>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory parlamentarne - POLSKA 2011r.

S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
jak mozesz twierdzic ze palikot przeskoczy psl na 100%... ? 100% to ja zlapalem dzisiaj palikot-pjn za 1,12 a nie palikota z psl.. radze troche umiaru w ocenianiu szans. ta para akurat to 50/50
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Prawo i Sprawiedliwość
Typ: Poniżej 30,49 %; @2,00
Milenium


Z tego co kojarzę to w większości sondażów PiS ma 20-kilku procentowe poparcie. Niewiele chyba było sondażów, w których ta partia przekroczyłaby 30 procent. Mówi się powszechnie, że PiS ma stały pewny elektorat, który na 100% pójdzie na wybory. Zatem o tym czy ta partia uzyska wynik bardziej zbliżony do dwudziestu czy do trzydziestu procent zadecydują wyborcy niezdecydowani (masło maślane ;-) ). A ci kierują się zapewne słowami kampanii wyborczej, a słowa PiS to słowa jej lidera. Kaczyński niestety w ostatnich dniach zaliczył kilka niefortunnych wypowiedzi (on oczywiście nie uważa, że one są niefortunne) - jak choćby zapytanie jednego z dziennikarzy czy jest pan z polskiej czy niemieckiej stacji, czy chyba najważniejsza wypowiedź tej kampanii - ta dotycząca pani Merkel. Według mnie takie wyskoki zaszkodzą tej partii. O ile przez większą część kampanii partia pana Jarosława uzyskiwała dobre wyniki w sondażach (i zaczęto nawet po cichutku mówić o ewentualnym zwycięstwie PiS-u), o tyle w tym ostatnim tygodniu (bardzo ważnym) te wypowiedzi jej lidera według mnie zaskodzą PiS-owi. Nie wierzę, aby ta partia uzyskała ponad 30,49 % poparcia. Under po kursie @2,0 wydaje się być dobrym typem.
 
R 13

reward

Użytkownik
Według mnie frekwencja wyborcza będzie poniżej 50%... pogoda się psuje, przelotne deszcze, pochmurno... a to wpływa na nastroje Polaków... więc myślę, że około 1% przez pogodę nie pójdzie na głosowanie.
Według mnie frekwencja wyborcza 9 października będzie w przedziale 45-48%
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Prawo i Sprawiedliwość
Typ: Poniżej 30,49 %; @2,00
Milenium

Z tego co kojarzę to w większości sondażów PiS ma 20-kilku procentowe poparcie. Niewiele chyba było sondażów, w których ta partia przekroczyłaby 30 procent.
jak mozesz twierdzic ze palikot przeskoczy psl na 100%... ? 100% to ja zlapalem dzisiaj palikot-pjn za 1,12 a nie palikota z psl.. radze troche umiaru w ocenianiu szans. ta para akurat to 50/50
Najnowsze sondaże
http://tvp.info/informacje/polska/sondaze-wskazuja-na-wygrana-po/5420119
Według mnie zbyt wielką wagę przykuwacie do sondaży. Przecież to skandal, że rozpiętość sondaży według różnych instytutów na jedną partię sięga nawet 50% ! Ponadto nie było wyborów w których sondaże byłyby takie same jak rzeczywiste wyniki. Zawsze odchylenia były większe niż 5%. Dlatego nawiasem mówiąc sondaże powinny być zakazane. Jeśli już się kierować to sondaże Homo Homini dla polskiego radia są chyba najbardziej obiektywne i najczęściej się sprawdzały.
Obstawianie polityki polega tylko i wyłącznie na &quot;nosie&quot;. Dlatego jakakolwiek dyskusja na temat szans jest według mnie bez sensu.
Jestem jednak przekonany, że PIS będzie miał wyższy wynik niż średnia z sondaży. Powód prozaiczny, część wyborców PIS wstydzi się przyznać że na nich głosuje, a część mediów w tym np. Wyborcza zawsze specjalnie zaniża wynik swoich oponentów :wink:
Edit
Palikot w jednych 6.3%
Palikot w innych ponad 10%
To jest żałosne. Różnice przekraczają granice błędu statystycznego. Otworze chyba taki &quot;instyt&quot; ????
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Wrzucę swoje trzy grosze tutaj.W Tobet znalazłem według mnie zakład wart grania:

PSL-Ruch Palikota 1@2,10

Sondaże sondażami,ale w nich ludzie mówią że zagłosują na Palikota. A jak pójdą do lokalu i zobaczą listę,nie znajdą na niej Palikota tylko jakąś anonimową postać to część zagłosuje jednak wtedy na PO(według mnie).Z drugiej strony PSL to partia z tradycjami i z określonym elektoratem,z mnóstwem członków,zwłaszcza na wsi.Dlatego sądzę,że PSL wygra ten pojedynek.Śmiem nawet przypuszczać,że Palikot będzie miał problem z przekroczeniem progu..

Dla mniej odważnych:

SLD-Ruch Palikota 1@1,47
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
To jak jakieś konkretne propozycje macie co do wyborów za wyjątkiem już tych zaproponiwanych, totolotek proponuje jeszcze bardziej rozbudowaną oferte, pojedynki h2h, oraz czy byłe gwiazdy sportu zdobędą mandat poselski, spójrzcie sami: http://totolotek.pl/totomix/oferta/. Dziś ostatni dzień na złapanie dobrych kursów, i w 100% podpisuję się pod tym, co napisał levy42 na temat bezpośredniego pojedynku PSL vs RUCH PALIKOTA.

Czy ten Palikot rzeczywiście wejdzie do Sejmu, wraz ze swoją partią. Mysląc szerzej nad tym dochodze do wniosku, że to on jest najbardziej znany, pozostali czlonkowie tej partii juz nie, aż tak bardzo, i proponuję za mniejszą stawkę zagrać jednak na to, że RPP nie wejdzie do Sejmu po 4,40 w Tobet, oraz po 3,20 w Totolotku-tak przeciwko masówce, ale coś może być na rzeczy. Czekam na Wasze opinie w ostatnich godzinach przed ciszą wyborczą ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
T 3

tamarind17

Użytkownik
ludzie mają powoli dość tej walki 2 partii. Jak widzę Schetynę, który mówi że Palikot im nie zagraża to śmiać mi się chce. Takie kozaki z nich? Do tego dochodzi prezes Kaczyński, który chyba celowo chce przegrać wybory by liczyć na wygraną w przedwczesnych wyborach za 1-2lata. Dobrze dla SLD, że wybory już tuż tuż bo mogliby jeszcze więcej stracić głosów.
Moje przesłanie: Idźmy na wybory dla dobra Polski ????
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
ludzie mają powoli dość tej walki 2 partii. Jak widzę Schetynę, który mówi że Palikot im nie zagraża to śmiać mi się chce. Takie kozaki z nich? Do tego dochodzi prezes Kaczyński, który chyba celowo chce przegrać wybory by liczyć na wygraną w przedwczesnych wyborach za 1-2lata. Dobrze dla SLD, że wybory już tuż tuż bo mogliby jeszcze więcej stracić głosów. Moje przesłanie: Idźmy na wybory dla dobra Polski
Nie wiem czy 17 przy twoim nicku to wiek czy co ale wnioskuje ze tak. Nie wiem skad bierzesz niektore teorie... SLD ma raczej stały elektorat ktory i tak pojdzie głosowac i dwucyfrowka w ich przypadku to pewniak a nie jak podaja sondaze 8%. Powstala moda na Palikota ale raczej tylko słowna bo połowa nie czuje wiezi z ta partia i nie pojdzie głosować. Do ciszy juz tuż tuż wiec pokusze sie o ostateczne krotkie podsumowanie.
PO - Jak zwykle ludzie pojda zeby tylko pis nie doszedl do wladzy.. i maja racje. Wygrana raczej jest niepodwazalna chociaz boje sie ze sondaze zmobilizuja przeciwnikow po ktorzy pojda dorzucic cegielke.. Wroze 36-37 %
PIS - Nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem jak ludzie moga głosować na ta partie. Ale o przekonaniach nie bede pisal bo to chyba wbrew regulaminowi. Poza fanatykami pisowskimi ktorzy stanowia mniej wiecej 40% wszystkich glosow, prawie druga 40% to antyPO ktorzy glosuja na ta partie zeby tylko po nie zdobylo wladzy.. niestety bo tak byc nie powinno. Zmobilizuja sie to 30% przekrocza ale nie za duzo.
SLD - sondaze sondażami ale Lewica ma stały elektorat na ktory zawsze moze liczyc mimo nieudolnej kampanii pana N.. Dwucyfrowka dla mnie to pewniak i nie wierze ze moga uzyskac mniej. 11-12%
PSL - tutaj raczej kazdy wie kto bedzie glosował na ta partie. Rolnicy i ludzie ze wsi a wiec na jakies 7-8%
RPP - aż jestem zdziwiony jaka moda powstala na ta partie. Ale tak jak napisałem to raczej moda do opowiadania innym na kogo sie zagłosuje bo to ani wstyd a i tak połowa wezmie to na półserio. Legalizacja marihuany to glowny powod dla ktorego pojdzie zgraja małolatów. Tylko czy tej zgraji bedzie sie chcialo w ogole tam isc zamiast własnie zapalenie czy napicia sie w sobote ? Watpie a wiec 6-7% tu widze.
PJN - Niewiadoma dla mnie, kiepska kampania ze wzgledu na małe finanse i małą ilość członków. Beznadziejny przewodniczacy. Max 2 %.
Inne partie - 1-1,5 %
Po zsumowania daje nam to okło 97 %. 3 % zostawiam sobie na błąd przy każdej parti +- 1 %
 
T 3

tamarind17

Użytkownik
nie mam 17 lat tylko trochę więcej, moje typy to:
PO - 33-35%
PiS - 29-31%
RPP - 11-12%
SLD - 10-11%
PSL - 7%
PJN - 2%
Inne - 1%
ostatnie wybory parlamentarne według mnie nie były aż tak ciekawe, wtedy było wiadomo: byle nie PiS więc PO.
Teraz też jest walka pomiędzy tymi 2 partiami, 2 kandydatami na premiera, 2 kierunkami rozwoju kraju. Niestety.
Mam jedynie nadzieję, że wynik wyboru uświadomi im, że nie można już sobie bimbać w nieskończoność i opierdzielać się w sejmie, kłócić się o różne pierdoły (jak PO coś popiera to PiS nie bo tak trzeba i na odwrót) należy działać bo ludzi dostrzegają, że nie jest tak wspaniale jak niektórzy sądzą powołując się na różne dziwne statystyki.
Mam nadzieję, że na kolejnych ludzie nie będą głosować w stylu: PiS/PO nie może dojść do władzy to głosuję na PO/PiS.
a wszystkim typującym życzę trafnych typów i niech wybory przyniosą nam wszystkim trochę pieniędzy na konta
 
R 13

reward

Użytkownik
Jest dobrze...
Witam. Polecam w naziemnym Milenium następujące typy:
Ruch Palikota - poparcie powyżej 3,99% - kurs 1,45
Frekwencja - poniżej 49,99% - kurs 1,40
SLD - poparcie poniżej 13,49% - kurs 1,70
AKO: 3,45

Według mnie powyższe kursy są warte gry za minimum 100zł.
Pewnie już popołudniu zaczną spadać
Moje typy weszły... to mnie cieszy... kto zagrał ten powyższy kupon to ma 200% zysku netto od zainwestowanego kapitału.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Ruch Poparcia Palikota - Polskie Stronnictwo Ludowe @ 4,3 Totomix ✅✅✅

PSL ma swój stały elektorat, im właściwie kampania wyborcza nie jest potrzebna - kto ma na nich zagłosować ten zagłosuje, i ani wyborców nie zyskają ani nie stracą w wyniku kampanii. Myślę, że uzbierają ~ 8% głosów.
Natomiast Palikot po zadyszce jaką złapał po utworzeniu swojego Ruchu, ostatnimi czasy zyskuje, zdecydowanie jest na fali, teraz kwestią nie jest już tak bardzo czy wejdzie do sejmu tylko ilu posłów zdoła tam wprowadzić. Na Ruch Poparcia Palikota zrobiła się swego rodzaju moda, jego postulaty zaspokajają rzeszę ludzi o lewicowych poglądach, szczególnie jeśli chodzi o kwestię obyczajowości. Dodatkowo ma skąd czerpać wyborców - zarówno z rozczarowanych rządami PO jak i niewyraźnego w poglądach i z utraconymi ideałami SLD. Ten typ już teraz wydaje się atrakcyjny, a myślę, że jeszcze zyska na wartości w najbliższych 10 dniach i wieczorem 9 października ujrzymy zbliżone wyniki PSL i RPP. Może zbliżone na tyle że RPP zdobędzie więcej głosów niż PSL

Moje typy weszły... to mnie cieszy... kto zagrał ten powyższy kupon to ma 200% zysku netto od zainwestowanego kapitału.
idąc tym tokiem od mojego typu na czysto 278% ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
Gratuluje wygranym. Szybko tutaj zwęszyliśmy szanse na zarobek na Januszu. Mi się udało ustrzelić RPP po kursie 8 w pojedynku z SLD. Rok temu zarobić dał JKM ;)
 
T 3

tamarind17

Użytkownik
ja stawiam chyba takie coś jutro:
RPP - PJN 1.15 - najpewniejsza lokata na świecie ???? PJN ok. 2% , RPP ok. 7% nie ma szans, że typ nie wejdzie
RPP - PSL 4.58 - jak dla mnie spore value, na miejscu buka ustawiłbym tutaj góra 2,50. RPP szybko goni SLD a PSL według najnowszych sondaży już wyprzedził.
SLD - under 12,5% - 1.80 no tego w sumie nie jestem pewny, ale RPP żeruje na słabości SLD, na jej braku lidera i ciekawego programu.
Razem ako 9.48
stawka: 50zł
wygrana: 417.10zł ✅✅✅
wreszcie coś sensownego wpadnie ???? ale rano PSL chwile był przed RPP ale wiedziałem, że to głównie wyniki ze wsi ????
a co do walki RPP - SLD wierzyłem w ruch ale nie zaryzykowałem
to ja ci przyjme po kursie 12 :wink:. zrob przelew, na forum bedzie potwierdzenie, mysle ze honorowo bysmy wyszli z tej sytuacji bez wałkow.tak wiec przemysl :wink:
szkoda, że nie zaryzykowałem ????
 
T 3

tamarind17

Użytkownik
już po ogłoszeniu wyników wyborów a dalej kuponu mi nie przyjmują. Wiecie może ile czasu zajmują takie rozliczenia, tzn kiedy będą mieli dane z wyborów w systemie?
 
Do góry Bottom