>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
  • Zapraszamy do zapoznania się i stosowania do poniższych wytycznych dotyczących rozliczania swoich analiz w działach tematycznych
    KOMUNIKAT

A to Polska właśnie...

adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Takie moje małe podsumowanie ostatnich wydarzeń w Polsce. Tak jak pisałem już, nie można czekać roku bo PiS robi takie rzeczy w takim tempie, że nie będzie można tego zapamiętać więc będę pisać na bieżąco.
1. &quot;Zamach na TK&quot; - powiem tak kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Jeśli PO sama zagrała nie czysto nie mają moralnego prawa krzyczeć teraz o zamachu. I to co zrobiło PO i to co robi PiS czyli jakieś upolitycznianie TK &quot;swoimi ludźmi&quot; to wynik braku dojrzałości polskiej demokracji. TK to sędziowie mający wyłącznie badać zgodność ustaw z Konstytucją
2. Ułaskawienie Kamińskiego - sprawa nie jest jednoznaczna. Z jednej strony służby za rządów 2005-07 nadużywały uprawnień z 2 strony kara bezwzględnego więzienia wydaje się za surowa. Ułaskawienie w tak szybkim tempie to oczywiście wynik tego z jakiego środowiska wywodzi się Prezydent. Prawdopodobnie jednak w apelacji poprzedni wyrok by się nie ostał
3. Program PiSu i expose Pani Premier - tak w trakcie kampanii jak i teraz PiS mówi tylko o obietnicach, ale nie ma dokładnego wyliczenia kosztów. Jeśli po prostu dodrukują pieniądze i uzależnią NBP to popłyniemy za parę lat i zmarnujemy to co było dotąd robione. Oczywiście osoby nie znające się na ekonomii mające 20 lat nie mają żadnego o tym pojęcia. Oni widzą wyłącznie skutki i efekty rządzenia a nie potrafią przewidzieć jakie będą. Cała nadzieja w takich osobach jak Morawiecki i Gowin jednak w dalszej perspektywie jeśli będą fikać po prostu PiS może ich odsunąć. Oprócz drukowania pieniędzy można oczywiście też zwiększyć deficyt co będzie się wiązać z dalszym wzrostem zadłużenia. Co do podatków sektorowych to ewidentne przesunięcie akcentów w ten sposób, że zaradni życiowo wykształceni ludzie będą pracować na nieudaczników z Polski Wschodniej. Przepraszam za taki ostry ton, ale do tego się to sprowadza. Mnie rządy PiSu w 2006r kopnęły mocno w dupę i musiałem się otrząsnąć i bez żadnej pomocy państwa bez ŻADNEGO WSPARCIA zbudowałem firmę od &quot;0&quot; tzn od kapitału 1000zł. Nie musiałem emigrować, nie musiałem iść do MOPSu i nie narzekałem na rząd.
4.Obsadzenie Komisji ds służb wyłącznie swoim przewodniczącym przez PiS - jeśli PO nie umiała zapanować nad służbami, zrobią to ich następcy. Nie ma co się dziwić. Polityka zaufania do służb przez PO zakończyła się buntem (afera podsłuchowa)
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
akurat w tej kwestii mógłbym być zniesmaczony lecz wszystko wyjaśniło się po ujawnieniu taśm Kamiński po prostu był dla ekipy Tuska niewygodny za dużo grzebał i chcieli go ujebać proste
Jester72 poczekaj może jakiś czas i osądzaj,wyśmiewaj itd bo jak na razie to plujesz jadem bezpodstawnie
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Mnie rządy PiSu w 2006r kopnęły mocno w dupę i musiałem się otrząsnąć i bez żadnej pomocy państwa bez ŻADNEGO WSPARCIA zbudowałem firmę od &quot;0&quot; tzn od kapitału 1000zł. Nie musiałem emigrować, nie musiałem iść do MOPSu i nie narzekałem na rząd.
Mniej zlodiejstwa, to i nikogo nie kupie zaden rzad w dupe ; )
Co do podatków sektorowych to ewidentne przesunięcie akcentów w ten sposób, ze zaradni życiowo wykształceni ludzie będą pracować na nieudaczników z Polski Wschodniej. Przepraszam za taki ostry ton, ale do tego się to sprowadza.
Skladam wniosek tutaj do Adminow , po pierwsze Koledze puscily chyba nerwy i obraza prawie pol Polski ;) A po 2. Kolega jak zwykle klamie , klamie i jeszcze raz klamie ....
Tutaj dowody :

http://biqdata.pl/polska-wschodnia-chce-isc-na-studia-zachodnia-woli-zawodowki
Tutaj wyniki z Matury :


Ahh. i tu jeszcze przestepczosc

A tutaj mapa wyborow ;)


Moze zamiast najezdzac na ten dziki i ,,glupi wschod&#39;&#39; warto zobaczyc jaka jest prawda ;) no nic, moze kiedys takie osoby jak ty zruzumieja , ze nie ma Polski zachodniej i wschodniej tylko jest jedna Polska ;)
E: Tutaj jeszcze ciekawy artykul milej lektury
http://pressmix.eu/2015/05/28/kto-glosowal-na-komorowskiego/
 
J 127

jester72

Użytkownik
akurat w tej kwestii mógłbym być zniesmaczony lecz wszystko wyjaśniło się po ujawnieniu taśm Kamiński po prostu był dla ekipy Tuska niewygodny za dużo grzebał i chcieli go ujebać proste
Jester72 poczekaj może jakiś czas i osądzaj,wyśmiewaj itd bo jak na razie to plujesz jadem bezpodstawnie
Zarzuty o których mowa, miał za stare czasy, tj za okres rządów koalicji PiS - Samoobrona - LPR. I nikt go do wypowiadania tych słów podczas wywiadu nie zmuszał, podobnie jak do składania wniosku o ułaskawienie. No chyba że Prezes kazał ...
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
czyli teraz nie wiem nawet jak był niewinny to jest nieważne bo złożył wiosek o ułaskawienie?
czy chodzi głównie Tobie o to że był niesłowny a to jest zupełnie co innego po prostu czas ludzi zmienia czy też dana sytuacja ja go tłumaczył nie będę bo jest mi obcy,jestem w stanie to jednak zrozumieć
jeśli chodzi o taśmy czy to było wcześniej czy później był dla nich zagrożeniem
______________
a co do TK to PO jako pierwsza zrobiła tam co zrobiła także teraz nie wiem o co ten płacz?
 
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
Co do podatków sektorowych to ewidentne przesunięcie akcentów w ten sposób, że zaradni życiowo wykształceni ludzie będą pracować na nieudaczników z Polski Wschodniej. Przepraszam za taki ostry ton, ale do tego się to sprowadza. Mnie rządy PiSu w 2006r kopnęły mocno w dupę i musiałem się otrząsnąć i bez żadnej pomocy państwa bez ŻADNEGO WSPARCIA zbudowałem firmę od &quot;0&quot; tzn od kapitału 1000zł. Nie musiałem emigrować, nie musiałem iść do MOPSu i nie narzekałem na rząd.
Nie kłam. O ile mnie pamięć nie myli kretynie, to sam chwaliłeś się tutaj, że dostałeś kasę z Unii (czyli de facto kasę dostałeś od reszty Polaków, w tym także od tych, których teraz obrażasz). Taki z ciebie wielki kapitalista i biznesmen, a bez czyichś pieniędzy nie miałbyś nic. Jeszcze bezczelnie tutaj kłamiesz, nieudaczniku. I nie obrażaj bezzasadnie Polski Wschodniej, bo sam się takimi sformułowaniami ośmieszasz, co pokazał w poście wyżej blady9mks.

Przypominam także o twojej deklaracji, że przez rok nie będziesz się udzielał w dziale politycznym. Spełnisz w końcu swoją obietnicę, czy nie? Jesteś mężczyzną czy zwykłą pizdą bez honoru?


Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział!

Maj 2015
Mariusz Kamiński: Nie interesuje mnie prawo łaski, tylko pełne uniewinnienie. Sąd się myli.

http://bit.ly/1X0QNHN

Listopad 2015
Andrzej Dera: Kamiński i pozostali skazani zwrócili się do prezydenta Dudy o ułaskawienie:

http://bit.ly/1HZr4bO
Jester72, ja wiem, że dla ciebie największą zbrodnią jest to, że Kamiński raz powiedział, że nie chce korzystać z prawa łaski, a później mimo tego z niego skorzystał. Ta sytuacja jest oczywiście nieporównywalnie gorsza od chociażby tego co obiecywał Donald Tusk, a mianowicie obietnic, że nie podwyższy podatków, a mimo to skłamał i je podwyższył. Takie małe niewinne kłamstewko naszego najwybitniejszego premiera, o reszcie kłamstewek nie będę wspominał, bo zeszłoby mi z tym do jutra.

Ciekawi mnie twoja opinia na temat raportu otwarcia Kancelarii Prezydenta: http://www.prezydent.pl/kancelaria/dzialalnosc-kancelarii/art,12,raport-otwarcia-kancelarii-prezydenta-rp.html. Jak oceniasz działalność Bronisława Komorowskiego i jego Kancelarii między majem a sierpniem br, która to została przedstawiona w tym raporcie. Czekam na wyczerpującą i obiektywną (jak zawsze w twoim przypadku) opinię.
 
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
Admo80, człowiek, który broni pobitego syryjczyka, ale za to pól Polski nazywa nieudacznikami ze względu na miejsce zamieszkania. Teraz to już przekroczyłeś wszelkie możliwe granice. Weź się człowieku pieprznij cegłą w łeb i sprawdź jak długo echo będzie brzęczało.
Jester kolejny wybitny uczestnik dyskusji, człowiek który nagle pojawił się w temacie jakoś akurat w tym czasie, kiedy jaśnie nam niegdyś rządząca Ewa Kopacz ustaliła na posiedzeniu PO, że trzeba zatrudnić internetowych trolli atakujących wszędzie PiS. Pisz coś człowieku merytorycznego albo zamilcz i nie wrzucaj tych beznadziejnych hasłowych newsów.
Mało oglądam tv bo rzygać mi się chce tym jadem jakim tam się pluję, ale tutaj jeszcze gorzej. Co jeden to większy ekspert w każdej dziedzinie. Oczywiście największym ze wszystkich jest Adamo80, wybitny i uhonorowany człowiek mensy. Mógłbym o tobie człowieku wiele napisać ale szkoda mi zdzierać liter na klawiaturze na takiego impotenta intelektualnego. No ale żyj tam sobie z przeświadczeniem, że jesteś najmądrzejszy ze wszystkich, a kto młody ten debil. Szkoda, że nie pamiętasz, że dzięki ludziom w takim wieku platforma dwukrotnie wygrała wybory.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
To, że ktoś ma liceum albo studia to jeszcze nic nie oznacza. To Polska Wschodnia potrzebuje obecnie pomocy co przyznaje PiS i to Polska Wschodnia będzie w tej chwili ostro dofinansowywana, ale oczywiście nieudacznicy umiejący iść i palić opony albo korzystać wyłącznie z pomocy MOPSu są wszędzie. Ja po prostu nie widzę absolutnie powodu dla którego będzie się dyskryminować ludzi bez dzieci. Tak jak mówi Kukiz i Korwin władza powinna znieść wysokie podatki i ZUS i dać ludziom po prostu się bogacić i wtedy każdy by nie miał krzywdy, że płaci na kogoś innego. A co do środków z UE bułeczka to hallo - to były pieniądze z UE i ani złotówki na to nie dałeś więc jakim prawem śmiesz mi to wypominać. Co do mojej deklaracji chyba już wyjaśniłem, że PiS robi tyle rzeczy, że nie da się spamiętać tego przez rok. No i na koniec obrażanie. Dałeś mi bana, a potem ostrzeżenie za obrażanie &quot;użytkowników forum&quot;. Ty zaś jedziesz po mnie od kretynów i &quot;pizdy bez honoru&quot;. Rozumiem, że to twój cyrk i twoje małpy, ale ciekawe czy sponsorom tego forum podoba się taki język jaki prowadzisz jako mod team. Sugeruję więcej kultury...

POLSKA LIBERALNA A NIE SOCJALNA !!!!
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
Adamo80 a czy tej Polsce wschodniej PO pomogło czy WK stwierdził :&quot;Ch** z tą Polską wschodnią&quot;
i proszę Cię nie dziel Polaków na gorszych czy lepszych
czy to nie na wschodzie leży niejaki PZL Świdnik ?
nie chce mi się grzebać chłopaku teraz w tym temacie może jutro jeszcze wrócę do tego
A co do środków z UE bułeczka to hallo - to były pieniądze z UE i ani złotówki na to nie dałeś więc jakim prawem śmiesz mi to wypominać.
ooooo tak wielka unia europejska daje wszystko za darmo,o dzięki Ci za info
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
A co do środków z UE bułeczka to hallo - to były pieniądze z UE i ani złotówki na to nie dałeś więc jakim prawem śmiesz mi to wypominać
Kiedys Korwin na swoim profilu wspomnial o tym, ze kazde € z UE kosztuje Polaka 1,5€ ;)
 
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
i bez dzieci. Tak jak mówi Kukiz i Korwin władza powinna znieść wysokie podatki i ZUS i dać ludziom po prostu się bogacić i wtedy każdy by nie miał krzywdy, że płaci na kogoś innego.
Ja też jestem za tym, żeby budować bogactwo ludzi poprzez niezabieranie im pieniędzy, a nie poprzez rozdawanie, ale ja w przeciwieństwie do ciebie nie wchodzę tu na forum po to, żeby obrażać połowę Polski. Teraz wychwalasz tu Kukiza i Korwina, a przed wyborami nie bylo dnia, w którym nie robiłbyś z siebie idioty pisząc bzdury, żeby ludzie głosowali tak jak ty za PO. Po co więc głosowałeś na PO? Normalny jesteś?

A co do środków z UE bułeczka to hallo - to były pieniądze z UE i ani złotówki na to nie dałeś więc jakim prawem śmiesz mi to wypominać.
To, że nie masz pojęcia skąd się biorą pieniądze z UE, to jest właśnie przykład twojego kretynizmu. Wielokrotnie przeze mnie ta kwestia była już tobie tłumaczona, a ty za każdym razem pokazujesz, że masz w głowie siano. Te pieniądze, które dostałeś były pieniędzmi Polaków, a jak tego nie pojmujesz, to jesteś zwykły kretyn, no bo ile razy można tę kwestię tłumaczyć komuś. A tak poza tym, czy ta kasa byłaby z UE czy z innego źródła, to co to zmienia. Wziąłeś kasę, a robisz z siebie rekina biznesu, który bezczelnie kłamie, że zbudował swój biznes dzięki własnej pracy i bez żadnej pomocy. Jesteś zwykłym hipokrytą, bo innych obrażasz, a sam bierzesz kasę. Sam jesteś nieudacznikiem, bo bez czyjejś pomocy finansowej nic byś nie osiągnął.

Co do mojej deklaracji chyba już wyjaśniłem, że PiS robi tyle rzeczy, że nie da się spamiętać tego przez rok.
To sobie weź kurva notatnik, ołóweczek i zapisuj jak nie możesz zapamiętać. Śmieszny jesteś, naprawdę. Tak jak mówiłem, mężczyzną nie jesteś. &quot;Bóg, Honor, Ojczyzna&quot; - coś ci to mówi?

Rozumiem, że to twój cyrk i twoje małpy, ale ciekawe czy sponsorom tego forum podoba się taki język jaki prowadzisz jako mod team.
No i co, znowu będzie tak, że z płaczem pobiegniesz do adminów jak ostatnio, gdy dostałeś bana za obrażanie innych? Ty na tym forum jesteś kompletnie bezużytecznym użytkownikiem. Twoja aktywność sprowadza się do tego, że wypisujesz idiotyzmy w dziale politycznym. To jest przede wszystkim forum bukmacherskie i wymagana jest aktywność w działach sportowych, w których prawie w ogóle się nie udzielasz. Jeden troll z Nowoczesnej w ostatnich tygodniach dostał bana za to, że nie wychodził z Polityki, widać było, że zarejestrował się tylko żeby spamować. Ty robisz dokładnie to samo, czyli niemal codziennie po kilka postów w Polityce, a w działach sportowych cisza. Lepiej pokaż swoją aktywność w inny sposób.



Do pana Jestera: co tak cicho siedzisz? ???? ???? Wklejasz jakieś obrazki w innym temacie, a nie potrafisz napisać kilku zdań odpowiedzi na moje pytanie?

Jester72, ja wiem, że dla ciebie największą zbrodnią jest to, że Kamiński raz powiedział, że nie chce korzystać z prawa łaski, a później mimo tego z niego skorzystał. Ta sytuacja jest oczywiście nieporównywalnie gorsza od chociażby tego co obiecywał Donald Tusk, a mianowicie obietnic, że nie podwyższy podatków, a mimo to skłamał i je podwyższył. Takie małe niewinne kłamstewko naszego najwybitniejszego premiera, o reszcie kłamstewek nie będę wspominał, bo zeszłoby mi z tym do jutra.

Ciekawi mnie twoja opinia na temat raportu otwarcia Kancelarii Prezydenta: http://www.prezydent.pl/kancelaria/d...ydenta-rp.html. Jak oceniasz działalność Bronisława Komorowskiego i jego Kancelarii między majem a sierpniem br, która to została przedstawiona w tym raporcie. Czekam na wyczerpującą i obiektywną (jak zawsze w twoim przypadku) opinię.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Bułeczka przecież kurka woda ja głosowałem w tych wyborach na KORWINA a nie PO co deklarowałem na tym forum i tak zrobiłem. PO solennie należała się przegrana nawet nie za politykę a amatorszczyznę i żenadę jaką odwalali. Co do środków UE to jest jedyna chyba kwestia w której nie zgadzam się z Korwinem, uważam, że w ogólnym bilansie Polska wyszła na plus, mam w tek kwestii inny pogląd, chyba mi wolno. Nie ma co znowu wałkować tematu. Znam twoje poglądy, ale mnie nie przekonują.
Wiem, że to jest forum bukmacherskie i przez ostatnie 2 lata udzielałem się wyłącznie w działach sportowych. W tym dziale udzialam się do wyborów prezydenckich, ale wcześniej tylko sportowe. Obecnie mam małą przerwę od bukmacherki i dlatego nie jestem w działach sportowych.
I jeśli naprawdę jesteś zwolennikiem Korwina czy Kukiza pamiętaj co powiedział Korwin, że jak PiS zrealizuje swoje obietnice wszyscy pójdziemy za 4 lata z torbami, a Kukiz, że za każde 500zł zapłacimy 1000zł, bo na razie jest Morawiecki i Gowin i sensowny minister finansów, ale i ich można będzie usunąć. Nie ma nic gorszego niż rozdawanie pieniędzy, szczególnie jak ich nie ma. PiSowi po prostu nie starczy kasy z podatków sektorowych więc pozostanie im albo: dodruk pieniądza co będzie oznaczać osłabienie złotówki i inflację, albo zwiększenie deficytu czyli pogłębienie tego co robiło PO. Można też oczywiście podnieść VAT do 27% (jak na Węgrzech Pana Orbana). Skądś kasę muszą wziąć, a te ich wyliczenia są praktycznie podważane przez wszystkich ekonomistów. Prawdopodobnie PiS działa na zasadzie jakoś to będzie, licząc że te 500zł uruchomi rynek wewnętrzny co spowoduje koło zamachowe w postaci przychodów państwa. Nie doceniają jednak szarej strefy i tysiąca innych rzeczy. Ponadto moralnie to jest dla mnie skandal, że taki ktoś jak Kulczyk dostanie tą kasę tak samo jako rodzina ledwo wiążąca koniec z końcem. Szykują nam drugą Grecję i tyle w tym temacie. Jeśli jest na tym forum jakikolwiek ekonomista lub student ekonomii może też zabierze głos w dyskusji.
A jeszcze do tego zwiększając płacę minimalną i znosząc 80% dla absolwentów mogą podnieść bezrobocie bo firmy zaczną przenosić produkcję, albo 1 będzie harował za 3. Pytanie tylko czy ozusowią też umowy cywilno-prawne, jeśli nie to te przepisy nie będą skuteczne, ale nie będzie bezrobocia. Dla mnie to wszystko wygląda jak by dzieci z przedszkola dostały się do władzy i zaczęły rozkradać przedszkole żeby dać cukierki innym dzieciom. Chcą zejść ze ścieżki średniego rozwoju na wysoką, a mogą za chwilę w ogóle zejść z jakiejkolwiek ścieżki i zgubić się w tym lesie. No zobaczymy za kilka lat bo niekorzystne zmiany nie nastąpią w 2016. Wtedy ludzie będą ich błogosławić, a poparcie może być na poziomie 60%. Coś jak za Gierka. Fala uderzeniowa może nastąpić ok 2019 roku. W Grecji przez 10 lat mieli raj, a wiemy jak to się skończyło.
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
To, że ktoś ma liceum albo studia to jeszcze nic nie oznacza. To Polska Wschodnia potrzebuje obecnie pomocy co przyznaje PiS
Znasz przyczyny, dlaczego Polska wschodnia jest mniej rozwinięta niż zachodnia? Czy wg Ciebie dlatego, że żyją tam nieudacznicy?
Ja po prostu nie widzę absolutnie powodu dla którego będzie się dyskryminować ludzi bez dzieci.
Dyskryminacją ludzi bez dzieci byłby podatek bykowy. Kluczem dla rozwoju kraju jest zwiększenie dzietności. 500 zł na dziecko jest pomysłem na krok w tę stronę, czy efektywnym to okaże się za kilka lat. To nie dyskryminacja bezdzietnych ale wspieranie dzietnych.
Mnie rządy PiSu w 2006r kopnęły mocno w dupę i musiałem się otrząsnąć i bez żadnej pomocy państwa bez ŻADNEGO WSPARCIA zbudowałem firmę od &quot;0&quot; tzn od kapitału 1000zł.
A co do środków z UE bułeczka to hallo - to były pieniądze z UE i ani złotówki na to nie dałeś więc jakim prawem śmiesz mi to wypominać.
Zdecyduj się jak było. Zgadnij skąd Unia ma pieniądze. Jako przedsiębiorca pewnie wiesz, że nie ma darmowych obiadów.
Nie ma nic gorszego niż rozdawanie pieniędzy, szczególnie jak ich nie ma. PiSowi po prostu nie starczy kasy z podatków sektorowych więc pozostanie im albo: dodruk pieniądza co będzie oznaczać osłabienie złotówki i inflację, albo zwiększenie deficytu czyli pogłębienie tego co robiło PO. Można też oczywiście podnieść VAT do 27% (jak na Węgrzech Pana Orbana). Skądś kasę muszą wziąć, a te ich wyliczenia są praktycznie podważane przez wszystkich ekonomistów.
Instytut Ekonomiczny NBP przeliczył to wstępnie i rzeczywiście PiS się pomylił w wyliczeniach - przeszacowali wydatki i niedoszacowali wpływy.
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/500-zl-na-dziecko-szalamacha-zdradza,108,0,1953388.html
Dodruk pieniądza z tego co pamiętam jest w kompetencji prezesa NBP, a tym jest obecnie Belka, jego kadencja kończy się za rok. Ten Belka, który na taśmach rozmawiał o dodrukowaniu pieniędzy dla rządu PO.
http://robertbrzoza.pl/ekonomia/zmowa-okraglego-stolu-ii/
Jeśli chodzi o inflację to mamy tak niską (nawet w niektórych miesiącach deflację), że lekkie zwiększenie nie będzie problemem. Łatwiej zbijać wyższą niż pompować bujającą się nieznacznie nad zerem. Nie znaczy to, że jestem za dodrukiem pieniądza.
Szykują nam drugą Grecję i tyle w tym temacie.
Nie zachowuj się jak Petru.
Fala uderzeniowa może nastąpić ok 2019 roku.
Fala uderzeniowa nastąpi w roku 2020 i PiS już na to nic nie poradzi, co najwyżej trochę złagodzi skutki.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Skoro zmieniają TK to i NBP mogą zmienić. Zresztą za rok będzie ich człowiek. Co z tego, że Belka mówił, że dodrukuje dla PO. Nie zrobił tego, a PO zapłaciła za całą aferę podsłuchową w wyborach. Inflacja czyli słaba złotówka uderzy w eksporterów jak ja, którzy też są Polakami i też chcą żyć. Nie istnieją tylko producenci i importerzy w tym kraju. Ponadto słaba złotówka to podwyżka samochodów, telewizorów, całej elektroniki więc akurat tym PiS się nie przejmie bo to nie ich elektorat. Dla mnie osobiście te rządy to katastrofa w sensie mojego biznesu. Ponieważ jestem eksporterem już teraz odczułem skutki. Funt przed wyborami 5,80 teraz przebił długofalowy opór chyba 10 letni i jest powyżej 6zł. Oczywiście sytuacja międzynarodowa też ma wpływ, ale same zapowiedzi PiSu też wystarczyły rynkom. A co do Polski Wschodniej to po prostu nie uważam jako prawdziwy liberał że należy komuś pomagać czy to w Polsce Wschodniej czy Zachodniej, czy ludziom z dziećmi czy bez dzieci. Ludzie sobie sami pomogą jak państwo da im spokój. Wystarczy zmniejszyć te ogromne obciążenia fiskalne: podatki VAT, dochodowy i ZUS. Podnieśli do 12 zł stawkę godzinową. I co z tego skoro to wszystko jest brutto, jeszcze sami zarobią bo będą większe składki. Niestety PO nie robiła nic, stała w miejscu, ale PiS idzie w totalny socjalizm. Pewnie, że obniżka CIT do 15% może cieszyć, ale to poprawi sytuację średnich i dużych przedsiębiorstw. Cały sektor małych i mikro firm na ryczałcie nic nie zyska, natomiast najgorsza zmora czyli ZUS ok 1200zł nieważne czy ci idzie interes czy nie zostanie dla wszystkich, albo jeszcze będzie podniesiony.
 
Do góry Bottom