>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory parlamentarne 2023

P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
lipa... trzecia droga linia już leci... na moje prawidłowa to 9%. Brak charyzmatycznego lidera, co wyjdzie w debacie... polaryzacja dwóch największych partii i alternatywa, którą dla PiS i PO jest Konfederacja. PiS i PO będą się Tuskiem i Morawieckim naparzać, ludzie mają dosyć a niezdecydowani podejmują decyzje po debacie gdzie Bosak/Mentzen mają większą charyzmę niż KK/Hołownia... Szkoda, czekałem na alternatywne linie, ale skoro już jest 10,5% to się nie doczekam...

STS ma szerszą ofertę już, nawet na daty wyborów...
Post automatycznie złączony:

Są jakieś kursy na zwycięstwo pisu? Wiadomo że wygrają
nie ma... -2,5% jest w stosunku do KO jest w betfan, STS. Betfan i STS na ten moment mają najszerszą ofertę. Kurs na to będzie pewnie z 1,20-1,25 patrząc na to, że na Morawieckiego jako premiera jest 1,22-1,25.

Post automatycznie złączony:

Reszta buków nie ma oferty albo ma tylko na termin.
 
Ostatnia edycja:
ranczo0123 466,4K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Nie ma co plakac nad tym, ze sie nie zlapalo fajnej linii na under Trzeciej Drogi. Takie under 11.5% fajnie wygladalo. Teraz jest under 10.5% czyli juz troche slabiej ale najwazniejsze jest to, ze na ten moment mozliwe jest, ze sie wywala na ryj i jednak pojda osobno do wyborow wiec wtedy pewnie i tak bylby zwrot. Dopoki nie wiadomo czy razem wystartuja dopoty trzeba sie jeszcze z graniem na nich wstrzymac.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Ja nie płacze :) siedziałem cicho, żeby sobie zagrać alternatywną linie po kursie powiedzmy 3 ;) (ebetx i fortuna fajne alternatywy dają w wyborach) takiego kursu nie dostanę już, więc niech inni zagrają. No i w wyborach spróbuje poruszyć sprawę bestbet24, żeby zmienić prawo (żeby było korzystne dla Nas i żeby buki nas tak nie traktowały). 4 lata temu próbowałem, posłowie pisali, że ok zajmiemy się tym oprócz gościa z Konfederacji, który cynicznie powiedział "zawsze znajdą się lobbyści" :) Mam nadzieje, że 3 droga będzie miała lipne sondaże i wtedy podsunę to o bestbecie i o tym, że PO i PiS takie prawo zrobili xD 4 lata temu do jednego gościa z Konfy pisałem w środę, żeby Korwina ukryli, napisałem ile postawiłem na alternatywną linie Konfy... powiedział, że grubo... napisał mi, że Korwin jest ok... to mu powiedziałem, że jedyne czego ludzie, którzy ładują w over Konfy się obawiają to właśnie Korwina... i dałem linka do tego tematu xD i cyk Korwin zachorował a miał w piątek wystąpić... pisałem mu, że Konfederacji nikt nie kojarzy z Korwinem i dzięki temu mają takie poparcie bla bla bla... polecam spektakl Teatralny "Czwarty poziom" ;) aaa moje rozważania są czysto hipotetyczne i taka sytuacja nie miała miejsca ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +312
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Konfederacja under 13.5 1.7
Dla mnie pewniak nad pewniakami. Z konfederacja a wcześniej wolność // Korwin już od lat jest pierdzielenie rośniemy rośniemy i taka tam gadka szmatka a przychodzi do wyborów i nic z tego nie wynika. Ja to się zdziwie jak oni ponad 10 nabija szczerze mówiąc .
 
Otrzymane punkty reputacji: +762
ranczo0123 466,4K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Roznica jest taka, ze Korwin usunal sie po raz pierwszy w cien i teraz wszystkie decyzje marketingo-polityczne sa w rekach Mentzena a on jak widac potrafi to robic. Jak dla mnie lansowanie sie jako jedyni antysystemowcy zda egzamin i ci ktorzy sa zmeczeni POPiSem nawet z nudow oddadza glos na Konfederacje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +483
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Roznica jest taka, ze Korwin usunal sie po raz pierwszy w cien i teraz wszystkie decyzje marketingo-polityczne sa w rekach Mentzena a on jak widac potrafi to robic. Jak dla mnie lansowanie sie jako jedyni antysystemowcy zda egzamin i ci ktorzy sa zmeczeni POPiSem nawet z nudow oddadza glos na Konfederacje.
dokładnie już nikt ich nie kojarzy z Korwinem, nawet onet i inne mainstreamowe media Mentzena na piedestał stawiają i grzeją temat, dlaczego? Bo nazwisko Mentzen sprzedaje się bardziej niż Korwin... przyciąga więcej wyświetleń... więcej klików... a te media mają swoich analityków i żyją z reklam. Kiedyś Korwin przyciągał kliknięcia a teraz? Ani widu ani słychu o Korwinie... Konfederacja Korwina to <5% było... Więc widać ile ludzi (sondaże pokazują 13,5%) w ogóle nie kojarzy tego z Korwinem...

Tym Konfederacja 4 lata temu zdobyła % a teraz tylko na tym jedzie.

Ich sufit to chyba 20% jakiś analityk mówił w polsat news z miesiąc temu a im bardziej się będzie PiS z PO naparzać tym lepiej dla Konfederacji. TVP tylko grzeje temat Tuska... i go przegrzeje moim zdaniem... Tusk, Tusk, Tusk... gdzie nie spojrzysz Tusk... a gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta... Już na prezydenckich Bosak dobry wynik zrobił... Korwin nawet do tego się nie zbliżał...
Post automatycznie złączony:

Chociaż w sumie... może ludzie zbiją linie to też dobrze... może lepiej siedzieć cicho...
Post automatycznie złączony:

No w sumie lepiej siedzieć cicho póki co i patrzeć na trendu dopóki więcej buków nie wyjdzie z ofertą ;)
Post automatycznie złączony:

no i zwracać uwagę na niezdecydowanych w sondażach ilu ich tam jest, jaki to kawałek tortu, bo oni będą przy debatach decydować się na kogo oddać głos raczej.

edit: pare rzeczy na które warto zwrócić uwagę przed wyborami :)
- pandemia... pandemia zmusiła wielu ludzi do korzystania z internetu... większe znaczenie w tych wyborach będzie miał internet... PO przegrywało wybory przez internet a PiS to wykorzystało... na interii (mam tam poczte po prawej są newsy i mimowolnie zwracam uwagę na nie) są newsy z raportu o tym kto króluje w internecie, Mentzen..., tik tok....
- wyborcy którzy nie głosowali 4 lata temu a mogą głosować teraz. Wtedy Konfederacja stała mocno... a część wyborców, która głosowała 4 lata temu już nie zagłosuje... chyba PiS na tym traci?
-tendencja i trend... Marcin Palade pisze co wybory, że zaczyna się to 6 tygodni przed wyborami
-game changer w postaci debaty gdzie niezdecydowani się decydują na kogo głosować... Charyzmatyczni liderzy zyskują na debacie i ma to odbicie w mediach, być może w internecie teraz będzie to miało większe znaczenie
-liczba niezdecydowanych i trend... czy spada czy się nie zmienia... jak spada to komu rośnie poparcie i dlaczego
-frekwencja... powinna być wysoka
-niezagospodarowany elektorat, kim on jest i kto może go przejąć? Moim zdaniem to osoby bezdzietne, bez mieszkania... Ci których dotknęła inflacja a nie są beneficjentami systemu. Głównie ludzie młodzi patrzący w przyszłość. To chyba wszystko?
 
Ostatnia edycja:
K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
--------------> Realne szanse PISu w wyborach. Diagnoza sytuacji politycznej. Prognoza. Zapraszam do dyskusji.
--------------> Koniecznie przeczytaj przed obstawianiem wyników w wyborach parlamentarnych 2023.

Od wielu wielu lat bardzo uważnie śledzę polską politykę, dlatego też postanowiłem się podzielić moimi prognozami i tym co udało mi się zaobserwować na przestrzeni lat. Staram się obiektywnie patrzeć zawsze na to co się dzieje. Moje pierwsze spostrzeżenie odnośnie mediów:

Media
- Nie wiem czy to jest trend ogólnoświatowy bo nie śledzę miediów zagranicznych, więc będę pisał tylko o Polsce. Niestety w Polsce mamy pseudomedia, które cechują się brakiem obiektywizmu dziennikarskiego i które narzucają swój punkt widzenia. Zamiast podawać suche informacje to media podawają nam własną ocene o tych informacjach, co jest patologią ponieważ to my jako widzowie powinniśmy wyrabiać sobie własne zdanie. Tylko polsat i interia(jako jedni z większych graczy) od czasu gdy rządzi pis unikają narzucania własnych poglądów widzom. Poziom zadawanych pytan, obiektywizm zapraszanych ekspertów, jak i sam obiektywizm pseudodziennikarzy jest zerowy. Chyba wszyscy wiemy o jakich dwóch stacjach jest mowa. Abstrahując zupełnie od tego z drugiej jednak strony dzięki czerwonej telewizji od 2015 pojawiło się w przestrzeni publicznej coś czego wcześniej nigdy nie było, czyli pluralizm medialny. Informacyjna bariera ochronna ze wszystkich stron chroniąca partię rządzącą przed 2015, a wyśmiewająca opozycję to była norma. Pamiętam to doskonale. Dziś, co by nie mówić o wadach, mamy tak ze czerwona telewizja nawala w opozycje, a niebieska telewizja nawala w rząd. Mamy chyba najbardziej spluralizowany system medialny w Europie. Przed 2015 wszystkie siły był skierowane przeciwko opozycji. Mówcie co chcecie, ale takie są fakty. Zwolennik opozycji powie: no dobrze ale czerwona telewizja nawala w opozycje z publicznych pieniedzy. Odpowiadam: Co za różnica czy publiczne czy prywatne pieniądze piorą mózgi ludziom? Czyli jak prywatne pieniądze piorą mózgi ludziom wtedy jest wszytsko ok? Przede wszystkim chodzi o zachowanie pluralizmu medialnego. Oczywiście to nie jest pochwała tylo stwierdzenie pewnych faktów - przypominam, że nawalanie przez media w opozycje czy rząd to jest, jak już wyżej wspomnialem, okraszanie suchych faktów swoimi ocenami. To jest patologia. To są właśnie pseudomedia. To nie ma nic wspólnego z obiektwizmem dziennikarskim. Obiektywizm powinien być naczelną zasadą każdego medium.

Diagnoza. Skupie się na PIS bo to od nich tak naprawdę zalezy wynik wyborów.
Plusy, dokonania PISu:
1) Jak poradzili sobie z dwoma największymi kryzysami ogólnoświatowymi od czasów drugiej wojny światowej? Wiele błędów, porażek, wtop, ale w momencie jak pojawia sie kryzys wychodzą na konferencje i przedstawiają propozycje. Tak było z wielomiliardową tarczą dla firm w czasie covidu, w czasie inflacji ze zniesieniem vatu na zywnosc, zamrożeniem cen prądu, gazu, z dopłatami do węgla, z dopłatami dla rolników.
2) Mimo potknięć jak przy Polskim Ładzie to ogólnie dobra komunikacja społeczna - częste konferencje prasowe i propagownie swojej opowieści o dokonaniach przy prawie każdym pytaniu
3) odwilż pokryzysowa - apogeum inflacji jest za nami, a więc paliwo opozycji się kończy. Mamy czas odwilży, czyli stopniowy okres odchodzenia od kryzysu i inflacja maleje. Stopniowe odzyskiwanie zaufania.
4) wielomiliardowe inwestycje publiczne. W ciągu 4 lat pis wydał 90 miliardów PLN na inwestycje publiczne w ramach programów: rządowy program inwestycji strategicznych, lokalnych, terenów popgrowskich, program rozwoju dróg.
5) pozyskanie kukiza który w swoim okręgu miał bardzo wysoki wynik. Podobnie jak była premier B. Szydło, która również pradopodobnie wystartuje w wyborach.
6) marsz 1 października zmobilizuje tylko elektoraty PISu i PO. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Polaryzacja na chwile przed wyborami osiągnie apogeum. Opozycja już teraz orbituje wokół Tuska. Po 1 października nastąpi wzmożenie. Najbardziej straci na tym trzecia droga. Tak było po marszu 4 czerwca.
7) program wyborczy - Domyślam się jakie będą propozycje pisu przed wyboram. Więcej w prognozie.
8) programy zbrojeniowe - Obrona pplot wisła, Narew, Pilica+, Pilica, Himars, Chunmoo, CAMM, Kraby, K9, Borsuki, Rosomaki, f-35, AW149, Apache, Abramsy, K2, Tarcza w Redzikowie i tak dalej.
9) rozpoczęcie prac związanych z energetyką jądrową
10) podwyższenie progu podatkowego do 120 tys.
11) podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys.
12) obniżenie podatku pit do 12%, ale nie jest już możliwe odliczenie 7,75% z 9% składki zdrowotnej
13) Zmniejszenie luki vat z 24,1% w 2015 roku do 4,9% w 2022 roku
14) Historycznie wysoka siła nabywcza(86% średniej UE) i płaca minimalna, która reguluje rynek płac w ogóle. PJK w 2019: Płaca minimalna pod koniec 2023 roku będzie powyżej 4 tysięcy pln. Przypominam, że jeśli weźmiemy pod uwagę siłę nabywczą w Polsce to zarabiamy koło 36k(coś koło tego) dolarów rocznie
15) Tusk - Tusk bardzo polaryzuje elektorat PIS-PO. Licze na bardzo dużą mobilizację wyborców pisu w wyborach. Podobną do 2019 roku.
16) kłótnie na opozycji. rozpadająca się trzecia droga. Brak wspólnych wystąpień opozycji, brak jedności, brak paktu sejmowego, że będą chcieli wspólny rząd skonstruować.
17) Słaba trzecia droga - Jeśli trzecia droga pójdzie do wyborów w tym składzie elektorat wiejski rozproszy się do Pisu i Agrounii. Poza tym po marszu 1 października nastąpi apogeum polaryzacji na czym zyska PIS i PO a straci właśnie Trzecia Droga. Taka polaryzacja będzie do samych wyborów. Zatem próg 8% jest mało realny do przebicia.
18) sondaże wenwtarzpartyjne pisu - publiczne sondaże są małowiarygodne. Mówią o tym sami publicyści(np. Łukasz Pawłowski). Zresztą pis jest mocno w nich niedoszacowany. Trzeba być mocno naiwny by wierzyć że pis będzie miał 33 34 35% :) To są bajki. Może dla przykładu: maj 2019 roku wybory do PE. PIS był mocno zaniżony, niedoszacowany i miał przegrać z KE a wygrał z 7% przewagą. Do meritum. Wg wewnatrzpartyjnych sondaży pisu - pis w maju miał 42%. W lipcu 37%. Jak mówili lipcowy wynik to rezultat wakacyjnego oderwania od polityki. Jeśli pis utracił kiedykolwiek w tych 4 latach jakichś wyborców ze względu na kryzysy to odzyska ich poprzez program wyborczy. W prognozie moje przypuszczenia odnośnie programu pisu
19) PIS z 4 letniej defensywy przechodzi powoli od lipca do ofensywy. PJK i PMM objeżdzają Polskę pod szyldami pikników rodzinnych 800+
20) Ofensywa PIS w kampanii wyborczej, czyli referendum dotyczące imigrantów + komisja ds. wpływów rosyjskich + program wyborczy - PIS w trakcie kampanii będzie wałkował temat uzależniania Polski przez Tuska od Rosji w momencie gdy komisja będzie upubliczniała różne fakty. Poza tym PIS będzie oczywiście, oprócz opowiadania o programie, dodawał temat bezpieczeństwa w kwestii imigrantów i referendum. To będą 3 główne tematy pisu podczas kampanii: opowiadanie o programie + referendum i imigranci + uzaleznianie Polski od Rosji przez Tuska. Ofensywa będzie bardzo polaryzująca i mobilizująca. Ostatnio w komentarzu do wyniku sondażowego lipcowego w pisie mówili, że ich pełen elektorat to 42-43%. Jest tylko pytanie czy połączenie tych 3 elementów zmobilizuje tych wyborców? Osobiście myślę, że tak.
21) Ton komunikacji społecznej staje się bardziej agresywny; PJK o DT ,,ryży'', PMM o PO ,,partia oszustów''. Daję to jako plus ponieważ jest to czynnik mobilizujący i polaryzujący wyborców, co skłania do pójścia do wyborów, a to jest priorytet dla PIS.

Minusy, błędy PISu:
1) Inflacja - Druga kadencja pisu to 2 największe kryzysy ogólnoświatowe od czasów drugiej wojny światowej. Covid i wojna na Ukrainie - konsekwencja dwóch kryzysów: inflacja. W czasie kryzysu na początku ludzie idą ku władzy. W miarę jak pogarsza się jakość życia idą ku opozycji. Mimo, że inflacja maleje to w momencie wyborów będzie ona na poziomie około 9%
2) Lockdown październik 2020 roku - Apogeum, środek kryzysu. Początek słabszych sondaży dla pisu. Więcej o tym poniżej.
3) konflikt wewntąrz pisu w 2021. Odchodzi Gowin. Kryzys w rządzie. Odchodzi paru posłow, później wracają. Finalnie udało im sie posklejać większość
4) błedy przy polskim ładzie
5) brak kpo
6) błędy w pierwszym programie mieszkaniowym
7) pis przegrywa w internecie
8) PIS przez 4 lata był ciągle w defensywie, czyli tylko odpowiadał na kryzysowe sytuacje i był pod ścianą, a opozycja to wykorzystywała. Od lipca to się zmieniło. PJK i PMM zaczęli objeżdżać Polskę z piknikami rodzynnymi 800+.

Apogeum kryzysu. Najgorszy moment podczas 8 lat rządu PiS. Sondaże od tego momentu zjeżdżają poniżej 39%.
Początkiem zejścia poniżej 39% był październik 2020 roku. Co się wtedy stało? Szalejący covid i postanowienie o wprowadzeniu lockdownu. 24 października cała Polska została oznaczona czerwoną strefą. Co to oznaczało dla wszystkich ludzi?
1) Obowiązkowe maseczki w przestrzeni publicznej.
2) Zdalna nauka dla dzieci i studentów
3) Fryzjerzy, gabinety kosmetyczne w reżmie santiranym.
4) Zamknięcie hoteli, centrów handlowych, sanatoriów, restauracji, pubów, barów(jedzenie tylko na wynos).
5) Siłownie i baseny zamknięte
6) Zakaz imrpez okolicznościowych np. wesel.
7) Zgromadzenia do pięciu osób
Lockdown to był pierwszy od 8 lat spadek notowań PiSu i początek zmian w sondażach. Kryzys związany z lockdownem i kryzys inflacyjny wywołany szantażem gazowym od czerwca 2021 roku(ograniczenie podaży gazu do europy przez Rosję) jako dwa główne zjawiska, przyczyny spadku notowań PiSu i zawirowań w sondażach.

Prognoza:
Biorąc pod uwagę wszystko co napisałem - 43% dla PIS / KO-30%(max 31) / Konfederacja - 9% / Trzecia Droga(o ile będzie) - 7% / Lewica - 7% W ciemno mogę obstawiać powyżej 40% dla PIS.

Podsumowując, skąd takie wyniki:
1) Opozycja orbituje wokół Tuska odkąd jest w Polsce. Część potencjalnych wyborców Trzeciej Drogi i Lewicy w momencie apogeum polaryzacji PIS-PO po 1 października zagłosuje na KO.
2) Po apogeum polaryzacji PIS-PO po 1 października najbardziej ucierpi Trzecia Droga. Do tego dochodzi duże prawdopodobieństwo rozproszenia wyborców PSLu, którzy nie zaakceptują aliansu z PL2050 Hołowni, ku PISowi i Agrounii.
3) PSL popełnił błąd ponieważ nie wziął na swoje listy naturalnego koalicjanta jakim jest Agrounia. Część wyborców się po prostu rozproszy, albo w ogóle nie pójdzie na wybory, a głosy oddane na Agrounie przepadną.
4) Tusk budzi silne emocje wśród wyborców PISu, a to mobilizuje do pójścia na wybory. Tusk dla PISu to złoto, ponieważ najgroźniejsze dla PISu to brak mobilizacji elektoratu w wyborach, a ten jest szacowany przez sam PIS na 42-43%. Tusk wzbudza ogromne emocje u wyborców PISu. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo powtórzenia mobilizacji elektoratu PISu z wyborów 2019 roku. Tusk nie powoduje odpływu wyborców u PISu. Tusk zwiększa wyborców KO spośród elektoratu pozostałych partii opozycyjnych i mobilizuje ich do pójścia na wybory. Wyborcy obu partii, PIS i KO, są bardzo zmobilizowani do pójścia na wybory. Frekwencja będzie wysoka, bo będzie duża polaryzacja.

Poniżej podzielę się moimi rozważaniami o programie wyborczym PIS, które 1) są na podstawie periodycznych wrzutek medialnych sprawdzających jak reaguje opinia publiczna, i które 2) są na podstawie moich dłuższych obserwacji:

1)
-obniżenie wieku emerytalnego poprzez emerytury stażowe: dla kobiet pracujących od 20 roku po 35 latach pracy wiek - 55 lat. Dla mężczyzn pracujących od 20 roku życia po 40 latach pracy wiek - 60 lat.(postulat solidarności)
-Dodatkowe pieniądze do emerytury za urodzenie dziecka
-Możliwość wspólnego rozliczania się przy 3 dzieci
-15 emerytura
-ustawowo coroczna waloryzacja programu 800+
-zniesienie karty nauczyciela i podwyżki dla nauczycieli
-zwiekszenie ulgi prorodzinnej (przy 2 dzieci?)

2)
-Płaca minimalna na koniec 2027 - 7500 złotych - To będzie gamechanger i pochłonie debatę publiczną we wrześniu. Podobnie było we wrześniu 2019 kiedy PJK na kongresie wyborczym przekazał, że na koniec 2023 roku płaca minimalna wyniesie 4000 złotych. Walka o rząd dusz roztrzygnie się o płace minimalną. Opozycja będzie mówiła, że to zaszkodzi przedsiębiorcom, że inflacja pójdzie w góre przez to., ale to im nie pomoże. Podobnie jak w 2019 roku.
-Rodzinny kapitał opiekuńczy - 24 tys. złotych w ciągu dwóch lat. Od pierwszego dziecka.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +786
I 24,7K

iti

Użytkownik
pis powyżej 40%? Gdyby nie mieszali przy aborcji to nie straciliby poparcia kobiet i może mieliby więcej niż 40%, ale w tej sytuacji nie mają tyle. I mieć nie będą.
Konsekwentnie kolejne grupy społeczne wku*wiają. Kobiety, rolnicy, medycy (tutaj wychodzi ich wyjątkowa butność)... i tak dalej...

Według Ciebie radzą sobie z kryzysami? Z mojej perspektywy jest totalnie inaczej. Wygląda to mniej więcej tak: jest kryzys, udajemy że go nie ma, nie ma jakiegokolwiek tematu, po paru dniach widzą jak to wpływa na poparcie i rzucają kase, której nie mają i "dzięki" której inflacja będzie utrzymywać się na wysokim poziomie, bo drukarka w NBP cały czas robi brrrrrrrr. A ludzie już zaczynają patrzeć na to realnie i widzą, że dosypywanie kasy nie jest dobrym rozwiązaniem. Coraz większa część społeczeństwa to widzi. To co działało w 2015 czy 2019 w tym roku nie zadziała. Elektoratu pis jest też coraz mniej, bo popierają ich w dużej mierze ludzie starsi, a ci chcąc nie chcąc odchodzą z tego świata.

Wiec 4 czerwca nie był poparciem dla PO. W żadnym wypadku tak tego nie postrzegam i moim zdaniem tak się tego nie powinno postrzegać. To był wiec zmęczenia pisem. Już mam po dziurki w nosie tego jak widzę, że zwyczajnie dzielą między siebie moją i Waszą kase.

Podpunkt 12...koledze bym radził się przyjrzeć jak to wygląda w rzeczywistości, bo niby jest obniżka, ale tak nie do końca.

pis jest w defensywie. Chcą przejść do ofensywy, ale nie mają czym, bo tak jak pisałem - to co działało w 2015/2019, w tym nie działa i nie zadziała.
Nawet oranie tematu Tuska mam wrażenie, że dla ich elektoratu stało się nudne. Nie żyjemy w rosji żeby taka wyjątkowo tępa propaganda działała tak jak działa tam.

Nie no, przeczytałem drugi raz ten wywód kolegi i jedyne co mogę powiedzieć to to, że to jest jeden wielki stek bzdur.
I mam nadzieję, że nikt nie uwierzy w te bajki.

Najgorsze jest to, że mam wrażenie, że jesteś wyznawcą pisu, co jest dla mnie przykre.

A dobra, na sam koniec zobaczyłem, że konto jest nowe, więc to jakaś kolejna próba zachęcenia do głosowania na nich, bo jest tak zajebiście. Nie jest i długo nie będzie, właśnie dzięki temu jak pis zarządza krajem.

EDIT: Rządowa sondażownia wrzuciła sondaż, gdzie pis nie miał nawet 30%, było 1 czy 2% przewagi nad PO/KO. Sondaż po paru minutach zniknął i już nie wrócił.

Osobiście mam wrażenie, że pis przekroczy z trudem te 30%, po czym mam nadzieje, że tłumnie przekroczy bramy więzienne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1032
K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
Zapomniałem dodać 2 posty wyżej. Zapraszam do MERYTORYCZNEJ dyskusji. Właściwie nie dotrwałem do 3 zdania w poście wyżej kolegi I iti jak przeczytałem, ze przez aborcje nie mają 40% XDDDD Panu I iti podziękuję za poprawę humoru.

Jeśli ktoś chciałby podyskutować MERYTORYCZNIE z moją diagnozą sytuacji politycznej i prognozą (2 posty wyżej) to zapraszam. Zero zacietrzewienia. Pełny obiektywizm. Brak ostentacyjnego poparcia dla jednej ze stron jak post kolegi I iti wyżej. Zapraszam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +76
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Kontonawybory ocenił miarodajnie. W pełni się zgadzam . Na forum są konfederaci i antypisowcy i kompletnie kierują się sympatią a nie trzeźwym umysłem. Stawiam PiS 40 ko 30 konfa 8
 
Otrzymane punkty reputacji: +50
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
"Po dyskusji na Radzie Naczelnej PSL jest zgoda na koalicję z Polską 2050 Szymona Hołowni. Formalna została przegłosowana w sobotę po południu— ustalił Onet." Oni mają dobre insidery jeśli chodzi o politykę.
Post automatycznie złączony:

Tak w ogóle to Konfederacja bez Korwina przez ostatnie wybory (prezydenckie i parlamentarne) była niedoszacowana fest... grałem po kursie >4 najwyższą alternatywną linię 4 lata temu... (można sprawdzić w archiwum) można też porównać wynik Bosaka w wyborach prezydenckich z wynikami Korwina. Korwin robił sufit, bo zarabiał na koszulkach, mediach społecznościowych i innych rzeczach... Willa coś tam sponsorowana chyba z kasy partyjnej...
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
JEszcze taka rada.... zanim będziecie grać te śmieszne kursy w STS... bo nikt oprócz mnie na tym forum nie podaję wam wartości netto... (wiadomo, do dubelka idealne, ale jak się zapytasz jaki musi być yield na singlach, żeby opłacalne było bardziej ako to wtedy rozmówca ma zatwardzenie...) to wejdzcie sobie do jakiegoś ruska, który kopiuje ofertę i zagrajcie to samo tylko netto... jak tam 3 droga, jaka linia? :) nie ma za co...

1691247085204.png
Post automatycznie złączony:

teraz będę siedział cicho dopóki sam nie pogram czegoś, bo nie opłaca mi się pisać ;p
 
K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
Trzecia droga pozostaje.

Obie partie wiedzą doskonale, że ogromne ryzykują. Próg 8% może być nie do przeskoczenia
. Wiedzą, że mogą podzielić los lewicy z wyborów 2015 roku. Mimo to ryzykują. Jest to skok na główkę do basenu, w którym nie wiadomo czy jest woda. Licza, że ,,a może się uda''. Tymczasem fakty są i będą takie: Opozycja już teraz orbituje wokół Tuska. KO w wyborach na pewno nie będzie mieć mniej niż 30%. Będą mieć około 30-31%. Liczba wyborców opozycji nie jest nieskończona. Po drugie i chyba najważniejszym aspektem będzie to, że przed nami apogeum polaryzacji na linii PIS - PO. To apogeum sięgnie maksimum w momencie gdy PO będzie po marszu 1 października, a pis będzie opowiadał o swoim programie wyborczym i grillowaniu Tuska o uzależnianiu Polski od Rosji i o referendum. W tym wszystkim będzie gdzieś Trzecia Droga, która liczy, że przebiję 8% progu wyborczego. Marsz 4 czerwca pokazał, że najwięcej straciła właśnie Trzecia Droga. Po marszu 1 października będzie podobnie. Poza tym niewykluczone, że wyborcy PSLu po połączeniu z Hołownią rozproszą się do Agrounii i PISu. Podsumowując. Czy Trzecia Droga przekroczy próg 8%? Małe szanse. Ponieważ:
1. Przed nami apogeum polaryzacji na linii PIS - PO bezpośrednio przed wyborami po 1 października, co odbije się na Trzeciej Drodze.
2. Wyborcy opozycji orbitują głównie wokół PO i Tuska odkąd jest w Polsce kosztem Polski 2050 Hołowni i Lewicy.
3. Agrounia odbierze jakąś część wyborców PSLu po zjednoczeniu z Polską 2050 Hołowni. Kosztem oczywiście Trzeciej Drogi.
 
Ostatnia edycja:
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Trzecia droga pozostaje.

Obie partie wiedzą doskonale, że ogromne ryzykują. Próg 8% może być nie do przeskoczenia
. Wiedzą, że mogą podzielić los lewicy z wyborów 2015 roku. Mimo to ryzykują. Jest to skok na główkę do basenu, w którym nie wiadomo czy jest woda. Licza, że ,,a może się uda''. Tymczasem fakty są i będą takie: Opozycja już teraz orbituje wokół Tuska. KO w wyborach na pewno nie będzie mieć mniej niż 30%. Będą mieć około 30-31%. Liczba wyborców opozycji nie jest nieskończona. Po drugie i chyba najważniejszym aspektem będzie to, że przed nami apogeum polaryzacji na linii PIS - PO. To apogeum sięgnie maksimum w momencie gdy PO będzie po marszu 1 października, a pis będzie opowiadał o swoim programie wyborczym i grillowaniu Tuska o uzależnianiu Polski od Rosji i o referendum. W tym wszystkim będzie gdzieś Trzecia Droga, która liczy, że przebiję 8% progu wyborczego. Marsz 4 czerwca pokazał, że najwięcej straciła właśnie Trzecia Droga. Po marszu 1 października będzie podobnie. Poza tym niewykluczone, że wyborcy PSLu po połączeniu z Hołownią rozproszą się do Agrounii i PISu. Podsumowując. Czy Trzecia Droga przekroczy próg 8%? Małe szanse. Ponieważ:
1. Przed nami apogeum polaryzacji na linii PIS - PO bezpośrednio przed wyborami po 1 października, co odbije się na Trzeciej Drodze.
2. Wyborcy opozycji orbitują głównie wokół PO i Tuska odkąd jest w Polsce kosztem Polski 2050 Hołowni i Lewicy.
3. Agrounia odbierze jakąś część wyborców PSLu po zjednoczeniu z Polską 2050 Hołowni. Kosztem oczywiście Trzeciej Drogi.
Obserwuj onet... oni mają kontakt z politykami ;) kilka godzin wcześniej newsy mają ;) tak to działa w wielkim świecie ;)

trzecia droga tzn. PSL powinno iść z Agrounią...Nawet jako koalicja moim zdaniem mieliby większe szanse niż 3 droga. Rolnicy są źli... i tam łatwiej kogoś wyrwać plus trend takiej koalicji byłby do góry... a tej? :) Chyba widać ;) Polaryzacja bardziej działa w wyborach prezydenckich. Jeszcze ważne są sondaże "partia drugiego wyboru". Z trzecią drogą ciężko się komukolwiek identyfikować... taki misz masz... Wybiorę 3 drogę, bo? :) Ja nie widzę argumentów, prędzej wybiorą SLD, która nie kojarzy się już z postkomuną tylko lewicą. Także ludzie o lewicowych poglądach jak będą się decydować na wybór alternatywy po PO to wybiorą Lewice, bo wyborcy opozycji są lewicowi a 3 droga raczej nie kojarzy się z lewicą. A niezdecydowanych wyborców PiS weźmie Konfederacja.

Będzie to co z SLD kiedy postkomuniści mieli iść z tęczowymi ;) Wiem, że miałem nic nie pisać, ale z 3 drogi nie będzie co zbierać tak czy siak ;)
Post automatycznie złączony:

tak w ogóle to szkoda, że mam limit w sts... wywaliłbym całą ofertę napierdzielając absurdalne stawki na wysokie kursy jak 4 lata temu xD szkoda, że nikt tego nie zrobił.
Post automatycznie złączony:

oddsmakerzy w sts to miękkie faje i trzeba to wykorzystywać ;)
 
Ostatnia edycja:
K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
Obserwuj onet... oni mają kontakt z politykami ;) kilka godzin wcześniej newsy mają ;) tak to działa w wielkim świecie ;)

trzecia droga tzn. PSL powinno iść z Agrounią...Nawet jako koalicja moim zdaniem mieliby większe szanse niż 3 droga. Rolnicy są źli... i tam łatwiej kogoś wyrwać plus trend takiej koalicji byłby do góry... a tej? :) Chyba widać ;) Polaryzacja bardziej działa w wyborach prezydenckich. Jeszcze ważne są sondaże "partia drugiego wyboru". Z trzecią drogą ciężko się komukolwiek identyfikować... taki misz masz... Wybiorę 3 drogę, bo? :) Ja nie widzę argumentów, prędzej wybiorą SLD, która nie kojarzy się już z postkomuną tylko lewicą. Także ludzie o lewicowych poglądach jak będą się decydować na wybór alternatywy po PO to wybiorą Lewice, bo wyborcy opozycji są lewicowi a 3 droga raczej nie kojarzy się z lewicą. A niezdecydowanych wyborców PiS weźmie Konfederacja.

Będzie to co z SLD kiedy postkomuniści mieli iść z tęczowymi ;) Wiem, że miałem nic nie pisać, ale z 3 drogi nie będzie co zbierać tak czy siak ;)
Post automatycznie złączony:

tak w ogóle to szkoda, że mam limit w sts... wywaliłbym całą ofertę napierdzielając absurdalne stawki na wysokie kursy jak 4 lata temu xD szkoda, że nikt tego nie zrobił.
Post automatycznie złączony:

oddsmakerzy w sts to miękkie faje i trzeba to wykorzystywać ;)
,,
,,Obserwuj onet... oni mają kontakt z politykami ;) kilka godzin wcześniej newsy mają ;) tak to działa w wielkim świecie ;)''
wrzutki medialne od czasu do czasu ma onet, interia z tych większych internetowych portali.

,, trzecia droga tzn. PSL powinno iść z Agrounią...Nawet jako koalicja moim zdaniem mieliby większe szanse niż 3 droga ''
zgadzam się w 100%. PSL uniknąłby rozproszenia wyborców właśnie do Agrounii, bo oczywiście poszliby razem. Poza tym niewykluczone, że dla wyborcó PSLu alians z Hołownią to za dużo i po prostu nie zagłosują na TD/zagłosują na Agrounię lub PIS.

,,Rolnicy są źli''
Dopłaty do zboża są po 3 tys. do hektara. Plus paliwo rolnicze. Plus dopłaty do nawozów. Plus rekordowa w 2023 płatność podstawowa za hektar 116 euro. Nie sądzę, że są źli w swojej masie.

,, Wybiorę 3 drogę, bo? :) Ja nie widzę argumentów ''
Zgadzam się. To jest coś takiego jak Nowoczesna. Zresztą oni wszyscy na opozycji nie opowiadają o swoim programie. Nie wiem czy go mają w ogóle. Tylko antypis. Eh. Nasza scena polityczna to tragikomedia :) Od dawna to mówie :) Od czasu do czasu partia Razem opowiada o swoim programie. Reszta gada tylko o pisie. Tylko i wyłącznie, bez własnych pomysłów jak by sami zaradzili w danej sytuacji. Tylko, że pis jest zły. A jak już serwują swoje pomysły to takie jak ostatnio prominentny europoseł PO, że trzeba zestrzelić śmigłowce. No ludzie... Bardzo chciałbym, żebyśmy mieli silną opozycję, ale...

,, prędzej wybiorą SLD, która nie kojarzy się już z postkomuną tylko lewicą''
A jeden z liderów lewicy? kim jest?

,, A niezdecydowanych wyborców PiS weźmie Konfederacja. ''
Niezdecydowani będą patrzeć co kto ma do zaoferowania, czyli na program wyborczy. Tak było w 2019 roku we wrześniu jak przybyło w sondażach PiSowi. PiS wtedy wygrał płacą minimalną. Zakładam, że teraz będzie podobnie. Pisałem o tym w swoim pierwszym poście tutaj.

,, Będzie to co z SLD kiedy postkomuniści mieli iść z tęczowymi ;) Wiem, że miałem nic nie pisać, ale z 3 drogi nie będzie co zbierać tak czy siak ;) ''
Zgadzam się. TD ma małe szanse przekroczyć próg 8%. Polaryzacja PiS-PO zrobi swoje + rozproszenie wyborców PSLu do Agrounii.
 
Ostatnia edycja:
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
,,
,,Obserwuj onet... oni mają kontakt z politykami ;) kilka godzin wcześniej newsy mają ;) tak to działa w wielkim świecie ;)''
wrzutki medialne od czasu do czasu ma onet, interia z tych większych internetowych portali. - nie chodzi o wrzutki medialne... praca dziennikarza na tym polega, od zawsze... że polityk mu coś podsuwa... dla dobra obu stron... insidery... tak się buduje napięcie, prawo do wyłączności etc.

,,Rolnicy są źli''
Dopłaty do zboża są po 3 tys. do hektara. Plus paliwo rolnicze. Plus dopłaty do nawozów. Plus rekordowa w 2023 płatność podstawowa za hektar 116 euro. Nie sądzę, że są źli w swojej masie. - Rolnicy nie są głupi... wiedzą skąd dopłaty są. Rekordowa płatność podstawowa przy rekordowych kosztach... PSL z Agrounią mogły grać Ukrainą i to wykorzystać... a tak? :) Mógłby być efekt "kuli śnieżnej"

,, prędzej wybiorą SLD, która nie kojarzy się już z postkomuną tylko lewicą''
A jeden z liderów lewicy? kim jest? - a ile lat temu Lewica się zjednoczyła? :) To już nie ma znaczenia kto jest jednym z liderów... Lewica bardziej zbiera teraz Lewicowy (nie napisze lewacki) elektorat a kiedyś postkomunistyczny. Po lubuskim to widać. "Lubuskie zawsze czerwone" tak się kiedyś mówiło ze względu na stare SLD



"
,, A niezdecydowanych wyborców PiS weźmie Konfederacja. ''
Niezdecydowani będą patrzeć co kto ma do zaoferowania, czyli na program wyborczy. Tak było w 2019 roku we wrześniu jak przybyło w sondażach PiSowi. PiS wtedy wygrał płacą minimalną. Zakładam, że teraz będzie podobnie. Pisałem o tym w swoim pierwszym poście tutaj." - skoro tak to ile było % niezdecydowanych do tego momentu i ile PiS wziął? :) Zakładam, że masz te liczby :) Chyba w sondażach widać kiedy niezdecydowani się decydują głosować. Trend niezdecydowanych od kiedy spadał? :) Do kiedy w sondażach są ujęci niezdecydowani? Ale to moje zdanie, mam prawo się mylić, bo stawiam na to swoje pieniądze. Piszesz dużo, zakładam, że już coś postawiłeś? Czy ułatwiasz zadanie bukom :) Bo tak mi się nie chce pisać, póki rynek ma dla mnie potencjał ;) Nie dyskutuje na w otwartych miejscach o tak wrażliwych rynkach ;) JA wiem co obstawie, 3 drogi już nie obstawie :) Zakładam, że jak piszesz PiS 40 plus to linia powinna już powinna być na poziomie 37 (ja do takiej bym ją wywindował jakbym uznał, że PiS ma mieć 40 plus przy tak niskiej linii...) a tu kurs ani drgnął... Więc wiesz :) za darmo piszesz ;) Pisanie elaboratu a zbijanie linii, która ma mega VALUE to dwie różne rzeczy (tak wyje... ofertę z sts całą w 2019...bez napisania ani słowa...). Ja nie mam czasu na dyskusje :) Ja wiem co zrobię ;) Za darmo nie będę się kłócił ;) Póki co to widzę, że nie postawiłeś za dużo na PiS ;)

Nie rozumiem, dlaczego przy takiej pewności siebie i argumentach nie stawiasz na PiS powyżej 33%, dla mnie to anomalia, że piszesz a nie stawiasz :) Ja napisałem z jakich powodów nie stawiam, ale napisałem tylko o jednej partii, bo wiedziałem, że rynek się na niej zepsuje ;) Tak to siedziałbym cicho ;)
Post automatycznie złączony:

To jest forum bukmacherskie i ten temat jest do obstawiania ;) chyba że tak sobie piszesz:unsure: 🤷‍♂️
Post automatycznie złączony:

zawsze powstaje też temat w off topic do dyskusji o wyborach (o ile ludzie się nie zaczynają mięsem obrzucać...)
Post automatycznie złączony:

Jak linia jest tak niska to będzie wysoka... i już tym bez czekania na wynik można surebeta zrobić... (33->40) ro darmowe pieniądze skoro linia tak skoczy ;)
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik

Palade zaczyna... ciekawe newsy na jego tt się zaczynają pojawiać. Im bliżej wyborów tym gęściej będzie tego.
Post automatycznie złączony:

Tam są interwały sondażowe... Kolega wyżej pisał, że PiS miał średnio 39% w sondażach od czerwca do września. Albo mi się wydaje i PiS od czerwca do września miał >45 albo Palade się walnął w obliczeniach.

edit: znak większości pomyliłem ze znakiem mniejszości
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom