>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Algorytm - próby.

yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Dobra to tak :
zastanówcie się czy lepiej dostać dziennie 20 typów średnich czy dwa naprawdę dobre i włożyć trochę wysiłku a potem cieszyć się z zł
Sorry za zaśmiecanie
Nie zaśmiecasz. Wyjąłeś mi to z ust,
jakkolwiek by to nie zabrzmiało :grin:

[...] No no i PW ci działa:wink:
Właśnie zauważyłem ;)
 
bender7 91

bender7

Użytkownik
Wrzuciłem mecze ligi szwedzkiej do algorytmu, bo mnie ona interesuje i wyszło, że w meczu Elfsborg - Syrianska powinno być over 2,5 (over-) oraz 1. Kursy na over są około 1,59 (średnia na betexplorerze) oraz 1,29 na gospodarzy.
Z Brazylii natomiast over - dla meczu Portuguesa - Palmeiras
Pozdrawiam
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...]Elfsborg - Syrianska powinno być over 2,5 (over-) oraz 1. [...]
Taki wynik faktycznie może paść,
ale w podobnych przypadkach powinniście wziąć pod uwagę jedną rzecz.
Tutaj chodzi o dostarczenie Algorytmowi możliwie &quot;najświeższych&quot; danych ze strony Użytkownika. Jest to ważne zwłaszcza w kontekście faktu, że program nie łączy się z bazami danych.
Jest to gdzieś opisane w pliku &quot;CzytajTo&quot; ale treść pliku - zdaję sobie sprawę - nie jest zbyt i nomen omen czytelna. Dość dużo treści tam zamieściłem. Muszę tę kwestię, możliwie najbardziej aktualnych danych jakoś bardziej wyeksponować.

W dniach 31 sierpnia i 1 września ta liga rozgrywa swoje spotkania.
Tak więc należałoby poczekać do ostatniego meczu w dniu poprzedzającym mecz Elfsborga z Syrianska (grają 2 września) i dopiero wrzucić go do Algorytmu.

Wiem, kursy spadają
ale niekiedy rosną ????

Poza tym, może się zdarzyć nawet tak, iż po odbyciu się meczów w dniu 31 sierpnia &quot;układ&quot; na tyle się zmieni, że &quot;do grania&quot; w tej kolejce ligowej Allsvenskan będzie więcej niż tylko 1 spotkanie ...

Dzięki za udział w temacie i Pozdrawiam!
 
A 12

arek68

Użytkownik
Skoro tylu z nas ma już Algorytm to może podzielmy się ligami i niech każdy napisze którą będzie monitorował Algorytmem bo dużo lig zaczęło grać, więc nie ma sensu żeby wszyscy klepali w Algorytm jedno i to samo
Pzdr. Arek
 
B 5

belus

Użytkownik
Aro dobry pomysł to jeszcze dodam by dawac typy z okreslonych lig o okreslonej godzinie od - do z jednodniowym wyprzedzeniem. Mozna jakos to wszystko zgrac i dogadac.
 
S 45

sikorrrr

Użytkownik
Chętnie mogę wziąć jakąś ligę, jak tylko ktoś mi powie dlaczego takie coś mi wyskakuje:
Wasn&#39;t possible to create a new Excel.Application object! Try again?
 
S 45

sikorrrr

Użytkownik
Haha, no tak. Myślę, dlaczego tak jest a ja mam Open offica i dlatego.
Sprawdzał ktoś to jakimś lepszym antywirusem? Bez żadnego ścierwa? ;) (sorry Yar000- lepiej się upewnić)
 
dancooper 498

dancooper

Użytkownik
A 12

arek68

Użytkownik
Napiszcie na PW kto jaką ligę będzie sprawdzał Algorytmem i zrobimy osobny wątek tylko dla typów Algorytmu bez komentowania wraz ze statystykami dla lig w których były typy oraz dla całości typów Algorytmu. Najlepiej by było np. biorę Angielską i sprawdzam aż do regionalnych, kolejny Niemcy jeszcze inny forumowicz Szwecja itd.
poukładamy to fajnie i będzie czysto i przejrzyście a tutaj ewentualnie możemy dyskutować i wymieniać się uwagami i innymi propozycjami dotyczącymi Algorytmu itd...
 
T 29

tomato99

Użytkownik
Siedziałem nad tym godzinę i wyrzuciło jeden typ z kursem 1,3. Brałem pod uwagę tylko ligi skandynawskie do drugiej klasy rozgrywkowej, ruskich itp.
Moim zdaniem nie ma sensu siedzenie i szukanie typów z nadzieją że coś wypadnie. Lepiej ten czas poświęcić na dokładną analizę spotkani. Jeżeli czegoś nie zmienicie, nikt nie będzie go używał. Moje rady to zmienić próg procentowy dla typów(obniżyć go), zwiększyć ilość danych możliwych do podania(może wtedy to poprawi skuteczność programu). I tak na marginesie taki przykład:
Mamy mecz Arsenal : West Ham
Arsenal jest 1 w tabeli a rywal ostatni.
Zostało rozegranych 10 meczy, i ma 9 wygranych i 1 remis.
West Ham 1 wygrana, 1 remis 8 porażek
I mamy drugi mecz w lidze Islandzkiej. Nie chce mi się patrzeć co tam gra, bo to i tak nie ważne:
Zespół X jest na 1 miejscu, taki sam bilans jak Arsenal
Zespół Y jest na ostatnim miejscu, taki sam bilans jak West Ham
Wedłóg programu oba zespoły będą tak samo liczone mimo tego że Arsenal gra w silnej lidze angielskiej ma strzelonych 20 bramek i straconych 2 w tym obie na wyjeździe. Natomiast zespół X wgrywa swoje mecze różnicą 1 bramki np: 4:3 i ich bilans to 29:20 w słabej lidze Islandzkiej.
dla tego nie widzę sensu działania programu w obecnym kształcie. Algorytm to algorytm nie wie że Anglia to silna liga a Islandzka słaba, dla niego 9:1 Arsenalu to to samo co 9:1 Zespołu X .
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Musisz mieć normalnego Excela.
[...] Nie martwcie się tym, jest to spowodowane tym, że program Yar000 tworzy osobny plik excela.
DanCooper, jest tak jak napisałeś.
Różne rzeczy mogą się &quot;wydawać&quot; antyvir&#39;om ale plik jest czysty.

Haha, no tak. Myślę, dlaczego tak jest a ja mam Open offica i dlatego.
Sprawdzał ktoś to jakimś lepszym antywirusem? Bez żadnego ścierwa? :wink: (sorry Yar000- lepiej się upewnić)
Spoko. Wiadomo, że w necie trzeba uważać.
Co do Excela, to tak jak napisał już DanCooper.
Excel to Excel ????
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Czyli wpisujemy do programu tylko mecze na dziś ewentualnie na jutro a nie mecze które beda za tydzien albo i pózniej.
Oczywiście możecie wpisywać tam co chcecie ????
Jest natomiast tak, że jeśli pomiędzy meczem za tydzień, zespół gra w międzyczasie albo jego konkurenci,
to przecież prawdopodobieństwo że zmieni się w jakiś sposób układ w tabeli, jest.
Jednym zdaniem, to nie jest program np. dla niecierpliwych osób ????
ale już o tym wielokrotnie pisałem.

I tak jak napisałeś. Typy na dziś, ewentualnie na jutro albo z terminem późniejszym, ale co do których masz 100% pewności, że ta liga w międzyczasie nie gra.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
=tomato99;3041852][...]
[...] Jeżeli czegoś nie zmienicie, nikt nie będzie go używał. [...]
To &quot;groźba&quot;? :grin: ;)

[...] Lepiej ten czas poświęcić na dokładną analizę spotkani. [...]
Tego Ci nikt nie zabroni a ja przecież nie nawołuję do tego, żeby spotkań nie analizować.

[...] Moje rady to zmienić próg procentowy dla typów(obniżyć go), [...]
Tak już było. Wolę, żeby trafiał rzadziej niż
nap ... lał typami jak karabin maszynowy, z czego większość będzie nietrafionych.
Wiem, że ekstra jest mieć w ręku typ na każdy mecz. Tylko to jest tak jak z losem loteryjnym, kuponem Lotto czy nawet kuponem z zawartymi zakładami sportowymi. Do momentu losowania &quot;czujemy&quot; moc tego kuponiku bo są na nim zapisane te potencjalne pieniądze. Czar pryska w momencie rozstrzygnięcia.
[...] zwiększyć ilość danych możliwych do podania(może wtedy to poprawi skuteczność programu). [...]
To akurat jest wykluczone. Nie z przyczyn technicznych tylko z przyczyn dotyczących założeń.
W tym algorytmie o skuteczności programu stanowią inne czynniki niż np. maksymalna liczba rodzaju danych.
Poza tym sedno nie tkwi w podawaniu jak największej liczby danych (były, są już takie programy. Stały się bardziej zabawkami niż narzędziami do pracy). Sedno tkwi w metodologii, przyjętej teorii, weryfikacji tej teorii.

[...] Wedłóg programu oba zespoły będą tak samo liczone mimo tego że [...]
Nie. Według tego programu nie będą tak samo liczone. To, że widzisz tylko dane wejściowe i wprowadzane przez Użytkownika, nie oznacza, że będą liczone tak samo. Nie będą.
&quot;Zewnętrznie&quot; wygląda, że to niemożliwe i muszą być tak samo liczone bo program nie rozróżnia nazw zespołów, ale mimo to nie są tak samo liczone.

[...] dla tego nie widzę sensu działania programu w obecnym kształcie. [...]
Rozumiem Twoją postawę i przekonania.
Jednak ta kwestia pozostanie bez zmian i tylko w mojej gestii.
Jeśli zobaczę jakieś światełko&quot; uzasadniające poluzowanie przyjętych kryteriów, zrobię to. Robiłem tak wielokrotnie w jedną czy w drugą stronę, łącznie ze znaną w tym wątku kwestią &quot;przykręcania śruby&quot; Algorytmowi. Na wiadomej stronie będą zamieszczane ewentualne, kolejne wersje Algorytmu. Po potencjalnych poprawkach. Mniejszych lub większych ...

-----
Ważna rzecz.
Jest to algorytm składający się z trzech &quot;modułów&quot; (typy na Gospodarza, typy przeciwko faworytowi, overy).
Mnie osobiście, interesuje ten, który dotyczy meczów przeciwko faworytowi (widzę, że Arek podał taki mecz na dzisiaj).
W takim konglomeracie trzech &quot;modułów&quot; musiało dojść do consensusu.
 
T 29

tomato99

Użytkownik
Żeby widzieć jakąś przyszłość i sensowność używania programu musiał bym rozumieć jego działanie, ale to pewnie dużo do tłumaczenia, prawa autorskie itd. Życzę powodzenia i czekam na program który kiedyś zrobicie i będę go rozumiał ^^
 
Do góry Bottom