>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

2012 IIHF World Championship - Finlandia i Szwecja

Status
Zamknięty.
L 2

lesiu17

Użytkownik
A co myślicie o meczu Łotwa vs Dania? Oraz Białoruś vs Francja? Według mnie w pierwszym meczu czysta 1. Myślę, że Łotwa poradzi sobie bez problemu ze słabo grającą Danią. Drugi mecz to według mnie możliwość łatwego zarobku stawiając na Francję po bardzo dobrym kursie, tylko zastanawiam się czy tam może nie być remisu i po dogrywce zwycięży Francja. Co o tym sądzicie?
 
tehacjusz 45

tehacjusz

Użytkownik
Rosja vs Czechy @1,72 Expekt
Rosja na tych mistrzostwa gra wyśmienicie. Ostatni mecz ze Szwedami tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że celują w złoty medal. Wczoraj, a w zasadzie dziś w nocy pewnie wszyscy w Rosji trzymali kciuki za NYR ... no i udało się, Król Henryk Wielki Lundqvist nie chciał zmieniać strefy czasowej :razz: i ... wzmocnił nie tylko swoją kadre narodową Nicklas Backstrom, ale przede wszystkim kardę Sbornej Alex Ovechkin, Alexander Semin. Jak widać siła ataku Rosji jeszcze wzrosła. Dziś czeka ich mecz z moim zdaniem przeciętnie jak na swoje możliwości grająca reprezentacji Czech. Można mówić, że turniej że drużyny się dopiero zgrywają ale porównują styl jaki oba zespoły do tej pory zaprezentowały nie mam najmniejszych wątpliwości ze spotkanie zakończy zwycięstwem Rosji
Szwajcaria vs Słowacja @2,20 Expekt
Nie rozumiem trochę kursów wystawionych przez expertów na to spotkanie
Szwajcarzy graja tutaj fatalnie, typowani przez niektórych na pierwszą &#39;&#39;ósemkę&#39;&#39; jak do tej pory pokonali dwie najsłabsze drużyny, na samym początku mistrzostw i zasadzie tyle dobrego co można na ich temat powiedzieć. Wczoraj przegrali w fatalnym stylu mecz z Francja, która żadną potęga hokeja europejskiego nie jest.
Co innego Słowacy po ciężkim starcie gdzie na dzień dobry przyjęli dwa solidne ciosy od CAN i FIN zdołali się pozbierać i od zwycięstwa z USA notują kolejne wygrane i myślę, że dziś przypieczętują awans do kolejnej rundy Mistrzostw Świata
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
No to jeszcze jeden becik na dziś. Tym razem ponownie w stronę Finów, 1,70 może nie zachwyca ale mnie skusił. Wciąż nie mogę zrozumieć jak po tak kapitalnej pierwszej tercji mogli przegrać z Kanadyjczykami, oni za dużo zdecydowanie mieli miejsca za bramką Lehtonena, praktycznie w 2 i 3 tercji robili tam co chcieli, stąd też piękna bramka Skinner (o ile dobrze pamiętam on pięknie objechał bramkę i w pakował krążek obok zagubionego Lehtonena). Jeśli Finowie myślą o tytule na tym turnieju nie mogą przegrać z Jankesami. Spadek na 3 miejsce w grupie będzie oznaczać trudnego rywala w dalszej fazie. Nie oglądałem spotkania Amerykanów z Kazachami, po statach widzę że dominowali w całym spotkaniu (coś niespotykanego...) oddali nie mal 2 razy więcej strzałów na bramkę rywala, a ten wbił m. in. jednego gola w przewadze i urwał pkt. Rywale nie maja problemu z sforsowaniem obrony Jankesów, beznadziejna Białoruś wbiła im 3 bramki, Kazachowie 2, Słowacy 4. A Finowie dysponują bardzo fajnym potencjałem w ofensywie, chociaż Kanadyjczycy skutecznie zniechęcili ich do gry gdzieś od 30 minuty meczu. Finowie dobrze grają w przewagach, myślę że powtórzą taktykę z meczu z Kanadą, od razu wysoko siądą na rywala, agresywnie w odbiorze i będą chcieli szybko wyjść na prowadzenie. Linia defensywna zdecydowanie na korzyść Skandynawów. Mimo zwycięstwa USA nad Kanadą wciąż uważam że to jednak Kanadyjczycy dysponują dużo lepszym zespołem na mistrzostwach. Jak się Jankesów przyciśnie to gubią się w łatwych sytuacjach, trochę panikują, wybijają krążek na ślepo jak najdalej, tego nie widać u Suomi, nawet jak jest gorąco pod własną bramką to starają się zachować zimną krew.
Finlandia 1,70 ⛔ 0:5 0.o
GO SUOMI!​

 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Szwajcarzy graja tutaj fatalnie, typowani przez niektórych na pierwszą &#39;&#39;ósemkę&#39;&#39; jak do tej pory pokonali dwie najsłabsze drużyny, na samym początku mistrzostw i zasadzie tyle dobrego co można na ich temat powiedzieć. Wczoraj przegrali w fatalnym stylu mecz z Francja, która żadną potęga hokeja europejskiego nie jest.
Widziałeś Francuzów na tym turnieju? graja bardzo fajnie, mają serce do walki i ogromną ambicję, może nie mają dużych umiejętności technicznych po za kilkoma zawodnikami (Meunier, Bellemare, czy Stephane Da Costa) ale nadrabiają to zadziornością i ambicją. Francuzi na pewno swoją postawą są wygranymi na tych mistrzostwach, 5 miejsce w grupie jest w zasięgu i na pewno będzie sporym sukcesem. Nie zgodze się też że Szwajcarzy graja fatalnie, mecz z Kanadą czy Finlandią był dobry w ich wykonaniu, z Kanadyjczykami chyba najlepszy w całym turnieju póki co. Tyle ode mnie.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
i ... wzmocnił nie tylko swoją kadre narodową Nicklas Backstrom, ale przede wszystkim kardę Sbornej Alex Ovechkin, Alexander Semin.
Nikt nikogo jeszcze nie wzmocnił po co siać ferment, najpierw zapytania są wysyłane potem oficjalne potwierdzenia. Poza tym Siemin w aktualnej dyspozycji to rzeczywiście wzmocnienie jak tralala strasznie słaby był w tym roku, a Owieczkin ? Będzie gwiazdorzył moim zdaniem tylko &quot;zepsuje&quot; to co sobie Rosja zbudowała do tej pory w tym turnieju. Backstrom długo leczył kontuzje i myślę, że postąpi podobnie jak Crosby i zrezygnuje z udziału w czempionacie.
 
4 96

46ckm

Użytkownik
Niemcy - Norwegia X2 @1,67 Betsson ✅
Bardzo ważny mecz dla układu tabeli grupy której mecze odbywają się w Sztokholmie bowiem trwa walka o ostatnie czwarte miejsce premiowane awansem do ćwierćfinału. Sytuacja na dwie kolejki przed końcem rywalizacji w tej grupie jest taka że o to jedno miejsce gwarantujące awans do fazy pucharowej walczą trzy drużyny Norwegia, Łotwa i Niemcy. W najlepszej sytuacji z tej trójki przed decydującymi spotkaniami są Norwegowie ponieważ mają 1 punkt przewagi nad pozostałą dwójką czyli Łotwą i Niemcami w dodatku wygrali bezpośrednie starcie z Łotwą 3-0 i gdyby dzisiaj udało im się pokonać Niemców nawet po dogrywce lub rzutach karnych to mają praktycznie awans w kieszeni bo byli by wtedy po tej serii spotkań przed wspomnianą dwójką. A w ostatniej kolejce Norwegowie mają teoretycznie najsłabszego rywala do pokonania bo zagrają z Danią natomiast Niemcy z Czechami a Łotwa ze Szwecją. Myślę że z przebiegu rywalizacji w tej grupie a śledziłem ją dosyć wnikliwie Wikingowie nie są bez szans a żeby zrealizować owy scenariusz w drodze po awans do ćwierćfinału.
 
tehacjusz 45

tehacjusz

Użytkownik
Widziałeś Francuzów na tym turnieju? graja bardzo fajnie, mają serce do walki i ogromną ambicję, może nie mają dużych umiejętności technicznych po za kilkoma zawodnikami (Meunier, Bellemare, czy Stephane Da Costa) ale nadrabiają to zadziornością i ambicją. Francuzi na pewno swoją postawą są wygranymi na tych mistrzostwach, 5 miejsce w grupie jest w zasięgu i na pewno będzie sporym sukcesem. Nie zgodze się też że Szwajcarzy graja fatalnie, mecz z Kanadą czy Finlandią był dobry w ich wykonaniu, z Kanadyjczykami chyba najlepszy w całym turnieju póki co. Tyle ode mnie.

Ok zgadzam się, Francuzi graja ponad swoje możliwości ale nie zmienia to mojego zdania, że żadna potęgą hokeja europejskiego nie są ????

Wg mnie Szwajcarzy sporo
poniżej oczekiwań, a wczorajszą porażką tylko mnie w tym utwierdzili.
Już niedługo będą mieli czas na rehabilitacje ... mam nadzieje że jednak nic pozytywnego z tego nie wyjdzie ;)


Nikt nikogo jeszcze nie wzmocnił po co siać ferment, najpierw zapytania są wysyłane potem oficjalne potwierdzenia.
Fakt, może trochę mnie poniosło, brakuje w mojej wypowiedzi słów: być może wzmocnił ..., które to eliminują ferment :razz:
Na dniach będziemy wiedzieć więcej i będzie można pisać oficjalne info ;)
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Podobnie jak 46&#39;CKM wyżej cenie sobie Norwegów niż Niemców. Mecz ma wysoką stawkę stąd też wolę skorzystać z dodatniego handi i niezłego kursu jak na tą opcję. Wikingowie na dobrą sprawę z nikim tutaj nie przegrali znacząco i mimo że na koncie mają &quot;tylko&quot; lub &quot;aż&quot; siedem punktów to bardziej niż statystyki przemawia za nimi ich gra. Na wysoki poziom tej reprezentacji wpływa to że już od jakiegoś czasu czołowi Norwegowie grają albo w Szwecji albo za oceanem, po prostu w ligach silnych. Z Niemcami trzeba się liczyć, ale nie są oni ekipą na ćwierćfinał i nie mają tu nawet kadry zapewniającej jej taki sukces. Myślę że dziś będą się bardzo starać bo wiedzą że z Czechami w ostatniej kolejce pewnie nie pograją zbytnio, ale samo staranie na dobry &quot;power play&quot; Norwegów nie wystarczy.
Do dubla wrzucam &quot;niski&quot; overek Rosja - Czechy. Rosjanie mnie zaskoczyli negatywnie w meczu ze Szwecją, tzn może tak z jednej strony pozytywnie z drugiej negatywnie. To że power w ataku posiadają to wiedziałem i bałem się wtedy o obronę Szwedzką. Nie spodziewałem się jednak że sami dadzą sobie wbić aż trzy gole - fatalnie funkcjonuje gra w osłabieniu i tutaj Czesi mogą zdobyć bramkę lub dwie jeśli zasłużą na PP. Co do tego że Sborna swoje strzeli też raczej jestem przekonany, ta drużyna nawet jak jej się nie klei ma tyle indywidualności że nie sądzę aby miała problem z pokonaniem Kovara.
Niemcy - Norwegia -&gt; Norwegia win +1,5 goal [1.48]
Czechy - Rosja -&gt; over 3,5 goal [1.24] ⛔
AKO = 1.84 Betsafe
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Parę słów na temat tego co przed nami. Rosjanie pokazali wielką siłę w pojedynku z gospodarzem tych MŚ, szczerze powiedziawszy wynik mnie lekko zaskoczył, nie sądziłem że Szwedzi mający taką kadrę dadzą sobie wbić 7 bramek, co jak co ale Szwecja raczej zawsze dość poukładana była w defensywie, poza tym Enroth najgorszym bramkarzem nie jest. Mimo wszystko Malkin swoje zrobił 3 bramki i praktycznie nie ma o czym dyskutować. Co do meczu który za chwilę to nie sądzę by miał podobny przebieg, jak ten Rosja Szwecja, Czesi po nie najlepszym starcie na tych MŚ widać że się trochę rozkręcili, przede wszystkim lepsze zgranie każdej linii z osobna. Ten dzisiejszy mecz na pewno będzie dla Czechów wyznacznikiem tego w jakim miejscu się znajdują, Rosja jest tu faworytem według wszystkich, także Czesko ma spore pole do popisu i myślę że pora zamknąć usta krytykom, a także tym którzy tej drużyny nie doceniają. Potencjał spory, bo i zawodnicy bardzo dobrzy, na tle Sbornej, Czesi pod tym względem na pewno nie wypadają gorzej, a warto jeszcze dodać że Rosja musi sobie radzić bez zawieszonego bodajże na 3 spotkania Kalinina, także to na pewno też będzie miało swoje odbicie na postawie defensywnej Rosjan.

Czechy +1,5 / 1.65 Betsson ⛔
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Fakt, może trochę mnie poniosło, brakuje w mojej wypowiedzi słów: być może wzmocnił ..., które to eliminują ferment
Ferment staje się faktem - Owieczkin i Siemin dołączą do rosyjskiej kadry ???? Od dziś możemy mówić do Ciebie : proroku ???? ????
oraz
It was announced today that Washington Capitals forward Nicklas Bäckström has accepted an invitation to join the Swedish national team in time for the quarter-finals of the 2012 IIHF Ice Hockey World Championship.
 
gumbi82 526

gumbi82

Forum VIP
W jutrzejszym pojedynku myślę, że warto delikatnie zagrać na Francuzów z Białorusią która przegrała ze Szwajcarią z którą z kolei Francuzi poradzili sobie pokonując ich 2:4. Oczywiście typ dość ryzykowny lecz kurs warty ryzyka.

FrancjaBiałoruś 1
Nordicbet
4,75
2:1 ✅
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Tymczasem bardzo złe wiadomości dotarły z słowackiego obozu. Dzisiejsze zwycięstwo z Szwajcarami Słowacy okupili poważnymi kontuzjami 2 zawodników, które wykluczają ich z dalszych gier w turnieju. Dominik Granak złamał lewą rękę, a Marcel Hossa po starciu z Felicienem du Boisa prawą. Wcześniej kontuzji doznał Kristian Kudroc. Sypie się więc powoli kadra Słowaków.
 
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
Dziś po 19 Finowie, którzy po wczorajszej dość niemrawej grze i w konsekwencji przegranej z USA aż 5-0, podejmą Kazachów. Reprezentacja Kazachstanu nie wygrała tutaj jeszcze a ni jednego spotkania i ostatnio nawet zostali rozgromieni przez Kanadę, nie mniej jednak potrafili wcześniej przysporzyć wielu problemów wyżej wspominanym Amerykanom doprowadzając do dogrywki, czy dzień wcześniej Słowakom. Finowie są tutaj zdecydowanym faworytem, o czym świadczą chociażby kursy, jednak nie sądze by po wczorajszym słabym spotkaniu, dostali dziś na tyle wielkiego kopa, by ograć dość znacznie i pewnie nieprzewidywalnych Kazachstańczyków. Poza tym zabraknie w bramce Finów Keri Lehtonena, który nabawił się wczoraj kontuzji kolana. Uważam, że w tym wypadku Kazachstan będzie stać na pokazanie tutaj charakteru i nawet ustrzelenie jakiejś bramki, bo nie mają już nic do stracenia. Handicap +4,5 jak najbardziej na miejscu.

Kazachstan +4,5 gola @ Finlandia @ 1,89 // Pinnacle ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Łotwa - Dania 1 @ 2.03 Pinnacle
Bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn. Dla Łotyszy ewentualne zwycięstwo pozwoli zachować szanse na awans do ćwierćfinałów oraz zapewni rolę gospodarza w turnieju kwalifikacyjnym do turnieju olimpijskiego w Soczi. Z kolei Duńczykom wygrana pozwoli zwiększyć szanse na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Sęk w tym, że Skandynawowie poza solidna obroną mają olbrzymie problemy z grą w ataku i strzelaniem bramek (a przecież mają w swojej kadrze zawodników grających w NHL tj. Ellera, Nielsena, Hansena oraz obrońcę Larsena; brakuje jedynie Bodekera, która z Phoenix walczy w Finale Konferencji Zachodniej). Co prawda 9 goli w pięciu meczach nie wygląda aż tak źle przy 11 Łotyszy, jednak należy wspomnieć, że Szwedzi potraktowali swoich sąsiadów bardzo łaskawie pozwalając im wbić aż cztery bramki, zaś gole zdobyte z drugą najsłabszą drużyną w grupie Włochami również nie robią jakiegoś niesamowitego wrażenia (w ważnych spotkaniach w starciach z rywalami w zasięgu tj. Niemcami, czy też Czechami zdobyli raptem jedną bramkę). Dlatego też mając na uwadze solidną obronę Łotwy oraz bardzo pewnego między słupkami Masalskisa nie wróżę Dunom zbyt dużych szans na korzystny wynik. Nie bez znaczenie będzie również fakt, że znaczna cześć kadry rywali na co dzień gra w silnej KHL w barwach Dynamo Ryga, przez co powinni być lepiej zgrani niż Duńczycy. Dlatego też choć nie odbieram Duńczykom wszystkich szans to jednak stawiam na zwycięstwo Łotyszy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Łotwa - Dania -&gt; Dania win +1,5 goal [1.53][Betsafe] ✅
Najważniejszy od lat mecz reprezentacji Danii, który praktycznie zadecyduje o być lub nie być Duńczyków w światowej elicie. Nie ma co ukrywać że Duńczykom ten turniej po prostu nie wyszedł, mieli być czarnym koniem liczyli po cichu na walkę o ćwierćfinały ale szybko zostali bardzo brutalnie podcięci - najbardziej na sumieniu zawodników zaciąży z pewnością porażka 3:4 z Włochami po dogrywce. Ale to nie jedyny taki mecz bo przecież Dania miała wyraźną przewagę nad Niemcami a mimo to przegrała 1:2, zagrali niezłe spotkanie przeciwko Rosji (1:3) i podgonili w końcówce samych Szwedów (4:6). W mojej opinii jest to zespół zasługujący na obecność w TOP 16 dużo bardziej niż Włosi, którzy bazują tutaj niejako na jednym szczęśliwym zwycięstwie. Co do rywali Łotysze zebrali dobre recenzje ale trochę chyba na wyrost, balon optymizmu pękł w trzeciej tercji z Czechami, później już cały mecz bez kontroli z Norwegami (0:3). Utrzymanie już jest zapewnione walczyć za bardzo nie ma o co, oczywiście nie spodziewam się tutaj dużych różnic ale wyrównany mecz i handi na Danię powinno być na plus.
Grzecho // dla ścisłości Duńczycy prowadzili 3:2 i przegrali ale wcześniej przegrywali 0:2, stracili 2 gole chyba w 15 sekund jak dobrze pamiętam ;)
Odi // O to tak właśnie było, czasami na szybkości piszę i pewne fakty zwłaszcza cyfrowe przekabacę co oczywiście później zedytuję ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
No to zgodnie z obietnicą typ na Francuzów. Dobry mecz z Szwajcarami, genialna gra w przewadze, aktywniejsi byli Szwajcarzy, to oni dominowali i oddawali więcej strzałów, ale to Trójkolorowi strzelali gole i świetnie wykorzystywali grę z przewagą zawodnika. Białoruś to nie jest zespół, tam nie ma atmosfery, zawodnikom się chyba też nie chce, brakuje dyscypliny, ostatnio Słowacy robili z nimi co chcieli wpakowali 5 bramek i drugie pół meczu odpoczywali nie forsując tempa. Grabovskiemu ten turniej już chyba wychodzi bokiem, przyjechali bracia Kostitsyn, chyba tylko im się chciało ostatnio grać. Po słabym sezonie chyba ambicjonalnie podchodzi do tego tylko Kalyuzhny. Nad Mezinem nie ma się już co rozpisywać. Z tego co słyszałem kontuzjowany jest Anthony Guttig więc trochę strata dla Francuzów ale grać kto tam ma. Znowu liczę na grze w PP bo to im wychodzi a z psychiką u Białorusinów to różnie bywa i jakieś okazje na pewno będą.
Francja 4,20 ✅ 2:1
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
gumbi82 526

gumbi82

Forum VIP
Wszystko wskazuje na to, że Duńczycy pokonają Łotwę (2:0 po II tercji) co oznacza, że Włosi spadają do II dywizji. Wydaje mi się, że w takiej sytuacji warto zaryzykować i postawić na +3,5 bramki dla Włochów z racji tego, że Rosjanie nie grają już o nic przygotowując się tym samym do pojedynków ćwierćfinałowych i chodź wcale nie oznacza to, że dzisiaj odpuszczą spotkanie bo nawet ewentualne rezerwy są lepsze od I piątki Włochów to jednak nie wiem czy zobaczymy aż taki grad bramek dlatego też stawiam tutaj na +3,5 bramki dla makaroniarzy.

WłochyRosja
+3,5 Włochy
BWIN
3,20

0:4 ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Spotkanie Finów z Kazachami na pewno pięknym meczem nie będzie, ale wydaje mi się że Suomi będą chcieli trochę odbić sobie ostatnie porażki i przede wszystkim dać powody do radości swoim kibicom. Finlandia ze słabszymi ekipami potrafi grać co pokazała w meczach z Francją czy Szwajcarią, gdzie aplikowała odpowiednio 7 i 5 bramek. Brak Lehtonena w bramce raczej szczególnie dziś nie osłabi obrony Finów, a z drugiej strony zapewne zobaczymy Ramo, który ma za sobą bardzo udany sezon w Omsku. Myślę że w tym pojedynku bramek nie zabraknie i dlatego spróbuje ustrzelić Jarkko Immonena jako tego który na pewno raz na listę strzelców się wpisze. Immonen na tym czempionacie zdobył 3 bramki i wraz z Jussim Jokinenem jest najskuteczniejszym strzelcem swojej reprezentacji.
Jarkko Immonen strzeli bramkę / 2.10 Expekt⛔
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom