>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Algorytm - próby.

yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Taka refleksja moja ogólna a związana chyba ze wszystkimi programami gatunku &quot;predictor&quot;.
Problem konstruktorów tych programów i oczekiwań ich odbiorców jest uważam taki, że próbują oni przewidzieć wynik każdego albo prawie każdego meczu (lub każdego albo prawie każdego meczu z konkretnej dyscypliny bądź z konkretnej ligi Świata).
Jest to także pewien problem dla bardzo wielu typerów nie używających do prognozowania programów, systemów a ogólnie mówiąc &quot;sprzętu&quot; ???? .
Taki schemat, jak np: &quot;dzisiaj obstawiam bo gra Liga Europy&quot; czyli jest okazja, albo &quot;obstawię bo duże kursy są ...&quot; na dłuższą metę się nie sprawdzi.
Jest to bowiem myślenie życzeniowe a jego wątłą podbudową jest adrenalina i ... marzenia. Marzenia to rzecz piękna! I nikogo od nich nie odstręczam. Należy marzyć aby dojść do obranego celu bo od marzeń się zaczyna. Marzenia mają prawdopodobnie wszyscy ludzie na tej Planecie. Jednak, nie każdemu się one ziszczą.

Osobiście, wychodzę z założenia, że nie ma sensu kopać się z koniem i taki jak wyżej przytoczony sposób funkcjonowania (obstawiania) na dłuższą metę nie przyniesie dobrych owoców.
Tzn. uściślając, istnieją osoby, które to potrafią ale są to jednostki wybitne z zakresu typowania wyników. Czy się da &quot;wyżyć&quot; z bukmacherki? Oczywiście, że tak! Jednak jest to i będzie to sytuacja niedostępna dla przeciętnego Gracza.
Co należałoby zmienić? Oczekiwania.
Sądzę, iż obstawiać należy to co w danym momencie &quot;nadaje się&quot; do obstawiania. Nic na siłę. Niby żadna nowa myśl, a jednak wystarczy przekroczyć cienką &quot;czerwoną linię&quot; i już jesteśmy &quot;w plecy&quot;.
Ten algorytm, nie pozwala na przekroczenie &quot;czerwonej linii&quot;.
-----
Powyżej, to tylko moje zdanie. Może Świat wygląda inaczej ale ja w tej materii będę działał po swojemu ???? .
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
16.03.2012 r.
Prognoza na remisy i zwycięstwo Gości. Zrobiłem jeszcze podział na &quot;Silne X&quot; i &quot;Słabsze X&quot; ale do końca jeszcze tego podziału nie jestem pewien więc proponuję nie sugerować się nim za bardzo ;)
-------

Będzie co będzie ...
------

✅ (0:0) Eintracht Braunschweig - FSV Frankfurt Słabsze X
⛔ (3:0) Eintracht Frankfurt - Dynamo Dresden Słabsze X
⛔ (2:0) Hallescher FC - Hamburger SV (A) Słabsze X
✅ (3:3) FC Nantes - Boulogne Cote D´Opale Słabsze X
✅ (1:1) Taranto Sport - Benevento Calcio Słabsze X (Niesamowite! Bramka wyrównująca padła w 90 minucie.)

⛔ (2:0) SV Horn - Simmeringer SC Słabsze X
✅ (2:2) FC Metz - ES Troyes AC Silne X
✅ (1:1) CF Villarreal B - CF Cordoba Silne X
✅ (0:2) CD Nacional Madeira - FC Porto 2
✅ (2:3) Beitar Tel Aviv Ramla - Hapoel Bnei Lod 2
✅ (2:4) Eintracht Frankfurt (A) - Stuttgarter Kickers 2
✅ (1:5) Dinamo Moscow - FC Zenit St Petersburg 2 (Tutaj mam wątpliwości bo to nie jest &quot;standardowa&quot; liga tylko już po podziale na grupę spadkową i grupę mistrzowską chyba ...).
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
16.03.2012 r.
[...]

Będzie co będzie ...
[...]
Dinamo Moscow - FC Zenit St Petersburg 2 (Tutaj mam wątpliwości bo to nie jest &quot;standardowa&quot; liga tylko już po podziale na grupę spadkową i grupę mistrzowską chyba ...).
Nie chce mi się wierzyć, że Zenit nie wygra tego meczu. Na razie jest 0:3.
 
rosomak74 54

rosomak74

Użytkownik
Moje gratulacje, dzisiaj masz swój dzień a dokładniej twój algorytm.Jak tak dalej będzie typował, to biada bukom.Tak na marginesie zapytam czy może puściłeś te typy systemem?Szkoda by było gdybyś tego nie zagrał.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Moje gratulacje, dzisiaj masz swój dzień a dokładniej twój algorytm.Jak tak dalej będzie typował, to biada bukom.Tak na marginesie zapytam czy może puściłeś te typy systemem?Szkoda by było gdybyś tego nie zagrał.
Dzięki :grin:
Poprzednie remisy, zarówno ostatni oraz 5, które weszło na 6 możliwych też chyba było dobrym &quot;wstępem&quot; tego algorytmu.
Tak, puściłem systemem, ale u buka, u którego puściłem nie było większej części z tych meczów. Tak więc, nie wiem jeszcze co z tego wyszło ...
 
marcinbp 0

marcinbp

Użytkownik
Wielki plus dzisiaj idzie dla Ciebie za Twoje typy!! Często gram to co tu wystawiasz i proponujesz...czasami modyfikuje twoje mecze...wiele razy mi to pomogło podczas gdy Tobie nie wchodziło hehe :p Suma sumarum jestem w Twoim dziale od początku...i tylko obserwuje...ale dziś musze Ci podziekować i wielki szacun za te remisy! Oby tak dalej ???? Pozdrawiam
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Wielki plus dzisiaj idzie dla Ciebie za Twoje typy!! Często gram to co tu wystawiasz i proponujesz...czasami modyfikuje twoje mecze...wiele razy mi to pomogło podczas gdy Tobie nie wchodziło hehe :p Suma sumarum jestem w Twoim dziale od początku...i tylko obserwuje...ale dziś musze Ci podziekować i wielki szacun za te remisy! Oby tak dalej ???? Pozdrawiam
Dziękii naprawdę wielkie! To bardzo miłe, jeśli ma się świadomość, że komuś oprócz mnie to co napisałem pomogło ???? . I duża satysfakcja!
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Podsumuję:
Od niedawna, skupiłem się na algorytmie remisowym i dodałem do niego jeszcze opcję na zwycięstwo Gości.
Od tego momentu skupienia się naprawdę na remisach, algorytm najpierw trafił 5 na 6 możliwych remisów jednego dnia, później nastąpiły trzy porażki jednego dnia w tym jedna związana z odebraniem remisu w ostatniej minucie meczu.
Po tych porażkach wyrzuciłem z algorytmu pewną formułę, która mu najwyraźniej &quot;nie leżała&quot; ...
Po tej modyfikacji, algorytm trafił 1 mecz remisowy (bo tylko jeden mecz zaproponował) aż nadszedł dzień dzisiejszy.
Dzisiaj trafił wszystkie 5 remisów (na 5 możliwych). Nie trafił trzech spotkań, które prognozował jako remisy, a jakie okazały się nie być remisami. Ekstra, że weszło pięć a cieszę się, że weszły wszystkie określane jako &quot;Silne X&quot;. (Co prawda &quot;silne&quot; były tylko dwa mecze, ale porażkę w &quot;słabszych&quot; zwyczajnie kalkulowałem).

Natomiast patrząc szerzej, trafił dzisiaj 9 meczów na 12 możliwych. Trafił wszystkie &quot;dwójki&quot;.

Jest to skuteczność bliska tej jaką ma algorytm podpórkowy. Nic dziwnego, bo właśnie na bazie podpórkowego jest on zbudowany. Podstawową różnicą jaka jest między jednym a drugim algorytmem to oczywiście kursy. Niskie kursy były problemem dla niektórych osób więc myślę, że teraz już ten problem przestał być problemem.
Tak w ogóle, kursów w swojej &quot;analizie&quot; algorytm w ogóle nie bierze pod uwagę. Niskie kursy algorytmu podpórkowego były nawet swego rodzaju &quot;zarzutem&quot; wtedy, kiedy podawałem prognozy podpórkowe. Dla mnie najważniejszą rzeczą wtedy nie była wysokość kursów ale fakt, że algorytm podpórkowy nie biorąc w ogóle kursów pod uwagę typował poprawnie.
(Typował więc i takie mecze, które posiadały kursy bardzo niskie na zespół powszechnie uznawany za faworyta).

Pomimo tego, że i ten remisowy algorytm nie &quot;myśli&quot;, nie posiada połączeń z bazami danych, a od strony Użytkownika należy mu podać jedynie 3 zmienne (nie pytajcie, nie odpowiem jakie), to chyba wcale niezłe wyniki osiąga jak na ciąg zwykłych znaków matematycznych i nic więcej.
Chyba możnaby powiedzieć, źe jest porażający swoją prostotą. Jest tak prosty jak ta część mojego mózgu, która odpowiada za działania matematyczne ???? .
&quot;Drogą przez mękę&quot; jest przebrnięcie przez dziesiątki meczów w celu dotarcia do tych kilku właściwych albo nawet do żadnego. Często będzie pewnie tak (to zależy też od momentu w jakim akurat znajdzie się konkretna liga), iż nie zaproponuje on żadnego spotkania.
Jednak, opłaca się. Przynajmniej taką mam nadzieję.
 
B 5

belus

Użytkownik
Gratulacje za tak dobry wynik i jeśli to się będzie sprawdzać ( nic już nie zmieniaj w programie ) to drżyjcie buki. Super robota tak dalej ja osobiście nie gram typów remisowych ale chyba zacznę grac to co tu podasz pozdrawiam.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Gratulacje za tak dobry wynik i jeśli to się będzie sprawdzać ( nic już nie zmieniaj w programie ) to drżyjcie buki. Super robota tak dalej ja osobiście nie gram typów remisowych ale chyba zacznę grac to co tu podasz pozdrawiam.
Przestrzegam tylko przed czasem bezgranicznym graniem wg algorytmu ;).
Myślę, że jeśli coś tam będzie do poprawki w prognozach, coś komuś nie będzie pasowało, intuicja podpowiadać będzie inny wynik (matematyka matematyką a życie, życiem ...) to jak najbardziej zachęcam do przyjęcia takiej taktyki jaką opisał marcinbp:
...czasami modyfikuje twoje mecze...wiele razy mi to pomogło podczas gdy Tobie nie wchodziło [...]
----
Dzięki i Pozdrawiam!
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Podobno nic dwa razy się nie zdarza. jeśliby siadło dobrze, to byłaby już 3 taka seria ...
Zobaczymy jak to wszystko wygląda w trochę większych proporcjach i z większą liczba meczów z wyższych lig ...

Chceta, to zasysajta ???? (zwłaszcza, że idę odpocząć na jakiś czas) ale naprawdę na swoją własną odpowiedzialność.
Wskazane na wszelki wypadek jak najbardziej, dodanie do tych prognoz ludzkich szarych komórek ;)

17.03.2012 r.

Hertha BSC Berlin - FC Bayern München 2
FC Ingolstadt 04 - SC Paderborn 07 2
SV Darmstadt 98 - 1. FC Heidenheim Silne X
SV Wehen Wiesbaden - 1. FC Saarbrücken Silne X
Barnsley FC - Reading FC Silne X
Millwall FC - Southampton FC Silne X
Watford FC - Coventry City Słabsze X
Chesterfield FC - Milton Keynes Dons Silne X
Leyton Orient - Brentford FC Silne X
AJ Auxerre - Evian Thonon Gaillard FC 2
AS Nancy Lorraine - HSC Montpellier Silne X
FC Lorient - Stade Brestois 29 2 UWAGA, &quot;CZERWONA LAMPKA&quot; i coś tu może być nie tak, BO KURS JEST PONAD 4
SM Caen - Paris Saint Germain Silne X
AS Saint Etienne - Olympique Lyonnais Słabsze X
FC Parma - AC Milan Silne X
AC Fiorentina - Juventus Turin Silne X
Hercules CF - CD Guadalajara Słabsze X
FC Sevilla - FC Barcelona 2
AS Gubbio 1910 - FC Crotone 2
Empoli FC - AS Bari Silne X
Hellas Verona - Vicenza Calcio Słabsze X
Modena FC - ASG Nocerina Słabsze X
UC Albinoleffe - US Sassuolo Calcio Silne X
--------------
Edit:
Wiara czyni cuda a ja wierzę.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
... a było tak miło ????
Mam nadzieję, że niewiele osób wtopiło. Ja wtopiłem ????
Co się stało? Jeszcze nie wiem.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Nie powinienem zapominać, że w algorytmie podpórkowym piłkarskim (tej jakby &quot;wersji&quot; już ustabilizowanej) też kiedyś jeśli dobrze pamiętam, był bardzo feralny dzień.
Nie przekreślił on późniejszych dobrych prognoz.
Zanim więc zacznę dokonywać zmian w zapisie algorytmu lub go w ogóle odstawię, to wrzucę tutaj jeszcze dla pewności kilka meczów z typami na remisy i &quot;2&quot;.
(Na pewno z remisami jest w ogóle trudniej ponieważ w każdym meczu ktoś chce ten mecz jednak wygrać).
Na wszelki wypadek może nie grajcie tego ????
18.03.2012 r.
⛔ (2:1) FC Erzgebirge Aue - FC St. Pauli 2
✅ (0:1) Germania Halberstadt - TSV Havelse 2
⛔ (1:0) Newcastle United - Norwich City Słabsze X
⛔ (4:3) Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz Słabsze X Do 89 min. było 3:3 :grin:
⛔ (1:0) UD Levante - CF Villarreal Słabsze X Chyba było blisko. Bramka padła w doliczonym czasie gry ...
⛔ (2:1) RCD Mallorca - Atletico Madrid 2
⛔ (0:2) Ado Den Haag - Ajax Amsterdam Silne X ADO gra od 25 min. w osłabieniu. Do przerwy był remis. Próbuję jakoś po ludzku usprawiedliwić tę porażkę aby trudniej mi przyszło zadecydować, że algorytm jest np. beznadziejny :grin:
⛔ (0:2) CD Santa Clara - CD Aves Silne X
Może tyle wystarczy ...
 
B 5

belus

Użytkownik
Czy ty za każdym razem gdy jest parę typów nietrafionych robisz zmiany w algorytmie bo jeśli tak to niema to sensu przetestuj algorytm na min 100 typach później podlicz zysk lub stratę i jeśli jest źle to dopiero wtedy coś tam zmień. Po co poprawiać jeśli coś działa.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Czy ty za każdym razem gdy jest parę typów nietrafionych robisz zmiany w algorytmie bo jeśli tak to niema to sensu przetestuj algorytm na min 100 typach później podlicz zysk lub stratę i jeśli jest źle to dopiero wtedy coś tam zmień. Po co poprawiać jeśli coś działa.
Przyjąłem trochę inną taktykę niż inne osoby, typujące przy pomocy &quot;sprzętu&quot;.
Pewne odbyte już spotkania wraz z ich wynikami oraz przyporządkowanymi do nich a wypracowanymi przeze mnie wartościami, są u mnie reprezentantami szerszej grupy.
W przypadku algorytmu podpórkowego (tego już w wersji &quot;stabilnej&quot;) nie było więc potrzeby sprawdzania go na setkach typów. Możnaby to przyrównać do np. badań społecznych: nie trzeba badać opinii pośród całego społeczeństwa (milionów ludzi), ale robi się to wśród jego reprezentantów.
Zdało to egzamin przypadku podpórek.
Algorytm remisowy, został stworzony na bazie podpórkowego więc wychodzę z podobnego założenia.
Jednak biorę pod uwagę, ze nie wszystko będzie działało tak jak w podpórkowym bo przecież tutaj chodzi o &quot;czyste typy&quot;.
&quot;Czarny dzień&quot; w algorytmie podpórkowym się już zdarzył. Kto wie, czy gdybym typował nim codziennie to może okazałoby się, że takich dni jest więcej i powtarzają się one co jakiś czas.
Tutaj, przy remisach może być podobnie. Może ale nie musi. Może to był taki &quot;czarny dzień&quot;.
(Można przyjąć, że wczoraj była prawdziwa masakra ???? chociaż grając niektóre mecze tylko, i grając systemem przynajmniej odzyskałem mniej więcej 1/5 wkładu).
Jeśli przez kilka dni pod rząd nie byłoby efektów oznacza to w praktyce niewielką przydatność algorytmu w obecnym zapisie. Czekanie na np. trzy dni w miesiącu (i nie wiadomo które), w jakich algorytm typowałby fantastycznie, byłoby samobójstwem finansowym Gracza. (Chyba, żeby zastosować pewien rodzaj &quot;progresji&quot; i modlić się aby dzień trafienia w ogóle nastąpił).
 
F 13

f12

Użytkownik
Nie zgodzę się z Tobą , bo algorytm podpórkowy owszem miał tą skutecznośc 70-80% ale przy kursach 1,15 - 1,25 opłacalność grania nim była zerowa. Jak byśmy grali każdy typ jako single np. po 1 zł bylibysmy na minusie.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Nie zgodzę się z Tobą , bo algorytm podpórkowy owszem miał tą skutecznośc 70-80% ale przy kursach 1,15 - 1,25 opłacalność grania nim była zerowa. Jak byśmy grali każdy typ jako single np. po 1 zł bylibysmy na minusie.
Wysokość kursów to już trochę inna sprawa, bo te algorytmy nie otrzymują danych w postaci wysokości kursów. Rzeczywiście, gry singlami nie polecałbym. Sam grałem AKO po 3 mecze na kuponie tak, aby kurs łączny wyniósł minimum 2,00.
Natomiast w poprzedniej wypowiedzi chodzi mi o tę zasadę &quot;reprezentatywności&quot;, o której wspomniałem. W przypadku remisów, dochodzą oczywiście do tego wysokie kursy, które do określonych spotkań przyporządkował bukmacher. Czyli przyjąłem taką podstawę, że niezależnie od przyporządkowanych kursów, algorytmy działają wg tej zasady &quot;reprezentatywności&quot;.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...]
18.03.2012 r.
[...]
Można oczywiście pokusić się o &quot;co by było gdyby&quot; i powiedzieć, że niektóre ze spotkań wyraźnie otarły się o remis.
Jednak nie takiej prognozy oczekuję od tego algorytmu.
 
Do góry Bottom