>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

18 kolejka Orange Ekstraklasy [22.02-24.02.2008r.]

Status
Zamknięty.
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Na dokładkę meczu Sosnowiczna z Ruchem transfery obu ekip :
Transfery:
Zagłębie Sosnowiec:
Przybyli: Rafał Bałecki, Wojciech Białek II, Krzysztof Bodziony, Grzegorz Bonk, Bartłomiej Chwalibogowski, Jewhen Demydenko, Marcin Komorowski, Tomasz Łuczywek, Patryk Małecki, Sebastian Olszar, Arkadiusz Świder, Daniel Treściński.
Odeszli: Admir Adžem, Piotr Bagnicki, Jacek Berensztajn, Jarosław Białek, Dariusz Gawęcki, Grzegorz Kaliciak, Grzegorz Kmiecik, Hubert Kościukiewicz , Dariusz Kozubek, Przemysław Oziębała, Jacek Paczkowski, Jarosław Piątkowski, Krystian Prymula.
Ruch Chorzów:
Przyszli: Tomasz Brzyski, Piotr Ćwielong, Daniel Feruga, Rafał Grodzicki, Radosław Mikołajek, Marcin Nowacki, Marcin Sobczak, Gábor Straka, Mateusz Struski
Odeszli: Grzegorz Bonk, Marcin Klaczka, Lilo, Gražvydas Mikulėnas, Sebastian Nowak, Michał Osiński, Tomasz Sokołowski I.
 
beau 1

beau

Forum VIP
Korona - Wisła 2 za leciutką stawkę i under 2,5 bardziej pewny
Wisła ma jak na realia polskiej piłki niesamowity skład ale jest to dopiero pierwszy mecz po przerwie zimowej więc sporo jest niewiadomych jak będą współpracować piłkarze.Brak Brożka jest sporym osłabieniem i z jednym Matusiakiem ciężko może być o zwycięstwo.Jako,że to dopiero pierwsze spotkanie i zespoły godne siebie nie powinno być dużo bramek.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Ja popieram typy Beau które na dzisiejsze spotkanie Korony z Wisłą są najbardziej odpowiednie. Wisła nie będzie chciała przegrac tego meczu i nie przegra zaś Korona to solidny zespół ale Wisła ma przewagę psychologiczną nad Koroną. Obie drużyny wyglądają solidnie w defensywnie więc under prawdopodobny.
 
kamilo100 0

kamilo100

Użytkownik
Jest to bardzo możliwe, Wisła może grać trochę słabiej, ponieważ jest jeszcze słabe ogranie z nowymi graczami, i kilku piłkarzy nie pojedzie z powodu kontuzji. W zespole nie zagra trzech kluczowych piłkarzy ( Paweł Brożek, Dariusz Dudka i Mariusz Pawełek) co na pewno jest osłabieniem. Sądzę i tak że Wisła wygra lecz nie będzie to imponujące zwycięstwo.
Proponuje :
- Wisła strzeli gola | 1,15 zł
- Under 2.5 | 1,87 zł
- hendicap | X | 3,95 zł
 
adask23 0

adask23

Użytkownik
ŁKS - Jagiellonia Białystok

Typ: Under 2,5✅✅✅
Kurs: 1,65
Analiza:

Co tu komentować. Wystarczy popatrzeć na ostatnie 5 meczów ŁKS-u u siebie:

ŁKS - Korona Kielce 0-1
ŁKS - Górnik Zabrze 0-1
ŁKS - Wisła Kraków 0-1
ŁKS - Lech Poznań 1-2
ŁKS -Odra Wodzisław Śl. 0-1

4 z 5 to zdecydowanie poniżej 2,5. Myślę, że dziś będzie podobnie.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
ŁKS mówię ma dobrą defensywę która została jeszcze wzmocniona doświadczonym Marcinem Adamskim i to z całą pewnością najsliniejsza formacja tej drużyny. Jestem bardzo ciekawy jak zagrają ( ciekawe czy zagrają bo nie mają certyfikatów ) Vayer i Haliti których bardzo chwalił trener Jabłoński. W ataku będzie sam Arifovic który prawdopodnie w następnym tygodniu zostanie piłkarzem... Jagiellonii gdzie sam piłkarz bardzo chce przejśc do tego klubu to chyba nie zrobi im krzywdy ????
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Nie wiem ile w tym prawdy ale przeczytałem w jednej z gazet, że wspominany w tym temacie pomocnik Haliti został sprowadzony do ŁKS-u za... 250 tysięcy euro! co jak na polskie realia jest naprawdę sporą sumą!

Jak wiemy Jagiellonia przystępuje do tego meczu osłabiona brakiem takich piłkarzy jak: Nawotczyński, Dzienis i Łatka. W porównaniu do rundy jesiennej sporym osłabieniem składu jest brak filara defensywy Rodneia. W związku z tym osobiście większe szanse na zwyciestwo w dniu dzisiejszym daje gospodarzom. Wygląda na to, że ŁKS ma solidną defensywę głównie ze środkowymi Adamskim i Kłosem. Jak zwykle grę ciągnął będzie Łukasz Madej, no i jest ten ciekawy Haliti, którego trener Jabłoński zapowiada na odkrycie ekstraklasy ;) W dniu dzisiejszym zdecydowałem się zaufać drużynie Jabłonskiego, która mocno zawodziła swoich fanów. Wiosna w prognozach nie zapowiada się dla nich wesoło, no ale taki dobry start zawsze może tchnąć w drużynę nowego ducha. Czy tak będzie? przekonamy się po meczu, ale jeśli chodzi o mnie to typuję skromne zwycięstwo gospodarzy.

Drugie spotkanie w dniu dzisiejszym to wielki hit pomiędzy Koroną Kielce a Wisłą Kraków nazywaną polskimi Los Galacticos. Zdecydowana większość typerów upatruje tutaj pewnej wygranej Białej Gwiazdy, ale ja spróbuję na tym skorzystać i poszukać niespodzianki. Początkowo chciałem typować czystą jedynkę na Złocisto-Krwistych, ale teraz wobec zadowalającego mnie kursu w okolicach 1,85 na typ na 1x zdecydowałem się go zagrać. Czym to argumentuję? Ano Korona na własnym stadionie radzi sobie bardzo dobrze. Dziś będzie dopingowana przez ok 15 tysięcy swoich kibiców. Do tej pory z Wisłą u siebie szło jej całkiem całkiem (0:0, 1:0). W drużynie oprócz transferu Kowalewskiego praktycznie nie doszło do zmian (odszedł Świerczewski), a więc drużyna może tworzyć zgrany kolektyw. Transfery Łobodzinskiego, Juniora Diaza i Matusiaka owszem powinny raczej wypalić, ale czy już na starcie? No i przede wszystkim... chcę aby liga była ciekawsza, a tak się stanie jesli Korona pokona dziś Wisłę ;)

Moje typy na piątek:

ŁKS - Jagiellonia Typ: ŁKS Kurs: 2,25 ⛔
dla mniej odważnych:
ŁKS - Jagiellonia 1x - 1,30 ✅

Korona Kielce - Wisła Kraków Typ: Korona Kielce lub remis Kurs: 1,83 ✅
dla ryzykantów:
Korona Kielce - Wisła Kraków Typ: Korona Kielce Kurs: 3,85 ⛔
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Mnie pierwsza połowa spotkania w Kielcach rozczarowała mało się działo przede wszystkim walka w środku pola. W drugiej połowie mecz się ożywił, zagapienie obrońców Wisły wykorzystał Sobolewski zaś kapitalną wrzutkę Marka Zieńczuka też ładnie wykończył prawy obrońca Kokoszka który zarazem pokazał jak powinnen grac boczny obrońca. Wisła nie zachwyciła słabo grał Matusiak w Wiśle należy pochwalic Boguskiego, wspomnianego Kokoszkę i chyba tyle w Koronie dobrze grał Kuś i Edi. Spodziewałem się więcej po tym meczu.
Mecz ŁKS - Jaga zgodnie z moimi oczekiwaniami fatalne widowisko a grę ŁKS krótko skwitowali ich kibice śpiewając: Co wy robicie ŁKS co wy robicie ???
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Piątkowe mecze Orange Ekstraklasy poziomem może i rozczarowały, ale w sumie grając bezpiecznie z podpórkami na remis można było coś tam zarobić ;) Mam nadzieję, że w dniu dzisiejszym będzie znacznie lepiej i uda nam się wypracować większy zysk.

Moją uwagę skupiają dziś przede wszystkim dwa mecze. Pierwszy z nich to pojedynek na szczycie tabeli pomiędzy Dyskobolią Grodzisk, a Legią Warszawa. Obserwując sparingi Legionistów można było zauważyć, że w większośći z nich drużyna nie traciła bramek, a jeśli już to ta liczba była niewielka. Widać więc, że trener Urban pracował nad grą w defensywie, która była mocną stroną Wojskowych w rundzie jesiennej. Wiele wskazuje na to, że podobnie będzie i wiosną. W dniu dzisiejszym nie mam zdecydowanego fawyrota do zwyciestwa, ale wydaje mi się, że można spróbować zagrać na mniej niż 2,5 bramek ;)

Podobnego typuj upatruję w meczu Widzewa z Odrą Wodzisław. Trener Białek zapowiedział, że do Łodzi przyjadą z nastawieniem podobnym do tego jakie zastosowali w meczu pucharu Ekstraklasy z Dyskobolią tj. dobra gra w defensywie i ewentualne szybkie kontrataki. Patrząc na kadry obu drużyn oraz na to co wczoraj działo się na boiskach Orange Ekstraklasy uważam, że i tutaj raczej super ciekawego meczu nie będzie, w związku z tym typ wędruje na mniej niż 2,5 bramek.

Moje typy na sobotę:

Dyskobolia Grodzisk - Legia Warszawa - mniej niż 2,5 bramek - 1,65 Unibet Stawka: 7/10 ✅

Widzew Łódź - Odra Wodzisław - mniej niż 2,5 bramek - 1,60 Unibet Stawka: 7/10 ⛔
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
TBM nie zgodze sie ze Legia tracila malo bramek podczas meczow sparingowych bo wlasnie tracila ich bardzo duzo o tym swiadcza wyniki 3:4 z Almeria i 2:4 z Szachtarem. ???? Jednak co do tego meczu to z typem na under sie zgodze bo jak pokazaly wczorajsze mecze w naszej lidze po zimowej przerwie malo sie ciekawego dzieje (czyt pada bramek) ;) Legia ma za kadencji Urbana moze i gra ofensywnie ale jest szalenie nieskuteczna , przynajmniej tak bylo jesienia. A Groclin rowniez nie imponuje w ataku. Ich forma glownie zalezy od Adriana Sikory korego jak sie wylaczy z gry to nie bedzie mial kto strzelac bramek.

Co do innych meczy to nie znajduje ciekawych typow na ta kolejke. Moze i wygrana Cracovii bylaby odpowiednia ale POlonia potrafi napsuc krwi a kurs nie warty ryzyka.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Fakt, pamiętałem o meczu z Almerią, ale zupelnie zapomniałem o sparingu z Szachtarem Donieck ;) Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że trener Urban bardzo często w okolicach 60 minuty wymieniał całą jedenastkę swoich graczy (tak było w meczu z Almerią). Tak więc wyniki sparingów niekoniecznie muszą oddawać realia naszej ligi. Uważam, że dziś może i będziemy świadkami ciekawego meczu, ale Legia przede wszystkim będzie grała uważnie w defensywie tak aby nie stracić bramki. Jeśli straci to raczej maksymalnie jedną, a jeśli strzeli? to nie więcej jak dwie.. jedyny wynik, ktory moze pokrzyzowac plany to raczej 2:1 1:2, bo nie sądzę aby któraś z drużyn strzeliła dziś trzy bramki swojemu przeciwnikowi ;)
 
K 0

karvan88

Użytkownik
Mnie wczorajsze mecze zupełnie nie zaskoczyły...under w meczu ŁKS-u był pewniutki i wszedł, również 1X na Korone po kursie 1.82...wczoraj z obu meczów miałem AKO 3.00 ale zagralem tylko za dyszke ????
Dokładnie jak pisze TBM, Legia na drugim zgrupowaniu grała często rezerwą, pewnie Urban chciał sprawdzić na co stać młodych graczy...dziś w meczu Groclin - Legia typuje X2 bankowo, mysle że typ na Legie też jest bardzo możliwy, oczywiście zgodze sie z under 2,5. Typuje wynik 0:1 lub 0:2 dla Legii.
 
T 9

tosterkm

Użytkownik
Dokładnie jak pisze TBM, Legia na drugim zgrupowaniu grała często rezerwą, pewnie Urban chciał sprawdzić na co stać młodych graczy...dziś w meczu Groclin - Legia typuje X2 bankowo, mysle że typ na Legie też jest bardzo możliwy, oczywiście zgodze sie z under 2,5. Typuje wynik 0:1 lub 0:2 dla Legii.
mecz w grodzisku potwierdzil obawy wielu kibicow Legii, bez Choto obrona Legii nie jest w zadnym wypadku monolitem, z calym szacunkiem, ale jesli podstawowymi obroncami sa szala i kielbowicz to naprawde nie mamy o czym mowic, to sa zawodnicy co najwyzej na rezerwe, ich wystepy swiadcza o slabosci Legii i nieudolnosci dzialaczy, jesli pan trzeciak uwazal ze po stracie choto wojciech szala go zastapi to gratuluje mu wiedzy, poza tym czemu w srodku mamy dwoch ofensywnych pomocnikow (roger, giza) gdy tymczasem wawrzyniak siedzi na lawie? niech roger rozgrywa a wawrzyniak mu czysci pole za plecami, kazdy skupilby sie na tym co umie a tak to ani rozegrania nie bylo, ani porzadknej defensywy w srodku pola
nie wroze Legii nic dobrego w tym sezonie, raczej nie ma mowy o pucharach, bo korona i groclin zaprezentowaly sie lepiej niz Legia, jezeli w Legii nie bedzie obrony, to raczej nie mamy na co liczyc w lidze, bo nie wierze ze nagle giza zacznie blyszczec i zaliczac po 2 asysty w meczu a grzelak strzeli 10 goli... na chwile obecna sprawa wyglada slabiutko, jak roger czy edson nie zagraja 3-4 dobrych pilek &quot;skutecznemu&quot; chinyamie to nie szans na gola, reszta nie potrafi sklecic zaczatku akcji ofensywnej, giza i grzelak to jest masakra, zatracil swoje walory radovic, licze ze po powrocie szalachowskiego i vukovicia cos sie zmieni, ale Legia i tak nie bedzie mega bramkostrzelna ekipa, bo nie ma do tego ludzi, trzeba grac z tylu na zero i liczyc ze tych 4 co maja pojecie o pilce cos stworza pod bramka przeciwnika albo ten chimeryczny chinyama cos strzeli
wisle mozna gratulowac mistrzostwa, nie widze ekipy na nich, mecz w kielcach tylko udowodnil to o czym wielu mowilo, wisla jest na chwile obecna najlepsza ekipa w polsce, remis niech nikogo nie myli, nie bylo brozka, pawelka i dudki, matusiakowi brakuje gry a lobodzinski nie wszedl dobrze do zespolu, jesli z tej piatki co najmniej trzech zacznie grac na miare swoich mozliwosci to kto wie czy nie bedziemy mieli tak wyczekiwanego awansu polskiej ekipy do LM
 
nikifor 402

nikifor

Forum VIP
PO meczu Ruchu z Zagłębiem pozostaje mały niedosyt z mojej strony. W pierwszej połowie sporą przewagę posiadali Niebiescy, lecz nie potrafili jej udokumentowac zdobyciem gola. Co raz marnowali doskonałe sytuacje lub od utraty bramki Zagłębia ratował słupek. Niestety w drugiej połowie Niebiescy nie poszli za ciosem. Atrakcyjnośc spotkania w 2 części meczu opadała, a szanse obu drużyn się wyrównały. Szkoda bo śmiało mogę powiedziec, że straciliśmy pkt w Sosnowcu.
Moje typy:
Zagłębie - Ruch 2 ⛔
Zagłębie - Ruch X2 ✅
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
No to za nami już 7 &quot;wiosennych&quot; spotkań Orange Ekstraklasy i jeśli chodzi o niespodzianki to taką jest zapewne wynik meczu Widzew Łódź - Odra Wodzisław. W pozostałych spotkaniach linia bramkowa 2,5 nie została przekroczona. A jak będzie dziś w spotkaniu Górnika Zabrze z Lechem Poznań?

Czy po raz kolejny sprawdzi się twierdzenie, że drużyny Franciszka Smudy maja słaby start po zimowej przerwie, spowodowany ciężkimi treningami? Jak zagrają Górnicy na tydzień przed Wielkimi Derbami Śląska ?
 
profit 0

profit

Użytkownik
Spotkanie: Górnik Zabrze - Lech Poznan
Data: 24.02.2008 godz. 17
Nazwa rozgrywek : Orange Ekstraklasa
Typ: over 2,5
Kurs: 2.090 Pinnacle
Analiza : Dzisiaj postanowiłem zaryzykowac i gram over w meczu pomiedzy Górnikiem Zabrze a Lechem Poznan. Wiadomo nie od dzis ze obie te druzyna najlepiej prezentuja się w formacjach ofensywnych . W Lechu licze na Reissa , Zajaca i Rengifo którzy ze strzelaniem bramek nie maja raczej problemu . To samo tyczy się Zabrzan Zahorski z Jarka już nie jedna obrone rozpracowali i również dzisiaj licze na ta dwojke napastnikow. Jeżeli chodzi o formacje defensywna w Kolejorzu za kartki nie zagra Ivan Djurdievic co jest na pewno duzym osłabieniem. Górnik w tej rundzie zagra troche zmieniona linia obronców dlatego również licze na błedy tej formacji w tym meczu. Nie wiadomo czy Ryszard Wieczorek zdecyduje się na wystawienie w tym meczu Hajty który jeżeli zarobi zółta kartke będzie musial pauzowac w Derbach Ślaska . W pomocy w Zabrzu chyba nie wystapi Brzeczek ze względu na grype jego zmiennikiem ma być nowo pozyskany Marko Bajic . Na pewno motywacja dla wszystkich pilkarzy aspirujących do gry w kadrze będzie obecność Leo Benhakkera na tym meczu . Przed mecze również Franek Smuda podsycil atmosfere swoja wypowiedzia na temat reprezentatow Polski grających w Zabrzu . Dlatego młodziez z Gornika będzie chciał na boisku udowodnic swoje racje motywacji im na pewno nie zabraknie. Krótko mówiąc spotkanie zapowiada się naprawde interesujaca na meczu można się spodziewac około 15 tys widzow wierze ze obie ekipy dostosuja się poziomem do tego spotkania i kibice obejrza duzo bramek tego dnia.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Były to pierwsze mecze po naprawdę długiej przerwie więc po jednym meczu nie ma co oceniac formy danej drużyny. W Łodzi grad goli ale przez długi okres meczu nic tego nie zapowiadało ale później worek z bramki się otworzył, dla kibiców fajny mecz ale chyba trenerzy obu drużyn załamani grą defensywną swoich ekip, ważne że Widzew wygrał i tego się trzymajmy ???? Dziś w meczu Górników z Kolejorzem także jak inni upatruje over ale za małą stawkę bo to pierwszy mecz i wiecie różnie może byc
 
maciej991 0

maciej991

Użytkownik
Górnik Zabrze-Lech Poznań

Z całą pewnością mecz, który w kibicach budzi wielkie emocje. Zarówno Górnik jak i Lech to drużyny ze wspaniałą historią i tradycją, dlatego w takim meczu zdarzyć może się wszystko.
Kibice z Zabrza, już odliczają kartki w kalendarzu do derbów z Ruchem Chorzów, jednak z całą pewnością dziś na spotkaniu z poznańskim Kolejorzem nie zabraknie kompletu publiczności, tym bardziej, że przewidywana ilość kibiców z Poznania to ok. 1500 osób.
Bukmacherzy dają większe szansę na zwycięstwo gospodarzom spotkania. Stawki na Górnik wahają się w przedziale od 2.00- 2.25. Jeśli chodzi o Lecha: 2.80-3.35. Pamiętać jednak należy o Tym, że stadion w Zabrzu jest dosyć szczęśliwy dla drużyny z Poznania, która w ostatnim czasie często przywoziła z Zabrza komplet punktów.
Jeśli chodzi o skład obu drużyn to po kontuzji do składu poznańskiego Lecha wraca Henriquez, pałzować będą musieli: Wojtkowiak, Djurdjević, Tanevski, Scherfchen, Dymkowski (kontuzje) jednak myślę, że nie jest to poważne osłabienie drużyny z Wielkopolski.
Górnik przystępuje do pierwszego meczu rundy wiosennej z pełnym składem.

Jak donosi strona lech.poznan.pl obie drużyny wyjdą najprawdopodobniej w następujących składach:

Górnik:Pesković - Pavlenda, Hajto, Pazdan, Papeckys - Gołoś, Gierczak, Brzęczek, Madejski - Zahorski, Moskal

Lech: Kotorowski - Kikut, Kucharski, Bosacki, Henriquez - Zając, Murawski, Bandrowski - Quinteros - Reiss, Rengifo

Myślę, że bukmacherzy ,,poczęstowali&quot; nas tu naprawdę dobrymi kursami, zwłaszcza jeśli chodzi o drużynę Lecha Poznań. Gdyby nie były to pierwsze spotkania tych drużyn po przerwie, bez żadnych skrupułów postawiłbym na Lecha, który już teraz zapowiada, że chce walczyć o v-ce majstra. Trener Smuda zapewnia, że nie zmarnował okresu przygotowawczego. Pamiętajmy jednak, że Kolejorz lubi zaskakiwać w pierwszych spotkaniach po dłuższej przerwie. Mimo, że to Górnik jest faworyzowany to moim zdaniem Lech Poznań w Zabrzu wygra. Biorąc pod uwagę to, że Górnik zagra najsilniejszym składem i , że zawodnicy mogą być ospali po przerwie, postawiłem na to, że Lech Poznań nie przegra (kurs: 1,42 w Toto-Mixie)
Pozdrawiam.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Iiii zespół &quot;Franza&quot; jednak pokazał się chyba ( nie oglądałem meczu) z dobrej strony ponieważ zdobył 3 &quot;oczka&quot; na trudnym terenie. Niby over był prawdopodobny ale ten typ coś mi śmierdział bo początek ligi zespoły chba grały troszkę asekuracyjnie. Zobaczymy na co stac będzie Lecha może jeszcze załapią się na europejskie puchary ale to będzie trudne zadanie bo miejsc mało a kandydatów dużo
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom