>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

WTA Tour - Wielki Szlem: US Open (30.08.2021 - 12.09.2021)

Status
Zamknięty.
adik1992 398,3K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Nie wierze Co widze, 18letnia Fernandez w SF US open.Wszystkie te Svitoliny, Kerbery Halepy I inne Muguruzy powinny sie wstydzic, ze 18latka gra w polfinale Szlema.Te cale WTA to jakis zart, wpada sobie 18latka na Szlema I po kolei lupie gwiazdy, jutro jeszcze Brytyjka dolaczy do SF I w ogole bedzie komedia.Oczywiscie nic nie ujmujac Fernandez bo zagrala dobry mecze ale od takiej osoby jak Svitolina wymaga sie wiecej ale widocznie ona woli byc jak jej maz I siadac psychicznie anizeli walczyc o najwyzsze laury.
Uwielbiam takie komentarze. Czy nazwiska takie jak Hingis, Williams, Szarapowa, Graf, Seles czy Świątek mówią Ci cos? Wszystkie te zawodniczki wygrały swojego pierwszego szlema do 18 urodzin. Ale rozumiem że Fernandez nie może osiągnąć półfinału szlema bo nie nazywa się Halep, Svitolina czy Muguruza. Jeżeli ktoś ogląda mecze I interesuje się szerzej tenisem a nie pierwsza 20 to takie wyniki nie są zaskoczeniem. Po meczu z Osaka wszyscy pisali ze Japonka przegrała ten mecz a ja pisałem ze Fernandez zagrała bardzo dobry mecz co udowodniła z Kerber czy Svitolina. O Raducanu od kilku lat pisze sie ze ma talent i papiery na grę i widać że ten sezon może być przełomowy w jej karierze. To że przed turniejem była 150 niczego nie oznacza. Bo Iga, Osaka czy Halep też kiedyś były na 200 miejscu. Czy osiągną coś te młode zawodniczki czas pokaże. A to że są młode tylko dobrze o nich świadczy. Jakoś nie widziałem oburzenia gdy 16-letnia Gauff osiągała dobre wyniki. Najlepiej niech wprowadza zakaz gry w szlemie dla zawodniczek poniżej 20 roku życia i z rankingiem top 16. Wtedy nie będzie niespodzianek.

Podsumowując zacznijcie oglądać mecze a nie opierać swoje typy na rankingach czy kilku minutowych skrótach a takie wyniki przestaną was dziwić.
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
A 5,8K

alex.bp

Użytkownik
,.
Podsumowując zacznijcie oglądać mecze a nie opierać swoje typy na rankingach czy kilku minutowych skrótach a takie wyniki przestaną was dziwić.
I co ma teraz powiedzieć ktoś, kto ogląda te mecze, wyciąga wnioski, analizuje i widzi wczorajszy występ Krejcikovej? Zawodniczki, która w formie z ostatnich kilku miesięcy to spokojnie top 3 na świecie w tej chwili. I wychodzi taka Sabalenka i ją miażdży w każdym aspekcie. Czeszka cudem ugrała te 5 gemów, bo z przebiegu meczu to tutaj spokojnie mogło być 6-2 albo nawet 6-1 w 2 secie. Krejcikova nawet nie zbliżyła się do seta w tym meczu, taka była między nimi różnica. Nie odbieram klasy Sabalence, ale Czeszka w tej formie nie miała prawa przegrać w aż tak żałosnym stylu.
I teraz zapewne przeczytam, że to sport i w sporcie to się zdarza, że słabszy dzień, itp., itd. Tylko, że w WTA, takie niewytłumaczalne dni zdarzają się praktycznie codziennie, dlatego te rozgrywki są taką patologią.
 
adik1992 398,3K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
,.

I co ma teraz powiedzieć ktoś, kto ogląda te mecze, wyciąga wnioski, analizuje i widzi wczorajszy występ Krejcikovej? Zawodniczki, która w formie z ostatnich kilku miesięcy to spokojnie top 3 na świecie w tej chwili. I wychodzi taka Sabalenka i ją miażdży w każdym aspekcie. Czeszka cudem ugrała te 5 gemów, bo z przebiegu meczu to tutaj spokojnie mogło być 6-2 albo nawet 6-1 w 2 secie. Krejcikova nawet nie zbliżyła się do seta w tym meczu, taka była między nimi różnica. Nie odbieram klasy Sabalence, ale Czeszka w tej formie nie miała prawa przegrać w aż tak żałosnym stylu.
I teraz zapewne przeczytam, że to sport i w sporcie to się zdarza, że słabszy dzień, itp., itd. Tylko, że w WTA, takie niewytłumaczalne dni zdarzają się praktycznie codziennie, dlatego te rozgrywki są taką patologią.
Meczu nie oglądałem. Jednak kilka dni temu pisałem ze przy meczu zawodników o wyrównanym poziomie decyduje forma dnia a nie dokonania w poprzednich meczach. Rozumiem że według Ciebie takie mecze powinny sie kończyć wynikiem 7:6 6:7 7:6? Niestety tak to nie działa. Nawet w meczach wielkiej trójki w Atp zdarzają się mecze z dominacja jednego bądź drugiego. Choćby finał Rolanda 2020.

Meczu Sabalenki nie grałem bo nie znalazłem argumentów za tym by postawić na którąś zawodniczkę. I z tego co widziałem temat nikt ich nie znalazł. A stawianie i liczenie że może wejdzie to czysta loteria by nie powiedzieć hazard.
Tak samo nie zdziwi mnie gdy przegra o a kolejny mecz 3:6 2:6 popełniając 50 UE bo taki ma styl że jak wchodzą mocne zagrania to jest ok a jak nie to problem i rzadko ma plan b

Z oglądaniem spotkań chodzi mi o to że wiesz co prezentuje dany zawodnik a nie patrzysz tylko na ranking czy kurs.

Nie wiem gdzie bronie WTA ipisałem ze można zarobić więcej ni na ATP.

Pisałem ze na tym turnieju ogólnie można zarobić co widać w moim temacie.

I tak na koniec do ludzi którzy piszą o wta patologia. Po co to oglądacie i obstawiacie. Nie szkoda wam czasu i nerwów?
 
Ostatnia edycja:
F 3,5K

Frank de Xymox

Użytkownik
Meczu nie oglądałem. Jednak kilka dni temu pisałem ze przy meczu zawodników o wyrównanym poziomie decyduje forma dnia a nie dokonania w poprzednich meczach. Rozumiem że według Ciebie takie mecze powinny sie kończyć wynikiem 7:6 6:7 7:6? Niestety tak to nie działa. Nawet w meczach wielkiej trójki w Atp zdarzają się mecze z dominacja jednego bądź drugiego. Choćby finał Rolanda 2020.
Z oglądaniem spotkań chodzi mi o to że wiesz co prezentuje dany zawodnik a nie patrzysz tylko na ranking czy kurs.

Nie wiem gdzie bronie WTA ipisałem ze można zarobić więcej ni na ATP.

Pisałem ze na tym turnieju ogólnie można zarobić co widać w moim temacie.

I tak na koniec do ludzi którzy piszą o wta patologia. Po co to oglądacie i obstawiacie. Nie szkoda wam czasu i nerwów?
Ostatnie zdanie powinno zamknąć jadaczki tym wszystkim pseudo-znawcom tenisa, którzy najpierw grają WTA, a potem piszą o patologii jak faworytka dostaje w banię. Po czym ..... znowu grają WTA. I tak w kółko 😂 . Tak to jest jak gra się po kursach, nie biorąc pod uwagę aktualnej dyspozycji, przebytych kontuzji czy innych zdarzeń mogących mieć wpływ na formę tenisistek.
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Post automatycznie złączony:

Uwielbiam takie komentarze. Czy nazwiska takie jak Hingis, Williams, Szarapowa, Graf, Seles czy Świątek mówią Ci cos? Wszystkie te zawodniczki wygrały swojego pierwszego szlema do 18 urodzin. Ale rozumiem że Fernandez nie może osiągnąć półfinału szlema bo nie nazywa się Halep, Svitolina czy Muguruza. Jeżeli ktoś ogląda mecze I interesuje się szerzej tenisem a nie pierwsza 20 to takie wyniki nie są zaskoczeniem. Po meczu z Osaka wszyscy pisali ze Japonka przegrała ten mecz a ja pisałem ze Fernandez zagrała bardzo dobry mecz co udowodniła z Kerber czy Svitolina. O Raducanu od kilku lat pisze sie ze ma talent i papiery na grę i widać że ten sezon może być przełomowy w jej karierze. To że przed turniejem była 150 niczego nie oznacza. Bo Iga, Osaka czy Halep też kiedyś były na 200 miejscu. Czy osiągną coś te młode zawodniczki czas pokaże. A to że są młode tylko dobrze o nich świadczy. Jakoś nie widziałem oburzenia gdy 16-letnia Gauff osiągała dobre wyniki. Najlepiej niech wprowadza zakaz gry w szlemie dla zawodniczek poniżej 20 roku życia i z rankingiem top 16. Wtedy nie będzie niespodzianek.

Podsumowując zacznijcie oglądać mecze a nie opierać swoje typy na rankingach czy kilku minutowych skrótach a takie wyniki przestaną was dziwić.
Ja to nie wierze w tym sensie, ze np przed US Fernandez kogo ograla Ruse,Bequ, Yastremska a teraz co? Odpalila? WTA dziwne wiadomo nie od dzis.Poza tym ogladalem kilka spotkan Svitoliny i grala niezle,Fernandez tez grala dobrze ale liczylem, ze doswiadczenie przewazy.Poza tym piszecie jakby Fernandez 2 :0 wygrala, gdzie tak naprawde ten TB mogl isc w obie strony.

Poza tym nie widze tutaj Twoich typow, zwlaszcza na underdogow a po meczu to kazdy madry :)
 
adik1992 398,3K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Post automatycznie złączony:



Ja to nie wierze w tym sensie, ze np przed US Fernandez kogo ograla Ruse,Bequ, Yastremska a teraz co? Odpalila? WTA dziwne wiadomo nie od dzis.Poza tym ogladalem kilka spotkan Svitoliny i grala niezle,Fernandez tez grala dobrze ale liczylem, ze doswiadczenie przewazy.Poza tym piszecie jakby Fernandez 2 :0 wygrala, gdzie tak naprawde ten TB mogl isc w obie strony.

Poza tym nie widze tutaj Twoich typow, zwlaszcza na underdogow a po meczu to kazdy madry :)
Przewiń stronę gdzie grałem set Fernandez i pisałem ze może powalczyć o mecz jednak typ na wygrana w meczu podał dx2 więc nie było sensu dublować.
Dlatego nie ma co patrzeć kogo kto ograł bo np. czołówka nie grała w tych turniejach więc ciężko ograć kogoś kto nie gra w turnieju.

Na dziś proponuję o21,5 w meczu Bencic- Raducanu @1,87 1xbet

Spodziewam się meczu zbliżonego do wczorajszego meczu Svitoliny.
Doświadczona zawodniczka która jest w gazie gra z młodsza rywalką która wchodzi do poważnego grania.
Belinda prezentuje się bardzo dobrze i utrzymuje formę z Tokio. Jednak nie miała jeszcze słabszego meczu na tym turnieju. Raducanu przebojem z kwalifikacji doszła do ćwiartki i będzie chcieć więcej. W jej przypadku nie tyle dziwią wygrane ale ich rozmiary. Coś jak Iga na Rolandzie gdzie kończyła mecz łatwo w 2 setach. Liczę na dobre widowisko z obu stron i utrzymanie formy z poprzednich spotkań.
 
Ostatnia edycja:
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: tenis US Open
Godzina: 18:00
Spotkanie: Raducanu - Bencic
Typ: Liczba setow - 3
Kurs: 2,45
Bukmacher: ETOTO
Analiza: Chyba nikt się nie spodziewal że kwalifikantka Raducanu znajdzie się w ćwierćfinale, po 7 spotkaniach 0 straconych setow. Bencic jak narazie zagrała 4 mecze i również nie straciła seta, chociaż w ostatnim meczu z Iga Świątek było bardzo blisko. Spodziewam się bardzo ciekawego widowiska bo obie zawodniczki w nadzwyczajnej formie. Jeśli Brytyjka jak i Szwajcarka zaprezentują taki poziom jak w ostatnich meczach to 3 setowka jest bardzo prawdopobna jak dla mnie nawet bardziej niż to że któraś wygra 2:0, po takim kursie spróbuję.
 
Semtex 247,1K

Semtex

Użytkownik
Belinda Bencic 2:0 @2.60
Nic nie odbieram młodej Raducanu, gra świetnie zaszła bardzo daleko ale skończyły się łatwe przeciwniczki i dzisiaj spotkanie z zawodniczką, która obecnie jest chyba w życiowej formie i od IO jedzie z każdym. Od Igrzysk, 13 wygranych na betonie i porażka jedynie w 1/4 Cincinnati z Teichmann, która akurat złapała mega formę i zaszła tam do finału, Belka łatwo rozprawiła się z Pegulą, w 1/8 po wojnie w taju wyszła zwycięsko z pierwszego seta i ograła 2:0 Świątek, powinna być solidnie napędzona tymi dwoma wygranymi nad solidnymi zawodniczkami. Co by nie mówić o Emmie to jednak nie grała tutaj jeszcze z zawodniczką tego kalibru co Bencic, tu będzie szybkość, umiejętność poruszania się po korcie, szybkie nogi Bencic i do tego siła w uderzeniu, której nie brakuje u Szwajcarki i mimo wszystko spore doświadczenie, dla mnie 2:0.

Maria Sakkari @2.15
Ciężki mecz ale mimo wszystko pójdę w stronę Sakkari, która jest na pewno dużo bardziej wszechstronna od Pliskovej, bez ustawiania wymian solidnym pierwszym podaniem Karolina zawsze będzie miała pod górkę z zawodniczkami, które potrafią dobrze returnować, a w wymianach raczej powinna odstawać od Greczynki. Obie są w dobrej formie, wyniki mogą wskazywać nawet na to, że Pliskova gra obecnie lepszy tenis ale jakoś nigdy nie miałem zaufania do tej tenisistki, do tego serwis Sakkari wcale nie jest gorszy od Pliskovej, Maria również potrafi bardzo mocno serwować, obie dysponują sporą siła, będzie pewnie od groma winnerów ale i sporo niewymuszonych w tym meczu, jednak mimo wszystko gra w obronie, poruszanie się po korcie zdecydowanie na korzyść Sakkari. Pliskova nie jest już taka drewniana jak kiedyś, potrafi ruszyć za piłką ale tutaj będzie raczej będzie zbyt duża moc żeby biegać za backhandam Sakkari, imho Sakkari lekkim faworytem.
 
Ostatnia edycja:
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Przewiń stronę gdzie grałem set Fernandez i pisałem ze może powalczyć o mecz jednak typ na wygrana w meczu podał dx2 więc nie było sensu dublować.
Dlatego nie ma co patrzeć kogo kto ograł bo np. czołówka nie grała w tych turniejach więc ciężko ograć kogoś kto nie gra w turnieju.

Na dziś proponuję o21,5 w meczu Bencic- Raducanu @1,87 1xbet

Spodziewam się meczu zbliżonego do wczorajszego meczu Svitoliny.
Doświadczona zawodniczka która jest w gazie gra z młodsza rywalką która wchodzi do poważnego grania.
Belinda prezentuje się bardzo dobrze i utrzymuje formę z Tokio. Jednak nie miała jeszcze słabszego meczu na tym turnieju. Raducanu przebojem z kwalifikacji doszła do ćwiartki i będzie chcieć więcej. W jej przypadku nie tyle dziwią wygrane ale ich rozmiary. Coś jak Iga na Rolandzie gdzie kończyła mecz łatwo w 2 setach. Liczę na dobre widowisko z obu stron i utrzymanie formy z poprzednich spotkań.
No nie grala nawet z faworytkami tych zawodowa bo odpadla ze slabszy I duzo zawodniczka I. Riske po kontuzji czy Dart one nic nie znacza
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Sakkari dzisiaj na 10 gemow serwisowych tylko 8 punktow straconych, 6 gemow na sucho wygranych, biegala, walczyla, rozegrala dobre zawody.Pliskova slabiej na serwisie, sporo bledow I Sakkari na luzie ja poskladala.

Sakkari drugi polfinal Szlema w tym roku.Zagra z debiutantka SF Szlema.

Sabalenka drugi polfinal Szlema w tym roku.Zagra z debiutantka SF Szlema.
 
Otrzymane punkty reputacji: +135
Ori1995 288

Ori1995

Użytkownik
Sakkari dzisiaj na 10 gemow serwisowych tylko 8 punktow straconych, 6 gemow na sucho wygranych, biegala, walczyla, rozegrala dobre zawody.Pliskova slabiej na serwisie, sporo bledow I Sakkari na luzie ja poskladala.

Sakkari drugi polfinal Szlema w tym roku.Zagra z debiutantka SF Szlema.

Sabalenka drugi polfinal Szlema w tym roku.Zagra z debiutantka SF Szlema.
Dla Sakkari i Saba to też jest 1 półfinał na szlemie, więc ogólnie ciekawie na tym US Open.
 
Ostatnia edycja:
Ori1995 288

Ori1995

Użytkownik
Sakkari była w 1/2 Rolanda tego roku a
Sabalenka na Wimbledonie. Jedno jest pewne że będzie nowa mistrzyni szlema.
A no fakt w tym obie zaliczyły swój najdalszy wynik w szlemach i teraz są też w półfinałach, więc rok udany dla nich. Tak czas szybko leci, że kojarzyłem rok 2020... I tak z punktu widzenia to Sakkari wydaje się faworytką do wygrania Turnieju jak na moje, chyba że ją stres złapie, ale wątpię, to nie Krejcikova albo Jabaeur, że nagle paraliż dostanie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +24
I 24,7K

iti

Użytkownik
Sakkari nie jest faworytką do wygrania turnieju. Nie jestem pewien czy ona w ogóle przejdzie Raducanu, bo Emma będzie zagrywać (a raczej odgrywać) takie piłki, które dla Karoliny w nocy były nieosiągalne. I będzie to robić pod końcową linie.
Sakkari nie zagra drugiego tak kosmicznego przy swoim serwisie. To w zasadzie nie do powtórzenia.
Bardzo mocno nie przepadam za Sabalenka, ale jej ten GS się po prostu należy. Oczywiście chciałbym finału Fernandez-Raducanu, ale pewnie Aryna koniec końców wygra swój mecz i jak mniemam cały turniej.
 
P 1,1K

prostoorient1208

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Sakkari nie jest faworytką do wygrania turnieju. Nie jestem pewien czy ona w ogóle przejdzie Raducanu, bo Emma będzie zagrywać (a raczej odgrywać) takie piłki, które dla Karoliny w nocy były nieosiągalne. I będzie to robić pod końcową linie.
Sakkari nie zagra drugiego tak kosmicznego przy swoim serwisie. To w zasadzie nie do powtórzenia.
Bardzo mocno nie przepadam za Sabalenka, ale jej ten GS się po prostu należy. Oczywiście chciałbym finału Fernandez-Raducanu, ale pewnie Aryna koniec końców wygra swój mecz i jak mniemam cały turniej.
[/QUOT

Stary a skąd Ty wiesz czy zagra taki mecz czy nie, a moze zagra jeszcze lepiej niż z Pliskovą. Młodą przede wszystkim może zjeść trema albo kondycyjnie nie wytrzymać, bo to któryś mecz z kolei na najwyższym poziomie bedzie grała. Wiec ten mecz może być teoretycznie łatwiejszy dla Sakkari niz Ci sie wydaje. Pozdro
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Dobry SF jak narazie po tie breaku.Sabalenka zaczela kapitalnie,serwis siedzial, Fernandez nie byla w stanie odpowiedziec na brutalna sile Sabalenki.Przy 4:1 bialorusinka miala 12/2 W/UE ale pozniej sie posypala I po tie breaku miala juz tylko 21/18.Wielki szacun za walke dla Fernandez, robi Co moze a Sabalenka troche siadla, zwlaszcza publicznosc jej nie pomaga.Zobaczymy Co dalej

W duzym skrocie to tak: Fernandez mega waleczna, duzo pilek wracalo na strone Sabalenki, publicznosc zdecydowanie za nia a Sabalenka jak byla dz banem tak I jest.Zaczela baaardzo solidnie ale glowa zaczela siadac,drugiego jakos ogarnela I trzecim bardziej bym sie skladal ku Sabalence.Fernandez wyszla jednak na 4 2 I serwis, po czym zostala zlamana po 4 bp.Pozniej 54 Fernandez I serwis bialorusinki I Co robi Sabalenka? Pierwsza Pilka chyba w siatke jak pamietam dobrze, pozniej podwojnym, podwojny I w wymianie z metr wyrzuca.Zostaje zlamana do 0 a Kanadyjka wygrywa .18 LATKA W FINALE Szlema.
Sabalenka moga to wygrac ale ona ma tak slaba glowe ze to masakra(az 52 UE) .Co prawda grala nie tylko przeciwko rywalce ale tez I publicznosci Co wg mnie mialo istotny wplyw na Sabalenka. Dobry mecz
 
Ostatnia edycja:
Ori1995 288

Ori1995

Użytkownik
Co się odwaliło w tym roku na US Open Finał 2 zawodniczek które musiały przejść przez kwalifikacje.
18 latka z 19 latką w finale, Sakkari odpada przegrywając 2-0, Kto się takiego finału spodziewał realistycznie ^^
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Co się odwaliło w tym roku na US Open Finał 2 zawodniczek które musiały przejść przez kwalifikacje.
18 latka z 19 latką w finale, Sakkari odpada przegrywając 2-0, Kto się takiego finału spodziewał realistycznie ^^
Raducanu pierwsza w historii zawodniczka , która dotarła do finału przechodząc przez kwalifikacje i to miażdżyła swoje rywalki. Fernandez nie musiała grać w eliminacjach , ale szacunek za to , co zrobiła, bo na rozkładzie takie zawodniczki jak Osaka , Kerber, Svitolina oraz Sabalenka i to były ciężkie 3 setowe pojedynki i wytrzymała to psychicznie. Brytyjka mimo iż zagrała 3 spotkania więcej , ale nie straciła nawet seta , jest dla Mnie lekka faworytką w finale , te cztery ciężkie spotkania dla Fernandez mogą odbić się w końcu czkawką , i mimo , iż finały na ogół tylko się ogląda , spróbuję chyba pograć w kierunku Raducanu , jest dziewczyna w niesamowitym gazie i może przejść do kolejnej historii...
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
adik1992 398,3K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Najbardziej nieoczekiwany skład finału szlema ostatnich kilku jak nie kilkunastu lat. Ale patrząc na grę tych zawodniczek to śmiało można stwierdzić że obie zasłużenie dotarły do tego finału. Dla mnie też lekką faworytką będzie Brytyjka. Tak jak już pisałem wygląda jak Iga w Paryżu. Nie daje szans rywalkom na ugranie choćby seta. Finał będzie ciekawy
 
psychol32 413,9K

psychol32

Użytkownik
Najbardziej nieoczekiwany skład finału szlema ostatnich kilku jak nie kilkunastu lat. Ale patrząc na grę tych zawodniczek to śmiało można stwierdzić że obie zasłużenie dotarły do tego finału. Dla mnie też lekką faworytką będzie Brytyjka. Tak jak już pisałem wygląda jak Iga w Paryżu. Nie daje szans rywalkom na ugranie choćby seta. Finał będzie ciekawy
To że zasłużyły nie podlega wątpliwości, ale już obiektywnie patrząc nie można mieć dobrego zdania na poziom WTA. Kobiety mają zbyt słabą psychę by uprawiać sport. Mają szczęście że jest równouprawnienie bo do sportów indywidualnych nie powinne być nigdy dopuszczone.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom