>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory parlamentarne w Polsce (2015)

Status
Zamknięty.
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Wszyscy jesteśmy manipulowani. Tyle, że starsze pokolenie (over 30) przez IV władzę tj. TVN, Wyborcza, Newsweek. A młodsi przez V władzę na jaką wyrasta internet, który należy w główniej mierze do Korwina i PiSu.
No tak, ale manipulacja, manipulacji nie równa. Mogę być manipulowany, że mam super władzę dbającą o ludzi, a faktycznie załatwiającą po cichu interesy przy ośmiorniczkach, ale gorzej jak tak manipulują, że im się uwierzy, a potem każą mi płacić jakieś 15 zł co miesiąc na beznadziejną tv publiczną.
Swoją drogą dzisiaj Giertych mający 4 dzieci ogłosił, że jeśli od stycznia PiS nie wprowadzi programu 500zł na każde dziecko wystąpi z pozwem zbiorowym przeciwko rządowi o 1500zł za każdy miesiąc. Dotychczasowa linia orzecznicza w podobnych sprawach była taka, że partie się zasłaniały, że nie mogą zrealizować obietnic wyborczych bo a to nie ma większości (bez koalicjanta), a to nie ma Prezydenta itd,a teraz nie ma jak się wykpić. Jest tu przepis o przyrzeczeniu publicznym. Nawet kiedyś na tym forum była taka sytuacja, że ktoś przyrzekł, że wpłaci każdemu jakąś kasę jak drużyna A przegra z drużyną B i oczywiście się nie wywiązał, a jest przepis na to. Wracając do Giertycha pewno to bardziej będzie spektakl medialny niż rzeczywistość prawna, ale będzie zabawa. W ogóle będzie zabawa z PiSem i ich rządami. Sporo osób które głosowały za &quot;zmianą&quot; przyzwyczajona była do spokojnych 8 lat, niejako się wychowali w tym okresie np. 11 latkowie 8 lat temu, którzy teraz głosowali itd, a zobaczą co to znaczy znowu sztorm na oceanie. Ja jednak osobiście życzę tej władzy sukcesów bo to będzie sukces całego kraju. Np teza o rozruszaniu popytu wewnętrznego poprzez te dodatki może się sprawdzić, ale jest to ogromne ryzyko. To jest wpompowanie ok 20 mld złotych, których nie ma. A z uszczelnienia na VACie czy nawet z podatku bankowego nie starczy. Do tego jeszcze dochodzi obniżenie wieku emerytalnego i kwota wolna od podatku. To są ogromne wydatki. No chyba, że rzeczywiście to świetnie poobliczali. Gliński mówił dzisiaj, że z uszczelnienia VATU jakieś 50 mld zł i z ucieczki zagranicznego kapitału poprzez optymalizację podatkową drugie 50 mld ucieka. Problem tylko w tym, że uszczelnić do 100% VATU nikomu na świecie się nie udało. Najbardziej Słowacja sobie poradziła na poziomie 30%, a co do optymalizacji to firmy działają w ramach UE więc jeszcze dojdzie problem prawny przepisów UE i wiele innych. Ale wierzmy w hasło Pani Premier - &quot;damy radę&quot; ???? Trzeba wierzyć ????
Korwin to ładnie podsumował, że woli żeby PiS pozostał oszustami wyborczymi niż żeby dotrzymał słowa bo inaczej kraj będzie trzeba zamknąć na kłódkę (cytat z pamięci, ale w miarę dosłowny)
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Sporo osób które głosowały za &quot;zmianą&quot; przyzwyczajona była do spokojnych 8 lat, niejako się wychowali w tym okresie np. 11 latkowie 8 lat temu, którzy teraz głosowali itd, a zobaczą co to znaczy znowu sztorm na oceanie.
No ja miałem 14 lat jak PO obejmowało władzę i nie powiem, żeby był to taki spokojny okres. PO nie zdążyło zacząć rządzić, a już wyszła afera z Sawicką, która chciała kręcić lody, a (nie)zawisły sąd zrobił z niej niemal męczennice narodową. Kolejne afery, które ujawniły taśmy tylko potwierdziły nieudolność tego gabinetu. Powiem obiektywnie, że tak zdyskredytowanego rządu jak ten który mieliśmy ostatnio, to chyba nie było po 89 roku. W Stanach urzędnik państwowy na takim szczeblu gdyby powiedział to co choćby Bieńkowska czy Sienkiewicz, miałby dożywotni zakaz pełnienia funkcji publicznych, no ale nie Polsce, gdzie wszystko można zamieść pod dywan chyba, że dotyczy to PiSu. W latach 2005-07 przestępca był nazywany przestępcą, a nie liczyło się to jakie ma układy. Wielkie rzeczy, że budzili go o 6 rano, gdyby nie kombinował toby się wyspał. Generalnie ja to mam gdzieś czy te 500 zł na dziecko będzie czy też nie. Głosowałem na PiS bo miałem dość tego, że władza przez wiele lat śmiała mi się prosto w twarz i tak mocno waliła mnie między poślady, że teraz ledwo mogę usiąść. Nie oczekuję, że nagle za Szydło czy Kaczyńskiego będzie inaczej ale liczę, że chociaż rozmiar &quot;członka&quot; ulegnie zmianie.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
No ja miałem 14 lat jak PO obejmowało władzę i nie powiem, żeby był to taki spokojny okres. PO nie zdążyło zacząć rządzić, a już wyszła afera z Sawicką, która chciała kręcić lody, a (nie)zawisły sąd zrobił z niej niemal męczennice narodową. Kolejne afery, które ujawniły taśmy tylko potwierdziły nieudolność tego gabinetu. Powiem obiektywnie, że tak zdyskredytowanego rządu jak ten który mieliśmy ostatnio, to chyba nie było po 89 roku. W Stanach urzędnik państwowy na takim szczeblu gdyby powiedział to co choćby Bieńkowska czy Sienkiewicz, miałby dożywotni zakaz pełnienia funkcji publicznych, no ale nie Polsce, gdzie wszystko można zamieść pod dywan chyba, że dotyczy to PiSu. W latach 2005-07 przestępca był nazywany przestępcą, a nie liczyło się to jakie ma układy. Wielkie rzeczy, że budzili go o 6 rano, gdyby nie kombinował toby się wyspał. Generalnie ja to mam gdzieś czy te 500 zł na dziecko będzie czy też nie. Głosowałem na PiS bo miałem dość tego, że władza przez wiele lat śmiała mi się prosto w twarz i tak mocno waliła mnie między poślady, że teraz ledwo mogę usiąść. Nie oczekuję, że nagle za Szydło czy Kaczyńskiego będzie inaczej ale liczę, że chociaż rozmiar &quot;członka&quot; ulegnie zmianie.
No widzisz to wszystko co napisałeś to prawda tylko tak naprawdę z tego wszystkiego co napisałeś nie wynika, że rząd czy PO jakoś zaszkodziło tobie lub twoim bliskim, a ja pisząc o sztormie mam na myśli sytuację gdy rządzący sprawiają, że obywatelom żyje się dużo gorzej lub powodują rozpoczęcie procesów zmierzających do upadku. Porównam za chwilę to do Hitlera, ale tylko żeby zobraozować o co mi chodzi, a nie broń Boże żeby porównywać w jakikolwiek sposób PiS do faszystów. Kiedy w Niemczech było bardzo źle, bezrobocie sięgało 80%,a inflacja była 10000%, rano kawa kosztowała 1zł, a wieczorem 1,40zł taka była inflacja znalazł się mąż opatrznościowy niejaki Adolf Hitler, który powiedział Niemcom, że wszystkiemu są winni Żydzi i jednocześnie uzdrowił gospodarkę. W 1940 r. kiedy właściwie cała Europa była jego, Niemcy nosili go na rękach. Ostatecznie przegrał w 1945 i to w olbrzymiej hańbie związanej z obozami. Wtedy kiedy go Niemcy wybierali i później nikt nawet nie przypuszczał jakie destrukcyjne procesy rozpocznie i jak to się skończy. Część inteligencji protestowała jednak i została szybko spacyfikowana. To oczywiście skrajny przykład, bardzo skrajny pokazujący jak łatwo ludziom wskazać winnego i nimi tak zmanipulować aby uwierzyli. Jednakże niewątpliwie decyzje Hitlera miały realny wpływ na życie Niemców. Zapowiedzi PiSu te gospodarcze mogą wywrócić finanse publiczne do góry nogami i tego wszyscy bardziej ogarnięci ludzie się boją. Część osób na tym forum pisało - co tam opinie prasy międzynarodowej czy rządów, co tam Pani Merkel co tam &quot;Żydowski&quot; Bank Światowy itd. Otóż pokażę tylko jeden skrótowy mechanizm jaki może spowodować PiS i jego zła współpraca z UE i instytucjami finansowymi: każde dziecko 500zł -&gt; drastyczne zwiększenie zadłużenia wewnętrznego i zewnętrznego aby to pokryć -&gt; rozwalenie progu ostrożnościowego -&gt; uzależnienie NBP - &gt; drastyczne obniżenie ratingu Polski w instytucjach finansowych -&gt; automatyczne drastyczne pogorszenie wartości wszystkich papierów dłużnych -&gt; problemy z płynnością -&gt; wyhamowanie wzrostu gosp -&gt;stopniowe zwiększenie bezrobocia -&gt; na końcu 30% ludzi bez pracy w tym ty
Inny jeszcze prostszy mechanizm: drastyczne podniesienie pøacy minimalnej i zniesienie umów śmieciowych -&gt;przeniesienie produkcji przez &quot;montownie&quot; do innych krajów gdzie nie będzie takich ograniczeń -&gt; gwałtowny wzrost bezrobocia -&gt;na końcu 30% ludzi bez pracy w tym ty
Z takich rzeczy, które PO zrobiła na szkodę wszystkich obywateli ja mogę tylko wyliczyć podniesienie VATu do 23%. Jeśli coś więcej poprawcie mnie, ale chodzi wyłącznie o zmianę, która dotknęła wszystkich, a nie jakieś regiony czy grupy.Tak więcja wiem, że PO sobie strasznie nagrabiła i nawet ja, obrońca PO i jej były wyborca obecnie na nich nie głosowałem, ale nie głosowałem też na PiS i mam wielką nadzieję, że nie rozpie.....szą państwa. A ty i inne osoby, które tam miały naście lat te 8 lat temu muszą się same przekonać jaka jest różnica między ośmiorniczkami i przekrętami na górze, a decyzjami wpływającymi na wszystkich ludzi w Polsce.
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
Czy jest szansa na legalizacje bukmacherki online w koncu 500 zl na kazde dziecko bedzie kosztowalo a budzet panstwa moze zarobic....
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Czy jest szansa na legalizacje bukmacherki online w koncu 500 zl na kazde dziecko bedzie kosztowalo a budzet panstwa moze zarobic....
Nie ma żadnych. Raczej wszystko może pójść w stronę jeszcze większego zaostrzenia lub nawet jak by się dorwał jakiś totalny oszołom - ścigania graczy za okres wcześniejszy bo granie było i jest przestępstwem u zagranicznych. PiS ma w tej sprawie zdanie bardzo ostre (Pisałem o tym tutaj w wakacje podczas ostrej wymiany zdań zakończonej ostrzeżeniem dla mnie). Na całe szczęście jest Wilk powiązany wcześniej z Korwinem i paru innych ludzi u Kukiza, którzy może coś wytłumaczą rządowi.
 
radegast 141

radegast

Użytkownik
Kiedy w Niemczech było bardzo źle, bezrobocie sięgało 80%,a inflacja była 10000%, rano kawa kosztowała 1zł, a wieczorem 1,40zł taka była inflacja znalazł się mąż opatrznościowy niejaki Adolf Hitler, który powiedział Niemcom, że wszystkiemu są winni Żydzi i jednocześnie uzdrowił gospodarkę.
Hiperinflacja w Niemczech miała miejsce 10 lat przed dojściem Hitlera do władzy, a jej szczyt to okupacja Zagłębia Ruhry przez wojska francuskie i belgijskie w 1923 roku. Bezrobocie w Republice Weimarskiej nigdy nie wynosiło 80% - max to trochę ponad 30% w końcu 1932 roku. Hitler nie uzdrowił niemieckiej gospodarki (polecam pracę &quot;Państwo Hitlera&quot; Goetza Alyego). Antysemityzm nie był leitmotivem kampanii NSDAP w kolejnych wyborach do Reichstagu w latach 30-stych.
Część osób na tym forum pisało - co tam opinie prasy międzynarodowej czy rządów, co tam Pani Merkel co tam &quot;Żydowski&quot; Bank Światowy itd.
Akurat opinie Merkelowej są warte tyle co funt kłaków. Niemcy niech zajmą się lepiej swoją gospodarką, bo jeszcze niedawno nazywano ich chorym człowiekiem Europy, a teraz niby mają być wzorem dla świata i to bez reform strukturalnych. Im więcej czytam artykułów o gospodarce Niemiec, tym bardziej nasuwa mi się skojarzenie z ostatnim skandalem w VW.
Opinie Banku Światowego powinny być brane pod uwagę, ale nie jako prawda objawiona. Prasa zagraniczna będzie pluć na rząd Szydło, choćby z powodu konserwatyzmu obyczajowego, a dodatkowo niestety masa artykułów nt Polski to przedruki z GW bądź teksty autorstwa jej dziennikarzy.
Z takich rzeczy, które PO zrobiła na szkodę wszystkich obywateli ja mogę tylko wyliczyć podniesienie VATu do 23%. Jeśli coś więcej poprawcie mnie, ale chodzi wyłącznie o zmianę, która dotknęła wszystkich, a nie jakieś regiony czy grupy.
Podwyższenie wieku emerytalnego, przejęcie OFE, brak waloryzacji kwoty wolnej od podatku przez co osoby mające dochody poniżej minimum egzystencji płacą podatek dochodowy (dziś Trybunał Konstytucyjny uznał to za niezgodne z Konstytucją).
mam wielką nadzieję, że nie rozpie.....szą państwa.
Tutaj w zupełności się zgadzamy;) Zepsuć jest łatwo...
BTW jak nowi ministrowie przejmą resorty to się chwycą za głowy jakie trupy w szafie im pozostawiła PO.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
No dobra mam chwile to napisze swoje 3 grosze ;)

No tak, ale manipulacja, manipulacji nie równa. Mogę być manipulowany, że mam super władzę dbającą o ludzi, a faktycznie załatwiającą po cichu interesy przy ośmiorniczkach, ale gorzej jak tak manipulują, że im się uwierzy, a potem każą mi płacić jakieś 15 zł co miesiąc na beznadziejną tv publiczną.
Czyli wychodze za zalozenia , ze nie placisz na TV, oplata ktora zostala nalozona przez pnastwo, podniesiona za czasow PO, a ty tego nie placisz, co w gruncie rzeczy jest nawet karalne ;) W kazdym panstwie jest oplata na TV i Radio, w Niemczech niezaleznie nawet od tego czy masz cos w domu to musisz placic i to 60€ na 3 miesiace , a sciagalnosc jest na poziomie 88%. Zreszta nie przywiazywalbym na razie wagi do tego co mowi Sellin ;)

Swoją drogą dzisiaj Giertych mający 4 dzieci ogłosił, że jeśli od stycznia PiS nie wprowadzi programu 500zł na każde dziecko wystąpi z pozwem zbiorowym przeciwko rządowi o 1500zł za każdy miesiąc. Dotychczasowa linia orzecznicza w podobnych sprawach była taka, że partie się zasłaniały, że nie mogą zrealizować obietnic wyborczych bo a to nie ma większości (bez koalicjanta), a to nie ma Prezydenta itd,a teraz nie ma jak się wykpić. Jest tu przepis o przyrzeczeniu publicznym.
&lt;facepalm&gt; Fajnie, ze napisales, ze to bedzie medialna gra tylko i to cieszy. Bedzie to pierwszy przypadek na swiecie, gdzie znajduje sie Adwokat, oplacany z TWOICH pieniedzy, ktory bedzie palil glupa i osmieszal zawod prawniczy. No nic. A czemu od Stycznia ? Przeciez PiS ma 4 lata na realizacje swojego programu , a nie 2 miesiace ? A co sie stanie jak PiS zrobi audyt w ministerstwach itd. i sie okaze ze brakuje jeszcze wiecej pieniedzy ? ;)
Np teza o rozruszaniu popytu wewnętrznego poprzez te dodatki może się sprawdzić, ale jest to ogromne ryzyko. To jest wpompowanie ok 20 mld złotych, których nie ma. A z uszczelnienia na VACie czy nawet z podatku bankowego nie starczy. Do tego jeszcze dochodzi obniżenie wieku emerytalnego i kwota wolna od podatku. To są ogromne wydatki. No chyba, że rzeczywiście to świetnie poobliczali. Gliński mówił dzisiaj, że z uszczelnienia VATU jakieś 50 mld zł i z ucieczki zagranicznego kapitału poprzez optymalizację podatkową drugie 50 mld ucieka.
No i widzisz, gdybys nie ogladal tylko TVN bys wiedzial , ze Komisja Europejska opublikowala dane, w ktorym kraju jest najslabsza sciagalnsoc VATU i co , Polska jest na czele, to samo z danymi o tym, z ktorego kraju najwiecej pieniedzy wychodzi za granice. To nie sa wyliczenia tylko PiS o tym mowi cala Europa, wystarczy tylko spojrzec tam gdzie trzeba i wylaczyc TV.

