>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wimbledon 2015 - turniej główny

Status
Zamknięty.
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Napisał AKA SHAKAL :
Zgadzam się w 100% !
Wygrał:
- Australian Open
- Indian WELLS Masters 1000
- MIAMI Masters 1000
- Monte-Carlo Masters 1000
- Rzym Masters 1000
- Finał w Dubaju ATP 500
- Finał French Open
Jest zdecydowanie pod formą, bilans 41:3, gdyby było 44:0 to byłby w formie!

ALEŻ OCZYWIŚCIE ROWNIEŻ SIE ZGADZAM W 200 procentach dodam tylko :
Przed ubiegłorocznym US open porażka z TSONGĄ .
na US open przegrany półfinał z NISHICORIM
potem jeszcze piękna wpadka pod koniec roku z IVO KARLOVICEM
potem jeszcze o ile pamięc mnie nie myli przegrana z Federrerem (choć o to akurat czepiać się raczej nie powinienem )
na French open od porażki z MUrrayem uratowała go przerwa spowodowana pózną godziną i deszczem który zdaje sie nie nadszedł .
no a potem w finale STCHU WAWRINKA pięknie wypunktował .
- dodam jeszcze przedwczorajszą zupełnie nie istotną porażkę na pokazuwce z młodym Miszą Zverevem .
Pozatym oczywiście uważam że DJOKO to zasłużenie numer 1 jest dzisiaj najlepszy i pewnie wygra tegoroczny WIMBLEDON ale wolał bym żeby nie , żeby nie było nudno !
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
deepred 677,4K

deepred

Moderator
Członek Załogi
Nawet nie wiecie, jak ja ubolewam nad tym, że są niektóre pary takie, że w dobrze obsadzonym challengerze nie dotarłyby do finału, a są takie, które chętnie obejrzę i jest mi przykro, że któryś z graczy pożegna się w pierwszej rundzie. Do pierwszej z tych par należy chociażby para Haider-Maurer - Berankis, czy Smith - De Schepper. Żaden z nich nie powinien grać w drugiej rundzie takiego turnieju jak Wimbledon. Jeżeli chodzi o te drugie, świetne pary, to do takich zaliczam chociażby pojedynek Berdych-Chardy, który według mnie spokojnie mógłby się odbyć kilka rund dalej. Kolejna mocna para to Tsonga-Muller. Bardzo szkoda, że dwóch z tych czterech zawodników odpadnie, a gdyby zmierzyli się z zawodnikami z tych słabych par, to każdy ograłby każdego słabszą ręką i bez nogi, w dowolnym pojedynku. Myślę, że już wiadomo, dlaczego piszę o tych parach. Ano dlatego, że zamiaruję coś pograć w tym kierunku. Zacznę od tych teoretycznie słabszych par.
???? Andreas Haider-Maurer - Ricardas Berankis 2-6 2-5 (krecz Haider-Maurer)
Jeden ze słabszych pojedynków tej rundy. Po wynikach Litwina widać, że niewiele ma wspólnego z graniem na trawie. Ostatnie mecze w Halle nieco lepsze w jego wykonaniu, urwanie seta Robredo można uznać za sukces, a po drodze odprawił przecież Austina Krajicka i Vaska Pospisila. Pełna zgoda, te nazwiska nie powalają na kolana, ale żaden z nich się nie położył i meczu Litwinowi nie oddał. Niestety nie miałem okazji oglądać żadnego z tych pojedynków, w przeciwieństwie do pojedynków Austriaka.
Widziałem jeden i już wiem, czemu ten chłop jest taki rzadki na grassie. To, co wyczyniali obydwaj panowie w spotkaniu (grał z Giraldo) przechodzi ludzkie pojęcie. Wynik 6-1 1-6 6-1 dla Santiago (każdy z setów wygrany trzema przełamaniami) mówi sam za siebie. Jeden dobry set Austriaka, gdzie pokazywał swoje największe atuty, czyli serwis i dobry płaski forehand nie wystarczył na pokonanie przebijającego ziemniaka Giraldo. Ogólnie mecz bardzo śmieszny, niewiele różniący się od spotkań WTA (przynajmniej niektórych). W pierwszym i trzecim secie Austriak przebijał jak dziewczynka, a patrząc na niego można przecież odnieść wrażenie, że ma trochę pary w łapie. Owszem ma, ale gra bardzo sinusoidalnie. Najlepiej gra na clayu, co przy jego warunkach fizycznych jest nieco szokujące. Jak dla mnie mecz, który troszeczkę może potrwać, ale dwa dosyć ciekawe bety (według mnie) udało się z tego wydobyć.

Ricardas Berankis wygra
@ 1,50 bet365 4/10 ZWROT
Powyżej 3,5 seta w meczu @ 1,50 bet365 3/10 ZWROT
???? John-Patrick Smith - Kenny De Schepper 6-4 6-4 6-7(4) 4-6 4-6
Australijczyka nie oglądałem w akcji ani raz, miał pewne problemy w meczu w pierwszej rundzie kwali z Belgiem Authome, ale później dwa gładkie zwycięstwa z Fratangelo i Mertlem. Nazwiska nie powalają na kolana, ale ktoś, kto gra kwale prawie nigdy nie powala na kolana. Oglądałem kawałek meczu Francuza z Robertem i jestem zszokowany jego słabą grą. Wygrał według mnie tylko dlatego, że Robert jest bliski tenisowej śmierci i niedługo przejdzie na zasłużoną emeryturę. Kenny nie pokazywał nic dobrego w tym meczu, lewa ręka słabo funkcjonowała, ale nie ma co się dziwić, skoro ledwo ledwo wygrywa się z kompletnym dla mnie no-namem z Indii Mynenim (btw. mógłby mi ktoś o nim kilka słów powiedzieć? Pierwszy raz słyszałem to nazwisko, kiedy ograł bezmózgiego Gojowczyka dzień przed meczem z Kennym). Bardzo słaba forma Francuza i jakoś nie widzi mi się, żeby nagle zaczął dobrze grać. Kolejna para typowych challengerowców. Widząc, co grał Francuz lekko pogram dwa bety z tego pojedynku. Kursy na Australijczyka nie są dla mnie do końca zrozumiałe, ale zwycięstwo żadnego z tych panów mi się w trzech setach nie widzi.
John-Patrick Smith wygra @ 2,37 bet365 2/10 ⛔⛔
Powyżej 3,5 seta w meczu @ 1,42 betsson 3/10 ✅✅
???? Tomas Berdych - Jeremy Chardy
6-2 6-7(8) 7-6(3) 7-6(5)
Wreszcie para, która jest według mnie jedną z bardziej wyrównanych w tej pierwszej rundzie. Czy tak samo okaże się na korcie? &quot;We will say what time will tell&quot;. - jak mawia klasyk. :grin::grin:
Tomasa nie trzeba przedstawiać, od wielu lat przynajmniej TOP10 na świecie, finalista tego turnieju z 2010r., mający problemy z psychiką, ale tylko w meczach ze świetnymi zawodnikami. Przez pierwsze kilka rund turnieju zazwyczaj &quot;połyka&quot; swoich rywali. Teraz jednak los nie był dla niego aż tak łaskawy. Pojedynek z 37. w rankingu Francuzem wcale nie musi być łatwy, ale oczywiście może.
Francuz jest utalentowanym graczem, jednakże nie wykorzystuje w pełni swojego talentu. Przez wiele lat kariery wygrał ledwie jeden turniej rangi ATP i to na cegle, a więc na kompletnie innej nawierzchni. Ostatnio niezbyt dobra forma, porażka w jedynym jego meczu na trawie w tym sezonie z Kokkinakisem. Twierdzę jednak, że wcale nie musi zostać przez Berdycha rozbity. Kiedy ma dzień jest bardzo groźny, świetny gracz w ofensywie bazujący głównie na sile swojego uderzenia. Berdych nie jest mistrzem obrony, więc w którymś momencie meczu może zostać lekko przystopowany przez Francuza. Poniższe bety gram jednak bardzo, bardzo lekko.
Jeremy Chardy +6,5 gema @ 1,80 betsson 1/10 ✅✅
Powyżej 3,5 seta w meczu @ 2,09 betsson 1/10 ✅✅
???? Jo-Wilfried Tsonga - Gilles Muller 7-6 (8) 6-7(3) 6-4 3-6 6-2
Według mnie najbardziej wyrównany pojedynek tej rundy. Francuz kontra Luksemburczyk. Właściwie powinien go łatwo ograć, ale według mnie wcale tak nie będzie. Muller od poprzedniego sezonu gra ponad swoje umiejętności i potrafi postawić się tuzom tenisa. Ostatnio przegrał 1-2 z Murrayem po bardzo dobrym pojedynku. Świetna lewa ręka, dobre wymiany z głębi kortu i bardzo wredny forehand, którym potrafi grać dowolnie, mocno, płasko, z góry na dół, kątowo, doesn&#39;t matter. Tsonga natomiast wiadomo jakim jest tenisistą. Bazuje głównie na swoim podaniu, które ma bardzo dobrze urozmaicone. Pokazał to Berdychowi na RG, kiedy to wygrywał przez pewien moment ponad 80% piłek po trafionym drugim podaniu. Muller może mieć z tym problemy, ale nie musi, bo przy swoim serwisie jest również bardzo groźny. Sądzę, że to spotkanie, może być bardzo długie, nie wykluczam nawet 5-setówki. Daję szanse Mullerowi, bo nie dość, że gra dobrze, to Tsonga nie grał od RG, co według mnie jest kolejnym plusem dla świetnie grającego mańkuta, który jest w ciągłym rytmie meczowym.
Powyżej 3,5 seta w meczu @ 1,50 betsson 3/10 ✅✅
Gilles Muller +3,5 gema @ 1,69 Pinnacle 2/10 ✅✅
Powyżej 49,5 gema w meczu @ 3,10 unibet 1/10 ✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
R 0

rcezarm

Użytkownik
Tenisem interesuję się od niedawna, ale postanowiłem dorzucić swoje trzy grosze.
Głównymi faworytami dla mnie są Murray i Federer. Murray gra w tym sezonie świetnie. Oglądałem jego spotkania w ostatnim wygranym turnieju i wyglądał bardzo dobrze, nie ma problemów z regularnością, dodatkowo gra u siebie. Federer także wygrał ostatnio turniej na trawie i jak sam mówi, jeszcze nigdy nie był tak dobrze przygotowany do Wimbledonu, co w jego przypadku oznacza, że będzie bardzo groźny. Potwierdza to także jego gra. Co do innych faworytów to jakoś mi się nie widzi zwycięstwo Novaka. Nie grał w ogóle na trawie po za meczem pokazowym, który de facto przegrał. W ogóle myślę, że będzie miał olbrzymie problemy w pierwszej rundzie z Kolba, który w Halle o włos nie wyeliminował Fedexa ! Był to pierwszy mecz Szwajcara na trawie w tym sezonie i było mu bardzo ciężko. Teraz podobny przypadek jest z Serbem i myślę, że śmiało można grać over setowy lub na seta w stronę Kolby. Rafa Nadal wygrał ostatnio turniej w Stuttgarcie, ale raczej w tej formie mimo wszystko nic wielkiego nie ugrasz. Kei mnie także jakoś nie przekonuje, moim zdaniem zbyt daleko nie dojdzie. Cilić i Raonic grają bardzo słabo, oglądałem ich ostatnie mecze i nie dość, że brakowało umiejętności to przede wszystkim pomysłu na grę. Zapomniałem zupełnie o zwycięzcy RG ! Zgadzam się z przedmowcami, że Stasia trzeba obserwować, ale stawiac na niego można dopiero w późniejszych fazach.
 
miasekk 106

miasekk

Użytkownik
Nawet nie wiecie, jak ja ubolewam nad tym, że są niektóre pary takie, że w dobrze obsadzonym challengerze nie dotarłyby do finału, a są takie, które chętnie obejrzę i jest mi przykro, że któryś z graczy pożegna się w pierwszej rundzie. Do pierwszej z tych par należy chociażby para Haider-Maurer - Berankis, czy Smith - De Schepper. Żaden z nich nie powinien grać w drugiej rundzie takiego turnieju jak Wimbledon. Jeżeli chodzi o te drugie, świetne pary, to do takich zaliczam chociażby pojedynek Berdych-Chardy, który według mnie spokojnie mógłby się odbyć kilka rund dalej. Kolejna mocna para to Tsonga-Muller. Bardzo szkoda, że dwóch z tych czterech zawodników odpadnie, a gdyby zmierzyli się z zawodnikami z tych słabych par, to każdy ograłby każdego słabszą ręką i bez nogi, w dowolnym pojedynku. Myślę, że już wiadomo, dlaczego piszę o tych parach. Ano dlatego, że zamiaruję coś pograć w tym kierunku. Zacznę od tych teoretycznie słabszych par.
Nie wspominając już o spotkaniu Djokovic - Kohlschreiber, które wydaję mi się najciekawsze. Pozostaję tylko współczuć Niemcowi, że już w pierwszej rundzie trafia na najtrudniejszego rywala.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
vasyl86 2,1K

vasyl86

Użytkownik
Nie wspominając już o spotkaniu Djokovic - Kohlschreiber, które wydaję mi się najciekawsze. Pozostaję tylko współczuć Niemcowi, że już w pierwszej rundzie trafia na najtrudniejszego rywala.
Dokładnie. Kohlschreiber ma niesamowitego pecha ostatnio. W Halle dostał od razu Federera i był bliski pokonania go, a teraz będzie Djokovic na dzień dobry. To będzie chyba najciekawszy jutrzejszy mecz i warto pograć coś w stronę Kolby. Spodziewałem się kursu w okolicach 1,15 na czysty win Serba, a dostajemy 1,03 co jest kpiną (w meczu Federer - Kohlschreiber było ponad 1.2 na Szwajcara). Przy takich kursach chyba warto coś pograć w stronę Niemca - handicapy gemowe lub setowe.
Co do faworytów całego turnieju to kurs na zwycięstwo Federera jest całkiem niezły. 7.50 przy 3.5 na Murraya i 2.3 na Djokovica to wielka różnica, a ci trzej tenisiści są na porównywalnym poziomi jeśli chodzi o grę na grassie. Roger pokonał Djokovica na szybkim korcie w Dubaju, więc teraz w Londynie na swoim ulubionym turnieju wielkoszlemowym też może to zrobić. Ma swoje lata, ale jak na taki wiek gra świetnie i trzeba się z nim liczyć jeśli gramy na szybkim korcie.
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Niestety absolutna większość buków ociąga się z wystawieniem oferty deblowej, więc na razie rzucam kursy z 1xbet, później będę aktualizował kursy.
Mergea/Bopanna-Smyczek/Vesely 3-0
Mergea/Bopanna 1.21
✅✅✅
Rohan z Florinem to już zgrana para, która na trawie w tym sezonie pokazała się z dobrej strony wygrywając w Stuttgarcie i dochodząc do finału w Halle. Widzę progres w serwisie Mergei, który wcześniej w tym elemencie wypadał blado. Teraz, na nawierzchni, która obnaża taki element, nie daje się tak często łamać i jest z tym już bliżej swojego partnera, któremu praktycznie od zawsze nie można było zarzucić czegoś w kwestii serwisu. Tim z Jirim to sklejka singlistów, imo zrobiona trochę przypadkowo, więc nie spodziewałbym się po tej parze niczego wielkiego. Doświadczenie deblowe, ogranie, jak i zgranie w parze zdecydowanie po stronie faworytów.
Mahut/Herbert-Almagro/Menendez 3-2
Mahut/Herbert 1.14
✅✅✅
Tutaj podobna sytuacja, jednak wydaje mi się, że rywale faworytów są jeszcze większymi ogórkami deblowymi na trawie. Francuzi dobrze weszli na trawę, finał w Holandii i tytuł w Queens. Już na AO pokazali, ze na dużym turnieju potrafią się pokazać. Pamiętajmy, że tam doszli do finału, tutaj o taki wynik będzie ciężko, ale w pierwszej rundzie powinni wygrać gładko.
Peya/Soares-Carreno-Busta/Gimeno-Traver 3-1
Peya/Soares 1.18
✅✅✅
Różnica klas, jeśli chodzi o umiejętności i ogranie deblowe. Do tego sklejka singlistów składa się z ziemniaków, a wiadomo, że u takich graczy serwis nie jest pierwszorzędnym elementem. Hiszpanie potrafią się porządnie zaprezentować, ale na trawie z solidnymi Peykami, którzy także nieźle weszli na trawę(finał w Stuttgarcie i półfinał w Queens) nie powinni sprawić żadnej niespodzianki.
Te pierwsze trzy typy rzucam do głównej tasiemki, dodatkowo polecam:
Rojer/Tecau-Klizan/Rosol
Rojer/Tecau 1.31
ZWROT
Cały czas ten sam schemat. Porządna para deblowa kontra sklejka singlistów. Tutaj jednak ci singliści mają odrobinę wyższe umiejętności, dlatego też kurs jest wyższy. Myślę jednak, ze na tyle zgranie i ogranie jest po stronie faworytów, że powinni wygrać ten mecz. W końcu dla takiej pary jak Rojery liczy się znacznie coś więcej, niż 1 runda Wielkiego Szlema, a w tym roku akurat dobrze prezentowali się i na AO i na RG.
Matkowski/Zimonjic-Skupski/Skupski 3-2
Matkowski/Zimonjic 1.54
✅✅✅
Bardzo wysoki kurs na faworytów. Fakt, Skupscy lubią pogrywać na trawie, ale nie róbmy z nich od razu nie wiadomo kogo. Dalej jest to poziom Challków, może 250-tek. Matki za to, jak już pokazywali na wielu turniejach, to wyższa półka. Widzę tutaj różnicę co najmniej klasy, więc warto kierować się w stronę pary polsko-serbskiej.
Dodig/Melo-Schwartzman/Mayer KRECZ
Dodig/Melo 1.17
ZWROT
Identyczna sytuacja jak u Peyek. Właściwie ten typ mógłby się także znaleźć na głównej taśmie.
Murray/Peers-Broady/Bambridge 3-0
Murray/Peers 1.29
✅✅✅
Podobniej jak u Matek, różnica co najmniej klasy. Kurs niższy, bo prawdopodobieństwo tutaj zwycięstwa faworytów jest wyższe. Także warto pobrać ten kurs.
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
dx2 224,6K

dx2

Użytkownik
DeSchepper-J.P.Smith 1 @1.55
Hmmm... Roznica jest taka, ze Kenny De Schepper był juz w swojej karierze w 4 i 2 rundzie Wimbledonu, a John Patrick Smith jeszcze nigdy w 2 rundzie zadnego szlema, a to sporo w kwestii doswiadczenia. Ogolnie licze na Francuza, ktory bodajze regularnie od 3 lat wchodzi z kwalifikacji do Wimbledonu, takze wie z czym sie to je. Bardzo trudne mecze mial De Schepper w eliminacjach na tel Smitha moim zdaniem, ale to mu powinno tylko pomoc.
Haider M.-Berankis 2 @1.5
Berankis to tenisista, ktory tak naprawde nie pomazal jeszcze swojego potencjalu, a to w koncu byly numer 1 wsrod juniorow. Dobrze Litwin wygladal w Halle, gdzie przeszedl kwalifikacje i przegral minimalnie z Robredo. Haider Mauer dobra ogolnie mial pierwsza czesc roku, bardzo dobrze gral w Ameryce Poludniowej, ale ostatnio zdecydowanie wyniki gorsze, wiec licze na duzo lepszego technicznie Berankisa.
Robredo-Millman 1 @1.28
Zawsze niełatwo gra sie przeciwko kwalifkantowi. Tommy niby nie grywal nigdy za wiele na trawie, ale od 2 seoznow Robredo przynajmniej osoga trzecia runde. Ten mecz rozstrzygnie sie na plaszczynie technicznej glownie, bo obaj nie sa gigantami serwisu, chociaz i tak to lepeij u Hiszpana wyglada. Robredo nie pogral na French Open, gdzie odpadl w 2 rundzie, wiec tu powinien byc lepszy wynik.
 
deepred 677,4K

deepred

Moderator
Członek Załogi
Nie wspominając już o spotkaniu Djokovic - Kohlschreiber, które wydaję mi się najciekawsze. Pozostaję tylko współczuć Niemcowi, że już w pierwszej rundzie trafia na najtrudniejszego rywala.
Tak, zgadzam się, ale tego meczu nie dotykam, dlatego o tym nie wspominam. Kolby mi bardzo szkoda, bo to też świetny grajek z fajny jednoręcznym backhandem i do tego grający bardzo przyjemnie dla oka. Żadnego przebijania przez środek, tylko cały czas ofensywa w pełnej krasie.
 
93glowa 768

93glowa

Użytkownik
Tasiemka ako 3.56
Janowicz-Ilhan @1.1 ⛔
Tomic-Struff @1.16 ✅
Cilic-Moriya @1.025 ✅
Mahut-Krajinovic @1.12
Lopez-Darcis @1.11
Stakhovsky-Coric @1.28
Troicki-Nedovyesov @1.1
Goffin-Zeballos @1.11 ✅
GGL-Andujar @1.12
Karlovic-Ymer @1.18
Murray-Kukushkin @1.012
Raonic-Gimeno-Traver @1.025 ✅
Janowicz bardzo dobry turniej w Halle, najlepszy mecz tego roku z Nishikorim - widać że jest w formie, natomiast Ilhan zupełnie po drugiej stronie trzy mecze na trawie i trzy porażki po katastrofalnej grze.
O Tomicu wystarczy powiedzieć że się &quot;ogarnął&quot; i powinien takiego przeciwnika jak słaby Niemiec bardzo szybko roznieść, grali ze sobą niedawno w Stuttgarcie i Bernie mimo popularnej &quot;kontuzji mózgu&quot; w drugim secie ograł rywala dość gładko.
Mahut ostatnio wygrany turniej w Holandii na trawie, to jest gracz na taką nawierzchnię, nie powinien mieć problemów z Krajinovicem.
Felek mimo że w tragicznej formie to jednak na Wimbledonie powinien chociaż trochę odpalić i mimo że przegrywał ostatnio ze średnimi rywalami to i tak byli oni o klasę lepsi od Darcisa.
Stakhovsky gra ostatnio tak sobie, ale Coric na trawie grać po prostu nie potrafi. Doświadczenie powinno tutaj wziąć górę nad młodością.
Troicki ostatnio świetna forma w pierwszych dwóch turniejach na trawie w tym roku gdzie pokonał między innymi dwukrotnie Cilica, a ostatnią porażkę ze Staszkiem należy potraktować z przymrużeniem oka i uznać jako chęć odpoczynku.
Zeballosa nie powinno być w turnieju głównym i tyle. Goffin o kilka klas lepszy gracz potrafiący się odnaleźć na każdej nawierzchni, rok temu porażka z Murrayem w 1R tutaj na pewno będzie chciał zdobyć jak najwięcej punktów bo w drugiej części sezonu ma co bronić. Taka sama sytuacja z GGLem - Andujar po prostu nie potrafi grać na trawie, Garcia to też nie jest gracz stworzony na tą nawierzchnię ale mimo wszystko lepiej nią &quot;ogarnia&quot;.
Ymer w tym roku rozgrywa swoje pierwsze mecze na tej nawierzchni, a ile razy dał się przełamać DR.Ivo w Halle to można sobie sprawdzić.
Murray, Raonic i Cilic bez opisu ale tutaj powinny być gładkie 3:0. Wiem że Raonic był ostatnio kontuzjowany dlatego gram tam gdzie krecz=zwrot, z drugiej strony Traver na trawie jest nikim.

dubel AKO 2.35
Kudla-Cuevas @1.53 ✅
Herbert-Chung @1.53 ✅
Kudla znakomite ostatnie tygodnie. 2 finały challengerów rozgrywanych na trawie, gdzie ilość przełamań na jego niekorzyść była bardzo mała. Pierwszy finał przegrany z Ebdenem po zaciętej walce i trzech setach, drugi z nich to odwet na Australijczyku i wygrana w dwóch setach. Cuevas po prostu na tej nawierzchni grać nie umie i tyle. To samo tyczy się drugiego pojedynku gdzie młody &quot;okularnik&quot; zaczął grać na trawie dopiero w tym roku i nie zachwycił co nie dziwi. Styl gry Francuza zdecydowanie bardziej pasuje na tą nawierzchnie, przemawia za nim również doświadczenie.

Myślę że warto również spróbować over 40,5 gemów w meczu Mayer-Kokki po @1.72 ⛔. Nie wyobrażam sobie zwycięstwa któregokolwiek z nich w trzech setach, tie-breaki całkiem prawdopodobne ponieważ są to gracze którzy potrafią trzymać swoje podania, tak więc również według mnie do gry.
Wszystkie kursy z Bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
F 47

fabrykakasiory

Użytkownik
Czy ktoś się orientuje dlaczego kurs na B. Beckera w meczu z Estrellą tak mocno urósł z 1,3 do 1,7?
becker przyjechal po startowe. niemiec byl zapisany do turniejow w nottingham i halle ale sie wycofal. szkoda ze trafil takiego ogora bo moze wiecej wyciagnac z tego wimbledonu niz planowal przed losowaniem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Jutro prawdopodobnie bedzie supersensacja. Co by nie mowic odpadniecie jednego z faworytow na papierze taka sensacja bedzie
Choc kto sledzi uwaznie to wcale sensacja nie bedzie.
Nishikori odpada w pierwszej rundzie. Nie wiadomo czy wyjdzie na kort wiec trzeba grac porazke tam gdzie od pierwszej pilki jest przegrana, czyli chyba polskie naziemne, betgun, ladbrokes
Nishikori - Bolelli 2 kurs 4
Nishikori boryka sie z kontuzja, ostatnio chyba kreczowal, jesli gra z Bolellim kurs powinin byc ponizej 1,10 i w normalnych okolicznosciach taki by byl, a tu az 1,3. Absurdalnie wysoki!
Rok temu bylo 1,07 a wymeczyl 3-2 tylko....Zdecydowanie ten mecz smierdzi!
 
K 183

kamil_bdg

Użytkownik
Jutro prawdopodobnie bedzie supersensacja. Co by nie mowic odpadniecie jednego z faworytow na papierze taka sensacja bedzie

Choc kto sledzi uwaznie to wcale sensacja nie bedzie.

Nishikori odpada w pierwszej rundzie. Nie wiadomo czy wyjdzie na kort wiec trzeba grac porazke tam gdzie od pierwszej pilki jest przegrana, czyli chyba polskie naziemne, betgun, ladbrokes

Nishikori - Bolelli 2 kurs 4

Nishikori boryka sie z kontuzja, ostatnio chyba kreczowal, jesli gra z Bolellim kurs powinin byc ponizej 1,10 i w normalnych okolicznosciach taki by byl, a tu az 1,3. Absurdalnie wysoki!

Rok temu bylo 1,07 a wymeczyl 3-2 tylko....Zdecydowanie ten mecz smierdzi!
Jeśli za podstawę swojej analizy bierzesz zeszłoroczne kursy, to źle. Nishikori normalnie trenuje w Londynie, a po wpisach na FB czy TT można wywnioskować, że wszystko jest w porządku. Japończyk pisze, że czuje się dobrze. Nie podpalałbym się na tego Bolellego.

Trebel ode mnie:

Pozostając w kręgu &quot;kontuzjowanych&quot;. Baghdatis ostatnio kreczował, lecz moim zdaniem raczej chciał odpocząć (jeśli ktoś ma lepsze informacje proszę skorygować). Young ostatnio pod formą, a na trawie w ostatnich latach dno. Bagieta złapał formę i powinien odprawić Amerykanina bez problemu. Osobiście grałem świeżo po wystawieniu kursów, ale nadal warto do dubla/AKO.

Marco Baghdatis @1.44 ✅✅✅

Nieczęsto gram na takich młodzieniaszków jak Zverev, ale Gaba przyjeżdża prosto z harda. Wirtuozem gry na trawie nie jest i nigdy nie był. Coś tam odbić potrafi, ale Niemiec lepiej przepracował okres przed Wimbledonem na tej nawierzchni i słusznie stawiany jest w roli faworyta.

Alex Zverev @1.40 ✅✅✅

I trzeci mecz z debla, mianowicie Bopanna/Mergea. Zgrana para kontra składak Smyczek/Veseley, jak to już ktoś wyżej napisał. Dobre wyniki na trawie + wimbledoński system gry debla minimalizują tu jakiekolwiek ryzyko.

Bopanna/Mergea @1.20 ✅✅✅

AKO @2.42 ✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
B 2

brewka83

Użytkownik
Witam i przedstawiam mój pierwszy typ na tym forum, od dawna Was już czytam wszystkich i czasami naprawdę pomogliście. Moje typy opieram głównie na statystykach, ale tez w miarę możliwości zacząłem śledzić tenis od jakiegoś czasu. Wybaczcie więc że moje typy nie będą popierane jakimiś soczystymi przemyśleniami. Gram od jakiegoś czasu pojedyńcze mecze lub duble za 100. Kurs na jeden mecz lub AKO wynosi ok 2. Na początek dubelek:

Gabashvili-Zverev A. 1.40

Young-Baghdatis 1.44

AKO 2.02

Oczywiście chętnie wysłucham Waszych ewentualnych uwag co do mojego typu.

Pozdrawiam i życzę wysokich wygranych.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
qbali 3,5K

qbali

Forum VIP
???? Novak Djokovic v Philipp Kohlschreiber (Liczba setów 2-drogowo) dla Mecz. WYNIK 64 64 64 ⛔⛔⛔ :;/:
TYP: Powyżej 3.5
KURS: 3,00
Bet365

@edit
trochę frajersko-juniorsko dał się połamać Kohli w każdym secie


Chyba najciekawsze spotkanie R1. Kohli na trawie zagrać potrafi, tylko niestety nie ma szczęścia do losowania, w Halle trafił w R1 na Federera, tutaj od razu na nr.1 ATP. Nie mniej jednak Niemiec na trawie zagrać potrafi, ma spore umiejętności techniczne, dobrze gra przy siatce i ma całkiem solidne podanie. Pierwsze rundy w Wielkich Szlemach zawsze przynoszą mniejsze lub większe niespodzianki, a ten mecz jest do tego niezłym kandydatem ???? Kurs zacny na to zdarzenie, a wg mnie szanse na trafienie małe nie są. Niemiec na pewno się postawi Serbowi i będzie chciał coś wyszarpać, pokazać się z jak najlepszej strony. Jak już się żegnać z Wimbledonem w R1 to z klasą.
============================================================
???? Martin Klizan v Fernando Verdasco (Liczba setów 2-drogowo) Powyżej 3.5 (1,61) WYNIK 64 26 36 76 11/13 ✅✅✅
???? Jarkko Nieminen v Lleyton Hewitt (Liczba setów 2-drogowo) Powyżej 3.5 (1,50) WYNIK 36 63 46 60 11/9 ✅✅✅
KURS: 2,42
Bet365
@edit
po kapitalnej walce żegnamy Hewitta :-( to był jego ostatni mecz na Wimbledonie :-(
osobiście będzie mi brakowało jego charyzmy!!
Owszem Klizan preferuje CLAY, ale i na GRASSie potrafi coś tam zagrać. W zeszłym roku na Wimbledonie w R1 urwał seta Nadalowi, ostatnio w Nottingham powalczył z Bolellim. Martin potrafi zagrać kapitalnie, ale i tragicznie. Nie lubię stawiać meczy z jego udziałem, ale na Wimbledonie NIKT nie odpuszcza i liczę na walkę w tym meczu. Słusznie Verdasco jest tutaj faworytem, bo na trawie ma znacznie większe ogranie i umiejętności, ale i on potrafi grać bardzo nierówno - jeden set super, a kolejny to zapaść. Wychodzi mi na to, że w tym meczu żaden z grajków nie zdominuje drugiego bez straty seta.
Do dubelka mecz dwóch weteranów. Hewitt przy końcu kariery, ale na grassie nigdy go nie wolno skreślać! W ostatnich turniejach trafiał na świetnie dysponowanych Mahuta i Andersona, a mimo to i tak urwał seta Kevinowi. Wg mnie Hewitt powinien tutaj wygrać, ale Jarrko na Wielkich Szlemach zawsze pokazuje swój najlepszy tenis. Panowie w dalekiej przeszłości spotykali się pięciokrotnie i tylko raz padł wynik jednostronny. Wg mnie i tym razem będzie podobnie i oglądniemy przynajmniej cztery sety.

============================================================
???? Lukas Lacko v Steve Johnson (Liczba setów 2-drogowo) Powyżej 3.5 (1,57) WYNIK 36 76 64 16 46 ✅✅✅
???? Kenny de Schepper v John-Patrick Smith (Liczba setów 2-drogowo) Powyżej 3.5 (1,50) WYNIK 46 46 76 64 64 ✅✅✅
???? Dusan Lajovic v Tommy Haas (Liczba setów 2-drogowo) Powyżej 3.5 (1,53) WYNIK 26 36 64 26 ✅✅✅
KURS: 3,61
Bet365

W każdym spotkaniu w moim odczuciu ciężko wskazać zwycięzcę a skoro tak, to tym bardziej nie powinniśmy oglądać jednostronnych pojedynków. Liczę na sporo walki, bo przecież kasa za kolejną rundę niemała i jest się zdecydowanie o co bić.
============================================================
5/6 TRAFIONYCH :grin: QUITE NICE START!!

&gt;&gt;&gt;&gt; MAM NADZIEJĘ, ŻE KTOŚ TROCHĘ SKORZYSTAŁ &lt;&lt;&lt;&lt;

============================================================
 
Otrzymane punkty reputacji: +41
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Zawodnicy, ktorzy wypadna llepiej niz sie od nich oczekuje:
1. Troicki - absolutnie swietna forma, wiedzial kiedy odpuscic, walczak, zajdzie daleko!
Z Nedowecowem pewka absolutna
2. Schwartzmann - anonimowy na pierwszy rzut oka, ale potrafi zagrac oj potrafi. Mlo co nie wyrzucil Federera ostatnio. Odpuscil sobie trawe po jednym meczu ale zobaczymy ile problemow sprawi Kyrgiosowi. Napewno nie warto, zawodnik z korsem 13 ma mozg w odroznieniu od rywala i zdecydowanie mocna psychike.
3. Goffin - jednoosobowe przedsieniorstwo. Walczak mimo wzrostu dosc skromnego
Pewka absolutna na kupon, bedzie walczyl
4. Seppi. Kosmiczny tenis, wielka wallka i wola zwyciestwa w Halle. Dawal zarobic, mogl nawet wygrac, czarny kon turnieju z taka dyspozycja. W pierwszej rundzie trudniejszym rywalem byloby postawione krzeslo. Spacerek. Napewno zajdzie daleko! Bedzie bardzo powaznym zagrozeniem dla Murraya
Niewypaly zdecydowane.
1. Nishikori. Najprawdopodobniej nie wyjdzie do pojedynku. Jesli wyjdzie to przegra. Napewno nie jest w optymalnej dyspozycji, nie poszaleje tutaj. Jednorundowy wystep
2. Giraldo - ten typ ma cos z glowa, kloci sie ze przegral umowiony mecz (ze Schwartzmannem jakies 2 miesiace temu), nie zawodzi w sensie negatywnym, zawsze przega jesli postawie ze przegra wiec powinienem go nawet lubic
3, Murray. Rowniez i ja uwazam ze srogo zaplaci za forme na cegle i nadwerezanie sie w Queens. W trzeciej rundzie bardzo niebezpieczny Seppi, Murray napewno nie wygra Wimbledonu, mozna go skreslic z gory, tak jak Radwanska
 
antiga63 81

antiga63

Użytkownik
Witam wszystkich, mam nadzieję, że będziemy stopniowo wspólnie rozbijać bank Wimbledonu.


???? Donald Young - Marcos Baghdatis, 1.51, Pinnacle.✅✅✅


Nie sugeruję się statystykami, przekonaniami co do nawierzchni, skupiam się na tym co widzę w danym momencie. Oglądam Marcosa od turnieju w Stuttgarcie, zrobił na mnie dobre wrażenie. Baghdatis jest w dobrej dyspozycji, nie ze względu na uzyskane wyniki a ze względu na styl w jakim je uzyskuje. Baghdatis jest pewny siebie oraz dobrze przygotowany fizycznie. Czytałem wcześniej opinie o jego przestojach w grze w Nottingham. Nic takiego nie zauważyłem, zauważyłem natomiast zawodnika, który ma ogromną swobodę zdobywania punktów, &quot;czutkę&quot;, zawodnika kreatywnego, który dużo miesza, ponieważ pozwala mu na to jego wachlarz zagrań, doskonale wie co i jak zagrać w danym momencie. To świadczy o dużej pewności siebie. Często można zauważyć zawodników, którym kończą się pomysły na grę, Marcos jest tego zaprzeczeniem, na pewno w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Jeśli jego stan zdrowia jest optymalny, myślę, że na ten moment, jest w stanie spokojnie ograć Young&#39;a, który w tym roku na trawie nic nie pokazał, ma problemy z kontuzjami, jednak stać go na dobrą grę i wykorzystanie swojego głównego atutu lewej ręki. Myślę jednak, że nie w tym momencie. Nie w tym turnieju.


???? Go Soeda - John Isner, Tiebreak w meczu, Tak, 1.25, Bet365.✅✅✅


Ogólnie rzecz biorąc, Isner, trawa, szlem, to czynniki, które tiebreak&#39;i w jego meczach czynią gwarantem. Oczywiście jeśli po drugiej stronie siatki jest zawodnik, który dotrzyma mu serwisowego kroku. Myślę, że Soeda dotrzyma tego kroku w przynajmniej jednym secie. Być może już w pierwszym secie, po kursie 2.37,✅✅✅ również w Bet365.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
L 136

lubinek95

Użytkownik
Mam pytanie, a zarazem chciałbym się poradzić odnośnie meczu Janko Tipsarevic vs Marcel Granollers-Puyol i grania na Tipsę po 2.25 kursie, ostatni mecz jaki rozegrał przed kontuzją był właśnie z hiszpanem, gdzie w 2013 roku przy 2-1 zszedł z kortu i dopiero wrócił w kwietniu tego roku, warto pograć na niego czy taki kot w worku ? Widział ktoś jego mecz pokazowy, który z francuzem teraz zagrał Pouille bodajże ????

Oraz polecam mecz Dudi Sela vs Dominic Thiem do dubla na Austriaka mimo iż przegrywa teraz, to grał z takimi zawodnikami i na trawie, jak Nishikori, Mischa Zverev czy Dolgopolov, a każden z nich na trawie to nie jest no name, pokonał jedynie Jaziriego, a Izraelczyk mimo iż coś tam wygrywał, to w sumie ze znanych, którzy coś potrafią ugrać na trawie to był Lacko, niech was też nie przestraszy bilans Dominica na trawie 1/8, bo kiedyś trzeba zacząć wygrywać, a Sela umówmy się to nie jest zawodnik, który byłby w stanie go pokonać więc 1.55 biorę z pocałowaniem ręki ????

THIEM ✅ + TIPSAREVIC ⛔
AKO: 3.73
SPORTINGBET

ale proszę o jakąś radę do meczu Serba czy warto grać ????
 
qbali 3,5K

qbali

Forum VIP
================================================== ==========
KOLEJNA PORCJA TYPÓW, BO I OFERTA BARDZO SZEROKA ????
================================================== ==========
???? Simone Bolelli (+2.5 Sets) vs Kei Nishikori (-2.5 Sets) dla Mecz (1.662) WYNIK 36 76 26 63 36 ✅✅✅
???? Horacio Zeballos (+2.5 Sets) vs David Goffin (-2.5 Sets) dla Mecz (2.010) WYNIK 67 16 16 ⛔⛔⛔
KURS: 3,340
PinnacleSports
@edit
Zeballos miał dwie piłki setowe w pierwszym secie :-|
bliżej być nie mogło...
Simone na trawie to nie jest &quot;chłopiec do bicia&quot;. Potrafi zagrać fajny tenis. Panowie się rok temu spotkali właśnie tutaj i po pięciosetowej batalii górą był samuraj. Czy teraz Kei będzie miał łatwiej? Jakoś się na to nie zanosi, bo Bolelli całkiem nieźle zaprezentował się ostatnio w Nottingham przegrał w QF z super tam grającym Bagietką. Kei po ostatnim kreczu w Halle niby się czuje ok, ale... czy aż tak dobrze aby odprawić 3:0 Simone? Śmiem wątpić i wchodzę w to zdarzenie.
Do dubelka dokładam seta na Zeballosa, który w moim odczuciu bardzo niespodziewanie pokonał w ostatniej rundzie kwali Dodiga. Zeballos oczywiście preferuje grę na nawierzchni CLAY, ale jak wchodzą w grę spore pieniądze, to każdy dosłownie &quot;gryzie&quot; trawę ???? Oczywiście David jest słusznie tutaj faworytem, ale w moim odczuciu kursy są przeszacowane. O Belgu pisałem już ostatnio, więc się zacytuję: &quot;Goffin jest to bardzo techniczny tenisista, głównie bazujący na grze z linii końcowej, z której to może przebijać baaardzo długo (stylem gry przypomina mi Simona). Na trawie Belg radzi sobie raczej kiepsko, to nie jego bajka.&quot; - w dalszym ciągu jestem tego zdania, aczkolwiek będzie sporą sensacją jak z tego pojedynku górą nie będzie Belg. Nie mniej jednak, wg mnie łatwo mieć nie będzie i Horacio seta urwie.

================================================== ==========
???? Pierre-Hugues Herbert vs Hyeon Chung dla Mecz (1.540) WYNIK 16 62 36 62 10/8 ✅✅✅
???? Leonardo Mayer vs Thanasi Kokkinakis dla Mecz (1.456) WYNIK 76 76 64 ✅✅✅
KURS: 2,242
PinnacleSports
@edit
co za walka Herberta z Chungiem!! Ogranie
Herberta na trawie wzięło górę ????
Herbert ładnie przeszedł kwalifikacje i to na pewno będzie jego przewagą w meczu z Chungiem, gdyż już z kortami i warunkami zdążył się zapoznać. Dla Chunga, który całkiem niezły ranking nabił na Chellengerach, to będzie debiut na kortach Wimbledonu i to od razu w głównej drabince. W ogóle ten chłopak do tej pory grał na grassie bardzo rzadko i jakoś nie chcę mi się wierzyć, aby tak po prostu wyszedł i pokonał solidnego na tej nawierzchni Herberta. Dla mnie Francuz słusznie jest tutaj faworytem i w to zdarzenie gram. W zeszłym roku Herbert też przeszedł tutaj kwale, ale w R1 po walce musiał uznać wyższość Socka. Teraz rywal na pewno w zasięgu, mniej doświadczony i jeszcze nieograny na grassie. Francuz powinien być górą w tym meczu.
Do dubelka dokładam Mayera. Leo może i nie jest asem na trawie, ale potrafi zagrać bardzo dobrze. Doświadczeniem na tej nawierzchni i nie tylko bije na łeb młodego Kokkinakisa, który dopiero zaczyna się ogrywać na tego rodzaju kortach. Mayer nieźle zaprezentował się w Nottingham, gdzie dopiero po trzech setach i dwóch tie breakach uległ triumfatorowi tamtej imprezy Istmonowi. Mayer rok temu uległ dopiero w czwartej rundzie Dimitrovowi, więc punktów do obrony niemało. Stawiam na Leo, który powinien sobie spokojnie poradzić z zdolnym ale jeszcze nieogranym na trawie młokosem z Australii.

================================================== ==========
???? Teymuraz Gabashvili (+2.5 Sets) vs Alexander Zverev (-2.5 Sets) dla Mecz (1.403) WYNIK 36 61 36 63 79 ✅✅✅
???? Donald Young vs Marcos Baghdatis dla Mecz (1.505) WYNIK 75 26 46 46 ✅✅✅
KURS: 2,111
PinnacleSports

Gaba jest nieobliczalny i potrafi zagrać danego seta kapitalnie, aby w następnym znacznie obniżyć poziom. Czy faworyzowany Zverev jest w stanie grać równo trzy sety i nie dać szansy Teymurazowi? Wg mnie jeszcze go na dystansie BEST OF 5 nie stać na tak równą grę, aby bić po 3:0 grajków pokroju Gaby. Owszem Aleksander jest bardzo zdolny i widać nim spory potencjał, ale w takich turniejach często się liczy doświadczenie i ogranie. W tym aspekcie Gaba znacznie przewyższa swojego rywala i spokojnie stać go nawet na wygranie całego tego spotkania, ale ja sobie bezpiecznie gram tylko na seta.
Do dubelka będącego w gazie Bagietkę. Marcos w ostatnich tygodniach w grze na trawie prezentował się wręcz kapitalnie. Martwi mnie tylko ten krecz z Istominem, bo nie znam jego powodu, ale jeśli nic w jego dyspozycji się nie zmieniło, to jest tutaj bitym faworytem. Young w ostatnich tygodniach prezentuje się słabiutko i nic nie wskazuje na nagłe przebudzenie. Na trawie jakoś nigdy mu się dobrze nie grało, w przeciwieństwie do Bagietki, który na tej nawierzchni aspiruje do tytułu profesora ????
================================================== ==========
???? Luke Saville (+2.5 Sets) vs Richard Gasquet (-2.5 Sets) dla Mecz. WYNIK 36 26 26 ⛔⛔⛔
KURS: 2,710
PinnacleSports
@edit
Brawo dla Luke za ambicję, bo grał z urazem (brał medicala) ale meczu nie poddał

Na koniec gram seta na Saville, który broniąc w ostatniej rundzie kwali piłek meczowych z Vannim, awansował do głównej drabinki. Na pewno dodało mu to sporo pewności siebie. Chłopak jeszcze stosunkowo młody ale już &quot;ogarnięty&quot; na tej nawierzchni. Rywala w R1 niestety wylosował z najwyższej półki, ale przy mądrzej grze na seta bym tutaj Kangura nie skreślał. &quot;Rysiu&quot; potrafi mieć przestoje zwłaszcza w pierwszych spotkaniach danego turnieju, bo jak już wejdzie w rytm to jest ciężki do zatrzymania. W zeszłym roku, dla przykładu, Gasquet też w R1 wylosował Australijczyka Duckwortha, z którym stracił nawet dwa sety! Czyżby historia się miała powtórzyć? Czemu nie? A po takim kursie na SINGLA żal nie spróbować.
================================================== ==========
Szkoda piłek setowych Zeballosa, bo byłoby super, ale i tak jest nieźle ????
Mam nadzieję, że coś połapaliście ????

================================================== ==========
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
bukszpanns 68

bukszpanns

Użytkownik
Oraz polecam mecz Dudi Sela vs Dominic Thiem do dubla na Austriaka mimo iż przegrywa teraz, to grał z takimi zawodnikami i na trawie, jak Nishikori, Mischa Zverev czy Dolgopolov, a każden z nich na trawie to nie jest no name, pokonał jedynie Jaziriego, a Izraelczyk mimo iż coś tam wygrywał, to w sumie ze znanych, którzy coś potrafią ugrać na trawie to był Lacko, niech was też nie przestraszy bilans Dominica na trawie 1/8, bo kiedyś trzeba zacząć wygrywać, a Sela umówmy się to nie jest zawodnik, który byłby w stanie go pokonać więc 1.55 biorę z pocałowaniem ręki ????
Z pocałowaniem ręki kurs podobny do tego można brać na Bagietę, ale nie na Thiema, który na trawie nie błyszczy, a Dudi jak to Dudi przy spięciu się może spokojnie przejść r1, więc raczej nobet, chyba że obserwacje na LIVE.

Tak w ogóle takie analizy to jest totalny nonsens, mój post również raczej do usunięcia. Analiza typu &quot;Bo kiedyś trzeba wygrać, bo zawodnik który nie byłby go w stanie pokonać&quot; to jest dno ???? Z takim podejściem podejrzewam, że grałeś duże pieniądze na wygraną Novaka w finale RG hehe ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
anderson-silva 3,5K

anderson-silva

Użytkownik
Opinia Bykuwodzu o Schwartzmanie - ????. Mam nadzieję, że niektórzy odwiedzający dział biorą dużą rezerwę na takie farmazony. Mniejsza z tym, do rzeczy:
Jeśli Kyrgios miał czas na żarty to teraz z pewnością się one skończyły. Wimbledon, czyli turniej, na którym odniósł historyczny dla siebie ćwierćfinał, moment, który był niezłą trampoliną dla losów jego kariery. Choć wciąż nic specjalnego nie osiągnął, to przy sumiennej, wytrwałej pracy za kilka lat będzie triumfatorem turniejów wielkoszlemowych. Nick ma świadomość, że ponowne osiągnięcie ćwierćfinału będzie bardzo trudne, ale z pewnością nie nieosiągalne. Na swej drodze trafił na uznane marki w postaci Raonicia i, być może, Gasqueta. Milos jest po kontuzji i nie przypomina gracza, który na Wimbledonie w poprzednim sezonie docierał do półfinału a Kyrgios Ryśka pokonał w Wielkiej Brytanii już w roku poprzednim.
Idźmy dalej - tak, Kyrgios w spotkaniu z Wawrinką w Queens przypajacował. Był czas na zabawę, robienie sobie jaj, spoko. Solidny rywal, nie ma co się przemęczać, wszak niebawem i tak transport do kompleksu Wimbledon, gdzie odbywał regularne treningi na trawie, między innymi z Federerem. Nie nadwyrężył się w Queens i myślę, że poważny turniej, jakim jest Wimbledon, potraktuje należycie, czyli po prostu poważnie.
Różnicy między grą na trawie pomiędzy Kyrgiosem a Schwartzmanem nie ma co opisywać. To jest przepaść. Różnica klas. Trzech, czterech klas. To tak, jakby zestawić ze sobą ucznia podchodzącego do matury z osobą zdającą egzamin w podstawówce. Dość powiedzieć, że Diego pierwszy swój oficjalny mecz na trawie rozegrał w tym roku - przeciwko Aljazowi Bedene, który na trawie jest zwykłym nołnejmem. Okej, urwał seta, ale nie chce mi się wierzyć, aby tamto spotkanie było czyste (Bedene prowadził w 2. secie w tie-breaku 5:0). W każdym razie - w pozostałych dwóch setach przeciwko Bedene uległ gładko, gładziutko, 6:1; 6:2. To mówi wiele. Ba, Schwartzman nie tylko nie gra na trawie, on nawet unika jak ognia hardu, gdzie w swej 8 (7) letniej karierze rozegrał ledwie 28 spotkań. A niewątpliwie hard jest bliższy trawie, aniżeli clay. Mówiąc krótko - ziemia, ziemia, tylko ziemia, jeszcze raz clay.
Jeśli Kyrgios nie złamie się sam - Schwartzman go nie złamie, to jest po prostu ponad jego siły. Serwis Argentyńczyka nie jest żadną jego bronią, a na trawie zostanie to dobitnie wypunktowane. Biorąc pod uwagę nadchodzące ciężkie boje - Kyrgios będzie starał się rozwiązać sprawę awansu jak najszybciej, bez zbędnych ceregieli. Linia na handi gemowe ustawiona stosunkowo nisko, 6:3; 6:3; 6:4 załatwia sprawę. Kyrgios na trawie ma dużo lepszy warsztat, moim zdaniem dzisiaj zje swojego przeciwnika.

Nick Kyrgios - Diego Schwartzman; Kyrgios 3:0 @ 1,51 (Ónibet)
6:0; 6:2; 7:6 ✅
Nick Kyrgios - Diego Schwartzman; Kyrgios -7,5 @ 1,9 (Ónibet)
19:8 ✅

Kurs na Bolelliego z pewnością kusi, lecz ja osobiście bez spojrzenia na live nie jestem skłonny zaryzykować na Włocha. Niemniej jednak handicap gemowy jest jak najbardziej realny. Simone posiada mocny serwis i potrafi utrzymywać własne podanie, co jest kluczowym atutem na trawie. Po bardzo &quot;rzadkich&quot; początkach tego sezonu na zielonej nawierzchni (czysta kompromitacja z Gasquetem w Queens) Włoch się nieco ogarnął, odpadając dopiero w ćwierćfinale w Nottingham z bardzo mocnym Baghdatisem. Co prawda nie pokonał nikogo specjalnego, lecz bilans 5/2 jest sam w sobie niezły, dodając do tego całkiem niezłe wyniki na Wimbledonie (trzykrotnie 3 runda, co jest wynikiem przyzwoitym) mamy dowód, iż Bolelli potrafi grać na trawie, a z Wielkiej Brytanii ma przyjemne doświadczenia.
Atuty Nishikoriego na grassie są mocno ograniczone, choć Japończyk jest na tyle uniwersalnym zawodnikiem, że radzi sobie z sukcesami na każdej nawierzchni. W Halle pokonywał solidnych graczy, ale nie można powiedzieć, że bez problemów - z Thiemem wyrównana walka w obu setach (7:6; 7:5), z Brownem męczył się w pierwszej partii (w drugiej Dustin, jak to Dustin, musiał polecieć z tematem), a z Janowiczem stracił seta i mimo, iż w każdym secie były przełamania to zawsze decydowało jedno, nie więcej (6:4; 6:7; 6:3). Czy któryś z tych zawodników jest wyraźnie lepszy od Bolelliego? Nie sądzę. Wydaje się, że z łydką jest już wszystko w porządku, a w spotkaniu z Seppim kreczował zapobiegawczo, lecz takich sytuacji nie można nigdy lekceważyć.
Moim zdaniem Bolelli nie odda łatwo zwycięstwa, moim zdaniem jest nawet w stanie urwać seta. Mimo wszystko... linia na over trochę wysoka, gdyż do pokrycia w trzech setach potrzebne byłoby 7:6; 7:6; 7:5. Lepszym wyborem pod tym względem jest handicap gemowy, gdyż w takim wypadku 4:6; 4:6; 6:7 załatwia sprawę. Tak, powtórzę raz jeszcze, Bolelli jest w stanie urwać seta, ale Włoch, jak to Włoch - nigdy nie wiadomo co im strzeli do głowy. H2H 1:0 na korzyść Nishikoriego, obaj Panowie spotkali się... tak, nigdzie indziej jak na Wimbledonie w roku poprzednim, gdzie Japończyk wygrał po bardzo wymagającej, pięciosetowej batalii.
Simone Bolelli - Kei Nishikori; Bolelli +5,5 @ 1,86 (Ónibet) 21:27 ⛔
Zabrakło jednego gema, jakże pechowo... trzeba było atakować over.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom