>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Algorytm - próby.

yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Algorytm remisowo dwójkowy po kolejnej przeróbce. Jeszcze bardziej mu przykręciłem &quot;śrubę&quot; i zmieniłem co nieco w jego zapisie. Meczów do grania będzie więc jeszcze mniej:

19.03.2012 r.


Energie Cottbus - Fortuna Düsseldorf 2
Le Mans UC 72 - Stade Reims Silne X
AS Roma - Genoa CFC Słabsze X, Dziwny typ trochę ...

---
Podczas rozpatrywania typów algorytmów w ogóle,ważne jest też sądzę pytanie takie:
jak Ty obstawiałbyś konkretny mecz? Czy faktycznie inaczej (lepiej, gorzej) niż algorytm czy tak samo?
Innymi słowy, to jest kwestia tego jak wiele można wymagać od matematycznego ciągu znaków. I gdzie jest ta granica, ponad którą niezasadne byłyby większe oczekiwania.
To tak trochę na &quot;usprawiedliwienie&quot; ;).
 
szymi12 33

szymi12

Użytkownik
!
Witam , sledze sobie Twój temacik gdysz równiez gram na Remisy . Czasami dziwne sa typy , ale wiadomo matematyka nie idzie w parze z pilka . Szacunek za klepanie codziennych postów !!! Co do ostatniego postu &#39;&#39; silny &#39;&#39; Remis jest bardzo prawdopodobny , ale wole grac swoje przemyslenia . Pozdrawiam .
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
=szymi12;2765360]Witam , sledze sobie Twój temacik gdysz równiez gram na Remisy . Czasami dziwne sa typy , ale wiadomo matematyka nie idzie w parze z pilka . [...]
Witaj!
Dokładnie tak jest. Życie to życie ...
[...]Szacunek za klepanie codziennych postów !!! [...]
Dzięki za docenienie ????
Wklepuję gdy mam czas a ostatnio miałem go trochę więcej, tak więc bardziej intensywnie się udzieliłem w temacie ...

[...] Co do ostatniego postu &#39;&#39; silny &#39;&#39; Remis jest bardzo prawdopodobny , ale wole grac swoje przemyslenia . Pozdrawiam .
Gdy zgadzają się ze sobą Człowiek i algorytm to już wróży dobrze na przyszłość ;)
Mam nadzieję, że ten remis wejdzie ale faktycznie własne przemyślenia są najważniejsze, bo nic nie zastąpi ludzkiego umysłu.
Pozdrawiam i życzę owocnych wygranych (w tym: &quot;remisowych&quot;)!
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Algorytm remisowo dwójkowy po kolejnej przeróbce. Jeszcze bardziej mu przykręciłem &quot;śrubę&quot; i zmieniłem co nieco w jego zapisie. Meczów do grania będzie więc jeszcze mniej:

19.03.2012 r.


Energie Cottbus - Fortuna Düsseldorf 2

Le Mans UC 72 - Stade Reims Silne X

AS Roma - Genoa CFC Słabsze X, Dziwny typ trochę ...


[...]
Porównałem te typy z prognozami algorytmu przed zmianą w nim.
Różnica zachodzi jedynie w przypadku meczu
Energie Cottbus - Fortuna Düsseldorf.
Algorytm przed zmianą w nim, typowałby &quot;Silne X&quot;. Zobaczymy ...
 
D 0

depliz

Użytkownik
podpis
podpisuje sie pod tematem. Postanowiłem spróbowac obstawić 10 meczy na remis, kazdy za 2 zl narazie chce uzbierac pare groszy i w tym czasie na bieżąco starac sie zmniejszyc ryzyko i zwiekszyc szanse kolejnych zakładów ;)
Tez postaram sie przeanalizowac swoje typy i wysunac z ich wynikow jakies sensowne wnioski.
Pozdrawiam
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
podpisuje sie pod tematem. Postanowiłem spróbowac obstawić 10 meczy na remis, kazdy za 2 zl narazie chce uzbierac pare groszy i w tym czasie na bieżąco starac sie zmniejszyc ryzyko i zwiekszyc szanse kolejnych zakładów ;)
Tez postaram sie przeanalizowac swoje typy i wysunac z ich wynikow jakies sensowne wnioski.
Pozdrawiam
Oczywiście cieszę się, że się podpisujesz po tym tematem, ale czy na pewno przeczytałeś go od początku? :grin:
Nie dotyczy on stricte remisów ale algorytmu matematycznego, który akurat w ostatnich dniach ewoluował w kierunku prognoz remisowych, (do skorzystania z których Cię zachęciłem w innym wątku). I na razie się przy tych remisach zatrzymał. Nie wiadomo jednak jaki - i algorytm i ten temat - obierze dalszy kierunek.
Jeśli chcesz, możesz oczywiście tutaj publikować swoje przemyślenia (zwłaszcza, że sam najpierw zjawiłem się w Twoim temacie) ale nie wiem czy to się wszystko nie pomiesza Czytającym i korzystającym z niniejszego tematu ;)
Pozdrawiam.
----
Edit:
... a być może Czytający i korzystający z tego tematu uważają, że mógłby on np. się przekształcić w bardziej ogólny ..? Ja oczywiście się dostosuję.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
⛔ a algorytm sprzed zmian: ✅ (1:1) Energie Cottbus - Fortuna Düsseldorf 2
⛔ (0:1) Le Mans UC 72 - Stade Reims Silne X
⛔ (1:0) AS Roma - Genoa CFC Słabsze X

Zastanawiam się właśnie co napisać ;) ...
Gdyby Fortuna grała z kilkoma swoimi czołowymi graczami (m.in. samymi dwoma chyba, którzy zapewnili jej ponad 40% zdobytych bramek) to zespół z Chocieboża prawdopodobnie przegrałby to spotkanie. Zwłaszcza, ze Fortuna gra o awans. Algorytm o takich sprawach nie wie. Jednakże algorytm sprzed zmian w nim, prognozował remis.
Miałem wrażenie, że z gry Genoa nie była słabsza od Romy i miała świetne sytuacje bramkowe. Każdy wynik mógł paść. Remisem &quot;pachniało&quot;. Bramka padła dla Romy.
Meczu Le Mans z Reims nie oglądałem, nie &quot;kontrolowałem&quot; ale do 85 min. był remis.

Tylko, co by było gdyby ... Tak czy inaczej 3 wtopy lub jeśli kto woli, dwie wtopy. Można się oczywiście pocieszać, że oprócz meczu ligi włoskiej człowiek nie obstawiłby chyba lepiej. Ale cóż ...
Patrzę sobie teraz na algorytm podpórkowy i on oczywiście trafił te 3 wyniki. Pytanie, na które wciąż nie ma odpowiedzi brzmi: jak zrobić, aby skutecznie rozdzielić te wyniki podpórkowe tak, aby &quot;wyciągnąć&quot; z nich pewniaki? Nadal nie wiem.
 
B 5

belus

Użytkownik
Masz ciężki orzech do zgryzienia czy zrobić tak czy inaczej ale kombinuj dalej podoba mi się to pisz pisz kombinuj a może cos z tego będzie
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Masz ciężki orzech do zgryzienia [...]
To fakt. Z drugiej zaś strony, patrząc choćby i nawet na tutejsze forumowe analizy dotyczące tych trzech ostatnich meczów i przewidywane potencjalne wyniki, można stwierdzić, że są właściwie podobne a nawet identyczne ???? . Nawet w przypadku Romy nie przewidywano łatwego jej meczu z Genueńczykami.
Z jednej strony możnaby (chociażby tak podświadomie) oczekiwać od takiego algorytmu a właściwie można powiedzieć &quot;programu&quot;, że nie ulega on emocjom więc powinien typować lepiej niż człowiek ...
Z drugiej strony ... Czy można oczekiwać od matematycznego ciągu znaków tego, aby funkcjonował lepiej niż ludzki umysł? Od programu, który nie łączy się z żadnymi bazami danych, nie aktualizuje ich, nie &quot;uczy się&quot; ..?
***

Chodzi mi o to, aby nie wylać dziecka z kąpielą.
Być może, jest dobrze jak jest. Pod warunkiem, że algorytm prognozuje nie gorzej niż w podobnej sytuacji ludzie. Być może.
Tylko do kogo równać? Myślę, że do najlepszych. Może pojedynek:
ALGORYTM
(jednak ta ostania jego wersja) Vs. VIP Typer dałaby jakąś (p)odpowiedź? ;)

Jeśli Ktoś z typujących zapragnąłby wejść w taką zabawę i stanąć w szranki, to zgłaszajcie się, zapraszamy (y) z algorytmem ????
To podobnie do gry w szachy z komputerem jednakże w przypadku prognozy wyników meczów, faworytem tutaj będzie człowiek.
 
B 5

belus

Użytkownik
No myślę ze dobry pomysł ten pojedynek algorytm vs viptyper temat ciekawy tylko kto się odważny a jesli juz to powinien ten pojedynek trwać min 1 miesiąc by mieć jakieś porównanie nie mniej czy ktoś się zgłosi ?
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
W tym momencie, &quot;podkręciłem&quot; algorytm tak, że na jakikolwiek typ oczekiwać trzeba będzie chyba z tydzień ;) aby coś w ogóle wybrał. Za cenę skuteczności. Czyli kilka typów raz na jakiś czas. W zamyśle: bardziej &quot;trafionych&quot; oczywiście.
Nie wiem czy będę miał do tego cierpliwość.
Przepuszczenie przez algorytm kilkudziesięciu meczów dziennie po to aby nie otrzymać żadnej prognozy może doprowadzić do szału! ????
... No ale zobaczymy jak to będzie w praktyce funkcjonowało. Najwyżej powrócę do poprzednich wersji algorytmu.
 
L 29

lajzon

Użytkownik
Witam
Akurat w weekend nie miałem kontaktu ze światem wirtualnym i nie mogłem śledzić wydarzeń w tym wątku. Przeczytałem zaległe posty i typy i mam jeden wniosek. Otóż jest humanistą i ciężko mi czasem uwierzyć, że algorytm może typować skuteczniej niż człowiek. Może się mylę, ale tak uważam. Ale do rzeczy. Algorytm podaje np. Athletic-Valencia na 1. I liczą się dla niego suche fakty np. seria meczów zwycięskich, bilans meczów u siebie, na wyjeździe bilans bezpośrednich meczów itd. Algorytm nie wie, że nie zagra najlepszy napastnik Athletic Llorente strzelec powiedzmy 60% bramek dla drużyny; algorytm nie wie jak męczący był dla nich dwumecz z MU, algorytm nie wie że drużyna Valencii zmobilizowała się po interwencji prezesa tego klubu po kilku słabszych występach, algorytm nie wie że Soldado odpoczywał i spina pośladki aby pojechał na Euro itd itp. Rzeczy, które bierze średnio zorientowany i dobrze zorientowany Obstawiający jest mnóstwo, żeby ograniczyć wtopę i ewentualnie od meczu odstąpić. Algorytm tego nie wie.
Fakt, że algorytm wytypuje czasem np remis który wejdzie, a którego nie dało się przewidzieć np Real-Malaga.
Uważam więc, że sprawne współdziałanie algorytmu i człowieka może dopiero dać solidny efekt. Algorytm daje X na mecz, człowiek sprawdza różne zdarzenia, używa intuicji bądź ryzykuje co też trzeba w bukmacherkę wliczyć. I dopiero wtedy obstawiać. To tak ode mnie. Trzymam kciuki za algorytm i wierzę też w Człowieka ????
 
L 29

lajzon

Użytkownik
No i oczywiście możemy połączyć siły bo widzę, że jest kilku chętnych. Ty dajesz typ na podstawie algorytmu, a my podaje informacje które mogą zwiększać lub zmniejszać szanse jednej z drużyn. Tylko muszą to być relacje obiektywne, a mecze nie mogą pochodzić ze zbyt niskich i egzotycznych lig, można się umówić że tylko z lig jakie można u stacjonarnych buków puścić. Taka moja propozycja. Ty odwalasz dobrą robotę pracując nad algorytmem i niektórzy widzę że juz skorzystali. Nie widzę problemu, że nie połączyć sił w ramach wolnego czasu. Pozdrawiam i czekam na rozwój wydarzeń:grin:
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Wiataj ????
Witam
[...] Otóż jest humanistą i ciężko mi czasem uwierzyć, że algorytm może typować skuteczniej niż człowiek. [...
Również jestem humanistą. Mam podobne wnioski, do Twoich.
No i oczywiście możemy połączyć siły bo widzę, że jest kilku chętnych. [...]
Tak jak napisałem w odpowiedzi depliz&#39;owi jestem otwarty na taką współpracę.

[...] Tylko muszą to być relacje obiektywne, a mecze nie mogą pochodzić ze zbyt niskich i egzotycznych lig [...]
Tutaj widzę niejaki problem ...
Przykręciłem już tak mocno &quot;śrubkę&quot; algorytmowi (w obecnej jego wersji, nie &quot;próbowanej&quot; jeszcze tutaj w wątku), że mogą występować takie oto częste sytuacje, w których prognoza dotyczyła będzie jedynie lig egzotycznych.
Po &quot;wklepaniu&quot; do algorytmu danych dotyczących np. kilkudziesięciu spotkań może on wygenerować prognozę na przykład dla jednego jedynego meczu, który ma się odbyć choćby i w Singapurze. Nie mówiąc już o tym, że algorytm odrzucić może wszystkie zaproponowane mu spotkania.
Chyba, że powrócę do poprzednich wersji algorytmu. Jednak najpierw chciałbym wypróbować tę, którą mam w zanadrzu właśnie.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
W tym momencie, &quot;podkręciłem&quot; algorytm tak, że na jakikolwiek typ oczekiwać trzeba będzie chyba z tydzień ;) aby coś w ogóle wybrał. Za cenę skuteczności. Czyli kilka typów raz na jakiś czas. [...]
... Dodałem do tej obecnej formuły, prognozy na zwycięstwo Gospodarzy
aby nie było tak bardzo &quot;ubogo&quot; :grin:.
Również są one bardzo mocno &quot;podkręcone&quot;.
Do algorytmu, powróciły więc wszystkie opcje na &quot;czyste&quot; typy: &quot;1&quot;, &quot;X&quot;, &quot;2&quot;.
Taka jest sytuacja &quot;na teraz&quot;. Spróbuję więc sprawdzić tę aktualną wersję ...
 
L 29

lajzon

Użytkownik
Ok, więc sformułujmy jakieś podstawy. Ponieważ mniej więcej 3 osoby wyraziły aprobatę na taki pomysł, niech te trzy osoby odpowiedzą na wybrany przez Ciebie/algorytm mecz bądź mecze. Kto ile da radę ????
Piszę o trzech osobach bo nie chcę, żeby powstał bałagan na wątku. Przetestujmy tą metodę.
Proponuję aby Człowiek wziął pod uwagę wszystkie rzeczy związane z meczem tak jakby miał go obstawić czyli np. składy, formę, pogodę, arbitra, sytuację w klubie, ruchy transferowe itp. wiecie o co chodzi. I przede wszystkim intuicję. Na końcu zaproponować co Człowiek by obstawił. Może to dotyczyć kilku meczów bądź nawet jednego. Jeśli się pokryją wyniki bądź nie, czy kto ma większą skuteczność Człowiek ( Nasza Trójca ???? ) czy algorytm to poznamy wynik eksperymentu.
Ta wypowiedź adresuję też do kolegów powyżej depliz i Belus.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Ok, jeśli więc Koledzy się &quot;określą&quot; wobec powyższych propozycji, spróbuję &quot;wrzucić&quot; tutaj jakieś typy wg algorytmu ...
Niezależnie od tego, jeśli znajdę wcześniej jakieś mecze będę podawał prognozy.
Być może, na użytek tego eksperymentu zmienię jeszcze coś w algorytmie aby generował więcej prognoz. (Za cenę mniejszej skuteczności oczywiście).
M.in. po to, żeby nie wystąpiła sytuacja patowa pozostania bez propozycji spotkań.
 
L 29

lajzon

Użytkownik
Ty z algorytmem możesz robić co chcesz to Twoja broń przeciw bukom ???? ponieważ zaproponowałem wpierw dwóch innych forumowiczów, więc zaczekamy na ich zdanie, do jutra. Jakby co Brutus jest następny bądź 4 jeśli Yarowi to nie będzie przeszkadzać, ale nie więcej bo będzie bałagan. Pozdrawiam i do wieczora
 
Do góry Bottom