>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory prezydenckie w Polsce (2015) - dyskusja polityczna

darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Prezydent na jedną ustawę
W jednym z programów tv, przyciśnięty Kukiz, powiedział że po wprowadzeniu JOW-ów byłby skłonny podać się do dymisji. Zresztą jedna ta ustawa odbiłaby się bardzo szeroko, mogłoby się okazać, że Niesiołowskiego nie ma sejmie, że Korwin jest w nim dożywotnio. W dalszej perspektywie okazałoby się, że dobrze zorganizowana mniejszość mogłaby mieć własne koło poselskie, i korzysta z niego do promowania własnych inicjatyw. Nasuwa mi się znowu Korwin, ale on pokazuje jak bardzo sukces wyborczy sprawił, że stał się stałym komentatorem tego co w Polsce się dzieje. I dzięki temu rośnie mu poparcie, bo dociera do ludzi z ekranów tv.
 
tie-break 7,2K

tie-break

Użytkownik
Wyniki miałem przedstawić pod koniec miesiąca ale zrobię to teraz ponieważ będę w domu 30 kwietnia. Dla jednych będzie to zaskoczenie,a dla innych nie. Chciałbym wyrazić swoją opinię na ten temat. Zebrałem 478 głosów i chciałbym podkreślić, że nie są to tylko głosy z naszego forum. Oczywiście można zarzucić, że ankieta może być bez sensu ponieważ głosowi ludzi niepełnoletni a takich pewnie sporo jest na naszym forum. Mimo wszystko na chłopski rozum ktoś w wieku 17 lat również jest obywatelem Polski, chodzi o całokształt. Przeraża mnie oczywiście, że wiele ludzi nie będzie szło na wybory ponieważ mówią &quot;mój głos nic nie zdziała&quot; myśli tak 10 tysięcy osób....fakty nasuwają się same. Wiem, że 478 osób w porównaniu na cały kraj to tyle co nic, garstka ale mimo wszystko jest to pewne odzwierciedlenie. Media takie jak TVN pokazują, że Komorowski ma 40% poparcia głosów!!! Ludzie nie wierzcie w to!!! Takie stacje jak TVN będą robić wszystko aby zaczernić wyniki i manipulować ludźmi aby głosowali na Komorowskiego. Ponieważ taki zwyczajny Nowak siądzie sobie przed TV zobaczy taki sondaż gdzie Komorowski ma 40% i pomyśli &quot;aaaa nie idę na wybory przecież on i tak wygra&quot; albo &quot; aaaa zagłosuję na Komorowskiego ponieważ i tak nie ma z nim kto walczyć&quot;. MEDIA KŁAMIĄ!!! Jeśli chodzi o mnie to GŁOSUJĘ NA KROWINA, TAK!!! :] Ludzie którzy nie chcą iść na wybory, zastanówcie się, obejrzyjcie spoty czy filmy z wypowiedziami na internecie a nóż zmienicie zdanie. Dziękuję za uwagę ;)

 
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Miałem właśnie napisać, że oglądałem Politykę przy kawie Grzegorza Brauna. Miałem zapuścić ją, ale poprzednik to zrobił. Mądry gość.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Mądry gość.
Bardzo mądry. Mam nadzieję, że wejdzie do Sejmu i Senatu z list Kukiza albo Korwina. Przyda się taki papierek lakmusowy na tych partaczy z Platformy. Gość nie owija w bawełnę niczego się nie boi i śmiem twierdzić jest nie do zagadania przez nikogo. Olejnikową to by w 3 słowach rozjechał, dlatego też Stokrotka go pewnie nie zaprosi.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Mnie to ciekawi co niektórzy widzą w Kukizie? Oczywiście, gdybym miał wybierać pomiędzy nim a Bulem albo Dudą to wybrałbym jego ale... Jak dla mnie to jest taki piosenkarzyna który sobie wymyślił że zbawi świat. To jest taki Wałęsa XXI wieku z tym że to były inne czasy i teraz co on może zrobić? Z demokracją nie wygra bo podobno lepszego ustroju nie ma więc co najwyżej może sobie kijem powymachiwać przed kancelarią premiera jak chce obalić system.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Mnie to ciekawi co niektórzy widzą w Kukizie? Oczywiście, gdybym miał wybierać pomiędzy nim a Bulem albo Dudą to wybrałbym jego ale... Jak dla mnie to jest taki piosenkarzyna który sobie wymyślił że zbawi świat. To jest taki Wałęsa XXI wieku z tym że to były inne czasy i teraz co on może zrobić? Z demokracją nie wygra bo podobno lepszego ustroju nie ma więc co najwyżej może sobie kijem powymachiwać przed kancelarią premiera jak chce obalić system.
Głosy w dużej mierze na Kukiza to Ci którzy zaznaczają opcję &quot;ŻADEN Z POWYŻSZYCH&quot; i wybierają Kukiza bo mają dość Platformy, dość PSL-u, dość reszty partii zasiadających w sejmie. Będzie miał dużo ponad 10%, a w wyborach parlamentarnych stworzy ruch obywatelski który zrobi 5%. Poza tym jak Petru i Balcerowicz zrobią nową partię to sporo straci PO, z tym że oni to koalicjant PO z miejsca.
Gość idzie z jednym przesłaniem JOW-y sam powiedział że jeśli przeforsował by tą zmianę (na ten moment nierealne) to zrezygnuje z urzędu Prezydenta.
Tu robi wrażenie:
https://www.youtube.com/watch?v=5isNC6QI7JU#t=93
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Robi wrażenie? Ciekawe w jaki sposób, może na tych górnikach po zawodówkach... Duży krzyczy ale jaki ma pomysł na to żeby to zmienić? Nie chcę się już w to zagłębiać ale jeśli jego jedynym celem to przeforsowanie JOW (ciekawe jak to chce zrobić z urzędu prezydenta) to przecież dla mnie to jest jakiś żart.
Poza tym ja też mogę iść pozbierać górników żeby mnie posłuchali i będę tylko populistyczne hasła i też będę miał poparcie... On akurat wygląda w sumie jak taki robol to te jego jęki docierają do tych ludzi ale konkretnie jaki on ma pomysł chociażby na te kopalnie? JOW? Kopalnie to powinny być sprywatyzowane a nie żebym ja ze swoich podatków dopłacał do ich &quot;13&quot; czy jakiś barbórek. Jeszcze przechodzą na emeryturę w wieku bodaj 45 lat, zarobki znacznie wyższe niż inni pracownicy fizyczni zatrudnieni w sektorze prywatnym i oni jeszcze mają źle...?! Ale Kukiz nie jest głupi, pójdzie po głosy do górników, pielęgniarek czy inny &quot;biedaków&quot; którzy żerują na większość z nas bo jak ktoś pracuję w prywatnej firmie to co chwilą strajków się raczej nie ogłasza a ta hołota co chwila jakieś wymagania. To wszystko powinno być sprywatyzowane i zarabiać na siebie. Chcę iść do dentysty? To wybieram sobie tego dentystę, płacę za usługę i tyle a nie jak jest teraz, syf i mogiła a na głupie badanie trzeba czekać miesiącami. Dlatego jestem właśnie za Korwinem bo jego postulaty są takie że państwo mnie nie grabi a ja sam mogę sobie wybrać na co przeznaczę te pieniądze a jak będzie większa konkurencja to nawet te zapyziałe szpitale staną się konkurencyjne bo inaczej splajtują. Dodam jeszcze że z tego co wiem Pan Kukiz jest prawicowce ale jakby doszedł do władzy (oczywiście nie mówię tu o prezydenturze bo to żadna realna władza nie jest) to pewnie budżet państwa &quot;zamieniłby&quot; się w Caritas i to raczej z prawicą nic nie ma wspólnego, wręcz odwrotnie.
 
daavid5 671

daavid5

Użytkownik
Bardzo mądry. Mam nadzieję, że wejdzie do Sejmu i Senatu z list Kukiza albo Korwina. Przyda się taki papierek lakmusowy na tych partaczy z Platformy. Gość nie owija w bawełnę niczego się nie boi i śmiem twierdzić jest nie do zagadania przez nikogo. Olejnikową to by w 3 słowach rozjechał, dlatego też Stokrotka go pewnie nie zaprosi.
Jego poglądy np. na temat in-vitro są akurat dla mnie nie do zaakceptowania.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Nowy sondaż TNS dla TVP
PBK 39% (-7)
Duda 25% (+1)
Kukiz 11%! (+5)
Druga tura zapłacona jak nie sfałszują wyników.

A to jest bardzo ciekawa grafika:
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Czyli, albo ludzie czytać nie potrafią, albo no właśnie :grin:
Mam taką pracę że dużo gadam z ludźmi i zapewniam Cię, że jakbyś pracował tu gdzie ja, to zdałbyś sobie sprawę że w tym kraju żyją prawie sami idioci. Nie mówię tego wcale na wyrost. Problemy z czytaniem a przede wszystkim rozumieniem tego co się czyta, to już w ogóle dla niektórych czarna magia, więc nie ma się co dziwić tym wynikom.
@dawid.400
Co do tej grafiki, ludzie głosujący na PIS to głównie... no wiadomo kto. Myślę, że PO wystraszyło się że Bronusiowi spada poparcie, to nawołują do głosowania na Kukiza bo wiedzą że i tak na tym straci głównie Duda, związku z tym jaki ma elektorat PIS i Kukiz. Ja innego nie mam wyjaśnienia.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Co do tej grafiki, ludzie głosujący na PIS to głównie... no wiadomo kto.
No kto? jestem ciekawy.
Myślę, że PO wystraszyło się że Bronusiowi spada poparcie, to nawołują do głosowania na Kukiza bo wiedzą że i tak na tym straci głównie Duda, związku z tym jaki ma elektorat PIS i Kukiz. Ja innego nie mam wyjaśnienia.
Duda nic nie straci na tym. Moim zdaniem to promowanie Kukiza jest po to aby osłabić Korwina bo obaj antysystemowi a Krul obecnej władzy bardzo nie pasuje jeśli zdobyłby te 10% w parlamentarnych. Poza tym na tłiterze piszą że może Kukiz to casus Palikota, ale ja w to nie chcę wierzyć. Chociaż to dobry znajomy Schetyny także sam nie wiem.
 
Do góry Bottom