>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

18 kolejka Orange Ekstraklasy [22.02-24.02.2008r.]

Status
Zamknięty.
sutek 79

sutek

Forum VIP
Legie czeka trudna przeprawa w Grodzisku, gospodarze to solidny zespół z dobrym trenerem i myślę że w tym meczu w dużym stopniu o wygranej mogą zadecydowac indywidualne błędy. Groclin na pewno nie będzie tylko murował bramki ale będzie atakował. W tym meczu zobaczymy jak silna jest Legia. Moim zdaniem lepiej odpuścic typowanie tego spotkania
 
preston 0

preston

Użytkownik
Groclin nigdy nie leżał Legii, szczególnie na wyjeździe. Jesienią Legia wygrała 1:0, ale była w bardzo wysokiej formie, a teraz jest to wielka niewiadoma. Prędzej postawiłbym undera, bo Legia nadal ma bardzo silną obronę i bardzo słabą skuteczność.
 
adinl 0

adinl

Użytkownik
w ostatnich latach padalo odpowiednio 1:1, 0:4 i 3:2
Groclin fakt nie lezy Legii, ale szczegolnie u siebie Legia ma problemy.W Tym meczu myslę padnie przynajmniej 3 bramki, z czego 2 mogą byc dla Warszawskiej druzyny.
Ale jak mowi sutek mecz bardzo ciezki do wytypowania, chyba najgorszy tej kolejki.

Co do silnej obrony to odkad nie ma Choto Legia stracila sporo bramek(sparingi), ale grala tez z lepszymi zespolami, takze groclin tu nie rowny.Mysle, ze Szala na Lige starczy z Astizem, oraz Kielbowiczem i Rzezniczakiem na flankach.Jak Mowie w Legii jest Bardzo Dobra atmosfera(najlepsza od lat) i wg mnie Legii bedzie sie grac lepiej na wyjazdach niz u siebie(wiadomo dlaczego)
 
blacha 0

blacha

Użytkownik
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem ale chyba o to Ci chodzi dlaczego kibice Wisły mają zakaz na mecz z koroną ??
Nie wiem czy mają zakaz ale jeżeli mają to może to być spowodowane tym że w poprzedniej rundzie na meczu Korona-Legia kibice Wisły zabili jednego z kibiców Korony kilka godzin po meczu w okolicach stadionu.
 
gromaders 5

gromaders

Użytkownik
to nie zakaz wyjazdowy nałożony przez Pzpn czy OE tylko oni sobie tak wymyślili że nie przyjmą kibiców Wisły, łatwiej nie? bez gości, mniejszy kłopot
Piłka nożna dla kibiców!!!
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Już widzę napinka się robi na temat związany z kibicami, trochę ochłoncie. I co najważniejsze to nie jest temat dotyczący kibiców/zakazów/zgód/kos tylko to temat dotyczący 18 kolejki Orange Ekstraklasy i jest tutaj dyskusja na temat typów ;)
 
nikifor 402

nikifor

Forum VIP
To ja może trochę przeanalizuję tzw. &quot;Świętą Wojnę&quot;. Tak właśnie nazywane są potyczki Ruchu Chorzów z Zagłębiem Sosnowiec.
Już teraz można powiedzieć, że będzie to mecz o przysłowiowe &quot;6 pkt.&quot;
Wiadomo już, że klub z Sosnowca w przyszłym sezonie na pewno zostanie zdegradowany o klasę rozgrywek. Na dzień dzisiejszy są to jednak dwie klasy, gdyż zajmują ostatnią lokatę która oznacz spadek. Można jednak powiedzieć, że Zagłębie ma spore szansę na wydostanie się ze strefy spadkowej. Obecnie traci 6 pkt do bezpiecznego, 13 miejsca. A więc jest o co walczyć.
Zagłębie w rundzie jesiennej było zespołem własnego boiska. Na nim zdobyli wszystkie 8 pkt. Na wyjazdach zanotowali same porażki, których było aż 9.
Niebiescy póki co zajmują 11 pozycję, lecz jeszcze nie mogą być pewni utrzymania w I lidze, gdyż do rozegrania pozostało jeszcze 13 kolejek. Patrząc na wyniki Ruchu osiągane w sparingach można być w lekkim szoku. Na 8 rozegranych gier kontrolnych Ruch wygrał aż 7 notując 1 remis. A nie były to sparingi z byle kim, tylko z drużynami górnej części ekstraklasy słowackiej czy bułgarskiej. Czy niebiescy będą tak skuteczni w rundzie rewanżowej? Czy spore wzmocnienia klubu w przerwie okażą się &quot;strzałem w dziesiątkę&quot;? Przekonamy się o tym w najbliższym czasie.
W rundzie wiosennej mecz między tymi zespołami zakończył się wygraną piłkarzy z Chorzowa 1:0. Czy w sobotę będzie podobnie?
Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów
typ: 2 (X2 dla mniej pewnych)
Kurs: 2,60
Jeśli Niebiescy pokażą tą grę, którą prezentowali w sparingach to jestem pewien, że 3 pkt zainkasuje zespół gości ;)
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Popieram typ bRata ;) Ruch ściągnął z Odry Nowackiego który jest dobrym piłkarzem, do Chorzowa wrócił Ćwielong, jest Brzyski, słowacki defensywny pomocnik Straka oraz Grodzicki z Bełchatowa i kilku młodych obiecujących graczy młodego pokolenia takich transferów dokonał Ruch. Sosnowiec &quot;nabrał&quot; takich zawodników których jak najszybciej chciały się pozbyc ich poprzednie kluby. Olszar który grał padake w II lidze, Komorowski który jest bardzo słaby i w dodatku drętwy, Bałecki który nawet nie mieścił się na ławce rezerwowych w Jadze, Łuczywek który poprzedni sezon spędził w III-ligowym Hetmanie, Świder z Przeboju Wolbrom oraz Małecki którego koniecznie chciała wypożyczyc Wisła. Dla mnie bardzo słabe transfery i niestety jasno muszę powiedziec że Zagłebię sportowo nie utrzyma się e OE. Myśle tak samo jak nikifor Ruch ten mecz wygra
 
jemjogurt 52

jemjogurt

Użytkownik
Wiem ze to moze nie analiza a informacja, ale wazna - dot meczu Korona - Wisla
OE: Wisła osłabiona
- Wisła Kraków zagra w piątkowym meczu Orange Ekstraklasy w Kielcach - przeciwko tamtejszej Koronie - bez pierwszego bramkarza Mariusza Pawełka. Zastąpi go Marcin Juszczyk - poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej trener krakowskiego zespołu Maciej Skorża.
Trener Skorża dodał, że w Kielcach, ze względu na kontuzje, nie będą mogli grać także Dariusz Dudka i Paweł Brożek.
- Decyzja o tym, że nie zagra Paweł Brożek zapadła kilkadziesiąt minut przed tą konferencją prasową (wczesnym popołudniem - red.). Mam na tę okoliczność przygotowane dwa warianty gry i dlatego nie chcę mówić, kto go zastąpi w Kielcach. Nie musi to być koniecznie napastnik - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej trener Skorża.
Dodał on, że uraz Pawła Brożka z punktu widzenia medycznego nie jest bardzo groźny, ale zawodnik odczuwa taki ból w pachwinie, że zdecydowano o tym, że Kielcach nie zagra.
Krakowski szkoleniowiec poinformował też, że w kadrze na mecz Koroną znalazł się Marcin Baszczyński, który ostatnio leczył kontuzję.
Dla Juszczyka mecz w Kielcach będzie trzecim w karierze w najwyższej klasie rozgrywkowej.
- Wydaje mi się, że jestem przygotowany na to, aby bronić w Wiśle Kraków. Bardzo ciężko trenowałem na to, aby w takim meczu mieć okazję się wykazać. Mniej jestem zestresowany sytuacją, że będziemy grali z Koroną, będzie pełny stadion, itp. Bardziej jestem ciekaw, jaki będzie finał tego występu. Jestem jednak dobrej myśli, mocno wierzę w swoje umiejętności - powiedział w czwartek Marcin Juszczyk.
Pawełek doznał kontuzji podczas zgrupowania piłkarzy &quot;Białej Gwiazdy&quot; w Hiszpanii.
Juszczyk, który urodził się w 1985 r., w przeszłości grał w rezerwach Wisły, Niedźwiedziu, Górniku Wieliczka. Zagrał w bramce w pierwszym zespole Wisły jeden mecz w sezonie 2004/2005 i jeden w obecnym.
zrodlo : http://sport.onet.pl/0,1248675,1696929,wiadomosc.html
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Korona Kielce- Wisła Kraków typ:2 kurs:2.0
Nie pozostaje nic jak na inauguracje rozgrywek zagrać na Wisełke co do Korony to mam wątpliwości czy zagra dobre spotkanie myśle że Wisła obejmie dosyć szybko prowadzenie sama nazwa WISŁA teraz będzie budzić groze w rywalach jak za dawnych czasów.Wisła nad rywalami będzie miała przedewszystkim przewage psychiczną umiejetności zrobią reszte Wisła w okresie przygotowan grała z ekipami z wyższej półki i odnosiła dobre rezultaty w piątek mecz jest o stawke konkurencja w zespole ogromna sporo reprezentantów niedługo mistrzostwa nalezy dawac z siebie 100% żeby dostac sie do kadry
 
narosdz 46

narosdz

Forum VIP
Z tego co czytałem to trener chce wystawić pół rezerwy, czy w takim wypadku nadal stawiasz na 2?
W meczu z Koroną Kielce w drużynie Wisły wystąpi kilku zmienników. Trener Skorża wierzy, że zdadzą oni test i z Kielc zespół wróci z kompletem punktów. &quot;Trzeba zobaczyć, jak drużyna będzie sobie radziła w trudnych sytuacjach&quot;.
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Tak jak napisałes ,,W meczu z Koroną Kielce w drużynie Wisły wystąpi kilku zmienników,,
Czyli bramkarz
nie będzie Brożka który nie jest niezastąpiony Dudki który kuruje sie troche czasu no i jeszcze Niedzielana&#39;&#39;

Osiemnastka Wisły na mecz z Koroną w Kielcach
Bramkarze: Marcin Juszczyk, Ilie Cebanu

Obrońcy: Marcin Baszczyński, Cleber, Arkadiusz Głowacki, Junior Diaz, Adam Kokoszka

Pomocnicy: Jean Paulista, Mauro Cantoro, Radosław Sobolewski, Marek Zieńczuk, Piotr Brożek, Rafał Boguski, Tomas Jirsak, Wojciech Łobodziński

Napastnicy: Radosław Matusiak, Dudu, Grzegorz Kmiecik.

Co do wypowiedzi trenera ;-)
Inauguracja sezonu ważny mecz w Kielcach i pół rezerw
ma Skorża poczucie humoru co ????
To nie puchar extraklasy

PS: Wisła napewno będzie grać inaczej niż w poprzedniej rundzie jeżeli założenia taktyczne i zgranie poszczególnych zawodników jest w miare dopracowane to Korona nie ma co myśleć o 3 punktach
Faktycznie troche mało czasu było w przygotowaniach niektórych zawodników jednak przeciez nowe nabytki pracowały juz z Wiślakami pod okiem Leo

W tym meczu główną role odegra środkowa linia Wisły która jest bardzo mocna możliwe ze który z pomocników zagra jako napastnik (niewykluczam też występ Zienczuka w obronie).Wisła raczej ustawi sie na gre z kontry bo będzie to dla nich najbardziej wygodne rozwiązanie dlatego środkowa linia będzie tutaj spełniaóła główną role.
Niewykluczone ze Wisła zagra z jednym napastnikiem i uzbroi sie bardziej właśnie w pomocy

Tak gram dalej 2
 
lwasikowski 14

lwasikowski

Użytkownik
Tez bym chciał aby WIslacy wygrali ale wiadomo jak to jest zawsze w pierwszym meczu. Matusiak jeszcze nie w rytmie meczowym, poza tym sadze ze Kowalewski bedzie chciał sie pokazac od pierwszego meczu i sadzę że skonczy sie to wszystko remisem, choc wolalbym inaczej.
Ale niech Legia zremisuje jutro tez w Grodzisku to i remis Wisłe urzadza.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Wisła nawet z tymi osłabieniami ma bardzo dobry skład pierwsza jedenastka będzie bardzo silna. Myślę że Skorża zagęsci srodek gry zagra 5 pomocników i jednym wysuniętym Matusiakiem z przodu który nadaje sie do takiej gry w pomocy pewnie da Cantoro, Sobolewskiego i może Jirsaka na bokach Łobodzińskiego i Zieńczuka w obronie Kokoszka, Cleber, Głowacki i ten Diaz i w bramce Juszczyk ten skład wygląda bardzo dobrze, gorzej będzie ze zmianami ale to już mniejszy problem ja tutaj dałbym albo win Wisła albo under 2,5 ale za lekkie stawki ;)
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Sosnowiec - Ruch Chorzów ---&gt; 2 2,60
Tzw &#39;&#39;Derby Śląska&#39;&#39; Jak wiemy tak się mówi o spotkaniu Sosnowca obojętnie z jaką drużyną ze Śląska jednak to nie prawda bo Zagłebie to tzw &#39;&#39;Zagłebiocy&#39;&#39; a nie Ślązacy. Więc do derbów daleko chodź obie ekipy dzieli kilkanaście kilometrów zarazem. Jak wiadomo w takich spotkaniach nikt nogi nie odkłada myślę że na boisku będzie można dostrzec &#39;&#39;derby&#39;&#39; pod względem Kibiców i walki na murawie boiska przy ulicy Kresowej.Sosnowiec zdobył w tym sezonie zaledwie 4 pkt. Natomiast Ruch 17pkt. ekipy popularnych Niebieskich mocno wzmocniła się w zimowym okienku przyszedł Marcin Nowacki , Ćwielong dobrze znany kibicą i to właśnie on zapewne zastąpi kontuzjowanego pechowo Jezierskiego. przyszedł również Daniel Feruga czy Sobczak to są młodzi perpektywiczni i wiodący przyszłość Ruchu tak zapowiadał trener Dusan Radolsky powiedział że jego piłkarze przepracowali bardzo dobrze sezon przygotowawczy a do Sosnowca jadą po 3 pkt. :!: Ekipa Sosnowiczan ostro mobliizuje się na to spotkanie. W Pierwszym meczu zwyciężył Ruch 1-0. Fatum obiektu Sosnowiczan powinien przełamać ten rok bo na ostatnie 3 spotkania wyjazdowe wszystkie 3 Ruch przegrał ! jednak patrząc na poprzednią rundę i wzmocnienia zimowe Ruch jest zdecydowanym faworytem lecz tylko na papierze wszystko wyjdzie na boisku. Moim zdaniem Ruch wygra to spotkanie 0-2.

Pozdrawiam
 
nazimek 0

nazimek

Forum VIP
Jeśli chodzi o mecz Cracovia - Polonia to ze statystyk można dojrzeć ,że
ostatnie spotkanie o punkty przy ulicy Kałuży odbyło się w 1985 r. i zakończone remisem 2:2,a tak po za tym to bilans meczów Cracovii u siebie z Polonią jest niekorzystny bowiem w 15 meczach 7 przegrali,3 zremisowali oraz 5 wygrali ze stosunkiem bramkowym 18-22.Kolejną ważną informacją może być fakt ,że Stefan Majewski zmieni ustawienie swojego zespołu co może mieć zły wpływ dla zgrania zespołu już w pierwszym meczu po dłuższej przerwie.
Typ X2
nie zgadzam się. statystyki się nie liczą. zmiana ustawienia przez Majewskiego właśnie wyjdzie Cracovii na dobre, bo w końcu zaczną grać 4 obrońcami i 2 napastnikami czyli tak jak lubią najbardziej. Wg. mnie Pasy mają już wszystko co najgorsze za sobą i będzie tylko lepiej. Widziałem Polonie w sobotę na Wiśle i generalnie nie prezentują nic ciekawego. Po prostu słaba drużynka. Generalnie wg. mnie Pasy na wiosnę znowu będą mocne u siebie i zaczną grać w miarę dobrą piłkę. Wiosnę wg. mnie rozpoczną od wygranej.

Nie zgadzam się również z czystą &quot;2&quot; na Ruch Chorzów. Sosnowiec na własnym (prawdziwym ;) ) stadionie jest bardzo mocny. Wisła tam wygrała na megafarcie, Lech tylko zremisował. Wg, mnie Ruch nie jest aż tak mocny żeby wygrać to spotkanie. Wg. mnie śmiało można zaryzykować typ na 1x. Ktoś podał jako argument mecze sparingowe. Wg. mnie nie są one miarodajne. Pamiętam jak przed sezonem byłem na spotkaniu sparingowym Wisła-Widzew. Goście wygrali 1-0 i grali taką piłke, że byłem w szoku. Myślałem, że Widzew pogra w czołówce, niestety sezon ich zweryfikował ostro. Proponuje nie brać pod uwagę sparingów bo nie jest to miarodajne. Jeszcze proponuje spojrzeć na statystyki meczów w Sosnowcu
Zaglebie Sosnowiec Ruch Chorzow 2:1 2006r.
Zaglebie Sosnowiec Ruch Chorzow 1:0 2005r.
Zaglebie Sosnowiec Ruch Chorzow 1:0 2004r.

Nie wygląda to zbyt różowo dla Ruchu
Co do Wisły to lepiej sobie odpuścić, bo nie wiadomo co tam będzie.
 
gromaders 5

gromaders

Użytkownik
ja się zastanawiam co to jest pół rezerwy? Juszczyk ok, ale reszta? grali w tamtej rundzie ciągle w podstawowej 11 i radzili sobie bardzo dobrze, Boguski i Brożek P. , bardzo mnie śmieszą takie opinie, ja nie stawiam czystej 2 ale wiem że to Wisła ma czym straszyć
 
nazimek 0

nazimek

Forum VIP
Większość z Was typuje pewne zwyciestwo Wisły. Natomiast ja obawiam się że może tu jednak paść remis. Dlatego mój typ to Wisła z podpórką.
Korona Kielce - Wisła Kraków X2
Buk: WinUnited
Kurs: 1,25
i opłaca Ci się ryzykować po takim kursie ? Wg. mnie jest to gra nie warta świeczki
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Remis lepiej zostawić i zagrać go w meczu ŁKS-Jaga
Korona ma za duzą konkurencje do pozycji pucharowych i w każdym meczu muszą ich interesowac jedynie trzy punkty (lepiej raz przegrac i wygrać niz dwa razy zremisować)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom