>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Fortuna bonus

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
T 7

tiger32

Użytkownik
Te całe ściganie rządu za hazard jak się ma w kontekście do UE, Komisji Europejskiej. Jeśli ustawa jest niezgodna z prawem UE to nie jest czasami bublem prawnym i nie powinna wylądować w koszu ?
 
P 1

piterbog

Użytkownik
i sądzę że nie masz żadnych wątpliwości co do tego, że nowelizacja Ustawy hazardowej z listopada 2009, od 14.07.2011 wprowadzająca do niej m.in. Art 29a - nie była abolicją dla tych, o których mowa w tym w/w Art.107 § 2 Ustawy z dnia 10 września 1999 r. Kodeks karny skarbowy, czyli którzy uczestniczyli w grach w zagranicznych firmach i przed 14.07.2011

.
Przeczytaj raz jeszcze postawienie Sądu w Szczecinku to się dowiesz, czy liczy się gra przed 14.07.2011.
Nie chodzi o sytuację, jeśli ktoś grał cały czas (np przez 4 lata), bo tu Plusgsm wyjaśnił, że wtedy jest to liczone jako ciągłość, ale chodzi o taką jeśli ktoś grał tylko np 2009 i 2010.
Czy wg Ciebie UC może ścigać takie osoby?
 
K 66

kanarek

Użytkownik
@Tello66
Jakich lat dotyczy Twój przypadek i z jakiego banku korzystałeś?
Podbijam pytanie.
Jeden bank i jedną firmę już mamy. W przypadku Tello będzie pewnie drugi bukmacher i być może drugi bank. Wszystkie odpowiedzi na nasze pytania są pewnie w piśmie z UC, więc może kolega Tello się podzieli tą wiedzą.
 
A 294

art300

Użytkownik
Sąd Rejonowy w Pabianicach wymierzył karę grzywny w wysokości 12 tys. złotych 37-letniej mieszkance Pabianic, która w ciągu ostatnich czterech lat uczestniczyła za pośrednictwem internetu w nielegalnych zagranicznych zakładach wzajemnych.
Działają jak skuteczna goebbelsowska propaganda.
O ile samo ściganie można uznać jako wypełnianie przepisów ustawy, która co prawda zdaniem SN obowiązuje, ale nie powinna być stosowana, to czym innym jest udzielanie informacji, na rządowych stronach w dodatku.
A te powinny być rzetelne, a więc zawierac info o tym, czy wyrok jest prawomocny, czy nieprawomocny oraz zawierać info również o tych wszystkich wyrokach, które zapadły nie po myśli SC.
Dlatego to nie informacja, tylko propaganda.
 
Q 0

qlimax8555

Użytkownik
Witam wszystkich.
Ja również dostałem wezwanie do UC na przesłuchanie w sprawie czynu zabronionego z art. 107 2 kks. Napisali że w charakterze świadka.
Czy ktoś, kto był już na przesłuchaniu w tym charakterze mógłby się wypowiedzieć?
Ewentualnie co mówić, a czego nie.
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Nie, chodzi tu o to iż samo wszczęcie postępowania w okresie ujętym w Art.44 kks, nie przesądza jeszcze o ukaraniu - gdy postępowanie to nie zostanie zakończone.
Zatem zachodzi możliwość, że nawet mając pozornie patową sytuację - przedłużające się postępowanie pozwoli uniknąć kary.
Przedawnienie, owszem 5 lat. Jednak wszczęte postępowanie przed organem finansowym, zawiesza bieg przedawnienia.
Zatem przedłużające się postępowanie nie pozwoli uniknąć kary.
 
M 1

mlody113a

Użytkownik
Witam wszystkich.

Ja również dostałem wezwanie do UC na przesłuchanie w sprawie czynu zabronionego z art. 107 2 kks. Napisali że w charakterze świadka.
Czy ktoś, kto był już na przesłuchaniu w tym charakterze mógłby się wypowiedzieć?
Ewentualnie co mówić, a czego nie.
W jakich latach grałeś?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Przeczytaj raz jeszcze postawienie Sądu w Szczecinku to się dowiesz, czy liczy się gra przed 14.07.2011.
Nie chodzi o sytuację, jeśli ktoś grał cały czas (np przez 4 lata), bo tu Plusgsm wyjaśnił, że wtedy jest to liczone jako ciągłość, ale chodzi o taką jeśli ktoś grał tylko np 2009 i 2010.
Czy wg Ciebie UC może ścigać takie osoby?
Prawo karne skarbowe - stan prawny na 1 stycznia 2015 r.
Zgodnie z art. 133 § 1 k.k.s., co do zasady, postępowanie przygotowawcze prowadzą:
urząd celny - w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe określone w art. 63-75c, art. 85-96 § 1, art. 106h i art. 107-111 § 1
http://www.is.wroc.pl/index.php?idM=38&amp;amp;idA=181
....................

Kodeks karny skarbowy
Art. 2. Czas popełnienia czynu zabronionego, zmiana ustawy w czasie orzekania
§ 1. Czyn zabroniony uważa się za popełniony w czasie, w którym nastąpiło
zachowanie sprawcy, chyba że kodeks stanowi inaczej.
§ 2. Jeżeli w czasie orzekania obowiązuje ustawa inna niż w czasie popełnienia przestępstwa skarbowego lub wykroczenia skarbowego, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest względniejsza dla sprawcy.
.............
Kodeks karny skarbowy Art.107 § 2:
Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.
................
Ustawa z 19.11.2009 o grach hazardowych
Art.4 Ilekroć w ustawie jest mowa o:
2. grach hazardowych, rozumie się przez to gry losowe, zakłady wzajemne i gry na automatach
Rozdział 10
Kary pieniężne
Art.89.1 Karze pieniężnej podlega:
3/ uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia.
................
..................
Odpowiadając na Twoje pytanie:
na podstawie w/w przepisów, uważam że gra przed 14.07.2011 (w świetle Art.89.1 Ustawy hazardowej z 19.11.2009 oraz Art.107 § 2 k.k.s. ) w firmach nie mających zezwolenia MF, znajdowała/znajduje* podstawy prawne do ścigania, bowiem brak wtedy przed 14.07.2011 zapisu co do Internetu - w niczym nie zmienia samego faktu gry podlegającemu penalizacji na podstawie Art.89.1 Ustawy
*pamiętając oczywiście o Art.44 kks co do terminów przedawnienia karalności.
.............
Przeczytaj raz jeszcze postawienie Sądu w Szczecinku to się dowiesz, czy liczy się gra przed 14.07.2011.
Wybacz, ale w Polsce to nie sędzina Sądu Rejonowego w Szczecinku stanowi prawo ????
Ponadto to swoje stanowisko sędzina zawarła wcale nie w postanowieniu - a jedynie w jego uzasadnieniu...

.
 
J 7

jozek2012

Użytkownik
ale móglbyś napisać o jakie lata gry chodzi i z jakiego banku przelewałeś/ na jaki wypłacałeś. To chyba nie boli. No i jaki buk.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Przedawnienie, owszem 5 lat. Jednak wszczęte postępowanie przed organem finansowym, zawiesza bieg przedawnienia.
Zatem przedłużające się postępowanie nie pozwoli uniknąć kary.
Oczywiście masz rację - a ja sam się tu w końcu &quot;zakałapućkałem&quot; - sam sobie zaprzeczając w uzupełniającej odpowiedzi dla @jozek2012 z godziny 9:34, gdyż przecież wcześniej mu podałem:
Jeżeli w okresie przewidzianym w § 1 lub § 2 art. 44 k.k.s. wszczęto postępowanie przeciwko sprawcy, karalność popełnionego przez niego przestępstwa skarbowego ustaje z upływem 5 lat od zakończenia tego okresu.
Postanowienie Sądu Najwyższego z 12 grudnia 2002 r., sygn. akt III KKN 391/00
Dzięki za zwrócenie na to uwagi.
 
J 7

jozek2012

Użytkownik
Komisja Europejska przedłużyła czas zawieszenia procedowania projektu ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych z dnia 29 maja 2014 roku. Nowy termin wstrzymania prac nad projektem to 6 maja 2015!

źródło: e-play
 
N 0

nie-legalny

Użytkownik
tak wracajac do tematu ... odnosnie tych dwoch nowych osob ktore sie zglisily ze dostaly wezwania - mozecie napisac ile wplacaliscie / wyplacaliscie ?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Komisja Europejska przedłużyła czas zawieszenia procedowania projektu ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych z dnia 29 maja 2014 roku. Nowy termin wstrzymania prac nad projektem to 6 maja 2015!

źródło: e-play
Taki właśnie scenariusz prac w KE podałem tu jakiś czas temu:
Jeżeli po analizie notyfikowanego projektu, Komisja Europejska lub państwa członkowskie uznają ,że może on powodować powstanie barier w swobodnym przepływie towarów, świadczeniu usług lub zakładaniu przedsiębiorstw, jest niezgodny z obowiązującym prawem wspólnotowym lub brak jest zasady wzajemnego uznawania, Komisja i/lub państwa członkowskie mogą zgłosić do projektu komentarz lub szczegółową uwagę.
Państwo, które jest autorem projektu jest zobowiązane do uwzględnienia otrzymanego
komentarza w toku dalszych prac legislacyjnych.
Natomiast otrzymanie szczegółowej uwagi powoduje poważne konsekwencje. Przede wszystkim okres wstrzymania procedury legislacyjnej zostaje wydłużony o kolejne trzy miesiące (w takim przypadku łączny okres standstill wynosi sześć miesięcy) .
Państwo, z którego pochodzi notyfikowany projekt aktu prawnego, po otrzymaniu szczegółowej uwagi zobowiązane jest do pisemnego poinformowania Komisji o działaniach, jakie zostaną podjęte w związku z otrzymanymi szczegółowymi uwagami.
krmc.mac.gov.pl/download/50/6851/Infoosystemienotyfik20120806.pdf
I właśnie stąd ten zachowawczo podany w projekcie termin wejścia w życie znowelizowanej Ustawy jako 1.06.2015 - bo rząd liczył się z tym, że lekko nie będzie... ????
.
 
Q 0

qlimax8555

Użytkownik
Jeśli chodzi o mnie to więcej wpłacałem niż wypłacałem. Ogólnie sporo na minus. Pytanie dlaczego jestem wzywany w charakterze świadka a nie podejrzanego?
 
J 7

jozek2012

Użytkownik
Jeśli chodzi o mnie to więcej wpłacałem niż wypłacałem. Ogólnie sporo na minus. Pytanie dlaczego jestem wzywany w charakterze świadka a nie podejrzanego?
również po 14.07.2011? Wszystko przez konto? jeśli podstawa prawna się zgadza to może się pomylili w wezwaniu? Podali jakiś okres ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom