>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
J 7

jozek2012

Użytkownik
trochę się sami wkopaliście z tym nie graniem na terytorium RP. Zamiast twardo twierdzić, że wpłaty były na transmisje to kombinujecie. Teraz będą nekać pracodawców i smród w pracy zostanie.
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Nic będziemy przeciągać do sierpnia bo wtedy 5 lat mija.
:wowsdf:

Chyba coś ci się pomyliło ;)
Okres 5 lat obowiązuje, w przypadku jeśli nie zaczęto przeciwko tobie żadnego śledztwa do 5 lat od popełnienia przestępstwa. No ale teraz jak już wszczęli śledztwo, to chyba ta zasada 5 lat przestała obowiązywać.
 
P 12

pefkohori6

Użytkownik
:wowsdf:

Chyba coś ci się pomyliło ;)
Okres 5 lat obowiązuje, w przypadku jeśli nie zaczęto przeciwko tobie żadnego śledztwa do 5 lat od popełnienia przestępstwa. No ale teraz jak już wszczęli śledztwo, to chyba ta zasada 5 lat przestała obowiązywać.
Oczywiscie ze tak , wszczecie postepowania wstrzymuje bieg przedawnienia...
 
B 65

blusior94

Użytkownik
Czyli najprostsza metoda, wpłacić te 50zł, nic więcej już nie robić, nie przyznać się za Chiny Ludowe, że się grało, obracać tylko skrillem, a te wyciągi pomogą sądowi podjąć decyzję o umorzeniu.
Wkopałeś się z tym, że grałeś, bo teraz będą korzystać ze wszystkich kruczków by to udowodnić, wystarczyło odmawiać odpowiedzi na każde pytanie, i być może byłoby po herbacie. A tak ciężko będzie bez wyroku to obejść.
 
J 159

jonaszdt

Użytkownik
Osoby które mają przelewy na kilkaset złotych mogą mówić o wplatach na transmisję ale są ludzie które wypłacili kilkanaście, kilkadziesiąt czy też kilkaset tysięcy.
 
C 29

czopekkk

Użytkownik
wiem dałem ciała z tym przyznaniem się. teraz sprawdzałem historię konta za okres podany w akcie oskarżenia i ufff same wpłaty są. nie rozumiem tylko czemu sędzia tak drąży temat i nie chce się zgodzić na małą szkodliwość czynu i to umorzyć. Jak to dziś powiedział chce zobaczyć historię rachunku czy faktycznie tylko wpłaty były, a potem zobaczymy. Jak pisałem oskarżyciel żadnych dowodów nie miał oprócz moich zeznań w UC. Za 2 m-ce mam nadzieję na umorzenie, bo co się człowiek stresu naje to jego
 
typereks 866

typereks

Użytkownik
Mógł podać historię plusgsm&#39;a ????
A poza tym jak dla mnie za mocno się wkopałeś. Trzeba było od początku iść w zaparte, że nie brałeś udziału w zakładach wzajemnych na terytorium RP. W końcu to oni mają Ci udowodnić, a nie na odwrót.. Za bardzo im ułatwiłeś pracę.
 
B 65

blusior94

Użytkownik
Jeżeli przyznałeś się przed UC czy tam US, że grałeś, to sąd ma podstawy by rozpatrywać każdą możliwą opcję. Jak mówię, gdybyś zamknął temat na odmawianiu odpowiedzi, ew. powiedzeniu, że wpłaty były w celach transmisyjnych to byłoby po sprawie.
Ale nie ma co, człowiek w stresie bardzo rzadko myśli racjonalnie, dlatego tak ważne jest mieć chłodną głową i za przeproszeniem, nie srać w galoty, ale wierzę, że dasz sobie radę. Jeżeli nie znajdą niczego innego na ciebie, to prędzej czy później Cię uniewinni.
 
C 29

czopekkk

Użytkownik
Szedłem w zaparte ze nie uczestniczyłem na terenie RP. Sędziemu mówiłem ze oskarżyciel nie ma żadnych dowodów w postaci zawartych zakładów. Najlepsze jest to ze urzędniczka z celnego będzie chciała tez wezwać lokatorów którzy mieszkają w moim miejscu zameldowania, czyli moich rodziców na świadków czy przebywałem w tamtym okresie na terenie RP jeśli sprawa w kolejnym posiedzeniu tez się nie rozstrzygnie.
 
C 0

cadele

Użytkownik
Osoby najbliższe czyli rodzice mogą odmówić składania zeznań w twojej sprawie i nie muszą podawać żadnych powodów.
 
C 29

czopekkk

Użytkownik
jak rozumieć ten artykuł z kks
art.44
par1. karalnosc przestepstwa skarbowego ustaje, jesli od czasu jego popelnienia minelo lat:
1) 3 - gdy przestepswo skarbowe jest zagrozone kara grzywny lub kara ograniczenia wolnosci
2) 5 - gdy przestepswo skarbowe jest zagrozone kara pozbawienia wolnosci
w moim przypadku chcą mnie ukarać grzywna, czyn popełniony w sierpniu 2011, czyli liczymy wg kks od 2012 roku. 3 lata minęły 31,12, 2014r. wezwanie z uc dostałem w lutym lub marcu 2015, czyli po tym okresie. wnioskuje wiec, ze cała ta sprawa jest niepotrzebna i ukarać mnie już nie mogą
 
R 30

raffc

Użytkownik
jak rozumieć ten artykuł z kks
art.44
par1. karalnosc przestepstwa skarbowego ustaje, jesli od czasu jego popelnienia minelo lat:
1) 3 - gdy przestepswo skarbowe jest zagrozone kara grzywny lub kara ograniczenia wolnosci
2) 5 - gdy przestepswo skarbowe jest zagrozone kara pozbawienia wolnosci
w moim przypadku chcą mnie ukarać grzywna, czyn popełniony w sierpniu 2011, czyli liczymy wg kks od 2012 roku. 3 lata minęły 31,12, 2014r. wezwanie z uc dostałem w lutym lub marcu 2015, czyli po tym okresie. wnioskuje wiec, ze cała ta sprawa jest niepotrzebna i ukarać mnie już nie mogą
Aktualny tekst ustawa ujednolicona mówi, że jest to kolejno:
5 i 10 lat. Twoja wersja to pierwotna wersja ustawy
§ 1. Karalność przestępstwa skarbowego ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynęło lat:
1) 5 - gdy czyn stanowi przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny, karą ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności nieprzekraczającą 3 lat;
2) 10 - gdy czyn stanowi przestępstwo skarbowe zagrożone karą pozbawienia wolności przekraczającą 3 lata.
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Ehh Ci z UC już nie wiedzą czego się czepić widzę. Ciekaw jestem jak u mnie będą płakać na rozprawie jeżeli w ogóle do niej dojdzie. Ja nadal czekam na decyzję sędziego czy będzie tylko posiedzenie sądu czy normalna sprawa...
 
C 29

czopekkk

Użytkownik
Aktualny tekst ustawa ujednolicona mówi, że jest to kolejno:
5 i 10 lat. Twoja wersja to pierwotna wersja ustawy
§ 1. Karalność przestępstwa skarbowego ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynęło lat:
1) 5 - gdy czyn stanowi przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny, karą ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności nieprzekraczającą 3 lat;
2) 10 - gdy czyn stanowi przestępstwo skarbowe zagrożone karą pozbawienia wolności przekraczającą 3 lata.
ehh wszędzie pod górkę. Dobrze, że wypłat nie miałem na konto, ciekaw jestem co sędzia powie na ten fakt. Pisałem do bah -a to niby 4 lata historię trzymają
 
R 30

raffc

Użytkownik
Ehh Ci z UC już nie wiedzą czego się czepić widzę. Ciekaw jestem jak u mnie będą płakać na rozprawie jeżeli w ogóle do niej dojdzie. Ja nadal czekam na decyzję sędziego czy będzie tylko posiedzenie sądu czy normalna sprawa...
U MNIE TO SAMO. Wniosłem o umorzenie na posiedzeniu.
 
R 30

raffc

Użytkownik
raffc podziel się skanem pisma o umorzenie.
A tak w ogóle to powodzenia życzę w tej batalii. Przelewy na duże kwoty Ci przedstawili?
Spoko, musiałem przekroczyć 10 postów a nie chciałem spamować. Kolega kempak właśnie prosił o to również, ale nie mogłem wysłać PW.

Proszę, oto pismo skonstruowane tylko przeze mnie, bez żadnych prawnych porad - no tylko z tego forum i grzebania w necie - więc może mieć jakieś wady, ale mam nadzieje, że komuś pomoże. Fajnie jakbyście napisali co o tym myślicie.
 
P 69

przemek866

Użytkownik
Ładnie napisane raffc. U mnie w sumie to samo tylko napisane bardziej zawiłym urzędowym pismem bo przez adwokata. Teraz pozostaje nam czekać.
A tak na marginesie to rozmawiałem dziś telefonicznie z Panem Górczyńskim czyli posłem który mocno się angażuje w ustawę hazardową, mówił że pomimo tego że tworzy ją PIS to narazie idzie to w dobrym kierunku a sądy mając same przelewy powinny od razu umarzać nasze sprawy.
 
X 283

xpiccolox

Użytkownik
Nie wiem czemu wszyscy się uczepiliście tego grania na terytorium RP. Fakt w tej ustawie pisze tak ale dla mnie to jest mało wiarygodne. Jeśli ktoś był poza granicami Polski to może taki argument podnosić, ale jeśli nie to ja bym tego nie ruszał. Generalnie sprawa wygląda tak że jedynym dowodem gry jest kupon. Gdyby UC miał historię z konta to można by wtedy się wykłócać i podnosić kwestie grania spoza terenu RP, ale w przeciwnym razie nie widzę takiego sensu. Ja to widzę tak:
- wpłaty na niskie kwoty -&gt; &quot;wpłacałem by oglądać mecze&quot;
- wpłaty na wysokie kwoty -&gt; &quot;chowałem tam pieniądze przed żoną/dziewczyną która jest alkoholiczką i wszystko przepija :grin:
- wypłaty na niskie kwoty -&gt; &quot;wpłaciłem by oglądać mecze, znudziło mi się i pieniądze te wypłaciłem&quot; lub &quot;brałem udział w konkursach bukmacherskich, wygrałem kilka bonów które zrealizowałem i wypłaciłem na konto&quot;
- wypłaty na kilka tys zł -&gt; &quot;mam konto w bah, grałem tam, ale grałem tam w okresie kiedy było to legalne, konto było nieużywane a w 2011 roku wypłaciłem zalegące tam pieniądze&quot; (przelew to dowód transferu pieniędzy, a nie zawarcia zakładu)
I takich tłumaczeń można sporo wymyslić i moim zdaniem to jest lepsze niż gadanie o graniu poza granicami kraju czy wypieraniu się że posiada się konto w bah....
Jedynie co mnie zastanawia to co odpowiedzieć gdyby wsiedli na temat skrilla. Jak z tego tematu sprytnie wybrnąć.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom