>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory prezydenckie w Polsce (2015)

xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
piszcie co tam chcecie o Kukizie ale dla mnie Kukiz zajmujący 3 miejsce w wyborach to pewniak.
http://ewybory.eu/wybory-prezydenckie-2015/sondaze-prezydenckie/
Sondaże mówią same za siebie i nie widzę powodów dla jakich ludzie deklarujący głosowanie na niego mają zrezygnować
Kto uzyska lepszy wynik? (Korwin-Kukiz) - Kukiz 1.30 Betsafe
Do wyborów myślę że spadnie do 1.15, sam wczoraj grałem po 1.35
Kurs dość śmieszny bo wcale Kukiz takim wielkim faworytem nie jest. Sondaże sondażami,ja im nie ufam. Ile % dawali komorowskiegmu na początku? Chyba podchodziło pod 60 ale ostatnie 40% wygląda już racjonalnie chociaż i tak pewnie jest zawyżone. Trzeba pamiętać,że będą debaty i moim zdaniem sporo osób może się zorientowac,że Kukiz nie ma za bardzo programu i ma merytoryczne braki. W naszych czasach niestety mozna być prezydentem idiotą mimo to sądzę,że w debatach na finiszu JKM zabierze sporo głosów Kukizowi.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Żeby nie odbijać od tematu, w STSie widziałem zakład na poniżej 2% dla Janusza Palikota. Co o tym sądzicie? Ten człowiek jest już skończony w polityce, z roku na rok jego poparcie maleje. Nawet w sondażach jest tam gdzieś daleko poza Kukizem, Ogórek, Korwinem-Mikke. Jest może gdzieś wyższa linia?
W Fortunie jest linia 2,25. Na under kurs 1,65. Dla porównania w Betssonie jest linia 2,5 i za poniżej płacą 1,35.
Skończony jest, co do tego nie ma chyba wątpliwości. Głosują na niego chyba jedynie przeciwnicy kościoła bo przez ostatnie lata tylko tym się zajmuje. Problemem jest tylko brak kandydata na lewicy z poglądami antykatolickimi i pronarkotykowymi i z braku laku niektórzy mogą zagłosować na Janusza ale wątpię, żeby zrobił ponad 2%.
Też się zastanawiam na under 2,75% na Jarubasa (kurs 1,80 w Fortunie). PSL to w prezydenckich była zawsze kaszana totalna, nawet Waldek Pawlak ostatnio miał 1,75%. Co mówić o Jarubasie, który jest praktycznie nieznany. To nie wybory do sejmu czy samorządu, że trzeba głosować na partię która żywi bo to być albo nie być dla partyjnych i ich rodzin. Prezydent nie ma tylu stołków do rozdania więc i parcie mniejsze ????
Kurs dość śmieszny bo wcale Kukiz takim wielkim faworytem nie jest. Sondaże sondażami,ja im nie ufam. Ile % dawali komorowskiegmu na początku? Chyba podchodziło pod 60 ale ostatnie 40% wygląda już racjonalnie chociaż i tak pewnie jest zawyżone. Trzeba pamiętać,że będą debaty i moim zdaniem sporo osób może się zorientowac,że Kukiz nie ma za bardzo programu i ma merytoryczne braki. W naszych czasach niestety mozna być prezydentem idiotą mimo to sądzę,że w debatach na finiszu JKM zabierze sporo głosów Kukizowi.
Popatrz jakich mieliśmy prezydentów ???? Polacy nie zwracają uwagi na merytoryczne braki, przecież Bronisław ma ponad 40% ???? Kukiz gada dość sensownie, interesująco w porównaniu z resztą stawki. Sam jestem ciekawy debaty bo trio Kukiz-Korwin-Braun mogą zrobić spore widowisko ze swoimi poglądami. Tym bardziej, że obejrzy to pewnie sporo ludzi, którzy polityką się nie interesują.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Tak offtopicowo bo sam pisałem żeby w tym wątku się nie bawić w politykę, ale coś muszę napisać. Byłem w UPR i znałem Korwina kiedy pewno część z was była jeszcze w okresie prenatalnym ???? Z racji koneksji rodzinnych obracałem się w tym towarzystwie od jakiś 26 lat. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że coś co w teorii wygląda pięknie w praktyce może być katastrofą. Korwin chce rozgonić państwo w 3 diabły i sprowadzić je do poziomu XIX w czyli wyłącznie armia, policja itd najważniejsze funkcje. Niestety najsilniejsze jednostki mogą się tak odnaleźć, ale wiele innych osób znalazło by się na ulicy. Przez to właśnie, że nie było żadnej ochrony państwa pojawiały się drastyczne sytuacje. Korwin mówi o Azji Hongkongu itd gdzie podatki wynoszą kilka procent. Wspaniale, tylko zapomina dodać, że jak ktoś jest stary i nie odłożył sobie sam na emeryturę i nie ma rodziny po prostu umrze z głodu. W świecie Korwina matki z dziećmi, które by nie płaciły za mieszkanie po prostu były by wyrzucane na bruk i miały by liczyć na przychylność instytucji dobroczynnych które wg. Korwina by się tym zajmowały. Ale jak by nie chciały to by się nie zajmowały. Warto się przyjrzeć temu programowi dokładnie i skonfrontować go z rzeczywistością i wtedy to nie wychodzi tak ładnie. Do tego dzisiaj, po 26 latach nie mamy już tak naprawdę do czynienia z kapitalizmem jak w XIX w. gdzie był człowiek (właściciel) i pracownik tylko z władzą wielkich prywatnych holdingów działających quasi jak małe państwa z własnymi regulaminami, zasadami itd, które traktują ludzi jak instrumenty. Reasumując - na papierze to wszystko ładnie gra - niskie podatki, wiele miejsc pracy, niskie bezrobocie, redukcja urzędów, ale w rzeczywistości nie bierze on pod uwagę czynnika ludzkiego - ich słabości, nieporadności i zagubienia. Co do kwestii obyczajowych i konserwatywnego nastawienia Korwina nie zgadzam się z tym, jednakże sprawy dyskryminacji gejów czy roli kobiet nie są istotne. Korwin mówi głośno to co wiele osób myśli w naszym społeczeństwie i mimo, że nie zgadzam się z takim myśleniem nie uważam aby to było rolą polityków zmieniać to.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
@AKA SHAKAL Zapomniałeś jeszcze o Hitlerze i strzelaniu do górników. A Wipler to pijak i pobił policjantów.. Nie wiem czy świadomie czy nie, ale powtarzasz ten sam ból dupy, który codziennie słychać w mediach. Tak jak z tym strzelaniem do górników. 100 razy to powtarzają we wszystkich możliwych dziennikach aż w końcu ciemny lud to kupi. I jak widać kupuje sądząc po takich wpisach.
Jeden z nielicznych który widzę potrafi coś sensownego napisać.
@AKA SHAKAL, jesteś tak samo &quot;ciemny&quot; jak tak dziennikarka ale to niestety normalne w tym kraju także nie masz się czym przejmować. Chociaż oczywiście zgadzam się że pisanie o Kukizie że jest członkiem układu czy coś w tym stylu to brednie ale to co napisałeś o Korwinie to niestety pokaz Twojej inteligencji...
https://www.youtube.com/watch?v=RxjxgJMQ3J8
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Tak offtopicowo bo sam pisałem żeby w tym wątku się nie bawić w politykę, ale coś muszę napisać. Byłem w UPR i znałem Korwina kiedy pewno część z was była jeszcze w okresie prenatalnym ???? Z racji koneksji rodzinnych obracałem się w tym towarzystwie od jakiś 26 lat. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że coś co w teorii wygląda pięknie w praktyce może być katastrofą. Korwin chce rozgonić państwo w 3 diabły i sprowadzić je do poziomu XIX w czyli wyłącznie armia, policja itd najważniejsze funkcje. Niestety najsilniejsze jednostki mogą się tak odnaleźć, ale wiele innych osób znalazło by się na ulicy. Przez to właśnie, że nie było żadnej ochrony państwa pojawiały się drastyczne sytuacje. Korwin mówi o Azji Hongkongu itd gdzie podatki wynoszą kilka procent. Wspaniale, tylko zapomina dodać, że jak ktoś jest stary i nie odłożył sobie sam na emeryturę i nie ma rodziny po prostu umrze z głodu. W świecie Korwina matki z dziećmi, które by nie płaciły za mieszkanie po prostu były by wyrzucane na bruk i miały by liczyć na przychylność instytucji dobroczynnych które wg. Korwina by się tym zajmowały. Ale jak by nie chciały to by się nie zajmowały.
Brawo! Jak dla mnie trafiłeś w sedno Korwina. Społeczeństwo polskie nie umie oszczędzać. Z racji obecnych dochodów nie ma nawet na to szans, dlatego nie odnalazłoby się z dnia na dzień w korwinowym państwie, gdzie skończyłaby się jakakolwiek opiekuńczość i ze wszystkim obywatele zostaliby pozostawieni sami sobie. Polaków najpierw należałoby nauczyć oszczędzać, bo to co proponuje JKM doprowadziłby w większości przypadków do (znając naszych rodaków) zwiększonej konsumpcji, a nie do odkładania na emeryturę czy jakichkolwiek ubezpieczeń zdrowotno-społecznych. Minąłby rok, dwa i ludzie wyszliby na ulice i mieliby gdzieś fakt, że to jest w głównej mierze ich wina, bo nie potrafili sami o siebie zadbać. Winą obarczyliby Mikkego za to, że nie ma ich kto leczyć albo nie mają co do garnka włożyć. I co on zrobiłby wtedy? Kazałby do nich strzelać?
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
z wolnych i niezależnych mediów
Rozumiem że adres strony to niezalezna.pl więc dlatego to są niezależne media? ???? Nie chcę mi się nawet tych głupot czytać bo już kiedyś też &quot;niezależnie&quot; media oskarżały że jest Żydem i takie tam. Chłopie, Kukiz nie ma żadnego programu, jedyne co on potrafi to wygłaszać do ludzi po zawodówkach populistyczne hasła i nic więcej! To jest taka &quot;manipulacja&quot; słabymi jednostkami, pokrzyczy do górników że są okradani to oni zaraz jak jeden mąż razem z nim &quot;złodzieje, złodzieje&quot;. Naprawdę, nie wiem czy to jeszcze wypada się śmiać czy już spieprzać z tego kraju...
 
J 127

jester72

Użytkownik
I właśnie dlatego Kukiz wygrywa z JKM. Plus to że mówi wyraźniej, a nie tak bełkotliwie. Bez obrazy, ale w polityce takie niuanse tez mają znaczenie. Nixon przegrał swego czasu debatę z JFK m.in. dlatego, że był nieogolony i źle wypadł w TV! A co do Niezależnej to bardziej chodziło mi o to, że trudno wrzucić ich do jednego wora z przywołanymi przeze mnie mediami, cieszącymi się zasłużoną niesławą ???? A jeśli chodzi o Twój ewentualny wyjazd z Polski to wybacz, ale to już całkowicie nie moja sprawa...
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Nie wiem czy świadomie czy nie, ale powtarzasz ten sam ból dupy, który codziennie słychać w mediach
bo ciężko mieć dostęp do innych źródeł informacji niz popularne stacje telewizyjne i uważać dokładnie to, co zostało przekazane w poście można o Korwinie powiedzieć sporo rzeczy złych, ale żeby od razu kłamać?
ale to co napisałeś o Korwinie to niestety pokaz Twojej inteligencji...
Wiedziałem, że od razu zacznie się burza od zwolenników Korwina, ale Wy nie przytoczyliście ani jednego argumentu. Ja przytoczyłem Wam fakty i to nie są wyssane z palca słowa tylko prosto z ust &quot;krula&quot; internetu Korwina-Mikke. Widziałem z nim kilka programów np. ten z Tele5 który leci po godzinie bodajże 23:00 &quot;Bez pardonu&quot; czy widziałem jego debatę z młodymi ludźmi na TVP Info, już zapomniałem jak ten program się nazywa.
Jego wypowiedzi o kobietach, o niepełnosprawnych czy inne idiotyczne wypowiedzi nie są bzdurami czy kłamstwami tylko są faktami. Dla mnie to skreśla jego jako kandydata już na starcie.
Są o wiele bardziej inteligentni, posiadający kulturę osobistą kandydaci jak np. Grzegorz Braun, Marian Kowalski czy chociażby Paweł Kukiz na których z miłą chęcią oddam głos, a oni też nie kompromitują się w co drugim wywiadzie jakąś kretyńską wypowiedzią, którą później &quot;korwiniści&quot; muszą komuś interpretować (zupełnie jak Pismo Święte) i tłumaczyć o co &quot;krulowi&quot; chodziło i jakie było tak naprawdę przesłanie jego wypowiedzi.
Korwin-Mikke promuje wyścig szczurów, dla niego życie ludzkie nie ma żadnej wartości. Facet zatrzymał się na XIX wieku czy gloryfikuje jakieś Stany Zjednoczone z 1920 roku. Hello?! Mamy 2015 rok, XXI wiek. Jego argumenty kompletnie mnie nie przekonują.
Nawet na pytanie dla wyżej wspomnianego wywiadu dla TVP Info od publiczności (młodzieży) nie potrafił odpowiedzieć jakie państwo jest zbliżone z jego poglądami. Bo po prostu takiego nie ma. Jego polityka jest nierealna, to wyimaginowana rzeczywistość Janusza. Facet chce zlikwidować podatki, służbę zdrowia, publiczną edukację, przepisy BHP, prawo pracy, sanepid, minimalną płacę, umowy o pracę itd. - przynajmniej takie poglądy głosi.
Jego tok myślenia wygląda tak - nie poradzisz sobie w życiu, miałeś ciężej, dopadła Cię choroba, nie jesteś wystarczająco inteligentny, zaradny, cokolwiek innego. Człowieku kogo to obchodzi? Jedz piach, jesteś chory? Trzeba było się ubezpieczyć. Wyznaje zasadę jak sobie pościeliłeś tak się wyśpisz. Jego wizja jeszcze bardziej by rozwarstwiła społeczeństwo na bogatych i skrajnych biedaków.
On wychodzi z założenia, że każdy jest inteligentny i w ogóle fafarafa zaradny, będzie zarabiał miliony. Widać, że kompletnie nie zna ludzi, niech pojedzie na jakieś wsie czy gdziekolwiek, gdzie ludzie nie mają internetu i wykopu...
Wystarczy zobaczyć do kogo on dociera przede wszystkim, do ludzi młodych, do ludzi nieznających prawdziwego życia, do ludzi którzy ledwo co wytarli mleko z pod nosa. Tak samo jak z tymi umowami z pracodawcą, on sobie myśli, że tam ileś tysięcy osób pracodawców by zgadzało się na jakieś warunki za dobry pieniądz, a prawda jest taka, że ludzie zatrudnialiby jak najtaniej bo żadne przepisy by tego nie weryfikowały. A Ci co by mieli rodziny do wyżywienia godziliby się na głodowe stawki i mielibyście &quot;konkurencję&quot; na rynku pracy czy pracować za 1 zł czy 2 zł za godzinę.
Wizja kraju kompletnego chaosu, przynajmniej tak ja to widzę. Jeszcze raz napiszę, są inni kandydaci o wiele lepiej reprezentujący się i mający przede wszystkim lepsze poglądy niż internetowy &quot;krul&quot; polityk, a moim zdaniem bardziej celebryta vel Korwin-Mikke.
Amen!
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
S 440

straszaksam

Użytkownik
szakalku, w ani jednym miejscu nie napisałem że jestem zwolennikiem korwina, więc zanim wysnujesz wnioski - jakikolwiek, nie tylko taki - to przeczytaj parę razy co ktoś napisał ????
@edit
no i widzę, że nie trollowałeś przynajmniej. To pogratulować argumentów tylko ????
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Żeby jednak Korwina trochę tym razem bronić powiem, że kraj który miał jak najdłuższy okres &quot;czystego kapitalizmu&quot; czyli USA jest obecnie potęgą i wciąż ma niższe podatki niż np. w większości krajów UE. Tygrysy azjatyckie w ciągu dosłownie 20 lat przeobraziły się również w wielkie potęgi więc pomijając te czynniki społeczne o których pisałem wyżej generalna zasada jest słuszna i niskie podatki najczęściej oznaczają kapitał i wiele miejsc pracy. Problem tylko jest obecnie jeden i na to nikt, również Korwin nic nie poradzi. Najwięcej środków z budżetu idzie obecnie wcale nie na tak znienawidzonych urzędników, bo z tego co pamiętam z ustaw budżetowych to wciąż jakieś kilka procent. Najwięcej idzie do ZUSu i musi iść bo ZUS nie ma pieniędzy jakie kiedyś odkładali emeryci bo to się zawsze odbywało w chory sposób, że bieżące pokolenie pracuje na poprzednie. Jeśli by zlikwidować obowiązkowy ZUS, który jest największą zmorą firm (po 2 latach to ponad 1000zł) i oczywiście od każdej umowy z pracownikiem to owszem nam - osobom obecnie pracującym by było lepiej, ale nasi rodzice i dziadkowie by po prostu umarli. Ciekawe więc jak by to Korwin rozwiązał ? Pomysły dotyczące wprowadzenia mechanizmów rynkowych do oświaty już bardziej mi się podobają. Co do służby zdrowia już w zasadzie są wprowadzone - przez ostatnie 10 lat większość prywatnych przychodni ma podpisane umowy z NFZ, niestety dotyczy to tylko POZ bo już ze specjalistami jest problem - jest ich po prostu za mało. Problem służby zdrowia jest bardzo skomplikowany. Reasumując - Korwin nigdy w życiu nie rządził - był zawsze w opozycji. Chciałbym żeby jego partia mogła być w jakiejś koalicji i jak by się zetknął z realnymi problemami ciekawe jak by je rozwiązywał. Przypominam też, że dawno, dawno temu Korwin był wielkim sojusznikiem Tuska - w czasach Kongresu Liberalno Demokratycznego i UPR. Poglądy liberalne na gospodarkę były zbieżne. Tylko właśnie Tusk rządził i wprowadzenie takich liberalnych zasad było po prostu nie możliwe ani ekonomicznie ani matematycznie. Wobec tego wszystkiego ewentualne problemy społeczne to pikuś. Wszyscy tzw antysystemowcy powinni się zastanowić czy zmiana tego systemu jest w ogóle możliwa.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Podaj jakiś link do wypowiedzi Korwina to Ci wytłumaczę o co mu chodziło. Ma specyficzny język, często używa różnych metafor które nie każdy rozumie. W wielu wywiadach się z tego tłumaczył że jego słowa są często źle interpretowane.
Jego wypowiedzi o kobietach, o niepełnosprawnych czy inne idiotyczne wypowiedzi nie są bzdurami czy kłamstwami tylko są faktami. Dla mnie to skreśla jego jako kandydata już na starcie.
Jeśli chodzi o wypowiedzi o kobietach to wiele razy się z tego tłumaczył więc możesz sobie poszukać, tego jest pełno. Jeśli chodzi o niepełnosprawnych to coś masz namyśli? Mówi prawdę jaka jest, dlaczego jeśli pokazuję się z wielką pompom igrzyska ludzi pełnosprawnych a niepełnosprawnych się poniekąd dyskryminuje, nikt tego nie ogląda ani nikt nie chcę tego transmitować? Chyba zgodzisz się że taka jest prawda...? A to że Korwin o tym mówi wprost a nie jak ktoś go zapyta czy oglądał paraolimpiadę to kłamie w stylu &quot;oczywiście, piękna zawody, dużo wzruszeń, pięknie ci ludzie walczą z przeciwnościami losu&quot;. Mi się takim czymś chcę rzygać i prawie każdy polityk zapytany o paraolimpiadę tak by odpowiedział a Korwin wali prosto z mostu. Niestety ale większość polityków to są zwykli kłamcy którzy jak klakierzy powtarzają tylko to co lud chce usłyszeć, wyszło to wszystko razem z aferą podsłuchową jacy to oni wszyscy nie są &quot;ą i ę&quot;...
Są o wiele bardziej inteligentni, posiadający kulturę osobistą kandydaci jak np. Grzegorz Braun, Marian Kowalski czy chociażby Paweł Kukiz na których z miłą chęcią oddam głos, a oni też nie kompromitują się w co drugim wywiadzie jakąś kretyńską wypowiedzią, którą później &quot;korwiniści&quot; muszą komuś interpretować (zupełnie jak Pismo Święte) i tłumaczyć o co &quot;krulowi&quot; chodziło i jakie było tak naprawdę przesłanie jego wypowiedzi.
Oczywiście, wszyscy przed kamerami są super kulturalni i w ogóle ale czy łudzisz się że oni są tacy naprawdę? Korwin jest szczery do bólu i dla mnie to jest mega zaleta. Może użyję argumentu z innego podwórka. Jeśli miałbyś wybór i kierowałbyś się tym że ktoś jest bardziej elokwentny, kulturalny i itp. to kogo wybrałbyś pomiędzy Clintonem i Bushem? Zapewne tego pierwsze tylko że to właśnie Clinton brał udział chociażby w tzw. aferze rozporkowej a nie Bush więc ocenianie ludzi, a raczej polityków w takim kontekście jest dla mnie głupotą. Zobacz sobie taki serial jak &quot;House of Cards&quot;, tam jest idealnie pokazane jak to wygląda przed kamerami, przed wyborcami a jak wygląda w rzeczywistości. Ba, wspomniany wcześniej Clinton sam nawet jakiś czas temu powiedział że polityka przedstawiona w tym serialu jest nawet gorsza niż w rzeczywistości ale Ty wolisz wierzyć że taki Kukiz to jest niemal anioł i zbawca Polski...
Korwin-Mikke promuje wyścig szczurów, dla niego życie ludzkie nie ma żadnej wartości. Facet zatrzymał się na XIX wieku czy gloryfikuje jakieś Stany Zjednoczone z 1920 roku. Hello?! Mamy 2015 rok, XXI wiek. Jego argumenty kompletnie mnie nie przekonują.
W XX wieku USA były największym mocarstwem tak samo jak w wieku XXI. Różnica jest jednak taka że wtedy ten kraj się cały czas rozwijał, można oczywiście mówić że był to wynik I WŚ a później II ale patrząc co teraz dzieję się w USA to chyba nie jest nic dobrego? Jak tak dalej pójdzie to za niedługo chociażby Chiny przejmą &quot;pałeczkę&quot; po Amerykanach jeśli chodzi o największą światową gospodarkę gdzie te niecałe 100 lat temu to nie byłoby do pomyślenia. Chociaż nie jestem pewien czy o to Ci chodziło.
Nawet na pytanie dla wyżej wspomnianego wywiadu dla TVP Info od publiczności (młodzieży) nie potrafił odpowiedzieć jakie państwo jest zbliżone z jego poglądami. Bo po prostu takiego nie ma. Jego polityka jest nierealna, to wyimaginowana rzeczywistość Janusza. Facet chce zlikwidować podatki, służbę zdrowia, publiczną edukację, przepisy BHP, prawo pracy, sanepid, minimalną płacę, umowy o pracę itd. - przynajmniej takie poglądy głosi.
Nie widziałem tego programu to się nie odniosę, ale to są właśnie niektóre z postulatów dla których ludzie na niego głosują. Obecna służba zdrowia wygląda tak, do niektórych lekarzy czeka się miesiącami a nawet latami, z badaniami jest tak samo. Czy dla Ciebie normalne jest to że komuś grozi utrata np. wzroku i trzeba jak najszybciej zrobić badania to się nie da tylko trzeba czekać te kilka miesięcy gdzie ta choroba pogłębi się tak że już się z tym nic nie zrobi, to jest normalne? W tych szpitalach jest często tzw. &quot;syf i malaria&quot; bo to co jest państwowe to wiadomo jak przeważnie wygląda. Ja płacę składkę na służbę zdrowia ale wolę iść zapłacić i jestem przyjęty od razu, wiem że idąc do dentysty usługa jest wykonana profesjonalnie bo to ja wybieram do jakiego gabinetu idę, co to za lekarz, jakie ma opinie. Gdyby sprywatyzować służbę zdrowia, nie płaciłbyś co miesiąc nie wiadomo na co, jest konkurencja i wiadomo że jakość usług się wtedy podnosi. Chcesz sobie zrobić jakieś badania, idziesz, płacisz i masz profesjonalnie wykonaną usługę gdzie chcesz i u kogo chcesz. Teraz też płacisz bo musisz a jak wcześniej pisałem, później trzeba czekać... Niektórzy dzięki temu już się nie doczekali...
Jego tok myślenia wygląda tak - nie poradzisz sobie w życiu, miałeś ciężej, dopadła Cię choroba, nie jesteś wystarczająco inteligentny, zaradny, cokolwiek innego. Człowieku kogo to obchodzi? Jedz piach, jesteś chory? Trzeba było się ubezpieczyć. Wyznaje zasadę jak sobie pościeliłeś tak się wyśpisz. Jego wizja jeszcze bardziej by rozwarstwiła społeczeństwo na bogatych i skrajnych biedaków
Bo tak wygląda ten świat, to chcesz być traktowany jak dziecko przez swoje państwo? Socjalizm to jest to samo co komunizm i za komuny raczej super nie było a tu masz tylko bardziej &quot;cywilizowany&quot; odłam tego systemu który został obalony w 89 roku. Czy normalne jest to że płacisz ze swojej wypłaty załóżmy 500zł tych wszystkich podatków i później te pieniądze do Ciebie wracają że masz np. darmowy dostęp do edukacji, tak? Tylko że te pieniądze przejdą przez tych wszystkich urzędników, polityków i w sumie nie wiem jak to nazwać i te pieniądze będzie miał w pewien sposób zwrócone tylko że nie 500zł ale 200zł... Podatki powinny iść tylko na te rzeczy podstawowe i nic więcej. Sam nie potrafisz nimi rozporządzać? Jak nie potrafiłbyś sobie poradzić bez polityków to raczej o Tobie źle świadczy. W sumie lepszym przykładem jest ZUS, przecież to jest studnia bez dna, policz sobie ile byś sam mógł odłożyć pieniędzy jakbyś nie płacił ZUSowi. Możesz sobie pieniądze zainwestować sam, jest OFE są jakieś lokaty długoterminowe więc wybór jest duży a jak załóżmy zarobisz &quot;dla&quot; ZUSu jakąś kwotę pieniędzy to ile realnie z tej kwoty zobaczysz pieniędzy? Tam jest tylu urzędników, marnują pieniądze na budowanie niemal jakiś pałaców jako swoje siedziby i skąd ta kasa się bierze? Chyba to jest jasne, jak lubisz być okradany to już Twoja sprawa.
On wychodzi z założenia, że każdy jest inteligentny i w ogóle fafarafa zaradny, będzie zarabiał miliony. Widać, że kompletnie nie zna ludzi, niech pojedzie na jakieś wsie czy gdziekolwiek, gdzie ludzie nie mają internetu i wykopu...
Takie jest prawo dżungli, jak jesteś słaby to głosuj na SLD. Oni Ci zapewnią wszystko, służbę zdrowia, socjal, mieszkanie socjalne i będziesz żył jak w raju. Oczywiście zdajesz sobie sprawę jaki &quot;element&quot; z tego wszystkiego korzysta...? Pomyśl sobie tak, zarabiasz załóżmy 4000zł brutto, 1/4 zabiera Ci państwo i to państwo za ten Twój 1000zł utrzymuję mieszkanie dla jakieś patologicznej rodziny której jedynym zajęciem jest chlanie. Czyli z tego wychodzi że, osoba która ciężko pracuje i zarabia dobrze za swoją pracę dopłaca do jakiś meneli którym się nie chcę pracować, wolą żyć w jakimś syfie, w mieszkaniu komunalnym i jedynym ich celem w życiu jest to żeby się nawalić. Super! Tak powinno być...
Wystarczy zobaczyć do kogo on dociera przede wszystkim, do ludzi młodych, do ludzi nieznających prawdziwego życia, do ludzi którzy ledwo co wytarli mleko z pod nosa.
Tylko tak to niestety wygląda, że Polska ma bodaj najwięcej studentów w Europie więc to o czymś świadczy. Ludzie którzy w tej chwili mają &quot;swoje&quot; lata to w większości ludzie po zawodówkach czy nawet po podstawówkach więc jest tu taka właśnie zależność że teraz ci ludzie młodzi są po prostu inteligentniejsi i widzą więcej. Jak to mówi Korwin, na niego głosują głównie młodzi którzy wierzą że coś da się zmienić a nie siedzieć tylko w tym syfie. Dlatego właśnie tylu ludzi młodych wyjechało bo już w tym syfie nie chcieli siedzieć i zależało im żeby ich rodziny nie żyły w tym chorym kraju. Nie mają po prostu jeszcze wypranych mózgów jak większość starszych którym nie zależy. Żyją sobie za jakieś śmieszne pieniądze bez perspektyw więc już mają to gdzieś co się dzieje.
Tak samo jak z tymi umowami z pracodawcą, on sobie myśli, że tam ileś tysięcy osób pracodawców by zgadzało się na jakieś warunki za dobry pieniądz, a prawda jest taka, że ludzie zatrudnialiby jak najtaniej bo żadne przepisy by tego nie weryfikowały. A Ci co by mieli rodziny do wyżywienia godziliby się na głodowe stawki i mielibyście &quot;konkurencję&quot; na rynku pracy czy pracować za 1 zł czy 2 zł za godzinę.
Powiem szczerze, na temat umów i poglądów Korwina aż tak bardzo się nie zagłębiałem ale raczej nie jest tak jak mówisz i znowu przeinaczasz fakty zapewne. Jutro sobie to sprawdzę dokładnie bo chcę pisać bez sensu.
Wizja kraju kompletnego chaosu, przynajmniej tak ja to widzę. Jeszcze raz napiszę, są inni kandydaci o wiele lepiej reprezentujący się i mający przede wszystkim lepsze poglądy niż internetowy &quot;krul&quot; polityk, a moim zdaniem bardziej celebryta vel Korwin-Mikke.
W Korei Północnej jest za to porządek, wszyscy wiedzą gdzie jest ich miejsce, kto jest panem i w ogóle jest tam super. Nawet nie wiem o co Ci chodzi z tym że lepiej się prezentują... Czy chodzi o sposób ubiory, wymowy czy...? Jak już wcześniej pisałem, Clinton też się dobrze prezentował a jak już był prezydentem to ruchał swoje podwładne i je molestował. Jak chcesz wierzyć w to że politycy to są jakieś anioły które chcą zbawić świat to w to wierz dalej, Korwin jest szczery i nie robi siebie kogoś kim tak naprawdę nie jest. Sikorski też się dobrze prezentował a po aferze podsłuchowej wyszło jaki jest naprawdę ale lepiej się oszukuj że politycy to są niemal jak święci. Tak nie jest i Korwin po prostu nie udaje. Polecam Ci zobacz sobie ten serial to może czegoś nowego się nauczysz o polityce: http://www.filmweb.pl/serial/House+of+Cards-2013-620036
Sory za błędy jeśli jakieś tu są, ale już jest taka godzina że mi się tego nie chcę drugi raz czytać i sprawdzać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Niestety najsilniejsze jednostki mogą się tak odnaleźć, ale wiele innych osób znalazło by się na ulicy. Przez to właśnie, że nie było żadnej ochrony państwa pojawiały się drastyczne sytuacje. Korwin mówi o Azji Hongkongu itd gdzie podatki wynoszą kilka procent. Wspaniale, tylko zapomina dodać, że jak ktoś jest stary i nie odłożył sobie sam na emeryturę i nie ma rodziny po prostu umrze z głodu.
typie większość emerytów jest tak biedna,że i tak tylko egzystuje. Takie głupawe argumenty nawet do dzieci nie trafią,jak wielu dorosłych ludzi byłoby na tyle nieodpowiedzialnych żeby nie odłożyć pieniędzy na starość?
To ile ludzie dostają z zusu to ułamek tego ile by mieli gdyby sami mogli wpłacić nawet na nieoprocentowane konto. Nawet nie muszę specjalnie dodawać,że ten system emerytalny upadnie i co będą mogli zrobić emeryci jak im obetną pieniądze jeszcze bardziej? Ano wtedy będzie za późno troszkę.

W świecie Korwina matki z dziećmi, które by nie płaciły za mieszkanie po prostu były by wyrzucane na bruk i miały by liczyć na przychylność instytucji dobroczynnych które wg. Korwina by się tym zajmowały. Ale jak by nie chciały to by się nie zajmowały. Warto się przyjrzeć temu programowi dokładnie i skonfrontować go z rzeczywistością i wtedy to nie wychodzi tak ładnie.
Poczytaj AMA z gościem pracującym w opiece społecznej. Pisał,że bodajże 80% ludzi,którzy dostają pieniądze z państwa to zwyczajne patole. Organizacje charytatywne będą potrafily pomóc tym potrzebującym.

Reasumując - na papierze to wszystko ładnie gra - niskie podatki, wiele miejsc pracy, niskie bezrobocie, redukcja urzędów, ale w rzeczywistości nie bierze on pod uwagę czynnika ludzkiego - ich słabości, nieporadności i zagubienia.
Hahaha, większość ludzi tego skądinąd pożałowania godnego typu tak desperacko broni jakichkolwiek chęci zmian,że jest to aż niewiarygodne i to podpierając tak dziwnymi argumentami że ma się czasem wrazenie rozmowy z dzieckiem.
Czemu tyle osób myśli,że JKM miałby to wszystko zrobić jak za dotknięciem magicznej różdżki? Przecież nie będzie tak,że jutro nagle wszyscy będą bogaci itp. no ale to nie znaczy żeby nic nie robić. Państwom azjatyckim zajęło kilkadziesiąt lat żeby z biedy dojść do poziomu na którym są teraz. U nas mnóstwo osób nie rozumie,że trzeba upływu lat żeby dogonić inne kraje.
 
J 127

jester72

Użytkownik
Podaj jakiś link do wypowiedzi Korwina to Ci wytłumaczę o co mu chodziło. Ma specyficzny język, często używa różnych metafor które nie każdy rozumie. W wielu wywiadach się z tego tłumaczył że jego słowa są często źle interpretowane.
No i sam widzisz - facet nie umie przekazać w sposób jasny i zrozumiały swoich poglądów. A polityk który tego nie potrafi jest skazany na klęskę.

W Korei Północnej jest za to porządek, wszyscy wiedzą gdzie jest ich miejsce, kto jest panem i w ogóle jest tam super. Nawet nie wiem o co Ci chodzi z tym że lepiej się prezentują... Czy chodzi o sposób ubiory, wymowy czy...? Jak już wcześniej pisałem, Clinton też się dobrze prezentował a jak już był prezydentem to ruchał swoje podwładne i je molestował. Jak chcesz wierzyć w to że politycy to są jakieś anioły które chcą zbawić świat to w to wierz dalej, Korwin jest szczery i nie robi siebie kogoś kim tak naprawdę nie jest. Sikorski też się dobrze prezentował a po aferze podsłuchowej wyszło jaki jest naprawdę ale lepiej się oszukuj że politycy to są niemal jak święci. Tak nie jest i Korwin po prostu nie udaje. Polecam Ci zobacz sobie ten serial to może czegoś nowego się nauczysz o polityce: http://www.filmweb.pl/serial/House+of+Cards-2013-620036
Sory za błędy jeśli jakieś tu są, ale już jest taka godzina że mi się tego nie chcę drugi raz czytać i sprawdzać.
Pomiędzy kompletnym chaosem a zamordyzmem jak w Korei Północnej istnieje niezmierzony obszar krajów NORMALNYCH z różnymi odcieniami liberalizmu tak gospodarczego jak i światopoglądowego. To że nie ma zgody na kompletny chaos, nie musi oznaczać i nie oznacza automatycznie zgody na totalitaryzm.
A co do House of cards, cóż, jeśli swoją wiedzę o polityce czerpiesz z serialu to ja już na to nie mam argumentów.
I najważniejsze - forum bukmacherskie ma pomagać w typowaniu, opisywać jak jest, a nie jak powinno być. Zapisz się do partii, zostań jej &quot;członkiem&quot; i produkuj się &quot;ideowo&quot; na wielu stronach, które są do tego przeznaczone.
 
T 0

totentam

Użytkownik
Jeśli chodzi o niepełnosprawnych to coś masz namyśli? Mówi prawdę jaka jest, dlaczego jeśli pokazuję się z wielką pompom igrzyska ludzi pełnosprawnych a niepełnosprawnych się poniekąd dyskryminuje, nikt tego nie ogląda ani nikt nie chcę tego transmitować? Chyba zgodzisz się że taka jest prawda...? A to że Korwin o tym mówi wprost a nie jak ktoś go zapyta czy oglądał paraolimpiadę to kłamie w stylu &quot;oczywiście, piękna zawody, dużo wzruszeń, pięknie ci ludzie walczą z przeciwnościami losu&quot;.
Sam na to wpadłeś wcześniej czy Korwin Ci podpowiedział? Czyli uważasz, że dajmy na to pływak bez nogi powinien rywalizować z pełnosprawnym i to byłoby sprawiedliwe i niedyskryminujące? Korwin nie owija w bawełnę i to jest jego zaleta wg Ciebie. Z resztą on powiedział, że paraolimpiada jest jak wybory na najbrzydszą kobietę świata. Więc w takim razie niepełnosprawni powinni chyba siedzieć w domu w czterech ścianach przez całe życie. Mieliśmy już w historii jednego polityka, ktory również walił zawsze z grubej rury. Józef Beck się nazywał o ile Ci to coś mówi i znasz jego historię i wiesz do czego to doprowadziło.
Czy dla Ciebie normalne jest to że komuś grozi utrata np. wzroku i trzeba jak najszybciej zrobić badania to się nie da tylko trzeba czekać te kilka miesięcy gdzie ta choroba pogłębi się tak że już się z tym nic nie zrobi, to jest normalne?
.
A czy dla Ciebie normalne będzie, że jeśli dana osoba nie będzie miała za co wcześniej wykupić odpowiednich ubezpieczeń zdrowotnych to wyrzucą ją na bruk? I czy to coś zmieni, że wtedy nie będzie kolejek?
Takie jest prawo dżungli,
Myślałem, że jest coś takiego, co odróżnia człowieka od reszty stworzeń. Ale dla Korwinistów takie coś nie istnieje. Przetrwa silniejszy, słaby dla swojego dobra musi zginąć.
I NA KONIEC WISIENKA NA TORCIE!
Jutro sobie to sprawdzę dokładnie bo chcę pisać bez sensu.
Bez komentarza. Właściwie sam udowodniłeś, że polemika z tobą jest bezcelowa.
 
wer890 300

wer890

Użytkownik
To jest temat o wyborach. Shakal to ze nie umiesz słuchać ze zrozumieniem to pewnie tez wina Korwina to nie ????
@Shakal nie wypowiadaj sie a temat polityki z każdym postem pogrążasz się ;)
On wychodzi z założenia, że każdy jest inteligentny i w ogóle fafarafa zaradny, będzie zarabiał miliony. Widać, że kompletnie nie zna ludzi, niech pojedzie na jakieś wsie czy gdziekolwiek, gdzie ludzie nie mają internetu i wykopu...
To sa tylko twoje halucynacje, człowiek mało inteligenty ale pracowity u Korwina bedzię miał dobrze, bo nie bedzię płacił dochodowego, ZUS&#39;u.
kolejny mistrz
No i sam widzisz - facet nie umie przekazać w sposób jasny i zrozumiały swoich poglądów. A polityk który tego nie potrafi jest skazany na klęskę.
Powiem ci prawdę, choć smutną , to Ty jesteś skazany na klęskę, ponieważ nie umiesz słuchać.
Badania sondażowe przeprowadzane sa na zlecenie stacji telewizyjnych, czasami rządu ( CBOS), i nie maję małe odzwierciedlenie w rzeczywistości.
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
luque 2,2K

luque

Użytkownik
Powiem tak.Nikt nie jest idealny z kandydatow.
Jeden ma powiazania z WSI.Jeden gada to co chca uslyszec , jednego wspiera kosciol , inny za to duzo mowi a czesc go nie rozumie.
Dla mnie liczy sie to by wkoncu usunac ta cala agenture z wladzy by taki Bronek przestal okradac nasz kraj.
Sam ogolnie chce isc glosowac na Kukiza.
Mozecie powiedziec na niego wiele ale dla mnie jest to czlowiek -oczywiscie nie idealny bo taki sie jeszcze nie urodzil ale wie jakie jest tu szambo.
Moze nie miec ogromnego programu wyborczego (i tak ile z tego kazdy robi ?;))
ale chociaz przeszkodzi tym wszystkim rosyjskim i niemieckim pacholkom w niszczeniu kraju.Przynajmniej w to wierze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
M 98

mokatoopl

Użytkownik
Typy na wybory ode mnie, bez zbędnego gadania, bo jest go i tak za dużo w tym wątku :
Czy będzie II tura ? TAK kurs : 1,05 buk : Bah stawka : 9/10
Adam Jarubas under 2,5 % kurs : 1,80 buk : Bah stawka : 4/10
Bronisław Komorowski under 42,5 % kurs : 1,85 buk : Bah stawka : 3/10
Janusz Korwin Mikke over 4,5 % kurs : 1,55 buk : Bah stawka : 6/10
Janusz Palikot under 1,5 % kurs : 1,70 buk : Bah stawka : 5/10
Magdalena Ogórek under 4,5 % kurs : 1,65 buk : Bah stawka : 7/10
 
E 147

ernestbugaj

Użytkownik
Nie ma sensu przekonywać SHAKAL&#39;a bo to przykład zatwardziałego etatysty i socjalisty. Tylko oni usprawiedliwiają odbieranie siłą pieniędzy jednym, żeby pomóc innym. Zresztą to taki standardowy argument - jak ludzie zatroszczą się o siebie jak zabraknie państwa. Otóż zatroszczą się. W Chile nie istnieje coś takiego jak państwowa straż pożarna. Chilijczycy sami finansują sprzęt, ubrania, szkolenia dla swoich strażaków a w małych i średnich miejscowościach prawie każdy mężczyzna w wieku powyżej 16 lat brał udział w gaszeniu jakiegoś pożaru. I to działa, wiem to z pierwszej ręki. Skoro więc tak podstawową służbę można zostawić ludziom do dobrowolnego zorganizowania, to ze wszystkim jest możliwe. No chyba, że Polacy to jakiś gorszy naród i nie potrafiłby tego zrobić? Ja rasistą nie jestem, ale większość etatystów najwraźniej tak, bo ciągle się słyszy jakie to Polaków małpy i powystrzelają się nawzajem jak tylko dać im broń.
edit: SHAKAL rozumiem, że popierasz ustawę hazardową i opodatkowanie zakładów? Bo przecież dla tych 5%, którzy mają kłopoty przez granie wszyscy powinniśmy przestać się w to bawić?
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
typie większość emerytów jest tak biedna,że i tak tylko egzystuje. Takie głupawe argumenty nawet do dzieci nie trafią,jak wielu dorosłych ludzi byłoby na tyle nieodpowiedzialnych żeby nie odłożyć pieniędzy na starość?
To ile ludzie dostają z zusu to ułamek tego ile by mieli gdyby sami mogli wpłacić nawet na nieoprocentowane konto. Nawet nie muszę specjalnie dodawać,że ten system emerytalny upadnie i co będą mogli zrobić emeryci jak im obetną pieniądze jeszcze bardziej? Ano wtedy będzie za późno troszkę.
Egzystuje, ale żyje... Tu się zgadzam - jak by sami odkładali by mieli kilka razy więcej.

Poczytaj AMA z gościem pracującym w opiece społecznej. Pisał,że bodajże 80% ludzi,którzy dostają pieniądze z państwa to zwyczajne patole. Organizacje charytatywne będą potrafily pomóc tym potrzebującym.
A &quot;patole&quot; to nie ludzie ? Mają umierać na ulicach w XXI w. ? To jest właśnie ta niedojrzałość młodych ludzi. Sam wiem bo taki byłem kiedy byłem w UPR, a życie potrafi być tak zaskakujące, że każdy z nas może zostać &quot;patolem&quot; - uwierz mi.

Hahaha, większość ludzi tego skądinąd pożałowania godnego typu tak desperacko broni jakichkolwiek chęci zmian,że jest to aż niewiarygodne i to podpierając tak dziwnymi argumentami że ma się czasem wrazenie rozmowy z dzieckiem.
Czemu tyle osób myśli,że JKM miałby to wszystko zrobić jak za dotknięciem magicznej różdżki? Przecież nie będzie tak,że jutro nagle wszyscy będą bogaci itp. no ale to nie znaczy żeby nic nie robić. Państwom azjatyckim zajęło kilkadziesiąt lat żeby z biedy dojść do poziomu na którym są teraz. U nas mnóstwo osób nie rozumie,że trzeba upływu lat żeby dogonić inne kraje.
I tu się zgadzam, tak jak piszę w innym poście, mógłby trochę Korwin pobawić się w koalicji, myślę, że Polsce wyszło by to na zdrowie - takie nowe liberalne podejście.
 
Do góry Bottom