadczenie Goffina zaowocowało w tym meczu. Tak naprawdę to Thiem wygrał tylko raz z Belgiem w finale Gstaad, bo te drugie &quot;zwycięstwo&quot; było po kreczu.
Ogólnie co by nie pisać o nich, to obaj są w 2016 roku w piekielnie dobrej formie. Od początku sezonu prezentują świetnie wyniki, co prawda Thiem trochę lepsze (3 wygrane turnieje ATP w tym jedna 500 w Meksyku, łącznie już 6 na koncie), ale Goffin też niekiedy w tym roku potrafił zagrać kosmos jak np. 6:0 6:0 z Berdychem podczas Mastersa w Rzymie.
W mojej opinii również przez drogę w French Open mieli zbliżonych poziomem swoich przeciwników. Wszystko wskazuje na 50% na 50% szans, ale co innego jest z kursami, dlatego gram to co w mojej opinii jest opłacalne. Można jeszcze wspomnieć o H2H Gasqueta z Nishikorim (7-2) i też kilka dni temu mogło by się wydawać, że Japończyk kolejny raz (trzeci) w tym roku wygra na mączce z Francuzem, jednak wynik meczu każdy chyba już zna. Na podobny scenariusz liczę dzisiaj, ogólnie to French Open w tym roku jest niesamowite.
Wynik: 4:6 7:6(6) 6:4 6:1
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Wawrinka S. - Murray A.
Wawrinka S. ::: 2,13 ::: 1/3 Pinek ⛔
H2H 7:8 z lat 2005-2013. Na mączce 3:0 dla Szwajcara, na szlemach 2:2. Uważam ten mecz za jeden z najciekawiej zapowiadających się w ostatnich latach. Jeszcze jakieś 2-3 lata temu typerzy pukaliby się w głowę stawiając na Murraya podczas Roland Garrosa czy jakiegokolwiek innego turnieju na mączce, jednak ten Pan od zeszłego sezonu zrobił niesamowity progres. Wygrany turniej w Monachium, a po tym dwa Mastersy, jeden w Madrycie gdzie Andy wciągną nosem Nadala przed hiszpańską publicznością, a ostatnio w swoje urodziny Djokovica podczas turnieju w Rzymie. To na pewno musi robić wrażenie.
Z drugiej strony mamy Wawrinkę czyli zawodnika któryego może pokonać każdego jak ma swój dzień. Obojętnie czy to będzie Djokovic, Federer, Murray, Nadal itd. on jako właśnie z tych nielicznych potrafi zagrać mecz na pełnym ryzyku trafiając po liniach. Szkot wydaje mi się niekiedy właśnie zbyt pasywnym graczem, ale Wawrinka? O nim tego nie można pisać jeżeli dochodzi gdzieś do półfinału ważnego turnieju. Rok temu wygrał ten turniej i co by tu nie mówić, ma olbrzymie szanse na powtórzenie tego wyczynu. Po takim kursie warto spróbować.
Wynik: 4:6 2:6 6:4 2:6
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Djokovic N. - Murray A.
Murray A. +2,5 seta ::: 1,47 ::: 2/3 Pinek ✅
H2H 23:10 z lat 2006-2016. Finał jakiego można było po cichu się spodziewać, światowa bezkonkurencyjna jedyna kontra zawodnik z drugiego miejsca w rankingu ATP. Obaj przeszli przez turniej bez większych problemów, co prawda Murray jak to zwykle nas przyzwyczaił do niekiedy dziwnych przestojów to jednak koniec końców jest taki, że zagra kolejny raz w finale wielkiego szelma.
W ich 5 meczach na mączce, 4 razy Szkot urwał set, jedynie raz nie miała sytuacja takiego zdarzenia w 2008 roku czyli dość dawno. Jeszcze jakieś 2 lata temu można było się pukać w głowę stawiając na &quot;Mareja&quot; na kortach ziemnych, lecz od roku to się zmieniło o 180 stopni. Najpierw wygrany turniej w Monachium po dramatycznym meczu z &quot;Kolbą&quot;, później Masters w Madrycie i bezradny Nadal. W tym roku zaliczył półfinał w Monte-Carlo urywając set Nadalowi, finał Madrycie gdzie urwał set Djokovicowi i sensacyjna wygrana z Novakiem w swoje urodziny podczas turnieju w Madrycie.
Rok temu Djokovic w półfinale w 3 secie miał bodajże kilka BP na przełamanie i skończyłoby się zapewne na 3:0, ale doszło do kuriozalnej sytuacji, stan w setach wyglądał na 2:2. Z tego co pamiętam mecz musiał być dokończony na drugi dzień i kto wie co by było &quot;gdyby&quot;. Dzisiaj Murray na pewno jest głodny rewanżu, podczas Australian Open padło 3:0, lecz teraz moim zdaniem taki scenariusz się nie powtórzy. Andy jest jeszcze bardziej agresywny w swojej grze, a to zwycięstwo w Rzymie na pewno mocno go pobudowało mentalnie, że Serb jednak jest do ugryzienia. Szykuje się wielkie długie spotkanie.
Wynik: 3:6 6:1 6:2 6:4
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Mahut N. - Lacko L.
Youzhny M. - Lopez F.
Mahut N. i Lopez F. ::: 1,75 ::: 1/3 Pinek ⛔
Mahut od finału w Rotterdamie gra bardzo słabo, ale tam zaliczył końcowy etap turnieju rangi 500. Nie wiedzieć czemu jakoś ciągnie go do tej Holandii, a dokładnie to do bardzo dobrej gry. Tak oto on w Hertogenbosch rok temu wygrał tutaj łącznie 8 spotkań razem z kwalifikacjami i meczem finałowym, podobnie było 3 lata temu gdzie w finale rozniósł Wawrinkę. Co prawda na French Open poddał mecz w drugiej rundzie walkowerem z Granollersem jednak to było bardzo dawno, a wydaje mi się, że dla niego ten turniej w swoim kalendarzu jest bardzo ważny. Jeżeli Mahut będzie tak przygotowany jak we wcześniejszych latach to moim zdaniem Lacko tutaj nie ma czego szukać.
H2H 2:6 z lat 2002-2014, wiele ich spotkań było dość zaciętych, obaj są grubo po 30, Lopez jest jedynie rok starszy. Jednak typ na Lopeza wydaje mi się tutaj najbardziej słusznym ponieważ on lubi grać na trawie, ma świetny serwis i slajs który niezwykle dobrze sprawdza się na tej nawierzchni. Youzhny po kontuzjach to już nie ten sam zawodnik co kiedyś, spadł na poziom Challenger, wygrał w tym roku nawet dwa turnieje, ale to nie jest poziom ATP, to zupełnie inny poziom gry. Niby 3-4 lata temu Rosjanin osiągał bardzo dobre wyniki na trawie, ale jak już wspomniałem, teraz mamy zupełnie inną sytuację.
Wynik I: 6:1 6:4
Wynik II: 7:6(3) 6:3
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Istomin D. - Stepanek R.
Kohlschreiber P. - Herbert P.
Stepanek R. i Kohlschreiber P. ::: 1,87 ::: 1/3 Pinek ✅
H2H 0:1 z 2014 roku podczas turniej Indian Wells. Istomin to dla mnie była od zawsze taka tenisowa za przeproszeniem &quot;cipka&quot;, całe życie prawie jeździ z mamą na turnieje i co by nie mówić o nim jest to typowy średniak ATP. Rok temu po 11 latach zawodowej gry wygrał w końcu swój pierwszy turniej (akurat na trawie), co trzeba uszanować.
Stepanek ma 37 lat na karku, wiele genialnych meczów za sobą, jest to świetny deblista, miał ostatnio dobry okres gry na mączce co trochę szokuje. Do tego jest znany jako największy tenisowy &quot;alfons&quot;, ale o jego podbojach miłosnych polecam przeczytać na Google. Kurs na niego w Pinnacle spadł z jakiegoś 1,80 do 1,45 co mnie trochę martwi. Ogólnie gra tutaj od kwalifikacji i oddał w dwóch meczach tylko 10 gemów.
H2H 1:0 dla Niemca z 2014 roku podczas turnieju w niemieckim Halle i też na trawie. Ogólnie to &quot;Kolba&quot; to zawodnik uniwersalny, pokonuje gorszych od siebie zawodników bez większych problemów, ale za to pokonuje go bez większych problemów czołówka. Herbert niby ma dobry sezon, ale on jeszcze jest bardzo młody i nigdy nie wiadomo czy jego forma się utrzyma, do tego gramy w Niemczech na trawie, a tam Niemiec daje z siebie zawsze 100%. Przykładowo niedawno wygrał turniej w Monachium pokonując Thiema w finale.
Wynik I: 5:7 6:3 3:6
Wynik II: 6:4 6:1
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Stepanek R. - Cilic M.
Kohlschreiber P. - Kudla D.
Stepanek R. +1,5 seta i Kohlschreiber P. ::: 1,84 ::: 1/3 Pinek ✅
H2H 2:1 z lat 2007-2009 czyli baaardzo dawno. Jednak w ostatnim czasie jak już pisałem Stepanek nie stracił werwy do gry pomimo 37-lat na karku. 5 setów z finalistą Roland Garros na pewno musi budzić podziw, a warto dodać, że mączka to na pewno nie jest ulubiona nawierzchnia reprezentanta Czech.
Cilic po wygraniu US Open, od tego czasu ani razu mnie nie zaskoczył jeszcze jakimś wielkim wynikiem. Jakoś gra na swoim przeciętnym poziomie, do tego ominął prawie całe wielkie tournee 3 Mastersów na mączce. Na Garrosie odpadł w 1 rundzie i stał się największą sensacją. Ogólnie to słabo wygląda, ale nie da się ukryć, że na trawie może być o wiele mocniejszy jednak Stepanek ma tutaj już za sobą 3 mecze. Myślę, że na jednego seta spokojnie go będzie stać.
H2H 1:0 dla Kolby z 2016 roku podczas turnieju Indian Wells. Wynik to 6:1 6:0. Tak jak już pisałem Wam ostatnio, &quot;Kolba&quot; u siebie daje z siebie wszystko, uniwersalny zawodnik, świetna technika, Kudla to jednak taki gracz jeszcze z pograniczna poziomu Challenger, a ATP.
Wynik I: 7:6(4) 6:3
Wynik II: 7:5 6:3
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Ferrer D. - Sela D.
Sela D. +1,5 seta ::: 1,90 ::: 1/3 Pinek ⛔
Sela D. ::: 3,43 ::: 0,5/3 Pinek ⛔


H2H 1:1 z lat 2008-2009 czyli bardzo dawno. Obaj są po 30, Ferrer o 3 lata starszy i obaj są też dość niskimi zawodnikami jak na tenisistów. Różnica też jest między nimi taka, że Hiszpan to raczej zawodnik pod korty ziemne gdzie lubi cierpliwie rzeźbić swoje punkty (co wcale nie oznacza, że na pozostałych kortach gra słabo, ale gorzej), natomiast Sela wręcz na ziemi nie istnieje.
Po pierwsze to Ferrer w 2012 wygrał ten turniej, ogólnie miał wtedy świetny sezon na trawie, choć przeciwników też nie miał za mocnych, jeszcze rok później doszedł do ćwierćfinału Wimbledonu (w 5 meczach stracił przynajmniej seta) i od tego czasu tak naprawdę jego dobre wyniki na trawie się skończyły. W 2014 sety na Wimbledonie urwał mu Carreno-Busta, pokonał go Kuznetsov, w 2015 rozegrał tylko jeden mecz na trawie, a w 2016 roku przechodzi chyba jeden z najgorszych sezonów w karierze. Bardzo często też traci sety. Z ręką na sercu trzeba przyznać, że w tym roku Ferrer nie pokonał jeszcze nikogo w dobrej formie czy jakiegoś gracza z czołówki. Oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, że Dudi Sela Izraelczyk to żaden mocarz tenisa, ale on niekiedy potrafi zagrać dobry turniej czy mecz na poziomie z kimś konkretnym.

Wynik: 6:4 6:4
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Mahut N. - Tomic B.
Mahut N. ::: 1,99 ::: 2/3 Pinek ✅

H2H 1:1 z lat 2011-2016. To pierwsze zwycięstwo Mahuta nie powinno dziwić z przed 5 lat, bo wtedy Tomic miał około 18-19 lat, za to zwycięstwo Australijczyka z tego roku podczas turnieju w Brisbane również nie, bo jak to w zwyczaju ma Bernard on co roku na Australijskich kortach gra świetnie i odnosi tam bardzo dobre wyniki.
Obaj dość dobrze grają na trawie, ale jest to turniej w &#39;s-Hertogenbosch który Mahut już dwa razy wygrał i pokonał tutaj nie raz kogoś znacznie lepszego niż Tomic. Wawrinka nie dał rady Mahutowi czy Goffin, ogólnie tak jak już Wam wcześniej pisałem. Mahut tutaj wspina się na wyżyny swoich umiejętności i naprawdę ma wielkie szanse na zwycięstwo w tym meczu. Może i stracił set z Mathieu, tylko z nim wcześniej 3 razy przegrał, więc w końcu przełamał zła serię. Ja bym tutaj wystawił kursy 1,75-2,10 na korzyść Francuza.

Wynik: (5)6:7 6:4 6:2
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Del Potro J. - Kohlschreiber P.
Kohlschreiber P. ::: 2,04 ::: 1/3 Pinek ✅
H2H 6:1 z lat 2007-2016. Niezwykle ciekawi mnie ten typ, bo wczoraj grałem na Stepanka z powodu bardzo korzystnego H2H, jednak wynik meczu jest chyba wszystkim znany. Dzisiaj jest identyczna sytuacja i gram teraz wbrew temu co wczoraj. Czy okaże się to słuszne?
JMDP powoli wraca do wielkiej formy, ale jak na razie moim zdaniem nie miał jeszcze solidnego przeciwnika na swojej drodze. Kompletnie bez formy Dimitrov, przeciętny Millman i bez serwisu Simon Gilles który również notuje słaby sezon. Oczywiście Argentyńczyk może bronić się zawsze w tym spotkaniu swoim mocnym serwisem, ale po drugiej stronie stanie wszechstronny &quot;Kolba&quot; z niebanalną techniką i sprytem w grze.
Niemiec naprawdę niekiedy potrafi zagrać piekielnie dobry mecz, a tym bardziej na turniejach przed własną publicznością. Tak też było na turnieju w Monachium który wygrał pokonując w finale młodego Austriaka Thiema po morderczym 3-setowym meczu z dwoma rozgrywkami tie-break.
Trzeba przyznać, że &quot;Filip&quot; również nie miał tutaj solidnych przeciwników, ale to zwycięstwo nad Stepankiem niezwykle cenię i to może świadczyć jedynie o świetnym przygotowaniu Niemca do tego turnieju. Zapewne organizatorzy jak i niemieccy kibice z chęcią by zobaczyli spotkanie Federer vs. ich rodak. Choć spotkania Federera z kimkolwiek zawsze budzą wielkie emocje, a tym bardziej w finale, Szwajcar jest lubiany na całym świecie.
Wynik: 3:6 4:6
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Thiem D. - Kohlschreiber P.
Kohlschreiber P. -1 gem ::: 1,74 ::: 1/3 Pinek ⛔
H2H 0:2 z lat 2015-2016. Oba mecze były rozgrywane na nawierzchni ziemnej czyli ulubionej Thiema i oba były w dość poważnych fazach turnieju, bo raz rok temu grali w półfianel ze sobą w austriackim Kizbuhel który wygrał Niemiec, a raz ostatnio w Monachium gdzie padły 2 tie-breaki w 3 setach, był to mega zacięty mecz.
Młody Austriak już chyba dość tradycyjnie traci sety w prawie każdym spotkaniu, a wczoraj o mały włos, a skompromitowałby się prowadząc 5:0 w drugim secie doprowadził do dwóch piłek meczowych dla Federera. Jednak w 3 secie pokazał klasę i pewność w grze, choć nie da się ukryć faktu, że Roger w tym roku boryka się z wieloma problemami i wcale taki mocny nie jest.
&quot;Kolba&quot; za to w tym turnieju gra bez zarzutu od początku, nie stracił jeszcze seta, ani nie rozegrał tie-breaku, a pokonanie JMDP z którym miał H2H 1:6 czy Stepanka H2H 1:7 musi budzić respekt u każdego fana tenisa. Wygląda na to, że Niemiec sięgnie dzisiaj po drugi tytuł ATP w tym roku.
Wynik: (2)6:7 6:4 6:4
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Verdasco F. - Wawrinka S.
Verdasco F. +1,5 seta ::: 1,87 ::: 1/3 Pinek ✅
H2H 2:2 z lat 2005-2015, rok temu spotkali się na Wimbledonie i padło gładkie 3:0 dla Szwajcara, jednak teraz uważam, że taka sytuacja wcale nie musi się powtórzyć. Verdasco to uniwersalny zawodnik na każdą nawierzchnię, również dobra gra na trawie nie jest mu obca, do tego jest leworęczny, a na French Open wypadł w całkiem dobrym stylu, przegrywając dopiero po 5-setach z Nishikorim w 3 rundzie. Hiszpan lepszy okres gry przeplata beznadziejnymi meczami, ale myślę, że na Wawrinkę się zmobilizuje, bo nie raz już Wam pisałem, że często zawodnicy w podobnym do siebie wieku (tutaj 31 vs. 32 lata) grają zacięte mecze. Obaj w tym roku wygrali po turnieju ATP, Verdasco w Bukareszcie, a Wawrinka w Genevie, Dubaju oraz w Chennai na początku sezonu.
Odnośnie kursu to w życiu bym nie zagrał na Wawrinkę po tak małym, on na mniejszych turniejach, w początkowych fazach wcale nie gra jakiegoś &quot;kosmosu&quot; i wiele razy już negatywnie zaskoczył swoich fanów. Ja tu widzę przynajmniej jednego seta dla Verdasco, a kto wie czy nie coś więcej.
Wynik: 6:2 7:6(3)
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Edmund K. - Simon G.
Edmund K. +1,5 seta ::: 2,14 ::: 1/3 Pinek ✅
H2H 0:1 z 2013 roku podczas turnieju w Eastbourne, padły wtedy 2 tie-breaki, a przecież Emund ma dopiero 21 lat, więc wtedy miał jakieś 18. Jego umiejętności na pewno poszły w górę, gra u siebie, dostał dziką kartę od organizatorów, a przeciwnik co by nie mówić o Simonie Gillesie, to on poza tą 5-setówką na Australian Open z Djokovicem który popełnił 100 niewymuszonych błędów, gra niezwykle słabo w tym roku. Na French Open przegrał 0:3 z Troickim z którym zawsze wygrywał. Ogólnie to Simon często traci sety, nawet ostatnio w meczu z JMDP w Stuttgarcie trzeciego seta przegrał do 0. Po takim kursie warto moim spróbować, przynajmniej w mojej opinii.
Wynik: 6:4 3:6 6:1
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Tomic B. - Verdasco F.
Tomic B. ::: 1,69 ::: 1/3 Pinek ✅
H2H 3:1 z lat 2009-2015. Verdasco wygrał raz w 2009 roku czyli wtedy kiedy Tomic był nastolatkiem, miał bodajże około 17-18 lat, a Hiszpan był w kwiecie wieku. Jak już pisałem Tomic na trawie dobrze gra, skupił się na grze w tym roku i odciął się od imprezowego stylu życia. Tutaj bez najmniejszych problemów pokonał kolejny raz Andersona (teraz H2H 4:1) co robi na mnie wrażenie, za to Verdasco Wawrinkę, ale jak już pisałem Szwajcar to taki zawodnik co wiele razy zawodzi swoich fanów. Mecz może być zacięty, ale moim zdaniem lata Verdasco już minęły i zaczęła się era młodych. Do tego należy dodać, że Wawrinka nie wykorzystał żadnego z 8 BP.
*Ten typ grałem w AKO z wczorajszym Baghdatisem.
Wynik: (2)6:7 6:4 6:4
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Do góry Bottom