>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory prezydenckie w Polsce (2015)

T 0

totentam

Użytkownik
nie idzie czytac tych bredni tutaj, Korwin jak i Kukiz nie sa przeciwko PO ale przeciwko POPISOWI !!! Korwin beke cisnie z Dudy(ale jelopy od Korwina pojda glosowac przeciwko Bronkowi hehe), Kukiz sam nie wie czy popierac czy nie. Czy Bronek czy Duda to niewiele sie zmieni i kazdy to wie a juz lepszy stary Bronek(marionetka) niz nowa marionetka.
podsumowujac niezla beka z wczutych typkow na forum argumentujacych swoje przekonania jak i coraz wieksza beka z tego kraju.
Kolejny co udaje oświeconego. Popierasz Bronka więc w sumie nie ma o czym dyskutować. W czym niby Korwin bekę kręci z Dudy? Tylko konkrety, a nie jakieś pierdoły. JKM sam przyznał jakiś czas temu, że PiS to jedyna partia z obecnego sejmu z którą byłby w stanie zawiązać koalicję. I nie wiem czego oczekujesz od &quot;jełopów&quot; Korwina. Najpierw byli na każdym wiecu Komora i go wygwizdywali, a teraz może mają na niego głosować? Zarzucasz innym głupotę a sam chrzanisz od rzeczy. W czym Duda jest lepszy od Komorowskiego? W tym, że Komorowski miał już 5 lat i jes stracił, a Polska została zmarginalizowana w tej części Europy. Czy Duda będzie lepszy? Tego nikt nie wie, jeśli nie to za 5 lat go pożegnamy, ale jedno jest pewne. Będzie się musiał bardzo postarać, żeby być gorszym od Komora.
 
D 224

dboniem

Użytkownik
nie idzie czytac tych bredni tutaj, Korwin jak i Kukiz nie sa przeciwko PO ale przeciwko POPISOWI !!! Korwin beke cisnie z Dudy(ale jelopy od Korwina pojda glosowac przeciwko Bronkowi hehe), Kukiz sam nie wie czy popierac czy nie. Czy Bronek czy Duda to niewiele sie zmieni i kazdy to wie a juz lepszy stary Bronek(marionetka) niz nowa marionetka.
podsumowujac niezla beka z wczutych typkow na forum argumentujacych swoje przekonania jak i coraz wieksza beka z tego kraju.
Zgadza się, że Kukiz, Korwin i reszta antysystemowców są zdecydowanie przeciwko obecnie rządzącym w sejmie (PO, PIS, PSL, SLD) i pewnie, jeśli w drugiej turze zostaną Komorowski i Duda, to nikt z nich nie powie, że popiera jednego, gdyż byłoby to sprzeczne z założeniami, jakimi startowali w wyborach (nie do wyobrażenia jest, by nagle Korwin albo Kukiz powiedział głosujcie na Komorowskiego - nie ma takiej możliwości).

Jeśli w ewentualnej 2 turze trzeba będzie wybrać między Komorowskim a Dudą, raczej głosy z antysystemowców przejdą na kandydata PIS, gdyż obecnego prezydenta mają serdecznie dość.

Dodatkowo na korzyść Dudy przemawiają jego obietnice z debaty, związane z możliwością podniesienia kwoty wolnej od podatku oraz obniżenie wieku emerytalnego - oczywiście należy do tego podchodzić z ostrożnością, ale w czym w takim razie Komorowski w tej kwestii jest lepszy od Dudy ?
W razie wybrania Komorowskiego, nic z tych kwestii nie zostanie zmienione, a tak nadzieja pozostanie.

Dodatkowo, PIS jako partia obroniła Polskie Lasy Państwowe, póki co jeszcze przynajmniej, przed wyprzedażą, więc może naiwnie, ale te 3 kwestie nakierowują mnie w stronę Dudy. W coś trzeba wierzyć, póki co mam nadzieje, że Kukizowi, bądź Korwinowi uda się przekonać jednak wyborców do siebie.
 
kain. 2,2K

kain.

Użytkownik
Kampania prezydencka dobiega końca i czas na pewne podsumowania i analizy po wnikliwym przyglądaniu się scenie przez długi czas.
Od początku kampanii do jej samego końca nie zmieniła się tylko i wyłącznie jedna rzecz czyli pierwsze miejsce Bronisława Komorowskiego oraz drugi stopień podium dla Andrzeja Dudy. Na trzecim stopniu podium pojawi się Paweł Kukiz, a za jego plecami uplasuje się Janusz Korwin-Mikke. Pozostali kandydaci nie powinni osiągnąć większych zauważalnych wyników - mam tutaj na myśli głównie Magdalenę Ogórek, która nie sprostała trudom kampanii i jej kandydatura na prezydenta z ramienia SLD jest kandydaturą karykaturalną, co oczywiście zauważyli wyborcy.
Niestety nad czym bardzo ubolewam nie ma co rozmawiać na temat dobrych kandydatów takich jak : Wilk, Kowalski czy Braun, którzy jak co wybory zostali totalnie zniszczeni poprzez brak rozgłosu medialnego i brak solidnych struktur partyjnych, które pracowałyby na rzecz swojego kandydata. Palikot jest już totalnie wypalony, Jarubas to kolejny pachołek PSL-u, a Tanajno to kandydat tak niszowy, że jego kontrkandydat Kukiz na debacie nie pamiętał jego nazwiska.
Biorąc pod uwagę różnego rodzaju kursy można śmiało grać następujące zdarzenia :
Korwin-Mikke over 5.0 1.60 STS
Kukiz over 9.0 1.40 STS
Korwin-Mikke - Ogórek 1 1.35 STS
Korwin-Mikke - Jarubas 1.10 STS
Zacznijmy od Janusza Korwina-Mikke, którego kampania wyborcza była zarówno bardzo ciężka ale przyniosła bardzo dobre efekty. Największe liczby wyborców na spotkaniach ze swoim kandydatem, zdecydowanie największy kandydat młodego pokolenia, które może mieć ogromny wpływ na potencjalne wybory swoich rodzin. Korwin po raz kolejny (tak samo jak w przypadku wyborów do Europarlamentu) jest niedoceniany i po raz kolejny zrobi over podany przez bukmacherów. Należy zwrócić uwagę na to, że bukmacherzy z całą pewnością posługują się wynikami zbiorczymi sondaży w których Korwin wypada zazwyczaj blado. Prawda jest taka, że po raz kolejny jego notowania nie są przedstawione w sondażach tak jak prawdopodobnie wyjdzie to w wyborach. Osobiście spodziewam się ok. ~10% tego kandydata i nie uważam, żeby był to wynik, który jest dla niego nieosiągalny w tych wyborach. KORWiN posiada bardzo zmobilizowany młody elektorat, który jest zwolennikiem radykalnych zmian w Polsce. Z całą pewnością wszyscy zwolennicy tego ugrupowania ruszą na wybory i oddadzą głos na swojego faworyta.
Co do Kukiza w ostatnich dniach sondaże mocno skoczyły mu w górę. Co ciekawe w opinii nie tylko mojej jak i wielu innych ludzi Kukiz wypadł zdecydowanie najsłabiej (pomijając Tanajno) we wtorkowej debacie prezydenckiej. Warto zauważyć, że jest &quot;celebrytą&quot;, który posiada nazwisko kojarzone zarówno ze sceny i działalności społeczno-politycznej. Z cała pewnością osiągnie dobry wynik głównie dlatego, że ludzie chcą zmian, a boją się głosować na kreowanych &quot;świrów&quot; przez reżimowe media takich jak Korwin-Mikke czy inni anty-systemowi kandydaci. Kandydat ten zgarnie z całą pewnością duże poparcie osób, które nie uczestniczą na bieżąco w życiu politycznym ale mają zwyczajnie dość wyboru pomiędzy PO i PiS-em, bo to się wszystkim przejadło - dlatego dużą część tego elektoratu zgarnie Kukiz, który potrafi składnie formułować zdania, jednać sobie wyborców ale jeśli chodzi o program niestety nie pokazywać nic co byłoby rzetelnym rozwiązaniem dla naszego kraju. W związku z tym, że jest znany - dosyć często jak na kandydata anty-systemowego pojawiał się w mediach, otrzymał pełne poparcie na żywo od Wojewódzkiego (Kuba zachęcał ludzi również do głosu na Pawła) jestem przekonany, że bardzo duża część osób, która szuka sobie kandydata, który może rzekomo coś zmienić postawi właśnie na Kukiza.
 
J 159

jonaszdt

Użytkownik
nie idzie czytac tych bredni tutaj, Korwin jak i Kukiz nie sa przeciwko PO ale przeciwko POPISOWI !!! Korwin beke cisnie z Dudy(ale jelopy od Korwina pojda glosowac przeciwko Bronkowi hehe), Kukiz sam nie wie czy popierac czy nie. Czy Bronek czy Duda to niewiele sie zmieni i kazdy to wie a juz lepszy stary Bronek(marionetka) niz nowa marionetka.
podsumowujac niezla beka z wczutych typkow na forum argumentujacych swoje przekonania jak i coraz wieksza beka z tego kraju.
Wyborcy Korwina pójdą głosować przeciwko Komorowskiemu a nie na Dudę przygłupie.
Dla wielu lepszy jest jest kandydat Pis-u bo przynajmniej potrafi się zachować a twój Bronek kompromituje Polskę na każdym kroku.
 
emil1702 380

emil1702

Użytkownik
Zapisełam się do komisji. Jestem po szkoleniu. Oto czego się dowiedziałem się na szkoleniu: Głosy wychodzące poza kratkę są NIEWAŻNE. chyba,że są na Bronisława Komorowskiego.
Głosy na Korwina w mojej komisji są zawsze nieważne. Wychodzą poza kratkę wszystkie bez wyjątku. Co drugi głos na Dudę wychodzi poza kratkę i też jest nieważny. Na Bronisława wszystkie są ważne. Urzędujący prezydent zawsze ma ważne głosy. Nawet jak głos jest pomiędzy kratkami. Np pomiędzy Komorowskim a Korwinem trzeba go podciągnąć do góry na Komorowskiego.
Co ciekawe w innej komisji gdzie mój znajomy pracuje co dziesiąty głos na Korwina ma być ważny, żeby jakiś % uzyskał. No bo na wiecach tłumy. Potem ma być tłumaczone, że dużo ludzi na wiecach ale większość w wieku 16-17 lat dlatego Korwin uzyskał taki niski wynik.
Nie dostałem instrukcji co do Kukiza, Jarubasa, Kowalskiego, Tanajno, Ogórek, Wilka.
I najważniejsze. W Komisji w tym roku będą długopisy z czarnym atramentem bo społeczeństwo chce przyjść ze swoimi. Większość ludzi w domu ma długopisy z atramentem niebieskim. Więc głos oddany długopisem z niebieskim atramentem = NIEWAŻNY. Chyba, że na Komorowskiego to uznaje się kolor jest czarny.
Głosy liczymy ręcznie, żeby nie było cyrku z systemem. Jeżeli Komorowskiemu wychodzi mniej niż 50% to mamy odjąć brakującą liczbę % Kandydatowi, który w komisji będzie drugi i dać Komorowskiemu. Np. Komorowski ma 46% a Duda 26% to zabieramy Dudzie 4% i Dajemy Komorowskiemu dzięki Czemu będzie stosunek głosów 50% do 22%. Zaleca się dodawać 1%-2% więcej żeby nie było równe 50% ale 51%,52%.
Każdy z komisji zobowiązany jest zagłosować na Komorowskiego Bronisław Maria. Głos będzie oddawany przed otwarciem lokali wyborczych pod nadzorem specjalnej komisji.
Będę robić tak jak kazali bo podpisałam papiery, które zabrali ze sobą. Inaczej nie dostanę pieniędzy. Ktoś inny też jest w komisji? Mieliście już wytyczne?&quot; Oto jak się robi wybory w POlsce.
Tekst z pewnej miejscowości ponad 60 000 ludzi...
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Nie wiem skąd ta linia, ale bardzo mnie ona cieszy. W styczniu Komorowski miał 65%, ale dzisiaj Pan Bronek ma procent...35% co zostało pokazane 30 minut temu. Komorowskiego poparcie spada, nie przekroczy tej granicy, nie ma żadnych szans. Nie będę pisał więcej, każdy wie kim jest Komorowski i jak fatalna kampanie przeprowadził jego sztab.
Bronisław Komorowski under 42.5% @ 1.45
Kolejna super linia, kolejna z kosmosu. Kukiz ma 15% poparcia według sondażu, a może mieć jeszcze wieksze, gdy Ci niezdecydowanie pójda zagłosować &quot;na kogoś nowego&quot; to zagłosuja na niego, bo Korwin nie jest lubiany.
Paweł Kukiz over 9% @ 1.35
Kolejna linia z dupy, no kto tam pracuje, kto się tym zajmuje? Komorowski nie będzie miał więcej niż 10% nad Duda, teraz 8% różnicy, przez te dni nie podskoczy mu, nie wierze w to. Przeciez to by była ogromna przewaga, a na to się nie zapowiada.

B. Komorowski - A. Duda (+12.5%) @ 1.60

No ku*wa sondaż pokazuje że blisko 70% chce iśc zagłosować, a tu linia 55.5% i 53.5% no skąd te linie, powiedzcie mi skąd? Polacy lubia te wybory, i chętnie chodza do wyborów na Prezydenta RP. W poprzednich wyborach prawie 55% frekwencja teraz będzie wyżej. Dużo kandydatów, dużo ciekawych typu: Komorowski, Duda, Kukiz, Palikot, Korwin, Kowalski. Każdy znajdzie coś dla siebie można powiedzieć. Obstawiam frekwencje w granicach 60%. Dla mniej odważnych niższa linia.
over 53.5% @ 1.57
over 55.5% @ 2.50
Wszystko z STS. | Dla mnie niektóre zakłady to lokaty.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Betsson jeszcze lepszy i jeszcze lepiej szaleje ????
Wystawianie lini 44.5 na Komorowskiego to żart, LOKATA 15%. Przecież jak będzie miał 40% to cud.

BronOUT Komorowski poniżej 44.5% poparcia @ 1.15
 
J 18

_jarl_

Użytkownik
Andrzej Duda - Paweł Kukiz(+17%) typ: Kukiz (+17%) kurs 1.87 w Betano

Kukiz jest na fali wznoszącej, wszystkie sondaże z ostatnich dni dają mu 13-15% bez niezdecydowanych. Powód? Przede wszystkim wcześniejsze badania opinii pokazały, że to on będzie trzecią siłą, więc elektorat anty POPiSowy zaczął coraz częściej wskazywać go jako swoja preferencję wyborczą. To działa jak samo nakręcający się mechanizm rośnie poparcie-&gt;szansa na dogonienie czołowej dwójki-&gt;rosną sondaże-&gt;jeszcze bardziej wzrasta poparcie itd. Dudzie natomiast ciężko będzie przebić poziom Pisu czyli te 30%. Sam żelazny elektorat to 20-25% ale przy normalnej frekwencji, a ponieważ zapowiada się wysoka to będzie to bliżej 20%. Do tego dojdą oczywiście głosy zagorzałych przeciwników Komorowskiego, ale oni mają dużo innych opcji z Kukizem na czele, więc łączny wynik raczej wypadnie poniżej 30%.
Alternatywne zakłady do AKO w Fortunie Duda &lt;32,5 po 1.7 albo Kukiz &gt;9,05 po 1.35
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Tekst z pewnej miejscowości ponad 60 000 ludzi...Zapisełam się do komisji. Jestem po szkoleniu. Oto czego się dowiedziałem się na szkoleniu: Głosy wychodzące poza kratkę są NIEWAŻNE. chyba,że są na Bronisława Komorowskiego.
Głosy na Korwina w mojej komisji są zawsze nieważne. Wychodzą poza kratkę wszystkie bez wyjątku. Co drugi głos na Dudę wychodzi poza kratkę i też jest nieważny. Na Bronisława wszystkie są ważne. Urzędujący prezydent zawsze ma ważne głosy. Nawet jak głos jest pomiędzy kratkami. Np pomiędzy Komorowskim a Korwinem trzeba go podciągnąć do góry na Komorowskiego.
Co ciekawe w innej komisji gdzie mój znajomy pracuje co dziesiąty głos na Korwina ma być ważny, żeby jakiś % uzyskał. No bo na wiecach tłumy. Potem ma być tłumaczone, że dużo ludzi na wiecach ale większość w wieku 16-17 lat dlatego Korwin uzyskał taki niski wynik.
Nie dostałem instrukcji co do Kukiza, Jarubasa, Kowalskiego, Tanajno, Ogórek, Wilka.
I najważniejsze. W Komisji w tym roku będą długopisy z czarnym atramentem bo społeczeństwo chce przyjść ze swoimi. Większość ludzi w domu ma długopisy z atramentem niebieskim. Więc głos oddany długopisem z niebieskim atramentem = NIEWAŻNY. Chyba, że na Komorowskiego to uznaje się kolor jest czarny.
Głosy liczymy ręcznie, żeby nie było cyrku z systemem. Jeżeli Komorowskiemu wychodzi mniej niż 50% to mamy odjąć brakującą liczbę % Kandydatowi, który w komisji będzie drugi i dać Komorowskiemu. Np. Komorowski ma 46% a Duda 26% to zabieramy Dudzie 4% i Dajemy Komorowskiemu dzięki Czemu będzie stosunek głosów 50% do 22%. Zaleca się dodawać 1%-2% więcej żeby nie było równe 50% ale 51%,52%.
Każdy z komisji zobowiązany jest zagłosować na Komorowskiego Bronisław Maria. Głos będzie oddawany przed otwarciem lokali wyborczych pod nadzorem specjalnej komisji.
Będę robić tak jak kazali bo podpisałam papiery, które zabrali ze sobą. Inaczej nie dostanę pieniędzy. Ktoś inny też jest w komisji? Mieliście już wytyczne?&quot; Oto jak się robi wybory w POlsce.
Nie idzie takich głupot po prostu słuchać. Już ludziom z bajki Maciarewicza (bo nie wierzę, że w to wierzą wszyscy sympatycy PiSu) się kompletnie popier.... Bywałem swojego czasu wielokrotnie w obwodowych komisach, czasami jak przewodniczący. De facto żadne fałszerstwo na poziomie komisji obwodowej jest niemożliwe ! Wszystko odbywa się jawnie - czyli liczenie, w momencie kiedy zostajemy członkiem takiej komisji stajemy się urzędnikami, a nie sympatykami partii, jak byłem przewodniczącym rozmawialiśmy o wszystkim tylko nie o polityce. Poznałem zresztą wtedy 2 całkiem fajne dziewczyny... Wracając do liczenia - każdy x w kratce czy wychodzi czy nie wychodzi jest jako głos ważny, jest zresztą do tego instrukcja. Liczenie i przeliczanie jest kilkukrotne bo najczęściej coś się nie zgadza i trzeba kilka razy liczyć. Nad kartami problematycznymi typu x niewyraźny czy pomiędzy kratkami - debatuje cała komisja. Nikt nic nie zabiera ze stołu żeby zniszczyć w klopie ???? Generalnie z mojego doświadczenia wynika, że atmosfera jest bardzo miła, są osoby w zupełnie różnym wieku. Najgorsze było zawsze to szykowanie rano ok 4:30 urn i stołów ????
Jeśli mogę uwierzyć w jakieś fałszerstwa to już szybciej na poziomie komisji okręgowych i PKW, ale tam też jest nadzór no i zawsze ktoś z obwodowej może sprawdzić. Śmieszy mnie ten ruch ochrony wyborów itd. - to jest właśnie absurd kosmitów od Antoniego Maciarewicza - ciągłe spiski - wybuchy, sztuczna mgła, a teraz wybory. Myślę, że jak gościu wraca do domu to pierwsze co robi to sprawdza codziennie czy nie ma podsłuchów ????
 
I 365

iczasopisma

Użytkownik
Bywałem swojego czasu wielokrotnie w obwodowych komisach, czasami jak przewodniczący. De facto żadne fałszerstwo na poziomie komisji obwodowej jest niemożliwe !
Tym jednym zdaniem pogrążyłeś się, jako osoba pozbawiona wyobraźni.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Osobiście nawet się nie zdziwię jak prezydentem zostanie Andrzej Duda. Przypominam, że wybory samorządowe rok temu wygrał PiS.
Niechęć do Bronisława Komorowskiego jest moim zdaniem o wiele większa niż 5 lat temu. Do tego uważam, że Andrzej Duda jest o wiele bardziej reprezentatywny niż Jarosław Kaczyński (choć ten był bardziej znany).
W drugiej turze jak sami widzimy, 5 lat temu dzieliło kandydatów tylko niecałe 6%, w tym roku wszyscy anty systemowi mogą zagłosować na Dudę.
Dlatego kurs 4-5 na Andrzeja wygląda bardzo atrakcyjnie. Istnieje jeszcze możliwość skontrowania w II turze i byciem zarobionym obojętnie kto wygra, bo kursy na Comorrę na pewno wzrosną. :cool:
Powiem tyle, zwycięstwo Dudy (nawet te dzisiejsze sondażowe) wcale mnie nie zdziwiło, a powiem nawet lepiej.
Nowym prezydentem Polski zostanie Andrzej Duda.
To jest tak pewne jak śnieg w Alpach. Nie ma innej opcji, czekam już tylko jakie kursy będą na to zdarzenie, choć teraz i tak nie będzie się opłacało zagrać, bo zapewne kurs wynosił będzie 1,20-1,40.
Wystarczy spojrzeć na lata poprzednie i jak dużo PO traciło w drugiej turze.
Kto zaskoczył? PAWEŁ KUKIZ. Człowiek pojawił się znikąd, z pół roku może rok w polityce i wygrywa z Korwinem-Mikke &quot;krulem&quot; o ponad 15% głosów, a facet przecież siedzi w polityce dobre 50 lat.
Myślę, że po zliczeniu głosów niewiele one będą odbiegać od tych sondażowych, jedynie pozostali kandydaci z małym poparciem mogą mieć jakieś wahania.
Brawa dla samotnego wilka bez sztabu, bez pieniędzy, bez tej całej otoczki czyli Grzegorza Brauna który aktualnie wyprzedził Ruch Narodowy.
 
Do góry Bottom