No widzisz to wszystko co napisałeś to prawda tylko tak naprawdę z tego wszystkiego co napisałeś nie wynika, że rząd czy PO jakoś zaszkodziło tobie lub twoim bliskim, a ja pisząc o sztormie mam na myśli sytuację gdy rządzący sprawiają, że obywatelom żyje się dużo gorzej lub powodują rozpoczęcie procesów zmierzających do upadku.
Nie wystarczy kradziez pieniedzy z OFE ? A co Tobie takiego PiS zrobil, ciagle tylko tak na nich gadasz. Jezeli czlowiek zachowuje sie zgodnie z prawem, nie popelnia wykroczen to panstwo go nie rusza i tyle. A PO zrobila tak duzo, ze to za jej rzadow najwiecej Polakow wyjechalo z Polski , a 60% mysli o wyjezdzie i nie ! Argument typu : W 2006 najwiecej wyjechalo nie dziala ! Wyjechalo, bo zostaly otwarte granicy i rynki pracy i dlatego wszyscy na raz wyjechali, gdyby to wszystko wydarzylo sie w 2008 to taki sam bylby wynik ;) Ze to w Polsce jest najwieksza ilosc posluchow zamontowanych przez rzad ;)

Zapowiedzi PiSu te gospodarcze mogą wywrócić finanse publiczne do góry nogami i tego wszyscy bardziej ogarnięci ludzie się boją. Część osób na tym forum pisało - co tam opinie prasy międzynarodowej czy rządów, co tam Pani Merkel co tam &quot;Żydowski&quot; Bank Światowy itd. Otóż pokażę tylko jeden skrótowy mechanizm jaki może spowodować PiS i jego zła współpraca z UE i instytucjami finansowymi: każde dziecko 500zł -&gt; drastyczne zwiększenie zadłużenia wewnętrznego i zewnętrznego aby to pokryć -&gt; rozwalenie progu ostrożnościowego -&gt; uzależnienie NBP - &gt; drastyczne obniżenie ratingu Polski w instytucjach finansowych -&gt; automatyczne drastyczne pogorszenie wartości wszystkich papierów dłużnych -&gt; problemy z płynnością -&gt; wyhamowanie wzrostu gosp -&gt;stopniowe zwiększenie bezrobocia -&gt; na końcu 30% ludzi bez pracy w tym ty

Osiagniecia PO nie da sie pobic, a PiS w rok obnizylo deficyt o 9 mld. zl.Co do tych skokow w, one nastpily gdy to wlasnie twoja partia PO okradal Polakow z pieniedz OFE i co chcieli zmniejszyc deficyt i tych pieniedzy juz nie ma ???? Do tego, opodatkowanie hipermarketow i bankow co jest normalna rzecza w kazdym kraju tylko nie u nas ;) Ale ten PiS jest zly i paskudny !!!

Inny jeszcze prostszy mechanizm: drastyczne podniesienie pøacy minimalnej i zniesienie umów śmieciowych -&gt;przeniesienie produkcji przez &quot;montownie&quot; do innych krajów gdzie nie będzie takich ograniczeń -&gt; gwałtowny wzrost bezrobocia -&gt;na końcu 30% ludzi bez pracy w tym ty
I tutaj moje najwieksze HAHAH, bo taki sam, ale to taki sam program mialo PO. I tutaj widac po prostu twoja nienawisc do PiSu, ktora nie jest niczym potwierdzona, a jedynie spowodowana ogladaniem tylko TVN i TVP. PO chce nawet takiej samej stawki godzinowej co PiS i widzisz , gdybysmy pisali o programie PO to bys napisal: ohhh jaki super plan na odbudowanie Polski , brawo Platforma trzeba walczyc z patologiami, ale jak to juz jest pomysl PiS to : oo nieeee glupie Kaczory, kradna i zabieraja nam pieniadze , jutro nie bede mial za co zyc .....

Z takich rzeczy, które PO zrobiła na szkodę wszystkich obywateli ja mogę tylko wyliczyć podniesienie VATu do 23%. Jeśli coś więcej poprawcie mnie, ale chodzi wyłącznie o zmianę, która dotknęła wszystkich, a nie jakieś regiony czy grupy.Tak więcja wiem, że PO sobie strasznie nagrabiła i nawet ja, obrońca PO i jej były wyborca obecnie na nich nie głosowałem, ale nie głosowałem też na PiS i mam wielką nadzieję, że nie rozpie.....szą państwa. A ty i inne osoby, które tam miały naście lat te 8 lat temu muszą się same przekonać jaka jest różnica między ośmiorniczkami i przekrętami na górze, a decyzjami wpływającymi na wszystkich ludzi w Polsce.
To widze, ze juz nie pamietasz o kradziezy z OFE, potem Amber Gold, sprzedaz Ciechu dla Kulczyka po 30% prawdziwej wartosci, proba sprzedazy lasow panstwowych, 45 mln zlotych na koncert Madonny w Warszawie. Kazda decyzja kazdego polityka wplywa na Polakow, niewazne czy to tylko podatek w Warszawie, czy rozmowa u Sowy.
Ty nie rozumiesz jednej rzeczy. Czy tobie po prostu nie jest wstyd jak twoj minister spraw zagranicznych mowi: robimy loda USA ? Albo czy ty myslisz, ze wszystko jest OK jak sie spotyka Kwiatkowski z Kulczykiem i mowia, ze Tusk dal zielona swiatlo na przekrety ? Albo gdy Bienskowska mowi, ze rzady PO zrobily w gornictwie taki burde, ze tego sie nie da posprzatac, albo ze tylko idiota i debil pracuja za mniej niz 6 tys. ? To jest polityk i on reprezentuje Polske caly czas i jezeli osoby na samej gorze mowia, ze psuja nasz kraj na kazdym kroku to co ? Wszystko jest Ok? A czy ok jest , ze szef Najwyzszej Izby kontroli ustawia przetargi pod kolegow z PSL ? ;)
Zacytuje tylko tutaj Sikorskiego :
Co jak co, ale o interesy obych panstw potrafimy walczyc.
I to mi wystarczy by tych ludzi sprawdzic i pozamykac. Po prostu gdyby nie media w Polsce PO nigdy by w tych wyborach nie przekroczyla 15% za to co robli i jak szanowali kraj i ludzi.

Jezeli ty sie z tym dobrze czujesz, ze sa przekrety w demokratycznym panstwie to szacunek, radze mieszkac w Korei, tam sie odnajdziesz.

Na koniec juz : Szkoda i to mnie wlasnie najbardziej boli , ze takie osoby jak ty, czy dziennikarze TVN/TVP, Giertychy i inne planktony po 2 dniach rozliczaja rzad, ktory jeszcze nie powstal! Jakos nigdzie nie widzialem, bys rozliczyl obietnice PO, mialo nie byc Senatu i co ? Nadal jest Senat , a mieli przez 5 lat wladze absolutna, mialo nie byc abonamentu RTV/AGD i co dalej jest, mialo nie byc kolejek do lekarzy i co dalej sa ? itd.itd.A najlepsze : Polacy zaczna wracac do Polski ;) Ah i bym zapomnial od 10 lat czekam na 3x15% !!!

Miales rok czasu czekac na rozliczanie PiS, a ty 3 dni po wyborach juz propagande siejesz i to boli. To jest obraz leminga i PO nawet z takim glupim dotrzymaniem slowa.
Wystarczy nie krasc, nie robic przekretow, nie sprzedawac polskiego majatku po groszach i zatrzymac pieniadze w Polsce i bedzie wszystko dobrze.

Nawet Bielecki ostatnio powiedzial, ze gdyby nie reforym PiSu to PO, nie przeszloby tak dobrze przez kryzys. Bielecki kojarzony z PO to swiadczy tylko o tej propagandzie jaka sieja media i tyle, znalezli sobie Tuskunia, ktory pompowal kasiorke do TVP , GW to i dobre artykuly o nim pisali i tak to wyglada.

Po owocach ich poznasz, poczekaj i zobaczysz co bedzie, za 4 lata sa wybory i wtedy bedziesz mial mozliwosc wyrazic swoje poparcie, nawet jakby PiS robil wszystko dobrze to i tak na nich nie postawisz krzyzyk, bo TVN/TVP tak zrobia by wygral rudy zdrajca, ktory wroci do Polski.


P.S Na szybko przyklad jak PO i Kopacz okradaja Polakow. Nie wiem czy kojarzysz, ale przed wyborami rzad PO organizowal wyjazdowe posiedzenia rzadu, by byc blizej osob itd. takie glupoty jak to oni. Na kazde posiedzenia wozili ze soba medle, czasem latal za nimi pusty samolot itd. Kopacz pytana czy to nie finansowanie kampanii z pieniedzy budzetu mowi : nie nie , to po to by ludzie poznali ministra itd. itd. Kampania sie skonczyla i co ? Rzad zrobil w tym tygodniu wyjazdowe posiedzenie ? Ano nie ! Na poczatku rzad nie chcial nawet podac ile jedno takie kosztuje, potem sie okazalo, ze to kwoty okolo 60-80 tys. zl. I co ty uwazasz, ze to jest ok ze PO tak cie okradalo ? Po to by wygrac swoje wybory, biorac pieniadze przeznaczone na rzad ?

Oczywiscie nikogo nie obrazam, tylko dyskutuje i liczy na argumenty by ze mna rozmawawiac, a nie gdybania itd. ;)
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Czyli wychodze za zalozenia , ze nie placisz na TV, oplata ktora zostala nalozona przez pnastwo, podniesiona za czasow PO, a ty tego nie placisz, co w gruncie rzeczy jest nawet karalne ;) W kazdym panstwie jest oplata na TV i Radio, w Niemczech niezaleznie nawet od tego czy masz cos w domu to musisz placic i to 60€ na 3 miesiace , a sciagalnosc jest na poziomie 88%. Zreszta nie przywiazywalbym na razie wagi do tego co mowi Sellin ;)
W każdym państwie na Świecie ? Chyba się zagalopowałeś. Nawet w samej Europie nie w każdym. A w Niemczech ile ludzie zarabiają, a ile u nas ? Ja nie mam ani radia ani telewizji, oglądam tv i słucham radia u ślicznej sąsiadki ???? pisałem kolokwialnie, że każą płacić.

No i widzisz, gdybys nie ogladal tylko TVN bys wiedzial , ze Komisja Europejska opublikowala dane, w ktorym kraju jest najslabsza sciagalnsoc VATU i co , Polska jest na czele, to samo z danymi o tym, z ktorego kraju najwiecej pieniedzy wychodzi za granice. To nie sa wyliczenia tylko PiS o tym mowi cala Europa, wystarczy tylko spojrzec tam gdzie trzeba i wylaczyc TV.
Ale ja nie o tym pisałem. Znam te wyliczenia, że u nas jest słabo z tą ściągalnością.

Nie wystarczy kradziez pieniedzy z OFE ? A co Tobie takiego PiS zrobil, ciagle tylko tak na nich gadasz. Jezeli czlowiek zachowuje sie zgodnie z prawem, nie popelnia wykroczen to panstwo go nie rusza i tyle. A PO zrobila tak duzo, ze to za jej rzadow najwiecej Polakow wyjechalo z Polski , a 60% mysli o wyjezdzie i nie ! Argument typu : W 2006 najwiecej wyjechalo nie dziala ! Wyjechalo, bo zostaly otwarte granicy i rynki pracy i dlatego wszyscy na raz wyjechali, gdyby to wszystko wydarzylo sie w 2008 to taki sam bylby wynik ;) Ze to w Polsce jest najwieksza ilosc posluchow zamontowanych przez rzad ;)
Dlaczego każdy zapomina, że ludzie którzy chcieli mogli pozostać w OFE ? Przecież wystarczyło wysłać lub skontaktować się ze swoim OFE aby w nim pozostać, że ludzie niemoty to nie moja wina, ale przymusu jak np dodatkowa danina na TV publiczną dla każdego nie było. Pisałem wyraźnie o tych złych rzeczach, które PO miało zrobić WSZYSTKIM obywatelom PRZYMUSOWO. Co do emigracji i podsłuchów nic nie pisałem.


I tutaj moje najwieksze HAHAH, bo taki sam, ale to taki sam program mialo PO.
I tutaj widac po prostu twoja nienawisc do PiSu, ktora nie jest niczym potwierdzona, a jedynie spowodowana ogladaniem tylko TVN i TVP. PO chce nawet takiej samej stawki godzinowej co PiS i widzisz , gdybysmy pisali o programie PO to bys napisal: ohhh jaki super plan na odbudowanie Polski , brawo Platforma trzeba walczyc z patologiami, ale jak to juz jest pomysl PiS to : oo nieeee glupie Kaczory, kradna i zabieraja nam pieniadze , jutro nie bede mial za co zyc .....
Tak nie głosuję na PiS i nie będę głosował do końca życia bo jak już ci pisałem bardzo mnie w latach 2005-07 skrzywdzili. Mnie i moją rodzinę i tyle w tym temacie. Nie chodzi o jakieś tam teoretyczne farmazony tylko całkowicie konkretną instrukcję w jednym z ministerstw od konkretnego pisowskiego ministra, która spowodowała, że ja i inne osoby ucierpiały i tyle w tym temacie. Jednakże to było 10 lat temu, a teraz oceniam ten program i tych nowych ludzi w PiSie i będę oceniał to co będą robili i życzę im jak najlepiej. A to, że PO odeszła od liberalnych poglądów i zaczęła się bawić w stawki minimalne to już 7% głosujących na Petru jej za to podziękowało. Rzeczywiście nie przez PiS, a przez PO w związku z podniesieniem minimalnej płacy, będę już od 1 stycznia płacił większy ZUS bo w tym kraju przedsiębiorca jest od dojenia a nie od pomagania mu, chociaż PiS obiecał mniejszy CIT. Zobaczymy

To widze, ze juz nie pamietasz o kradziezy z OFE, potem Amber Gold, sprzedaz Ciechu dla Kulczyka po 30% prawdziwej wartosci, proba sprzedazy lasow panstwowych, 45 mln zlotych na koncert Madonny w Warszawie. Kazda decyzja kazdego polityka wplywa na Polakow, niewazne czy to tylko podatek w Warszawie, czy rozmowa u Sowy.
Co do OFE patrz wyżej. Co do AMBER GOLD to przecież po prostu cwaniacy i przestępcy, którzy powinni iść siedzieć, a jeśli jakikolwiek polityk PO maczał w tym palce też powinien iść siedzieć. PO mówi o SKOKACH, PiS o AMBER GOLD, a to są po prostu sprawy finasowe, a jeśli były powiązania polityczne powinny być rozliczone bez względu na polityków. Co do reszty to możemy mówić o marnowaniu pieniędzy publicznych i pośrednio to uderza w obywateli, ale takie marnowanie jest zawsze i wszędzie dlatego KORWIN mówi - rozgońmy tą bandę złodziei i tyle. Ja miałem jednak na myśli co bezpośrednio szkodziło nam wszystkim i znalazłem tylko ten VAT 23%
Ty nie rozumiesz jednej rzeczy. Czy tobie po prostu nie jest wstyd jak twoj minister spraw zagranicznych mowi: robimy loda USA ? Albo czy ty myslisz, ze wszystko jest OK jak sie spotyka Kwiatkowski z Kulczykiem i mowia, ze Tusk dal zielona swiatlo na przekrety ? Albo gdy Bienskowska mowi, ze rzady PO zrobily w gornictwie taki burde, ze tego sie nie da posprzatac, albo ze tylko idiota i debil pracuja za mniej niz 6 tys. ? To jest polityk i on reprezentuje Polske caly czas i jezeli osoby na samej gorze mowia, ze psuja nasz kraj na kazdym kroku to co ? Wszystko jest Ok? A czy ok jest , ze szef Najwyzszej Izby kontroli ustawia przetargi pod kolegow z PSL ? ;)
Zacytuje tylko tutaj Sikorskiego : I to mi wystarczy by tych ludzi sprawdzic i pozamykac. Po prostu gdyby nie media w Polsce PO nigdy by w tych wyborach nie przekroczyla 15% za to co robli i jak szanowali kraj i ludzi.
Jezeli ty sie z tym dobrze czujesz, ze sa przekrety w demokratycznym panstwie to szacunek, radze mieszkac w Korei, tam sie odnajdziesz.
Nie jest mi wszystko jedno dlatego na nich nie głosowałem i nie rozumiem lemingów którzy głosowali na nich lub Petru.
Na koniec juz : Szkoda i to mnie wlasnie najbardziej boli , ze takie osoby jak ty, czy dziennikarze TVN/TVP, Giertychy i inne planktony po 2 dniach rozliczaja rzad, ktory jeszcze nie powstal! Jakos nigdzie nie widzialem, bys rozliczyl obietnice PO, mialo nie byc Senatu i co ? Nadal jest Senat , a mieli przez 5 lat wladze absolutna, mialo nie byc abonamentu RTV/AGD i co dalej jest, mialo nie byc kolejek do lekarzy i co dalej sa ? itd.itd.A najlepsze : Polacy zaczna wracac do Polski ;) Ah i bym zapomnial od 10 lat czekam na 3x15% !!!
Właśnie rozliczyłem PO nie głosując na nich ponownie, a za idiotów z wypranymi mózgami głosującymi na PO i Petru nie odpowiadam. Natomiast się bardzo boję, że to co zrobiło PO będzie niczym w porównaniu z tym co zrobi PiS, ale to są tylko obawy. Zobaczymy za 4 lata.
Miales rok czasu czekac na rozliczanie PiS, a ty 3 dni po wyborach juz propagande siejesz i to boli. To jest obraz leminga i PO nawet z takim glupim dotrzymaniem slowa.
Wystarczy nie krasc, nie robic przekretow, nie sprzedawac polskiego majatku po groszach i zatrzymac pieniadze w Polsce i bedzie wszystko dobrze.
Nawet Bielecki ostatnio powiedzial, ze gdyby nie reforym PiSu to PO, nie przeszloby tak dobrze przez kryzys. Bielecki kojarzony z PO to swiadczy tylko o tej propagandzie jaka sieja media i tyle, znalezli sobie Tuskunia, ktory pompowal kasiorke do TVP , GW to i dobre artykuly o nim pisali i tak to wyglada.
Po owocach ich poznasz, poczekaj i zobaczysz co bedzie, za 4 lata sa wybory i wtedy bedziesz mial mozliwosc wyrazic swoje poparcie, nawet jakby PiS robil wszystko dobrze to i tak na nich nie postawisz krzyzyk, bo TVN/TVP tak zrobia by wygral rudy zdrajca, ktory wroci do Polski.
Na PiS nie zagłosuję z przyczyn osobistych, ale jak zmienią nasze życie na lepsze będę bronić tego rządu. Wiem, że obiecywałem ten rok, ale boję się, że potknięć będzie tak dużo, że nie zapamiętam wszystkich. A pierwsze co już słyszałem to ten abonament. I myślę, że przeceniasz rolę mediów. Ludzie maja swój rozum, ale nie każdy ma takie podejście jak PiS. A za 4 lata akurat TVP to będzie całkowicie po stronie PiSu. Gwarantuję ????

P.S Na szybko przyklad jak PO i Kopacz okradaja Polakow. Nie wiem czy kojarzysz, ale przed wyborami rzad PO organizowal wyjazdowe posiedzenia rzadu, by byc blizej osob itd. takie glupoty jak to oni. Na kazde posiedzenia wozili ze soba medle, czasem latal za nimi pusty samolot itd. Kopacz pytana czy to nie finansowanie kampanii z pieniedzy budzetu mowi : nie nie , to po to by ludzie poznali ministra itd. itd. Kampania sie skonczyla i co ? Rzad zrobil w tym tygodniu wyjazdowe posiedzenie ? Ano nie ! Na poczatku rzad nie chcial nawet podac ile jedno takie kosztuje, potem sie okazalo, ze to kwoty okolo 60-80 tys. zl. I co ty uwazasz, ze to jest ok ze PO tak cie okradalo ? Po to by wygrac swoje wybory, biorac pieniadze przeznaczone na rzad ?
Oczywiscie nikogo nie obrazam, tylko dyskutuje i liczy na argumenty by ze mna rozmawawiac, a nie gdybania itd. ;)
Tak jak pisałem wcześniej - kwestia marnowania pieniędzy publicznych. Ale nie masz chyba wątpliwości, że PiS to nie są sami święci i też wykorzystają atrybut władzy do promowania się. Generalnie chcę ci powiedzieć to co powiedział Kaczyński do Tuska - &quot;nie wierz w to, że cie nienawidzę&quot; więc i ty nie wierz w to, że ja nienawidzę PiSu. Zresztą jak słowa kochać czy nienawidzić można używać do partii czy liderów partyjnych. Ja mogę nienawidzić przyjaciela, który mnie okradł albo dziewczynę która mnie zdradziła, ale nie partie polityczne ???? Już przed wojną mieliśmy naród oszołomów, który się kłócił o to kto kocha Dmowskiego a kto kocha Piłsudskiego, a w tym czasie Niemcy i ZSRR zrobili sobie plan zniszczenia nas i to plan na 45 lat skuteczny. Więc taka nienawiść, wojna polsko-polska służy tylko naszym wrogom i mam nadzieję, że PiS postara się zakopać tą wrogość co deklarował Kaczyński i bardzo bym tego chciał.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Tak mi się jej żal zrobiło. Niedawno na nią wjeżdżałem przed wyborami a tu proszę. Pewno miała jakieś duże problemy osobiste, topiła to w alkoholu, została złapana i prawdopodobnie groziło jej wydalenie z zawodu adwokata i prokuratora i się kompletnie załamała. Szkoda, że jej nikt nie pomógł. Oczywiście z racji pełnionej funkcji powinno się dokładnie sprawdzić okoliczności bo znamy film &quot;Służby specjalne&quot;. W obliczu zmiany rządu, wyborów mogło być coś związane teoretycznie. Tak czy inaczej Niech Spoczywa w Pokoju.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Dolary przeciwko orzechom, że długo premierem nie będzie:
http://bit.ly/1Q5MyVU
Premierem będzie Kaczyński a &quot;premierem&quot; Szydło. Znając wręcz organiczną chęć psucia wszystkiego, szczególnie przez starszą część działaczy PiS mogą i popsuć ten własny sukces wyborczy. Z 2 strony jeśli mają przez kraj przetoczyć tyle zmian to niech się dobrze do tego przygotują, bez pośpiechu. Nie wiadomo było przed wyborami czy będą mogli samodzielnie rządzić więc pewno nie robili przymiarek. Ja obstawiam, że Gliński będzie wicepremierem i ministrem gospodarki, Szydło &quot;premierem&quot; i Gowin mimo wszystko w MONie. MaciErewicza dadzą na szefa jakiś służb.
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Premierem będzie Kaczyński a &quot;premierem&quot; Szydło. Znając wręcz organiczną chęć psucia wszystkiego, szczególnie przez starszą część działaczy PiS mogą i popsuć ten własny sukces wyborczy. Z 2 strony jeśli mają przez kraj przetoczyć tyle zmian to niech się dobrze do tego przygotują, bez pośpiechu. Nie wiadomo było przed wyborami czy będą mogli samodzielnie rządzić więc pewno nie robili przymiarek. Ja obstawiam, że Gliński będzie wicepremierem i ministrem gospodarki, Szydło &quot;premierem&quot; i Gowin mimo wszystko w MONie. MaciErewicza dadzą na szefa jakiś służb.
Gmyz w &quot;Chlodnym Okiem&quot; stwierdzil, ze najprawdopodobniej Macierewicz zostanie ministrem MON a Kaminski bedzie zajmowal sie sluzbami. Moze to i lepiej, poczekamy zobaczymy ???? .
 
T 0

trumek

Użytkownik
Ja z wyniku zadowolony nie jestem, ale wiem, żę mogło być gorzej. Jak już wybrali ten pis to nie ma co narzekać, trzeba zobaczyć, co będzie się działo.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Po Expose Pani premier mogę tylko tak podsumować to wszystko : WITAMY W GRECJI.

Dziękuję wam wyborcy PiS. Ja tak i wielu moich kolegów już rozglądam się za przeniesieniem biznesu po za Polskę, ale oczywiście działając wyłącznie w Polsce czyli rynek w Polsce, świadczenia po za. Jeśli jakiekolwiek świadczenie na ZUS czy podatek znacząco wzrośnie mamy już gotowy program ewakuacji. Program maksymalnie socjalistyczno - religijny - wsparcie rodzin, ubogich, bezrobotnych - czyli to na co inni harowali przez ostatnie 25 lat PiS chce rozdać wszystkim nieudacznikom i patologiom. Rodziny wielodzietne to bardzo często właśnie patologia - leniwi ludzie, którzy zamiast pracować - rozmnażali się i na zasadzie &quot;jakoś to będzie&quot;, no i przyszedł rząd PiS &quot;jakoś tak będzie&quot;. Jedyna nadzieja w Gowinie, że nie pozwoli na rozkradzenie dorobku 25 lat ! A teraz czekam na falę hejtu z forumka na którą i tak nie będę odpowiadał.
 
matthiasvandal 616

matthiasvandal

Użytkownik
Po Expose Pani premier mogę tylko tak podsumować to wszystko : WITAMY W GRECJI.


Dziękuję wam wyborcy PiS. Ja tak i wielu moich kolegów już rozglądam się za przeniesieniem biznesu po za Polskę, ale oczywiście działając wyłącznie w Polsce czyli rynek w Polsce, świadczenia po za. Jeśli jakiekolwiek świadczenie na ZUS czy podatek znacząco wzrośnie mamy już gotowy program ewakuacji. Program maksymalnie socjalistyczno - religijny - wsparcie rodzin, ubogich, bezrobotnych - czyli to na co inni harowali przez ostatnie 25 lat PiS chce rozdać wszystkim nieudacznikom i patologiom. Rodziny wielodzietne to bardzo często właśnie patologia - leniwi ludzie, którzy zamiast pracować - rozmnażali się i na zasadzie &quot;jakoś to będzie&quot;, no i przyszedł rząd PiS &quot;jakoś tak będzie&quot;. Jedyna nadzieja w Gowinie, że nie pozwoli na rozkradzenie dorobku 25 lat ! A teraz czekam na falę hejtu z forumka na którą i tak nie będę odpowiadał.
Sluchaj pajacu: ja wlasnie jestem z rodziny wielodzienej. Jest nas siedmioro i wszyscy pracujemy lub sie uczymy. W tym samym wiezowcu jest jeszcze liczniejsza rodzina i o niej nie powiem nic zlego. &quot;Ciezko pracowaliscie przez 25 lat&quot;? Ostatnie 25 lat to niszczenie dorobku pokolen Polakow, wyprzedawanie za bezcen czego popadnie i pozwolenie na grabiez Polakow przez zachodnie koncerny i takie zlotowy jak ty, chociaz nie kazdy pracodawca jest zly, czego sam doswiadczylem. Myslisz, ze na kims zrobia wrazenie grozby wyjazdu? Jedz jak najpredzej, tam sie zdaje zaczyna robic coraz ciekawej. Jesli myslisz, ze nasz rzad prowadzi polityke &quot;wspierania za darmo patologii i biedakow&quot; to pomieszkaj najpierw na jakiejs typowo imigranckiej dzielnicy (jak ja w Kopenhadze) a zobaczysz dopiero co to dawac za darmo nierobom z pieniedzy ciezko pracujacych ludzi. Bez pozdrowien.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom