>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Wimbledon '11 - turniej główny kobiet

Status
Zamknięty.
arctic 0

arctic

Użytkownik
Rozpocznę temat.
Pograłem na Betfair win w całym turnieju Venus Williams po @10.5. Typ dość ryzykowny ale kurs jak widać też konkretny. To, że wczoraj uległa Danieli nie jest żadnym wyznacznikiem. Siostry się przetarły w Eastbourne przed Wimbledonem i to o to chyba chodziło. Poza tym nie zdziwiłbym się gdyby decyzję o porażce podjął tutaj sam Papa sióstr Williams. Z jednej strony Serenka już odpadła więc po co siedzieć jeszcze w Eastbourne gdzie i tak nie wiadomo, kiedy zostanie rozegrana kolejna runda bo pogoda nie jest ciekawa. Lepiej potrenować jeszcze w spokoju przed samym Wimbledonem i poprawić mankamenty, które wyszły w trakcie tego turnieju. Także to, że odpadła to IMO jest spory plus. Kondycyjnie widać jest dobrze czego nie można powiedzieć o siostrze Serenie. Minusem jest na pewno fakt, że nie ma jeszcze drabinki i nie wiadomo jaka droga czekać będzie Venus w drodze do finału.
Nie ukrywam, że typ mój na Venus będzie potrzebował sporo szczęścia. Wiadomo, że w trakcie turnieju liczę, że go odsprzedam po dobrym kursie. Jest to jednak mimo wszystko typ przeciwko całemu WTA. Jakoś z całej tej topowej 10-tki nie widzę tenisistki, która dominuje w tym roku. Tym bardziej jeśli idzie o tę nawierzchnię nie widzę aby tutaj czy to Sharapova, czy Wozniacki, czy też inna zawodniczka miała argumenty, które by mnie przekonały, że to ona jest wielką faworytką Wimbledonu.
Także powodzenia i oby niebo się przejaśniło na te 2 tygodnie ???? .
 
arctic 0

arctic

Użytkownik
Już po losowaniu drabinki i pokuszę się o mały komentarz do typu wyżej. Lepszego chyba dla Venus nie mogłem sobie wymarzyć. Nie ma w swojej połówce ani Sereny, ani Wozniacki, ani Sharapovej ani Chinki Na Li. Mało tego bukmacherzy w dolnej połówce na chwilę obecną największe szanse dają właśnie Venus co mnie niezwykle cieszy. Są tu co prawda Zvonareva, Azarenka ale wg mnie nie będą one takim zagrożeniem jak Kvitova. Ale mimo wszystko losowanie dla Venus bardzo dobre wg mnie ???? .
 
andre@ 4,3K

andre@

Użytkownik
Mam pytanie w kontekscie meczu Schiavone z Dokic

Dokić grała półfinał w Hertogen. ze zsiągniętym bandazem na udzie - grała jak zdrowa ale ten opatrunek asekuracyjny jednak był...finał przegrała z Vinci po długim i zaciętym meczu - jest po kilku grach w tym finałowy w sobote, potem podróż do Londynu i w poniedziałek ma mecz na centralnym z Franką, włoszka wypoczęta bardziej ale jej gra ogólnie na trawie wygląda dość przeciętnie...ale na podmęczoną Dokic moze to starczy...


jak wyglądał finał Dokić pod kątem jej zdrowia i uda...moze ktoś oglądał to niech napisze pare zdań - z góry dzięki, kurs na Franke 1.60 więc zbieram info od Dokić...


Andre@
 
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
Schiavone - Dokic @ 2,30 ⛔

Zaryzykuję i zagram Jelenę, bo Frania na trawie radzi sobie bardzo średnio. Dokić w formie, jeżeli zdrowie pozwoli to powinna dojść do 3-4 rundy, gdyż drabinkę ma całkiem fajną. H2H 0-3 na hardzie.

Riske (+6,5) - Zvonareva @ 1,85 ✅
Riske - Zvonareva @ 11 ⛔

Wiera często gra tragicznie w pierwszych rundach, a Riske to zdolna Amerykanka, grająca ciekawy tenis. Handi bardzo wysokie, a przy słabiutkiej grze Zvonarevej może być spora sensacja.

Zahlavova - Benesova @ 3,05

Iveta i grass? Nie, nie, nie. Sandra na tej nawierzchni jest lepsza i powinna pokonać starszą rodaczkę.
 
arctic 0

arctic

Użytkownik
Jak ryzykować to już chyba lepiej na kogoś kto prezentuje się bardzo dobrze przed samym wimbledonem na trawiastych kortach czyli Bartoli. Kurs 30 ^.^
Akurat typ na Venus już sprzedany. Zaraz po losowaniu spadły kursy na @9.5, a przy tak płynnym rynku sprzedaż nawet grubszych betów nie stanowi problemów. 2 ticki po 0.5 każdy czego chcieć więcej ???? .
Co do samej Bartoli to lubię na nią grać ale na pewno nie na Betfair. Chyba, że pre-game i green zrobiony. Po prostu z jej stanem zdrowia lepiej nie ryzykować grubszych pieniędzy u buka gdzie nie ma zwrotów. Ma piękne uda ale dość podatne na kontuzje :p .
 
4 96

46ckm

Użytkownik
Sciavone - Dokic 1 @1.7 Tobet
jak dla mnie typ dnia. Tak wysoki kurs spowodowany zapewne tym że Dokic prowadzi w bezpośrednich pojedynkach z włoszką 3-0 ale nie sugerował bym się tym tym bardziej że nie grały obie panie ze sobą nigdy na nawierzchni trawiastej. Frania na turnieje wielkoszlemowe się podwójnie mobilizuje nie ma dla niej straconych piłek natomiast jelena po serii przegranych piłek z rzędu zwiesza głowę i nie walczy. Nie widzę tutaj innej opcji jak awans włoszki do kolejnej rundy
ponad to:
King-Martic 1 @2 bet365
Zahlavova Strycova - Wozniak 1 @2.2 bet365
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
Liga, Data i godzina: WTA Wimbledon 17-00 20.06.2011
Spotkanie: Petra Martic- Vania King
Typ: -1,5 gema Martic
Kurs: 2,01
Bukmacher: PinnacleSports

Analiza
Dziś w spotkaniu pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju Wimbledonu na kortach trawiastych w Londynie Chorwatka Petra Martic spotka sie z Amerykanka Vanią King. Nieznaczna faworytka bukmacherow w tym meczu jest Martic. W moim odczuciu jest ona zdecydowana faworytka tego spotkania, a juz pisze dlaczego. King to zawodniczka chyba czujaca sie lepiej w grze deblowej, dobrze gra przy siatce i na swoim koncie posiada wiecej sukcesow deblowych niz singlowych. Ostatni jej turniej to wielkoszlemowy Rolland Garross w ktorym dotarla o dziwo az do trzeciej rundy. Trzeba jednak wspomniec ze clay to zupelnie inna nawierzchnia niz trawa. King nie zagrala ani jednego turnieju na trawie przed Wimbledonem, moze byc jej ciezko wejsc w mecz. W tym roku trawa na Wimbledonie ma byc najszybsza od lat. To moze zdecydowanie pomoc Chorwatce, ktora bardzo dobrze serwuje i preferuje ofensywny styl gry. Na potwierdzenie tych slow udowodnila to w turnieju na hardzie w Kopenhadze, gdzie dotarla do polfinalu, w ktorym wygrala seta z Czeszka Lucie Safarova. Po tym turnieju widać, ze forma Martic przed Wimbledonem wyraznie zwyzkuje. Dlatego tez nie wydaje mi sie zeby Amerykanka miala cos do powiedzenia w spotkaniu z Chorwatką. Martic powinna dzis znalezc sie w drugiej rundzie turnieju.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
andre@ 4,3K

andre@

Użytkownik
Schiavone 1.60✅ - Dokic

Franka wypoczęta, swieza i pewnie zagra jak zawsze z zębem ! Włoszka jest zdecydowanie lepszą zawodniczką na ten moment. Owszem Dokić po Hertogen jest ograna i w niezłej dyspozycji. Mecz odbędzie się na korcie centralnym ! co ma tez znaczenie. Myslę że Franka swoim cwanictwem i chęcią wygranej będzie dzisiaj górą. Dokić ma w tyłku kilka gier w Hertogen plus lot do Londynu, licze na jej znuzenie i zmęczenie...na centralnym korcie bedzie napewno zmieszana no i gra z finalistką RG co ma tez znaczenie w psychice Dokic...Jelene przed trawą grała bardzo słabiutko - wtopy w pierwszych rundach i nagle wyskok w Hertogen, a kogo ona tam ograła...Flavie która jest w opłakanej dyspozycji... i przegrała w finale z Vinci, a którą Franka robi co chce. Kurs 1.60 jest mega prezentem. Gram grubo!


Andre@


---


Nerwy do samego końca, szacunek dla Jeleny za grę do końca - ta dziewczyna naprawdę zaczęła dobrze grać ! Franka w kluczowych piłkach i wymianach miała mocniejsze nerwy ! Mecz do końca na duzym styku po 50 %, a jednak Franka dała radę - ale trzeba trochę dziekciu wlać do ogródka włoszki - jak trafi na zawodniczke pokroju Radwańska czy Kvitova większych szans Frani nie daje - trawa to nie jej teren - widać jak się czasam męczy na tej nawierzchni...

@ a propo Radwańskiej - licze że się spotka z Li w 2 rundzie - już szykuje kase na polke. Dzisiaj rano słuchałem w programie 1 wywiad z Leszkiem Sidorem który mówił że Radwa moze wystrzelić na Wimbledonie i sprawić dużą niespodzianke !!! na Roland Garros było bardzo blisko...na półfinał a nawet na finał. Oczywiscie zgadzam się z Sidorem na temat Agnieszki - ta dziewczyna naprawdę jest bardzo blisko dużego sukcesu - moze tym razem, kto wie? Gdyby doszło do meczu z Li, to 50/50 z duzym akcentem na Agnieszke!


Andre@


---
 
king_roger 12

king_roger

Użytkownik
Schiavone 1.60 - Dokic

Franka wypoczęta, swieza i pewnie zagra jak zawsze z zębem ! Włoszka jest zdecydowanie lepszą zawodniczką na ten moment. Owszem Dokić po Hertogen jest ograna i w niezłej dyspozycji. Mecz odbędzie się na korcie centralnym ! co ma tez znaczenie. Myslę że Franka swoim cwanictwem i chęcią wygranej będzie dzisiaj górą. Dokić ma w tyłku kilka gier w Hertogen plus lot do Londynu, licze na jej znuzenie i zmęczenie...na centralnym korcie bedzie napewno zmieszana no i gra z finalistką RG co ma tez znaczenie w psychice Dokic...Jelene przed trawą grała bardzo słabiutko - wtopy w pierwszych rundach i nagle wyskok w Hertogen, a kogo ona tam ograła...Flavie która jest w opłakanej dyspozycji... i przegrała w finale z Vinci, a którą Franka robi co chce. Kurs 1.60 jest mega prezentem. Gram grubo!



Andre@


---
Pewnie Włoszka i wygra to spotkanie, ale nie jestem przekonany, że pojedzie ją łatwo i szybko. Co do zmęczenia i znużenia, przecież to jest Wimbledon, kort centralny na pewno będzie Dokic gryźć trawę i ma szanse na wyrównany pojedynek, może nawet urwać seta, jak nie cały mecz. To nie jest ulubiona nawierzchnia Włoszki, Agnieszka robiła z nią co chciała. A Dokic naprawdę solidna gra, bardzo ambitna i waleczna, no i podbudowana dobrym występem w Holandii.
 
andre@ 4,3K

andre@

Użytkownik
Pewnie Włoszka i wygra to spotkanie, ale nie jestem przekonany, że pojedzie ją łatwo i szybko. Co do zmęczenia i znużenia, przecież to jest Wimbledon, kort centralny na pewno będzie Dokic gryźć trawę i ma szanse na wyrównany pojedynek, może nawet urwać seta, jak nie cały mecz. To nie jest ulubiona nawierzchnia Włoszki, Agnieszka robiła z nią co chciała. A Dokic naprawdę solidna gra, bardzo ambitna i waleczna, no i podbudowana dobrym występem w Holandii.

Twoje słowa oddają dokładnie przebieg tego spotkania, Dokic potęznie zmotywowana a Franka waleczna jak lwica...

Ciut lepsza okazała się jednak Frania - ale dalej nie widzę jej w tym turnieju !
 
andre@ 4,3K

andre@

Użytkownik
L. Dominguez Lino 2.50 ✅ 6-0 6-1 – R. Oprandi

Hiszpanka jest lepiej notowana, nie jest drewnem i grać potrafi. Jej wyniki niestety takie sobie. Gram tylko i wyłącznie na hiszpanke w kontekscie kontuzji nadgarstka włoszki ( krecz w Hertogen. - chciała kontynuować mecz ale było widać że po upadku bardzo go sobie &quot;nakręciła&quot; , paskudna kontuzja - zycze włoszce jak najlepiej ale licze że nadgarstek da o sobie znać i bedzie Oprandi miała kłopoty z tym...live is brutal - kurs swietny a zawodniczki z tej samej półki, forma lepsza u Oprandi, ale kto wie jak tam z tym nadgarstkiem...


Andre@


---
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
robel 153

robel

Użytkownik
Dominika Cibulkova - Mirjana Lucic 2:1✅✅✅✅
Typ: 1
Kurs: 1.50✅✅✅
Expekt



Dominika obecnie zajmuje 24 miejsce w rankingu. Ten rok na pewno moze zaliczyć do udanych, m in. 3 runda w Miami(porażka z Azarenką), 1/8 w Indian Wells, ćwierćfinał w Madrycie. Bilans meczy na trawie 9/8, jednak od 2 lat prezentuje się naprawdę nieźle na tej nawierzchni, między innymi 2 razy 3 runda w Wimbledonie, na ostatnim turnieju w Hertogenbosch półfinał przegrany z Vinci, choć według mnie przegrała ze zmęczeniem(w tym samym dniu musiała dograć mecz ćwierćfinałowy z Kuznetsova).

Lucic Mirjana to 29 letnia tenisistka zajmująca obecnie 91 miejsce w rankingu WTA. Najlepsze lata ma juz chyba za sobą. Wprawdzie była w półfinale Wimbledonu ale to było wieki temu, bo w 1999. Później na trawie już nic wielkiego nie grała(Chorwatka podczas swojej kariery rozpoczętej 14 lat temu rozegrała prawie tyle samo meczy co Cebula, która jest o 5 lat młodsza) aż do tego roku gdzie w Birmingham doszła do ćwierćfinału gdzie przegrała z Ivanovic, jednak nie pokonując nikogo znaczącego.

Według mnie w zdecydowanie lepszej formie Słowaczka, można też pograć 2:0 dla Cebuli
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
Liga, Data i godzina: WTA Wimbledon 22.06.2011 19-00
Spotkanie: K.Bondarenko-Errani
Typ: 2
Kurs: 2,0
Bukmacher: Gamebookers
Analiza
Jutro w spotkaniu drugiej rundy kobiecego turnieju na wimbledonie ukrainka kateryna bondarenko spotka sie z wloszka sara errani. W pierwszej rundzie Ukrainka ograla Francuzke Alize Cornet, Errani natomiast okazala sie lepsza od Estonki Kai Kanepi. Bondarenko wrocila nie dawno po ponad dwu miesiecznej nieobecnosci w turniejach wta. Dla niej spotkanie pierwszej rundy z Francuzka bylo pierwszym wygranym po dlugim powrocie. W Rzymie, Strasbourgu i Paryżu odpadala w pierwszych spotkaniach. Wloszka nigdy bardzo nie przepadala za grą na trawie. W tym sezonie pokazala jednak ze potrafi grac rowniez na tej nawierzchni kortu. Druga runda w Birmingham, druga runda w Eastbourne i porazka z Rosjanka Kuznetsova, lecz po trzysetowej walce wstydu jej nie przynosi. Ponadto ograla tu ofensywnie przysposobiona Estonke Kanepi, ktora rowniez niezle serwuje. Powiedzialbym wlasnie ze Ukrainka prezentuje podobny styl do Estonki, lecz jest w moim odczuciu wyraznie slabsza w umiejetnosciach oraz w aktualnej formie. Wiec jesli Wloszka ograla Estonke to w moim mniemaniu powinna poradzic sobie rowniez z Ukrainka. Bilans spotkan pomiedzy obiema zawodniczkami rowniez jest korzystny dla Wloszki. dlatego tez ja nie widze tutaj innego wyniku niz pewne zwyciestwo Errani i jej awans do trzeciej rundy turnieju.
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis - Wimbledon, Anglia - Londyn
Spotkanie:
Tsvetana Pironkova - Petra Martic
Typ: Tsvetana Pironkova wygra 2:0
Kurs: 2.37
Bukmacher: Bet365
Analiza:
W drugiej rundzie spotkają się anonsowana już przeze mnie w ostatnim typie 23letnia Bułgarka - Tsvetana Pironkova oraz 20letnia Chorwatka Petra Martic. Spotkanie młodych tenisistek będzie ich pierwszym w zawodowej karierze, więc będę polegał na ogólnych możliwościach wyżej wymienionych zawodniczek. Bułgarka broni ogromnej ilości punktów z zeszłego roku - ponieważ w sezonie 2010 - dotarła aż do półfinału Wimbledonu - jak widac po rezultacie meczu z 1szej rundy: 6:2 6:1 z 19letnią Włoszką Giorgi na Londyńskiej trawie Bułgarka czuje się znakomicie. Natomiast z dostępnych mi statystyk młoda Chorwatka rozegrała w swojej karierze rozegrała zaledwie 4mecze na nawierzchni trawiastej - wygrywając 2 z nich - w tym ostatni mecz z Vanią King w 1szej rundzie: 5:7 6:2 6:2. Przed Wimbledonem uczestniczyła tylko w turnieju halowym w Kopenhadze - nie trenując oficjalnie na trawie przed Wielkim Szlemem. Obie zawodniczki preferują ofensywny styl gry oparty na solidnym serwisie oraz grze z głębi kortu, rozsyłając mocne piłki za pomocą forehandu. Zarówno Bułgarka jak i Chorwatka posiadają podobne warunki fizyczne - ok. 180cm wzrostu, jednak moim zdaniem za sprawą lepszej obecnie formy, doświadczenia i ogrania Bułgarki oraz nawierzchni trawiastej, która będzie atutem Tsvetany - to 23letnia tenisistka z Płowdiwu wygra ten Bałkański pojedynek bez straty seta i awansuje do 3rundy, w której czekac na nią będzie zwyciężczyni z pary Elena Vesina/Vera Zwonareva.



W pojedynku młodych Bałkańskich tenisistek w roli faworytki upatruję 23letnią Tsvetanę. Czy uda się jej awansowac do 3rundy bez straty seta?
???? Start: godzina 13:00 - Kort 17 ????​
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
funt 2,9K

funt

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis - Wimbledon, Anglia - Londyn
Spotkanie:
Kimiko Date Krumm v Venus Williams 1:2 ( 7:6 ,3:6,6:8)
Typ: Kimiko Date Krumm +7 ✅✅✅✅
Kurs: 2.50
Bukmacher: Bet365
Analiza:
Dziś w drugiej rundzie Wimbledonu dojdzie do niezwykłego spotkania..Wracająca po rocznej przerwie 29 letnia Venus Williams podejmie Japońską Babcię..Poczciwą Kimiko Date Krumm(41 lat)..Kobietę, która juz przeszła do historii kobiecego tenisa..Karierę w cyklu WTA rozpoczynała w roku 1989 w wieku 19 lat..Największe sukcesy odniosła w latach 1994-96, gdy osiągała półfinały AO,French Open i Wimbledonu..Na US Open dwukrotnie ćwierćfinały..Zajmowała miejsca w pierwszej dziesiątce rankingu (najwyższe to czwarte w 1995)..Rok później zdecydowała się zakończyć karierę i przejśc na zasłużona emeryturę w wieku 26 lat..
Co ciekawe dwa lata wcześniej w roku 1994 czternastoletnia czarnoskóra dziewczyna o imieniu Venus rozpoczynała swoje kroki w cyklu jako juniorka..Pierwszy znaczący sukces osiągnęla w roku 1996 docierając do 3 rundy turnieju w Los Angeles...W tym samym czasie Kimiko żegnała się z tenisem..Jak się okazało na długich dwanaście lat..
Przez ten czas Venus osiągnęła wszystko co mozna było osiągnąć w kobiecym cyklu..Nie ma sensu wyliczać tych tytułów i medali olimpijskich..
Kimiko wróciła po 12 latach i znowu gra niesamowicie, jesli się nie myle to zdążyła już ograć trzy zawodniczki z Top10..Obecnie sama okupuje pozycję numer 57..Jest bardzo niewygodną rywalką, bardzo czesto daje się przełamać, ale i sama często łamie..Najbardziej w niej cenię niesamowita ambicję, czego często brakuje u tych młodszych, czasami wymaga od siebie aż za wiele..Miałem zaszczyt ogladać na zywo spotkanie z Sabine Lisicki w Birmingham...Czapki z głów przed starsza panią..Przy solidnym serwisie Niemki Kimiko bez wiekszych problemów przebijała, biegała po korcie niczym osiemnastolatka..Mecz przegrała po dwóch zaciętych setach..Po spotkaniu nie byłbym bym soba gdybym nie poprosił o autograf, w oczach Japonki widać było wielki zawód a na twarzy ogromne zmęczenie..Tej pani nie trzeba mobilizować, dla niej wystep w drugiej rundzie Wimbledonu to wielki zaszczyt i nagroda za lata pracy..Jestem pewny że wykrzesze z siebie wszystko, a przy powrocie Venus po rocznej przerwie spowodowanej różnym kontuzjami, wcale nie wiem czy kondycyjnie Kimiko nie zniesie lepiej tego meczu..Widziałem trzy poprzednie mecze Venus..Widać przerwę w treningach, ręka wciąz jeszcze nie ta..Czoło mokre od początku spotkania..Kreacja również..
Czy Kimiko wygra mecz? (kurs 12,0), a może 1go seta (kurs 8, w tiebreaku aż 12,0)..Ciężko będzie...Ale na pewno powalczy..
I handicap +7 pobieram z usmiechem na ustach..:browar565::spokodfhgfh::browar565:
//Kapitalny mecz..Zagrały jak równa z równą..Kimiko miała swoje szanse na wygranie tego spotkania..Niestety lepsza o jedno przełamanie w trzecim secie okazała się Venus..Wielki szacunek dla Kimiko Date Krumm za serce do walki..


 
Otrzymane punkty reputacji: +39
robel 153

robel

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis
Spotkanie: Daniela Hantuchova - Marina Erakovic 2:0✅✅✅
Typ: 1
Kurs: 1.806✅✅✅
Buk: Pinnacle Sports

Daniela ostatnio w formie. Ostatnie 2 turnieje na trawie bardzo udane(finał w birmingham, półfinał w Eastbourne gdzie skreczowała). W Eastbourne nabawiła się jakiegoś urazu, na swojej oficjalnej stronie pisze, że jest to uraz brzucha, jednak jak widać na tyle niegroźny, że może grać. W 1 rudzie męczyła się z kwalifikantką Diatchenko Vitalia, gdzie pokazał charakter i wolę walki, osobiście myślę mecz z Erakovic zagra już dużo lepiej.

Marina to obecnie 144 rakieta świata. Bilans meczy na trawie dość imponujący 35/9, jednak nabiła sobie taki wynik grając w bardzo małych turniejach. W tym roku ćwierćfinał w Birmingham przegrany z Peng. Do turnieju głównego przebijała sie z kwalifikacji.

Obie zawodniczki jeszcze ze soba nie grały. Na pewno w dużo lepszej dyspozycji Słowaczka, kurs 1.806 spowodowany zapewne urazem, choć według mnie jest on na tyle nie groźny że Daniela moze grac. Dla zabezpieczenia można grać w buku gdzie np. w razie kreczu zwrot, lub zwrot w razie nie dogrania seta.

Edit// Przypuszczałem, że Daniela zagra lepiej niż w 1 rundzie, ale nie myślałem że ją tak zamiecie. A kurs naprawdę fenomenalny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom