>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory parlamentarne 2023

P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik

nie walnął się Palade... grałem linie od 48,5 do 43,5.... (po 5,8 chyba była ta linia) kolega się walnął i błędne założenia przyjął. PiS był przeszacowany w sondażach a nie niedoszacowany...

edit: przykład manipulacji onetu, lewy górny róg i prawy dolny róg ;) to ten sam artykuł pod różnymi tytułami skierowany do dwóch różnych grup... po co? Dla zdobycia danych...

1691326438842.png
 
Ostatnia edycja:
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Konfederacja mocno przeszacowana. Nikt już chyba nie wierzy w nich , bo zawsze mocni dopóki daleko od wyborów. Mocno się zdziwie jak wyjdą z 10.Tuski też mocno przeszacowane, za to PiS niedoszacowany, linia 33 a myślę ze 37 zrobią lekko a i pod 40 mogą się zakręcić. Ludzie za bardzo biorą do siebie wyimaginowana teorie buntu społecznego . Socjal się kreci inflacja zanika większość starszych szczęśliwych
 
Otrzymane punkty reputacji: +151
M 7,7K

mcz

Użytkownik
Zapomniałem dodać 2 posty wyżej. Zapraszam do MERYTORYCZNEJ dyskusji. Właściwie nie dotrwałem do 3 zdania w poście wyżej kolegi @iti jak przeczytałem, ze przez aborcje nie mają 40% XDDDD Panu @iti podziękuję za poprawę humoru.
panie analityku wyborczy. co to jest? wrzesień 2020 tuż przed ogłoszeniem wyroku TK Untitled.png
 
Ostatnia edycja:
K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
panie analityku wyborczy. co to jest? wrzesień 2020 tuż przed ogłoszeniem wyroku TK Pokaż załącznik 31805
Pudło panie kolego. Kwestia aborcji to temat, który porusza 1) młodszą część elektoratu, która notabene rzadko kiedy chodzi na wybory, po 2) jest to temat periodyczny podobnie jak encebeiery, granatniki, czy inne strajki kobiet. To działa 2 max 3 tygodnie i temat się wypala, obrzydza. Tak jest ze wszystkim prócz kwestii fundamentalnych. Co było taką kwestią w czasie, który przywołałeś, czyli wrzesień, październik 2020? Lockdown, szalejący covid, bezpieczeństwo, zdrowie. 24 października 2020 roku cała Polska została oznaczona czerwoną strefą.

Co to oznaczało dla wszystkich ludzi?
1) Obowiązkowe maseczki w przestrzeni publicznej.
2) Zdalna nauka dla dzieci i studentów
3) Fryzjerzy, gabinety kosmetyczne w reżmie santiranym.
4) Zamknięcie hoteli, centrów handlowych, sanatoriów, restauracji, pubów, barów(jedzenie tylko na wynos).
5) Siłownie i baseny zamknięte
6) Zakaz imprez okolicznościowych np. wesel.
7) Zgromadzenia do pięciu osób

Czyli nie aborcja, panie kolego, tylko wkurzenie ludzi na wywrócenie życia wszystkich do góry nogami, co wtedy wydawało się konieczne wg rządu bo wszyscy w Europie tak robili,(chyba wszystkie rzady wprowadzały lockdown?). Ale poruszyłeś mimo wszystko bardzo ważny element, który mi umknął w mojej analizie i nie rozszerzyłem punktu o lockdownie i jego OGROMNEGO wpływu na sondaże dla pisu w moim pierwszym poście. Lockdown to był pierwszy od 8 lat realny spadek notowań PiSu i początek zmian w sondażach. Kryzys związany z lockdownem i kryzys inflacyjny wywołany szantażem gazowym od czerwca 2021 roku(ograniczenie podaży gazu do europy) jako dwa główne zjawiska, przyczyny słabszych notowań PiSu i zawirowań w sondażach. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +312
K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
UWAGA: Wewnętrzny sondaż PiS

Onet dotarł do wewnątrzpartyjnego sondażu PiS. PiS na dzień dzisiejszy wg tego sondażu może liczyć na 37%-38% poparcia.
Według wewnętrznego sondażu PiS na koniec maja i początek czerwca PiS mógł liczyć na 42,1% poparcia. Środek czerwca - 35%. Zaś w lipcu PiS miał 37%. Jak mówili w lipcu, niższe wyniki w wewnętrznych sondażach to efekt tego, że są wakacje i ludzie mniej interesują się polityką. We wrześniu, jak mówią, wróci polaryzacja i ma wrócić wynik PiSu.
 
Ostatnia edycja:
ranczo0123 469,1K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
UWAGA

Onet dotarł do wewnątrzpartyjnego sondażu PiS. PiS na dzień dzisiejszy wg tego sondażu może liczyć na 37%-38% poparcia. Jest to wynik bliski średniej sondażowej w tym samym okresie w 2019 roku przed wyborami parlamentarnymi. Wtedy wg średniej sondazowej PiS miał 39%.
Według lipcowego wewnętrznego sondażu PiS także miał 37%. Zaś na koniec maja i początek czerwca miał 42,1%.
link?
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
UWAGA: Wewnętrzny sondaż PiS

Onet dotarł do wewnątrzpartyjnego sondażu PiS. PiS na dzień dzisiejszy wg tego sondażu może liczyć na 37%-38% poparcia. Jest to wynik bliski średniej sondażowej w tym samym okresie w 2019 roku przed wyborami parlamentarnymi. Wtedy wg średniej sondazowej PiS miał 39%.
Według wewnętrznego sondażu PiS na koniec maja i początek czerwca PiS mógł liczyć na 42,1% poparcia. Środek czerwca - 35%. Zaś w lipcu PiS miał 37%. Jak mówili w lipcu, niższe wyniki w wewnętrznych sondażach to efekt tego, że są wakacje i ludzie mniej interesują się polityką. We wrześniu, jak mówią, wróci polaryzacja i ma wrócić wynik PiSu.
dawaj link do tych średnich z 2019 :) podałem linka i się okazało, że mieli 45% w sondażach w tym czasie :) Poproszę o linka do średnich sondażowych z 39, bo wciąż to powtarzasz :) I PiS gra emocjami co masz w tym wewnnętrzym sondażu i Onet ma najlepsze insidery, bo wewnętrzny też pochodzi ze źródeł onetu... Poproszę o linka gdzie Pis w tym okresie miał w sondażach średnio 39 :) tak pis ma zaniżone teraz poparcie na szczęście nikt z Was kto tak mówi linii do góry nie winduje :) poproszę o linka do sondaży z 2019 gdzie średnia była 39% :) Pewnie Palade ma jakiegoś babola w swoich sondażach a jak masz kontr linka to dawaj, bo jak się stawia pieniądze to warto wykluczyć błędy.
Post automatycznie złączony:

średnia czerwiec - sierpień...

edit: jak ktoś ma jakieś wyliczenia z lat poprzednich i jest je w stanie poprzeć linkami to niech je podaje... urwa mać... nie interesuje mnie opinia, dlaczego co ktoś stawia... ale chciałbym wiedzieć czy mam korygować to co chcę zagrać... jprdl... sami "płatni pisarze", żeby robić traffic na stronie albo ruch u buka... Dlaczego Pensja minimalna zadziałała? Bo nie rosłą przez lata tak jak powinna... dlaczego 800 plus zadziała? Bo 500zł stało się miską ryżu... Co to "nasycenie" w marketingu? Pierwszy pączek smakuje najlepiej a po 10 chcesz rzygać... PiS kieruje emocjami i inne partie też... ludzie przy urnach głupieją a największy zdrowy rozsądek ma grupa niezdecydowanych, bo to oni zachowują jako taki rozsądek...
 
Ostatnia edycja:
G 6,1K

gumazi

Użytkownik
Niema szans ,żeby PiS miał 37czy 38 ,bez jaj Tusk mocno podskoczył i napewno marsz swoje zrobi przed wyborami , konfederacja dużo zabierze PiSowi ,według mnie PiS teraz ma koło 33 34% Tusk koło 30 . konfederacja 12, trzecia droga 10 lewica 9
Post automatycznie złączony:

Niema szans ,żeby PiS miał 37czy 38 ,bez jaj Tusk też mocno podskoczył i napewno marsz swoje zrobi przed wyborami , konfederacja dużo zabierze PiSowi ,według mnie PiS teraz ma koło 33 34% Tusk koło 30 . konfederacja 12, trzecia droga 10 lewica 9
 
K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
dawaj link do tych średnich z 2019 :) podałem linka i się okazało, że mieli 45% w sondażach w tym czasie :) Poproszę o linka do średnich sondażowych z 39, bo wciąż to powtarzasz :) I PiS gra emocjami co masz w tym wewnnętrzym sondażu i Onet ma najlepsze insidery, bo wewnętrzny też pochodzi ze źródeł onetu... Poproszę o linka gdzie Pis w tym okresie miał w sondażach średnio 39 :) tak pis ma zaniżone teraz poparcie na szczęście nikt z Was kto tak mówi linii do góry nie winduje :) poproszę o linka do sondaży z 2019 gdzie średnia była 39% :) Pewnie Palade ma jakiegoś babola w swoich sondażach a jak masz kontr linka to dawaj, bo jak się stawia pieniądze to warto wykluczyć błędy.
Post automatycznie złączony:

średnia czerwiec - sierpień...

edit: jak ktoś ma jakieś wyliczenia z lat poprzednich i jest je w stanie poprzeć linkami to niech je podaje... urwa mać... nie interesuje mnie opinia, dlaczego co ktoś stawia... ale chciałbym wiedzieć czy mam korygować to co chcę zagrać... jprdl... sami "płatni pisarze", żeby robić traffic na stronie albo ruch u buka... Dlaczego Pensja minimalna zadziałała? Bo nie rosłą przez lata tak jak powinna... dlaczego 800 plus zadziała? Bo 500zł stało się miską ryżu... Co to "nasycenie" w marketingu? Pierwszy pączek smakuje najlepiej a po 10 chcesz rzygać... PiS kieruje emocjami i inne partie też... ludzie przy urnach głupieją a największy zdrowy rozsądek ma grupa niezdecydowanych, bo to oni zachowują jako taki rozsądek...
,,Poproszę o linka do średnich sondażowych z 39, bo wciąż to powtarzasz''
ewybory.eu
Palade liczy tylko parę sondażowni. Ewybory.eu cały przekrój.
 
Ostatnia edycja:
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
,,Poproszę o linka do średnich sondażowych z 39, bo wciąż to powtarzasz''
ewybory.eu
Palade liczy tylko parę sondażowni. Ewybory.eu cały przekrój.
nie liczy tylko parę sondaży on wyklucza anomalie... Parę = to liczebnik oznaczający 2... po prostu żaden sondaż nie pokazywał takich wyników a już na pewno średni nie wyszła taka mierna 4 lata temu... przecież to fizycznie niemożliwe, żeby on miał średnią 45... i była taka różnica... szach mat... bez liczenia wiedziałem, że to niemożliwe...

1691662902158.png
Post automatycznie złączony:

38-39... %...
 
K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
Niema szans ,żeby PiS miał 37czy 38 ,bez jaj Tusk mocno podskoczył i napewno marsz swoje zrobi przed wyborami , konfederacja dużo zabierze PiSowi ,według mnie PiS teraz ma koło 33 34% Tusk koło 30 . konfederacja 12, trzecia droga 10 lewica 9
Post automatycznie złączony:
,,bez jaj Tusk mocno podskoczył''
ale zdajesz sobie sprawę z tego, że Tusk nie powoduje odpływu wyborców PiS tylko właśnie ich mobilizuje? Tusk powoduje tylko 1) mobilizacje elektoratów PiSu i PO, po 2) przyciąganie wyborców pozostałych partii opozycyjnych Trzeciej Drogi i Lewicy. Marsz 1 października tylko spolaryzuje elektorat PiS - PO i spowoduje przepływ wyborców do KO od TD i Lewicy.

,, konfederacja dużo zabierze PiSowi ''
Konfederacja to wyborcy opozycyjni, którzy nie zagłosowaliby na PiS bo uwaga ,,rozdaje piniondze''. Konfederacja uważa się za prawice, a tak naprawdę w dużej swojej części to liberałowie co chcieliby prywatyzować domene publiczną. Podobna jest Platforma Obywatelska, która sprywatyzowała około 950 spółek skarbu państwa do około 350 SSP. To za PiSu ilość SSP się zwiększyła do ponad 400. Wyborcy konfederacji nie zagłosowaliby na PiS bo dla nich socjal to zło.Wyborcy PIS - antyPiS są tak okopani, że przepływu między nimi nie będzie. Jedynie na opozycji. Zauważ jaki był odpływ w sondażach u KO gdy Tusk zaproponował babciowe czy kredyt 0%. Konfederacja wtedy zwyżkowała w góre a PO-KO malało. Co to pokazało? Że wyborcy KO nie chca socjalu i odchodzą do Konfederacji. A więc przepływ wyborców będzie na linii KO - Konfederacja. Podsumowując: Konfederacja żywi się rozczarowanymi wyborcami PO-KO

,, według mnie PiS teraz ma koło 33 34% ''
Ja wolę opierać się na analizie niż na wrażeniach, ale każdy oczywiście ma do tego prawo. Okaże się 15 października kto miał racje :)
Post automatycznie złączony:

nie liczy tylko parę sondaży on wyklucza anomalie... Parę = to liczebnik oznaczający 2... po prostu żaden sondaż nie pokazywał takich wyników a już na pewno średni nie wyszła taka mierna 4 lata temu... przecież to fizycznie niemożliwe, żeby on miał średnią 45... i była taka różnica... szach mat... bez liczenia wiedziałem, że to niemożliwe...

Pokaż załącznik 31838
Post automatycznie złączony:

38-39... %...
No pomyłka z mojej strony. Patrzyłem na poparcie kwiecień- czerwiec 39% :) Dzięki za sprostowanie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +312
G 6,1K

gumazi

Użytkownik
Poprostu ktos tu pisał spadek infacji , ale co z tego jak ceny dalej kosmiczne, i tego nie da sie przkryć niczym sam znam duzo ludzi co głosowało na pis i teraz idzie na tuska albo , konfederacje , wiec to moje zdanie , a jestem z regionu bastionu pisu jak tutaj coraz wiecej ludzi niechce pisu to :)
 
matkowsky 25,6K

matkowsky

Użytkownik
Każdy, kto głosuje na konfederussię powinien mieć odebrane prawa wyborcze i obywatelstwo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +145
K 2,2K

kontonawybory

Użytkownik
Poprostu ktos tu pisał spadek infacji , ale co z tego jak ceny dalej kosmiczne, i tego nie da sie przkryć niczym sam znam duzo ludzi co głosowało na pis i teraz idzie na tuska albo , konfederacje , wiec to moje zdanie , a jestem z regionu bastionu pisu jak tutaj coraz wiecej ludzi niechce pisu to :)
,, Poprostu ktos tu pisał spadek infacji , ale co z tego jak ceny dalej kosmiczne, i tego nie da sie przkryć niczym ''
Ceny w Polsce stanowią 62% średniej UE (dane Eurostatu). Taniej jest tylko w Rumunii i Bulgarii. Przypomnę tylko, że w tym roku był rekordowy wzrost płacy minimalnej a w 2024 ma być jeszcze wyższy. Płaca minimalna przekłada się na poziom płac w ogóle w całej gospodarce. Nasza siła nabywcza w tym roku to 86% średniej UE. Wg parytetu siły nabywczej płaca minimalna w Polsce wynosi 1274 euro, więc przy cenach w Polsce na poziomie 62% średniej UE (trzecia najniższa w UE) wcale źle nie jest, a bym powiedział bardzo dobrze. Oczywiście byłoby jeszcze lepiej gdybyśmy w miksie energetycznym zamiast węgla mieli atom, ale to przed nami dopiero.

Napisałeś, że ktoś tam od ciebie zmienił zdanie i będzie głosował na tuska. No ok. Jeśli ktoś nie rozumie, nie ma wiedzy, no to co się poradzi. Nic. Tusk mu naprawi :)
 
Ostatnia edycja:
H 46,7K

halacik96

Użytkownik
Napisałeś, że ktoś tam od ciebie zmienił zdanie i będzie głosował na tuska. No ok. Jeśli ktoś nie rozumie, nie ma wiedzy, no to co się poradzi. Nic. Tusk mu naprawi :)
Już chyba wszyscy w tym wątku dostrzegli Twój obiektywizm i bezstronność.
Konto założone tylko po to, żeby wypromować jeszcze bardziej swoich.
Linia dalej 33% i ani drgnie a przecież 40% to z palcem w pupci, taka lokata... 😉😉
 
Do góry Bottom