>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wygrałem sporą kasę, wezwał mnie bank...

doniooo 1

doniooo

Użytkownik
troszkę spuść z tonu - bo facet nie wie i się kulturalnie pyta.
robiłem wypłaty tak po 500 złotych, ale na przykład 6 takich wypłat co trzy dni i nigdy nie miałem żadnego problemu.
A nie masz wrazenia ze to zwykla prowokacja? &quot;Miał ktoś taki problem czy jestem odosobnionym przypadkiem?&quot; Wierzysz, ze za 100 PLN-ow wezwal go bank na wyjasnienia?
 
whydack 0

whydack

Użytkownik
Ja apropo postu autora tematu. Nie wiem w jakim celu napisał te bzdury ale ja jako pracownik banku powiem tyle, że za 60 tyś żaden bank nikogo nie wzywa. Dziekuje za uwage
 
Y 0

yoyo

Użytkownik
Przeczytałem tylko parę pierwszych stron i dla osób które mają jakieś wątpliwości PISZE Z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA BEZ ŻADNYCH ŚCIEM:
Ponad rok temu ( bodajże we wrześniu 2008 ) wygrałem na necie u buka 12 000 (a raczej tyle wypłaciłem naraz) na konto bankowe.
W czerwcu 2009 wypłaciłem 9000 na konto bankowe.
W październiku czy tam listopadzie wypłaciłem 9000 na konto bankowe.
NIKT I NIC MNIE NIE WZYWAŁO I NIE WZYWA.
Pozdrawiam
 
dark-nightmare 242

dark-nightmare

Użytkownik
Bo wzywają powyżej 15tys euro miesięcznie ;)
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/22318,transakcje_powyzej_15_tysiecy_euro_beda_szczegolowo_kontrolowane.html
ZMIANA PRAWA - Praniu pieniędzy oraz przeciwdziałaniu finansowania terroryzmu ma służyć zaostrzenie kryteriów wprowadzania do obrotu gotówki. Planuje się zaostrzyć kryteria identyfikacji beneficjentów i klientów transakcji.
Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy nowelizującej ustawę o przeciwdziałaniu wprowadzania do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz o przeciwdziałaniu finansowaniu terroryzmu oraz o zmianie niektórych innych ustaw.
Rejestracje transakcji
Zaproponowało w nim, aby do systemu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i przeciwdziałania terroryzmowi włączyć instytucje lub osoby, które nie realizują bezpośrednio transakcji, ale przyjmują dyspozycje lub zlecenia, uczestniczą w nich lub mają o nich wiedzę.
- Są to na przykład prawnicy i pośrednicy nieruchomości, którzy często są podmiotami mającymi kontakt z klientem przeprowadzającym transakcje o wartości przekraczającej 15 tys. euro - tłumacza autorzy projektu ustawy. Chodzi o transakcje, które przeprowadzane są podczas więcej niż jednej operacji, ale okoliczności wskazują, że są ze sobą powiązane.
Zaproponowano, aby bez względu na wartość i charakter transakcji była ona zarejestrowana, gdy okoliczności wskazują, że wartości majątkowe pochodzą z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł albo mogą mieć związek z finansowaniem terroryzmu.
Andrzej Sadowski z Centrum Adama Smitha przestrzega przed coraz częściej pojawiającymi się tendencjami nazywania praniem brudnych pieniędzy zjawiska ucieczki przed nadmiernie wysokimi podatkami. Uważa, że przy pracach nad projektem należy uniknąć tego niebezpieczeństwa.
Nowe obowiązki prawników
Projekt przewiduje, że adwokaci, radcowie prawni oraz prawnicy zagraniczni będą musieli rejestrować transakcję bez względu na jej wartość i charakter, gdy przy zachowaniu należytej staranności dowiedzą się o okolicznościach wskazujących, że wartości majątkowe pochodzą z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł. Mogą się oni tego dowiedzieć podczas świadczenia pomocy np. w planowaniu lub przeprowadzeniu transakcji obrotu nieruchomościami i przedsiębiorstwami, zarządzaniu pieniędzmi i papierami wartościowymi, tworzenia spółek, organizacji wkładu niezbędnego do tworzenia, prowadzenia spółek oraz zarządzania nimi.
Adwokat Stanisław Rymar zwraca uwagę, że przepisy ustawy nakładające obowiązki rejestracyjne na adwokatów i radców prawnych są niejednoznaczne. Natomiast procedury rejestracyjne szczegółowo przewidują dyrektywy UE. Jeżeli projekt dostosowuje ustawę do dyrektyw, to prawnicy nie mogą kwestionować nałożonego na nich obowiązku rejestracyjnego - dodaje adwokat.
Identyfikowanie klienta
Oprócz prowadzenia i dokumentowania bieżących analiz i typowania transakcji podejrzanych proponuje się nałożenie obowiązku identyfikacji i weryfikacji danych klientów oraz podmiotu, który z transakcji odnosi korzyści.
Identyfikacja w przypadku osób fizycznych polegać ma na zapisaniu cech dokumentu tożsamości, imienia, nazwiska, daty urodzenia, obywatelstwa, adresu, a także numeru PESEL obywatela polskiego albo kodu kraju w razie przedstawienia paszportu przez cudzoziemca.
 
martinho19 8,4K

martinho19

Użytkownik
uzbieralem w jednym z bukow spora sumke - kilkudziesieciotysieczna, jak radzicie to wyplacac? chcialbym jakies 10k wyplacic sobie.... Z gory dzieki za propozycje
 
lebex 0

lebex

Użytkownik
Kiedyś miałem ciekawą rozmowę z bankierem z ING i przekonywał mnie, że bank nie ma prawa przekazywać danych o swoich klientach Urzędowi Skarbowemu, gdyż jest to łamanie prawa o ochronie danych osobowych. Chyba, że jest do tego wydany stosowny nakaz w związku z tym że istnieje podejrzenie iż pieniądze pochodzą z działalności przestępczej. Nie wiem jak teraz odnosi się to do hazardu. Wiadomo, że w wydaniu internetowym jest on nielegalny. Ja bym nie popadał w panikę, bo na razie to bank wzywa do złożenia wyjaśnień. Są 2 możliwości przyznajesz się do tego skąd pochodzą pieniądze albo zmyślasz. Jednak wydaje mi się, że nawet jakbyś puścił dobrą ściemę (o wujku z zagranicy ???? ) to i tak to nie przejdzie, gdyż internetowi bukmacherzy mają swoje konta przeważnie na Malcie, więc nie trudno zweryfikować skąd pieniądze pochodzą. Inna sprawa o jakiej sumie tutaj rozmawiamy.
 
whydack 0

whydack

Użytkownik
Kogo wzywa do złożenia wyjaśnienia i jaki bank? Ile razy trzeba Wam mówić, że o takie śmieszne(dla banku) kwoty nikt nikogo nie wzywa, ludzie. Na piśmie prosto z banku mam Wam to posłać ????
 
B 0

barti

Użytkownik
Ja apropo postu autora tematu. Nie wiem w jakim celu napisał te bzdury ale ja jako pracownik banku powiem tyle, że za 60 tyś żaden bank nikogo nie wzywa. Dziekuje za uwage
Nawet za 100000000 zł. bank nie może nikogo wzywać, a najwyżej powiadomić odpowiednie organy. Inaczej mówiąc firmy prywatne (nawet te z kapitałem państwowym), do który należą banki, NIE MOGĄ NIKOGO WZYWAĆ! I tyle w temacie. Trzeba zamknąć ten temat albo zmienić ten durny tytuł!
 
money 52

money

Użytkownik
OMG koles cos zmyslil i teraz 20 stron sie zrobilo zwroccie uwage ze ta niby historia miala miejsce 2 lata temu a autor tematu sie nie odzywa...??chyba ze odbywa kare w więzieniu hahahaha xd pozdro
 
kosaczek 6

kosaczek

Użytkownik
W przypadku kiedy kwota przelewu przekroczy 15 k EUR bank ma obowiązek weryfikacji przelewu, natomiast co do przekazywania informacji to obowiązuje tajemnica bankowa, informacje o transferach na koncie mogą zostać ujawnione tylko na prośbę US po wszczęciu postępowania wobec konkretnej osoby...
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Do jakiej kwoty mogę spokojnie wypłacać??
Ktoś odświeżył temat i znowu zaczną sie debilne pytania, na które można zanleźc odpowiedz przy odrobinie dobrej woli. Natomiast przegięciem jest już pytanie o coś na co ma sie odpowiedz w poście wyżej.
 
panczas 117

panczas

Użytkownik
Bez krzyku proszę...
Sytuacja taka (czysto teoretyczna), że wypłacam co miesiąc z buka na konto w banku 10 000 zł. Bank się nie czepia. Po roku kupuję sobie mercedesa za 120 000 zł, mimo, iż nie pracuję. Problem?
 
ester 87

ester

Użytkownik
Bez krzyku proszę...
Sytuacja taka (czysto teoretyczna), że wypłacam co miesiąc z buka na konto w banku 10 000 zł. Bank się nie czepia. Po roku kupuję sobie mercedesa za 120 000 zł, mimo, iż nie pracuję. Problem?
Wzywa Cię US i co wtedy? Ano problem.
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
Zapewne chodzi co o buka zagranicznego? Jeśli nie będziesz miał udokumentowane, że te pieniądze pochodzą z legalnego źródła to US zabiera 75%.
 
panczas 117

panczas

Użytkownik
Ta, w tym kraju za bogatym być nie można ;)
A taki myk... Mam wujka w Szwajcarii. Jakby tak ewentualne wygrane przelewać na jego konto w MB, ten by przelewał na swoje konto w banku szwajcarskim, a potem już konkretną sumę ze swojego konta na moje, polskie. Przeszło by? W końcu własny wujek ma prawo zasponsorować mi samochód ;)
 
Do góry Bottom