>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Fortuna bonus

Wygrałem sporą kasę, wezwał mnie bank...

darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
oj kombinowania, przecież wiadomo że możesz dostać $$ od rodziny i ty to wiesz i US też to wie, nie wiem do końca z tym prawnie jest ale na pewno taką sytuacje US bierze pod uwagę ;) gorzej jak masz zbyt dużą liczbę wujków/dziadków :razz:
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Heh...
Kłania się prawo podatkowe.
Otrzymane pieniądze, czyli darowizny w przypadku nie zgłoszenia do US od nawet najbliższej rodziny (np. rodziców, brata itp.) podlega opodatkowaniu.
Jeśli otrzymujemy darowiznę od rodzica przekraczającą sumę 9637 zł w ciągu 5 lat to musimy do zgłosić to do US. W przypadku zaniechania musimy zapłacić podatek.
Wujek nie jest osobą najbliższą. Więc całkowicie inna bajka. Świadomość prawna społeczeństwa jest tragiczna... Stąd pojawiają się takie bzdurne pomysły/posty na forum...
 
madridistas 0

madridistas

Użytkownik
Wypowiem się w tej sprawie, ponieważ studiuję prawo i mam trochę pojęcia na ten temat.
Możliwości jest wiele, pieniążki od wujka muszę zostać opodatkowane.
Opodatkowaniu nie ulegają tylko pieniążki z linii prostej, czyli prosto od rodziców.
Możesz powiedzieć, że teoretycznego Merca wartego 120k kupili Ci rodzice ok ???? ale jak się okaże, że rodzice zarabiają łącznie miesięcznie 5k to od razu widać, że coś jest nie tak ;)
Najlepiej jest założyć konto w banku np. Niemcy i tam przelewać sobie kasę w linii:
Buk &gt; MB &gt; Bank Niemiecki &gt; Bank Polski &gt; wypłata ;)
Pozdrawiam
 
O 98

ozon1

Użytkownik
Madridistas dobrze prawisz z kontami zagranica , ale Niemcy to bardzo zly pomysl ,tam w niektorych landach juz sa poblokowane strony z bukami i lepiej nie czekac na niespodzianki .Polecam konta na Wyspach tam to jest legalne i raczej takie pozostanie.
 
madridistas 0

madridistas

Użytkownik
No Niemcy to był przykład ???? ja osobiście polecam konta w internetowych bankach szwajcarskich ???? tam konta robimy na tzw login, a nie na nazwisko. Dodatkowo banki szwajcarskie słyną z tego, że niczego nie udostępniają policji itd.
 
panczas 117

panczas

Użytkownik
Heh...
Kłania się prawo podatkowe.
Otrzymane pieniądze, czyli darowizny w przypadku nie zgłoszenia do US od nawet najbliższej rodziny (rodziców) podlega opodatkowaniu.
Jeśli otrzymujemy darowiznę od rodzica przekraczającą sumę 9637 zł w ciągu 5 lat to musimy do zgłosić do US. W przypadku zaniechania musimy zapłacić podatek.
Wujek nie jest osobą najbliższą. Więc całkowicie inna bajka. Świadomość prawna społeczeństwa jest tragiczna... Stąd pojawiają się takie bzdurne pomysły/posty na forum...
Ile wynosi taki podatek? Kilkanaście procent? To lepiej zapłacić niż żeby Cię US ścigał, co nie? ;)
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Ile wynosi taki podatek? Kilkanaście procent? To lepiej zapłacić niż żeby Cię US ścigał, co nie? ;)
Heh... jasne. Można zapłacić podatek. Ale to jest wyjście jeśli Twój wujek jest rezydentem podatkowym innego państwa niż Polska. Bo w przeciwnym razie US zainteresuje się nim ;)
 
panczas 117

panczas

Użytkownik
Heh... jasne. Można zapłacić podatek. Ale to jest wyjście jeśli Twój wujek jest rezydentem podatkowym innego państwa niż Polska. Bo w przeciwnym razie US zainteresuje się nim ;)
O to nie ma obaw, od dwóch lat jest obywatelem Szwajcarii, wcześniej 13 lat w Anglii... Znaczy się mogę wygrywać ile chcę :cool:
 
K 0

kyle

Użytkownik
Czyli podsumowując cały temat, przy wygranych rzędu 100 tysięcy na 3 miesiące można:
- Wypłacać pieniądze stopniowo do siebie na konto.
- Wypłacać pieniądze do MB, potem na konto.
- Wypłacać pieniądze na konto w Szwajcarii, potem do siebie.
Rozumiem, że za każdym razem gdy kupimy sobie ferrari i tak jesteśmy kontrolowani przez urząd skarbowy tak?
Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś dał jasną prostą odpowiedź, co zrobić żeby legalnie pozyskać te pieniądze i mieć pewność, że nikt się do nas nie doczepi.
 
przemoevil 283

przemoevil

Użytkownik
Czyli podsumowując cały temat, przy wygranych rzędu 100 tysięcy na 3 miesiące można:
- Wypłacać pieniądze stopniowo do siebie na konto.
- Wypłacać pieniądze do MB, potem na konto.
- Wypłacać pieniądze na konto w Szwajcarii, potem do siebie.
Rozumiem, że za każdym razem gdy kupimy sobie ferrari i tak jesteśmy kontrolowani przez urząd skarbowy tak?
Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś dał jasną prostą odpowiedź, co zrobić żeby legalnie pozyskać te pieniądze i mieć pewność, że nikt się do nas nie doczepi.
najpierw wygraj taka kasę i dopiero potem się martw jak ją wypłacić...
 
K 0

kyle

Użytkownik
Super odpowiedź. Dla Twojej wiadomości nie interesował bym się tym gdybym nie wygrał. Po za tym na pewno jest sporo osób, które się zastanawiają jak to wypłacić. I chociażby dla nich można napisać rozwiązanie.
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
Wpadłem na pomysł (niekoniecznie mądry i zgodny z prawdą ???? ) legalizacji zysków z zagranicznych bukmacherów.
Załóżmy, że Piotrek wygrał 100.000 pln (zysk netto) u buków zagranicznych, które przelał na MB czy Neteller. Następnie wypłacił tą kwotę (powiedzmy w Niemczech) za pomocą kart debetowych.
Osoba ta jest oficjalnie bezrobotna, a za kwotę 80.000 kupuje samochód. Dostaje wezwanie z US.
Wcześniej Piotrek notorycznie grał u bukmacherów naziemnych. Przez 5 lat obstawił ok 3000 kuponów, zawarł zakłady na łączną kwotę 100.000 pln, w tym przegrał 10.000 pln.
Piotrek wyjaśnia US, że gotówka za którą zakupił auto pochodzi z wygranych u bukmacherów nazemnych. Przedstawia 1000 kuponów (oczywiście na swoją korzyść w większości wygranych), jako dowody wygranych. Po podliczeniu zysk netto Piotrka wynosi 110.000 pln przy łącznych zakładach na sumę 40.000 pln.
Rzeczywistą ilość kuponów (3000), jak i swój dochód (stratę) z tych firm Piotrek zataja przed US. Skarbówka nie może sprawdzić dokładnie ile kuponów zawarł.
Na tej samej zasadzie można by zrobić taką &quot;legalizację&quot; np. przy pomocy kuponów Lotto.
Pozdrawiam
 
lampardmarko 0

lampardmarko

Użytkownik
ja myślę że prościej założyć konto w Szwajcarii gdzie hazard jest legalny , przelać tam te 100 000 zł i jechać tam po tą kasę , jeżeli wygrałeś 100 tys to na pewno nie pogardzisz żeby stracić ten tysiąc na dojazd , ale może się nie znam ;P
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Czyli podsumowując cały temat, przy wygranych rzędu 100 tysięcy na 3 miesiące można:

- Wypłacać pieniądze stopniowo do siebie na konto.
- Wypłacać pieniądze do MB, potem na konto.
- Wypłacać pieniądze na konto w Szwajcarii, potem do siebie.
Rozumiem, że za każdym razem gdy kupimy sobie ferrari i tak jesteśmy kontrolowani przez urząd skarbowy tak?

Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś dał jasną prostą odpowiedź, co zrobić żeby legalnie pozyskać te pieniądze i mieć pewność, że nikt się do nas nie doczepi.
jak ktoś wygrywa pieniądze dzieki którym może żyć w dobrobycie a zostając w kraju zabiorą mu 3/4 to wyjeżdza z kraju a nie kitra się po kątach i zastanawia co ma zrobić ????
kupisz sobie ferrari za bańkę to musisz ten samochód zarejestrować a jak ktoś ma drogie zabawki to na bank jest sprawdzany.Jedynie możesz się wytłumaczyć jak masz legalne dochody oscylujące na kwoty dzieki którym mogło by cięstać na taką rzecz. A nie że jesteś bezrobotny czy nawet pracujesz średno zarabiając te 2k pln
Przecież to przypał i nic więcej, nawet mafie czy tam gangsterzy prowadza legalne interesy żeby zasłonić nielegalne profity bo inaczej nie da rady
 
R 13

reward

Użytkownik
Wpadłem na pomysł (niekoniecznie mądry i zgodny z prawdą ???? ) legalizacji zysków z zagranicznych bukmacherów.
Załóżmy, że Piotrek wygrał 100.000 pln (zysk netto) u buków zagranicznych, które przelał na MB czy Neteller. Następnie wypłacił tą kwotę (powiedzmy w Niemczech) za pomocą kart debetowych.
Osoba ta jest oficjalnie bezrobotna, a za kwotę 80.000 kupuje samochód. Dostaje wezwanie z US.
Wcześniej Piotrek notorycznie grał u bukmacherów naziemnych. Przez 5 lat obstawił ok 3000 kuponów, zawarł zakłady na łączną kwotę 100.000 pln, w tym przegrał 10.000 pln.
Piotrek wyjaśnia US, że gotówka za którą zakupił auto pochodzi z wygranych u bukmacherów nazemnych. Przedstawia 1000 kuponów (oczywiście na swoją korzyść w większości wygranych), jako dowody wygranych. Po podliczeniu zysk netto Piotrka wynosi 110.000 pln przy łącznych zakładach na sumę 40.000 pln.
Rzeczywistą ilość kuponów (3000), jak i swój dochód (stratę) z tych firm Piotrek zataja przed US. Skarbówka nie może sprawdzić dokładnie ile kuponów zawarł.
Na tej samej zasadzie można by zrobić taką &quot;legalizację&quot; np. przy pomocy kuponów Lotto.
Pozdrawiam
Mylisz się kolego... dokładnie czytałem wyrok Sądu Najwyższego jaki zapadł jakiś czas temu... pewien gracz codziennie chodził do kasyna, wygrywał, co poświadczyli wszyscy pracownicy kasyna, kamery itp., ale NIE MIAŁ zaświadczenia o wygranych - mówię tutaj o drukach imiennych ścisłego zarachowania o wysokości wygranych w danym dniu i kwocie i niestety sąd nie przychylił się to prawdziwości jego słów i legalności pieniędzy... musiał zapłacić podatek...
więc jak już to może przejść, jeżeli będziesz miał zaświadczenia imienne z bukmacherów naziemnych o dokładnej wysokości wygranych...
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
Mylisz się kolego... dokładnie czytałem wyrok Sądu Najwyższego jaki zapadł jakiś czas temu... pewien gracz codziennie chodził do kasyna, wygrywał, co poświadczyli wszyscy pracownicy kasyna, kamery itp., ale NIE MIAŁ zaświadczenia o wygranych - mówię tutaj o drukach imiennych ścisłego zarachowania o wysokości wygranych w danym dniu i kwocie i niestety sąd nie przychylił się to prawdziwości jego słów i legalności pieniędzy... musiał zapłacić podatek...
więc jak już to może przejść, jeżeli będziesz miał zaświadczenia imienne z bukmacherów naziemnych o dokładnej wysokości wygranych...
Dzięki za wyjaśnienie reward, przypuszczałem że to byłoby zbyt proste ;)
A gdyby brać z buków naziemnych zaświadczenia imienne o wygranych, lecz tylko na wygrane kupony? Np. obstawiamy codziennie po jednym kuponie, mamy średnio 20% wygranych, więc w miesiącu wystawialiby nam z 6 takich zaświadczeń. Zgodnie z tymi druczkami mielibyśmy niezły zysk (i udokumentowany), w rzeczywistości - niekoniecznie.
 
R 13

reward

Użytkownik
Dzięki za wyjaśnienie reward, przypuszczałem że to byłoby zbyt proste ;)
A gdyby brać z buków naziemnych zaświadczenia imienne o wygranych, lecz tylko na wygrane kupony? Np. obstawiamy codziennie po jednym kuponie, mamy średnio 20% wygranych, więc w miesiącu wystawialiby nam z 6 takich zaświadczeń. Zgodnie z tymi druczkami mielibyśmy niezły zysk (i udokumentowany), w rzeczywistości - niekoniecznie.
Tak można, ale u naziemnych radzę brać zaświadczenia o uzyskaniu wygranej powyżej mp. 1000zł, ponieważ jakbyś brał co kilka dni np. zaświadczenie o wygranej 50zł i tak kilkanaście razy to podpadłoby im to, oraz uznaliby że to nieporozumienie, wystawiać papiery na takie wygrane...
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
Tak można, ale u naziemnych radzę brać zaświadczenia o uzyskaniu wygranej powyżej mp. 1000zł, ponieważ jakbyś brał co kilka dni np. zaświadczenie o wygranej 50zł i tak kilkanaście razy to podpadłoby im to, oraz uznaliby że to nieporozumienie, wystawiać papiery na takie wygrane...
Ma się rozumieć że na wyższe kwoty. Ale ogólnie te całe przedsięwzięcie to nie głupi pomysł, trzeba se jakoś radzić przy takim prawie i podatkach.
 
O 98

ozon1

Użytkownik
Polska jest takim krajem ze to ty musisz udowadniac ze jestes niewinny , nie oni ze jestes winny , jezeli mieliby podejrzenia ze to jest z hazardu to moga bez problemu zatrzymac caly twoj majatek na poczet przyszlej kary grzywnej zanim sprawa sie zacznie. A na sprawy w polsce dlugo sie czeka.
 
R 13

reward

Użytkownik
Polska jest takim krajem ze to ty musisz udowadniac ze jestes niewinny , nie oni ze jestes winny , jezeli mieliby podejrzenia ze to jest z hazardu to moga bez problemu zatrzymac caly twoj majatek na poczet przyszlej kary grzywnej zanim sprawa sie zacznie. A na sprawy w polsce dlugo sie czeka.
Na dniach przepisy się trochę zmieniły... Unia Europejska dała wytyczne, że w Urzędach Skarbowych powinny obowiązywać przepisy, które odnoszą się do spraw podatkowych - zasada domniemania niewinności podatnika... tzn. że to urzędas ma udowodnić winę podatnika... ma to też związek z głośną sprawą firmy JTT, którą Urząd Skarbowy wykończył, a teraz firma dostała ponad 30 milionowe odszkodowanie... czytałem o tym w Gazecie Prawnej, ale spokojnie, najpierw wygrywajmy duże sumy, a później się martwmy, ponieważ jak ktoś wygra nie wiem raz na miesiąc kilkaset złotych to Urząd Skarbowy go nie wsadzi do... przecież to są sumy śmieszne, które idze łatwo podważyć...
 
Do góry Bottom