>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

18 kolejka Orange Ekstraklasy [22.02-24.02.2008r.]

Status
Zamknięty.
tbm 642

tbm

Forum VIP
Przez wielu nielubiana i wyśmiewana, ale dla innych ukochana, najwspanialsza i najbardziej emocjonująca... tak długo przez nas wyczekiwana... już 22 lutego powraca nasza Orange Ekstraklasa !!!

Zapraszam wszystkich do dyskusji nt. spotkań ;)

Oto pary tej serii spotkań wraz z notowaniami u bukmachera Bwin:

 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Korona czy Wisła?

Hitem pierwszej wiosennej serii spotkań będzie niewątpliwie pojedynek Korony Kielce z wzmocnioną zimowymi transferami Wisłą Kraków. Jak Matusiak, Łobodziński i Diaz zaaklimatyzują się w nowej drużynie? Czy ktokolwiek będzie wstanie zagrozić Wiśle w walce o mistrzowski tytuł? Wielu komentatorów uważa, że Wiśle już nic nie zagrozi w drodze do mistrza, ale jak wiemy wszystko zweryfikują wydarzenia na boisku... Bukmacherzy słysząc o ciągłym zainteresowaniu Jackiem Krzynówkiem oraz Łukaszem Gargułą wystawili kurs w okolicach 1,9-2,0 na zwycięstwo Krakowian, a jak przyjmują to typerzy? Promocja? czy może na poczatku lepiej spróbówac 1x na ambitną Koronę z Kowalewskim w bramce?

Mistrz gra z wicemistrzem!

Jeszcze przed rokiem zarówno Zagłębie Lubin jak i GKS Bełchatów walczyły o mistrzostwo Polski, a teraz najprawdopodobniej zajmą miejsca w środku tabeli. Właśnie dlatego ten pojedynek nie zapowiada się tak interesująco jak jeszcze by to było na poczatku sezonu. Jednakże... może któraś z drużyn się przebudzi i ewentualnym sobotnim zwycięstwem rozpocznie marsz w górę tabeli? Kto wie... bo przecież piłka jest okrągła, a bramki są dwie ;)

Sobotni pojedynek na szczycie tabeli

Sporo ciekawych spotkań nazbierało się nam na początek rundy wiosennej... w jednym z nich Dyskobolia Grodzisk podejmie Legię Warszawa. Będzie to pojedynek odpowiednio czwartej i drugiej drużyny w tabeli. Czy przygotowująca się do sezonu na obozach w Hiszpanii Legia będzie jeszcze wstanie nawiązać walkę z Wisłą Kraków? Pierwszym krokiem do pokonania będzie mecz z nieobliczalną Dyskobolią Grodzisk, która zresztą podobnie jak Legia... na rynku transferowym zbytnio nie szalała.

Czy Lech poprawił swoją grę na wyjazdach?

Odpowiedź na to pytanie możemy poznać już w niedzielę. Kolejorz wybiera się na trudne spotkanie do Zabrza, gdzie żyjący już derbowym meczem z Ruchem Chorzów kibice Górnika będą chcieli ujrzeć zwyciestwo swoich piłkarzy w prestiżowym meczu z Lechem. Jak spisze się młody pomocnik Anderson Cueto, który przez Franciszka Smudę już został ochrzczony gwiazdą ligi? Będzie to zapewne trudne spotkanie dla typerów, ale na pewno macie jakieś swoje zdanie na jego temat ;)
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok
Pierwszy mecz po zimowej przerwie odbędzie się w Łodzi i moim zdaniem to będzie bardzo słabe widowisko. Widziałem ostatni, generalny sprawdzian ŁKS-u przed ligą, grali w Łowiczu z Pelikanem i przegrali 2:3 gole dla zespołu z Al. Unii zdobyli Arifovic i z karnegoJovinho ale gra łodzian wyglądała bardzo bardzo źle, a ŁKS grał tylko bez Madeja który mecz obserwował zza płotu ponieważ negocjuje warunki kontraktu z Legią. Trener Jabłoński jest załamany, na tydzień przed ligą nie wie na kogo może liczyc, chce pozyskac Vayera ( którego wypatrzył Widzew ) i albańczyka Halitiego jednak za obu ich kluby żadają sporych pieniędzy więc nie wiadomo czy ŁKS będzie na nich stac, na chwilę obecną nie są piłkarzami tego klubu, w dodatku ŁKS nie ma napastników a jeszcze gorzej może byc ponieważ prawdopodnie dziś bądź jutro kontrakt z... Jagiellonią podpisac ma Ensar Arifovic kluby już sie ze sobą dogadały sam piłkarz także przyjął warunki białostockich działaczy wystarczy złożyc tylko podpis. W ŁKS-ie jest sporo bałaganu jest kilku &quot;ludzi Breikstasa&quot; a dokładniej kilku litwinów i brazylijczyków tylko jeden piłkarz wspomniany Jovinho to gracz który coś potrafi reszta to jak powiedział Tomasz Kłos- ci piłkarze chyba wypadli z pociągu i przyszli pokopac do nas piłkę, choc to i tego nie potrafią. ŁKS jest w bardzo trudnej sytuacji, powiem szczerze że ten zespół mówiąc obiektywnie to jeden z kandydatów do spadku do II ligi ponieważ w tym zespole ciężko jest dostrzec coś pozytywnego. Jagiellonia niestety nie zatrzymała w swoich szeregach najlepszego defensora Rodneia i kilku piłkarzy m.in Gevorgyan czy Sołdecki opuściło zespół z podlasia, pozyskano brazylijczyka Bruno który ma byc wzmocnieniem a nie tylko uzupełnieniem kadry. Ale i tak moim zdaniem Jaga będzie zespołem słabszym od tego co grał w pierwszej rundzie, na pewno ten zespół będzie walczył o każdy centymetr boiska. Pojedynek dwóch słabych drużyn tak mi się wydaje na chwilę obecną ponieważ jeszcze tydzień mogą byc zmiany kadrowe w zespołach jeśli takie nastąpią analiza zostanie jeszcze dokończona. W pierwszym meczu Jaga u siebie wygrała u siebie z ŁKS-em 1:0 a zwycięską bramkę w 53 minucie meczu zdobył Truszkowski. Obrona ŁKS to najsilniejsza formacja i to nie ma o czym dyskutowac, w środku doświadczeni Kłos i Adamski na boku Łakomy i... ? młody Mordzakowski albo Woźniczka w Jadze obrona też powinna w tym emczu przede wszystkim odgrywac kluczowe role ponieważ nie sądze żeby Jagiellonia rzuciła się do ostrych ataków tylko będzie czekała na swoje okazje. Osobiście nie chciał bym oglądac tego meczu poniewaz nie sądzę żeby był to emocjonujący mecz, wydaje mi się że tutaj kibice nie zobaczą dużo goli stąd mój typ na under 2,5. Jest to pierwszy mecz po dłuuugiej przerwie więc różnie może byc, ale jestem dobrej myśli ????
Under 2,5 @ 1,65 @ 8/10 ✅ Wynik 0:0
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Na chwilę obecną napisze krótkie zapowiedzi meczów ;)

ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok

Mecz bardzo ważny dla łodzian którzy obchodzą 100-lecie klubu a tutaj widmo spadku jest bardzo realne, Jaga powinna utrzymac się poniewaz w pierwszej rundzie grała dobrze, teraz ma sporo osłabień i zagadką jest forma zespołu. ŁKS to wielki bałagan, trener do dziś nie wie na kogo może liczyc a na kogo nie, nie sądzę żeby to był piękny mecz.

Korona Kielce - Wisła Kraków

Jak wiemy Wisła mocno się wzmocniła i jest zdecydowanie głównym kandydatem do tytułu Mistrza Polski. Korona za sprawą trenera Zielińskiego ma nowoczesny cykl treningowy obsługiwany przez najnowsze technologie. Korona u siebie gra bardzo dobrze, ale trener Skorża ma świetną drużynę, zapowiada się ciekawe widowisku.

