>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory parlamentarne 2023

ranczo0123 469,1K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Moja prognoza jest taka:
PiS - 35%
PO - 31%
Konfederacja - 10-11%
Trzecia Droga - 10-11%
Lewica - 9-10%
Bezpartyjni - 1-2%
W niedziele zobaczymy kto byl blizej. Ten pan powyzej twierdzi, ze PiS ma 42% i TD 7%. To sa dwa srogie przestrzaly. Jedynie PO dobrze wycenione. Konfa nie zdziwi mnie jak bedzie miec okolo 8-9% a Lewica moze wszystkich przegonic i wbic sie do TOP 3.
 
B 29,8K

bartezgambler

Użytkownik
Nie da się czytać tego co tutaj jest wypisywane. Do osób które teraz chcą grać za większe stawki, najlepsze kursy już były teraz buki mocno korygują więc nie ma sensu ryzykować kasy. Taka perełka którą tutaj opisałem jak "czy referendum będzie ważne" po 3,75 dawno już zbita.
Jakiś pacan pisze bzdury piramidalne, że PiS powyżej 40 % i 3 droga poniżej 7% . A do tych którzy zaraz będą bronić,od razu napiszę że to wyssane z brudnego palca urojenia.Katastrofą tego forum jest sytuacja że absolutnie każdy może tutaj założyć konto a część ludzi traktuje te durnoty jako prawdę objawioną! Przestańcie się dawać naciągać! Wiecie po czym można zweryfikować tych wszystkich znawców? Niech wam pokażą te kupony grane po 500,1000 czy więcej.
Jeżdżę trochę po Polsce i rozmawiam z ludźmi i mogę powiedzieć jedno, trend jest zdecydowanie na opozycję.
 
Ostatnia edycja:
Cabron 67K

Cabron

Użytkownik
Nie da się czytać tego co tutaj jest wypisywane. Do osób które teraz chcą grać za większe stawki, najlepsze kursy już były teraz buki mocno korygują więc nie ma sensu ryzykować kasy. Taka perełka którą tutaj opisałem jak "czy referendum będzie ważne" po 3,75 dawno już zbita.
Jakiś pacan pisze bzdury piramidalne, że PiS powyżej 40 % i 3 droga poniżej 7% . A do tych którzy zaraz będą bronić,od razu napiszę że to wyssane z brudnego palca urojenia.Katastrofą tego forum jest sytuacja że absolutnie każdy może tutaj założyć konto a część ludzi traktuje te durnoty jako prawdę objawioną! Przestańcie się dawać naciągać! Wiecie po czym można zweryfikować tych wszystkich znawców? Niech wam pokażą te kupony grane po 500,1000 czy więcej.
Jeżdżę trochę po Polsce i rozmawiam z ludźmi i mogę powiedzieć jedno, trend jest zdecydowanie na opozycję.
Lata od dawna po internecie kupon z fortuny zagrany łącznie za bodajże 100k na PiS powyżej 37,5 ( o ile dobrze pamiętam) kurs był 1.90. Ta sama osoba zagrała również handicap -6,5 na PiS względem KO. Raczej ktoś taki ma jakieś pojęcie, bo za grosze nie zagrał.
 
A 33,7K

ar0nek

Użytkownik
Lata od dawna po internecie kupon z fortuny zagrany łącznie za bodajże 100k na PiS powyżej 37,5 ( o ile dobrze pamiętam) kurs był 1.90. Ta sama osoba zagrała również handicap -6,5 na PiS względem KO. Raczej ktoś taki ma jakieś pojęcie, bo za grosze nie zagrał.
Bzdury. 100k nikt nie przyjmie. I lini 37.5 tez nikt nie mial
 
M 7,7K

mcz

Użytkownik
ma takie same pojęcie jak randomy walące kilka tysiaków na taśme. i takie kupony pojawiają się codziennie w "strefie kuponów"
 
P 26,9K

Przybłęda

Użytkownik
Czyli wszystkim spadło na łeb na szyję, a Trzeciej Drodze wzrosło o 3,5%. I to po debacie, w trakcie której katolicki elektorat PSL na wsi musiał słuchać, jak Hołownia obiecuje im zabrać socjal i robi, co może, żeby wspierać beznadziejnie prezentującego się Tuska z trzęsącymi się rękami. Sondaż na zlecenie TVN, której sztabowcy kampanijni od kilku dni nagle o 180' zmienili przekaz płynący do ich elektoratu - tzn. dotąd atakowali Hołownię, nawet dość zaciekle, czynili go winnym klęski idei Zjednoczonej Opozycji, a teraz od kilku dni redaktorzy TVN goszczą na kawce u Szymona i Władka, pokazują ich jako empatycznych, miłych chłopaków. Odkąd tylko pojawił się ciąg sondaży dających im 8%, czyli trwogę o wejście do Sejmu. Ja bym uważał na tę prognozę 13%.
 
Otrzymane punkty reputacji: +220
B 29,8K

bartezgambler

Użytkownik
FORTUNA
3 Droga okręg 6 (Lublin) powyżej 9.5 - 1,70
Mocna lista Mucha, Smolarz, Hetman powinni wykręcić powyżej 10 procent tym bardziej, że to okręg w którym PSL zawsze było mocne.

Napieralski więcej niż Matecki 1,75
Napierski znany polityk, Matecki to świr z Solidarnej Polski po rebrandingu zwanej Suwerenną Polską.

Zandberg więcej niż Mentzen 1,70
Warszawa to zagłębie lewactwa i patologii wszelkiej maści więc Zandberg tak jak 4 lata temu swoje weźmie,tym bardziej że notowania lewicy lekko poszły w górę.

STS
Tyszka więcej niż Dziambor 1,45 (Okręg Gdynia)
Tyszki dużo w mediach ogólnopolskich. Dziambor spadochroniarz załapał się na ostatnie miejsce na liście 3 Drogi ale tutaj różnica potencjału jest zbyt duża.

Lubnauer więcej niż Petru 1.84
Lubnauer sporo w mediach w ostatnich wyborach zrobiła ponad 28 tys głosów.Nie wierze w Rysia, facet to synonim obciachu w polityce, został ostatnio wyciszony przez Polskę 2050 bo głosił dziwne poglądy niezgodne z linią partii. Poza tym na liście jest profesor Bartoszewski bardzo ogarnięty facet który będzie zabierał wiele głosów. W parze z Petru choć bardziej ryzykowny Mentzen (-35 tyś głosów) też do gry.

Korwin - Gajewska 2 1,70
Gajewska mało inteligentna, nawet w klubie się z niej śmieją ale twarz kampanii PO, wszędzie jej pełno. Korwin więcej by zdobył w samej Warszawie poza tym już wiek robi swoje.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +101
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dawno nic nie pisałem na forum, tutaj jednak mam ochotę się wypowiedzieć.
Prognozy forumowiczów są różne, niektórzy widzą ponad 40% PiS, są też tacy, którzy czują niespodziankę i zwycięstwo KO. Mnie najbliżej jest to prognozy którą podał ranczo0123. Osobiście uważam, że PiS te wybory jeszcze wygra, ale będzie to naprawdę minimalna różnica, mniejsza niż te 4% jak przewiduje ranczo. Co by nie mówić o Donaldzie Tusku, to moim zdaniem wykonał on kawał dobrej roboty jeśli chodzi o kampanię, wiele więcej zrobić nie mógł, no może poza tą nieszczęsną debatą. PiS za to na ostatniej prostej bardziej traci niż zyskuje- fatalna debata, afera z wojskiem itd. Czuję, że PiS wygra te wybory, ale różnica będzie minimalna, coś ok. 2% na ich korzyść.

Ogólnie widzę to tak:
PiS 34%
KO 32%
Trzecia Droga 12%
Lewica 10%
Konfederacja 9%
Bezpartyjni 3%

PiS raczej wygra, ale niewiele im to da, bo kompletnie nie widzę dla nich szans na jakąś koalicję. Mówi się, że takowa prawdopodobnie będzie z Konfederacją, ale ja tego zupełnie nie widzę. Jeśli Konfederacja by na coś takiego poszła, skoro ciągle przekonują, że do tego nie dojdzie, to stracą ogromną część tych co teraz na nich głosują, a kilku młodych polityków, którzy w przyszłości mogą odegrać dużą rolę na scenie politycznej byłoby spalonych. Konfederacji nie widzę w żadnej koalicji. Nawet jeśli jakimś cudem by się dołączyli do PiS, to i tak na większość sejmową nie ma co liczyć, bo wymagane 8% Trzeciej Drogi wydaje się być formalnością.

Bardzo prawdopodobne są przyśpieszone wybory i w nich moim zdaniem PiS przegra z KO. PiS już chyba nie ma żadnych opcji na to, żeby ich notowania szły w górę, jeszcze większe rozdawnictwo już raczej nie wchodzi w grę. Do tego to sztuczne zaniżanie cen paliw i inflacji przed wyborami, przecież po najbliższych wyborach to wszystko mocno ruszy do góry, co tylko pogorszy ich sytuację. Przewiduję, że w przyszłym roku KO przejmie władzę i możliwe, że drugą siłą będzie Trzecia Droga.

Oczywiście to są tylko moje przemyślenia, przyszłość pokaże, czy choć w części miałem rację.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2245
portowiecmks 4,7K

portowiecmks

Użytkownik
Te wszystkie sondaze są nic nie warte. Elektorat PIS to głownie ludzie 50 + którzy malo udzielają się w internecie i nie chetnie biora udział w sondach ulicznych. Sam pytałem ludzi w pracy i w swoim bloku na kogo glosują.. i co ? 8 na 10 PIS.. Nawet w mojej rodzinie idą na PIS glosowac mimo.. a to wujek.. a to ciotka... i co ich laczy ? wiek..
PiS zakreci się w okolicy 37-38%, wyniki są niedoszacowane... starsi ludzie, nie chca zmian.. chca spokoju.. dostają 12 i 13 stki.. niektorzy są przed emeryturami..
A sondaze? dzisiaj widzialem sonadz na intrnecie na próbie 10k ludzi, Tam Pis ledwo 20 % a Konfederacja 23 %.. . Druga sprawa, KO ma w okolicach 28/29 % wydaje mi się, że to za malo, jednak tracą swóich wyborców na rzecz Lewicy i 3drogi. Trzecia Droga bedzie zaskoczeniem, tylko nie wiem w którą strone. Własnie widzialem sondaz, w której mieli 8,9 %, Nie biora pod uwage sonazdy na zlecenie TVN,ONetu i innych... Podobają mi się Bezpartyjni, gdyby moj glos nie szedl na Konfederacje, to pewnie bym zaglosowal na Bezpartyjnych. Ogladam codziennie debaty i mają ciekawe pomysly, nie kłocą się z nikim, wielu niezdecydowanych moze na nich oddać głos, na kogos spoza ukladu.

PIS 37 %
KO 30%
3Droga 11%
Lewica 10%
Konfederacja 9.5 %
Bezpartyjni 2.5 %
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
No dobra. Zakładając scenariusz, w którym opozycja (KO, Trzecia Droga oraz Lewica) mają łącznie więcej mandatów niż PiS i Konfa, jak to wygląda w praktyce? Uwzględniając, że Jarek i spółka wygrywają te wybory rzecz jasna, ale bez samodzielnej większości.

Prezydent powierza władzę PiS i daje im czas (2 tyg? Miesiąc?) na zbudowanie rządu i większości. Morawiecki pozostaje premierem.

I co, jeśli nie znajdą koalicjanta? Co jeśli potencjalny sojusz z Konfederacja nic nie da? W końcu następuje głosowanie w Sejmie tzn. wotum zaufania dla rządu, w jego wyniku opozycja ma większość i to oni stworzą rząd?

Na te chwilę wszystko wskazuje na taki obrót spraw. Kwestia zasadnicza czy Trzecia droga osiągnie te 8 proc. ale no w tej chwili to byłby na to kurs z @1,18 pewnie.
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Konfederacja - Lewica 2 @2.20 Superbet

To będzie mój jedyny typ na wybory i widzę w nim spore value. Niby nie ma co patrzeć na sondaże przedwyborcze różnych firm, ale w każdym z nich Lewica zyskuje, a Konfederacja traci. W dwóch ostatnich IBRIS i Kantar ( który był najbliższy prawy 4 lata temu) Lewica przeskoczyła już Konfederacje i bije się z Trzecią Drogą o pudło. Na innych bukach po opublikowaniu ostatniego sondażu mamy już spadki, tutaj jeszcze dobry kurs i warto spróbować. Moim zdaniem obie partie będą blisko siebie, ale w większych miastach, gdzie będzie największa frekwencja, Lewica dużo zyska.

Wybory Zachodniopomorskie

Lewica powyżej 10% @1.85 Fortuna


To jest moim zdaniem absolutny pewniak. W 2019 roku w okręgu Szczecińskim Lewica miała ponad 16 %, w Koszalińskim ponad 12 % - nie wiem jak buk to liczy, czy średnia z obu okręgów jako Województwo, czy bierze średnią z jednego, ale jest to duży bastion Lewicowy, więc moim zdaniem to formalność.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +259
U 2,1K

uiopek

Użytkownik
Myślicie, że jest jakakolwiek szansa, że referendum będzie prawnie wiążące? Sam polecałem tutaj typ na NIE i jestem tego prawie pewien, ale to mi teraz kończy bardzo duże AKO i zastanawiam się jak grubo to skontrować?
 
P 26,9K

Przybłęda

Użytkownik
No to zaczyna się dziać. Pierwsza część "taśm Banasia" już ujawniona. Druga ma być wieczorem. Jeśli pierwsze wrażenie jest trafne, to wyniknie z tych nagrań, że...
Prezes NIK Banaś (syn w Konfederacji) do mecenasa Chmaja (Wiceprzew. Trybunału Stanu, rekomendowany przez Platformę): "Musimy pilnować, żeby Konfederacja nie weszła w koalicję z PiS-em".

Lewica właśnie oświadczyła, że jeśli Chmaj był wysłannikiem Tuska, to nie zaakceptuje po wyborach żadnej koalicji do której PO zaprosiłaby Konfederatów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +50
A 33,7K

ar0nek

Użytkownik
Myślicie, że jest jakakolwiek szansa, że referendum będzie prawnie wiążące? Sam polecałem tutaj typ na NIE i jestem tego prawie pewien, ale to mi teraz kończy bardzo duże AKO i zastanawiam się jak grubo to skontrować?
3.20 masz na kontre, skontruj cokolwiek, bo przy wysokiej frekwencji może być na styku z tym referendum
 
M 7,7K

mcz

Użytkownik
no dla mnie to te referendum będzie wiążące. to, że nie weźmiesz karty będzie odnotowane a potem mogą robić cokolwiek z tą informacją. wiele osób nie będzie chciało się narażać
 
R 55K

roykeane2.0

Użytkownik
Myślicie, że jest jakakolwiek szansa, że referendum będzie prawnie wiążące? Sam polecałem tutaj typ na NIE i jestem tego prawie pewien, ale to mi teraz kończy bardzo duże AKO i zastanawiam się jak grubo to skontrować?
Inną opcją, niż podana powyżej jest zagranie w Betfanie, że frekwencja w referendum będzie powyżej 47,5%. Kurs niższy - bo tylko @2,5. Ale jest potencjalny bonus - gdy frekwencja zmieści się pomiędzy 47,5% a 50% - wygrywasz podwójnie.

Osobiście uważam, że nie będzie wiążące. Na tzw terenach silnie antypisowskich wyborcy mogą się obawiać ujawnić swoje poparcie dla partii rządzącej poprzez wzięcie karty referendalnej.
 
maite-radar 23,9K

maite-radar

Użytkownik
Okręg 24 (Białystok)
Liczba mandatów Trzeciej Drogi: Powyżej 1 @ 1,80 Betfan ✅
Trzy mandaty - Szymon Hołownia, Stefan Krajewski i Barbara Okuła


Bliższa koszula ciału jak to powiadają. Parę dni temu przeczytałem tu prośbę o typy w swoich okręgach, więc ją spełniam - podrzucam typ ze swojego podwórka. Zakładam oczywiście, że Trzecia Droga wchodzi do sejmu, aktualnie przewidywania ich wyniku z ~8% kilka tygodni temu wzrosły do ~11%. W samym Białymstoku jest podobnie, a nawet nieco lepiej. Powód jest dla lokalnych mieszkańców jasny - Szymon Hołownia. To on kandyduje tutaj, stąd pochodzi i tu jest rozpoznawalny. Bez przedłużania - zakładam, że lider partii startujący z pierwszego miejsca się dostanie na spokojnie.
Dziwi zatem linia azjatycka "Powyżej 1", którą pobieram bardzo chętnie. Brakuje nam zatem jednego mandatu dla przedstawiciela Trzeciej Drogi. Nie chcę tutaj przewidywać konkretnie kto jeszcze wejdzie, ale przy takiej popularności partii popartej sondażami na pewno ten zakład jest wart gry. Patrząc na to co przewidują ludzie siedzący jeszcze bardziej w temacie, obserwatorzy w dużej mierze w swoich lokalnych przewidywaniach przez całą kampanię dawali Trzeciej Drodze dwa mandaty, a gdzieś u kogoś widziałem nawet Trzecią Drogę z trzema mandatami w Białymstoku. Co prawda taki Marcin Palade ostatnio w przewidywaniach założył możliwość tylko jednego mandatu (drugi stracony kosztem najprawdopodobniej PiS), ale to wciąż jeden względnie PEWNY mandat z szansą na kolejne. Wobec tego linia 1 mandatu wydaje się być zaniżona i warta gry na over.
Jasne, to wciąż tylko Białystok i Podlasie, więc okręg łagodnie mówiąc propisowski. Niemniej Hołownia to dla wielu białostoczan (jednocześnie będących anty PiS i niesympatyzujących z aktualnym prezydentem miasta) alternatywa w postaci swojego człowieka, ze swoich terenów. Oczywiście nie jest to namawianie do czegokolwiek, po prostu przedstawiam punkt widzenia ludzi tu mieszkających. Jak głosy się rozłożą na podlaskich wsiach to wiadomo, ale ten jeden mandat (w domyśle dla Hołowni) to jest absolutne minimum, a wszystko wskazuje na to że Trzecia Droga na jednym nie poprzestanie.
Oczywiście gdyby ktoś widział jeszcze u jakiegoś bukmachera kursy na okręg białostocki (ilość mandatów) to proszę o informacje, będę zobowiązany.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +762
Do góry Bottom