>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

  • Pierwszy taki konkurs na Forum, zapraszamy na
    Grand Prix Węgier 2024 [21.07.2024 - 15:00] w puli nagród 150 zł od forBET + punkty reputacji!
    Nie masz konta w forBET? Nic straconego założysz je w kilka minut TUTAJ!

Analizy meczów - "Pecunia non olet" - Darmowe typy

aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Mannarino A. - Kuznetsov An.
???? Sock J. - Raonic M.
Mannarino A. +1,5 seta &amp; Raonic M. ::: 2,24 ::: 1/3 Pinnacle Sports ✅
Mannarino A. ::: 2,56 ::: 1/3 Pinnacle Sports ⛔

- Francuz to jak dla mnie typowy średniak ATP, ani jest jakoś skrajnie dobry, ani też jakoś specjalnie słaby. Wygrywa z tymi co ma wygrać, przegrywa z tymi co ma przegrać, przynajmniej tak to wygląda na papierze. Jednak czasami Mannarino potrafi wspiąć się ponad swój przeciętny poziom i zagrać naprawdę dobry mecz czy nawet turniej. Rok temu w Miami doszedł do 3 rundy, wszystkie mecze 3 setowe w tym z Thimem czy Wawrinką. Tym razem jest dość podobnie bo stracił set z Marchenko i Querreyem którego sensacyjnie pokonał.
Kuznetsov gra w tym roku sezon życia, osiąga bardzo dobre wyniki. Wisienką na torcie na pewno jest pokonanie w poprzedniej rundzie Wawrinki, ale z drugiej strony znając Szwajcara to takie niespodzianki nie robią zbytnio wrażenia. Jak dla mnie ten mecz to taki typowy przykład 50% na 50% szans, coś jak wczoraj w mecz Cilica i Simona Gillesa. Nie widzę sensu aż tak bardzo faworyzowania młodszego o dwa lata Rosjanina.
- H2H 1:6 z lat 2013-2014. &quot;Skarpeta&quot; wygrał tylko raz i to w pierwszym ich bezpośrednim pojedynku z przed 3 lat. Od tego czasu wszystkie mecze (niektóre były dość zacięte) wygrał Raonic. Teraz Milos od początku sezonu prezentuje genialny poziom. Zwycięstwo w Brisbane i pokonanie samego Federera, półfinał Australian Open i kto wie czy gdyby nie kontuzja to on znalazłby się w finale szlema, do tego ostatnio zaliczył finał Indian Wells gdzie przegrał sromotnie z liderem światowego rankingu. Jack Sock od początku sezonu prezentuje się na niezwykle średnim poziomie, za to Raonic wręcz przeciwnie.
Wynik I: 6:2 5:7 0:6
Wynik II: (3)6:7 4:6
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Dzumhur D. - Kukushkin M.
Dzumhur D. +1,5 seta ::: 1,83 ::: 2/3 Pinnacle Sports ✅
H2H 0:1 z 2013 roku podczas Challengera na mączce, padły wtedy 3 seta. Teraz gramy na Mastersie, a obaj Panowie niezbyt często grają o tak dużą stawkę czyli 4 rundę. Dzumhur od jakiegoś czasu gra bardzo ambitnie na korcie, walczy w swoich meczach. Rzadko kiedy tak naprawdę przegrywa mecze nie wygrywając seta. W Miami ma na rozkładzie już Nadala i Mayera więc te wyniki robią dobre wrażenie.
Kukushkin co prawda gra tutaj od kwalifikacji, łącznie ma już na koncie 4 zwycięstwa to jednak nie robią dużego wrażenia. Jego przeciwnicy nie byli najwyższych lotów. Kukushkin to na pewno nie jest zawodnik ze ścisłej czołówki i faworyzowanie go aż tak bardzo jest błędne w moim odczuciu. Bellucci urwał mu seta i podobnie jak Nadal z Dzumhurem musiał skreczować w trzecim secie.
Wynik: 4:6 6:1 6:2
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Nishikori K. - Bautista-Agut R.
Bautista-Agut R. +1,5 seta ::: 2,18 ::: 1/3 Pinnacle Sports ⛔

H2H 3:0 z lat 2014-2015, w dwóch meczach Hiszpan urwał set, do tego wszystkie mecze rozgrywane były na mączce. Jak już wam pisałem Bautista-Agut rozgrywa kapitalny sezon, dwa wygrane turnieje ATP mówią o nim wszystko. Do tego o mały włos otarłby się o ćwierćfinał Australian Open, ale po 5 setach uległ solidnemu Berdychowi. Później po tym szlemie zagrał zacięte mecze i przegrywał swoje spotkania na styku, z Klizanem (5 meczowych piłek) i Baghdatisem (irytujące bodajże 4 krotne podrzucanie piłeczki i muśnięcie o jego włosy co spowodowało dyskusję i niemiłą atmosferę) pękł psychicznie pomimo, że był stroną dominującą podczas meczu.
Nishikori jak już wiecie to ścisła czołówka, ale on też niekiedy miewa swoje przestoje. Jak na razie w Miami wygląda bardzo pewnie, ale nie miał tak szczerze zbyt mocnych zawodników do pokonania. Hiszpan za to rozegrał świetne spotkanie z Tsongą, grał na pełnym ryzyku. Wystarczy chociażby zobaczyć tie-break w 3 secie i popatrzeć na jego piękno tenisa. Nie bał się ryzykować dlatego też wygrał. Set po kursie ponad 2,00 w mojej opinii wygląda bardzo przyzwoicie do gry.

Wynik: 6:2 6:4
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Djokovic N. - Goffin D.
Poniżej 20 gemów ::: 1,78 ::: 1/3 Pinnacle Sports ⛔

H2H 3:0 z lat 2013-2015, rok temu w Cincinnati Djokovic nawet stracił seta z Belgiem, ale 2 lata wcześniej na tym samym turnieju Goffin wygrał zaledwie 2 gemy. Co prawda David jest ostatnio w świetnej formie, zaliczył już kolejny półfinał turnieju Masters 1000, ale no właśnie...
Na jego drodze do finału stanie Serb, światowy numer jeden, bezapelacyjny geniusz tenis. Ostatnio stracił set sensacyjnie z Bjorn Fratangelo w 2 rundzie Indian Wells, od tego czasu nawet Nadal mają setowe nie dał rady. Polecam obejrzeć sobie skrót meczu Djokovica z Thiemem. Młody Austriak miały z dobre 15 BP z czego tylko jeden wykorzystany. Zagrał bez kompleksów i nadal to było za mało na Novaka.
Goffin ma moim zdaniem taki problem, że jak źle wejdzie w meczu to idzie już nie po jego myśli do końca meczu. Do dziś mam jego mecz z Murrayem podczas 3 rundy turnieju w Paryżu z przed roku gdzie Belg wygrał zaledwie 1 gema. Goffin grał też w tym roku z Berdychem z Marsylii, wynik 6:3 6:4, z Federerem na Australian Open 6:2 6:1 6:4. Myślę, że z Djokovicem będzie podobnie i zamknie ten mecz szybko w dwóch pewnych setach.
Wynik: 7:6(5) 6:4
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Kyrgios N. - Nishikori K.
Nishikori K. -1 gem ::: 2,02 ::: 1/3 Pinnacle Sports ✅
H2H 0:1 z 2015 roku podczas turnieju Masters w Szanghaju. Wynik to 6:1 4:6 4:6 na korzyść Azjaty. Kyrgios to bez wątpienia zawodnik z przyszłością top 10. Gra w tym roku świetnie, pierwszy wygrany turniej ATP w Marsylii, a teraz półfinał rangi Masters 1000. To robi na mnie ogromne wrażenie i kto wie jak to się wszystko w jego przypadku potoczy dalej jeżeli utrzyma tak wysoki poziom gry do końca sezonu.
Świetny serwis, mocny forehand, ale różnica w mentalności w porównaniu z Nishikorim jest ogromna. Kei prezentuje na korcie stoicki spokój, nie widać po nim chyba prawie nigdy nerwów, co niezwykle cenię u tego zawodnika. Facet robi na korcie swoje i robi to świetnie. Wczorajszej nocy obronił bodajże 5 piłek meczowych z Monfilsem co tylko potwierdziło jak tutaj w Miami jest mocny psychicznie. Zresztą Kyrgios również swego czasu w 2 rundzie Wimbledonu obronił 9 meczowych z Gasquetem.
Myślę też, że dwuręczny backhand po linii będzie główną bazą dla punktów Nishikoriego, konsekwentnie punktując forehand młodego 20-letniego Australijczyka.
Wynik: 3:6 5:7
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Djokovic N. - Nishikori K.
Powyżej 20 gemów ::: 1,75 ::: 2/3 Pinnacle Sports
Nishikori K. +1,5 seta ::: 2,37 ::: 0,5/3 Pinnacle Sports


H2H 6:2 z lat 2010-2016. Japończyk raz wygrał w Bazylei 2011 wygrywając trzeci set sensacyjnie aż do zera, a drugi raz na US Open 2014 rozprawił się z Serbem w 4 setach, panowały wtedy z tego co pamiętam mordercze upały. W pozostałych meczach Nishikori był raczej masakrowany.
Grali ze sobą w tym roku podczas turnieju Australian Open. Po genialnym meczu Kei&#39;a z Tsongą gdzie zagrał kapitalne spotkanie, z Djokovicem zagrał beznadziejne popełniając masę niewymuszonych błędów, chociaż momentami wiedział jak rozgrywać piłki z Serbem, aby wygrać punkt co jest dla większości zawodników nie lada wyzwaniem.
Djokovic i Nishikori to chyba dwóch najbardziej inteligentnych tenisistów w tourze, do tego mają podobny styl gry, dwuręczny backhand po linii to ich firmowe zagranie. Serb jest lepszym zawodnikiem pod każdym względem, ale mocno też w to wątpię by Nishikori powtórzył tak drugi słaby mecz przeciwko niemu. Do tego też nie chce mi się wierzyć w podobny scenariusz jak z Indian Wells gdzie Raonic wygrał całe 2 gemy w samym finale.
Zarówno Goffin jak i agresywnie grający Thiem pokazali jasno, że Djokovic jest spokojnie do ugryzienia. Wydaje mi się, że Japończyk prezentuje jeden poziom wyżej niż tych dwóch wyżej już wspomnianych Panów.
Warto jeszcze dodać do tego wszystkiego, że Stan Floryda to dość wyjątkowe miejsce dla Nishikoriego, gdzie wiele razy tutaj trenował, a według oficjalnej strony ATP ma tutaj swoją posiadłość w Bradenton. W 2014 roku pokonał tutaj silnego zawsze Ferrera, a później w ćwierćfinale turnieju samego Rogera Federera.
Powiem tak podsumowując tą analizę: jeżeli Nishikori nie spali się psychicznie w tym meczu to możemy być świadkami wielkiego meczu. Na pewno te 5 obronionych piłek meczowych z Monfilsem mocno podbudowało mentalnie Japończyka.
Wynik: -:-
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Coric B. - Delbonis F.
Delbonis F. -2 gemy ::: 1,87 ::: 1/3 ✅
Czas na wielki finał w Marrakeszu. 19-letni Borna Coric zmierzy się z o 6 lat starszym leworęcznym Fryderykiem Delbonisem z Argentyny. To powinien być bardzo fajny mecz, bo powoli do głosu w ATP dochodzi nowe pokolenie, a mam tu na myśli właśnie Chorwata, Kyrgiosa, Zvereva czy genialnego Thiema. Oni wszyscy w tym sezonie pokazują się z genialnej strony.
Jednak to Delbonis na mnie zrobił w tym turnieju o wiele lepsze wrażenie. Wszystkie mecze wygrał bardzo pewnie bez straty seta, a warto do tego dodać, że on już na Mastersach w Stanach Zjednoczonych, a przede wszystkim w Indian Wells grał genialny tenis i sensacyjnie pokonał samego Andy Murraya.
To budzi podziw we mnie, wydaje mi się, że Delbonis jest teraz w kwiecie wieku gdzie będzie grał swój najlepszy tenis. Coric na pewno w tym meczu powalczy, ma świetny serwis, dobrze też przebija na drugą stronę siatki. Co prawda jest jeszcze młody i jego organizm szybko się regeneruje to jednak dzisiaj spędził na korcie dobre 2 godziny, a w ćwierćfinale zagrał ponad 3 godziny z Mathieu. Myślę, że im dłużej potrwa ten mecz to będzie tym gorzej dla jednej z sensacji tego sezonu.
Wynik: 2:6 4:6
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Bellucci T. - Garcia-Lopez G.
Garcia-Lopez G. ::: 1,78 ::: 1/3 ✅
H2H 3:2 z lat 2008-2013, wiele ich meczów było bardzo zaciętych. Do tego w rankingu dzieli ich zaledwie jedno miejsce. Pamiętam jak ostatnio grałem na GGL z Pouille i ten młody Francuz go wciągnąłem nosem, a obok typu sobie zaznaczyłem &quot;GGL BEZ FORMY&quot;, uważam to za jeden z najgorszych moich typów w tym roku. Pouille później pokonał Davida Ferrera który co roku w Miami gra świetnie, obronił nawet piłkę meczową z Hiszpanem, a później niezwykły mecz... 6:1 6:0 Pouille przegrywa z Simonem Gillesem. Przyznacie chyba sami, że tenis to czasami niekiedy bardzo dziwna dyscyplina.
Wracając już do meczu to na początku chciałem grać na Bellucciego, bo leworęczny, bo coś tam, ale tak naprawdę po dłuższym zastanowieniu ten facet kompletnie nie ma formy w tym roku. Oprócz finału w Quito który o mały włos by wygrał, od tego czasu notuje 4 porażki z rzędu, a do tego w Miami jeszcze musiał skreczować w 3 secie z Kukushkinem. Więc jego forma to jeden wielki znak zapytania.
GGL jak już Wam nie raz pisałem, rok temu miał bodajże najlepszy sezon w karierze, w tym roku wypada niezwykle kiepsko, ale często bywa tak, że zawodnicy raz grają cały sezon świetnie, później przychodzi sezon gorszy. Garcia-Lopez jednak ostatnio pokonał Almagro w Casablance i przegrał po bardzo zaciętym meczu z Veselyem który również odpalił po serii kompromitujących meczach.
Wiele osób typuje na Bellucciego, ale coś czuję, że wiele osób się przejedzie na nim. Overa gemowego w tym meczu nie gram bo kiepsko je czuję, ale wydaje mi się że to powinien też być zacięty mecz. Niewykluczone, że 3 setowy.
Wynik: 5:7 1:6
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Haase R. - Dzumhur D.
Haase R. ::: 2,85 ::: 1/3 ⛔
Dzumhur niby ma dopiero 23 lata, w tym sezonie gra całkiem nieźle, tutaj wystartował od kwalifikacji, ma na koncie już dwa zwycięstwa. Wiele wskazuje w tym meczu na niego, ale nadal mi tu czegoś brak. Brak doświadczenia? Być może. Kursy poleciały na niego niezwykle w dół, a to kończy się niezwykle różnie, chociaż do jutra jeszcze wiele się w tej kwestii może zmienić.
Haase czasami potrafi zagrać dobry mecz, ale taki naprawdę dobry gdzie walczy z kimś z czołówki rankingu. Uważam, że w tym sezonie w wielu turniejach miał pecha do losowania i trafiał szybko na kogoś dobrego, dlatego też zaliczył tak wiele porażek, a dokładnie to 8. Myślę, że w tym meczu wcale nie jest bez szans, w następnej rundzie czeka głodny sukcesu finalista z przed roku Berdych.
Wynik: 2:6 0:6
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Real Madryt - Wolfsburg
Obie strzelą ::: 1,70 ::: 1/3 ⛔
Jaka jest sytuacja przed rewanżem? 2:0 dla Wolfsburgu. Co musi więc zrobić Real w takiej sytuacji by awansować dalej? Strzelić minimum 2 bramki. Co trzeba zrobić by zdobyć bramkę? Atakować.
Jednak jeżeli piłkarze skupiają się na ataku, to już nie myślą tak bardzo o obronie. Formacja defensywna nie będzie tak szczelna, do tego wydaje mi się, że Real to zespół który dość często traci bramkę.
Dla Wolsburgu cel w tym meczu jest jeden - strzelić bramkę, a wtedy Real będzie musiał władować aż 4 bramki by myśleć o jakimkolwiek awansie. Myślę, że to będzie dla nich zbyt hurraoptymistyczny scenariusz i koniec końców odpadną.
Niemieckie ekipy potrafią grać dobrze w ataku, zresztą strzelili dwie bramki u siebie to czemu nie mają zrobić tego na wyjeździe? W rewanżach zazwyczaj pada więcej bramek niż w pierwszych meczach, bo drużyny wtedy już nie mają nic do stracenia i grają na 200% gdy mają nóż na gardle.
Uważam, że Wolfsburg przejdzie dalej, trafią później na PSG, odpadną i w finale zagra w końcu PSG z być może Atletico Madryt.

Wynik: 3:0
Manchester City - PSG
PSG DNB ::: 1,73 ::: 1/3 ⛔
O PSG piszę od kilku dobrych sezonów i myślę, że nie ma sensu powtarzać się kolejny raz. Moim zdaniem jedna z najlepszych par do oglądania.
Wynik: 1:0
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Goffin D. - Verdasco F.
Verdasco F. +1,5 seta ::: 1,98 ::: 1/3 ✅
H2H 1:2 z lat 2013-2015. Ich poprzednie mecze były dość zacięte, bo w jednym spotkaniu padło 5 setów, a w dwóch pozostałych zagrali rozgrywkę tie-breakową. Goffin w tym roku jest w świetnej formie, ostatnio w Stanach Zjednoczonych zaliczył dwa półfinały z rzędu na turniejach rangi Masters i nawet miał szanse na coś więcej.
Verdasco to dość specyficzny zawodnik, miewa niekiedy genialne mecze, a niekiedy kompromitujące porażki. Wystarczy chociażby przypomnieć jego spektakularny sukces z Australian Open gdzie pokonał po 5 setach samego Rafaela Nadala by w następnej rundzie odpaść z Dudim Selą. Tutaj w Monte-Carlo jak na razie zrobił genialny wynik oddając Delbonisowi tylko 3 gemy! Z drugiej strony Goffin w przeciągu ostatnich 52 tygodni (czyli roku) ma bilans z graczami leworęcznymi 15-0.
Wynik: 7:6(2) 2:6 7:6(1)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Atletico Madryt - FC Barcelona
Atletico Madryt DNB ::: 2,08 ::: 1/3 ✅
Zbigniew Stonoga w znanym filmiku po wyborach parlamentarnych w ubiegłym roku powiedział: &quot;Panowie coś się, coś się zepsuło...&quot;. Pewnie nie zdawał sobie sprawy z faktu, że te słowa będą prorocze dla aktualnej sytuacji Barcelony. Klub z Katalonii po genialnej passie meczów bez porażki teraz na ostatnie 4 spotkanie wygrali tylko 1 raz i to z osłabionym Atletico Madryt grającym od 35 minut w 10.
Barcelonę pokonał ostatnio Sociedad u siebie 1:0, Real Madryt w El Clasico na Camp Nou pomimo gry w osłabieniu jednego zawodnika zdołali strzelić zwycięską bramkę. Zaraz się może okazać jeżeli tak dalej potoczą się losy Barcelony, że klub zostanie w tym sezonie z niczym...
Atletico Madryt u siebie jest niezwykle mocne, w tym meczu będzie zapewne mnóstwo walki, do tego Vicente Calderon to magiczny stadion gdzie gospodarze bardzo rzadko przegrywają u siebie.
Wynik: 2:0
Benfica - Bayern Monachium
Benfica +1 AH ::: 2,08 ::: 1/3 ✅

Pewnie UEFA chciałaby spotkania Manchesteru City z Bayernem Monachium, powód jest wiadomy - Guardiola przechodzi po sezonie do City, ale skupmy się na tym meczu.
Uważam, że Benfica u siebie nie przegra wysoko, już na Allianz Arena grali zacięty mecz i ulegli tylko 1:0. Tak naprawdę tutaj sprawa awansu jest jeszcze otwarta.
Bayern to dominator w ostatnich latach, klub top 3 Europy, ale na wyjazdach w Lidze Mistrzów potrafili zaliczyć już wiele razy kilka potknięć: Juventus 2:2, Arsenal 2:0, FC Barcelona 3:0, 3:1 Shakhtar 0:0, City 3:2.
Wynik: 2:2
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Federer R. - Bautista-Agut R.
Powyżej 20 gemów ::: 1,76 ::: 1/3 Pinek ⛔
H2H 4:0 z lat 2014-2015 i to bez straty seta. Jednak wszystkie mecze rozgrywane były na nawierzchni szybkiej, a jak dobrze wiemy w Monte-Carlo gramy na kortach ziemnych których Szwajcar niezbyt lubuje, a tym bardziej na &quot;starość&quot;.
Sytuacja wygląda tak, że mecz Federera z GGL był pierwszym meczem od półfinału Australian Open! Roger nie grał z powodu operacji i leczenia pourazowym. Tak długa przerwa na pewno nie wpływa korzystnie na formę zawodnika.
Hiszpan w tym sezonie gra bardzo przyzwoity tenis, otarł się o ćwierćfinał Australian Open, wygrał dwa turnieje ATP. Przegrywa swoje mecze jedynie z czołówką ATP bądź zawodnikami będącymi w formie.
Rundę wcześniej zagrał świetne spotkanie z Chardym gdzie obaj zawodnicy nie wykorzystali masy BP. Mobilizacja na takich zawodników jak Federer jest zdecydowanie większa niż w przypadku pozostałych zawodników. Uważam, że linia gemów wystawiona jest dość nisko i zastanawiałem się też czy nie lepsza opcją byłby set dla Batuisty-Aguta. Pokonanie GGL przez Federera mi nie imponuje, bo Garcia-Lopez w tym sezonie zaliczył już 10 porażek i ogólnie jest bez formy, przeciwieństwo Bautisty-Aguta.
Wynik: 6:2 6:4
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Los Angeles Lakers - Utah Jazz
Los Angeles Lakers ::: 2,35 ::: 1/3 ✅
Utah o nic nie gra, Koby Bryant gra pożegnalny mecz. Tak wspaniałą karierę trzeba zakończyć zwycięstwem. ;)
Wynik: 101:96
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Raonic M. - Murray A.
Raonic M. +1,5 seta ::: 1,81 ::: 1/3 Pinek ⛔
Raonic M. ::: 3,23 ::: 0,5/3 Pinek ⛔


H2H 3:4 z lat 2012-2016. Dwa razy grali na mączce, raz w 2012 roku podczas ćwierćfinału ATP Barcelony w dwóch setach wygrał Milos, oraz drugi raz rok temu w Madrycie gdzie Murray miał genialną formę i wygrał swój pierwszy turniej Masters na tej nawierzchni demolując w finale samego Nadala.
Spotkali się też panowie podczas tegorocznego Australian Open i po 3 setach prowadził 2:1 Milos, ale później zaczęły łapać go różne skurcze i tak oto tym sposobem przegrał dopiero po 5 setach. Tutaj w Monte-Carlo moim zdaniem miał o wiele trudniejszych przeciwników niż Murray. Kanadyjczyk pokonał świetnie grającego na mączce Cuevasa który wygrał w tym roku już dwa turnieje ATP, oraz Dzumhura który grał tutaj z życiowa formą, oba mecze były na styku.
Murray moim zdaniem nie gra tak świetnie jak rok temu na mączce, ale wygrywa swoje mecze. Trudno innego wyniku zresztą spodziewać się po rankingowej #2. Z drugiej strony stracił set z Herbertem i o mały włos, a wyleciałby z turnieju przeciwko Paire. Francuz się zagotował w 2 secie i ostatecznie przegrał mecz w 3.
Naprawdę dziwne są te kursy, Milos zrobił w tym roku olbrzymi progres o czym już Wam nie raz pisałem. Wygrany turniej na początku sezonu i pokonanie Federera, półfinał AO, finał Indian Wells, półfinał Miami i tutaj w Monte-Carlo już zaszedł daleko. Handicapu gemowego nie tykam chociaż nie wykluczam, że mogą paść tutaj tie-breaki, a tam często jest loteria.

Wynik: 2:6 0:6
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Monfils G. - Tsonga J-W.
Tsonga J-W. ::: 2,06 ::: 1/3 Pinek ⛔

H2H 2:5 z lat 2003-2015. To będzie bez wątpienia niezwykle ciekawy mecz, dwóch wysoko rozstawionych Francuzów w dobrej formie zagra o finał turnieju Masters w Monte-Carlo. Monfils już rok temu był tutaj w półfinale, miał świetną formę, zniszczył Federera, Dimitrova, aż doszło do meczu z Berdychem w tej samej fazie i skończyło się na 5 gemach dla Gaela...
Trzeba szczerze przyznać, że Monfils tutaj jeszcze nikogo dobrego nie pokonał. Vesely miał mecz życia z Djokvoicem i pewnie już nie prędko taki sukces powtórzy, Granollers niby jest w formie wznoszącej, ale ten Pan kilka miesięcy temu grał na poziomie Challenger, mecz z Lorenzim i Mullerem lepiej przemilczeć.
Tsonga za to pokonał Federera w całkiem dobrym stylu, pomimo że Roger niedawno wrócił po kontuzji to Szwajcar grał dobre zawody na tym turnieju. Francuz popisał się 8 asami, co na mączce jest nie lada sztuką. Wcześniej ograł swojego rodaka Pouille który był w życiowej formie. Warto wspomnieć o tym, że Tsonga dość niedawno już zagrał fajny mecz z Djokovicem na Indian Wells, przegrał dopiero po 2 tie-breakach.

Wynik: 6:1 6:3
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Monfils G. - Nadal R.
Monfils G. +1,5 seta ::: 2,01 ::: 1/3 Pinek ✅
Powyżej 21 gemów ::: 1,74 ::: 1/3 Pinek ✅


H2H 2:11 z lat 2005-2015. Spotkali się pierwszy raz ze sobą podczas tego turnieju w bodajże 1 rundzie czyli dobre jakieś 11 lat temu, jednak różnica jest taka, że dzisiaj zagrają w samym finale. Monfils pomimo, że rozegrał na tym turnieju jeden mecz mniej to oddał swoim przeciwnikom tylko 24 gemy, Nadal 31 - różnica dość znacząca.
Monfils już rok temu był tutaj w półfinale turnieju gdzie sromotnie zlał go Berdych, teraz liczę jednak na zupełnie inny scenariusz i nawiązanie walki z Nadalem który nie oszukujmy się jest do ugryzienia. Wynik jaki stawiałbym tutaj w ciemno to jednak 2:1 dla Hiszpana, 8-krotnego zwycięzcy Monte-Carlo. Wydaje mi się, że Monfils rozegra w tym roku sezon swojego życia o ile nie przytrafi mu się jakaś kontuzja. Od początku roku prezentuje się naprawdę bardzo solidnie.
Wynik: 5:7 7:5 0:6
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Carballes Baena R. - Montanes A.
Montanes A. -2 gemy ::: 1,75 ::: 1/3 Pinek ✅

Carballes Baen to Hiszpan, typowy ziemniak, 23 lata, ale poza setką rankingową, dla mnie to tak zwany przeciętny mocno zawodnik. Niby H2H 1:1 z lat 2014-2015, ale w tej jednej porażce Montantes musiał skreczować. Zresztą Albert już skupił się ostatnio tylko i wyłącznie grze na mączce. 35 lat na karku, zamieszany w afery &quot;hazardowe&quot; i jakoś to się kręci. W Casablance fajnie wyglądał, zagrał dobry turniej, odpadł jedynie ze zwycięzcą turnieju leworęcznym Delbonisem który grał bajkę. Myślę, że wygra ten mecz na spokojnie o ile nie odstawi jakiegoś cyrku.

Wynik: 3:6 3:6
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Tomic B. - Haase R.
Haase R. ::: 2,13 ::: 2/3 ✅

Tomic startuje tutaj z #1, ale on od czasu Indian Wells nie grał nic, do tego nabawił się tam kontuzji i w drugim secie musiał poddać mecz z Raonicem. Jego forma to wielka niewiadoma, do tego on na nawierzchni ziemnej jak większość Australijczyków nie osiąga dobrych wyników. Jego spotkania z poprzednich sezonów mówią to wyraźnie.
Robin Haase jak już pisałem może i nie jest w najlepszej formie, zaliczył w tym roku już wiele porażek, ale tak jak Wam wcześniej pisałem - te porażki nie były z byle kim. Ostatnio w Monte-Carlo ugrał zaledwie 2 gemy z Dzumhurem, ale Bośniak był w świetnej formie podczas tego turnieju. Holender Robin Haase wygrał tutaj w 2 setach z graczem z kwalifikacji i teraz jego gra powinna wyglądać już tylko lepiej. Kurs całkiem przyjemny i ja w to wchodzę.
Wynik: (4)6:7 7:5 3:6
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Do góry Bottom