Cracovia Kraków - Polonia Bytom

Cracovia to wielka nie wiadoma jak dla mnie, nie można zbytnio opierac się na wynikach sparingów, ale na pewno trener Majewski wie że ten mecz jego zespół musi wygrac, z kolei trener Probierz ( Majewski był jego trenerem w Widzewie ) to uczeń Majewskiego i gra Polonii będzie bardzo ambitna tak jak charakter &quot;Probiego&quot; który postawi przedewszystkim na walkę na całego. Ważny mecz dla obu zespołów.

Groclin Grodzisk Wielkopolski - Legia Warszawa


Groclin to solidny zespół, cicho było o tym zespole w przerwie zimowej w spokoju przygotowywali się do ligi, trener Zieliński może liczyc na swoich piłkarzy którzy u siebie zawsze są groźni. Coach warszawskiej drużyny Jan Urban wierzy jeszcze w dogonienie Wisły co dla mnie jest niemożliwe , ale wiara w cuda czyni cuda, Legia też bez wielkich transferów ale to solidny zespół który miał świetne warunki do przygotowań i cały zespół mocno pracował z moich informacji. Zapowiada się naprawdę bardzo dobry mecz, który powinnen stac na wysokim poziomie

Widzew Łódź - Odra Wodzisław Śląski
W Widzewie dużo głośniej jest o karze za korpucje niż o zespole, działacze Widzewa w szczególności Cacek bardzo zangażowali się w sprawę ukarania klubu i zmaierzają iśc na wojnę z WD, ale w drużynie średnio doszedł Szymanek, Kowalczyk oni powinni byc naprawdę solidnymi wzmocnieniami druzyny a reszta to uzupełnienie składu. Odra też nie szalała na rynku transferowym, Odra to taki zespół który zawsze sobie jakoś radzi w Łodzi walka o życie dla obu ekip. Piłkarze Widzewa na ten mecz wyjdą w koszulkach z napisem &quot;Widzew można ugiąc ale nie można go złamac&quot; chcą tym pokazac całej Polsce że panuje &quot;Widzewski Charakter&quot;. Mam nadzieję że gospdoarze wygrają ;)
Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów
Sosnowiec już jest jedną nogą w... III lidze bo nie wierzę żeby ten zespół się utrzymał, tranfery moim zdaniem słabe ponieważ wzieli takich graczy którzy nie łapali się w swoich zespołach. Ruch żyje już Derbami Śląska ale ten mecz jest ważny dla &quot;Niebieskich&quot; którzy nie przegrali żadnego meczu sparingowego. Lepsze wrażenie robi na mnie ekipa z ChoRzowa

Zagłębie Lubin - PGE GKS Bełchatów

Te drużyny w tym sezonie zawodzą, przecież to pojedynek aktulanego mistrza i vicemistrza Polski. Bełchatów moim zdaniem już się wypalił i nic z tego zespołu nie będzie ponieważ w Bełchatowie nie ma atmosfery dla piłki, kibice na stadion przychodzą w małych ilościach, Lubin ? Trudno mi coś o tym zespole powiedziec, dla mnie wielka niewiadoma. Ten mecz to dla mnie hardcore ????
Górnik Zabrze - Lech Poznań
Dwie drużyny które są na topie w obu klubach świetna organizacja i wielu kibiców na trybunach, obie ekipy grają też efektownie na boisku strzelają sporo goli, na pewno stadion na Roosvelta będzie wypełniony po brzegi i to plus dla gospodarzy a Lech potrafi zaskoczyc. &quot;Kolejorz&quot; w pierwszym meczu wygrał 4:2 teraz coś czuje że może w tym meczu paśc sporo goli
 
narosdz 46

narosdz

Forum VIP
Oczywiście jakby to nie było, jak wraca Orange Ekstraklasa to muszę zmienić barwy (czyt. avek zmieniamy na Leszka ???? ). Oczywiscie ja sie przyczepie do wyjazdowego spotkania Lecha Poznań. Szczerze to zadziwił mnie ten bardzo wysoki kurs, myslalem ze bedzie on oscylował w granicach 1.90-2.00 ale nie wiecej a tu patrze a kurs 3.25, wg niespodzianka ladna... licze na ladną gre calutkiego zespolu jak i pojedynczych zawodników... Piotr Reiss oraz Zająć powinni ladnie zacząć wiosenną kolejke, lech jest bardzo dobrze przygotowany po przerwie no i zobaczmy jakie beda owoce tych treningow...
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Z tego co pamiętam to drużyny Smudy zazwyczaj po jakichkolwiek przygotowaniach czy to do sezonu czy do rundy wiosennej miały słaby start, bo piłkarze jeszcze nie byli w pełni sił po cięzkich treningach. Uważam, że podobnie może być i teraz ;) Póki co z typowaniem jeszcze się wstrzymuję, ale bardziej byłbym skłonny postawić na Górnika niż na Lecha ;)
 
preston 0

preston

Użytkownik
Wysoki kurs na Lecha nie wziął się z nikąd. Lech na jesieni wygrywał wszystko u siebie, a na wyjeździe wtapiał nawet teoretycznie niemożliwe do wtopienia mecze (przykładowo remis z Polonią). W zasadzie żaden wynik mnie nie zaskoczy, ale Górnik jest faworytem.
 
bananas007 0

bananas007

Użytkownik
Ja skupiam się w tej kolejce głównie na trzech spotkaniach. We wszystkich trzech stawiam undery. W naszej lidze niestety sporo meczy kończy się wynikiem 0:0 bądź 1:0. Najbardziej prawdopodobnym underem wydaje mi się mecz
ŁKS - Jagiellonia ale undera stawiam też w meczu Cracovia - P. Bytom i Widzew - Odra. Nie wydaje mi się żeby te drużyny były jakoś nadzwyczajnie dobrze przygotowane ofensywnie już na pierwszą rundę. Odra na wyjeździe miała tylko 1 mecz overowy a Widzew u siebie tylko 2 więc sprawa chyba prosta. ŁKS to także drużyna typowo underowa gdzie możemy pochwalić jedynie defensorów. Natomiast jeśli chodzi o Cracovię to także nie popisali się umiejętnościami ofensywnymi w rundzie wiosennej a specjalnych zmian nie zrobili. Drużyna gości raczej będzie starała się bronić a momentami pokusi się jedynie o kontratak. Wszystkie mecze obstawiam osobno, bo niespodzianki mogą się zdarzyć. Nie wiem co myślicie o meczy Korona - Wisła. Kurs na Wisełkę wysoki. Mają mocny skład ale z drugiej strony jeszcze niezbyt zgrany. Prawdopodobnie nie zagra Brożek a jego miejsce w ataku zajmie Boguski, któremu dopisze Matusiak. Ci dwaj jeszcze w wyśmienitej formie nie są i nie wiadomo czy to wystarczy aby pokonać Wojciecha Kowalewskiego.

ŁKS - JAGIELLONIA /under 2.5
WIDZEW - ODRA /under 2.5
CRACOVIA - BYTOM /under 2.5
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Zobaczymy co się będzie działo w tym meczu Cracovii z Polonią Bytom, tak jak napisał kolega wyżej można pomyslec nad underem 2,5 i to chyba najlepsze rozwiązanie. Bytomianie z trenerem Probierzem na ławce będą grali defensywnie, ostro, twardo i będą liczyli na kontry. Wszyscy chyba kibice Cracovii zdają sobie sprawę że to ważny mecz dla ich klubu bo z kim wygrywac jak nie z Polonią tym bardziej u siebie na stadionie. Choc skład Craxy nie powala na kolana nie było jakiś wielkich transferów doszli ponoc świetny technicznie węgier Majaros oraz dwóch obrońców Polczak i Tupalski. Polonia tej zimy pozyskała dwóch obrońców Sokołenke i Wojciechowskiego, Soleckiego z trzecioligowego Grójca, dwóch pomocników jeden z Rakowa drugi obcokrajowiec oraz brata Borisa Peskovicia Michała który również jak brat jest bramkarzem. Ten typ może okazac się skuteczny ponieważ obie drużyny nie mają świetnych napastników a linia obronna prezentuję się całkiem nieźle
 
easy 3,1K

easy

Forum VIP
Bardzo ciekawy mecz miedzy Lechem Poznan a Gornikiem Zabrze . Gospodarze pozyskali rok temu sponsora Alianz i juz po woli lciza ze za rok dwa lub trzy alta beda walczyc o mistrzostwo Polski , w tym roku Gornik obchodzi 60 lecie klubu i jak wyczytalem na forum pisano ze maja zorganizowac mecz z AS ROma lub Man City hehe :jezora: Ale co do meczu w Gorniku nie bylo za duzo zmian kadrowych przybyli : Marko Bajic i Sebastian Nowak plus kilku mniej kluczowych zawodnikow . DO Lecha dolaczyli Bandrowski i Cueto i wlasnie na tego drugiego w szcegolnosci licze . Wiadomo z gry w tej rundzie zostal wylaczony Szeryf oraz Wojtkowiak .Lech abrdzo zmeczony po ciezkich silowy treningach coi jest specjalnoscia trenera Franciszka SMudy , mysle ze jezeli chca sie liczyc w Europejskie pouchary i musza wygrywac na wyjezdzie ale jakos zawsze byla mowa a dalej Kolejorzowi nie szlo po za Bulgarska. NA dodatek GOrnik potrafi grac u sierbie , choc w pierwszym meczu wygralismy 4:1 teraz bedzie zdecydowanie trudniej . Mysle ze mozna sie pokusic o over ale czy tak bedzie zobaczymy ? Reszte napsize pozniej .
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Rację ma TBM bardzo często drużyny prowadzone przez Franciszka &quot;Franza&quot; Smude na początku rozgrywek grają słabo to efekt silnych treningów ponieważ ten trener nie oszczędza piłkarzy w tym trakcie przygotowań. Mecz dwóch bardzo dobrze zorganizowanych klubów, w tym meczu może paśc sporo goli przy pełnym stadionie, atmosfera będzie na pewno gorąca
 
S 0

szpaq07

Użytkownik
Jeśli chodzi o mecz Cracovia - Polonia to ze statystyk można dojrzeć ,że
ostatnie spotkanie o punkty przy ulicy Kałuży odbyło się w 1985 r. i zakończone remisem 2:2,a tak po za tym to bilans meczów Cracovii u siebie z Polonią jest niekorzystny bowiem w 15 meczach 7 przegrali,3 zremisowali oraz 5 wygrali ze stosunkiem bramkowym 18-22.Kolejną ważną informacją może być fakt ,że Stefan Majewski zmieni ustawienie swojego zespołu co może mieć zły wpływ dla zgrania zespołu już w pierwszym meczu po dłuższej przerwie.
Typ X2
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Jeśli chodzi i zmianę ustawienia w Cracovio to z całą pewnością trener Majewski testował to ustawienie w sparingach i to pewnie nie jednokrotnie bo to doświadczony trener i w ciemno nie zmieni ustawienia z meczu na mecz. Zresztą swego czasu w Widzewie także zmienił ustawienie zespołu i przyniosło to sukcesy ( awans do OE ) a miał wtedy przeciętnych graczy
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Przeglądając doniesienia dotyczące kadr zespołów Orange Ekstraklasy zauważyłem, że dotychczasowy bramkarz Odry Wodzisław - Krzysztof Pilarz został odsunięty od pierwszej drużyny, ponieważ gdzieś za plecami szefostwa klubu podpisał kontrakt z Ruchem Chorzów. W związku z tym w rundzie wiosennej w bramce Odry możemy spodziewać się któregoś z 22-latków. Paweł Linka i Adam Stachowiak to dwaj bramkarze Odry ;) Osobiscie stawiam, ze bedzie bronił Linka, ale tak czy siak warto zauwazyc, ze mają małe doswiadczenie w meczach ligowych... Linka dotychczas rozegrał 8 mecz, a Stachowiak... zadnego ;)

w każdym bądź razie jeśli chodzi o typy to jak zapatrujecie się na mecz Korony z Wisłą? Ktoś już pisał o tym, że Wisła moze nie być jeszcze tak dobrze zgrana na początku rundy. Moim zdaniem trener Skorza wykonuje bardzo dobrą pracę i wie co robić aby zawodnicy rozumieli się na boisku, ale nawet jesli Wisła będzie wielka w tej rundzie, jesli na taką wygląda to ja poki nie zobacze, nie uwierzę;P niczym niewierny Tomasz ;) Tak więc na chwile obecną 1x na Koronę ???? bądź za drobne stawki rozbicie osobno na jedynkę... i osobno na X ;)
 
S 0

szpaq07

Użytkownik
Racja kolego Sutek.Trener Majewski z powodzeniem zagrał nowym ustawieniem z Crveną Zvezdą i wygrali 2:1.Mecz Korona - Wisła jest ciężki do wytypowania,ale na korzyść Korony przemawiają pełne trybuny(Wisła ma zakaz),kontuzje podstawowych graczy Pawełka,Brożka,Niedzielana,Dudki i chyba Baszczyńskiego oraz fakt ,że Wisła nie jest za bardzo zgrana dlatego tu bym postawił czysty remis
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Tak w bramce Odry o miano &quot;pierwszego&quot; rywalizują Linka i Stachowiak warto dodac że obaj są młodsi i że są pozyskani z klubów w których nie mieli miejsca w kadrze. Czytałem ostatnio artykuł który dotyczył obsady bramki w Wodzisławiu i na chwilę obecną rywalizację wygrywa Paweł Linka i raczej tego piłkarza zobaczę w sobotę na stadionie Widzewa.
Jeśli chodzi o mecz Wisły z Koroną to trudno to wyczuc Wisła wydaje się bardzo silna zaś Korona u siebie gra bardzo dobrze więc może byc różnie. Ja osobiście nie typuje w tym meczu niczego poniewaz uważam że to no bet
 
freak 0

freak

Użytkownik
Górnik w przerwie wymienił połowę obrony i w sparingach za dobrze się nie spisywała. Trener Wieczorek twierdził, że to sparingi i boczni obrońcy, którzy biegają jak roboty od bramki do bramki w meczach o stawkę będą lepiej zabezpieczali tyły, ale coś mi się to nie widzi. Atak w górniku spisuje się bez zarzutów, trener właściwie nie wie kogo ma wystawić bo każdy ofensywny piłkarz prezentuje wysoką formę. Czyli mogę napisać, że sytuacja jest odwrotna niż na początku sezonu gdzie obrona grała całkiem dobrze a tak grał słabo. Jednak jakby nie patrzeć wg mnie górnik naprawdę się rozwija i wszystko wskazuje na to, że poprawi pozycję w tabeli podczas rundy wiosennej.
O lechu podczas okresu przygotowawczego było cichutko. Zapowiadano transfery, a kadra praktycznie ta sama co na jesień. Lech ze strzelaniem goli problemów nie ma, także moim zdaniem w tym meczu można pokusić sie o typ over 2.5.
Co wy na to powiecie?
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Myślę podobnie jak ty freak w tym meczu over jest bardzo możliwy. Obie drużyny grają &quot;do przodu&quot; czyli ofensywnie nie starają się bronic dostępu do bramki tylko sami chcą strzelac gole. W tym meczu spodziewam się wielu goli i prawdopodobnie swój typ poprę analizą ale na to jeszcze będzie chwila czasu ;)
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Widzew Łódź - Odra Wodzisław Śląski
Po trzech miesiącach przerwy piłkarze klubów Orange Ekstraklasy wracają na ligowe boiska. W Łodzi w sobotę o godzinie 16 Widzew podejmuję Odrę. Obie drużyny znajdują się w dolnych rejonach tabeli i dla obu drużyn ten mecz jest bardzo ważny po piłkarsku można powiedziec że to mecz o 6 punktów. W okresie przygotowań obie drużyny na pewno solidnie pracowały żeby w lidze pokazac się z dobrej strony, kluby dokonywały transfery i tak do Widzew przybli: Misztal, Gustavo, Kowalczyk, Szymanek, Oziębała. Pierwszy z nich w poprzednim sezonie był zawodnikiem Bełchatowa ale grał na wypożyczeniu w Hetmanie Zamośc w Widzewie będzie co najwyżej zmiennikiem. Drugi to Gustavo który reprezentował barwy japońskiej drużyny Montedio Yamagata jest napastnikiem, jego atutami to szybkośc i przede wszystkim drybling ten zawodnik jest świetnie wyszkolony technicznie. Maciej Kowalczyk to były już gracz Korony Kielce w której grał bardzo dobrze ale jak tylko Jacek Zieliński został trenerem tej drużyny przestał stawiac na tego piłkarza, moim zdaniem to może byc spore wzmocnienie łódzkiej ekipy. Wojciech Szymanek kiedyś grał w Polonii Warszawa ostatnio grał w Grecji w AÓ Egáleo jest bardzo waleczny nie boi się ostrych starc, w drużynie ma zastąpic zawieszonego na pół roku Oshadogana, trener Zub wypowiada się o nim w samych superlatywach. Ostatnim nowy graczem jest Przemek Oziębała młody napastnik pozyskany z Sosnowca, bardzo twardy, zdecydowany i nieustępliwy gracz który w pokazał się z bardzo dobrej strony w przed sezonowych sparingach, sam osobiście liczę na tego piłkarza bo mam &quot;papiery na granie&quot;. Z klubu odeszli: Douglas i Piechna oraz zawieszeni są Bono i wspomniany wcześniej Oshodogan pierwszych trzech to dobre posunięcia działaczy bo nic nie grali a inkasowali spore pieniądze, szkoda mi że w Widzewie nie zobaczę już włoskiego stopera ponieważ w wielu spotkaniach imponował on spokojem i naprawdę grał dobrze. Odra Wodzisław znana jest z tego że pozyskuje za małe pieniadze piłkarzy którzy nie są w najlepszej formie bądź są po kontuzjach i po jakimś czasie w tym klubie odzyskują formę i zostają sprzedani za duże większe pieniądze. W tym okienku transferowym do klubu przybyło 4 graczy są nimi Błażej Radler były już obrońca Górnika Zabrze i ten transfer moim zdaniem to dobre posunięcie, Iljan Micanski z Lecha którego w tym sezonie nic nie pograł na boiskach OE, Łukasza Dzierżęgę z jakiegoś nieznanego niemieckiego klubu oraz Błażejewskiego z Odry Opole, te transfery nie powalają na kolana ale klub pozyskał takich piłkarzy na jakich go było stac. Spora strata to odejście do Ruchu jednego z najlepszych piłkarzy Odry z poprzedniej rundy Marcina Nowackiego, w klubie nie ma także Grzegorzewskiego i Iwana ( GKS Katowice) do zespołu MU został przesunięty podstawowy bramkarz Krzysztof Pilarz ponieważ podpisał kontrakt z Ruchem. Trener Widzew Marek Zub jest bardzo zadowolony z pracy zespołu i w każdym wywiadzie zapewnia że Widzew jest silniejszy niż jesienią. W sparnigach wyniki nie były rewelacyjnie sporo remisów, ale można byc zadowolonym z gry w defensywnie ponieważ Widzew tracił w tych meczach mało goli. Widzew był dla wielu słabym zespołem w pierwszej rundzie ale ja się z tym nie zgodzę ponieważ ma wielu młodych, perspektywicznych graczy którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w poważnej piłce, ale dla przykładu już 4 z nich jest w orbicie zainteresowań selekcjonera Leo Beenhakkera który już powołał do kadry- Fabiniaka, Lisowskiego, Brozia i Kuklisa a to są młodzi piłkarze i z pewnościa będą grac jeszcze lepiej gdy nabiorą boiskowego cwaniactwa i doświadczenia którym inne zespoły przewyższały Widzew. Odra w sparingach notowała niezłe wyniki ale ostatnia porażka 1:6 z Podbeskidziem przycmiła wszystkie wcześniejsze mecze bo przegrac tak wysoko z drugoligowcem to wstyd. Na dodatek Odra grała w środę w Pucharze Ekstraklasy z Groclin zremisowała 2:2 ale nie chodzi mi tutaj o wynik tylko o fakt że zawodnicy mogą byc troszkę zmęczeni a Widzew w tygodniu nie grał żadnego meczu. W pierwszej rundzie padł wynik 1:1 dla Odry gola zdobył Nowacki ( którego w klubie już nie ma i to naprawdę duża strata ) a dla Widzewa w 90 min piękną bramkę zdobył Piotr Kuklis. Warto dodac że Widzew został ukarany degradacją za korupcję i właściciel Widzewa pan Sylwester Cacek na spotkaniu z zawodnikami powiedział żeby o nic się nie martwili niczego im nie zabraknie ale wymaga jednego walki na boisku przez całe 90 minut i pełnego zaangażowania jeśli ktoś taki nie będzie spełniał tych spraw to od razu może pożegnac się z klubem z Al. Piłudskiego, Cacek dodał też że będzie walczył z WD i będzie odwoływał się do każdej instancji, prezes Sosnowski mówi zaś że Widzewa ma bardzo mocne argumenty i jest przekonany że nie będzie degradacji. Tak czy owak Widzew musi się utrzymac w Ekstraklasie sporotowo to jest cel zespołu i moim zdaniem to zostanie wykonane. Za Widzewem w tym emczu przemawia stadion ( wypełniony po brzegi ) oraz świetnie dopingujący kibice którzy są z zespołem na dobre i na złe. W tym meczu bardzo chcę żeby wygrał Widzew i ma on więcej szans od Odry bo uważam że czerwono-biało-czerwoni to zespół lepszy od Odry i to udowodni na boisku, druga moja sugestia to mało goli ponieważ Widzew dobrze prezentuje się w obronie ale znowu atak nie jest świetny
Widzew wygra @ 2,35 @ 6/10 ✅ 4:3
Under 2,5 @ 1,60 @ 7/10 ⛔
4:3 długo nic nie zapowiadało undera ale jak się rozstrzelali to szok
 
adinl 0

adinl

Użytkownik
Groclin - Legia


w Legii nie zagra Vukovic(kartki) i tutaj prawdopodobnie za niego zagra Grzelak(Cofniety Napastnik), a Giza Defensywnego Pomocnika.Jak wiadomo nie zagra Choto, ktory jest kontuzjowany i prawdopodobnie do konca roku nie zagra w OE (szit!:kwasny4565 ???? zastąpi go Szala.W groclinie bez znaczacych kontuzji, a prawdopodobnie dojdzie do nich Swierczewski.W sparingach strzelali srednio 2.5 bramki na mecz, tracąc 1.6 b/m .Wg Mnie

over 2.5 (8/10)
Groclin - Legia 2 (7/10)

Legia napewno tego meczu nie przegra, a mysle, ze 2 tez jest bardzo mozliwa wszystko zalezy od Rogera i od Chinyamy ktora noga wstanie ???? jak wiadomo Tejksiu gral wczesniej w groclinie i bedzie sie chcial pokazac Tym bardziej, a wiadomo jak ten chlopak moze namieszasz w polu karnym ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom