>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory parlamentarne 2023

H 46,7K

halacik96

Użytkownik
Wybory Zachodniopomorskie

Lewica powyżej 10% @1.85 Fortuna


To jest moim zdaniem absolutny pewniak. W 2019 roku w okręgu Szczecińskim Lewica miała ponad 16 %, w Koszalińskim ponad 12 % - nie wiem jak buk to liczy, czy średnia z obu okręgów jako Województwo, czy bierze średnią z jednego, ale jest to duży bastion Lewicowy, więc moim zdaniem to formalność.
Dosyć mocny kurs jak na "pewniaka" , aczkolwiek wygląda soczyście.
Post automatycznie złączony:

W takim razie zaklad
Liczba mandatów lewica w okręgu 41(Szczeci): powyżej 1 @1.85 wydaje się formalnością.
W przypadku jednego mandatu mamy zwrot?
 
Ostatnia edycja:
ferdzio1 54,4K

ferdzio1

Użytkownik
Te wszystkie sondaze są nic nie warte. Elektorat PIS to głownie ludzie 50 + którzy malo udzielają się w internecie i nie chetnie biora udział w sondach ulicznych. Sam pytałem ludzi w pracy i w swoim bloku na kogo glosują.. i co ? 8 na 10 PIS.. Nawet w mojej rodzinie idą na PIS glosowac mimo.. a to wujek.. a to ciotka... i co ich laczy ? wiek..
PiS zakreci się w okolicy 37-38%, wyniki są niedoszacowane... starsi ludzie, nie chca zmian.. chca spokoju.. dostają 12 i 13 stki.. niektorzy są przed emeryturami..
A sondaze? dzisiaj widzialem sonadz na intrnecie na próbie 10k ludzi, Tam Pis ledwo 20 % a Konfederacja 23 %.. . Druga sprawa, KO ma w okolicach 28/29 % wydaje mi się, że to za malo, jednak tracą swóich wyborców na rzecz Lewicy i 3drogi. Trzecia Droga bedzie zaskoczeniem, tylko nie wiem w którą strone. Własnie widzialem sondaz, w której mieli 8,9 %, Nie biora pod uwage sonazdy na zlecenie TVN,ONetu i innych... Podobają mi się Bezpartyjni, gdyby moj glos nie szedl na Konfederacje, to pewnie bym zaglosowal na Bezpartyjnych. Ogladam codziennie debaty i mają ciekawe pomysly, nie kłocą się z nikim, wielu niezdecydowanych moze na nich oddać głos, na kogos spoza ukladu.

PIS 37 %
KO 30%
3Droga 11%
Lewica 10%
Konfederacja 9.5 %
Bezpartyjni 2.5 %
U mnie w grupie 25 osób w wieku 50-55 tylko 1 na PiS głosuje. 1 na konfederację a reszta na opozycję. I wszyscy deklarują że idą na wybory
 
kibic-zwierze 43,5K

kibic-zwierze

Użytkownik
Ja zagrałem frekwencja over 63.75% kurs 1.8

Moim zdaniem mobilizacja wszystkich jest olbrzymia i liczę na 65-67%.

Za drobne bardzo drobne dla zabawy Trzaskowski premierem (niestety) kurs 8.0.
 
M 7,7K

mcz

Użytkownik
każdy kolejny sondaż oraz sonda uliczna na ewybory.eu daje Trzeciej Drodze wyższy wynik niż Konfederacji. W STS do zagrania po 2.50.
Podobnie z Lewicą, tydzień temu jeszcze można było zagrać na betclicu po 6.50, że będą lepsi od Konfederacji, dziś to już tylko 3.50 na STS bo na Betclicu usuneli zakłady. Jak dla mnie to jest absolutne 50/50 więc kursy z czapy. Sondażowanie w wakacje napompowały Konfederację do absurdalnych rozmiarów, a buki jeszcze się nie zdążyły pokapować.

Co do sondy ulicznej na ewybory.eu to Konfederacja osiąga dość słabiutki wynik, na ten moment jest to 8.78%, ledwo 2 punkty procentowe więcej niż w wyborach sprzed 4 lat i jest za wszystkimi partiami które przekraczają próg. Też trzeba zaznaczyć, że sonda uliczna nie jest jakimś poważnym wyznacznikiem ale jakoś odzwierciedla nastroje w narodzie. 4 lata temu ich prognoza było lepsza od większości sondaży.

aktualna sonda uliczna -> https://ewybory.eu/sonda-uliczna/
sonda przeprowadzona 4 lata temu -> https://pbs.twimg.com/media/F6-wlyaXUAEBnv7?format=jpg&name=medium

H2H Konfederacja vs Lewica 2 @3.50
H2H Konfederacja vs Trzecia Droga 2 @2.50
 
Otrzymane punkty reputacji: +960
R 55K

roykeane2.0

Użytkownik
Jeśli komuś jeszcze mało zakładów na wybory - sts i betfan zarządziły dogrywkę. Z ciekawych zakładów - kto zostanie Marszałkiem Sejmu (nie dot Marszałka Seniora) Kurs na Trzecią Drogę - @2.75 Jeśli KO bierze premiera, a pewnie tak będzie to w ramach koalicji będą musieli się podzielić z innymi. Lewica ma za słaby wynik żeby wysoko targować, więc naturalnym wyborem będzie ktoś z PSL-u albo Polski 2050.
 
ranczo0123 469,1K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Jeśli komuś jeszcze mało zakładów na wybory - sts i betfan zarządziły dogrywkę. Z ciekawych zakładów - kto zostanie Marszałkiem Sejmu (nie dot Marszałka Seniora) Kurs na Trzecią Drogę - @2.75 Jeśli KO bierze premiera, a pewnie tak będzie to w ramach koalicji będą musieli się podzielić z innymi. Lewica ma za słaby wynik żeby wysoko targować, więc naturalnym wyborem będzie ktoś z PSL-u albo Polski 2050.
Juz tam wyzej pisali, ze premiera wskazuje prezydent czyli bedzie nim znowu ktos z PiS pewnie Morawiecki. Oczywiscie jest mozliwe, ze bedzie to ktos z TD ale twoja logika myslenia jest bledna.
 
R 55K

roykeane2.0

Użytkownik
Nie, nie będzie, bo nie uzyska votum zaufania. A potem jest czas działanie Sejmu.

3. W razie niepowołania Rady Ministrów w trybie ust. 1 lub nieudzielenia jej wotum zaufania w trybie ust. 2 Sejm w ciągu 14 dni od upływu terminów określonych w ust. 1 lub ust. 2 wybiera Prezesa Rady Ministrów oraz proponowanych przez niego członków Rady Ministrów bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Prezydent Rzeczypospolitej powołuje tak wybraną Radę Ministrów i odbiera przysięgę od jej członków

Art. 154. Konst. - Tryb powoływania Rady Ministrów - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej (arslege.pl)
 
ranczo0123 469,1K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Nie, nie będzie, bo nie uzyska votum zaufania. A potem jest czas działanie Sejmu.

3. W razie niepowołania Rady Ministrów w trybie ust. 1 lub nieudzielenia jej wotum zaufania w trybie ust. 2 Sejm w ciągu 14 dni od upływu terminów określonych w ust. 1 lub ust. 2 wybiera Prezesa Rady Ministrów oraz proponowanych przez niego członków Rady Ministrów bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Prezydent Rzeczypospolitej powołuje tak wybraną Radę Ministrów i odbiera przysięgę od jej członków

Art. 154. Konst. - Tryb powoływania Rady Ministrów - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej (arslege.pl)
A dobra faktycznie. Kursy kto zostanie premierem z wotum zaufania tez po 1.10 na Tuska wiec pewnie jednak masz racje.
 
M 7,7K

mcz

Użytkownik
M 7,7K

mcz

Użytkownik
myślenie życzeniowe. opozycja przez 4 lata współpracowała w pakcie senackim co daje podstawy by twierdzić, że bedzie to stabilna koalicja. pis nie ma żadnej zdolności koalicyjnej co pokazał już rok 2007, a do większosci brakuje im ponad 30 posłów. nie ma szans na sklejenie koalicji
 
Do góry Bottom